• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادی‌های شیراز

• شروع کننده موضوع death
  • تاریخ شروع

angel25

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
مکانیک
پاسخ : سمپادی‌های شیراز

به نقل از فیـــــــــــروزه :
.مثلن عمرن یکی از بچه هایِ ریاضی مدرسه ما بتونن یه مهتابیِ کلاسشون رو که سوخته,عوض کنن.همشون هم میخوان برن برق.

مثا ل نقض من! :Dبه جان خودم بلدم لامپ سوخته عوض کنم از این رشته ای و کم مصرف ها البته؛مهتابی هم باید راحت باشه! :))الان شرایط لاز رو دارم برا رشته برق؟؟ :))
گذشته از شوخی با اکثر حرفات موافقم.
و این که چرا فقط درس میخونن میشه گفت ارزش ها و اولویت های زندگی براشون صرفا پیشرفت علمی تعریف شده...
که این اصلا خوب نیس چون از علم فقط یک سری تئوریات غالبا در زنگی بدرد نخور بلدن...

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

خب ما همه از وجود این مشکلات آگاه هستیم.
چی‌کار می‌شه درموردش کرد؟
مثلن نمی‌تونیم به بچه ها بگیم کلاس نرید که! (من شخصن یکی رو می‌شناسم واسه هر درسش دقیقن سه تا، سه تا معلم داره غیر از مدرسه!)
نمی‌تونیم روش مدیریت رو عوش کنیم. و اگه حقیقتش رو بخواین کسی هم اهمیتی نمی‌ده که بخوایم بهش بگیم.
اصن یه سریا هستن که چنین طرز تفکری رو (بلد بودن کار های دیگه و مدیریت کار ها و اینا) مسخره می‌کنن.
سوالم کنایی یا حاکی از ناامیدی نبود. جدی، می‌خوام بدونم کاری هم می‌شه کرد؟

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

میتونی از خودت شروع کنی.

¥Farzin¥

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حکیم ملاصدرا
شهر
شیراز
دانشگاه
ایشالله شریف
رشته دانشگاه
احتمالا مکانیک

این مشکل تنها مربوط به شهرمون نیست.سیستم آموزشی ایران جوریه که کسی که از. دبیرستان فارغ التحصیل میشه چیزی حدود سه برابرفارغ التحصیلان سایر کشور ها مثل استرالیا ،آموخته و سواد علمی داره که حجم عمده این اطلاعات از طریق خوندن کتاب و کلاس به دست اومده نه از طریق تجربه های عملی.این روند باید از سالهی پایه درست بشه که خدا رو شکر در سیستم آموزشی جدید این مشکل داره بهبود پیدا میکنه.مثلا با اوردن کار با کامپیوتر در کتاب های درسی یا اضافه شدن زنگ آزمایشگاه یا کارگاه در مقطع ابتدایی قدم هایی برداشته شده.
در ضمن قبلنا یه طرحی بوده که دانش آموزان دبیرستانی باید یه روز در هفته یه هر شغلی که میخواستند برن و گزارش کار تحویل بدن که متاسفانه چند سالی بیشتر دووم نیاورد وتنها در دانشگاه طی دو کارآموزی یک ماهه انجام میشه.

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

میتونی از خودت شروع کنی.
من این کار رو کرده‌ام. فقط کلاس ریاضی می‌رم و اون هم چون عاشق کلاسمم! (و البته شاید سال دیگه مدرسه نیام.) علاوه بر این همه‌ی کار هام رو خودم می‌کنم، هر کار اداری و‌ چیزای این مدلی رو خودم انجام می‌دم و کارای متفرقه زیاد می‌کنم. و دقیقن هم موافقم که هر تغییری تو جامعه از خود انسان شروع می‌شه. ولی اثری ندیدم.

به نقل از ¥Farzin¥ :
این روند باید از سالهی پایه درست بشه که خدا رو شکر در سیستم آموزشی جدید این مشکل داره بهبود پیدا میکنه.مثلا با اوردن کار با کامپیوتر در کتاب های درسی یا اضافه شدن زنگ آزمایشگاه یا کارگاه در مقطع ابتدایی قدم هایی یبرداشته شده.
در ضمن قبلنا یه طرحی بوده که دانش آموزان دبیرستانی باید یوردک روز در هفته یه هر شغلی که میخواستند برن و گزارش کار تحویل بدن که متاسفانه چند سالی بیشتر دووم نیاورد وتنها در دانشگاه طی دو کارآموزی یک ماهه انجام میشه.
الآن رو نمی‌دونم ولی زمان ما این درسا هیچ اهمیتی نداشتن و کلاس به خوردن لواشک، حرف‌زدن و مسخره بازی می‌گذشت. تا زمانی که جمله‌ی «این درس تو کنکور نمیاد پس چرا وقتم رو براش تلف کنم» معنی داشته باشه هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.

¥Farzin¥

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حکیم ملاصدرا
شهر
شیراز
دانشگاه
ایشالله شریف
رشته دانشگاه
احتمالا مکانیک

دوستان کدوم سمپادا هفته اخرشونه؟آخه میدونین بعضیاشون خیلی پیش نوکن و میخوان تا 28اسفند بیان.ازجمله مدرسه خودم که روز بیستو پنجم امتحان گذاشتن.آخه چرا؟ ~X( ~X(

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

به نقل از ¥Farzin¥ :
دوستان کدوم سمپادا هفته اخرشونه؟آخه میدونین بعضیاشون خیلی پیش نوکن و میخوان تا 28اسفند بیان.ازجمله مدرسه خودم که روز بیستو پنجم امتحان گذاشتن.آخه چرا؟ ~X( ~X(
حکیم ملاصدرا سمپاده؟ ناحیه چنده؟

بابا امتحانای هفته‌ی آخر رو کی داده کی گرفته؟ :)) خوش باش. مدرسه هم نرو. ما هم به همین صورت.

¥Farzin¥

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حکیم ملاصدرا
شهر
شیراز
دانشگاه
ایشالله شریف
رشته دانشگاه
احتمالا مکانیک

ناحیه بی صاحب 3از این بهتر نمیشه.راستی راست میگن از امتحانای اخر سال در چهارشنبه آخر سال اسفاده میشه؟میگن نمیدونم. :-??

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از کیانا ن. :
حکیم ملاصدرا سمپاده؟ ناحیه چنده؟

بابا امتحانای هفته‌ی آخر رو کی داده کی گرفته؟ :)) خوش باش. مدرسه هم نرو. ما هم به همین صورت.
توهین نکنا! ناحیه 3! :-"

به نقل از ¥Farzin¥ :
فنچ بازی در نیارین خو! ما پارسال نیومدیم هیچ طوری نشد ! :-" امتجانا هم الکیه! به پدر و مادر بگید گوشیارو جواب ندن خونه و خودتون هم جواب ندین ! بعد با خیال راحت مدرسه نرین! :D

به نقل از ¥Farzin¥ :
ناحیه بی صاحب 3از این بهتر نمیشه.راستی راست میگن از امتحانای اخر سال در چهارشنبه آخر سال اسفاده میشه؟میگن نمیدونم. :-??
بهترین ناحیه , ناحیه 3 هست اگه ناحیه 2 بودی قدرشو میدونستی :)
کلا از کتابا هم استفاده میشه چه برسه امتحانا !

¥Farzin¥

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
حکیم ملاصدرا
شهر
شیراز
دانشگاه
ایشالله شریف
رشته دانشگاه
احتمالا مکانیک

به نقل از CrazyB0y :
بهترین ناحیه , ناحیه 3 هست اگه ناحیه 2 بودی قدرشو میدونستی :)
کلا از کتابا هم استفاده میشه چه برسه امتحانا !
صد در صد همینه.ولی به خدا بی صاحبه.ما نصف امکاناتی رو که بچه های دستغیب یا فرزانگان دارنو داریم؟اصلا حیات داریم؟معلمم که دارن هر سال با دکتر دعواشون میشه می ن.دوتا برادرای اسماعیل پور نرفتن؟حمایتی نرفت؟این تیزهوشانشه تازه.
راستی با حکیم ملاصدرا هستیم نه شهید ملاصدرا.چون تا جایی که یادمه ملاصدرا هزار سال پیش به مرگ طبیعی مرده بود... :-&

zahraj4

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران

من یه سوال خییییییییییلی اساسی دارم ! اگه من از تهران بیام شیراز ، از لحاظ درسی تا چه حد به ضررمه ؟! آخه شنیدم مدارس فرزانگان شیراز
زیاد خوب نیست ... راسته ؟؟؟؟؟؟

:(

خواهشا جواب بدین ... [-o<

• لایک
امتیازات: Moshk

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

به نقل از zahraj4 :
من یه سوال خییییییییییلی اساسی دارم ! اگه من از تهران بیام شیراز ، از لحاظ درسی تا چه حد به ضررمه ؟! آخه شنیدم مدارس فرزانگان شیراز
زیاد خوب نیست ... راسته ؟؟؟؟؟؟

:(

خواهشا جواب بدین ... [-o<

مدارس فرزانگان شیراز عالی هستن. حداقل ناحیه یک و دو که من از وضعشون خبر دارم. ضمنن جو خیلی سالمی داره فرزانگان ناحیه یک ما.
(دو رو نمی‌دونم.) ولی خب من خودم یکی از آرزوهام این بود که برم فرزانگان تهران. خب به نظر من فقط فرزانگان یک تهرانه که سمپاد واقعیه وگرنه بقیه‌مون
فقط مدرسه‌های خیلی خوب در سطح کشور هستیم.
نگران نباش. جای بدی نمیای. ؛)

به نقل از CrazyB0y :
توهین نکنا! ناحیه 3! :-”!
اختیار دارید! توهین کجا بود؟ :-”
منظوری نداشتم.

zahraj4

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران

به نقل از کیانا ن. :
مدارس فرزانگان شیراز عالی هستن. حداقل ناحیه یک و دو که من از وضعشون خبر دارم. ضمنن جو خیلی سالمی داره فرزانگان ناحیه یک ما.
(دو رو نمی‌دونم.) ولی خب من خودم یکی از آرزوهام این بود که برم فرزانگان تهران. خب به نظر من فقط فرزانگان یک تهرانه که سمپاد واقعیه وگرنه بقیه‌مون
فقط مدرسه‌های خیلی خوب در سطح کشور هستیم.
نگران نباش. جای بدی نمیای. ؛)
اختیار دارید! توهین کجا بود؟ :-”
منظوری نداشتم.

اولا کی گفته تو تهران فقط فرزانگان 1 مطرحه . تو آزمون پیشرفت تحصیلی سمپاد (پارسال) مدرسه ما تو کشور اول شد و فرز 1 دوم .

مطمئنی جو فرزانگان شیراز خوبببببببهههههه ؟؟؟؟؟ آخه من یه چیزیایی شنیدم که !

بعد یه سوال دیگه ... یعنی هیچ مدرسه دخترونه ای تو شیراز بهتر از فرزانگان نیست عایا ؟

• لایک

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

به نقل از zahraj4 :
مطمئنی جو فرزانگان شیراز خوبببببببهههههه ؟؟؟؟؟ آخه من یه چیزیایی شنیدم که !

بگو چی شنیدی تا ما هم در جمعِ شنوندگان قرار بگیریم.

zahraj4

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران

بگو چی شنیدی تا ما هم در جمعِ شنوندگان قرار بگیریم.

خب اگه میشد که میگفتم ! :D :D

یعنی مدارس فرزانگان بهترین مدرسه دخترونه شیرازه ؟ :-?

• لایک

rdahl_kn

دایان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
شیراز
دانشگاه
University of Calgary

به نقل از zahraj4 :
خب اگه میشد که میگفتم ! :D :D

یعنی مدارس فرزانگان بهترین مدرسه دخترونه شیرازه ؟ :-?

اون چیزایی که شما شنیدی رو ما هم شنیدیم! :-”
ناحیه دو رو که خبر ندارم، ولی فرزانگان ناحیه یک جوش سالم و خوبه. هیچآ مشکلی هم نداره.
و بله. بهترین مدارس دخترونه همین فرزانگان هست. (حتا اگه چیزایی که شنیدی درست باشه، صد برابرش تو مدرسه های دیگه هست.)
من نگفتم فرز۱ فقط مطرحه. حتا نگفتم درسشون بهتره، قدمت اصلن دلیل بر کیفیت نیست. ولی فرز یک یه چیزیه که هیچ مدرسه‌ی دیگه‌ای نیست. حتا اگه درسشون خیلی بد باشه. شایدم فقط حس خودمه.

ویرایش: من نگفتم فقط فرز ۱ «تهران» توی «تهران» مطرحه. ولی فرز ۱ «تهران» چیزیه که هیچ مدرسه‌ی دیگه ای نیست. حتا اگر درسشون در طی سال ها افت کرده باشه. البته این فقط «حتمن» حس خودمه. چون بچه که بودم یه جریاناتی داشتم با این مدرسه در «تهران»!
و در مورد ناحیه دو «نمی‌دونم». خبر ندارم! :))

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

ماهم خیلی از این چیزا شنیدیم ! :D
مدرسه های فرزانگان جو خرخونی هست داخلش ولی مدرسه های دیگه شاید به اونصورت جو خرخونی نداشته باشن!

mah sa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

ادم وقتی یه چیزیو نمیدونه نباید راجع بهش صحبت کنه. بر اساس دیده ها حرف بزنید نه شنیده ها L-: X-(

mah sa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از CrazyB0y :
من شنیدم فرزانگان 1 خیلی خوبه , شما بد برداشت کردی! :D
بحث من خوب بودن یا بد بودن نیست. حرفم اینه که قضاوت نکنیم مخصوصا وقتی چیزی رو نمدونیم. قضاوت بدترین کار ممکنه از نظر من...

بالا