• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

الیزابت

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپــاداهـواز
شهر
❉اهـــواز❉
دانشگاه
❈انـشالـله شـریــف❈
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

به نقل از gangsta :
بچه ها این ثبت نام اینترنتی برای آزمون های حضوری که سایت کانون داره چه جوریه؟

فرم پیش ثبتنام تکمیل کنم و مبلغ رو اینترنتی پرداخت کنم دیگه نیاز به مراجعه حضوری نداره؟
بعد پشتیبان باهام تماس میگیره و محل آزمونو میگه؟
آخه یه جای فرم نوشته پیش ثبت نام، دچار دوگانگی شدم ;))
دوست عزیز درهرصورت حداقل یکبار برای تکمیل ثبتنام بایدحضوری بری........

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

دروس پایه رو که تو تابستون خوندیم و تستش هم زدیم الان که میخوایم مرور کنیم از یه کتاب تست جدید استفاده کنیم یا فقط همون تست هایی که تو تابستون علامت زدیم از کتاب قبلی بزنیم(با توجه به این که عید هم باز قراره اینا مرور شه)؟
سوال های زبان تخصصی(کنکور زبان) رو از کجا می تونیم گیر بیاریم؟
و یه سوال که تا حالا از خیلیا پرسیدم اما هرکسی یه جوابی داده:اگه تو کنکور به جای زبان انگلیسی یه زبان دیگه(مثلا فرانسه) انتخاب کنیم آیا ترازش فرق میکنه؟چون انگلیسی زبانی هست که اکثرا انتخاب میکنن و خیلیا هم درصد بالایی میزنن اما زبان های دیگه رو افراد معدودی انتخاب میکنن.

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

آقا :-" هلپ می. :-" من هرکاری می‌کنم نمی‌تونم استوکیومتری بخونم. دیوانه می‌شم برای یه تستِ استوکیومتری زدن! خیلی زود خسته می‌شم. اصول‍اً با محاسبات مشکل دارم. چه کنم؟ :-"

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از ارغـوان اس. :
آقا :-" هلپ می. :-" من هرکاری می‌کنم نمی‌تونم استوکیومتری بخونم. دیوانه می‌شم برای یه تستِ استوکیومتری زدن! خیلی زود خسته می‌شم. اصول‍اً با محاسبات مشکل دارم. چه کنم؟ :-"
مبتکران میخونی؟

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

کلا درس لوس و مزخرفیه این شیمی. کی از شیمی خوشش میاد انصافا؟ من که هر دفعه آزمون میدم، ریاضی فیزیک رو با علاقه میزنم ، به شیمی میرسم سرم درد میگیره و کلا یه مسئلش هم به زور حل میکنم. تو خونه هم برای خودم زمان تعیین میکنم که مثلا 20 تا تست رو تو 15 دقیقه بزنم، با ماشین حساب هم تست میزنم سر تست 11هم زمانم تموم میشه!!! کلا بد مسئله هایی داره این شیمی لامصّب! خصوصا شیمی 3. باز پیش ما فعلا فصل 1ایم زیاد مسائل زمانبر نداره. ولی شیمی 3 هر 3 فصلش گنده.

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از ارغـوان اس. :
مسائل و حتمن سعی کن از راه تناسب یاد بگیری چون خعلی کمکت میکنه رفتن از راه استیکومتری هم وقت گیره هم سخت راحت میشه با مساوی قرار دادنه ضرایب تو مسئله اون چیزی رو که میخای و بدست بیاری
مثلن اون سوالی که وقت تو گرف بنویس اینجا از راه تناسب برات حل کنم :)

shzboy1393

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
M5
شهر
شیراز
مدال المپیاد
شرکت کردم بی نتیجه

آخه میگن بهتره از استوکیومتری بری چون اگر بخوای تناسب یادبگیری گیج میشه بدتر استوکیومتری هم یادت میره همین استوکیومتری رو که تو سوم یاد گرفتید کار کنید

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از shzboy1393 :
آخه میگن بهتره از استوکیومتری بری چون اگر بخوای تناسب یادبگیری گیج میشه بدتر استوکیومتری هم یادت میره همین استوکیومتری رو که تو سوم یاد گرفتید کار کنید
من خودمم تا اولای پیش با استو کیومتری میرفتم به نظر من درصد خطا تو استو کیومتری بیشتر هشس تا تناسب راحت از تناسب یا مساوی قرار دادنه ضرایب حل میشه

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نظر من همون استوکیومتری خوبه، ولی دیگه ضریب تبدیلا رو ننویسین ، مثلا مول به گرم و گرم به لیترشو و... اینا رو ننویسین
این جوری راحت تر و ملموس تره به نظرم

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

مبتکران می‌زنم. آقا مبتکران زیادی سخت‌ش نکرده؟ من هی احساس می‌کنم بیش‌ازحد سخته و کلّی چیزِ اضافی‌تر گفته.

× ضریب‌تبدیل راحت‌تره برام تا تناسب. تناسب رو حقیقتاً نمی‌تونم درک کنم!

فـ ـاطـ ـ يما!

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مش‍‌هد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
هنر اصفهان
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

× برای شیمی 3 خیلی سبز بهتره،با هردو راهُ رفته،خودش هم گفته هردو راه به یک نسبت آسونن.

× اومدم اینجا که بگم،من یک مشکل اساسی دارم،اونم اینه که مثلا هفته ی پیش که من 25 ساعت مفید درس خوندم و این هفته هم همونقدر تقریبا(الان می خوام بگم که خیلی درس خوندم مثلا و خیلی هم خوب تست زدم) و قراره فردا برم آزمون بدم احساس می کنم فقط یک چهارم همه ی اون چیزایی که تو این دو هفته خوندم یادمه!
مثلن امروز که داشتم ازمون غیر حضوریُ می‌زدم،دیدم که خیلی از نکته های تستیُ فراموش کردم،فقط یک کلیت تو ذهنمه.
با این مشکل بزرگ باید چیکار کنم؟ :[

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-"
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از فاطیما خ. :
× اومدم اینجا که بگم،من یک مشکل اساسی دارم،اونم اینه که مثلا هفته ی پیش که من 25 ساعت مفید درس خوندم و این هفته هم همونقدر تقریبا(الان می خوام بگم که خیلی درس خوندم مثلا و خیلی هم خوب تست زدم) و قراره فردا برم آزمون بدم احساس می کنم فقط یک چهارم همه ی اون چیزایی که تو این دو هفته خوندم یادمه!
مثلن امروز که داشتم ازمون غیر حضوریُ می‌زدم،دیدم که خیلی از نکته های تستیُ فراموش کردم،فقط یک کلیت تو ذهنمه.
آره این حسو خیلیا پیدا میکنن.سعی کن برنامتو یه جوری بریزی که واسه هفته ی آخر چیز جدیدی نمونه واسه خوندن. مرور و تست های بیشترو بذار واسه اون موقع.بعد مثلا آزمون غیر حظوریتم مثلا 2-3روز قبل بده تا اون مبحث هایی رو که فکر میکنی یادت رفته رو درست کنی.اینجوری خیالت راحت میشه

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

به نقل از فاطیما خ. :
× برای شیمی 3 خیلی سبز بهتره،با هردو راهُ رفته،خودش هم گفته هردو راه به یک نسبت آسونن.

نکته تستی یاد نگیر! سعی کن راه حل های تشریحی رو در زمان کمتری انجام بدی!

Pegah_A

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اراک
دانشگاه
اراک
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از فاطیما خ. :

موقعی که داری درس میخونی مطالب و نکات ریزی که احساس میکنی ممکنه یادت بره رو گوشه ی کتابت یا توی یه دفترچه یادداشت کن و دو روز آخر رو فقط اونارو مرور کن و اگه احساس کردی توی یه مبحث لازمه بیشتربخونی علاوه بر اون نکته ای که نوشتی بقیه مطلب رو هم بخون
من خودم هر آزمون یه تابلو درست میکردم (تابلو فقط اسمش بود ! ، فقط یه کاغذ a4 بود در واقع ) میزدم به دیوار بالای میز تحریرم و نکات ریز یا تو ادبیات کلماتی که خیلی یادگیریشون سخت بود رو روی اون می نوشتم به خاطر همین خیلی بیشتر خونده میشد و اصلا یادم نمیرفت
آخر سال هم به تعداد آزمون ها برگه هایی داری که نکات مهمی که طی سال بهشون رسیده بودی و ممکن بود یادت بره رو توشون داری و یه روز قبل از کنکور میتونی همشون رو دوره کنی !

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

بچه ها حركه همزه و نون در صيغه هاي متكلم رو چطور در باب هاي مختلف تعين ميكنن ؟ قاعده اي داره يا سماعي هستن ؟

mton

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
چه فرقی داره !؟

سلام

من یه مشکل بزرگ دارم یکی کمکم میکنه ؟

ساعت درسیم بالاست خوب خوندم تقریبا" تا الان اما نتیجه آزمونم خوب نبود :(
تو زیست هم با اینکه روزی دو سه ساعت حتمن میخونم توی امتحانها موفق نمیشم

و اینکه سرعت خوندنم خیلی پایینه واسه ج دادن

یکی کمک :((((((((

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

من همیشه دلم خوش بود که عمومی هام رو خیلی خوب میزنم واینا اما این آزمون عمومی هام جوری هست که احساس میکنم این درصد هامال من نیس چه کنیم؟؟؟ #-o

بعد چرا یه هفته روحیت عالی هست یه هفته داغون باید چیکار کنم که اینجوری نشم ؟؟

khamoosh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مش‍‌‌هَد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

یه حسی اون لحظه آزمون دادن میاد سراغ آدم و نمیذاره درست رو سوالا تمرکز کنه. یک راه کنترلش تست زدن زیاده اونقدر که تستای آزمون یه جوری قابل انتظار میشه. یکی هم این که قبل آزمون به خودت مسلط باشی و تو آزمون سعی کنی آرامشت رو حفظ کنی.اگه به دوتا سوال سخت خوردی تمزکزت به هم نخوره و از این داستانا.تمرکز سر جلسه کنکور حفظ تمرکز خیلی مهمه که این آزمونا یه جور تمرینه واسش.ببین چی تمرکزتو به هم میزنه.

بعدم این که قرار نیست تراز همه آزمونا خیلی خوب بشه.بعضی وقتا لازمه تراز اونقدر کم بشه که واسه حفظ آبرو هم که شده بشینی و با پشتکار زیاد بخونی.
#S-: #S-:

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

اصولا هدف این آزمون ها صرفا اوردن تراز بالا نیست. اصلا تا حالا فکر کردید این قلمچی رو ما برای چی هر دو هفته جمعه پا میشیم میریم؟

بعضیا فقط هدفشون تراز بالا کسب کردنه و دست به هر کاری میزنن که ترازشون 1 عدد هم شده بره بالا! نمیگم خوب نیست ولی راه درست خودش رو داره. مثلا تابستون زرد عمومی حفظ می کردن یا الان هم سوالاتی رو میدیدن که قبلا اونارو از معلمشون پرسیده بودن یا مال کنکور های سالهای گذشته بوده یا هر چیز دیگه ای. در صورتی که اصلا روش حل اون سوال رو اصلا بلد نیستن ولی چون گزینه درست اون سوال رو میدونن (حفظ کردن) اونو میزن. به این میگن نمره کاذب کسب کردن که باعث افزایش الکی اعتماد به نفس میشه و این که ما خیلی بلدیم! در صورتی که اینطور نیست.

هدف این آزمونا اینه که ما چیزای مختلف و سوالاتی که برامون پیش میاد یا روش هایی که به ذهنمون میرسه رو تو این آزمون ها انجام بدیم و ببینیم به چه نتیجه ای میرسیم که بعدا در موردشون تو کنکور تصمیم بگیریم. واسه همین اگه ترازمون تو یه آزمونی بالا نبود دلیلی بر ضعف شما نیست. مهم اینه که تجربه به دست میاد که دیگه سراغ اون روش نریم. مثلا یکی میاد درس های هر سری دروس رو جا به جا و خلاف ترتیب دفترچه جواب میده. مثلا میاد اول تو عمومیا عربی رو میزنه، بعد مثلا معارف، بعد ادبیات بعد زبان. و میبینه ترازش شده فلان قدر. بعد دفعه بعد میاد ترتیب رو عوض میکنه و میبینه وقت کم اورد. هی ترتیب عوض میکنه و ترازای متفاوت به دست میاره و بعضی جاها وقت اضافه و بعضی حاها کم میاره که البته به سختی یا آسونی آزمون هم بستگی داره ولی در حالت کلی هیچ فرقی نمیکنه. اینقدر ترتیب رو تو هر آزمونی جایگشتی امتحان میکنه تا بالاخره بهترین ترتیب رو پیدا کنه. این میشه یه مثال از اون سوالات و روش هایی که فرد میتونه اونارو تو قلمچی امتحانشون کنه تا دیگه سر جلسه کنکور سردرگم نشه.

مهم ترین مشکل اکثر بچه ها کمبود وقته. مشکل بعدی هم ندونستن تکنیک های تست زنیه. مشکل سوم هم اشتباه محاسباتیه که رایجه و آخرین مشکل هم اصلا نخوندن و بلد نبودنه. که اگه چهارمی باشه خیلی حیفه و ما باید با تجهیزات کامل سر جلسه بریم و بعد با مشکلات رو به رو بشیم. نه اینکه لای کتاب و همچنین کتاب تست رو باز نکرده باشیم و انتظار تراز بالا داشته باشیم. در این صورت فکر میکنیم تمام مشکلات به دلیل همون نخوندن هستش و در تفکیک اونا دچار مشکل میشیم و اون آزمون به کلی هدر میره.

آخرین نکته که طلایی هستش، بررسی آزمونه که یه هنره و هر کسی هنر بررسی آزمون رو نداره. یه عده که اصلا نمیدونن بررسی آزمون چی هست و تا به حال سمتش نرفتن!!!
آزمونی که شما توش تراز فوق العاده به دست بیاری (اصلا رتبه 1 هم بشی) ولی بررسی نشه، دود میشه و مفت نمی ارزه و صرفا اتلاف وقت محسوب میشه و بس.

باید تک تک سوالات بررسی بشن حتی اونایی که خیلی آسون بودن و ما درست زدیم. بعد یافتن روش سریع تری برای حل اون سوالات و این که شاید ما اون سوالات رو شانسی درست زده باشیم!

بعد تشخیص علت غلط زدن سوالات دیگه و یا نزدن اونا. که رفع اشکال اینجا خودش کلی قلق داره و به سلیقه افراد بستگی داره.

خلاصه اینجوریاس آزمون دادن، ... بله.

Ghazaleh96

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Tehran
شهر
tehran

بجه ها سولاي قانون هس مبتكران خيلي وقت مي بره يا من خيلي كُندم ؟!

بالا