• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سيگار كشيدن

• شروع کننده موضوع ibtkm
  • تاریخ شروع
وضعیت
موضوع بسته شده است.

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
پاسخ : سيگار كشيدن

منشا همه اینا بر میگرده به اینکه انسان همیشه دنبال تنوع و آرامش بوده و انسان ها تو شرایطی میتونن قرار بگیرن که این آرامشو تو چیزای مضر یا اشتباه پیدا کنن نظر شخصی من اینه که خانواده ها خیلی نقش مهمی تو این مسائل دارن
ولی بیاید در مورد سیگار فقط به عنوان ضررش نگاه نکنیم خوب اونم یه نوع دخانیاته به مواد مخدر که نمیگیم ضرر داره میگیم شخصیت اون فرد بده یا بد شده اینم زیاد با اون فرقی نداره

arash.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
h3lii
شهر
تهران
رشته دانشگاه
برق امیرکبیر

والا من که همیشه تو خونه از بوی سیگار خفه شدم و فراری ام. اصن تحمل دود سیگار ندارم ... نقش دوستان خیلی مهمه تو سیگاری شدن و اینا
یکی از رفقای اهل فن میگه استایلت خوراکه سیگاره ! رفیق خوب :D
در مورد دو پست بالاتر هم باید بگم کی گفته سیگار برای دیگران ضرر نداره .. اتفاقا دودش بلکه برای سایرین بیشتر مضره .. مخصوصا تو فضای بسته !

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

هر وقت خسته بودین. هروقت انرژی بیش از حد داشتین. هر وقت خواستین درس بخونید و فکرتون کار نمی کرد. سیگار بهترین گزینس... همه از بدی ها گفتن. گفتم از خوبی هاش هم بگم. در کل سیگاری بودن بده. سیگار خوبه به نظر من.

hojjatele

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ندارم !
رشته دانشگاه
نرم
پاسخ : كشيدن سيگار براي خانوما؟؟؟

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
استدلالتون خیلی جالبه واسم !
" ضرر رسوندن شاید خریت باشه، ولی سیگار یه چیز دیگس "

اینکه که میگید خیلی چیزا به بدن ضرر میزنه ولی باز هم استفاده میکنیم میتونه دلایل زیادی داشته باشه ممکنه فرد مجبور باشه یا اینکه ندونه اون کار اون وسیله یا هر چیز دیگه ای.. براش ضرر داره ولی سیگار بحثش جداس.کسی مجبورتون کرده ؟ شایدم نمیدونین همین سیگار منشاء بیشتر سرطان هاییه که الان تو جامعه می بینیم سرطان ـای جورواجوری که از بینشون سرطان دهان در خوش بینانه ترین حالت به وجود میاد. :)
می ارزه واقعا ؟

خداوکیلی کسی هست از اونایی که نوشابه می خورن که ندونه نوشابه برا بدن ضرر داشته باشه؟؟؟؟؟!؟؟!؟؟! چه حرفیه!!! مجبورم نیست!!!!!!
یا اونی که مشروب می خوره نمی دونه ضرر داره؟!؟!؟!!؟ به جبر هم نمی خوره که! پس بخث این حرفا نیست
!

یه مورد دیگه اینکه بحث سلامتی و اینا بود اون بالا که دین گفته مشروب نخور چون ضرر داره. بعد دانشمندا هم بهش رسیدن. ولی الان یه سری دانشمند دیگه جند وقت پیش به این رسیدن که خوردن روزی نصف لیوان مشروب به عمر اضافه می کنه (مقدارش رو یادم نیس) . پس اگه بخوای به این حرفا بشینی که ...

ولی خدایییش سیگار یه چیز دیگس
اون آرامشی که می ده
ضمنا خودتون رو با اون کسی که سیگار میکشه مقایسه نکنید. موقعیت اون با موقعیت شما فرق می کنه . به خاطر یه سری مشکلات رفته سراغ آروم شدن با سیگار. همین
:)

havijak

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan 4d
شهر
tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

از سیگار و آدمایی ک فقط خودشونو میبینن و هیچ توجهی ندارن ب اطرافشون متنفرم....اماواقن بی انصافیه کسایی رو ک بدون توجه ب اطرافیان و نظرشون اونا رو در گیر خودشونو رفتارشون میکننو با آدمایی ک مرز کشیدن بین آدماو زندگی شخصیشون یکی کنیم.. ..من آدمیم ک اگه تو خیابون آدمی سیگار بکشه دودش ب من بخوره تا چن ساعت سردرد دارم...اینکه این مشکل منه قبول اینم ک محیط عمومیه هم قبول ولی مگه نمیگین چیز شخصیه...ب خود فرد مربوطه؟پس چیزی ک ب شخص مربوطه قلمرو شخصی میطلبه...منظورم اینه ک آدما رو درگیر زندگی شخصیت نکن لطفا...

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد
پاسخ : كشيدن سيگار براي خانوما؟؟؟

به نقل از حجتــ :
خداوکیلی کسی هست از اونایی که نوشابه می خورن که ندونه نوشابه برا بدن ضرر داشته باشه؟؟؟؟؟!؟؟!؟؟! چه حرفیه!!! مجبورم نیست!!!!!!
یا اونی که مشروب می خوره نمی دونه ضرر داره؟!؟!؟!!؟ به جبر هم نمی خوره که! پس بخث این حرفا نیست
!

یه مورد دیگه اینکه بحث سلامتی و اینا بود اون بالا که دین گفته مشروب نخور چون ضرر داره. بعد دانشمندا هم بهش رسیدن. ولی الان یه سری دانشمند دیگه جند وقت پیش به این رسیدن که خوردن روزی نصف لیوان مشروب به عمر اضافه می کنه (مقدارش رو یادم نیس) . پس اگه بخوای به این حرفا بشینی که ...

ولی خدایییش سیگار یه چیز دیگس
اون آرامشی که می ده
ضمنا خودتون رو با اون کسی که سیگار میکشه مقایسه نکنید. موقعیت اون با موقعیت شما فرق می کنه . به خاطر یه سری مشکلات رفته سراغ آروم شدن با سیگار. همین
:)

شما ضرر نوشابه رو با سیگار مقایسه میکنین ؟ ! :)
حالا نوشابه قبول ولی مگه همه ی مردم مشروب میخورن ؟ ؛ حالا گیریم که همه هم بخورن، دلیل میشه که ماـَم بخوریم ؟ مثه قضیه ی همون چاهه میشه!
اتفاقا بحث همین حرفاس !
بحث سر اینه که هممون اینا رو میدونیم ولی بازم لجبازی میکنیم، فقط فکر میکنیم حرفی که ما میزنیم درسته ! :)

درمورد قسمت دوم هم لطفا با ذکر منبع حرف بزنین.

من خودمو با کسی مقایسه نکردم ؛ قبلا هم گفتم. ولی حرفم اینه که این راه راهِ خوبی واسه آروم شدن نیست. همین. :)

hojjatele

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ندارم !
رشته دانشگاه
نرم

اصلا حرفم این نیست که چون بقیه می کشن ما هم باید بکشیم ها اصلا. بد برداشت نشه. ولی بلاخره هرکی برای کارهایی که میکنه دلیلی داره .
سیگار هم طبیعتا دلایلی داره

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از حجتــ :
اصلا حرفم این نیست که چون بقیه می کشن ما هم باید بکشیم ها اصلا. بد برداشت نشه. ولی بلاخره هرکی برای کارهایی که میکنه دلیلی داره .
سیگار هم طبیعتا دلایلی داره

درمورد اون یسری دانشمند که اون حرفو زدن ، توضیح ندادین. کنجکاو شدم بدونم!

hojjatele

کاربر حرفه‌ای
شهر
قم
مدال المپیاد
ندارم !
رشته دانشگاه
نرم

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
درمورد اون یسری دانشمند که اون حرفو زدن ، توضیح ندادین. کنجکاو شدم بدونم!

کی گفتم پسره؟ :D

http://healthmad.com/health/alcohol-can-raise-life-expectancy/
http://www.examiner.com/article/moderate-alcohol-consumption-can-increase-lifespan
http://www.outsidethebeltway.com/alcohol-may-increase-life-expectency-reduce-risk-of-dementia/

از روی اینا نگفتم ها. ولی کلا اینم چندتا خبر

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از حجتــ :
کی گفتم پسره؟ :D

http://healthmad.com/health/alcohol-can-raise-life-expectancy/
http://www.examiner.com/article/moderate-alcohol-consumption-can-increase-lifespan
http://www.outsidethebeltway.com/alcohol-may-increase-life-expectency-reduce-risk-of-dementia/

از روی اینا نگفتم ها. ولی کلا اینم چندتا خبر

من کی گفتم پسره ؟ :D گفتم یسری ( ی ِ سِ ِ ری ) :-"

اون سایتـا رو هم در اسرع وقت میرم می بینم.

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

به نظرم بهتره بحث به سمت مضرات پزشكي سيگار والبته فراموش نشود قليون بره..
===============================================================================
و يه مقاله ي كوچيك در اين باره)
baharestan.sbmu.ac.ir/uploads/sigar.pdf‎

تاثیر سیگار کشیدن بر روی سلامتی

تنباکو و دود تنباکو دارای بیش از 60 ماده‌ی سرطان‌زا است. تقریبا 4000 ماده یافت شده در دود تنباکو شامل بنزن، استون، کربن مونوکسید، آمونیاک، هیدروژن سیانید و چنین مواد سمی دیگری است. تمامی این مواد در ایجاد سرطان موثر و مشکلات سلامتی دیگر موثر هستند. سیگار کشیدن همچنین باعث حالت‌های ناهنجار، اسکیزوفرنی و چندین ناهنجاری عصبی می‌شود. این عمل همچنین عامل مشکلات جدی مانند مشکلات روانی، جنون و ناهنجاری دوقطبی می‌باشد.
اکثر جوان‌ها در سن 21 سالگی شروع به سیگار کشیدن می‌کنند که بر اثر زیاد کشیدن بعد از مدتی به این ماده معتاد می‌شوند. افراد سیگاری به مواد شیمیایی که در سیگار موجود است معتاد شده و ترک این عادت برایشان سخت می‌شود.
نیکوتین برای مدت طولانی در بدن باقی نمی‌ماند زیرا در زمان کوتاهی توسط آنزیم‌های مختلف بدن تجزیه شده و باعث انجام جندین واکنش شیمیایی در بدن می‌شود.
نیکوتین ماده‌ای به شدت اعتیاد آور است که این به دلیل تغییرات شیمیایی است که در مغز موجب می‌شود.
ترک سیگار برایشان سخت است.
Bt-Ch-250-4.jpg

m.n.k

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
یادش بخیر شیمی بودیم...
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شیمی محض

کلن مواد مخدر خوب نیس بذارین کنار

bolbol

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzangan
شهر
hamedan

من كه ميگم حالا اگه بكشيم...
اگه مجبور شديم بكشيم چي؟؟
اصلا اگه قليون يكشبم چي ...
من ميگم چه شكلي بي خيالش بشيم
چه شكلي تركشكنيم...

نرجس خاتون

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد

به نظر من چیزی همه میدونیم ضرر داره رو برا چی استفاده کنیم؟
وقتی میدونیم این چه اثاری روی دستگاه تنفسیمون داره چرا؟
بعضیا میگن اروم میکنه ولی چیزای دیگه ای هم هست که ادم با اونا اروم شه
پس چرا چیزی که ضرر داره رو استفاده کنیم؟

میعاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور-اهواز
دانشگاه
صنعت نفت
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از نرجس خاتون :
به نظر من چیزی همه میدونیم ضرر داره رو برا چی استفاده کنیم؟
وقتی میدونیم این چه اثاری روی دستگاه تنفسیمون داره چرا؟
بعضیا میگن اروم میکنه ولی چیزای دیگه ای هم هست که ادم با اونا اروم شه
پس چرا چیزی که ضرر داره رو استفاده کنیم؟

مسلمن مشکل به همین راحتی نیس.اگه به این سادگی بود چرا این همه اعتیاد به سیگار داریم؟حس ارامشی که توی این موارد هس حتی اگه مجازی و زود گذر باشه به هر حال ادم رو جذب میکنه برای استعمالش.
خیلی چیزا ضرر داره ولی ادم میره به سمتش.شما نمیدونی زیاد نشستن پای کامپیوتر خیلی ضررا داره برات؟ولی میشینی.
ما نمیدونیم سیگنال هایی که مربوط به گوشیه موبایلمون هس چقدر برای سلامتی ضرر داره؟ولی حتی موقع خابم نمیتونیم از خودمون دورش کنیم.این که خیلی عادیه. (;
سیگار کشیدن خیلی وقتا بر اثر یه رفتار اجتماعیه.البته بیشتر این موردو تو قشر کم سن و سال تر نوجوون و جوون میشه دید.
برای مثال یکی فکر میکنه سیگار کشیدن بهش قدرت میده.احساس غرور میکنه.فکر میکنه دیگه برا خودش کسی شده حالا که میتونه سیگار بکشه.
یکی توجمع دوستاش که همه سیگار میکشن احساس حقارت میکنه وقتی خودش این کارو نمیکنه در نتیجه میره سمتش.دلایل زیاده برای اینکه ضرر رو نادیده بگیرن.

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از bolbol :
من كه ميگم حالا اگه بكشيم...
اگه مجبور شديم بكشيم چي؟؟
اصلا اگه قليون يكشبم چي ...
من ميگم چه شكلي بي خيالش بشيم
چه شكلي تركشكنيم...
بستگی داره تا چه حدی بهش عادت کرده باشی.
به نقل از hastikhanoom :
من از بوی سیگار بدم می یاد. و به نظرم خود خواهیه توی جای شلوغ سیگار بکشی.
من تازه فهمیدم چقدر بعضی سیگارا بوش خوبه.
یه چیزی بگم؟ آدم باید بدونه با رفتاری که داره خودش رو شبیه به کی می کنه و آیا ارزشش رو داره یا نه
سیگار خوش بو که زیاد داریم، البته سیگار برگ اگه اصل باشه معمولا بوی خوبی داره.
منم قبول دارم سیگار کشیدن توی مکان هایی که ممنوعه، و ادارات و این جور جا ها خیلی بده.

bolbol

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzangan
شهر
hamedan

من سوالم اينه كه
چرا اين قدر زياده :-" استعمال مواد مخدر.. X-(
چرااا؟؟
اصلا جامعه ي ما چرا اين قدر زياده؟؟اين چيزا زياده؟؟؟

MMAskary

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از bolbol :
من سوالم اينه كه
چرا اين قدر زياده :-" استعمال مواد مخدر.. X-(
چرااا؟؟
اصلا جامعه ي ما چرا اين قدر زياده؟؟اين چيزا زياده؟؟؟
منحصر به جامعه ی ما نیست، مشکل کل دنیاست.

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

ایران خیلی هم پیش تاز نیست توی جهان از نظر مصرف سیگار هفتمه تازه جای پیشرفت زیاد داره :د

bolbol

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzangan
شهر
hamedan

چجوري ميشه خوب كمش كردش وووو...
د
به نقل از ایلیا :
ایران خیلی هم پیش تاز نیست توی جهان از نظر مصرف سیگار هفتمه تازه جای پیشرفت زیاد داره :د

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا