• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از زالزالــک :
همه صحبتاتون درست بود ولی من برای اولین بار که Ghost of Perdition رو گوش کردم خیلی ازش خوشم اومد هر دقیقه گوش میدادمش.الانم همینطور.....

من فکر میکنم اول کلا linkinpark گوش کنن بهتره چون همه پسنده.سبکشونم Alternative rock هست.
لینکین آلت راکه ؟ :O من فکر کنم رپ اند راک و نو متال باشن.... :-?

زالزالــک

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

به نقل از Empty :

آره خب ولی آلترنیتیو هم هستش

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

میاید با دوم شروع کنید یهو Uaral ندید ! خیلی موسیقی ملایم و کلین رو با یه ووکال مزخرف گندمال میکنه .

مثلاً katatonia معرفی کنید طرف روح و روانش ارضا میشه !

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Empty :

واقعا به آلتر خیلی نزدیک تره تا نو

*اگه فک کردی چون تو ویکی نوشته "نو متال" پس نو متاله باید بگم که "اسلیپ نات" و "کورن" هم نو متال نوشته!! و باید بپرسم که خودت شخصا و انصافا چه شباهتی می بینی بین کارای این 3 تا گروه؟!!

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد
خیرسرمون المپیادزیست بودیم...

disturbed
گوش كنين وكالش ارضاتون ميكنه از لحاظ رواني وروحي
به من باشه ميگم همون lamb of god گوش كنين ...ارضا ميخواين چيكار (< (<

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

منم با تارا موافقم. ویکیپدیا منبع معتبری نیست اصلاً. نو متال اصلی هم همون Korn و Disturbed ان.

لینکین پارک به نظر من رپ متال بود٬ مارک شینودا قشنگ رو آهنگا رپ میخوند ٬ پس رپ چجوری میشه دیگه؟! الآن هم که دارن Shock Rock میخونن و پاپ کاور میکنن. EP جدیدشون هم که آشغال بود. کسی هم این وسط نیست بگه میخوای تجاری بشی بشو٬ دیگه چرا متال رو خراب میکنی ؟ لینکین پارک اصلاً بند نیست که ٬ یه نفره با چند نفر دیگه که دور هم دارن نهایت سعی شون رو میکنن متال رو به گند بکشن.
نظرتون راجع به Immortal چیه ؟ به نظرتون نمیاد آهنگسازیشون یه سر و گردن از بندای دیگه ی بلک بالاتره ؟ (هر کس نشنیده ازشون میتونه All Shall Fall و One by One و Sons of Northern Darkness رو دانلود کنه).

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

لینکین پارک برای توصیه خوب نیست! اولن که متال نمیشه حسابش کرد، دومن که همونطور که گفتین زیادی همه پسنده! حالا یکی میتونه از لینکین پارک هم شروع کرده باشه، ولی لینکین خیلی فرقش زیاده
راجبه دیستربد و لم آو گاد هم، جفتشون بندای خوبین، ولی لعنتیا بد خسته میکننت! مثلن من یه دوران خیلی تو کار لم رفتم ولی واقعا تمام کاراش برام تکراری بود! بعد یه مشکلی هم که با لم داشتم، اینه که همه گروها پیشرفت میکنن و یهویی خراب میشن. راجبه لم، من از اول تا آخر نه پیشرفتی دیدم نه پسرفتی انصافا! :)) هیچ آلبومیش رو هم کامل خوشم نیومد!
بعد یه مشکل دیگه که دارن، اینا خیلی تکست محوریتشون بیشتره، بعد هی باید بری با لیریکش گوش بدی تا لذت داشته باشه

+ایمورتال هم نسبتا بند خوبین، حالا من کلن زیاد بلک گوش ندادم که چیز دقیقی بگم! ولی انصافا اون سیمفونی که دیمو بورگیر قاطی بلک کرده عالیه! همین آلبوم 2011 ـش abrahadabra رو گوش بدین حتما!

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نقل از Majids :
لینکین پارک برای توصیه خوب نیست! اولن که متال نمیشه حسابش کرد، دومن که همونطور که گفتین زیادی همه پسنده! حالا یکی میتونه از لینکین پارک هم شروع کرده باشه، ولی لینکین خیلی فرقش زیاده
راجبه دیستربد و لم آو گاد هم، جفتشون بندای خوبین، ولی لعنتیا بد خسته میکننت! مثلن من یه دوران خیلی تو کار لم رفتم ولی واقعا تمام کاراش برام تکراری بود! بعد یه مشکلی هم که با لم داشتم، اینه که همه گروها پیشرفت میکنن و یهویی خراب میشن. راجبه لم، من از اول تا آخر نه پیشرفتی دیدم نه پسرفتی انصافا! :)) هیچ آلبومیش رو هم کامل خوشم نیومد!
بعد یه مشکل دیگه که دارن، اینا خیلی تکست محوریتشون بیشتره، بعد هی باید بری با لیریکش گوش بدی تا لذت داشته باشه

+ایمورتال هم نسبتا بند خوبین، حالا من کلن زیاد بلک گوش ندادم که چیز دقیقی بگم! ولی انصافا اون سیمفونی که دیمو بورگیر قاطی بلک کرده عالیه! همین آلبوم 2011 ـش abrahadabra رو گوش بدین حتما!
من خودم نميتونم بگم طرفدار پرو پا قرص لينكينم ولي يه سري از كاراشون واقعا عاليه... در مورد لم هم كاملا موافقم درست ميگي... كلا به نظرم متالكور همينه... خ زود خستت ميكنه و هنر خ عميقي نداره .... ولي كلا مد شده هر كي ادعاي خفن بودن تو متال ميگيرتش ميگه فقط متالكور و دث... حالا واقعا دث خفنه ولي كل متال اين نيست و هركي كه كور و دث دوست داره فقط متالهد نيست... به نظرم كاراي ثرش عالين چه براي شروع و چه براي ادامه :D و كاراي دووم و دث دووم هم عالين ... و خ سبك هاي ديگه خ هنر توشون موج ميزنه ... خلاقيت شديدي دارن و دو تا اهنگ يكي توشون پيدا نميشه... البته من خودم هم از كور بدم نمياد و با بعضي از اهنگاي لم خ حال ميكنم... مث ويزيتيشن يا كينگ مي يا فيك ماساياه... ليريكشون هم عاليه...

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

لیریک لم و وکالش اسطوره اس! لم به این 2تاس اصلا! (البته کریس هم واقعا اسطوره س، انصافا تو تاپ 3 درامرامه لعنتی :)) ). راجبه گروو هم دقیقا! سبک خسته کننده ایه کلن!
ترش هم همچنین! :)) انصافا سبک بازیه! نه خیلی خشنه نه خیلی لایت در عین حال که میتونه جفتش هم باشه، گروهای عالی ای توش هستن، واقعا سبک خوبیه.
دث برعکس، سبک خیلی کثیفیه! گاهی خوبه! یعنی کلن تو تعریف من از دث کلمه کثیف خیلی پر رنگه! یه موزیک کثیف و بی ربط بزن با وکال سنگین و اسمش میشه دث! یه دلیلیم که اینقد گروه دث الکی ریخته تو ایران و کشورای دیگه. البته پتانسیل خوبی داره، کارای خوبی هم توش ساخته میشه، به خصوص ملودیک دث
+

ضمنا با تاخیر، فک کنم جا داره این جا بگم. لو رید (که به آلبوم آخر متالیکا رید) هم مرده گویا (اخیرا). به هرحال اسطوره آوانت گارد بود، رست این پیس!
(البته نمیشه گفت مشکل لو رید بود حتما. خود متالیکا هم میتونست بهتر کار کنه، ولی کلن جفتشون فسیل بودن دیگه)

AdAf$

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
در آینده فرزانگـان 5
شهر
TeH
مدال المپیاد
. BIOLOGY .

آره حیف جیمز هتفیلد :|

راستی Bullet For My Valentine هم خوبه آلبوم جدیدشون فقط یکم.................. Black Veil Brides هم خوبه من خیلی کارشونو دوس دارم 8->

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

من تازگیا یه کاور از آهنگ Battery متالیکا شنیدم٬ بعد اینو Megadeth کاور کرده٬ هر کس نشنیده بره میتونه بره گوش کنه. واقعاً صدای Mustaine جزو ضعیفترین صداهای تاریخ متاله.

+ آهنگ خوب Sludge Metal کسی سراغ نداره؟ سبک کمیابیه کلاُ ٬ حتی یه گروه مطرح هم پیدا نمیشه توش . من جمعاً 2٬3 تا آلبوم گوش کردم که Sludge Metal خالص باشه اونا هم خیلی چیز خاصی نبودن. خلاصه اگه کسی آهنگ خوبی از این سبک داره معرفی کنه لطفاً.

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

به نقل از The Last Horseman :
من تازگیا یه کاور از آهنگ Battery متالیکا شنیدم٬ بعد اینو Megadeth کاور کرده٬ هر کس نشنیده بره میتونه بره گوش کنه. واقعاً صدای Mustaine جزو ضعیفترین صداهای تاریخ متاله.
مگادث باتری رو کاور نکرده ها! اینجا که اینطوری نوشته.
ولی به نظر منم صدای ماستین خوب نیست. :-" تا الان فک می‌کردم فقط منم که همچین عقیده‌ای دارم.

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

صدای ماستین خاصّه همینش دافه ! دیده شده ملت به خاطر صدای ماستین با دوس دخترشون به هم زدن ! :-"

حتی صدای ماستین رو به الکسیس ترجیح دادن !

ماستین خاصه آقا ! همین خمار بودنش شاخه !

+ البته کاور پارانوید رو باید گوش کنید !

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

صدای ماستین واقعا خاصه! حتی اگه 10 تا آهنگ بد داشته باشه و بعد یه آهنگ رو خوب بخونه، همون یه آهنگ به کلش می ارزه چون هیچکی نمیتونه مثه اون بخونه!
بعد نکته جالبی که داره اینه که روند پیشرفت صداش خیلی کنده! همه تو سن 20 اینا یه صدای خامی دارن، تا 35 حدودا میرسن به اوج صداشون و بعد صداشون میره. ماستین از آلبوم راست این پیس صداش تازه خوب میشه، تو اواخر دهه 90 با (کمی پس و پیش) پیشرفت داره، الان هم تازه داره پسرفت میکنه ولی همچنان خوبه! :-"
صدای ماستین برای فاز هارد راک و امثالهم عالیه. از آلبوم کانتدون تو اکستینکشن تا د سیستم هز فیلد رو گوش کنین، باید از این حرفتون که صدای دیو مزخرفه برگردین واقعا! :د

پ.ن: بای د وی، دیو داغون معتاد بوده. نفس نداشته تو جوونی :))

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

قدرت صدا یه طرف٬ خاص بودنش یه طرف. من گفتم ضعیفه٬ نگفتم بده. تا حالا کنسرت مگادث رو دیدین؟ (لایو آلبوم نباشه ها). تقریباً کنسرت اینسترومنتاله ٬ چون صدای دیو در نمیاد. یا وقتی تو کنسرت میخواد با صدای زیر بخونه٬ صدای پیرزنای 90 ساله رو میده.
یه لایو هم دارم از مگادث٬ آهنگ A Tout Le Monde . بعد این رو با Cristina Scabbia خواننده ی Lacuna Coil میخونن. خب از نظر موسیقیایی که هیچ وقت مقایسه شون نمیکنم ٬ اما از نظر وکال٬ آهنگ به اون آرومی رو دیو همچین میخونه که آدم میترسه هر لحظه مثلاً چشمش پرت شه بیرون یا سکته کنه! در حالی که Cristina Scabbia میخونه و دو سه برابر هم صداش بلندتره. دیو اصلاً خواننده ی خوبی نیست و فقط باید به ریف نویسی و گیتار زدن ادامه میداد.

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

ضعف منظور اینه که قدرت صداش کمه یا صداش بده؟
راجبه لایو، حدود 6/7 تا از مگادث دیدم، فقط تو Ullevy 2011 صداش واقعا افتضاحه! که فک کنم اونجا هم سرما خورده :د

2تا نکته هم هست: وکالیستای گوثیک کلن قوین! کلن زنایی که متال میخونن من تا حالا ندیدم بد باشن! :)) خیلی کار کردن رو صداشون.
دیو هم ریف نویسیش خوبه، هم سولوهاش، هم تکستاش، بعد این که اندازه وکال گوثیک که فقط تکست مینویسه و میخونه رو صداش کار کرده باشه انتظار زیادیه. از اون بدتر تو لایو، ریفای ماستین واقعا سختن! خوندن روشون واقعا تمرکز میخواد، باز بدتر. (هرچند با وجود همه اینا بازم من به نظرم صدای دیو خیلی خوبه :-")

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از The Last Horseman :
قدرت صدا یه طرف٬ خاص بودنش یه طرف. من گفتم ضعیفه٬ نگفتم بده. تا حالا کنسرت مگادث رو دیدین؟ (لایو آلبوم نباشه ها). تقریباً کنسرت اینسترومنتاله ٬ چون صدای دیو در نمیاد. یا وقتی تو کنسرت میخواد با صدای زیر بخونه٬ صدای پیرزنای 90 ساله رو میده.
یه لایو هم دارم از مگادث٬ آهنگ A Tout Le Monde . بعد این رو با Cristina Scabbia خواننده ی Lacuna Coil میخونن. خب از نظر موسیقیایی که هیچ وقت مقایسه شون نمیکنم ٬ اما از نظر وکال٬ آهنگ به اون آرومی رو دیو همچین میخونه که آدم میترسه هر لحظه مثلاً چشمش پرت شه بیرون یا سکته کنه! در حالی که Cristina Scabbia میخونه و دو سه برابر هم صداش بلندتره. دیو اصلاً خواننده ی خوبی نیست و فقط باید به ریف نویسی و گیتار زدن ادامه میداد.
میدونم خیلی مقایسه ی احمقانه ایه ولی از دهه 80 به بعد بیشتر از 50% خوانده ها از نظر قدرت صدا تو چاه بودن .
هر چی هم باشه ماستین با همین قدرت صدای مزخرفش یکی از تاپ 10 های متاله دنیاس .
بعد کسایی که هم میزنن و میخونن رو نباید زیاد به صداشون خرده گرفت . یکی مث آکرفلت اوپث وقتی میخونه چیز خاصی نمیزنه ولی ماستین ریفای موقع خوندنش از سولو های اوپث سخت تره زدنشون .

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Majids :
ضعف منظور اینه که قدرت صداش کمه یا صداش بده؟
راجبه لایو، حدود 6/7 تا از مگادث دیدم، فقط تو Ullevy 2011 صداش واقعا افتضاحه! که فک کنم اونجا هم سرما خورده :د

2تا نکته هم هست: وکالیستای گوثیک کلن قوین! کلن زنایی که متال میخونن من تا حالا ندیدم بد باشن! :)) خیلی کار کردن رو صداشون.
دیو هم ریف نویسیش خوبه، هم سولوهاش، هم تکستاش، بعد این که اندازه وکال گوثیک که فقط تکست مینویسه و میخونه رو صداش کار کرده باشه انتظار زیادیه. از اون بدتر تو لایو، ریفای ماستین واقعا سختن! خوندن روشون واقعا تمرکز میخواد، باز بدتر. (هرچند با وجود همه اینا بازم من به نظرم صدای دیو خیلی خوبه :-")
دهه های 80 و 90 فقط ضعیف بود. حالا تو قطعه هایی مثل Trust و Symphony Of Destruction خوب هم بود. اما دیگه الآن واقعاً هم ضعیفه٬ هم افتضاحه. منم میگم ماستین جزو بهترین گیتاریستا و ریف نویس هاست. یعنی اگه Dimebag نبود میتونستم بگم بهترین گیتاریست.
یه چیزی هم درباره ی زدن و خوندن : آهنگای مگادث خیلیاشون وسط می ایسته و میخونه. معروف ترینش Symphony of Destruction . بقیه ی آهنگاشم موقع خوندن چند تا آکورد یا پاورکوردن. به ندرت قطعه ی سخت داره. گروهی مثل ایمورتال از این نظر خیلی بالاتره یا اگه تو سبک خودش بررسی کنیم متالیکا.

به نقل از پارسآ :
میدونم خیلی مقایسه ی احمقانه ایه ولی از دهه 80 به بعد بیشتر از 50% خوانده ها از نظر قدرت صدا تو چاه بودن .
هر چی هم باشه ماستین با همین قدرت صدای مزخرفش یکی از تاپ 10 های متاله دنیاس .
بعد کسایی که هم میزنن و میخونن رو نباید زیاد به صداشون خرده گرفت . یکی مث آکرفلت اوپث وقتی میخونه چیز خاصی نمیزنه ولی ماستین ریفای موقع خوندنش از سولو های دث سخت تره زدنشون .
کلاً ماستین صداش اذیت نمیکنه . خیلیا مثل خواننده ی Vio-Lence صداشون به معنی واقعی کلمه آشغاله. با اینکه آلبوم اول Vio-Lence از نظر آهنگسازی عالی بود ولی من نتونستم گوش کنم واقعاً.
بعد اینکه ماستین از نظر موسیقی جزو تاپ 10 ‍ه یا وکال ؟! اولاً که تاپ 10 سلیقه ایه و اینو فک کنم قبول داری٬ دوماً با همون کلیشه های رایج (که فقط خواننده های هوی هستن و بعضاً ثرش) هم بخوایم رده بندی کنیم حتماً 10 تا وکالیست بهتر از ماستین پیدا میشه.
درباره ی جمله ی آخرت مطمئنی ؟

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

دث منظورم اوپث بود ! ذهن فعالی دارم اینارو جا به جا میکنه با هم من رو در میزری میذاره .

تاپ 10 خیلی ساده منظورم رده بندی ها بود . بعد اینکه تاپ 10 خیلی ساده منظورم رده بندی های همین سایتاس .

بعد خب باید قبول کنیم کهصدا هم چیز سلیقه ای هست . مثلاً من نمیگم صدای یکی مث آنزلمو یا هتفیلد بده . به خاطر اینکه نیست واقعاً ولی در مورد صداهایی مث ماستین بحث سلیقه مطرح میشه . یعنی کلاً یه رده صداهای خیلی قوی و شاخ داریم که نمیشه گفت بده . ولی بعد اونا سلیقه ای میشه .

خلاصه که قبول دارم ماستین آدم گشادیه و سر کنسرت حال نداره دهنشو وا کنه بخونه . ولی همون اسایل دهن نیمه بازش مگادث رو مگادث کرده . (و طبعاً منظورم تا آخر دهه 90 عه) .

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

بچه ها كسي بند disturbed رو ميشناسه؟؟ به نظر من عالين!! مخصوصا ووكالشون!!! و قيافه ووكالشون!!! :))

بالا