• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

حتما تو کنسرتا دیدین که گیتاریست ها تقریبا بعد از هر آهنگ گیتاراشونو عوض میکنن... چرا؟؟؟

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Empty :
حتما تو کنسرتا دیدین که گیتاریست ها تقریبا بعد از هر آهنگ گیتاراشونو عوض میکنن... چرا؟؟؟
دلیل اصلیش میتونه کوک آهنگ باشه. گاهی حتی وسط یک ترک هم عوض میکنن، چون کوک گیتار یه چیز ثابت نیست و متونه زیر تر یا بم تر تنظیم بشه به دلایل مختلف.
دلایل دیگه، خب نوع پیک آپ گیتار و چوب و اینا تو صدا تاثیر دارن (البته این قضیه یا اصلا مهم نیست یا اهمیتش کمه، فک کنم. مثلن نهایتا متالیکا یه ترک بتری رو میخواد بزنه، حالا میاد تو ناثینگ که فاز متفاوتی داره و یه گیتار با جنس صدای متفاوت که به این کار بیشتر بخوره بر میداره. ولی خب قطعا هر چی بیشتر به این قضیه بها داده بشه نتیجه بهتری گرفته میشه)
دلیل دیگه، خود کوک گیتار هم یکم در میره، هم بر اثر همون ساز زدن نوازنده و هم دما و فلان و اینا (که البته من با بریج خفن کار نکردم که بدونم چه قدر کوک ول میکنه) ولی خب مثلن کسی مثه مالم ستین که دائم دستش رو ترمولو گیتاره به خصوص، قطعا از اول تا آخر بخواد با همون گیتار بزنه کوک گیتارش آخر کار عوض شده. یا عوض میکنه یا میره پشت استیج کوک میکنه.
دلیل ساده دیگه، صرفا برا قشنگیش! میرن 100 مدل سیگنچر با طرحای مختلف میگیرن، هر جا که هوس کردن یکی رو دستشون میگیرن در حالی که فک نکنم بعضی جاها تغییر گیتار واقعا دلیل فنی داشته باشه.
یه دلیل دیگه هم راجبه ابزار ها و این چیزای گیتاره، از این نظر که مثلن یه گیتار 22 فرتست یکی 24تایی، یکی ترمولو داره یکی بریج فیکسه، یا حتی از این گیتارای چند تایی که هم زمان چندتا گیتارن روی یک بادی (که ماستین و استیو وای گاهی دیدم دستشون میگیرن) اینا هم دلایلی هست به هرحال. چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه :-?

یه گروهی بود نمی شناختم گریم داشتن و گیتاریستشون یه کپه چربی بود کسی میشناسه اینا رو؟
کیس هستن احتمالا :)) کلاس تفسیر چی دقیقا؟

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

امروز کلاس تفسیر داشتیم استاد ه واسمون متال گذاشته بود ! :D :)) :)) :))
یه گروهی بود نمی شناختم گریم داشتن و گیتاریستشون یه کپه چربی بود :D کسی میشناسه اینا رو؟ :D

Hashie

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
تبریز
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Stewie Griffin :
امروز کلاس تفسیر داشتیم استاد ه واسمون متال گذاشته بود ! :D :)) :)) :))
یه گروهی بود نمی شناختم گریم داشتن و گیتاریستشون یه کپه چربی بود :D کسی میشناسه اینا رو؟ :D
من Dimmu Borgir به ذهنم میاد. :-?

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از The Last Horseman :
من Dimmu Borgir به ذهنم میاد. :-?

استایلشون شبیه اینا بود :D ولی من این چاق ه رو پیدا نکردم کدومشون ه؟

کیس هستن احتمالا :)) کلاس تفسیر چی دقیقا؟

کیس رو که دیگه میشناسم :D نزن این حرفو :D تفسیر موضوعی قرآن :D

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد
خیرسرمون المپیادزیست بودیم...

فك نكنم برا كوك باشه
synister gates (املاش شايد درست نباشه)تو بنده a7x فقط يه نوع كاستوم داره با همونم كل كنسرتارو ميره اجرا ميكنه(شايدم از اين نوع چند تا با كوك مختلف داره فقط طرحش ثابته)

يعني الان ما بايد قادر به تشخيص اين فرد باشيم ؟

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Mohamad.ak :
فك نكنم برا كوك باشه
synister gates (املاش شايد درست نباشه)تو بنده a7x فقط يه نوع كاستوم داره با همونم كل كنسرتارو ميره اجرا ميكنه(شايدم از اين نوع چند تا با كوك مختلف داره فقط طرحش ثابته)

يعني الان ما بايد قادر به تشخيص اين فرد باشيم ؟
نمیدونم گفتم یا نه، ولی مالمستین هم همینطوریه. کلن تا جایی که من دیدم همیشه یه استراتوکستر زرد اسکالوپ شده دستشه، ولی خب گفتم که میرن پشت استیج کوک میکنن. این که گیتار رو عوض کنن راحت تر و سریعتره، ولی خب به نظر خودم بیشتر از همه (و اغلب موارد) بیشتر همون تنوع و سلیقه دخیله (باز هم نمیگم بقیه بی تاثیرن، کسی مثه مالمستین واقعا نیاز نداره عوض کنه، کلن سبک همه آهنگاش یکین)

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

البوم جديد korn هم كه خيلي وقته اومده
كسي داشت به دسته ماهم برساند
:(( يعني چي ما از همه ديرتر به دستمان ميرسه

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

دوستان می‌شه قشنگ ترین آهنگ هایی که تو متال هستش رو بگید، میخوام متال باز بشم(با اجازه بزرگترا )

NiXi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
آمل
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
روزی روزگاری زیست..
دانشگاه
بابل
رشته دانشگاه
پزشکی

من خودم اوانسنس و poets of fall گوش می دم،اما با اینکه سبک اوانسنس های راکه این چند تا آهگ رو گذاشتن تو سبک متال تو چند تا رده بندی که من دیدم،آهنگ های قشنگی هم هستن:
bring me to life
my immortal
going under
lithium
.
من گوتیک راک و سبک های ملایم راک رو دوست دارم،کسی هست که بتونه گروه های خوبو تو این رده بهم معرفی کنه؟

زالزالــک

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

من اینارو پیشنهاد میکنم

30Seconds to Mars==> A Beautiful Lie
Attack+
R-Evolve+
The Kill+
Up In The Air+
Do or Die+

Slipknot - Before I Forget
Vermilion+

Trivium - In Waves

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

اوصیکم به آیرون میدن برا شرو :-" من خودم شرو کردم باش انقد خوبه دیگه پیشرفتی نکردم بعدش :-"

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از BUG :
اوصیکم به آیرون میدن برا شرو :-" من خودم شرو کردم باش انقد خوبه دیگه پیشرفتی نکردم بعدش :-"

من هنوز که هنوزه آیرن میدن گوش نمی دم دوست عزیز :D

خودت کلا چه سبکایی گوش میدی؟با توجه به اونا باید آهنگ معرفی کنیم

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

اینایی که میگید ،لینک هم باهاش بدید بد نیستا
@باگ : اجرکم عندالله
@تارا:من تا حالا کلا آهنگ های اوانسنس رو گوش دادم،غیر از بیرینگ می تو لایف و مای ایمورتال بقیه رو خوشم نیومد.
من تا حالا زیاد متال گوش ندادم،از هر سبکی یه اهنگ بدید من ببینم اوضاع چند چنده:D
باو... خب لینک بدید دیگه

نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

شاید از سبک پاورمتال خوشت بیاد ، برای شروع برو چند تا از آهنگای بند Powerwolf رو گوش کن. مثلاً Die , Die , Crucified ..
یا مثلاً متالیکا آهنگ Astronomy ـش خیلی خوبه..

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

آقا لینک که ریخته تو نت. بگرد خودت پیدا کن. برا متال‌هد شدن قبل از هر چیز باید پشتکار داشته باشی. :-"
به نظر من یکم راک گوش کن اوّل. بعد آهسته و پیوسته حرکت کن سمت هارد راک و متال. :D من خودم دو سال دیسکوگرافی متالیکا رو رو هاردم داشتم ولی از آهنگاشون خوشم نمیومد و گوش نمی‌دادم. چون وقتی گوش آدم هنوز عادت نکرده به این سبک خب طبیعیه اگه مثلاً Ghost of Perdition بشنوه خوشش نمیاد.

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از تـارا :
من هنوز که هنوزه آیرن میدن گوش نمی دم دوست عزیز :D
همه همیشه سر این قضیه منو زیر سوال بردن! دفه اوله کسی رو میبینم بگه آیرون گوش نمیدم :))

+این قضیه متال پیشنهاد دادن واقعا عذابه! بعد لینک که اصا..! :)) ببین متال 100جور زیرشاخه داره. مثلن اون دوستی که تو مایه های گوثیک پیشنهاد داده بود یا مثلن ایوانسنس یا ترتی سکندز تو مارس، اینا رو همه گوش میدن! حالا اگه جدن میخوای متال گوش بدی، کلن علاقه داری؟ یعنی فقط میخوای امتحان کنی یا چیزی گوش دادی تا حالا که خوشت اومده باشه؟

چند صفحه قبل بحث بود سر تاپ 10 متال، اونارو بگرد پیدا کن. آلبومای the crusade از تریویوم، [nb]trivium[/nb] master of puppets و black از متالیکا[nb]metallica[/nb]، rust is peace, cryptic writings countdown to extinction از مگادث[nb]megadeth[/nb]، between heaven and hell (گریتست هیتسه) از بلک سبث[nb]black sabbath[/nb] رو پیشنهاد میکنم. هم کارای راک طور داره هم کارای اکستریم.

Mohamad.ak

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
hashemi nezhad 2
شهر
Mashad
مدال المپیاد

نظره من اينه كه اول برو اهنگ گوش بده خوشت بياد (يعني يه گروهو فول البوم بگير زياد گوش بده انقد تو ذهنت تكرار شه و تو بدوني كجايه اهنگ از كدوم ريتم خوشت اومده و ...) هيچوقت اول بلك سبس گوش نده برادر زدت ميكنه چون كه عادت ميكني با لايت بودنش اهنگ سنگين نميتوني گوش بدي...من خودم با disturbed و metallica شروع كردم ... مثلا من البومه nightmare و hail to the king از a7x رو پيشنهاد ميكنم ...اينارو گوش بده بعد ببين pre metal.classic metal چقدر دچار تغيير شدش...بعد شروع كن سبكاي مختلف (نظر بنده حقير بود) بنداي مختلف و...

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

راب هالفورد وکالیست جوداس پریست با five finger death punch فیت داده، بعد اینا کلی تفاوت سنی دارن. کار عجیبیه در کل!جالب اینه که صداشون به نظرم خیلی شبیه هم شده تو این ترک. کلن کار خوبیه به نظرم :-?

http://searchmp3.mobi/lift-me-up-feat-rob-halford-mp3-five-finger-death-punch?source=search&query=Five+Finger+Death+Punch+Lift+Me+Up

زالزالــک

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست

به نقل از کیارش :
آقا لینک که ریخته تو نت. بگرد خودت پیدا کن. برا متال‌هد شدن قبل از هر چیز باید پشتکار داشته باشی. :-"
به نظر من یکم راک گوش کن اوّل. بعد آهسته و پیوسته حرکت کن سمت هارد راک و متال. :D من خودم دو سال دیسکوگرافی متالیکا رو رو هاردم داشتم ولی از آهنگاشون خوشم نمیومد و گوش نمی‌دادم. چون وقتی گوش آدم هنوز عادت نکرده به این سبک خب طبیعیه اگه مثلاً Ghost of Perdition بشنوه خوشش نمیاد.

همه صحبتاتون درست بود ولی من برای اولین بار که Ghost of Perdition رو گوش کردم خیلی ازش خوشم اومد هر دقیقه گوش میدادمش.الانم همینطور.....

من فکر میکنم اول کلا linkinpark گوش کنن بهتره چون همه پسنده.سبکشونم Alternative rock هست.

• لایک
امتیازات: Kathy
بالا