• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با حیوانات مهربان باشیم!

• شروع کننده موضوع

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد
سلام

راستش خیلی وقت بود میخواستم همچین تاپیکی بزنم ولی انجمنشو نداشتیم که بتونه این تاپیک در قالب اون فعالیت کنه

هدفم از ایجاد این تاپیک رسیدن به داد و ناله حیوونای خونگی هست ، حیوونای بخت برگشته ای که تعداد زیادیشون محکومن به زندگی در زندانی به نام خانه ی انسان ها و جای دیگه ای نمیتونن زندگی کنن ، این حیوونا زندانیای ما هستن پس بیاین حداقل زندان بان های خوبی باشیم

فعلا این تاپیک بهتره فقط توی 3 زمینه فعالیت کنه که شلوغ نشه و واسه مدیر انجمن مشکل ایجاد نکنه

1. خیلی از حیوونای خونگیمون تو شرایط سختی دارن زندگی میکنن ، میتونیم اینجا با افراد باتجربه تر صحبت کنیم و سوالات و مشکلاتمونو درباره ی نگهداری یا درمان بیماری های حیوونامون بپرسیم و از اونا کمک بگیریم ، خودم تو زمینه ی ماهی های آب شیرین و بعضی پرنده ها مثل مرغ عشق و قناری و همچنین خرگوش تجربه ی نگهداری و تکثیر دارم. دوستان دیگه هم هستن که توی بقیه زمینه ها مطلع هستن ، پس سوالامونو میپرسیم تا نگهداری مطلوب تری از حیوونا بتونیم داشته باشیم.

2. واگذاری حیوونا به صورت رایگان. خیلی از ما حیوون خونگی داریم و خیلی هم دوستش داریم و حاضر نیستیم روش قیمت بذاریم ولی به هر دلیلی ممکنه دیگه قادر به نگهداریشون نباشیم ، در اینجا چندتا انتخاب داریم اول اینکه اونارو بفروشیم به دلال های حیوانات و مغازه دارها ، در این حالت حیوونی که باهاش خاطره داشتیم و دوستش داریم زندگی سختی خواهد داشت چون کارهای غیر اخلاقی زیادی توی مغازه های حیوون خونگی فروشی انجام میشه. مثلا توی ماهی فروشی ها ماهی های بیچاره رو گرسنگی میدن تا باعث تحرک بیشتر اونا و جذب مشتری بشن. دومین انتخابی که دارین اینه که به طبیعت آزادش کنین ، این بهترین انتخابه ولی خب بعضی گونه هارو نمیشه توی طبیعت آزاد کرد و در طبیعت مرگ دردناکی خواهند داشت ، مثلا بعضی پرنده ها مثل مرغ عشق اصلا بومی ایران نیستن و توی آب و هوا و شرایط جنگل های استوایی میتونن زندگی و تغذیه کنن ، یا بعضی ماهی ها اصطلاحا هیبرید هستن و توی آزمایشگاه تولید میشن و نمیشه اونارو به برکه ها و رودخانه ها انداخت. سومین انتخابی که پیشرو دارین اینه که حیوونی که دوسش دارینو واگذار کنین به کسی که اونم مثل شما میتونه ازش با مهربونی نگهداری کنه ، اینجا میشه برای پیدا کردن سرپرست مهربون و دلسوزی برای حیوونی که نمیتونین ازش نگهداری کنین بگردین

3. همسریابی برای حیوونای خونگیمون :D. مثلا یه نفر یه همستر ماده داره میاد و همسترش با همستر نر یکی از بچه های همین سایت وصلت میکنن و بچه دار میشن ایشالا :D ، این میتونه یه نوع جالب و زنده ی خانواده سمپادی باشه :D

× پستم خیلی طولانی شد ، ولی فکر کنم ارزششو داره یه بار بخونین و بهش فکر کنین.

×× لطفا اسپم ندید ، اگه واقعا قصد همسریابی یا واگذاری یا هرچیز دیگه ای دارید اینجا پست بدین

××× اینجا از خرید و فروش حیوونا بپرهیزید :D ، میتونین از انجمن بازارچه استفاده کنین

• شروع کننده موضوع

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد
پاسخ : حمایت از حیوانات خانگی

1375363403521.jpg

IVERSON

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
محیط زیست
پاسخ : حمایت از حیوانات خانگی

آیم فول آف اکسپرینس!:D
آقا مشاوره واسه سگ خواستین در خدمتم!
خوذم 3 تا سگ دارم!یه دوبرمن 2تا سرابی و افغانی(تازی)
اصنم اعتقاد ندارم سگ باس تو خونه باشه!حیوون خونگی جاش تو باغه!حیوون باس تو جایی که جاشه باشه!

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
درود...

همونطور که از اسم تاپیک معلومه برای دفاع از حقوق حیوانات هست ،

حیوانات مثل من و شما حس دارند و میفهمند و درد میکشند!!! :)

دوست دارم افراد در این تاپیک داستان ها ، عکس ها و... که راجع به حیوانات ،

یا حتی عکس حیوونای خونگی تون ، و یا نکته هایی برای نگه داری بهتر حیوانات

و به طور کلی هر چیز که میتونه موجب بهبود اوضاع حیوانات بشه بگذارید ...!!!

به علاوه به نظر شما آیا حیوانات هم باید حقوقی داشته باشند در کشور؟

اگر آره چه حقوقی؟

...

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام
پاسخ : با حیوانات مهربان باشیم!

6my68kpabZ3xDcdPClbcONHRlVRFB.jpg

این گربه ی خونگی منه! ;;)

6myemn03bKFDsQs5KgNUo3jaV7kL2.jpg

این هم یک بچه سگ کوچولو که توی مدرسمون بود و یکی از دوستان بزرگش میکنه...

توی این فصل سرد زمستون گریه ها و سگ ها غذا به سختی پیدا میکنند

پس مونده های غذای شما میتونه زندگی این حیوونا رو نجات بده :)

"
کسی که قلب مهربانی دارد به آزار حیوانات رضایت نمی دهد . حیوانات اگرچه از شرافت انسانی برخوردار نیستند اما موجودات زنده اند درد حس می کنند و نسبت به هم عاطفه دارند و در مقابل انسانها توان دفاع از خود ندارند، لذا آزار حیوانات زبان بسته بدون دلیل قابل قبول، حرام و گناه است .
در روایت است که زنی از بیابانی گرم و سوزان می گذشت و تشنگی بر او غلبه پیدا کرده بود. در راه چاهی پیدا کرد و چون چیزی برای آب کشیدن نداشت خودش وارد چاه شد و از آب چاه نوشید.وقتی می خواست خارج شود سگی را دید که از شدت تشنگی خاک نمناک می خورد . دلش برای سگ سوخت و گفت او هم مثل من تشنه است. دوباره وارد چاه شد و کفشهایش را پر از آب کرد و برای سگ آب آورد و جگر تشنه ی سگ را سیراب کرد . پیامبر خدا (ضمن روایتهای معراج) فرمودند خدا گناهان این زن را به همین دلیل بخشید و او را از اهل بهشت قرار داد.
باز در روایت از رسول خدا است که فرمود کسی را دیدم که در دوزخ به عذاب معذب بود چون گربه ای را بسته بود و او را بی آب و غذا رها کرده بود تا از شدت تشنگی و گرسنگی جان داده بود. (بحار الانوار ،ج62، ص 65)
با توجه به این روایات و منع آزار حیوانات در احکام دین ، به هیچ وجه حق نداریم به پرندگان سنگ بزنیم، گربه ها را بکشیم، جوجه های رنگی را هرچند برای بازی بچه ها بفروشند، دست بچه های کوچک بدهیم تا آزار دهند، یا حتی قورباغه ی زنده را ،بی جهت و برای تفریح ،مورد جراحی قرار دهیم و ... بلکه موظفیم با حیوانات مهربان باشیم .
"

انسیه نوش آبادی

amir gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
عــلامه حلـــــی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

تو عصر حاضر به همه ظلم میشه و کسی این وسط حیوانات رو یادش نیست...مگر اندک افرادی.

در جامه ای که حیوانی را به دلیل نجس بودنش، با تفنگ میکشند انتظار آب و غذا دادن به آنها دور از انتظار.

اما گاهی اووقات همین زبون بسته ها تو حیاتی ترین شرایط به ما کمک میکنن.

در زلزله ها و سوانحی که انسان برای یافتن هم نوعانش کاری از دستش بر نمیاد، این سگهای زنده یاب هستند که جان انسان ها رو نجات

میدهند.

L00819918837.jpg

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

در جامه ای که حیوانی را به دلیل نجس بودنش، با تفنگ میکشند انتظار آب و غذا دادن به آنها دور از انتظار.

دین داری به معنای راندن و دوری از حیوانات نیست ...

6mypQ5nvDFe3HEirOgQwtmkAAXIrV.jpg

vahead649

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
اردبیل

حدود 3 سال پیش توی پارک راه میرفتم صدای بچه گربه به گوشم رسید رفتم دیدم ی بچه گربه که دم دم های مرگش بود.... انگار بچه های مدرسه شوتش کرده بودند....امیدی به زنده بودنش نداشتم آوردم خونه تیغ های بدنشو به کمک پدرم خارج کردیم و یکم بهش شیر دادیم گذاشتیم توی جعبه تا ببینیم فردا چی میشه ....فرداش اومدم دیدم بچه گربه جون گرفته روز به روز حالش بهتر شد تا اینکه بزرگ شد و رفت پی زندگیش ...عکسهای بچگیشو می زارم براتون .....راستی یادم رفت بگم واسه پیدا کردن شامپو کل شهرو گشتیم و نهایت پیداش کردیم....و شستن این گربه ها ی مکافاتی بود که نگو...کل دستمونو چنگ انداخته بود

do.php

do.php

do.php

do.php

do.php

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از amir gh :

L00819918837.jpg

اول که عذر میخام نمیخاسم پست بدم چون اطلاعاتی در این زمینه ندارم ولی این جمله از ایشون کفر آدم رو در میاره!

نمیشه تو یه انجمن از این سایت یه تاپیکی زده بشه و در اون در مورد همون موضوعی که هس بحث کنیم؟چ ربطی داره؟من فقط میخام بدونم این جمله چ ربطی داره؟
خسته نشدیم از این حرفای نا به جا و بی ربط و کلیشه ای؟
حتمن بعدشم میخاییم بگیم در جامعه ای که که در آن به جای احترام به مرغ از تخمش استفاده ابزاری میکنیم فلان و بهمان....

هرچیزی رو به دین و اسلام ربطش ندید چی میشه؟
دوست عزیز با حرفای گنده زدن چیزی اثبات نمیشه.خوشبختانه زننده تاپیک تو پستای اولش جن تا حدیث اورد از اسلام.با این که معتقدم اگه حتی احادیثی هم ذکر نمیشد هییچ سنخیتی نداره که بیایم با یه ژست روشن فکرانه بگیم در جامه ای که حیوانی را به دلیل نجس بودنش، با تفنگ میکشند انتظار آب و غذا دادن به آنها دور از انتظار.

گاهی ادم یه سری تاپیک میبینه تو فروم ترغیب میشه دنبالشون کنه یهو یکی میاد یه پست نامربوط کلیشه ای میده همه چی رو بهم میزنه

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

من هم البته نـمیدونم واقعا نجس بودن و نـاپاک بودن یک حیوان که دلیل هم داره؛ چه ربطی به این داره که گویی مجوز هست برای کشتن؟؟!! یک سند معتبر دینی فقط، ارائه بدن دوستان که گفته شده باشه نجاست = جوازِ کشتن!!!

..

پیامبر خدا (ضمن روایتهای معراج) فرمودند خدا گناهان این زن را به همین دلیل بخشید و او را از اهل بهشت قرار داد

و چه زیبا هم سعدی شیرازی (علیه الرحمه) این واقعه رو به نظم آورده. :)

یکی در بیابان سگی تشنه یافت .. برون از رمق در حیاتش نـیافت

کله دلو کرد آن پسندیده کیش .. چو حبل اندر آن بست دستار خویش

به خدمت میان بست و بازو گشاد .. سگ ناتوان را دمی آب داد

خبر داد پیغمبر از حالِ مرد .. که ایزد گناهان از او عفو کرد

الا گر جفا کردی اندیشه کن .. وفا پیش گیر و کرم پیشه کن

یکی با سگی نیکویی گم نکرد .. کجا گم شود خیر با نیکمرد؟

کرم کن چنان کت برآید ز دست .. جهانبان درِ خیر بر کس نـبست

_ _ _

وصیت امیرمومنان(ع) در نامه 47 نهج البلاغه :

« اى فرزندان عبد المطلّب! مبادا پس از من دست به خون مسلمين فرو بريد [و دست به كشتار بزنيد، با این سخن که] بگوييد، امير مؤمنان كشته شد.

بدانيد جز قاتلِ من كسى ديگر نـبايد كشته شود. درست بنگريد اگر من از ضربت او مُردم، او را تنها يك ضربت بزنيد، و دست و پا و ديگر اعضاى او را نـبريد،
که من از رسول خدا (ص) شنيدم كه فرمود: «بپرهيزيد از مثله کردن (= بريدن اعضای بدن؛ معمولا مُرده)، هر چند سگِ هار باشد».

.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

منظور دوستمون عقاید خرافی مردم بود ، من اولش اشاره کردم که در اسلام آزار بی دلیل حیوانات "حرام" هست!!!

مثلاً یکی از عقاید خرافی شایع اینه که "گربه ی سیاه ، جنه!" و همین موجب تشدید آزار این حیوون سیاه رنگ میشه L-:

این جمله ای هست که من از افرادی که مثلاً اسم استعداد درخشان رو یدک میکشیدن هم شنیدم!!!!! [-(

نگه داشتن حیوون ها داخل خونه به نظرم خیلی کار مثبت و درستی نیست! :) و بهتره سعی کنیم حیوونا رو آزاد بذاریم و طبیعت اون ها رو به هم نزنیم!

مثلاً برای نگه داری یک سگ نیازی نیست حتماً داخل خونه بیاریدش و به خودتون وابستش کنید ، کافیه همون غذایی که میخاید به سگ بدید رو در فضای آزاد بدید!

باور کنید سگ از این کار شما لذت بیشتری خواهد برد تا این که حیوون رو به طور عقیم شده بخرید و یا مجبور شید که هنجره ش رو عمل کنید تا صداش همسایه هاتون رو آزار نده

:)

amir gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
عــلامه حلـــــی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از میعاد :
اول که عذر میخام نمیخاسم پست بدم چون اطلاعاتی در این زمینه ندارم ولی این جمله از ایشون کفر آدم رو در میاره!

نمیشه تو یه انجمن از این سایت یه تاپیکی زده بشه و در اون در مورد همون موضوعی که هس بحث کنیم؟چ ربطی داره؟من فقط میخام بدونم این جمله چ ربطی داره؟
خسته نشدیم از این حرفای نا به جا و بی ربط و کلیشه ای؟
حتمن بعدشم میخاییم بگیم در جامعه ای که که در آن به جای احترام به مرغ از تخمش استفاده ابزاری میکنیم فلان و بهمان....

هرچیزی رو به دین و اسلام ربطش ندید چی میشه؟
دوست عزیز با حرفای گنده زدن چیزی اثبات نمیشه.خوشبختانه زننده تاپیک تو پستای اولش جن تا حدیث اورد از اسلام.با این که معتقدم اگه حتی احادیثی هم ذکر نمیشد هییچ سنخیتی نداره که بیایم با یه ژست روشن فکرانه بگیم در جامه ای که حیوانی را به دلیل نجس بودنش، با تفنگ میکشند انتظار آب و غذا دادن به آنها دور از انتظار.

گاهی ادم یه سری تاپیک میبینه تو فروم ترغیب میشه دنبالشون کنه یهو یکی میاد یه پست نامربوط کلیشه ای میده همه چی رو بهم میزنه

درود
این جا جایه بحث در مورد عقاید نیست.باری براتون مینویسم بلکه شما هم با بی اطلاعی کسی را محکوم نکنید.

من هم تا مدتی در مورد قوانین منع نگهداری حیوانات بی اطلاع بودم تا اینکه یک روز به دلیل اقدام یکی از ماموران دولتی برای ظبط سگ یکی از دوستان و مخالفت ما ، برایه اولین بار کارمون به پلیس کشید.اقوامش اومدن و یک سری بحثا بر سر جرم دوست ما شد.خلاصه تمام اتهامات از قبیل اینکه شب است و دیر وقت است و... رفع شد تا اینکه ماند همراهی حیوانی نجس.
ابتداهمه خندشان گرفت اما مسؤل مربوطه الحاقیه ماده ای از قانون اساسی رو آورد که بدین شکل بود:
آوردن حیواناتی نجس العین مانند سگ در اماکن و معابر عمومی یا در وسايل نقلیه ممنوع و مرتکب شونده علاوه بر جزای نقدی از یک میلیون ریال تا پنج میلیون ریال به ضبط حیوان مذکور محکوم می‌شود. .
این الحاقیه مستند است و در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به وصول رسیده است.
خب.به نظر شما چرا همچین الحاقیه ای وجود دارد.همچین الحاقیه ای در قوانین کشور جمهوری اسلامی وجود دارد و در قرآن کریم چیزی در این باره نیامده است[nb]تنها منبع موثق و قابل اشاره ما قرآن و قانون اساسی است.به این دلیل که احادیث بسیار متنوعی وجود دارد[/nb].
دلیل اصلی اشاره بنده به ((جامعه )) هم همین بود.اگر در قرآن حکمی بود فبها اما در قرآن چیزی نیست و فقط در قانون اساسی این حکم مشاهده میشود. یعنی آقایان که جمعی از نمایندگان ملت بوده اند با استدلال نجاست و ناپاکی سگ حکمی را برای خود حیوان و دارنده ان ثبت کرده اند.
هرچیزی رو به دین و اسلام ربطش ندید چی میشه
من ایرادی را به دین اسلام ربط نداده ام و به قوانین جامعه اشاره کرده ام. خواهشا با برداشت ناصحیح خود از موضوعی خطایی رو متوجه دیگران نکنید.
بنده با دین اسلام به هیچ وجه مخالفتی ندارم اما با قوانینی که با نام اسلام ثبت میشود بسیار مخالفم.این را هم بدانید که نجاست سگ در قرآن نیامده است.
اینها دلایلی برای ممنوعیت نگهداری بود و دلیل کشتنشون هم دقیقا همینه و بنده از این موضوع مطمعنم زیرا از مراجع مربوطه پرسیدم.
در آخرم میگم سعی کنید پاسخ منطقی بدید و به حرفایه دیگران توهین نکنید. حرفایه دیگران عقیدشونه و شاید برای شما غیر قابل پذیرش باشه.

حسینی باشید

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

ابتداهمه خندشان گرفت اما مسؤل مربوطه الحاقیه ماده ای از قانون اساسی رو آورد که بدین شکل بود:
آوردن حیواناتی نجس العین مانند سگ در اماکن و معابر عمومی یا در وسايل نقلیه ممنوع و مرتکب شونده علاوه بر جزای نقدی از یک میلیون ریال تا پنج میلیون ریال به ضبط حیوان مذکور محکوم می‌شود.

1) اون چیزی که مربوط به قانون اساسی هست؛ کلا ربطی به این قانون و متنش نـداره. اصل 40 قانون اساسی بیان کرده :

« هیچ کس نمی‌تواند اعمال حق خویش را به وسیله ضرر به غیر و یا تجاوز به منافع عمومی قرار دهد. »

=> اگه نگهداری حیوانات خانگی موجب آزار همسایه ها و .. باشه؛ میتونن شکایت کنن.

..

اما اون قانونی که آوردید الحاقیه به قانون مجازات اسلامی ست :

گرداندن حیوانات خطرناک یا حیواناتی که برای سلامت عمومی مضر بوده یا نجس العین می‌باشند، از قبیل سگ در اماکن و معابر عمومی و وسائط نقلیه ممنوع است و مرتکب شونده علاوه بر جزای نقدی از یک میلیون ریال تا پنج میلیون ریال به ضبط حیوان مذکور محکوم می‌شود.

و بازهم مربوط به آوردن اونها به اماکن عمومی و وسایل نقلیه هست و اصلا این قانون منعی از نگهداری حیوان نـداره آخه و درباره نگهداری شخصی حرفی نـزده! بحث درباره گرداندنش در معابر عمومیِ جامعه اسلامی هست ، مثل کشیدن سیگار در معابر عمومی که در خیلی کشورها ممنوع شده، اینجا اینو ممنوع کردن.

..

اینها دلایلی برای ممنوعیت نگهداری بود و دلیل کشتنشون هم دقیقا همینه و بنده از این موضوع مطمعنم زیرا از مراجع مربوطه پرسیدم.

این حرفتون هم مصداق مغلطه ست!! چون نـمیدونم ممنوعیت گرداندن سگ در معابر عمومی (و بازهم میگم؛ این متفاوت هست با ممنوعیت نـگهداری) ؛

چطور ربط داره به دلیل کشتنِ سگ ها واقعا ؟؟!!
خوبه الکی همه چیز رو به هم نـبافیم تا نتیجه دلخواهمون رو بگیریم به زور !!

..

نها منبع موثق و قابل اشاره ما قرآن و قانون اساسی است.به این دلیل که احادیث بسیار متنوعی وجود دارد

اینهم حرف نـادرستی هست. مبنا در شریعت ؛ قرآن + عترت ؛ هردو هست. این مغلطه رایج که به احادیث کلا نـمیشه هرگز استناد کرد و .. ؛ بارها رد شده و در فقه شیعه ما چنین چیزی نـداریم. :)

سگ بهرحال نجس هست، حتا اگه در قرآن نـیومده باشه.

۲ - در خصوص نجاست سگ از دفتر آیت الله خامنه ای و آیت الله مکارم شیرازی استفتاء شده که نتیجه آن به این شرح است :

سوالات مطرح شده شامل این دو مورد بود : ۱ - آیا سگ نجس است؟ ۲ - نگهداری آن در منزل اشکال شرعی دارد؟

پاسخ دفتر آیت الله خامنه‌ای : ۱ - نجس است. ۲ - فی نفسه اشکال نـدارد.

پاسخ دفتر آیت الله مکارم شیرازی : ۱ - نجس است. ۲ - اگر سگ نگهبان باشد اشکال ندارد.

.

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

Mihanstar.jpg

کشتن پنج ملیون ماهی قرمز در هر نوروز چگونه میتواند نماد مهر، پیروزی، شادی، سرزندگی و برکت باشد؟؟؟؟

هرساله در ايام نوروز پنج مليون ماهي قرمز ميميرند ، بياييد امسال اين امار را كاهش دهيم

زندانی کردن ماهی در تنگ شیشه ای که از فرهنگ چین وارد ایران شده است ،

باور کنید هیچ پیامی ندارد و ربطی به فرهنگ ما ایرانیان نداشته و جز آزار یک آفریده ی پروردگار پیامدی ندارد.

mahi-ghermez.jpg

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

در اینکه حیوان ازاری کار ناپسندیده ایی شکی نیست.

یه موضوعی هس؛ربط چندانی به موضوع تاپیک نداره ولی در کل درباره ی حیوانات خانگی.
چن وقت پیش شبکه ی یک تلویزیون داخلی؛برنامه ی ی تب؛درباره ی حیوانات خانگی بود.میگفت کسانی که حیوان خانگی دارند از سلامت روان برخوردار نیستند و درواقع میخوان کمبودشونو با حیوان برطرف کنند.به نظرتون این تا چه حد درسته؟

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

به ناهید و باقی دوستان :

خواهشمندم از این نوع عکس ها که خشونت وحشیانه ای نسبت به حیوونا دارند نگذارید!

چون دوز خشونت رو میبره بالا به علاوه حیوون آزاری بعد از دیدن تعدادی از این عکس ها عادی جلوه داده میشه!!!

و اصلاً مناسب روحیه خیلی از افراد نیست!!!

اگر هم میخواید این عکس هارو بذارید بهتره داخل لینک باشه!!!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

چن وقت پیش شبکه ی یک تلویزیون داخلی؛برنامه ی ی تب؛درباره ی حیوانات خانگی بود.میگفت کسانی که حیوان خانگی دارند از سلامت روان برخوردار نیستند و درواقع میخوان کمبودشونو با حیوان برطرف کنند.به نظرتون این تا چه حد درسته؟
در کل نمیدونم ولی من دوتا خانواده رو میشناسم که برای جبران بچه نداشتنشون حیوان خانگی دارند.یکی گربه و دیگری سگ.در کل خلق و خوی اون حیون روی فرد یا خانواده تاثیر میزاره.من دو نفر دیگه رو هم میشناسم سگ داشتند.مثلا من دوسال قبل دیده بودمشون اخلاقشون خیلی بهتر از چندوقت پیش بود.به قول معروف سگ شده بودن(از لحاظ رفتاری :-" )البته نمیدونم این صحبتام چقدر صحت علمی داشته باشه من اینارو از روی تجربه گفتم!

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

بعداً نوشت :

نه این طور نیست!!!

گرچه برای سلامت روحی بهتره که حیوون خونگی داشت!!! :D

اما این به این معنی نیست کسی که حیوون داره حتماً سلامت روحی نداره!!!

برای مثال یک بیمار قلبی بهتره که غذاهای کم چرب استفاده کنه ، اما این به این معنی نیست که هر کس که غذای کم چرب میخوره مبتلا به بیماری قلبی ـه

میتونید به این پیج از ویکی پدیا مراجعه کنید : لـیـنـکـــ (متن انگلیسی هست )

Health benefits رو ترجمه میکنم :

حیوانات خانگی توانایی تحریک صاحبان خود را دارند ، به ویژه افرد مسن ، برای ورزش و جنب و جوش یا برای التیام درد و فائق اومدن بر مشکلات زندگی!!! [ 35 ] [ 36 ] [ 37 ]

داشتن یک حیوان خانگی به مردم کمک میکنه برای دستیابی به سلامت جسمی مانند کاهش فشار خون و سلامت روانی مانند کاهش استرس!! [ 38 ] [ 39 ] [ 40 ] [ 41] [42 ] [43]

شواهدی وجود دارد که داشتن یک حیوون خونگی به فرد کمک میکنه برای زندگی طولانی و زندگی سالم :) در سال 1986 از 92 بیمار بستری شده برای بیماری های عروق کرونر ظرف یک سال 11 نفر از 29 نفری که حیوان خانگی نداشتند فوت کردند در مقایسه با آنها تنها 3 نفر از باقی افراد که دارای حیوان خانگی بودند فوت کردند!!![ 37 ]

داشتن حیوان خانگی با توجه به بررسی های انجام شده موجب کاهش ابتلا به بیماری های قلبی در افراد مسن میشود [ 44 ]

یک مطالعه توسط موسسه ملی بهداشت نشان داده شد که افرادی که حیوان خانگی سگ دارند ، کمتر احتمال دارد که از حمله قلبی بمریند تا افرادی که سگ ندارند!!!! [ 45 ]

سگ های آموزش دیده می توانند به افراد مبتلا به اختلال بینایی کمک کنند. سگ آموزش دیده در زمینه حیوان درمانی به کمک ( AAT ) نیز می توانند به افراد مبتلا به معلولیت های دیگر نیز کمک کنند [ 35 ] [ 47 ] :-\

چقدر بد ترجمه کردم که خودمم هیچی نفهمیدم :))

معذرت میخوام دوستان!!!

:-""""""

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

خشن نشید :-""" ویرایش شد :-""

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

بنده با دین اسلام به هیچ وجه مخالفتی ندارم اما با قوانینی که با نام اسلام ثبت میشود بسیار مخالفم.این را هم بدانید که نجاست سگ در قرآن نیامده است.

قرار نبوده و نیس که همه جزییات و احکام اسلامی در قرآن بیاد!جدیدن از این شکل حرفا زیاد زده میشه.تک تک احکام و مسایل ریز اسلامی بیان میشه و اشکال گرفته میشه که اگه درسته کجای قران اورده شده؟
چرا تو قران نیس؟

اگه شما یه جای قران به من نشون دادی که نماز صب دو رکعته،که وضو باید موالات داشته باشه،که باید اول دسته راستو بشوری،که حکم انواع آب چیه و .... من بهت نشون میدم که کجای قرآن اومده سگ نجسه دوست عزیز. :)

شما لینک مرجع مریوطه رو بده من خیلی برام جالب شده بدونم کدوم بزرگواری اینطور گفته که چون سگ نجسه باید کشته بشه!حتمن این کارو بکن.

در آخرم میگم سعی کنید پاسخ منطقی بدید و به حرفایه دیگران توهین نکنید. حرفایه دیگران عقیدشونه و شاید برای شما غیر قابل پذیرش باشه.

حسینی باشید

پاسخ من کاملن منطقی بود!هیچ مشکلی درش نیس.قرار نیس هرکس هر پستی میده همه موافق باشن.یه پست دادی که من کاملن باهش مخالف بودم و مخالفتم رو هم ابراز کردم و هنوز هم که هنوزه کاملن مخالفش هسم و روی این مخالفتم هم ایستادم،این برداشته شماس که پست من غیر منطقی بوده! :)

در رابطه با اون قسمت که گفتی حسینی باشید!
ببین دوست خوب هر کسی یه جایگاهی داره و یه مقامی.هر کسی هم یه سری ارزش ها هستن که براش خیلی مهمن.پس دیگه هیچ وقت فکر نکن که در جایگاهی هسی که میتونی قضاوت کنی من حسینی هستم یا نه!!!!!

بازم عذر میخام به خاطر پست خلاف موضوع.باید جواب میدادم چون پست ایشون خطاب به منه.

• لایک
امتیازات: Liese
بالا