• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : سوالات و مشکلات کنکوری‌های ۹۳

آقا من یه معضلِ بـزرگ دارم واقعا میدونمم راهی نداره‌ها ولی گفتم شاید کمکی چیزی..
من خیــلی بی‌دقّتم فجیع اصنم بی‌دقتیام مث کسای دیگه تو ضربُ تقسیم اینا نیس.بخصوص تو سوالای زیست که تعدادش زیاده و بقول معلممون فرسایشیه :Dخیلی پیش میاد.مثلا ی سوالی پرسیده کدوم مورد نادرست است؟بعد من گزینه 1و3 شو میخونم میگم خب اینا که درستن رد میکنم بعد میرم گزینه 2 رو میخونم میگم خب اینم که نادرسته پس 4 میشه دیگه.اصن 4م دیگه چک کنم.اگه هم چک کنم و شک کنم میگم خب من با رد گزینه رفتم این جوابُ مطمعنه دیگه :rolleyes: چیکار کنم من واقعن از دست خودم؟اصن حل‌شدنی هست آیا؟ :-<

mahsa7

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از shzboy1393 :
شرمنده این سوال رو میپرسم شاید جاش نباشه ولی :-?? باز ببخشید :D

اگه میشه بگید اگر دانش آموز ضعیف یا متوسط ضعیفی هستی برو قلمچی یا اگر قوی هستی برو گزینه 2 :D

میخواهم برام سطح بندیش کنید :-s

نمیدونم حرفم درسته یا نه یا اصلا ربطی نداره به هر حال ممنون میشم جواب بدید :-"

من نمیدونم شماازروی چی سطح بندی میکنید!ولی اگه منظورنمره ومعدل ودرصدای ازمونه میشه گفت متوسط روبه بالا هستم :-"

asal_sampadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از صـدفــــ :
آقا من یه معضلِ بـزرگ دارم واقعا میدونمم راهی نداره‌ها ولی گفتم شاید کمکی چیزی..
من خیــلی بی‌دقّتم فجیع اصنم بی‌دقتیام مث کسای دیگه تو ضربُ تقسیم اینا نیس.بخصوص تو سوالای زیست که تعدادش زیاده و بقول معلممون فرسایشیه :Dخیلی پیش میاد.مثلا ی سوالی پرسیده کدوم مورد نادرست است؟بعد من گزینه 1و3 شو میخونم میگم خب اینا که درستن رد میکنم بعد میرم گزینه 2 رو میخونم میگم خب اینم که نادرسته پس 4 میشه دیگه.اصن 4م دیگه چک کنم.اگه هم چک کنم و شک کنم میگم خب من با رد گزینه رفتم این جوابُ مطمعنه دیگه :rolleyes: چیکار کنم من واقعن از دست خودم؟اصن حل‌شدنی هست آیا؟ :-<

ببين يه پيشنهاد دارم :

بعد از اينكه گزينه هارو خوندي دوباره برگرد روي سوالو يه بار ديگه بخون ببين چي خواسته ازت بعد گزينه رو انتخاب كن (;

mehrdadkhadem

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
سمپاد نبودم نمونه بودم:D
شهر
بناب

سلام
اقا به نظرتون واسه نیمسال اول زوج درس های سال اول و دوم رو انتخاب کنم یا سوم رو؟تو تابستون هم یکمی هر دو رو خوندم ولی سوم رو بیشتر
بعد الان 12 مهر گاج ازموناش از کل سوم هست یعنی یه جوری ازمون جمع بندیه این درس هارو چجوری جمع بندی کنم؟

ghezi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمانشاه
شهر
کرمانشاه
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشا
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از ..MahSa.. :
این خیلی مسخرس که من واقعاهیچ جوره نمیتونم تصمیم بگیرم که این سال آخروکانون برم یاگزینه دو؟تابستون هم گام اول شرکت میکردم .نمیدونم جای این سوال تواین تاپیکه یانه ولی ازتون میخام کمک کنیدلطفا.
یکی از دوستای من که گزینه2 میرفت میگفت برنامش اصصصصصصلا خوب نیست.خیلی هم پشیمون بود که چرا کانون نیومده
حالا تصمیم با خودته ولی من کانون رو پیشنهاد میکنم

asal_sampadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

به نقل از mehrdadkhadem :
سلام
اقا به نظرتون واسه نیمسال اول زوج درس های سال اول و دوم رو انتخاب کنم یا سوم رو؟تو تابستون هم یکمی هر دو رو خوندم ولی سوم رو بیشتر
بعد الان 12 مهر گاج ازموناش از کل سوم هست یعنی یه جوری ازمون جمع بندیه این درس هارو چجوری جمع بندی کنم؟

پيشنهاد من :
اگه تابستون سومو بيشتر خوندي نيم ساله اول :درساي اول و دومو بخون
برا ازموناي جمع بندي هم : چون قبلا خوندي پس درسو بلدي از هر مبحث چندتا تست حل كن بعد ببين كدوم مبحثا اشكال داري رو اونا تمركز كن ....عموميارو هم هي مرور كن نذار يادت بره... بعد چندتا ازموني رو كه تابستون دادين يه بار ديگه بخون (البته اگه سوالايي كه غلط زدي و نزدي و... جدا كردي همونا رو بخون)

FaRZANEH15

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگــآن
شهر
tab
دانشگاه
SBMU

مـن آزمون میخوام فقط سنجش ثبت نـام کنم ... کـآفیه ؟؟

میخوام بـآ بـرنـآمه ای که خودم دارم بـآ اون پیش بـرم .... قلم چـی فقط بـرنامش خوبـه دیگـه ؟

شمـآ کسـآیی رو سراغ داریـن بدون قلم هم رتبه برتر شـدن ؟

mahen1375

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
مدال المپیاد
دو بار مرحله اول فیزیک یه بار کامپیوتر یه بار ریاضی!
دانشگاه
اگه خدا بخواد شریف
رشته دانشگاه
عمران سازه برق ریاضی محض فی

به نقل از MISS-F :

میخوام بـآ بـرنـآمه ای که خودم دارم بـآ اون پیش بـرم .... قلم چـی فقط بـرنامش خوبـه دیگـه ؟

رتبه 1 ریاضی امسال کانونی نبوده
سنجش هر دفعه از اول آزمون میگیره یعنی تو هر آزمون همه ی مباحث آزمونای قبلی هست یعنی اینکه هر دفعه همه چیو مرور کنی!!! فکر کنم برای انسانیا خوب باشه اما برای ریاضی و تجربی نه

Uprising

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از MISS-F :

به نظر_ من سنجش اصلا خوب نیست از نظر_ سطح_ سوالات. من پشیمون شدم از ثبت_ نامم تو سنجش.

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

به نقل از Uprising :
به نظر_ من سنجش اصلا خوب نیست از نظر_ سطح_ سوالات. من پشیمون شدم از ثبت_ نامم تو سنجش.
چرا؟

seulfille

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس

يه سوال کلى بپرسم...شماها تو مدرسه مشاور خاصى دارين که واقعا هم مشاور باشه نه از اين دکوريا؟اگه داريد چقدر موثره داشتنش؟
با يکى از آشناهامون که مدرسه سلام بود حرف ميزدم فکر ميکرد مدارس تيزهوشان مشاور پروازى دارن همه شون... کلا خيلى به تاثير مشاور خوب تاکيد ميکرد

Uprising

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از k93 :
سبک_ سوالات راضی کننده نیست به نظر_ من. البته سوالهای_ خوب هم توش هست ولی به نظر_ من به سوالای_ قلمچی یا گزینه دو مفید ترن.

botia

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
الامه حلی
شهر
کرمان

سلام,راستش در من در مورد دیفرانسیل دچار مشکل شدم
تو کلاس مدرسه گفته خیلی سبز بگیرید و از رو همون هم میره جلو
تو کلاس بیرون گفته فائق بگیرید و اونم دارم میزنم
اما من با هردو شون مشکل دارم خصوصا فائق(درسنامه ای بی ارزش و پاسخنامه ی ضعیف)
خیلی سبزم همین هفته گفته بگیریم و هنوز ننشستم پاش ,حقیقتش میخواستم برم گاج بگیرم و خیر سرمون از رو همون بزنیم موازی که این معلمه برنامم رو خراب کرد :-w
حالا هم هنوز دلم با گاجه
بنظرتون الان چه کاری مناسبه؟
گاجم بگیرم و اونو هم بزنم؟(البته مشکلی نیست فقط دیگه میترسم بالا بیارم #-o)
یا کاراهای دیگه ...
با تجربه ها,پشتیبان ها help... :-\

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

من فائق و ندیدم ولی خعلی سبز و کار کردم بدک نی خودم گاج داشتم میتونم بگم عالی بود هم درس نامش هم پاسخ نامش
ولی ارزش نداره 50 تومن بدی بری بخری همون خعلی سبز خوبه من خودم چنددفه سبز و از کتابخونه گرفتم به قوی بودنه گاج نیس ولی خوبه :)

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام

میدونم که ساعت مطالعه یه امر شخصیه و در هر فرد با فرد دیگه فرق میکنه و از این جور چیزا........

اما هر چیزی بالاخره یه مقدار نرمال داره دیگه.........نه؟؟

خب.....به نظرتون مقدار مطالعه در روز هایی که میریم مدرسه چقدر ها باشه خوبه؟؟؟ اهای کنکوریا 92 شما خودتون پارسال این موقع چه قدر میخوندید؟؟؟ عایا؟؟

اونوقت من عربی رو ماه آخر تابستون خوندم و دارم میخونم الانم.......باید تا کی تموم شه؟؟؟ عایا باید همون تابستون تموم میشد؟؟؟

پ.ن: قوت قلب بدید ها......یه جوری نگید برم دپ شم :D

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

نظر من اینه که روزایی که مدرسه داریم باید 4 الی 6 ساعت و روزایی که مدرسه نداریم (یعنی تعطیل هستیم! :D ) باید 6 الی 8 ساعت درس بخونیم. (باز هم میگم بازدهی افراد فرق میکنه. بسته به نیازتون درس بخونین. هر وقت دیدین full شدین، شیر رو ببندید!)

ممکنه بعضی از روزا نشه که این طور بشه. یعنی کاری پیش اومد یا اصلا حالمون اون روز از درس بهم میخوره. در این مواقع یا میتونیم جبرانی بذاریم تو روزای تعطیل ( نه روزایی که مدرسه داریم؛ چون به اندازه کافی وقتمون پُره!) یا مبحث رو جدید نمیکنیم و از اون نقطه شروع میکنیم (که من خودم همیشه دومی رو انجام میدم!!! :D )

راجع به تقسیم بندی زمان برای دروس عمومی و اختصاصی و همچنین تاثیر Relaxation و نحوه به کارگیری آن در میان بازه های مطالعاتی در آینده صحبت خواهیم نمود.

Quf

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

عاقو یبرنامه دادن بمون، اختصاصیا، همون روز به همون ساعت، عمومیا نصفش
مثلا شما دوساعت ریاضی داری تو یه روز تو خونه هم دو ساعت ریاضی باید بخونی
زبان 1 ساعت داری تو خونه 30 دیقه باید بخونی
خود نمیشه که؛ من الان خودمو جر میدم واسه فیز (باید 2ساعت و نیم بشه) کل جزوه و تمرینا و تست و اینا بشتر از 45 دیقه نمیشه...
همه چی همینطوریه دیگه خیلی سریع تموم میشه

nasma

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
مراغه

حالا كه بحث ساعت مطالعه مطرح شد يه سوال داشتم:))

آموزش و سپس فورا تست؟يا نه ابتدا آموزش و خوندن؟فرض مثال دايره هندسه 2 رو كه خوندم تست بزنم؟!ادبيات خوندم فوري تست؟فرداش تست!؟
البته شايد مسخره باشه ولي ديگه رياضي رو كه بايد ابتدا نكات ريز و درشت رو خوند بعد يه مدت تست!؟

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از k93 :
حالا كه بحث ساعت مطالعه مطرح شد يه سوال داشتم:))

آموزش و سپس فورا تست؟يا نه ابتدا آموزش و خوندن؟فرض مثال دايره هندسه 2 رو كه خوندم تست بزنم؟!ادبيات خوندم فوري تست؟فرداش تست!؟
البته شايد مسخره باشه ولي ديگه رياضي رو كه بايد ابتدا نكات ريز و درشت رو خوند بعد يه مدت تست!؟
ببین هر درسی فرق داره مثلمن دروس عمومی اگه فورن تست بزنی فایده نداره چون تمامه مطالب یادته و هرچی تست جلوت بزارن میتونی بزنی برا دروس عموم میگمن 3روز بعد میمونه دروسه اختصاصی که بعد از خوندنت شرو کن به چندتا تست چون اونایی که خوندی با زدنه تست البته بدونه زمان تو ذهنت میمونه و بعد از چند روز برو بقیه تستاتو بزن :)

FoReVer~NeVeR

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Shrz
سال فارغ التحصیلی
1392

سلام؛یه راهنمایی در رابطه با انتخاب زوج پایه درس شیمی برنامه قلم چی می خواستم.
خب من رو شیمی 2 میشه گفت تقریبا" هیچ تسلطی ندارم،حس می کنم اکثر مطالب فراموشم شده و درضمن سال دوم هم،خودم درس نمی خوندم.
وضعیت شیمی 3 بهتره و رو مطالب یه تسلط نسبی دارم و طی سال سوم هم جسته و گریخته تست می زدم.ولی هنوز به اون سطح مطلوب نرسیده.
تابستون هم با اجازتون اصلا" درس نخوندم!!!
حالا با توجه به اینکه تابستون اصلا" درس نخوندم و تازه از مهر می خوام شروع کنم،کدوم پایه رو انتخاب کنم؟و دیگه اینکه کدوم پایه بیشتر پیش نیاز پیش 1 هست؟

بالا