• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

باکلاس باشیم

از نظر باکلاس بودن جز کدام گزینه هستین؟؟(بعد از رای دادن دلیلتونو بگین)

• رای‌دهندگان
    72
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

-mina-

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانه
دانشگاه
اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی
تعریف کلیتون در باره ی واژه ی باکلاس چیه؟؟؟؟
یه نظرتون چی کار میشه کرد تا باکلاس بود؟؟؟؟
مثلا
وقتی میریم مهمونی میوه تعارف میکنن نباید موز برداریم چون میگن ندید بدیده .خیارم که اصلا عنده بی کلاسیه.بهتره میوه های ملایم تری مثل هلو وسیب برداریم.
قبل از رفتن به مهمونی یه دل سیر غذا بخوریم که تو مهمونی حمله نکنیم به غذا و بعد از خوردن چند قاشق بگیم ممنون ما رژیم داریم.
همیشه باید تو فروشگاه های اینترنتی بگردیم وواژه های جدید یاد بگیریم تا وقتی مثلا کسی ازمون پرسید مانتومون طرح گیلداست یا دستبندمون پاور بالانسه دهنمون دومتر باز نشه.
همیشه واژه های جدید وبا کلاس چه ایرانی چه خارجی یاد بگیریم واستفاده کنیم.به جای اینکه بگیم فلان چیز ازمد افتاده بگیم دمده شده.
اگه نمیذارن بخواطر درسمون سریال ببینیم اشکالی نداره شخصیت های اول سریالو شناسایی کنیم وزندگینامشو حفظ باشیم ودر مواقعی که ازشون صحبت شد اطلاعاتمونو رو کنیم .اگرم اینترنت نداشتیم که زندگینامه استخراج کنیم .بگیم که سریالهای ایرانی نمیبینیم.
دیدن فوتبال واینکه طرفداره یکی از تیم هاباشیم هم خیلی کلاس داره .اگه وقتشو نداریم روزی دودقیقه به اخبار ورزشی قسمت فوتبالش گوش کنیم فردا که بحثش شد بگیم آره منم کل نود دقیقه شو دیدم وشروع کنین به گفتن اون اخبار.
.
حالا شما بگین چیکار کنیم تا باکلاس باشیم؟

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر
پاسخ : باکلاس باشیم

بعضی از این کارا که گفتین خوبه اما باید میانه روی و اعتدال باشه . مردم بعضی جاها خیلی رسم های بدی دارند(مثلا این که زیاد اهل تعارف کردن هستند و همچنین مهمان هم نباید اون تعارف رو قبول کنه باور کنید این رسما الان هست) این جور رسم های من در اوردی نشانه ی کلاس نیست. من خیلی مشتاقم تعریف شما دوست عزیز رو هم از کلاس بدونم. :)

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به انجمن گفت و شنود اجتماعی بیشتر ارتباط داره تا به جامعه شناسی . انتقال داده میشه.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

-mina-

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانه
دانشگاه
اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از hosseinsohrabi :
بعضی از این کارا که گفتین خوبه اما باید میانه روی و اعتدال باشه . مردم بعضی جاها خیلی رسم های بدی دارند(مثلا این که زیاد اهل تعارف کردن هستند و همچنین مهمان هم نباید اون تعارف رو قبول کنه باور کنید این رسما الان هست) این جور رسم های من در اوردی نشانه ی کلاس نیست. من خیلی مشتاقم تعریف شما دوست عزیز رو هم از کلاس بدونم. :)
من میخوام نظر بازدید کننده هارو هم درباره ی تعریف این واژه بدونم . پس اجازه بدین بچه هاهم درباره ی تعریف نظربدن.خودم هم نظر نمیدم تا دربارش بحث شه.

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

:))

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

همون با شخصیت بودن و ... ایناس دیگه :D

یعنی آداب معاشرت و درست غذا خوردن و ... اینا فک کنم
مهم تر از همه به نظرم همون درست صحبت کردنه

نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

با کلاس یعنی کلاس داشته باشیم! علاوه بر داشتنِ کلاس سر کلاس هم بریم :D

سرِ کلاس یعنی کلاسای دانشگاه رو دَدَر دودور نکنیم مث یه لیدی یا جنتلمن سر همه کلاسا بریم :))

fteh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
خوزستان
سال فارغ التحصیلی
90

والا من همین الآن دمده رو چند وقت بود به کار نبرده بودم یادم رفته بود ...شما گفتین تداعی شد برام!
من خیلی دوست ندارم با کلاس باشم و دوست دارم با شخصیت باشم...می دونین توهین نکردن،لباس تمیز پوشیدن،بوی بد ندادن،ریا کاری نکردن،....و کلاً خصلت خوب داشتن نشانه شخصیت فرده.لباس هم که گفتم منظورم این نبود که لباس کهنه بپوشیم منظورم هم این نبود که لباسمون حتماً نو و آخرین مدل باشه!
اینا فاکتور های مهمی برای نشان دادن شخصیت یک آدمه...می دونم که خودتونم میدونید که اینا رو می دونید.
من همیشه سعی کردم این نکات رو رعایت کنم و تا به حال از من به عنوان یک فرد بی کلاس یاد نشده.راستی این که اصطلاحاتی مثل :دمده،دمت گرم،بابا جذبه!،... اگر به کار نبریم فک نکنم مشکلی ایجاد شه!به نظر من بسیاری از کارایی که خودمون رو حکم می کنیم باید یاد بگیریم تا با کلاس خطابمون کنن..خودش یه نوع ظاهر سازیه و آیا شما ظاهر سازی ودو رو بودن رو دوست دارید؟!
امیدوارم جوابتون منفی باشه!

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از khadijeh1998 :
:D :D :D :D با شخصیت بودن قشنگ تره
اصلا از کلمه با کلاس خوشم نمیاد آدم یاد مدرسه و کلاس و درس میفته (;
کلا به نظرم با کلاس برا هرکی ممکنه یه معنی داشته

کلاس درس که نه دیگه :D

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از winnie the pooh! :
تعریف کلیتون در باره ی واژه ی باکلاس چیه؟؟؟؟
یه نظرتون چی کار میشه کرد تا باکلاس بود؟؟؟؟
مثلا
وقتی میریم مهمونی میوه تعارف میکنن نباید موز برداریم چون میگن ندید بدیده .خیارم که اصلا عنده بی کلاسیه.بهتره میوه های ملایم تری مثل هلو وسیب برداریم.
قبل از رفتن به مهمونی یه دل سیر غذا بخوریم که تو مهمونی حمله نکنیم به غذا و بعد از خوردن دو قاشق بگیم ممنون ما رژیم داریم.
همیشه باید تو فروشگاه های اینترنتی بگردیم وواژه های جدید یاد بگیریم تا وقتی مثلا کسی ازمون پرسید مانتومون طرح گیلداست یا دستبندمون پاور بالانسه دهنمون دومتر باز نشه.
همیشه واژه های جدید وبا کلاس چه ایرانی چه خارجی یاد بگیریم واستفاده کنیم.به جای اینکه بگیم فلان چیز ازمد افتاده بگیم دمده شده.
اگه نمیذارن بخواطر درسمون سریال ببینیم اشکالی نداره شخصیت های اول سریالو شناسایی کنیم وزندگینامشو حفظ باشیم ودر مواقعی که ازشون صحبت شد اطلاعاتمونو رو کنیم .اگرم اینترنت نداشتیم که زندگینامه استخراج کنیم .بگیم که سریالهای ایرانی نمیبینیم.
دیدن فوتبال واینکه طرفداره یکی از تیم هاباشیم هم خیلی کلاس داره .اگه وقتشو نداریم روزی دودقیقه به اخبار ورزشی قسمت فوتبالش گوش کنیم فردا که بحثش شد بگیم آره منم کل نود دقیقه شو دیدم وشروع کنین به گفتن اون اخبار.
.
حالا شما بگین چیکار کنیم تا باکلاس باشیم؟
من با این نوع شیوه ی زندگی یه ثانیه هم نمیتونم زنده بمونم!
با کلاس چیه بابا؟با حالو پایه باش هم خودت از زندگیت لذت میبری هم اطرافیانت!چون در کنار تو احساس راحتی میکنن!دائم در این فکر نیسن که چه رفتاری بکنن که به کلاسشون بر نخوره!
فلان کلمه ی خارجی رو نمیدونی؟راحت بگو بلد نیسم!تظاهر وا3 چی؟
خودتو درگیر این چیزا نکن ولی یادت باشه که باید همگام با جامعه پیش بریو اطلاعاتت به روز باشه !چیزی رم یاد میگیری وا3 خودت باشه نه واسه بقیه و کلاس گذاشتن!

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Believe :
من با این نوع شیوه ی زندگی یه ثانیه هم نمیتونم زنده بمونم!
با کلاس چیه بابا؟با حالو پایه باش هم خودت از زندگیت لذت میبری هم اطرافیانت!چون در کنار تو احساس راحتی میکنن!دائم در این فکر نیسن که چه رفتاری بکنن که به کلاسشون بر نخوره!
فلان کلمه ی خارجی رو نمیدونی؟راحت بگو بلد نیسم!تظاهر وا3 چی؟
خودتو درگیر این چیزا نکن ولی یادت باشه که باید همگام با جامعه پیش بریو اطلاعاتت به روز باشه !چیزی رم یاد میگیری وا3 خودت باشه نه واسه بقیه و کلاس گذاشتن!
شما راس میگی
به نظرمن باکلاس بودن اینه که مثلن طرف بد دهنو بی ادب نباشه، نزاکت داشته باشه، بدونه باید با کی چه جوری حرف بزنه
مثلن اینا که هی الکی تیکه انگلیسی می اندازن اصلن با کلاسی نیست

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

-mina-

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانه
دانشگاه
اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی

خوب بچه ها بحث تایپیک فکر کنم منحرف شد به یه سمت دیگه.
ببینید منم قبول دارم که باشخصیت بودن بهتر از باکلاس بودنه.همیشه باید با شخصیت باشیم.یه وقت هایی هم باید در کنارش باکلاس هم باشیم.نه اینکه همیشه باکلاس باشیم وبه قول شما دورو.
یه مثال میزنم.
ببینیدتو فرهنگ ایرانی باید باید تعارف کردن رو بلد باشی وتو 50 درصد موارد هم که اصلا دلتون نمیخواد اون تعارفی رو که میکنید قبول کنن ولی مجبورید برای حفظ شخصیت تعارف کنین ودورو باشین.
با کلاس بودن هم شبیه اینه باید بلد باشیمش وبه موقع ازش استفاده کنیم .اگر چه خود واقعیمون اصلا هم این خصوصیاتو نداشته باشه.

نتیجه:.این اصلا درست نیست که بگیم ما هیچوقت با کلاس نیستیم یا تعارف نمیکنیم به موقش باید هم تعارف کنیم هم باکلاس باشیم.چون درغیر اینصورت با اینکه بی شخصیت نیستیم ولی خوب بهمون با دید یه آدم بی شخصیت نگاه میکنن.(چون اینجا ایران است.)

فکر کنم متوجه منظورم شدین .بحث سر اینکه چجوری باید حتی به ظاهر باکلاس باشیم.
یه چیز دیگه بحث تعارف رو به این دلیل گفتم که منظورمو بهتر بفهمین وبه بحث اصلی ربطی نداره. پس بیاید فقط درباره ی باکلاس بودن بحث کنیم.
.

• لایک
امتیازات: fteh
نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از Hydrus :
کلاس درس که نه دیگه :D
چرا اتفاقا باید با کلاس باشی از این نظر :)) مگرنه همه واحدا رو میفتی مث من 8->
به نقل از Hydrus :
شما راس میگی
به نظرمن باکلاس بودن اینه که مثلن طرف بد دهنو بی ادب نباشه، نزاکت داشته باشه، بدونه باید با کی چه جوری حرف بزنه
مثلن اینا که هی الکی تیکه انگلیسی می اندازن اصلن با کلاسی نیست
خیلی با این نظر موافقم! من با کلاسی رو در ایرانی بودنم،در درست رفتار کردنم،در با ادب بودنم میدونم نه اینکه بخوام چمیدونم فُلان لباس رو بپوشم فُلان طور حرف بزنم و ... :rolleyes:

نتیجه:.این اصلا درست نیست که بگیم ما هیچوقت با کلاس نیستیم یا تعارف نمیکنیم به موقش باید هم تعارف کنیم هم باکلاس باشیم.چون درغیر اینصورت با اینکه بی شخصیت نیستیم ولی خوب بهمون با دید یه آدم بی شخصیت نگاه میکنن.(چون اینجا ایران است.)

فکر کنم متوجه منظورم شدین .بحث سر اینکه چجوری باید حتی به ظاهر باکلاس باشیم.
یه چیز دیگه بحث تعارف رو به این دلیل گفتم که منظورمو بهتر بفهمین وبه بحث اصلی ربطی نداره. پس بیاید فقط درباره ی باکلاس بودن بحث کنیم.
.
بحث تعارف که ربط نداره به بحث اصلی:
من کاملا مخالف جدی تعارف هستم! هر جا به نظرم درست باشه تعارف میکنم! مثلا یعنی چی خونت به هم ریخته هست حال و حوصله مهمون نداری وقتم نداری تعارف میکنی طرف بیاد خونت؟ یا مثلا این تعارف سر سفره غذا چیه که انقدر میگین غذا بخور غذا بخور!؟؟

من با یه سری تعارفها موافقم اشتباه نشه :D مثلا با تعارف وارد شدن از در! اونم یکی دو بار ! بعدش ببینم طرف نمیره خودم میرم! :-w

کلا نباید دید چی مُده! باید دید چی درسته!

×شقایق:پست متوالی ندید!

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران

این آدمایی که هر لقمه که میخورن با دسمال دور دهنشونو پاک میکنند یا اسم بازیکنارو یا خواننده هارو حفظ میکنن و واسه اینکه از بقیه عقب نمونن اخبارشونو دنبال میکنن یا مدگرا هستند یا دنبال لباس مارکدارند یا هرکاری دیگه ای برای باکلاس شدن میکنن یا ... میخوان خلاء های شخصیتی و ذهنی و عقده های کودکیشون رو یجورایی برطرف کنند!
و البته چون خلاء های شخصیتی و ذهنیـ.... داخل افراد جامعه زیاد شده از این افراد هم داخل جامعه زیاد داریم! :)

یه قاعده : کلا هرکاری که با بخواد انسان رو به زحمت بندازه یا بخواد خودش نباشه جایز نیست! :D (بیشتر شوخی بود این)
البته نظر شخصیه! :-"

• لایک

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

یعنی ترجیح میدین حماقت از سرو روتون بباره ولی هرجور شده باکلاس(!) باشین؟
و بعد از خوردن دو قاشق بگیم ممنون ما رژیم داریم.
و میدونین وقتی نصف مهمونا این حرکتو انجام بدن چقدر به میزبان که اونقدر زحمت کشیده برمیخوره؟

ویرایش: با شما نبودم، فقط نقل قول کردم. با اونایی بودم که اینطور فکر میکنن.

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

-mina-

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانه
دانشگاه
اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از پری‌ناز :
یعنی ترجیح میدین حماقت از سرو روتون بباره ولی هرجور شده باکلاس(!) باشین؟و میدونین وقتی نصف مهمونا این حرکتو انجام بدن چقدر به میزبان که اونقدر زحمت کشیده برمیخوره؟
خوب من خودم که اینکارارو نمیکنم.حتی یکیشو.همیشه آدم خاکی ای هستم .ولی خوب دور وبر هممون از اینجور آدما زیاده
واکثرا هم از این کارا میکنن..

• لایک

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

فک نکنم تعارف ربطی به با کلاس بودن داشته باشه...
کلا به نظر من با کلاس بودن این نیست که خیلی کار خاصی بکنی، فقط آدم باید با شخصیت باشه

شاكسول

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
اصفهان - تبريز
دانشگاه
علوم پزشکی شهرکرد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

جای بحث داره واقعا؟ :)) بعد اون گزینه ی «به طور خدادادی باکلاس هستم» اصن عالی :))

به طور کلی بستگی به محیطش داره تو هر جمعی یه طوره خاصی میشه باکلاس بود :D # جهت اسپم نبودن

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از پ(و)ريا! :
جای بحث داره واقعا؟ :)) بعد اون گزینه ی «به طور خدادادی باکلاس هستم» اصن عالی =:))

به طور کلی بستگی به محیطش داره تو هر جمعی یه طوره خاصی میشه باکلاس بود :D # جهت اسپم نبودن
آره واقعا! :D
فلسفه اون گزینه اول چیه؟! :D

تو هر جمعی فرق میکنه خوب، مثلن تو یه جمع خیلی دوستانه نیازی نیست آدم خیلی با کلاس باشه به نظرم :-"

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

-mina-

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
میانه
دانشگاه
اهواز
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از Hydrus :
آره واقعا! :D
فلسفه اون گزینه اول چیه؟! :D

تو هر جمعی فرق میکنه خوب، مثلن تو یه جمع خیلی دوستانه نیازی نیست آدم خیلی با کلاس باشه به نظرم :-"

پس قبول دارین که بستگی به محیط داره که با کلاس باشیم یانه؟؟؟؟
مهمونی هایی که با طرف اصلا صمیمی نیستیم وطرف مقابل خیلی هم خودشو میگیره وبه ظاهر خیلی هم کلاس داره.ماهم طبیعتن باید باکلاس باشیم یانه؟؟گر خواهی نشوی رسوا.....

بالا