• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بسیج چیه ؟

عضو تشکلات بسیج هستی؟

• بسیجیم و بسیج رو دوست دارم

رای‌ها: 16 31.4%
  • بسیجیم اما ازش متنفرم

رای‌ها: 8 15.7%
  • بسیجی نیستم

رای‌ها: 24 47.1%
  • بسیجی نیستم ولی دوسش دارم

رای‌ها: 3 5.9%

• رای‌دهندگان
    51
  • شروع کننده موضوع

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق
ما عریفای زیادی ازبسیج و بسیجی داریم که متاسفانه هیچکدمش تو ان جامعه کنونی کهدرش زندگی میکنیم اجرا نمیشه
متاسفانه و باز هم متاسفانه من خودم یکی از بسیجیای مشهد بودم که خیلی کارا به من بر میگشت به خاطر پارتی بازی به جایی رسیده بودم
ولی فقط هدفم بخطر سربازی و سهمیه دانشگاه بود که تا حدودی داشت محقق میشد
که بخاطر یه سری مشکلات پرتم کردن بیرون
خودم از هرچی بسیج و بسیجیه حالم بهم میخوره البته به جز بعضیاشون که حدود 2 درصد بیشتر نیستن
نه بخاطر اینکه پرتم کردن بیرون از قبلم حالم بهم میخورد از کاراشون و...
اونایی که تو بسیج عضو میشن و حالا هر کاری میکنن هدفشون از این کار چیه ؟
اونایی که از بسیج دفاع میکنن میخوام بدونم که میدونین چه کارایی داره تو پشت پرده انجام میشه که ازش طرفداری میکنین؟
مثلا با چشمای خودم دیدم که به یه بچه 14-15 ساله اسلحه بادی میدن تا بره تو خیابون هر کاری میخواد بکنه
بسیج یه قسمت گذارشات داره که به شکایتای مردم رسیدگی میشه مثلا طرف شکایت کرده بود با چنتا از فامیلاشون اومده بودن برا تفریح بیرون که این با پسر یکی از فامیلا میرن تو پارک تا اب بخرن مامورا (که همون گشت بسیج بودن) که میبیننشون بدون مقدمه اول پسررو با باتوم میزنن بعدم میگن اگه بازم این کارا رو بکنی فلانه و ...

یا خیلی کارای الکی و مذخرف بود که انجام میدن سال پیش بسیج هیچ حقی برای اینکه با روزه خوار ها مقابله کنه نداشت و فقط لازم بود تذکر بده اما به شخصه دوبار خودمو دو بقار گرفتن و بردن ولیچون اشنا بودم (بازم پارتی بازی) بیخیال شدن
خیلیام از این مقامای کاهی سو استفاده میکنن

باید با این افراد چیکار کنیم ؟ واقعا اگه این سهمیه های سربازی و دانشگاه و ... نبود الان اعلام میکردن ما بسیج 20 میلیونی داریم؟

z.n1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 مشهد
شهر
سر همه شهرا
مدال المپیاد
اره زبان تو راهنمایی که بودیم رتبه آوردم.کامپیوتر هم
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : بسیج چیه ؟

این سهمیه دانشگاه چی بوده؟؟؟چرا ب ما ندادن پس؟؟؟اصن تو مدرسمون گفتن الکی بخاطر بسیج عضو نشین سهمیه نداره.

جواب سوال آخر شما:اگه هیچ سهمیه ای واسه بسیجیا قائل نبودن بسیج 5 میلیونی داشتیم ولی همه واقعا بسیجی بودن(معنای واقعی منظورمه نه اون چیزی ک شاید الان بعضی جاها معنی بده)
همه جا آدمای دو آتیشه و تند رو هستن.چه تو بسیج چ انجمن.من با جفتشون برخورد داشتم و ب نظرم جفتشون اشتباه میکنن.ما همه از یک کشوریم.همه باید سعی کنیم اشتباهای همو ب هم بگیم تا پیشرفت کنیم.اصن این تشکیلات واس همین ایجاد شده واسه پیشرفت کشور و این ک هر کسی با هر دیدگاهی بتونه حرفشو بزنه.ولی متاسفانه الان بعضی از اعضای هر دو گروه هیچ هدفی ندارن جز خورد کردن اعصاب مردم.

من تو مدرسه عضو بسیج بودم ب هیچ دلیلی.ینی دیدیم عضو میگیره مام عضو شدیم.ولی حتما تو دانشگاه عضو میشم ب چند دلیل :بخاطر اردو های سازندگی ک میبرنو کمک ب مناطق محروم(جاهایی ک پزشک بخوان و نداشته باشن) برای این ک اگه جنگی چیزی شد ببرنمون کمک و بخاطر کمکای درسی ک بسیج دانشکده ما داره(پشتیبانو اینا)

من ب نظرم کارای خودمونو درست کنیم بهتر باشه تا ب اینو اون گیر بدیم.این ک ب ی بچه ی 15 ساله اسلحه میدن خیلی کار اشتباهیه این ک بدون هیچ سند قانونی ای جوون مردمو تو خیابون بزنن خیلی کار اشتباهیه .پس ما سعی کنیم ی طوری باشیم تا اگه قدرت دستمون بود کارای بدتر از این نکنیم.این پارتی بازیا ک الان خیلی رایج شده و همه بدون ذره ای خجالت ازش حرف میزنن . عادی دونستن بی قانونی نتیجش همین وضعیه ک تو هر تشکیلاتی الان داریم.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از z.n1994 :
این سهمیه دانشگاه چی بوده؟؟؟چرا ب ما ندادن پس؟؟؟اصن تو مدرسمون گفتن الکی بخاطر بسیج عضو نشین سهمیه نداره.

جواب سوال آخر شما:اگه هیچ سهمیه ای واسه بسیجیا قائل نبودن بسیج 5 میلیونی داشتیم ولی همه واقعا بسیجی بودن(معنای واقعی منظورمه نه اون چیزی ک شاید الان بعضی جاها معنی بده)
همه جا آدمای دو آتیشه و تند رو هستن.چه تو بسیج چ انجمن.من با جفتشون برخورد داشتم و ب نظرم جفتشون اشتباه میکنن.ما همه از یک کشوریم.همه باید سعی کنیم اشتباهای همو ب هم بگیم تا پیشرفت کنیم.اصن این تشکیلات واس همین ایجاد شده واسه پیشرفت کشور و این ک هر کسی با هر دیدگاهی بتونه حرفشو بزنه.ولی متاسفانه الان بعضی از اعضای هر دو گروه هیچ هدفی ندارن جز خورد کردن اعصاب مردم.

من تو مدرسه عضو بسیج بودم ب هیچ دلیلی.ینی دیدیم عضو میگیره مام عضو شدیم.ولی حتما تو دانشگاه عضو میشم ب چند دلیل :بخاطر اردو های سازندگی ک میبرنو کمک ب مناطق محروم(جاهایی ک پزشک بخوان و نداشته باشن) برای این ک اگه جنگی چیزی شد ببرنمون کمک و بخاطر کمکای درسی ک بسیج دانشکده ما داره(پشتیبانو اینا)

من ب نظرم کارای خودمونو درست کنیم بهتر باشه تا ب اینو اون گیر بدیم.این ک ب ی بچه ی 15 ساله اسلحه میدن خیلی کار اشتباهیه این ک بدون هیچ سند قانونی ای جوون مردمو تو خیابون بزنن خیلی کار اشتباهیه .پس ما سعی کنیم ی طوری باشیم تا اگه قدرت دستمون بود کارای بدتر از این نکنیم.این پارتی بازیا ک الان خیلی رایج شده و همه بدون ذره ای خجالت ازش حرف میزنن . عادی دونستن بی قانونی نتیجش همین وضعیه ک تو هر تشکیلاتی الان داریم.

بسیجی بودن فقط واسه دانشگاه آزاد سهیمه داره اگه واسه سهمیه دانشگاه دولتی میرین بسیج بهتره نرین.

این تاپیک هم هست موضوعش مشابه ئه :

http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,101221.msg1107597.html#msg1107597

zahra:)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نجف‌آباد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
الزهرا/رویان
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی/ژنتیک مولکولی

نظرم در مورد بسیج اینه که انگوری بود که قرار بود سرکه بشه ولی همش زدن یه چیز دیگه از اب در اومد!

amyrsajjad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمي نژاد 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
23 و 24 امین دوره المپیاد غیر متمرکز دانشجویی - قطب 4
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی ژئوتکنیک
اینستاگرام

من تعریف دقیقی از بسیج و بسیجی ندارم ولی یه چیزو میدونم
اونم اینه که من یه سری اعتقاد دارم که مثه مرد پاش وایسادم
بسیج به من کمک میکنه تا به این اعتقاداتم عمل کنم
به مسائل سیاسی و سهمیه کنکور و بقیه چیزاش کار ندارم
فقط برای دلمه که پنج شنه شبا میرم حوزه 3 بسیج دانش آموزی فقط برای دلم

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

بسيج يه تفكره
يه تفكر كه آدماي عضو اون ميتونن اونو توي افراده ديگه ايجاد كنن
و باعث بشن كه نظري كه افراد راجع به بسيج دارن مثبت يا منفي باشه
در كل كاملا در هر زمينه اي يك تعريف داره

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »

بسیجی کسی هست که یکسری عقاید مشخص رو قبول داره و در راه اونا تلاش میکنه. حالا ممکنه کارت بسیج هم اصن نـداشته باشه!!

و برعکس، ممکنه خیلیا برای نفوذ و استفاده از مزایا و .. عضو بسیج باشن، اما بسیجی نباشن. افراط و تفریط در هر گروهی هست.

اما طبیعیه که اولا، این افراط و .. ها در گروه هایی ک هرچه بیشتر به نظام حاکم مربوط اند، بیشتر دیده شه و روش زوم باشه ( و گاهی هم پررنگ تر نشون داده شه به عمد!)

دوما؛ باز طبیعیه عده ای صرفا برای منافع عضو بسیج شده باشن! چون همیشه سودجو ها سعی میکنن در ساختارهایی که به نظام حاکم مربوطه، وارد بشن.

پ.ن: شاخص های بسیج و بسیجی، در حرفها و عملکرد اول بسیجی کشور .. سید علی خامنه ای .. مشخصه! اونایی ک از این شاخص ها جلوتر میزنن و میشن کاتولیک تر از پاپ! یا برعکس، در باطن این شاخص ها براشون ارزشی نداره => بسیجی نـیستن.

:)

پ.ن: بسیج، یه راه میانبر هم هست برای فرار از بروکراسی دست و پا گیر حاکم، در راه حداکثر بهره وری و ارائه خدمات برای پیشرفت همه جانبه کشور، با استفاده از نخبه های هر صنف و گروه مردمی.

مثلا، بسیج سازندگی نمونه جالبی از همین موضوع هست.

.

• شروع کننده موضوع

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

بله اگه طبق تعریف شما باشه درسته اما الان مشکل ما اینجاست که فقط افراد محدودی بسیجی واقعی هستن و هرکسیهم که توی بسیج به جایی رسیده فقط بخاطر منافع خودش بوده
طبق این حرفا الان بسیجی های ما در حد صفره و هرکسی هم که هست دسترسی خاصی نداره
+ اگه کسی بخواد طبق این حرفا بسیجی بشه به جایی نمیرسه و همون زیر دست میمونه که باعث میشه افراد سود جو بشن بالا دستی و ...

پس اگه کسی بخواد به این تعاریف عمل کنه بسیج به دست افراد سود جو میفته و میشه چیزی که الان وجود داره

نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ali-a :
بله اگه طبق تعریف شما باشه درسته اما الان مشکل ما اینجاست که فقط افراد محدودی بسیجی واقعی هستن و هرکسیهم که توی بسیج به جایی رسیده فقط بخاطر منافع خودش بوده
+ اگه کسی بخواد طبق این حرفا بسیجی بشه به جایی نمیرسه و همون زیر دست میمونه که باعث میشه افراد سود جو بشن بالا دستی و ...

پس اگه کسی بخواد به این تعاریف عمل کنه بسیج به دست افراد سود جو میفته و میشه چیزی که الان وجود داره
ببينيد
اينكه هر چيزي درست بشه ازش استفاده كرد بستگي داره به كسايي كه از اون استفاده مي كنن نه خود اون چيز به صرف مگر اينكه اون چيز ماهيتش چيزه بدي باشه يا خوب
امّا حقيقت امر اينه كه خيلي از دوستاي خودم فكر ميكردن كه اوه اوه اوه تو بسيج همه خشك هستن و خيلي گند و عوضي هستنو و.....
اما من نميگم اينا وحود ندارن
هستن اتفاقا خيلي هم زياد
امّا شايد كاري كه يه نفر مي كنه خيلي تاثيره مثبتش از كاره يه آدم ديگه كه نقشه منفي داره بيشتر باشه
امّا به نظر من نبايد شيوه ي انتخاب افراد مثه الآن باشه
معيارا بايد تغيير كنن
نه اينكه فقط يه كارت داشته باشي يا مثلن 5 شنبه ها بري رزم شب و اينا.......
واقعا اصلن فلسفه ي بسيج چي بوده ؟
تا يه بسيجي ندونه اين كلمه معنيش چيه
چطور ميشه انتظار داشت ازش مثبت باشه كاراش
و اين بر ميگرده به اينكه اين فرد از راه نادرستي جذب بسيج شده
پس شيوه ي جذب اشتباه هست
نميدونم
شايد هم دليل ديگري داره

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

بسیج تنها چیزیه که بهش بودجه و ازین جور چیزا تعلق میگیره انگاری! :D هر هفته میبینم بسیج دانشگاه افرادشو میبره اردو میگردونه ولی حالا طرف داشت مینالید که ما رو یه اردو علمی نمیبرن بیشتر آزمایشاشونو تئوری میخونن و...!! :|
میخوام بگم که بسیج چیز بسیار مضخرفیه!! کی میخوان جمع کنن این ادا ها رو؟؟ :rolleyes:
من اصن هیچ حسی نسبت بهش ندارم
راستشو بخواین بدم هم میاد!
عضو هم نیستم.
ولی اگه واسه ارشد مثلا سهمیه ای چیزی داشته باشه حتما عضو خواهم شد معلومه :D

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

به نقل از ali-a :

خب این بخاطر اینه که بسیج هم زیادی سازمانی و اسیر بروکراسی ها شده در برخی بخش هاش!! و از هویت خودش دور شده برای همین. متولیان امر هم کم کاری میکنن بعضا. یا صرفا روی بخش محدودی از هویت بسیج زوم میکنن و از بخش های دگ ش غفلت میشه.

مثلا جهاد سازندگی، هویتی داشت که اون کارهای عظیم و عجیب مهندسی رو در جنگ کرد و خیلی ها کوچکترین چیزی ازش نـمیدونن! و بعدها وقتی دولت سازندگی، اونو با وزارت کشاورزی ادغام کرد و باعث از دست رفتن اون هویت شد،

رهبری برای جایگزینی اون، فرمان تشکیل بسیج سازندگی رو دادن که در طول سال در مناطق دورافتاده با نیروهای داوطلب و متخصص در زمینه های مختلف مثل دانشجو های عمران و برق و .. میرن و خدمات ارائه میکنن.

..

قرار به رسیدن به جایی و پست های بالاتر نـیست آخه! منکرش نـیستم اما کارهارو همون پایین دستی ها انجام میدن. روسا، نقش کمی در حفظ هویت بسیج دارن.

پ.ن: اما افراد محدود بودن رو قبول نـدارم! چون همیشه افراد سودجو در دید هستن، و اون بسیجی های حقیقی، نه شناخته میشن خیلی و نه دوس دارن تو بوق و کرنا کنن. صدای بلند، همیشه نشان جمعیت بیشتر نیس!

.

• شروع کننده موضوع

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

خب الان که بسیج افتاده دست یه سری ادم سود جو که شدن متولیان بسیج و دارن هر کاری میخوان برای خودشون میکنن
به نظرتون نباید یه کاری کرد ؟
به اسم خوبی بدی کردن بدترین شیوه تخریبی ممکن یک جامعس
مثل استعمار

• شروع کننده موضوع

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

ما همیشه درباره جنگ نرم و اهدافش و راه های مقابله با اون خوندیم
1- چرا فکر نمیکنین بسیج هم دچار همین مشکل شده باشه ؟
2- چرا همین کارو با خود بسیج نمیکنین ؟

همیشه یاد گرفتیم بسیج مکانی برای مقابله با جنگ جنگ نرم اما .....

هرچه بگندد نمکش میزنند/ وای به روزی که بگندد نمک

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

ببخشید، من وقت نداشتم ارسال های بقیه رو بخونم. ولی
این درست نیست که پارتی بازی و کار های بد بعضی از بسیجی ها رو به کل بسیجی ها نسبت بدیم.
من خودم تا چند سال پیش، توی بسیج عضو بودم. از هیچ کدوم از این کارهایی که شما میگید خبری نبود.(حداقل توی اون مسجد)
مسیول[nb]کیبرد من دکمه ی همزه نداره[/nb] های اون جا هم کاری به کسایی که نماز نمیخوندند و... کاری نداشتند و فقط گاهی یه تذکر کوچیک میدادن.
تنها مزیتی هم که داشتیم، این بود که فقط یه دونه استخر توی خیابون تختی بود، میتونستیم اون جا رو نصف قیمت بریم، تازه اون هم اگر با کل بسیج مسجد میرفتیم. تنهایی این مزیت رو نداشتیم.
خودٍ مسیول ها هم زیاد این طوری نبودن که به ظاهر گیر بدن. توی اون مسجدٍ فقط ۲-۳ تا از سرگروه ها ریش داشتند، بقیه تیغ میزدند حتی. و موهاشون رو گاها بلند میکردن :-"
بیشتر هم دنبال این بودن که بفهمن اصل دین چیه؟[nb]ین جمله به نظرم کلیشه ای میاد[/nb]
کلا درست نیست این کار اشتباه رو به کل بسیجیا نسبت بدیم.
پ.ن: یه مسجد هم توی سعادت آباد هست، معلممون تعریف میکرد میگفت این طوری نیست که همه بسیجیا بی سواد و... باشند، ۹۰ درصد افراد بسیجی اون مسجد فوق لیسانس و... داشتند حتی.

• شروع کننده موضوع

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نقل از amoo.majid :
ببخشید، من وقت نداشتم ارسال های بقیه رو بخونم. ولی
این درست نیست که پارتی بازی و کار های بد بعضی از بسیجی ها رو به کل بسیجی ها نسبت بدیم.
من خودم تا چند سال پیش، توی بسیج عضو بودم. از هیچ کدوم از این کارهایی که شما میگید خبری نبود.(حداقل توی اون مسجد)
مسیول[nb]کیبرد من دکمه ی همزه نداره[/nb] های اون جا هم کاری به کسایی که نماز نمیخوندند و... کاری نداشتند و فقط گاهی یه تذکر کوچیک میدادن.
تنها مزیتی هم که داشتیم، این بود که فقط یه دونه استخر توی خیابون تختی بود، میتونستیم اون جا رو نصف قیمت بریم، تازه اون هم اگر با کل بسیج مسجد میرفتیم. تنهایی این مزیت رو نداشتیم.
خودٍ مسیول ها هم زیاد این طوری نبودن که به ظاهر گیر بدن. توی اون مسجدٍ فقط ۲-۳ تا از سرگروه ها ریش داشتند، بقیه تیغ میزدند حتی. و موهاشون رو گاها بلند میکردن :-"
بیشتر هم دنبال این بودن که بفهمن اصل دین چیه؟[nb]ین جمله به نظرم کلیشه ای میاد[/nb]
کلا درست نیست این کار اشتباه رو به کل بسیجیا نسبت بدیم.
پ.ن: یه مسجد هم توی سعادت آباد هست، معلممون تعریف میکرد میگفت این طوری نیست که همه بسیجیا بی سواد و... باشند، ۹۰ درصد افراد بسیجی اون مسجد فوق لیسانس و... داشتند حتی.
شما داری دست میذاری روی چیزای خاص
درضمن اونایی که تو بسیج مساجدن همچین کاره ای به حساب نمیان کسای دیگه هستن که اگه بگن اینا نمیتونن درمقابلشون وایستن

• شروع کننده موضوع

aliabedini

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ریاضی کامپیوتر
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
برق

به نقل از نـاطـــق :
همیشه چیزی که میگنده همش خراب نمیشه...یه قسمتی گندیدگی شروع میشه و کم کم کل اون چیز میگنده...
بسیج شاید الان ده درصدش خراب شده باشه و از اصول درستی که براش طراحی شده خارج شده اما هنوز حق نداریم بگیم بسیج خرابه. اگر به فکریم بریم اون نود درصد رو تقویت کنیم(ما هایی که میایم و خودمونو خیلی درست میدونیم) تا اون نود درصد نگنده و اون وقت کار بعدی درست کردن اون ده درصده نه اینکه بیایم ریشه بزنیم:)
به فرض محال که حرف شما درست باشه
اما اون ده درصدی که خراب شده مغزه
مغز که خبرا بشه کاری نمیشه کرد جز اینکه بقیه اعضارو جدا کنیم

چن وقت پیش اعلام کردن بسیج 20 میلیونی شد...
توی حوضه مرکزی مشهد یه اتاق هست که فقط بایگانی پرونده هاست
که حدود هزار نفر فقط همن حوضه مرکزی عضو داره
در حالی که اگه برین میبینین اون نود درصد ثبت نام کردن و رفتن و دیگه پشت سرشونو هم نگاه نکردن
الان حداکثر افرادی که تو حوضه مرکزی هستن اگه همه روزای هفته روجمع کنی 150 نفر بیشتر نمیشن

Radikal

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
داغ دیده ام بعله!
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
سیاستگذاری علم و فناوری
اینستاگرام

در هر کشوری ، مستقل از نوع حکومتش ، ارگان هایی باید وجود داشته باشه که صدای مردم باشن

و بخشی از قدرت رو در اختیار داشته باشن

اغلب کشور ها با تسهیل فروش صلاح گرم این قدرت رو به نوعی همگانی میکنن! (مثل آمریکا)

که اگر یک وخت از حکومت وقت ناراضی بودن راحت بتونن با قدرت مردمی اون رو بر کنار کنن

حالا بسیج هم در اصل برای این به وجود اومده ...

برای این که صدای مردم به گوش دولت برسه ، صدای مستقیم مردم...

و یک سیستم شبه نظامی وجود داشته باشه ...

برای حمایت از مردم...

وقتی که این سیستم مثلاً مردمی خودش در همسو با ارزش ها و منافع دولت جهتگیری میکنه و دست به سرکوب مردم میزنه

کاملاً از هدفش دور میشه و اصالت خودش رو حفظ نمیکنه...

...

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه

به نقل از Radikal :
برای این که صدای مردم به گوش دولت برسه ، صدای مستقیم مردم...

و یک سیستم شبه نظامی وجود داشته باشه ...

برای حمایت از مردم...

وقتی که این سیستم مثلاً مردمی خودش در همسو با ارزش ها و منافع دولت جهتگیری میکنه و دست به سرکوب مردم میزنه

کاملاً از هدفش دور میشه و اصالت خودش رو حفظ نمیکنه...

...

و اگر صدای واحدی شنیده نـمی شد از سوی مردم؟! و هر گروهی از مردم بطرفی که دوست داشت رفت؟! اونوقت بسیج باید صدای کدوم گروه رو بشنوه و حمایت کنه؛ چون همه شون مردم حساب میشن دگ؟!

و سوال های بسیار دگ!! :)

پ.ن: دولتی که میاد روی کار، ناگزیر حمایت اکثریت نسبی مردمی رو داشته. پس میشه «گاهی» اینطور استدلال کرد که بسیج، طرف اکثریت مردم رو گرفته اگر جایی بعضا با دولت همسو شده باشه. غیر ازینه با حرفای شما؟!

چون شما در حرفاتون طوری بیان کردین که انگار دولت از آسمون میفته و بسیج باید در مقابل دولت، حامی صدای مردم باشه!!

پ.ن2: البته بقول بزرگی، ایرانی ها در ذات خود یک روحیهِ خفتهِ _ دولت و مرکزگرایی ستیز _ داشتن همیشه! (یجورایی شبیه آنارشیسم!)

.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

مجموعه ای از پاک ترین و بهترین انسان ها که فتنه گرای سال 88 رو با باطوم(باتوم)؟؟ می زنن :)
کلا خیلی انسانای باحالین. از درک ما خارجه

بالا