• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شبکه‌های جدید صدا و سیما

king.nader

آراس.نامه (Mr. Darcy)
نام مرکز سمپاد
علامه حلی (1) / هاشمی نژاد (1)
شهر
تهران / مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
مدال المپیاد
المپ فیزیک بودم که نیمهِ راه، کفشامو آویختم نمیدونم چرا!
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
« مهندسی صنایع و سیستم ها »
پاسخ : شبکه‌های جدید صدا و سیما

اول درباره تفاوتِ آی فیلم و تماشا ؛

آی فیلم اصن برای مخاطبِ عرب زبان و بعد هم انگلیسی ایجاد شد. صرفا سریالهای ساختِ داخل رو پخش میکنه + برنامه های جانبی مثل آموزش زبان فارسی و آشنایی دنیای خارج بخصوص کشورهای منطقه با سینمای ایران و .. (فارغ از کیفیت کارشون عرض میکنم.)

اما تماشا؛ هدفش صرفا نمایش سریال هست برای داخل، خواه سریالهای ایرانی یا غیر ایرانی .. شکایت هم نمیشه کرد چرا سریالهای تکراری پخش میکنن، چون طبیعیه هزینه ای کردن برای دوبله بسیاری ازین سریالها و یا ساختِ داخلی هاش + گاهی خاطره انگیز اند واقعا و مخاطب خودشو داره دگ.
_ _

دوستمون هم نکته جالبی گفتن درباره سریالهای کره ای! منم بهش عقیده دارم و حداقل همین سریالایی ک خودمون دوبله شون کردیم (فارغ از حذفیات! و تغییرات!! (; ) خوبن؛

و البته بین این 6-7 تای معروف تر اخیر، دونگ یی به نظرم شاهکارشون بود (تازه از اواسطش فهمیدم چه نکات جالبی داره!!) ،

یا جواهری در قصر که خب نحوه نشون دادن تلاشهای یانگوم و خستگی ناپذیریش و .. جالبه.

پ.ن: البته اغراق ها، رگه های فمنیستیِ گاهی نچسب و .. هم هست دگ توشون!
_ _

شبکه نمایش هم که فیلم بصورت تخصصی پخش میکنه صرفا و .. .

_ _

در کل شبکه های جدیدمون، چه اونایی ک مخاطب داخل هدفشون یا خارج یا هردو، بنظرم گام خوبی هست. قبول دارم محتواشون گاهی خوب نیست و ..؛ اما تکراری بودنا و الخ. طبیعیه و نمیشد صبر کرد تا محتوا تولید شه بعد،
بلکه محتواست که در بستر امکان عرضه در شبکه های مختلفِ ما، شکل میگیره امیدوارم بهترم بشه.

کارِ خوبیه، ولی قطعا جای کار و تغییرات و بهبود داره دگ. :)

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

پخش آزمایشی شبکه «نسیم» آغاز شد

شبکه جدید سیما با عنوان «نسیم» و با محوریت پخش آثار طنز، پخش آزمایشی خود را هم زمان با میلاد امام هشتم آغاز کرد.

به گزارش فارس، پخش آزمایشی شبکه نسیم از شب گذشته -26 شهریورماه- مقارن با میلاد امام رضا (ع) آغاز شد.

بنا بر این گزارش، آرم این شبکه هنوز طراحی نشده و مخاطبان در گوشه سمت راست تصویر نسیم بزودی را می بینند.

در حال حاضر شبکه نسیم با پخش سکانسهای برتر آثار طنز نظیر کلاه قرمزی، دزد و پلیس، ساختمان پزشکان و ... و همچنین پخش فیلم های کوتاه طنز که با دوربین های دستی و از طریق خانواده ها گرفته شده، فعالیت می کند.

به گزارش فارس، یکی از بخش های اصلی که برای شبکه نسیم طراحی شده، پخش فیلم های مخاطبان علاقمند از این شبکه است. شبکه نسیم برای ترغیب علاقمندان به منظور ارسال فیلم هایشان، از حضور بازیگران طنز نظیر جواد رضویان، امیرحسین رستمی، رضا داوودنژاد، سحر ولد بیگی، بهمن هاشمی و ... بهره برده است. این بازیگران در آیتم های کوتاه خطاب به مخاطبان این شبکه نحوه انتخاب و ارسال فیلم هایشان را عنوان می کنند.

نسیم مخفف چهار کلمه نشاط، سرگرمی، یادها و مسابقه است.
http://www.tabnak.ir/fa/news/345663/پخش-آزمایشی-شبکه-نسیم-آغاز-شد

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

این شبکه های جدید کلا خــوبن جز پرس تی وی اینا ک :|
من اوایل خیلی زیاد ای فیلم می دیدم کلا ای فیلم می دیدم منو مامانم ولی حالا پویا به خصوص خیلی خوبه که کارتونای قدیمی میذاره منم که مشتاق میشینم نگا میکنم خدایی این کارتونای الان چین که میذارن ما ببنیم خوش به حال ابجی داداشا و مامنم اینا عجب کارتونای باحالی می دیدن ها :D
ما شبکه نسیمو نداریم ^-^
الان جریان چیه؟ :|
من شبکه تماشام می بینم جدا سریالای قبلی رو پخش میکنه ولی از تو اینا من فقط فاصله ها رو دنبال میکردم با اوشین و یانگوم =))
اونم نصفه و نیمه :D
الــان به طور ثابت اگه بگیم گاهی نیمه نگاهی به پویا ساعت 11 رادیو هفت میبینم تماشا جومونگ :D(از شبکه ایران فقط اینا ...)

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

مستندهایی که شبکه‌ی سلامت پخش میکنه عالیه! کسی میدونه ساعت پخش مستندهاش کیه؟ اصلاً برنامه‎‌ی منظمی دارن برای پخشش؟ :-? مثلاً من مطالب این پست رو کلاً براساس یکی از مستندهایی که از شبکه‌ی سلامت دیدم نوشتم. اگه اتفاقی گذرتون به یکی از مستندهاش خورد واقعاً توصیه میکنم از دستش ندید.

شکیبـآ

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397

+به نظرتون کدوم یکی از شبکه ها بهتر عمل کرده و جای خودشو باز کرده و اشکال بقیه چی بوده؟

آخرین ویرایش:
بالا