• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

كدوم مدرسه بهتره؟

کدوم دبیرستان بهتره؟

• رای‌دهندگان
    12
  • Poll closed .

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
من اصولاٌ خیلی واقع بینم...
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه
ببینم ژنتیک درمیام یا که نه.
پاسخ : علامه حلی 1 یا انرژی اتمی

به نقل از Shaghayegh.Kh :
با هم دوست باشید و دعوا نکنید :D

× ینی واقعا روز که 24 ساعته ، اگه 16 ساعت مفید بخونیم میمونه 8 ساعت ! خب یه 1 ساعت و نیم هم غذا و اینا ! ینی 7 ساعت میخوابن؟ واقعا 16 ساعت توی یه روز نمیتونه مقدار مفید باشه همش ! :-?

× ینی بچه های انرژی فقط 2 روز درس مدرسه میخونن؟! بقیه اش المپیاد؟ یکی از بچه های مدرسمون داداشش اونجا بود، المپیاد که اجباری نیست! هست؟!!

× واقعا اینقدر نتایج شیمی شون خوب بوده؟! 6 تا از 8 تا کم نیستا! بچه هاشون انگار خوبن خدایی !

× من یه سوال دارم . امسال انرژی فک کنم 25 تا قبولی مرحله 2 داشت و حلی 45 تا آره؟ خب حالا تعداد کل دانش آموزای این مدرسه رو میشه اعلام کنین درصد بگیریم؟!

× اگه کسی اونقدر میخونه واقعا حقشه خب مدال بیاره ، من همیشه میگم پشتکار و تلاش بر هوش خالی غلبه میکنه خیلی جاها

هفت ساعت خواب زیاد هم وحشت ناک نیست...خواب خود من در حد اکثر به 5:30 ساعت میرسه،هرچند که واقعا کافی نیست :rolleyes:
بنظر من،16 ساعت پشت سر هم میتونه مفید باشه،ولی مهمتر از اون اینه که فرد با یه برنامه ریزی بره جلو
از ساعاتی که مغز بیشترین گیراییو داره حداکثر بهره رو ببره و یه برنامه ی منطقی داشته باشه ^-^داشتن برنامه واقعا کمک میکنه و من مطمئنم که بچه های انرژی هم یه برنامه ی جامع دارن...هر چند که یکمی فشردست. (:|

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

من خودمم هم خوابم کمه ! ولی اینکه بشینیم بکوب 16 ساعت مفید بخونیم اصلا امکان نداره ، مغره ، ربات که نی!

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه

بله،از نظر من هم همین طوریه!لا قل من که نمیتونم. :-<
ولی خب،بعضییا پشتکارشون زیاده.

M.A.A.B

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بابايي قزوين
شهر
قزوين

كسي كه مي خواد المپياد مقام بياره كنكور مقام بياره مي خونه
براي طلاي 1 يا يك سراسري بايد 60 ساعت درس خوند
بعدشم خيلي از اونا قبل كنكور مي رن آمريكا
يعني براشون اف داره كنكور بدن

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

تو المپیاد ک فکر کنم تا حد خوبی ب این سوال جواب داده شد
مطمئن باشید تو کنکور هم نشون میدیم این سوال ب طرز خنده داری جوابش واضحه.فقط علامه حلی..حتی اگه ب فنا رفته باشه هم سگش می ارزه ب همه ی اینا

The Smith

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سلام ایران‌زمین

تموم نمی‌کنید این بحث مسخره رو ؟!

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

می دونین ، جدا از این بحث ، یه جورایی ما اومدیم گفتیم که بقیه حلی ها هیچ ، فقط حلی 1 رو میشه مقایسه کرد ، چون بقیه از رده حذفن !!! فک کنم اصلا اینکار اخلاقی نبود :|

الان کل جمع بندی این بحث به اینجا رسید که حلی 1 بهتره، اونم به خاطر اینکه ما خودمون یه جورایی سمپادی هستیم و میگیم مدرسه سمپاد بهتره! موفقیت بچه های انرژی هم گذاشتین پای خرخونی شدیدشون! گفتین حلی فعالیت های پژوهشیش هم بیشتره ! بچه های انرژی هم کلا کنکور کم میدن! مردم هم به اشتباه میان بچشونو وقتی از حلی قبول میشه ، میبرن اونجا ثبت نام میکنن( برخی خانواده ها) ! الان واقعا ما ها میتونیم بدون تعصب رو سمپاد این بحث رو بکنیم؟

× پس برای اینکه به بقیه حلی ها هم توهین نشه ، دیگه بحث رو یواش یواش جمع کنیم!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

دوست من بنده البته برخلاف خیلیا هنوز معتقدم حلی شماره نداره و ی دونه بیشتر نیس ولی حتی اگه بپذیریم سایر شعبه ها رو همونجور ک سلام توی دسته بندی حساب نمیشه یا مثلا شعبه های جز ادونس علامه حساب نیست سایر شعبه های حلی هم حساب نیست
بازم میگم سر کنکور با آمار ب انرژی نشون میدیم :)

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه

خب،بنظر من این اصلاٌ مهم نیست که هوشت چقدره!
هوش میتونه در موقعیت های مختلف،میزانش متفاوت باشه...پس تنها عامل تأیین کننده سطح دانش آموزا میزان تلاششونه.
من اطلاعات کافی درباره حلی ندارم،اما فکر میکنم طرفی برندست که خرخون تره!!
چون خود من روزانه این روند رو توی مدرسمون میبینم.

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

ینی چی حلی یدونس؟! اصلا وایسید ببینم ، تعداد بچه های انرژی رو با بچه های مدرسه خودتون مقایسه کنین! شما هم مدرستون مثه مال ما میترکه! بین اون همه آدم باید خوب هم باشه! اگه شما خودتون توی یه حلی دیگه بودین، میگفتین که حلی فقط یدونس و من جزشون حساب نیستم دیگه! من میگم حلی 9 و 8 و اینا واقعا معنی نداره ، ولی خب نباید خیلی راحت حداقل به بقیه دوستاتون توهین کنین !
× یه نظر سنجی بود تو فیس بوک ، در همین رابطه که چند تا باید حلی داشته باشیم، خب درسته منم اونجا زدم حلی فقط یدونس ، ولی وقتی اومدم اینجا دیدم ، نه بعضی وقتا بچه های حلی 1 آبروی همدیگرو میبرن، یکم به بچه های مدرستون بنگرید ، اکثرشون منحرف شدن! یه عده ی کمی دارن به راه راستشون ادامه میدن و درس میخونن !

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه

این یه چیز طبیعیه که تو هر شهری یدونه غیر انتفایی باشه که سطحش حتی با بهترین مراکز سمپاد و نمونه توی اون شهر برابری کنه.برای مثال مدرسه ی شهید ابراهیمی در اهواز.یه غیر انتفایی که واقعاٌ با بچهاش کار میکنه و ممکنه بعضی از اونا نتنها از ما بلکه از بهترین شعبه هامون هم بهتر باشن!
اما،اینو فراموش نکنید که: شما توی مراکز سمپاد درس میخونید و این یعنی جایی نیستید که هر جور دانش آموزی در اون وجود داشته باشه و نکته دیگه اینه که شهریه ای که سمپادیا میدن اصلاٌ قابل مقایسه نیست با مدارس غیر انتفایی.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

:))بنده علاقه آی ب بحث در این باره ندارم منتها کسی ک میگه بچه های حلی منحرف شدن و دارن ب هم توهین میکنن و اینا ب نظر من اصولا توی مجموعه نیست و کاملا داره از بیرون صرفا تز میده.بنده وقتی میگم حلی نه تنها منظورم حلی های دیگه نیست بلکه از بچه های خودمون هم فقط تا دوره ی خودمون و تا حدی دوره ی بعدی مد نظرمه..
علت اینک میگیم حلی یدونست هم واضحه.بنده ب سبب دوستی با یکی از دست اندرکاران حلی های متعدد سیستم اداره ی جاهای دیگه رو میشناسم تا حد خوبی.گرچه نمیتونم تعمیم بدم اما با این مورد و دیدن نتایج مدارس دیگه قضیه واضحه..بله بنده معتقدم حلی فقط و فقط یدونست و مابقی اسمی ندارن جز بازارگرمی.البته این وسط تا حلی3رو میشه مدرسه ی عالی حساب کرد ولی سایرین..
نکته ی دیگه در مورد مغلطه آی هست ک توی بحث در مود قیاس انرژی و مدرسه ی ما بارها و بارها صورت گرفته و برای من جالبه چرا کسی متوجه موضوع نیست.احتمالا ب این خاطر ک توی مجموعه ی حلی نیستید..
ببینید حق با شماست نسبت مدال های ما اگه با احتساب تعداد بررسی بشه شاید انرژی یا حتی فرز از ما بالاتر برن.اما من ی چیزی رو میبینم در این مورد ک لااقل توی مدارس اسمی دیگه ک تقریبا تو همشون آشنا هست دیده نشده..
ببینید بچه های حلی ب ندرت برای کنکور المپ یا خوارزمی میخونن.یا لااقل اگه نگم ب ندرت کاملا منصفانست ک بگم خیلیا هم هستن ک نیستن تو گود این رقابت.هیچ قضاوت نشه لطفا از حرفم.اصلا نمیخوام بگم چون شاخیم نمبخونیم یا هرچی.صرفا میگم این چیزیه ک هست..
پس با این حساب اون تعداد تا حد نسبتا زیادی سیاهی لشگر هستن.اصلا قصد توهین ب دوستامون ندارم اما دور و بر خود من الان تو مدرسه زیادند ادمایی ک کنکور رو وسیله ی هدفشون نمیدونن و ب خاطر این هنوز تو حلی موندن ک حلی خیلی کمتر از سایر مدارس اخراج میکنه دانش آموزی ک کم میخونه رو
حالا سوال اینه ک آیا باید این جمعیت رو توی محاسباتمون دخیل کنیم یا نه.نظر بنده اینه ک نه.حالا چرا.ببینید حلی و هر مدرسه یا انجمن یا موسسه ی آموزش دیگه آی ادعا نمیکنه ک من ب شما انگیزه ی خوندن برای کنکور تزریق میکنم.بلکه میگن اگه بخوای نتیجه بگیری بت کمک میکنم..فکر کنم واضح گفتم
حالا آیا توی فرز انرژی یا ابوریحان و خرد و علامه نیست از اینا.نمیگم نیست اما فعالیتی ک نشون میده و دید بیرونی ای ک ما از مدارس داریم اینه ک خیلی کمتر از حلیه.البته موافقم اگه نقد کنین ک همونجور ک شخص خارج حلی چندان حق رای درباره ی حلی رو نداره شخص خارج این مدارس نیز...
ختم کلام!فکر کنم جای بحثی نمونده باشه دیگه
نکته ی آخر اینکه بچه های حلی همیشه ب حلی بودنشون افتخار میکردن و همیشه این افتخار ب غرور تعبیر شده ک البته درسته منتها فکر کنیم ببینیم آیا این غرور کاذبه یا ما واقعا حق داریم..

امیدوار

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپپپپاد
شهر
تهران
مدال المپیاد
ادبی

به نظر من بچه های حلی 1 باهوشن و نمیخونن یعنی میخونن ولی تلاششون اندازه ی انرژس اتمس نیست ولی خیلی باهوشن اما تلاش همه جا مهمتر از هوش بوده و هست...کادر مدرسه ی انرژی اتمی هم واقعا قویه /m\

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از امیدوار :
به نظر من بچه های حلی 1 باهوشن و نمیخونن یعنی میخونن ولی تلاششون اندازه ی انرژس اتمس نیست ولی خیلی باهوشن اما تلاش همه جا مهمتر از هوش بوده و هست...کادر مدرسه ی انرژی اتمی هم واقعا قویه /m\
خواهشمند است رو هوا تز صادر نشود.باز عرض میکنم خدمتتون ک نتایج کنکور مبین بوده و امسال هم خواهد بود.خواهشمند است با دلیل استدلال شود.کادر حلی فوق العادست اگه کادر انرژی قویه

Phanntom

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
helli
شهر
تهران
مدال المپیاد
سابقه دارم!
دانشگاه
light massage(پیام نور)

قرار بود مثلا نیاما ولی نشد تو این مورد سکوت کنم :D

من باب مقایسه ما با انرژی :
1-کسی که نه تو انرژی بوده و نه تو مدرسه ما نباید نظر قطعی بده که فلان مدرسه برتره و اون یکی اگه فلان کارو بکنه میرسه به اون یکی
2-به جمعیت نیست n بار گفتم بازم میگم ، مارو با جمعیت مدرسمون حساب نکنید ... چون فقط بخشیمون دارن برای المپیاد میخونن و بخشی دارن برای پژوهش میخونن و بخشی دارن برای خوارزمی میخونن و بخشی دارن برای تحقیقات و کارسوق ها میخونن
3- مدرسه ما از پارسال با حلی 6 که تو سردار جنگله و الان شده حلی تهران واحد شهید همت یکی شدن
چون جمعیت تو واحد غفاری جا نمیشدن
4-همین انرژیایی ک دارن میرن انرژی شاختریناشون از راهنمایی های ماعن پس اونا هم از ماعن
5- کل سلامیا و انرژی رو با هم جم کردن مدال هاشون به ما نرسید
6-رتبه هم که دیگه اصن نمیتونم حرفی بزنم ،انقد رتبه دادیم که دیگه جا نداریم تو تالار افتخارات
مقام اول کسب میکنم تو جهان تو رباتیک و پژوهش
تو مقاله های علمی میرم مدال جهانی میگیریم
تو مسابقات ثبت اختراعات مقام های با ارزش میاریم
افرادی که تو دانشگاه هایی مثل هاروارد و ... میرن از ماعن ، ایمان افتخاری مثلا :]
7-به نموداری که میذارم توجه کنید .
نمودار تعداد مدال های جهانی دبیرستان علامه حلی تهران

جمعا 147 مدال

ریاضی : 50

زیست : 11

شیمی : 19

فیزیک : 34

کامپیوتر : 26

نجوم : 7

dc070c5e7b5b44ce1.png

نمودار تعداد مدال های کشوری دبیرستان علامه حلی تهران

جمعا 766 مدال

ادبیات : 20

ریاضی : 195

زیست : 66

شیمی : 77

فیزیک : 220

کامپیوتر : 166

نجوم : 22

dc0766e6afcd90262.png

حالا انرژی اتمی :
کشوری : طلا:
cf302993c08fbdce1.jpg

نقره :
fcd009b947e920461.jpg

برنز:
23ef04a4edb295561.jpg

جهانی :
5ed40dd7080abafd1.jpg

8-آدمی که همش درباره گذشته حرف بزنه ، به همون گذشته تعلق داره ، الان الانه
من گفتم امسال باز هم افتخار آفرینی میکنیم ، که اینطور هم شد آخرش
باز هم برای سال تحصیلی 92-93 هم همین حرف رو تکرار میکنم
و میگم ما میتونیم
این همه حرف زده شد و دوستان هم مدرسه ای زحمت کشیدن تا بقبولونن که مدرسه ما فقط علامه حلیه :D
راستش هممون یه حس خاصی به مدرسمون داریم و مدرسه پرستیم :D
وِل ، بقیه علامه حلی ها هم خیلی خوبن ولی مدرسه ما علامه حلیه تهرانه ، هر چقدر هم اونها پیشرفت کنن به شعبه ای که اینهمه آدم زحمت کشیدن براش و
افراد خارجی هم در ساخته شدنش نقش داشتن و کلی برنامه ای که ریخته شده برای این مدرسه از قدیم الایام ، نمیرسن
چون، از راهنمایی با پرورش افراد اونهارو هدایت میکنن به دبیرستان که یک قدم بالاتر از راهنمایی هستش
و افراد درون جوی قرار میگیرن که خیلی مفید هستش و به پیشرفتشون کمک میکنه

9-مهم ترین قسمت بین مدرسه ما و دبیرستان انرژی اتمی ، دیدگاه مدرسه به افراده، این مورد رو هر چقدر هم بحث بشه روش ، تا وقتی که توی مدرسه ما یا اونها نباشین نمیشه به نقطه نظر مشترک رسید

این همه از خوبیای مدرسه خودمون گفتم و اگه همینجوری به پایان برسونمش نامردیه
هر مدرسه ای یه خوبیهای منحصر به فرد خودش رو داره که اون رو متمایز میکنه از بقیه مدارس
و همچنین یه بدیهایی هم داره

مدرسه ما هم بدیهایی داره که افرادی که توش هستن میدونن و نیازی نیست که اینجا بیان بشه

دبیرستان انرژی اتمی هم مزایایی داره من جمله امکانات خوب و زمین ورزشی و ...

ولی در کل بی طرفانه بگم

حلی تهران یدونس از خزر تا خلیج فارس :D

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

شما خودتون میگین تا حلی 3 مدراس عالی هستن، خب مگه ما چی گفتیم؟!
× خودتون میگین که خیلیا سیاهی لشکرن! پس دارین اعتراف میکنین که خیلیا حقشون نی اونجا باشن ، ولی هستن !
× الان شما دچار مطلق گرایی گروهی شدی =))
× قبول کنین بعضیا تو حلی 2 و 3 و اینا هستن که واقعا حقشونه به جای بعضیا توی حلی 1 باشن! این توی مدارس فرز هم صادقه ...!

البته منی که الان خیلی دارم میگم این حرفو نزنین ، خودم شدیدا مدرسه پرستم ! خب هر کسی میگه ! منم میگم فرز 1 تهران تکه ! شما میگی حلی 1 تهران تکه! پس کلا واقعا به جایی نمیرسه این بحث چون ارق ( دیکتش درسته؟) مدرسه ای داریم همه شدید!

فقط یه جوری حرف نزنین که انگار توی حلی های دیگه کارای کارسوق و پژوهش اینا انجام نمیدن !

×پستای متوالی ترکیب شد.

Snow ball

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبائی
شهر
اهواز
مدال المپیاد
دانشگاه
هر جا که خدا بخواد.
رشته دانشگاه

ببخشید،ولی من kh.shaghayegh موافقم
شما یطوری صحبت میکنید که انگار بچه های حلی 1 فقط آدمن(البته!)!خب هرچی باشه بقیه حلی ها هم حرفی برای گفتن دارن(هرچند کمتر)
حلی یک واقعاٌ عالی بنظر میرسه اما بقیه حلی ها ازش بیشتر نباشن،خیلی کمتر هم نیستن!
بنظرم برای عادلانه تر بودن،خوب بود چندتا از دانش آموزای انرژی اتمی هم توی بحث بودن
چون تنها نتیجه ای که این بخش داره اینه که دست آخر به این نتیجه میرسیم که حلی 1 بهترین مدرسه جهانه درحالی که یدونه انرژی هم اینجا نیست تا از مدرسش دفاع کنه.

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

خوب خیلی بحث جالبی شده
هی دوتا مدرسرو دارین با المپیادو اینا میسنجین
بهتر نیس یه خورده با این که کدوم مدرسه داره ادم تحویل جامعمون میده مقایسه کنیم؟؟؟
من اصلا قصد اهانت ندارم به انرژیا حتی 5 تا از بهترین دوستان دوران راهنماییم هم اونجان
اما باید قبول کنیم که از انرژی یه سری کرم کتاب میاد بیرون که فقط بلدن درس بخونن
خوب توی حلی 1 هم اینطوری شاید باشه من شرایط اونجارو نمیدونم راستش اما مطمئنم که در حد انرژی هنوز وضعش به این جا نکشیده

حالا این تاپیک فک کنم هدفش این نبود
اما دوست عزیزی که میگی مدارس دیگه جز بازار گرمیو اینا نیس لطفا درست صحبت کن
درسته که حلی 1 مدرسه ی قوی هست و در اون شکی نیس اما الان خیلی ضعیف تر از اونی شده که بگی بهترین مدرسه خاورمیانست :)
من کاری ندارم با این که قبلا چی بودین اما الان مدارس ما دست کمی از مدرسه شما نداره و بعضی از بچه های مدرسه ما از خیییلی از بعضی از بچه های شما بهترن :)
بقیه مدارسم همین طور هستن

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

من نبودم بحث اینجا خوابیده بوده چن روز! :D
فقط یه چیزی اضافه کنم که ساختمون هیچ مدرسه ای توی حلی ها به پای حلی 4 نمیرسه! :D ینی هر وقت از جلوش رد میشم این شکلی ام :-<
× این که کدوم مدرسه آدم تحویل میده واقعا مهمه! اگه اون بچه های انرژی هم آدم باشن چه فرقی داره؟!
× کل مدارس سمپاد دارن افت می کنن متاسفانه ... :-s

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ریاضی 1391 طلا ریاضی 1392

به نقل از Shaghayegh.Kh :
من نبودم بحث اینجا خوابیده بوده چن روز! :D
فقط یه چیزی اضافه کنم که ساختمون هیچ مدرسه ای توی حلی ها به پای حلی 4 نمیرسه! :D ینی هر وقت از جلوش رد میشم این شکلی ام :-<
× این که کدوم مدرسه آدم تحویل میده واقعا مهمه! اگه اون بچه های انرژی هم آدم باشن چه فرقی داره؟!
× کل مدارس سمپاد دارن افت می کنن متاسفانه ... :-s
فک کنم اندازه ای حلی 2 از همه بزرگتر باشه (یه بار رفته بودم اظرافش دیدم حالا البته شایدم یکی دیگه بود!) ولی خب فقط به ظاهرش که نیست مثلا مدرسه ما کلی جاهای عجیب داره که هنوزم نمی دونیم چین دقیقا و هر از گاهی با بعضی جاهاش آشنا می شیم که خب خیلی جالبه :-" ولی مدرسه ی این انرژی ها خیلی خیلی کوچیک و تو هم هست... من که اصلا خوشم نیمد...

بالا