• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

المپیاد یا کنکور؟

• شروع کننده موضوع

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر
سلام. ایا المپیاد و کنکور تو یه سال برگزار میشه ؟ اگه اره بالا خره باید برای المپیاد خوند یا کنکور ؟ سطح المپیادبالا تره یا کنکور؟ اینکه میگن مدال های نقره و برنز 10 درصد تو کنکور سهمیه دارن یعنی چی؟

sanaz15

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : المپیاد یا کنکور؟

طبیعاتا سطح علمی و المپیاد بالاتره چون کنکورو همه میدن لی المپیادو فقط تیزهوشای دبیرستانی طبق علاقشون.
اگه المپیادی باشی کنکنور نمیدی. المپیاد هم یکی دوسال قبل از کنکور بر گزار میشه

shawn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرری
شهر
شهرری
مدال المپیاد
نقره شیمی

اگه علاقه و استعداد و مهارت باشه المپیاد بهتره ولی در خرخونیه محض کنکور بهتره

Anita H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

یه سوال داشتم، سرچیدم پیدا نشد.
تو مدرسه ی ما، بعضی بچه ها مثل من یه رشته ی پژوهش دارن و یه رشته المپیاد. رشته ی پژوهشی من شبیه سازی بود. المپیاد هم کامپیوتر.
حالا یه مشکلی پیش اومده واسم =((: بچه های المپیاد کامپیوتر و ریاضی، باید به جای کلاس پژوهش، به کلاس حل تمرین المپیاد بروند. واگر بخواهند به رشته ی پژوهشی خود ادامه دهند، باید دور المپ رو خط بکشن.
مشکل اصلی اینه که من با دل و جون شبیه سازی رو دوست دارم، همین طور المپیاد کامپیوتر رو و به هیچ قیمتی حاضر نیستم ولشون کنم :|
به نظر شما، المپیاد رو ادامه دهم یا پژوهش رو؟
راستی منظورم از شبیه سازی، شبیه سازی فوتبال دوبعدی بود.
(با جواب دادن خود، یک خانواده را از نگرانی در بیاورید :-")

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

به نظرم کنکور سنگین تره و المپیاد یه مقدار راحت تر چون المپیاد متمرکز بودن روی یک درس و کنکور چند درس بعدشم المپیاد میتونه یه ریسک خیلی بزرگ باشه یعنی یه عده میان فقط المپیاد کار میکنن و کنکور هیچ بعدشم المپیاد رتبه نمیارنو کنکور گند :-"

y.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3/ فرزانگان۱
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ریاضی سال ۹۲
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر - نرم افزار

شما با كدوم آمار داري ميگي كه المپيادي ها كنكور رو گند زدن؟؟
اين دو تا لينك پايين رو ببينيد
http://www.irysc.com/forum/t9581/
http://www.kanoon.ir/Public/ShowDetails.aspx?art=kkITnt1VZFZ1rU6vYu6mMQ==

كاملا بستگي به آدمش داره....اگه يه المپيادي واقعي بعد از ناكامي تو المپياد ، نااميد نشه؛ قطعا جز رتبه هاي برتر ميشه. حتي اگه سال سوم درس مدرسه رو نخونده باشه

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

ببینید من همین طوری حدسی گفتم چون یکی میاد المپیاد میده بعدشم میشه رتبه مثن یه چیزی بعد اون فرد فقط رو همون درس متمرکز بوده نیومده بقیه درسا رو که بخونه بعدشم تو کنکور فقط ممکنه همونو 100 بزنه بعدشم یه چیزی بشه شما منطور منو درس نفهمیدی
یکی 100 بیقه درصدا پایین میتونه باشه وقتی یه فرد هیچ مطالعه ای نداشته باشه
بستگی به حافظه ام داره

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

چرا المپیادی ها نمیتونن درسی رو که توش تخصص دارن رو توی کنکور 100 بزنن؟؟ :-?

الان مثلا کسی که برنز یا نقره ریاضی داره (طلایی ها که کنکور نمیدن، میدن؟) نمیتونه ریاضیات کنکور خودش رو 100 بزنه. یا مثال های دیگه (خصوصا ادبیاتی ها )

چرا؟

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از IQ-High :
چرا المپیادی ها نمیتونن درسی رو که توش تخصص دارن رو توی کنکور 100 بزنن؟؟ :-?

الان مثلا کسی که برنز یا نقره ریاضی داره (طلایی ها که کنکور نمیدن، میدن؟) نمیتونه ریاضیات کنکور خودش رو 100 بزنه. یا مثال های دیگه (خصوصا ادبیاتی ها )

چرا؟

سوالای کنکور فقط دانش مردم رو نمیسنجن .

مثلا" سوالای فیزیک کنکور هیچ نکته ی خاصی ندارن بیشتر ضرب و تقسیم و محاسبات طولانیه.

ضمن این که اغلب درصدای خوبی میزنن.

دقت کنید واقعا" بین مثلا" 100 درصد و 95 درصد هیچ تفاوت معناداری وجود نداره . نمیشه گفت اونی که صد زده با سواد تر از کسیه که مثلا" 90 میزنه .

y.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3/ فرزانگان۱
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ریاضی سال ۹۲
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه

به نقل از کــآزِت :
ببینید من همین طوری حدسی گفتم چون یکی میاد المپیاد میده بعدشم میشه رتبه مثن یه چیزی بعد اون فرد فقط رو همون درس متمرکز بوده نیومده بقیه درسا رو که بخونه بعدشم تو کنکور فقط ممکنه همونو 100 بزنه بعدشم یه چیزی بشه شما منطور منو درس نفهمیدی
بستگی به حافظه ام داره
من فکر می کنم شما اطلاعات کافی ندارید، (; یه فرد بعد از دوره تابستان ۹ ماه وقت داره، که با توجه به اینکه تو المپیاد روش درست درس خوندن رو یاد گرفته خیلی راحت میتونه درس هایی که به المپیادش مربوط نیست رو جمع کنه...
در رابطه با این حرفتون که گفتید المپیاد از کنکور راحت تره، دلیلتون اصلا درست نیست... من حرفتون رو تایید یا رد نمی کنم. اما این که تو المپیاد فقط یک‌درس رو می خونید دلیلی بر آسون تر شدنش نیست، چون تو المپیاد یک درس رو خیلی خیییییلی عمیق تر و گسترده تر از اون چیزی که واسه کنکور لازمه میخونی . فهم مطلب و توانایی حل مساله تو المپیاد خیلی مهمه که به اون شکل تو کنکور مهم نیست.

moreda

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار

به نقل از Shawn :
اگه علاقه و استعداد و مهارت باشه المپیاد بهتره ولی در خرخونیه محض کنکور بهتره
اشتباه می کنی در خرخونیه محض هم المپیاد بهتره.
1. اینکه خرخونا تو المپیاد موفقا(بنده به شخصه می بینم)
2.از اینکه تو المپیاد موفق نشوند نمی ترسند(می روند کنکور و می ترکونن)
3.خرخونیه هدف مند می تونه لذت بخش باشه(اون چیزیو که دوست دارید میخونید)
به نقل از amoo.majid :
یه سوال داشتم، سرچیدم پیدا نشد.
تو مدرسه ی ما، بعضی بچه ها مثل من یه رشته ی پژوهش دارن و یه رشته المپیاد. رشته ی پژوهشی من شبیه سازی بود. المپیاد هم کامپیوتر.
حالا یه مشکلی پیش اومده واسم =((: بچه های المپیاد کامپیوتر و ریاضی، باید به جای کلاس پژوهش، به کلاس حل تمرین المپیاد بروند. واگر بخواهند به رشته ی پژوهشی خود ادامه دهند، باید دور المپ رو خط بکشن.
مشکل اصلی اینه که من با دل و جون شبیه سازی رو دوست دارم، همین طور المپیاد کامپیوتر رو و به هیچ قیمتی حاضر نیستم ولشون کنم :|
به نظر شما، المپیاد رو ادامه دهم یا پژوهش رو؟
راستی منظورم از شبیه سازی، شبیه سازی فوتبال دوبعدی بود.
(با جواب دادن خود، یک خانواده را از نگرانی در بیاورید :-")
من خودم از راهنمایی دلم می خواست هم المپیاد کامپیوتری شم هم سیمولیشن رو بترکونم.
اول دبیرستان هم سیمولیشن بودم ولی برای سال دوم دیدم هر دو رو ول کردم رفتم ریاضی.
و کلا سیمولیشن که اولم بشی باید بری کنکور بدی ولی المپیاد نه. ولی مهم تر از همه علاقه است وگرنه در آینده پشیمون میشی.
به نقل از کــآزِت :
به نظرم کنکور سنگین تره و المپیاد یه مقدار راحت تر چون المپیاد متمرکز بودن روی یک درس و کنکور چند درس بعدشم المپیاد میتونه یه ریسک خیلی بزرگ باشه یعنی یه عده میان فقط المپیاد کار میکنن و کنکور هیچ بعدشم المپیاد رتبه نمیارنو کنکور گند :-"
اولا برای یکی کنکور سختره برای یکی المپیاد.چون تو یکی سرعت مطرحه تو یکی توانایی حل مسئله.
انسان تو زندگیش زیاد ریسک می کنه. اینم روش.
بعد مهم اینه ببینی اونایی که طلا نمی شن چی میشه کنکورو گند می زنند:
1. حادثه مشکلی براشون رخ میده مثلا مسموم میشن شب کنکور(به المپیاد چه)
2.اون 9 ماه خوب درس نمی خونند(دیگه 9 ماه بعد المپیاد باید می خوندن)
3.اون 9 ماه خوب می خوندن مثلا روزی 15 ساعت: برو یه آدم بیار من تا حالا ندیدم کسی خوب بخونه رتبه خوب نشه.
به نقل از کــآزِت :
بستگی به حافظه ام داره
میگم اصلا فکر کن از صفر. فزد بشینه خوب بخونه اگه موفق نشد بیاد منو ...
وقتی روزی کمتر از 10 ساعت واسه کنکوری بخونه دیگه چه انتظاری داره
تازه اینا که تئوری یرو یه سر آمار مدرسه مارو ببین المپیادیا چیکار کردن.مثلا رتبه 6 فیزیکی بود.و3 نفر ریاضی مرحله 2 قبول نشدن رتبه شون 40تا50 شد.چی میگی واسه خودت.اونایی هم که مرحله 2 قبول می شوند 20% طراز دارند
از همه اینا گذشته شما که 13 سالته و هیچ تجربه ای نداری چرا آدم هایی دارن الان انتخاب می کنند رو گمراه می کنی.

منتقد

مهمان

به نقل از moreda :
3.خرخونیه هدف مند می تونه لذت بخش باشه(اون چیزیو که دوست دارید میخونید)من خودم از راهنمایی دلم می خواست هم المپیاد کامپیوتری شم هم سیمولیشن رو بترکونم.
اول دبیرستان هم سیمولیشن بودم ولی برای سال دوم دیدم هر دو رو ول کردم رفتم ریاضی.
و کلا سیمولیشن که اولم بشی باید بری کنکور بدی ولی المپیاد نه. ولی مهم تر از همه علاقه است وگرنه در آینده پشیمون میشی.اولا برای یکی کنکور سختره برای یکی المپیاد.چون تو یکی سرعت مطرحه تو یکی توانایی حل مسئله.
3.اون 9 ماه خوب می خوندن مثلا روزی 15 ساعت: برو یه آدم بیار من تا حالا ندیدم کسی خوب بخونه رتبه خوب نشه.میگم اصلا فکر کن از صفر. فزد بشینه خوب بخونه اگه موفق نشد بیاد منو ...
تازه اینا که تئوری یرو یه سر آمار مدرسه مارو ببین المپیادیا چیکار کردن.مثلا رتبه 6 فیزیکی بود.و3 نفر ریاضی مرحله 2 قبول نشدن رتبه شون 40تا50 شد.چی میگی واسه خودت.اونایی هم که مرحله 2 قبول می شوند 20% طراز دارند
از همه اینا گذشته شما که 13 سالته و هیچ تجربه ای نداری چرا آدم هایی دارن الان انتخاب می کنند رو گمراه می کنی.
والا دوست خوبم جسارت و بی ادبیه اگر من اینجوری جواب بدم
خواستم تیکه تیکه جاهایی که حرفت اشتباهه قرمز کنم دیدم کلش قرمز شد ترجیح دادم به چند خط بسنده کنم
واقعا این نتایج رو از کجا آوردی و با چه تجربه ای؟
من خودم اگر خدا قبول کنه و دوستان هم بپذیرن المپیادی بودم این یک سال و قبلش هم از کسایی بودم که هم رشته ای هام یادشونه کنکورو جدی میخوندم
ولی اصلا هیچ کدوم از حرفای بالاتون راجع به این مسایل درست نیست
بازم عذر میخوام انقدر صریح گفتم
اگر خیلی کلی گفتم چون واقعا کلیتش غلط بود اما باز هم اگر دیدید باید وارد شم بگید تیکه تیکه نقد کنم

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ریاضی 1391 طلا ریاضی 1392

من با نظرای moreda تقریبا موافقم و به قول آقای پوردسمالچی اونایی که می رن به سمت المپیاد حتی اگر تو اون موفق نشن طرز فکر کردنشون عوض می شه و درباره ی نتایج هم الآن چند سال بهترین رتبه های مدرسه ی ما (حلی تهران) المپیادی بودند...

moreda

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار

به نقل از نـاطـــق :
والا دوست خوبم جسارت و بی ادبیه اگر من اینجوری جواب بدم
خواستم تیکه تیکه جاهایی که حرفت اشتباهه قرمز کنم دیدم کلش قرمز شد ترجیح دادم به چند خط بسنده کنم
واقعا این نتایج رو از کجا آوردی و با چه تجربه ای؟
من خودم اگر خدا قبول کنه و دوستان هم بپذیرن المپیادی بودم این یک سال و قبلش هم از کسایی بودم که هم رشته ای هام یادشونه کنکورو جدی میخوندم
ولی اصلا هیچ کدوم از حرفای بالاتون راجع به این مسایل درست نیست
بازم عذر میخوام انقدر صریح گفتم
اگر خیلی کلی گفتم چون واقعا کلیتش غلط بود اما باز هم اگر دیدید باید وارد شم بگید تیکه تیکه نقد کنم
حالا شما ناراحتی نتیجه نمیشه بقیه چرت بگن

قسمت اول:من مثال میزنم آرمین بهنام نیا.ایشون وقتی آزمون آمادگی کنکور می گرفتن اول می شدند دیگه از چی کنکور باید می ترسیدند
و اگر براشون لذت بخش نبود نمیومدن المپیاد.

قسمت دوم:این درباره گذشته بندست چیش غلطه.

قسمت سوم:در خط نخست که در ریاضی قطعا اینگونه است.
بعد دیگران تعیین نمیکنند شما خوب خوندی یا نه بگویید روزی چند ساعت خواندید و چه رتبه ای شدید

قسمت چهارم:و اما شما می گی "واقعا این نتایج رو از کجا آوردی و با چه تجربه ای؟" ببین من تو حلی هر المپیاد ریاضی ای رو دیدم که تو المپیاد موفق نشده کنکور خوب شده مثل محدرضا کریمی ، پارسا مرادی ، نامی نیکان و ...
و همه هم از مسیری که انتخاب کردن راضین.
حالا لینک ببین ریاضی و فیزیکی های مدرسمونو:(زیر 100 های حلی)
http://www.helli.ir/portal/content/%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AD%D9%84%DB%8C

http://s1.picofile.com/file/7353580107/91019_19_Math_Result.pdf.html

http://s2.picofile.com/file/7344241498/18x.pdf.html
چندتا دیگه:(زیر 10 های کانون)
http://www.kanoon.ir/Public/ShowDetails.aspx?art=kkITnt1VZFZ1rU6vYu6mMQ==

بعد این شیوه سخن گفتن شما صحیح نیست.اگر کمی منطق بدانید می فهمیدید که برای اینکه بگویید حرف من نادرست است کافی بود بگویید مثلا این تکه غلط است نه کلش.واین شیوه که به صورت کلی بگویید بیشتر شبیه سیاستمداران ایست که فقط می خواهند جلب توجه کنند.

و اینکه پست قبلی فقط نظر بنده بود نه وحی منزل و شاید نادرست باشد ولی تا آنجا که من دیدم وشنیدم همین بوده است.

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

ببخشید میشه عذر خواهی کنم؟ :-"
اصا من یه شر و وری گفتم همش نتیجه یه سری افکار خودم بود من تسلیم درسته شما اطلاعات کافی داری ولی اگه یکی اومد نظر خودشو گف که نباید اینجوری بش بپری که >:p
هر چ قدرم که میخواید دیس بدید :rolleyes:

y.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3/ فرزانگان۱
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای ریاضی سال ۹۲
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه

به نقل از کــآزِت :
ببخشید میشه عذر خواهی کنم؟ :-"
اصا من یه شر و وری گفتم همش نتیجه یه سری افکار خودم بود من تسلیم درسته شما اطلاعات کافی داری ولی اگه یکی اومد نظر خودشو گف که نباید اینجوری بش بپری که >:p
هر چ قدرم که میخواید دیس بدید :rolleyes:
اين خوبه كه فكر هايي كه مي‌كني رو مطرح كني اما به نظرم بهتره تو تاپيك هايي مثل اينجا اگه اطلاعات كافي نداري، نتيجه‌ي افكارت رو بذاري و بپرسي كه درسته يا نه! :)
مشكل اينجاست كه اگه كسي اطلاعات كافي نداشته باشه و پست هاي كه بدون دليل و مدرك با اطمينان ارائه شده رو بخونه، ممكنه نتيجه گيري هاي غلطي بكنه...

فكر نكنم كسي اينجا به شما پريده باشه، صرفا انتقاد كردن و تجربيات و نظرات خودشون رو گفتند.

ديس دادن يا لايك كردن فقط يعني اين كه با پست شما مخالف يا موافق بودن. ناراحت شدن نداره كه (;

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه شیراز
رشته دانشگاه
سخت افزار

به نقل از moreda :
3.خرخونیه هدف مند می تونه لذت بخش باشه(اون چیزیو که دوست دارید میخونید)من خودم از راهنمایی دلم می خواست هم المپیاد کامپیوتری شم هم سیمولیشن رو بترکونم.
و کلا سیمولیشن که اولم بشی باید بری کنکور بدی ولی المپیاد نه. ولی مهم تر از همه علاقه است وگرنه در آینده پشیمون میشی.اولا برای یکی کنکور سختره برای یکی المپیاد.چون تو یکی سرعت مطرحه تو یکی توانایی حل مسئله.
3.اون 9 ماه خوب می خوندن مثلا روزی 15 ساعت: برو یه آدم بیار من تا حالا ندیدم کسی خوب بخونه رتبه خوب نشه.میگم اصلا فکر کن از صفر. فزد بشینه خوب بخونه اگه موفق نشد بیاد منو ...

به نقل از ehsan-mokhtarian :
من با نظرای moreda تقریبا موافقم و به قول آقای پوردسمالچی اونایی که می رن به سمت المپیاد حتی اگر تو اون موفق نشن طرز فکر کردنشون عوض می شه و درباره ی نتایج هم الآن چند سال بهترین رتبه های مدرسه ی ما (حلی تهران) المپیادی بودند...

آخه شما ها فقط نتایج کنکورو میبینین از ضربه روحی که فرد میخوره خبری ندارین چون هیچکدوم شکستو تجربه نکردین

آقا خیلی رک بگم احتمال فبول شدن خیلی نزدیک به صفره مخصوصا برا غیر تهرانیا :)

اگه میدونین طاقتشو ندارین و نمیکشین طعم شکستو بچشین بیخیالش شین

بعد تازه اگه دیدین نه ، قدرتشو دارین مقاوت کنین جلو همه جور پایانی، جدا توصیه میکنم رشته المپیادی مورد علاقتونو دنبال کنین

ببینین من الان به عنوان یه کنکوری که یه زمانی المپیادی بوده و 3 سال وقتشو گذاشته میگم که المپیاد باعث میشه اختیار و عمل عقلو فکرتون دست خودتون بیاد یه جور بلوغ فکری

باعث میشه چیزی به اسم گشادی از بین بره ، باعث میشه حتی یه کنکوری هم اگه شدین از یه جو متعفن ظاهرا رقابت جدا بشین و با اینکه انفرادیه کار گروهی رو یادتون میده

moreda

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
ریاضی
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر نرم افزار

به نقل از SHIELDSHADOW::SCAM :
آخه شما ها فقط نتایج کنکورو میبینین از ضربه روحی که فرد میخوره خبری ندارین چون هیچکدوم شکستو تجربه نکردین

آقا خیلی رک بگم احتمال فبول شدن خیلی نزدیک به صفره مخصوصا برا غیر تهرانیا :)

اگه میدونین طاقتشو ندارین و نمیکشین طعم شکستو بچشین بیخیالش شین

بعد تازه اگه دیدین نه ، قدرتشو دارین مقاوت کنین جلو همه جور پایانی، جدا توصیه میکنم رشته المپیادی مورد علاقتونو دنبال کنین

ببینین من الان به عنوان یه کنکوری که یه زمانی المپیادی بوده و 3 سال وقتشو گذاشته میگم که المپیاد باعث میشه اختیار و عمل عقلو فکرتون دست خودتون بیاد یه جور بلوغ فکری

باعث میشه چیزی به اسم گشادی از بین بره ، باعث میشه حتی یه کنکوری هم اگه شدین از یه جو متعفن ظاهرا رقابت جدا بشین و با اینکه انفرادیه کار گروهی رو یادتون میده
کاملا موافقم.
البته به نظر من احتماله بر حسب تلاش افراد افزایش پیدا می کنه و نزدیک به صفر نمی مونه.مثلا شاید بشه تا 50% رسوندش

ehsan-mokhtarian

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ریاضی 1391 طلا ریاضی 1392

اول درباره ی قرمز فکر کنم شما اشتباه برداشت کردین محمدرضا (moreda) منظورش اینه که کلا اگه یک فردی بخواد خرخونی کنه تو المپیاد می تونه کاملا موفق باشه و مثال کاملا واضحش همین مدارس انرژی و سلام هستن که چندین برابر بقیه می خونن و دارن نتیجه می گرین ولی شما مثال هایی از افراد با استعداد اوردین (!) که موفق شدن و به نظرم ربطی نداره ...
درباره ی سبز هم کلا جالب گفتین دیگه من تا حالا تعریفی برای خرخونی ندیده بودم که دیدم... آخه 10 ساعت خوندن برای زیست مثلا اگه حتی لازم هم باشه خرخونی حساب می شه انصافا!!!!
درباره ی بنفش هم که خوب گزاره درستی گفته بنده خدا ... خوب مثلا برای یک سوال ریاضی تو المپیاد 1.5 ساعت وقت دارین ولی تو کنکور تهش چند دقیقه است دیگه ..!!! حالا نمی دونم ادبی که شما هستین چه جوریه ( البته اینو به صورت قطع می تونم بگم که فضای حاکم بر المپیاد ادبی کاملا با بقیه ی المپیادا متفاوته....)
راستی درباره ی محمد رضا هم به صورت قطع می تونم بگم که در جمع طلا گرفتگان ریاضی امسال ایشون از همه کمتر درس خوندن ....

منتقد

مهمان

به نقل از ehsan-mokhtarian :
اول درباره ی قرمز فکر کنم شما اشتباه برداشت کردین محمدرضا (moreda) منظورش اینه که کلا اگه یک فردی بخواد خرخونی کنه تو المپیاد می تونه کاملا موفق باشه و مثال کاملا واضحش همین مدارس انرژی و سلام هستن که چندین برابر بقیه می خونن و دارن نتیجه می گرین ولی شما مثال هایی از افراد با استعداد اوردین (!) که موفق شدن و به نظرم ربطی نداره ...
درباره ی سبز هم کلا جالب گفتین دیگه من تا حالا تعریفی برای خرخونی ندیده بودم که دیدم... آخه 10 ساعت خوندن برای زیست مثلا اگه حتی لازم هم باشه خرخونی حساب می شه انصافا!!!!
درباره ی بنفش هم که خوب گزاره درستی گفته بنده خدا ... خوب مثلا برای یک سوال ریاضی تو المپیاد 1.5 ساعت وقت دارین ولی تو کنکور تهش چند دقیقه است دیگه ..!!! حالا نمی دونم ادبی که شما هستین چه جوریه ( البته اینو به صورت قطع می تونم بگم که فضای حاکم بر المپیاد ادبی کاملا با بقیه ی المپیادا متفاوته....)
راستی درباره ی محمد رضا هم به صورت قطع می تونم بگم که در جمع طلا گرفتگان ریاضی امسال ایشون از همه کمتر درس خوندن ....
قرمز: اگر اینجوره و خب من اشتباه برداشت کردم واقعا عذر میخوام :)
سبز: با چند تاییشون آشنایی دارم...ببینید زیاد خودن فرق داره با به اندازه خوندن...من با این قضیه مشکل دارم
وقتی که کل کشور دارن به فرض 5 ساعت میخونن کسی که میخواد قبول شه اگر 6 ساعت بخونه و حالا بقیه شرایطم یکسان بگیریم طبیعتا کار اشتباهی نکرده و زیاد خوندن نیست بلکه دقیقا به اندازه خونده و بقیه کم خوندن
قرمز:این موردو فقط میتونم توی ترکیب جنسیتیش درست بدونم :D :D وگرن در خاص بودن المپیاد ادبی یکم مشکل دارم
بنفش: والا فکر کنم فضارو خیلی تهاجمی در نظر گرفتید که اینو گفتید...من کاری نداشتم که ایشون چه طور خوندن و چه کرن

بالا