• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

باید ها و نباید های سال اولی ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی
پاسخ : باید ها و نباید های سال اولی ها

به نقل از سعیـد :
امیرکبیر بیاین تربیت 1 ندارین /m\. هر دو تا واحد تربیت بدنی ورزش تخصصی ارائه میدن و این جنگولک بازیای تربیت 1 جاهای دیگه رو نداره

الان من نمیتونم دیگه پُز بدم که شریفم نه!؟ :-< امیرکبیری‌ـا بیاین پز بدین :-"

فاطيما ز

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
farzanegan1
شهر
تهران
دانشگاه
faculty of fine arts
رشته دانشگاه
معماري

ترم يكي ها روز اول نبايد برن سركلاس,چون ترم يكي اند.اكربتونن هف :-"ته اول رو نرن كه چه بهتر:p

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

هیچ فکر کردین اگه 5شنبه بیاد نتایج(!) 5شنبه جمعه مدر3 و آموزش پرورش از کحا گیر بیاریم؟!!!!!!!!!!!! :-?? :-? :-" :|

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Shalale :
هیچ فکر کردین اگه 5شنبه بیاد نتایج(!) 5شنبه جمعه مدر3 و آموزش پرورش از کحا گیر بیاریم؟!!!!!!!!!!!! :-?? :-? :-" :|

خب سنجش هم دیگه اینقدر نفهم نیست ...

یه مهلتی هست قطعا" واسه این کارا (;

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از Shalale :
به اينجاش فك نكرده بودم :-?

اي خدا.... #-o

اميدوارم فكر اينجاشو كرده باشن

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از Shalale :

مدرسه و آموزش پرورش واسه چی ؟ دقیقا باید چیکار کنیم ؟

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از نیرمـا)΄ :
مدرسه و آموزش پرورش واسه چی ؟ دقیقا باید چیکار کنیم ؟

منم م3 شما! :D نمیدونم باش چکا کنیم دقیقن

ولی میدونم یاس بریم مدر3، پرونده اینا بگیریم..ببریم آموزس پرورش مهر و امضا کنه و ایناا...یعد بریم دانشگاه :D

Ajax

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

اینا میگن 5شنبه میاد همون 4 شنبه از ساعت 12 به بعد میاد روسایت واسه کارایی هم که باید انجام بدید برید سایت دانشگاه هایی که فک میکنید درصد قبولیتون توش بیشتره همه ی کارایی که یه جدیدالورود باید انجام بده نوشته من که مطمئنم کدوم دانشگاه قبول میشم رفتم کارامو کردم تازه برنامه ی سال تحصیلیم هم رفتم نگاه کردم :D

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از H.AFSHARI :
اینا میگن 5شنبه میاد همون 4 شنبه از ساعت 12 به بعد میاد روسایت واسه کارایی هم که باید انجام بدید برید سایت دانشگاه هایی که فک میکنید درصد قبولیتون توش بیشتره همه ی کارایی که یه جدیدالورود باید انجام بده نوشته من که مطمئنم کدوم دانشگاه قبول میشم رفتم کارامو کردم تازه برنامه ی سال تحصیلیم هم رفتم نگاه کردم :D

الان مثلن علوم پزشکی تبریز همچین چیزی داره؟! نداره که :D :|

solen

علی
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی (بخون لعنتی) اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

سلام.یه سوال دارم که البته شاید برای بعضی دوستان واضح و مبرهن(؟) باشه اما جواب بدید خو!
توی هر ترم علاوه بر شهریه خوابگاه دانشجو چه خرجای دیگه ای داره و کجا ها باید پول بپردازه؟ چقدر باید پول دم دستمون باشه؟

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از Shalale :
منم م3 شما! :D نمیدونم باش چکا کنیم دقیقن

ولی میدونم یاس بریم مدر3، پرونده اینا بگیریم..ببریم آموزس پرورش مهر و امضا کنه و ایناا...یعد بریم دانشگاه :D

من از چند نفر پرسیدم ، مثل اینکه باید گواهی و کارنامه پایان دوره پیش دانشگاهی رو بگیرید و ببرید آموزش پرورش تا تایید کنه بعد موقع ثبت نام

دانشگاه بدید بهشون.

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Shalale :
الان مثلن علوم پزشکی تبریز همچین چیزی داره؟! نداره که :D :|

چرا شایعه پراکنی میکنی عزیز من :D

بیا اینم لینک جایی که اونجا اطلاعیه های ثبت نام رو میزارن که اطلاعیه شماره یک هم گذاشتن. معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

اینجا هم سایت دانشگاه علوم پزشکی تبریز هست که همه کاراتون مثل رفتن به بخش دانشکده خودتون - رزرو غذا - شرایط اسکان و ... مربوط به دانشگاه از اونجا را داره

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از سعیـد :
گودی کمر که بهترین درمانش درازونشست بود :-?
نع :D

البته الان من رفتم دکتر یه سری حرکتِ اصلاحی داده دکتر که شبیهِ همین دراز نشسته ولی اونی نیست که ازش امتحان میگیرن :D
میمیره از درد اگه بخواد اون همه دراز نشست بره آدم :D

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از solen :
سلام.یه سوال دارم که البته شاید برای بعضی دوستان واضح و مبرهن(؟) باشه اما جواب بدید خو!
توی هر ترم علاوه بر شهریه خوابگاه دانشجو چه خرجای دیگه ای داره و کجا ها باید پول بپردازه؟ چقدر باید پول دم دستمون باشه؟
شهریه ی خابگاه رو که بعضی جاها میشه وقت فارغ التحصییل حساب کرد.
اما مخارج. من حدودش رو تو امیرکبیر میگم بقیه جاها هم تقریبا همینه.
به طور متوسط الان هر وعده غذای سلف 900 تومنه. در هر ماه تقریبا 20 روز (40 وعده) غذا میدن؛ که میشه 36000تومن(البته اگه همه ی غذا ها رو بخورید و خم به ابرو نیارید از بدمزه بودن بعضی غذاها). آخرهفته ها و روزای تطیل غذا نمیدن و خودتون باید یه فکری کنید. اینجا هم بسته به این که چی میخورید خرجا فرق داره. اگه از بیرون بگیرید که حداقل هر وعده 5تومن میشه. اگه هم بخاین خودتون درست کنید هم باز لااقل 1000 خرج داره (دوتا تخم مرغ + دو تا لواش :D). اگه میانگین 4 تومن رو در نظر بگیریم و در 10 روز، 20 وعده ضرب کنیم میشه 80 تومن.
بگیر روزی دو تومن هم خرج خوردنای دیگه میشه (صبحانه و...) که میشه 60 تومن.
خرجای دیگه مثل خرید کتاب و لباس و لوازم مورد نیاز دیگه بسته به هر آدمی و هر زمانی متغیره. پس الان نمیشه حساب خاضی براش نوشت. هزینه ی بیرون رفتن با دوستان و تفریح هم هست که اینم باز بستگی به هر کس داره.
هزینه ی رفت و آمد بین خابگاه و دانشگاه صفره. اما هزینه ی رفت و آمد به شهر خودتون رو هم ضربدر تعداد سفر در ماه کنید و به این آمار اضافه کنید.
چیز دیگه ای الان به ذهنم نمیرسه :-?

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

داریم به نتایج نزدیک تر میشیم ! یه جمع بندی بکنم واسه اونائی که حوصله ندارن همه صفحه هارو بخونن ! :D

البته این جمع بندی شامل همه چیز نمیشه و ممکنه ناقص باشه اما یه جمع بندی کردم از 2 تا تاپیک :

باید ها و نباید های سال اولی ها + روز اول و ترم اول دانشگاه.

-کت و شلوار نپوشیم :D .

-با توجه به سلیقه خودمون کیف بخریم ، در درجه اول کیف دستیو در درجه دوم کوله (برای خانوما بهتره کیف مهمونی نبرن !).

-به هرکسی اعتماد نکنیم و توو حفظ وسایلمون بیشتر دقت کنیم.

-اوایل عاشق نشیم (×پسرا : دختر بازی نکنیم ! با جنبه باشیم ! )

-سرکلاس نگیم زنگ بعد چی داریم ؟

-زیاد خودمون رو حساس نشون ندیم چون باعث میشه بیشتر اذیتمون کنن.

-با جنبه باشیم ، توقع نداشته باشیم توو روزای اول بتونیم دوستای خوبی پیدا کنیم !

-نسبت به تدریس استاد ها زود قضاوت نکنیم.

-وقتی سرکلاس ، استاد چندتا کتاب معرفی کرد سریع جو گیر نشیم بریم بخریمش!

-سعی کنید ترم های اول درس بخونید تا معدلتون بالا باشه چون راحت تره.

-از استاد نپرسیم دفتر چند برگ بیاریم؟اجازه بیام توو ؟ یا برم بیرون ؟

-سعی کنیم کمتر غیبت کنیم چون تعداد جلستان غیبت محدوده و بعدا مشکل پیش میاد.

×پ.ن : میدونم توو پست اول جمع بندی شده ولی من خیلی مختصر بهش اشاره کردم چون اون جمع بندی ها خیلی زیادن ! :-"

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از نیرمـا)΄ :
یه جمع بندی بکنم واسه اونائی که حوصله ندارن همه صفحه هارو بخونن ! :D

( البته این جمع بندی شامل همه چیز نمیشه و ممکنه ناقص باشه اما یه جمع بندی کردم از 2 تا تاپیک )

باید ها و نباید های سال اولی ها + روز اول و ترم اول دانشگاه.

-کت و شلوار نپوشیم :D .

-با توجه به سلیقه خودمون کیف بخریم ، در درجه اول کیف دستیو در درجه دوم کوله (برای خانوما بهتره کیف مهمونی نبرن !).

-به هرکسی اعتماد نکنیم و توو حفظ وسایلمون بیشتر دقت کنیم.

-زیاد خودمون رو حساس نشون ندیم چون باعث میشه بیشتر اذیتمون کنن.

-با جنبه باشیم ، توقع نداشته باشیم توو روزای اول بتونیم دوستای خوبی پیدا کنیم !

-نسبت به تدریس استاد ها زود قضاوت نکنیم.

-وقتی سرکلاس ، استاد چندتا کتاب معرفی کرد سریع جو گیر نشیم بریم بخریمش!

-سعی کنید ترم های اول درس بخونید تا معدلتون بالا باشه چون راحت تره.

-از استاد نپرسیم دفتر چند برگ بیاریم؟اجازه بیام توو ؟ یا برم بیرون ؟

-سعی کنیم کمتر غیبت کنیم چون تعداد جلستان غیبت محدوده و بعدا مشکل پیش میاد.
مرسی ولی فک میکنم یه سری نظر خودم رو هم اضافه کنم بد نباشه، یکی در مورد این کیف که بیشتر از نصف بچه ها رو با کوله من میبینم تو دانشکده مون. مخصوصا اگه کیف سنگینه کوله حملش راحتتره خب! خودمم همیشه کوله میبرم.
یکی هم در مورد استادا و اجازه گرفتن. درسته در حالت میکانگین اکثر استادا میکن نیاز به احازه گرفتن نیست؛ ولی خب بعضی استادا هم حساسند دیگه. هم در مورد اجازه گرفتن و به موقع وارد و خارج شدن، هم در مورد چیزای دیگه مثل موبایل! تجربیات من نشون داده این حساسیت با سن استاد رابطه مستقیم داره. استادای جوون تر با این کارا کار ندارن اصن. حتی یکی از استادای ما میومد میگفت وقتی میام تو کسی پا نشه، اگه کسی دیر میاد در نزنه و... . ولی استادی هم داشتیم (که جزو استادای مسن دانشکدمونه) که به شدت به این چیزا حساس بود. یه موبایل سر کلاس زنگ خورد کلی عصبانی شد و کلی به طرف تیکه انداخت.

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از X R@y :
چرا شایعه پراکنی میکنی عزیز من :D

بیا اینم لینک جایی که اونجا اطلاعیه های ثبت نام رو میزارن که اطلاعیه شماره یک هم گذاشتن. معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز

اینجا هم سایت دانشگاه علوم پزشکی تبریز هست که همه کاراتون مثل رفتن به بخش دانشکده خودتون - رزرو غذا - شرایط اسکان و ... مربوط به دانشگاه از اونجا را داره

ندیده بودم این اطلاعیه رو :D ببخشید :D

ی سوال! گفتید رزرو غذا و شرایط اسکان اینا کجا داره؟! بعده اعلام نتایج میگن؟! :-?

Sarikhani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شيراز
شهر
شيراز

روز اخر ديگه نميخواين يه ساعتي مشخص كنيد واسه شب نشيني؟

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سعیـد :
مرسی ولی فک میکنم یه سری نظر خودم رو هم اضافه کنم بد نباشه، یکی در مورد این کیف که بیشتر از نصف بچه ها رو با کوله من میبینم تو دانشکده مون. مخصوصا اگه کیف سنگینه کوله حملش راحتتره خب! خودمم همیشه کوله میبرم.
یکی هم در مورد استادا و اجازه گرفتن. درسته در حالت میکانگین اکثر استادا میکن نیاز به احازه گرفتن نیست؛ ولی خب بعضی استادا هم حساسند دیگه. هم در مورد اجازه گرفتن و به موقع وارد و خارج شدن، هم در مورد چیزای دیگه مثل موبایل! تجربیات من نشون داده این حساسیت با سن استاد رابطه مستقیم داره. استادای جوون تر با این کارا کار ندارن اصن. حتی یکی از استادای ما میومد میگفت وقتی میام تو کسی پا نشه، اگه کسی دیر میاد در نزنه و... . ولی استادی هم داشتیم (که جزو استادای مسن دانشکدمونه) که به شدت به این چیزا حساس بود. یه موبایل سر کلاس زنگ خورد کلی عصبانی شد و کلی به طرف تیکه انداخت.

مال ما برعکسه! استادای بالای 40 سالمون تقریبا همه خارج کشور تحصیل کردن و اینا اصلا مهم نیست واسشون! راحت انتراکت میدن و در کل خیلی استادن!!! ولی جوونا بعضیاشون جوگیرن

به نقل از Shalale :
ندیده بودم این اطلاعیه رو :D ببخشید :D

ی سوال! گفتید رزرو غذا و شرایط اسکان اینا کجا داره؟! بعده اعلام نتایج میگن؟! :-?

برای رزرو غذا چون هنوز شماره دانشجویی شما فعال نشده نمیتونید اینترنتی رزرو کنید. همون روز که میرید ثبت نام اونجا واسه دو سه هفته رزرو میکنید حضوری.
بعد روشن شدن شماره دانشجوییتونم میتونید برید قسمت خود دانشکدتون تو سایت و تو حاشیه یه علامت قاشق چنگال هست که اونو بزنید میرید به سیستم رزرو غذا

همون روز ثبت نام یه کارت دانشجویی موقت واسه دو هفته میدن بهتون! که بعد دو هفته کارت دانشجویی اصلی و رنگیتون صادر میشه و میرسه به دستتون. غذاهاتون رو با گرفتن کارت دانشجوییتون جلوی دستگاه و دریافت ژتون از دستگاه و دادن ژتون به آشپز تحویل میگیرید. :D
درضمن سال قبل هزینه صبحانه ناهر و شام به ترتیب 150 250 250 تومن بود که امسال هر وعده شده 500 تمون.
برای اسکان هم همینطور روز ثبت نام میگن بهتون ولی در کل برای امکانات تفریحی و ... تو سایت به معاونت دانشجویی فرهنگی برید همه چی هست.
فعلا تا تموم شدن ثبت نام حتما هر چند وقت معاونت آموزشی رو چک کنید

:D

** دوستان یه نطر سنجی گذاشتم که از فردا باز میشه قفلش. اگه نظری در مورد نظر سنجی دارید یا اصلا نظر سنجی دیگه ای مورد نظرتونه مطرح کنید تا اصلاح شه تا فردا.

solen

علی
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی (بخون لعنتی) اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از سعیـد :
شهریه ی خابگاه رو که بعضی جاها میشه وقت فارغ التحصییل حساب کرد.
اما مخارج. من حدودش رو تو امیرکبیر میگم بقیه جاها هم تقریبا همینه.
به طور متوسط الان هر وعده غذای سلف 900 تومنه. در هر ماه تقریبا 20 روز (40 وعده) غذا میدن؛ که میشه 36000تومن(البته اگه همه ی غذا ها رو بخورید و خم به ابرو نیارید از بدمزه بودن بعضی غذاها). آخرهفته ها و روزای تطیل غذا نمیدن و خودتون باید یه فکری کنید. اینجا هم بسته به این که چی میخورید خرجا فرق داره. اگه از بیرون بگیرید که حداقل هر وعده 5تومن میشه. اگه هم بخاین خودتون درست کنید هم باز لااقل 1000 خرج داره (دوتا تخم مرغ + دو تا لواش :D). اگه میانگین 4 تومن رو در نظر بگیریم و در 10 روز، 20 وعده ضرب کنیم میشه 80 تومن.
بگیر روزی دو تومن هم خرج خوردنای دیگه میشه (صبحانه و...) که میشه 60 تومن.
خرجای دیگه مثل خرید کتاب و لباس و لوازم مورد نیاز دیگه بسته به هر آدمی و هر زمانی متغیره. پس الان نمیشه حساب خاضی براش نوشت. هزینه ی بیرون رفتن با دوستان و تفریح هم هست که اینم باز بستگی به هر کس داره.
هزینه ی رفت و آمد بین خابگاه و دانشگاه صفره. اما هزینه ی رفت و آمد به شهر خودتون رو هم ضربدر تعداد سفر در ماه کنید و به این آمار اضافه کنید.
چیز دیگه ای الان به ذهنم نمیرسه :-?
ممنون.میگم برای هزینه غذای سلف هر بار که میری باید مثل مغازه دستی پول بدی یا قبلش همه رو یجا می دی و یه برگه ای کارتی چیزی می گیری؟ خو اگه بخوای هر روز مثلا 900 تومن بگیری دست بری سلف یکم ضایهههه نیست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا