• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

رئیس سمپاد تغییر کرد

عطا فرهنگ

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بابایی ، شهید بهشتی ، شهید دستغیب
شهر
تهران
مدال المپیاد
فیزیک بوتیم!
پاسخ : رئیس سمپاد تغییر کرد

سلام ؛
امیدوارم موفق باشند...
یه سری مشکلات هستند که باید اورژانسی حل شوند.
یکیشون مدارس تازه تاسیس اند .
تو مدارس تازه تاسیس ، نه به المپیاد اهمیت می دهند ، نه پژوهش و نه معلم خوب .
من یه راه به ذهنم می رسه امیدوارم بچه ها کاملش کنن.
1. با توجه به اختلاف زیاد مدارس ، فعلا بودجه بیشتری به مدارس تازه تاسیس بدن تا بتونن سطح مدارس رو بالا ببرن .
2. یه سری کلاس ها رو ( مثل المپیاد ها ) تو مرکز استان برگزار کنن و بچه های شهرستانی ممتاز رو هم ببرن اونجا .
3. حال و هوای پژوهش رو توی شهرستان ها راه بندازند .
...
( بقیش رو شما بگید )
____
در آخر سمپادیا بر اساس نظرات به بیانیه بنویسه ، بعد رای بگیریم و بفرستیم .
سلام و بغض ما رو بهشون برسونید :((

mohammadjb

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
زیست

در مورد سمپاد های تازه تاسیس : ما یکی از اونا بودیم . واقعا امکان منحل کردنشون نیس (خودتونو بذارین جای ما ) . اما راه حل :

اگه قرار بود مثن تا ده سال دیگه تعداد مدارس به این حد برسه خب راهش اینه که تا ده سال دیگه تقریبا مرکز جدیدی تاسیس نکنن تا تعداد به حد نرمال برسه . تو این مدتم سعی کنن این مدارس تاژه تاسیسو یه سر و سامونی بدن بهشون واقعن فقط در حد یه تابلوئن و امکاناتشون در حد یه مدرسه سمپاد نیس .

meme.rrr2

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ادبی دوره‌ی بیست‌ونه

فکر نکنم مدارس جدید تو منحل کنن ولی دیگه ورودی نگیرن احتمالا :-? (این کارو می‌شه کرد دیگه..)

خب پیشنهادات:
1- ازمونا درست شه.. خدایی تعلیمات ِ اجتماعی؟ "استعدادهای درخشان"؟ کنکور؟ :|
2- انتشارات ِ سمپاد چی شد؟ طرح درس یکسان و شبیه به هم
3- بودجه پژوهشی و المپیاد (جای ِ مانور روی کنکور)

راستی ازین که سازمان بازم سازمان باشه خبری نیس یا همچنان یه مرکز زیر نظر اموزش پرورش؟

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

به نظرم چیزی که باید کنترل بشه تعداد ورودیه
مدارسی که تاسیس شدن واسه تاسیس شدن کلی هزینه برداشتن نمیشه همین طوری منحل بشن

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

در مورد معلم ها مطمئنا مشکل کمبود معلم خوب فقط با آموزش به بقیه معلم ها قابل حله ، اینکه بیان برای معلم ها بخصوص معلم هایی که تازه وارد سیستم سمپاد میشن کلاس بذارن ، خدایی یسری معلم جدید که میاد داخل اصلا یه تصور فضایی داره :D

در مورد کتابخونه ها واقعا لازم یه بودجه خوبی رو واسش اختصاص بدن ، کتابخونه ما بعد از سه سال تا الان حتی کتاب های درسی رو هم نتونسته کامل پوشش بده ، البته تا جایی که شده پوشش داده ولی میشه گفت 90 درصد بودجه امسال صرف کتاب های درسی شده ، سعی هم شده بودجه ای واسه کتاب های درسی کنار گذشته شه ولی خب جواب گو نبوده و کتاب هایی که لازمه باشه که بچه ها بخونن ، نیست ...

در مورد پژوهش هم واقعا هم باید مسئولان پژوهشی رو بررسی بکنن ... برنامه ای بذارن بچه ها به ضرورت پژوهش پی ببرن و ترغیب بشن .
همچنین برای المپیاد.

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

دبیر میاد سر کلاس،عین مدارس عادی درس میده میره بعدش امتحانایی که طرح میکنه سختر از مدارس دیگس!آخر سرم میگه شما با بقیه هیچ فرقی ندارینو انقد سمپاد سمپادی که کردن همین بود؟
کاش خودشونو جای ما میذاشتن ببینن چه حسی داره وقتی مدیر بر مبنای کنکور برنامه ریزی میکنه،دبیر کتاب وزارتیو درس میده و ...بعدشم کلمه ی سمپادو تو سرمون میزنن :|

#اول اینکه بفهمن با خودشون چن چندن.اصن هدف از تاسیس مدارس سمپاد چی بوده و به بقیه هم اینو بفهمونن مخصوصا مدیر این مراکز!
#چن سال رو ورودی نگیرن.فلا همین مدارسو سرو سامون بدن بسه
#دخالتای بی جای آموزش و پرورش شامل حالمون نشه انقد

امیدوارم اوضاع خوب شه خو :rolleyes:

N_MATHS

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حضرت زینب (س) ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
فقط مرحله 1 ریاضی...المپیاد هندسه شریف
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی ماشین های ریلی:)

به نقل از F@|-|!mEh :
ایده اونقدر کاملی که ندارم ولی خب یکی از کارایی که میشه کرد اینه که حداقل یه برنامه ای بچینن تو مدارس جدید این پژوهش و المپیاد رو ببرن بالا و بیشتر بهش توجه کنن ...
به نظر من اول باید تکلیف کنکور مشخص بشه بعدا بیان به المپیادو اینا توجه کنن،فکرشو بکنین،طرف سه سال به طور مداوم المپ میخونه به امید این که طلا بیاره و لی مرحله دو قبول نمیشه،این آدم،میشینه برای کنوکرش میخونه،تا الان چیز زیادی رو از دست نداده به جز این که نمره های کلاسیش پایین و در نتیجه کارنامش خوب نیست.حالا اگه کنکورو بردارن،و متعاقبا معدل 3 سال دبیرستان توی ورود به دانشگاهش تاثیر داشته باشه،این آدم باید چیکار کنه؟برای همین مدارس الان سمپاد (مدرسه خودمونو میگم)اصلا رو المپیاد کار نمیکنن و به جاش دانش آموزی المپیادی مدرسه رو مسخره میکنن.قبلا (باز مدرسه خودمونو میگم که مدیریت 4 سال پیش معرکه بود)برای دانش آموزا کلاس المپیاد میذاشتن،ولی مدرسه به اون دانش آموز برنامه میدادو که درسای مدرسه رو چیکار کنه و هم تو المپیادش موفق بشه.حالا مدریت عوض شده،از یه دبیرستان بسیار سطح پایین اومدن که واقعا داریم پس رفت میکنیم و وقتی میگیم که چرا معلم خوب نمیارید در جواب میگن:برای اینکه توقع دانش آموزا از مدرسه بالا میره.
پ.ن:اکثر معلمای درجه یکمونو از مدرسه بیرون کردن و معلمای اون مدرسه قبلیه که بودن رو آوردن. :|
و در آخر باید بگم که آقای شجاعی اولین کاری که باید بکنن اینه که صلاحیت مدیران مراکز رو که عین قارچ سر در آورده رو مورد بررسی قرار بدن و تغیرات لازم رو ایجاد کنن.
مملکت الان واقعا به پژوهش و کار علمی تخصصی نیاز داره.نه با ماشین تست زنی شدن

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

N_MATHS : بله خب درست میگی تا حدودی ولی خب همه که برای معافی کنکور المپیاد نمیخونن؟ اصلا المپیاد برای معافی کنکور اشتباهه از نظر من ، کسی که علاقه داره یادگیریش رو علاقه دارن که خب در حین اون از مزایای دیگه ای هم برخورداره .
همه برای کنکور ، المپیاد نمیخونن که بخوایم به طور کلی اینجوری بگیم :)

در مورد مدیرا هم کاملا قبول دارم ، صلاحیت مدیرا در الویته یه جورایی.

N_MATHS

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حضرت زینب (س) ری
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
فقط مرحله 1 ریاضی...المپیاد هندسه شریف
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
مهندسی ماشین های ریلی:)

به نقل از F@|-|!mEh :
N_MATHS : بله خب درست میگی تا حدودی ولی خب همه که برای معافی کنکور المپیاد نمیخونن؟ اصلا المپیاد برای معافی کنکور اشتباهه از نظر من ، کسی که علاقه داره یادگیریش رو علاقه دارن که خب در حین اون از مزایای دیگه ای هم برخورداره .
همه برای کنکور ، المپیاد نمیخونن که بخوایم به طور کلی اینجوری بگیم :)

در مورد مدیرا هم کاملا قبول دارم ، صلاحیت مدیرا در الویته یه جورایی.
کسی که المپیاد میخونه ولی علاقه نداره و صرفا به عنوان پرش از کنکور داره میخونه،پیش اومده که موفق بشه ولی اصولا این تیپ آدما تو المپیاد موفق نمیشن،چون استرس اینو دارن که قبول میشن یا نمیشن و اگه نشن باید کنکور بدن.و قاعدتا حرف شما درسته
کلا منظورم از اون پست این بود که مدارس سمپاد برای شناسایی استعداد و پرورش اونه،اصلا هم مهم نیست که طرف تو ریاضی استعداد داره یا کار عملی یا شعر گفتن،مهم اینه که استعدادشو در کنار درس خوندن بشناسن،درصورتی که همه مون داریم میشیم ماشین تست زنی متاسفانه و این از اصل سمپاد به کلی دور است:(
من ورودی سال 88 بودم.اون موقع مرحله دوش تشریحی بود.تو دوران دبستانم خیلی به این علاقه داشتم که یه هلیکوپتر درست کنم که بتونم باهاش خودم پرواز کنم.آقا قبول شدیم(اون موقع مدرسه عیب و ایراد کم داشت ولی یه لحاظ کیفی از فرزانگان 1 تهران اگه زیاد نبودیم،زیاد کم هم نبودیم) یکم بیخیال هواپیما و هلیکوپتر شدم ،وقتی اومدم به تابستون سوم به اول دبیرستان،چون هر ساله درسای پژوهشی داشتیم توی تابستون،من هلیکوپتر اینا رو برداشتم ولی یه هو مدیریت عوض شد که نشد ادامه بدم.ولی هنوز بیخیال پرواز و هواپیما و .. نیستم.
به هر حال علاقم فعلا کم شد،ولی اینو باور دارم امکانات و حمایت مدرسه هم که نباشه،من میتونم دوباره رو پرواز فکر کنم،ولی راهمو فعلا یه چیز دیگه انتخاب کردم.
در کل کار پژوهشی ستون سمپاد بوده که مدیریت جدید مرکز باید به شدت بهش توجه کنن

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

فک کنم یه حرکت خوبی باید انجام بده برای مدارس شهرستانی.الان سطح مدارس تهران اصلن قابل مقایسه نیس با بقیه جاها.البته انتظار درستی نیس که همه چی برابر باشه به هر حال شهریه ای که تهرانی ها میدن رو اکثر شهرستان ها اصلن نمیتونن مطرحش کنن ولی حداقلش اینه که یه برنامه داشته باشن برا جذب دبیرای خوب اون شهر.
خیلی جاها مدارسی رو من دیدم که دبیرای خوب شهر به دلایل مختلف برای اومدن به مدارس سمپاد طاقچه بالا میذارن!

یکمم فعالیتای فوق برنامه رو گسترش بدن...خیلی جو درسی داره سنگین میشه تو سمپاد

koko azad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
گیلان
رشته دانشگاه
معماری

اگه یه خورده تغییر اساسی تر بخوان ایجاد کنن،به نظرم باید سنت شکنی کنن و گستره ی "استعداد درخشان" بودن و بیشتر کنن . :-?
آخه استعداد درخشان در چی آخه ؟! ریاضی فقط؟!
چرا باید سمپاد ما تنوع رشته هاش مثه بقیه ی مدارس باشه؟(نمیگم ما از اونا بهتریم)
مثلا همه اونایی که ریاضی فیزیک میخونن میخوان مهندس شن؟علوم محض چی میشن این وسط؟
هنر هم که کلا درس نیست لابد،انسانی هم که هیچی...
هرچند که یه همچین تغییری زمان میبره ولی بنظرم از همه چیز فعلا اساسی تره.
البته یه مشکلی این وسط پیش میاد و اونم کنکوره که کلا همه ی موارد بالا رو نقض می کنه :> L-:

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

این انجمن فارغ التحصیلان که گفتن ... x:
( یعنی ما فقط میخوایم یه جوری ارتباطمون با سمپاد ادامه پیدا کنه)
اگه این بشه خیلی خوبه.
ما چون خودمون بدترین شرایط سمپادو دیدیم میتونیم خیلی کمک کنیم.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

ارتباط بین مراکز رو زیاد کنن و بینشون رقابت باشه.
تا حدود سال 86 فکر کنم این رقابت حتی تو کنکور وجود داست و بچه ها حتی سال پیش دانشگاهی هم ازمون گاما رو میدادن که جامعه اماریش بچه های سمپاد بودن..

نیاز به عدالت در سمپاد هم هست.به شخصه هیچ وقت از تغییراتی که در سمپاد افتاد ناراحت نشدم و دلیلش بی عدالتی مدیران اولیه و قبلیه که فقط و فقط حلی(که الان شده حلی1) و فرزانگان تهران (فرزانگان تهران 1 کنونی) رو میشناختن..
وقتی هفته ای یک بار از این دو مدرسه بازدید داشتن و با بچه هاش گفت و گو میکردن ، مدرسه های دیگه تماما به حال خود بودن و حتی یه روز که گروهی از بچه های مدرسه ما به دیدن رییس سمپاد (اقای اژه ای اگر اشتباه نکنم)رفته بودن خیلی با بی رغبتی باهاشون برخورد شده بودو گویا گفته بودند اصلا مرکز شما کجا هست?! اصلا یادم نمیاد بچه ها رو به حضور پذیرفته بودن حتی ! یا نه ! ولی تنها چیزی که یادمه بغض و کینه به جای مونده از این چنین خاطرات تلخی برای مرکز ماست..

بچه های مراکز دیگه هم سمپادی بودن...و خون حلی 1 ها و فرزانگان1 ای ها رنگین تر نبود ولی برخورد ها خیلی فرق داشت و این به ما نشون داد تمام این رفتار ها ظاهرسازی بیش تبوده..ما هم بچه های تهران بودیم و فقط مرکزمون دورتر بود...حالا به جای هفته ای یک بار بازدید، میشد 5 سال یه بار بیان ولی حتی اسم مرکز رو هم نشنیده بودن..

به نظرم. اگر قراره به دوران قبل برگرده، همون بهتر که برنگرده

نکته سوم هم این که اصلا نقش مشاور در مدارسی عین مدرسه ما وجود خارجی نداره.

وقتی مدارس دیگه حتی در دوره راهنمایی و ابتدایی به نقش مشاور و روان شناس تاکید دارن و اموزش های روان شناسی و برنامه های خوب برای اولیا و دانش اموزان دارن، مدرسه ای که اسمش سمپاده ولی دانش اموزاش هر روز مینالن که خانواده هاشون اموزش ندیدن و درکشون نمیکنن نمیتونه در پرورش استعداد ها موفق باشه..
بخش های فرا درسی هم باید پیشرفت کنه... توانایی فکر کردن و حل مسءله رو باید بالا برد..ولی فقط راهش ریاضی و ،، نیست.

به نظر من باید روی مشاورینی که واقعا خودش ورزیده باشن سرمایه گذاری کنن.نه این که افرادی با تحصیلات دیپلم رو برای مشاوره بیارن.

banj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
یه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
cs

نه این که مدارس جدید حذف شه درست نیست....
چرا؟
چون دانش آموزا ی مختلف چه خوب چه ضعیف توی مراکز پخش شدند!
و معمولا نسبت مدرسه یا خونه هرکس پذیرش انجام شده .............
یعنی اگر300تا دانش آموز تیزهوش در تهران بوده این 300 نفر تو مراکز مختلف پخش شدن..
و شاید توی هر مرکز به طور میانگین 30 نفر سمپادی واقعی اند........

banj

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
یه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
cs

یه پیشنهاد خیلی مهم...........
تاسیس دوباره نشر سمپاد البته یه انتشارات درست وحسابی.........
و مهم این جاست که این انتشارات علاوه بر تامین منابع تکمیلی ... میتونه یه منبع درآمد خوب باشه.....!
چون هر چی باشه اسم سمپاد هنوز هم خیلی معروفه....
مثلا مدرسه انرژی اتمی . چه درآمد زیادی از نشر الگو داره!!!!

sanaz15

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان
شهر
تهران

احساس می کنم وضعمون بهتر بشه با مدیریت جدید!
اما همین شماهایید که می گین جمعیت مدرسمون فلانه اونقت می خواید 100000 نفر بریزن سرتون نتونین جم بخورین تو کلاس؟ [-(
اگه ورودی جدید هم نگیرن اعتراض سومی ها و شیشمی های جدید درمی یاد. خب حالا چی میگین؟ ^-^

anahid_30s

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1392

یه مدرسه ای 50 نفر میگرفته. الآن داره 150 نفر میگیره.
خب امسال بیان دوباره همون 50تا رو بگیرن.
به همین شکل در کل یک شهر، مثلا 400 نفر ورودی داشتیم. الآن 1400 تا ورودی داریم. از امسال برگردونن به همون 400 نفر.

Rapunzell

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان

به نقل از آناهید :
یه مدرسه ای 50 نفر میگرفته. الآن داره 150 نفر میگیره.
خب امسال بیان دوباره همون 50تا رو بگیرن.
به همین شکل در کل یک شهر، مثلا 400 نفر ورودی داشتیم. الآن 1400 تا ورودی داریم. از امسال برگردونن به همون 400 نفر.
والله....کل بچه های همدان شدن سمپادی فرزانگان 2.....ادعای شاخیتم می کنن.....

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

اولین کاری که باید بکنه قطعا استاندارد سازی آزمون های ورودیه،چه راهنمایی و چه دبیرستان.
از وقتی که آزمونا استانی شده سطح ورودیا واقعا تغییر کرده،چون هیچ نظارتی روی چطور برگزار کردن آزمونا نمیشه.
و حداقل اینطوری میتونن جلوی افت بیشتر سطح مدارس رو بگیرن.

الان همین راهنمایی خود ما دوسال پیش 180 نفر ورودی گرفته،درحالیکه تا سال قبل 90 نفر میگرفته و زمان ما(یعنی دوسال پیشش) چهلُ خرده ای نفر،اون آزمونی که گرفتن هم به گفته خود بچه ها هرکسی شرکت میکرده قبول میشده، همینه که الان وضعیت راهنمایی فاجعه ست :|

بعد هم من دقیقا ایده ای ندارم ولی یکی از ضروری ترین کارایی که باید بکنن در وهله اول از بین بردن این همه اختلاف سطح علمی و امکانات بین مدارس شهرای بزرگ و شهرستان هاست،
البته تا حدی از این اختلاف سطح اجتناب ناپذیره،ولی اوضاع فعلی هم غیر قابل قبوله.

کلا بنطرم کار خیلی خاصی برای ورودی های قبل 87-88 که نمی تونن انجام بدن،از الان سعی کنن اوضاع بعدیا بدتر نشه :-?

بالا