• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

من چه مشکلی دارم؟! [پزشکی]

• شروع کننده موضوع 4245
  • تاریخ شروع

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی
پاسخ : من چه مشکلی دارم ؟!

به نقل از 1tA ! :D :
عـاقا من خیلی موهام میریزه. ینی به موهام دست می‌کشم، حدود ِ 30 ،40 تا تار ِ موی ناقابل کنده می‌شه. :-"
بعد همه نوع شامپو هم امتحان کردم، درست بشو نیست. چی کار کنم؟ :-"
شاید دلیلش کمبود روی ( ZINC )هم در بدن باشه بیشتر ریزش موها با خوردن قرص روی درست میشن
البته اینکه از کجا شروع ب ریزش کنه هم مهمه

بعد مثن میتونی موهاتو کلن خیلی کوتاه کنی خیلی تاثیر داره :-"

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از M a н d i s :
شاید دلیلش کمبود روی ( ZINC )هم در بدن باشه بیشتر ریزش موها با خوردن قرص روی درست میشن
البته اینکه از کجا شروع ب ریزش کنه هم مهمه

بعد مثن میتونی موهاتو کلن خیلی کوتاه کنی خیلی تاثیر داره :-"

روی؟ :-?
ممـ ، حدود ِ دو،سه هفته‌ای می‌شه ، از همه‌جا هم می‌ریزه. جای خاصی نیست. :د

× می‌خوای کچل کنم اصن، اینجوری دیگه اصن نمی‌ریزه. :-"

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

عـاقا من خیلی موهام میریزه. ینی به موهام دست می‌کشم، حدود ِ 30 ،40 تا تار ِ موی ناقابل کنده می‌شه. :-"
تو زود به زود موهاتو میشوری مگه نه ؟! :-" :-"

• لایک
امتیازات: 1tA

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از آیدا ;) :
تو زود به زود موهاتو میشوری مگه نه ؟! :-" :-"

بله. :ال :))

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

آخه گاهی اوقات موندن چربی پوست سر و دیر سرشستن باعث ریزش مو میشه . :D :D

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

منم زیاد موهام ریزش داره چند روز پیش رفتم دکتر چشت روز بد نبینه 5 تا امپول با یه امپولی که قراره بعد 40 روز بزنه کف سرم :(( با سه مدل قرص داد که یه قرص zinc با اهن و اینا بود با یه محلول که 2 روز در میون باید بزنم به سرم :Dاهان شامپوم عوض کرد
کلا به احتمال زیاد اهنت کمه باید غذاهایی که روی و اهن دارن زیاد بخوری گفت این غذاها رو زیاد بخورم: هویج،اسفناج،عدس،کاهو،با روزی 1 لیوان دلستر :D
شامپوتو عوض کن من موهام چرب شامپوی قبلیمو دکتر عوض کرد ایروکس نوشت مخصوص موهای چرب
کلا هر کی واسه ریزش مو میومد همینا رو واسش تجویز میکرد که اکثرا تو این سن و سال بودن

• لایک
امتیازات: 1tA

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از incognito :
منم زیاد موهام ریزش داره چند روز پیش رفتم دکتر چشت روز بد نبینه 5 تا امپول با یه امپولی که قراره بعد 40 روز بزنه کف سرم :(( با سه مدل قرص داد که یه قرص zinc با اهن و اینا بود با یه محلول که 2 روز در میون باید بزنم به سرم :Dاهان شامپوم عوض کرد
کلا به احتمال زیاد اهنت کمه باید غذاهایی که روی و اهن دارن زیاد بخوری گفت این غذاها رو زیاد بخورم: هویج،اسفناج،عدس،کاهو،با روزی 1 لیوان دلستر :D
شامپوتو عوض کن من موهام چرب شامپوی قبلیمو دکتر عوض کرد ایروکس نوشت مخصوص موهای چرب
کلا هر کی واسه ریزش مو میومد همینا رو واسش تجویز میکرد که اکثرا تو این سن و سال بودن
این محلول هایی که برای ریزش مو میدن رو باید دائم بزنید ، هر وقت قطع شه ریزش موهاتون از قبل هم بیشتر میشه ! :|
اینی که میگم رو تو اطرافیان دیدم !
من بودم استفاده نمیکردم !

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

بچه ها من وقتی میشنم بعد بلند میشم سرم گیج میره تا چن ثانیه
بطوریکه چن ثانیه سرمو میگیرم که برگردم به حالت عادی :-"
اوایل فک نمیکردم ادامه داشته باشه اما الان تقریبا 7،8 ماهی هست اینطورم :D
اگه تومور دارم بگید ... :-"

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

به نقل از آرامش :
یهویے از سر جات بلند نشو

آروم آروم پاشو

اگه آروم بلند شدی بازم این مشکل رو داشتی به سه دکتر مغز و اعصاب مراجعه کن

+ نترس...مشکلت خاص نیس....این سر گیجه ممکنه از گوش و حتی کم خونی هم باشه :)

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

دوستان عزیز من ی چیزی رو یاد آوری کنم؛بعضی کیس ها چن بار تو تاپیک تکرار میشن و همیشه یکسری جواب واحد میگیرند، اگر حوصله ندارید این صفحات رو بخونید تو قسمت "جستجو" سایت کلمات کلیدی رو سرچ کنید اگر اون چیزی ک میخواستین نبود؛ مطرح کنید.
حالا اگر خودم وقت کردم چکیده این چند صفحه رو میگم
موفق باشید

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از آرامش :
سر گیجه معمولا زمانی رخ میده که موازنه وتعادل فعالیتای بدنت بهم بخوره معمولا این موقع ها چشماتو ببند اروم دراز بکش یا اینکه بشین و سرتو میون زانوهات بذار حتی ممکن بعضی از سرگیجه ها بخاطر التهابات گوش باشه تو موارد خیلی نادر ممکنه علت تومور باشه یا اینکه ممکنه ضربان قلبت اختلال داشته باشه که کاهش ضران قلب میتونه سرگیجه ایجاد کنه
این سرگیجه ای که تو میگی علتش به احتمال زیاد کاهش موقتی فشار خون نترس مسئله ساز نیست بهتره قبل از بلند شدن، پاهاتو تكان‌ بدی و اونا رو به‌ سمت‌ جلو و عقب‌ خم‌ كنی تا از بروز این‌ مشكل‌ جلوگیری‌ کنی صبح ها هم وقتی بیدار شدی بلافاصله از جات بلند نشو چون باعث افت فشار خون میشه 30 ثانیه سر جات بشین بعد پاشو از استرس و اضطراب هم دوری کن
من وقتی بلند میشم چشام سیاهی میره که اونم عموما همین علتا رو داره بهتره یه چیز شیرین یا یه چیز شور همرات داشت باشی که سریع بخوری تا افت فشار خونت جبران شه :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از آرامش :
اگه می خوای کاملتر بدونی بیا اینجا : سرگیجه

fatemeh-s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بهشهر
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان من حس میکنم دارم یواش یواش غوض(قوض -غوظ-.......املاشو نمیدونم ببخشید)میشم.بابام هم هی راه میره خونه غر میزنه ک صاف راه برو چیکار کنم بنظرتون ک ازش جلوگیری کنم؟
یه چیز دیگه هم اینکه تو مدرسه با صندلی مدرسه خیلی مشکل دارم موقع مدرسه ها همش شونه هام درد میگیره نصف علت غوض(...)شدنمم فک کنم واسه همون باشه رو صندلی مدرسه چطوری بشینیم :-/ :-/(ازین چوبی های درب و داغونی ک کمرت خش میشه روش از انوناست X-()

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

آدم باید چقد چاق باشه که پادرد بگیره تو سن ما ؟
من وقتی زیاد راه میرم کف پام درد می گیره ، ولی دوستاییم که خیلی از من چاق ترن اینجوری نیستن اصا !
خودم فک می کنم مربوط به کفشمه ! اصا نمی دونم چرا ، من خیلی زود کفشام خراب میشن ! همه جاشون ساییده میشن !
البته یه دلیلش اینه که من یه خورده پاهام ایکسیه و مجبورم کف پام رو یه کم کج بذارم برای راه رفتن ! ( حالا فک نکنید من کج و کوله راه میرما ! شاید اگه ساپورت بپوشم مثلا یه کم معلوم شه ! ولی تو حالت عادی خیلی خیلی طبیعیه اوضاع ! )
ولی کلا امروز دیگه از شدت درد ساق پا و کف پام هلاک شدم !

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از fatemeh-s :
دوستان من حس میکنم دارم یواش یواش غوض(قوض -غوظ-.......املاشو نمیدونم ببخشید)میشم.بابام هم هی راه میره خونه غر میزنه ک صاف راه برو چیکار کنم بنظرتون ک ازش جلوگیری کنم؟
یه چیز دیگه هم اینکه تو مدرسه با صندلی مدرسه خیلی مشکل دارم موقع مدرسه ها همش شونه هام درد میگیره نصف علت غوض(...)شدنمم فک کنم واسه همون باشه رو صندلی مدرسه چطوری بشینیم :-/ :-/(ازین چوبی های درب و داغونی ک کمرت خش میشه روش از انوناست X-()
خوب یکی از راه های درمانش استفاده از غوز بنده؛ که یکم سخته استفاده ازش توصیه دیگه اینکه هر روز هر وقت دوست داشتید با دست هاتون پهلوتون رو بگیرید و سعی کنید شونه هاتون رو عقب بندازید.این کار خیلی مؤثره هر وقت هم از این صندلی ها استفاده میکنین بعد از تموم شدن کلاس اینکار و بکنید

به نقل از نیـلوفر :
من وقتی زیاد راه میرم کف پام درد می گیره ، ولی دوستاییم که خیلی از من چاق ترن اینجوری نیستن اصا !
خودم فک می کنم مربوط به کفشمه ! اصا نمی دونم چرا ، من خیلی زود کفشام خراب میشن ! همه جاشون ساییده میشن !
البته یه دلیلش اینه که من یه خورده پاهام ایکسیه و مجبورم کف پام رو یه کم کج بذارم برای راه رفتن ! ( حالا فک نکنید من کج و کوله راه میرما ! شاید اگه ساپورت بپوشم مثلا یه کم معلوم شه ! ولی تو حالت عادی خیلی خیلی طبیعیه اوضاع ! )
خوب یکی از دلایلش همینه ک گفتین یکی دیگه هم احتمالا صافی کف پاتونه؛چون موقع راه رفتن هم کف پا درد میگیره هم ساق پا. میتونید به دکتر مراجعه کنید هم بهتون کفش مناسب میده هم راه هائی ک میتونه از این درد ها جلوگیری کنید

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از نیـلوفر :
شما حتما برای پاهای ایکسی(ضربدری)تون به پزشک مراجعه کنید تا کفش و کفیه مخصوص بگیرید من هم مشکله شما رو دارم و با این سنم پا درد شدید به دلیل همین پای ضربدری و صافی کف پا تحمل میکنم ولی از وقتی به پزشک مراجعه کردم و کفشو کفی گرفتم خیلی بهتره پام البته کفش ها کمی بد قیافن که شاید دختر خانوم ها خوششون نیاد البته خوده منم متنفرم ازشون ولی زیبایی رو فدای راحتی میکنم با پوشیدنشون
در ضمن یه کفی هم برای کتانی پزشک تجویز میکنه که اون اصلا معلوم نیست ینی کسی نمیفهمه.شما اگر این کفش و کفی رو بگیرید خیلی پا هاتون بهتر میشه مثلا من امروز با صندل تا سوپر مارکت رفتمو برگشتم پا درد شدید دارم ولی با کتانیه کفی دار یا کفش مخصوص که بیرون میریم حتی 2.3 ساعت هم راه برم اصلا پادرد نمیگیرم

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

من جدیدا هرچی که میخورم احساس میکنم توی گلوم گیر میکنه و نفسم بند میاد...راه حلتون؟

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ȤąĦƦą :
من جدیدا هرچی که میخورم احساس میکنم توی گلوم گیر میکنه و نفسم بند میاد...راه حلتون؟
این مشکلی که میگی خیلی دلایل داره گاهی حتی استرس واضطراب هم میتونه دلیل شایع این مشکل باشه سعی کن لقمه هاتو کوچیک تر برداری غذاتم خوب بجویی موقع غذا خوردن به چیزی فکر نکنی که باعث اضطراب بشه حتی ممکنه غده تیروئیدت بیش از حد بزرگ شده باشه به دلیل کمبود ید و غذاهای دریایی .یه احتمال دیگه ای هم که هست اینه که شاید دچار ریفلاکس معده شدی یعنی اسید معده به مری برگشت میکنه و باعث احساس خفگی و گیر کردن غذا میشه.یا اینکه لوزه سومت متورم شده(البته این مشکل بیشتر تو کودکان :-")
میتونی پیش یه متخصص گوارش بری تا یه چکاپ کامل واست بنویسه :)

البرت

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ایت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
داشتم میخوندم دیدم هیچی نمیشم ولش کردم

من یکی دو روزه که بعضی وقت ها قلبم یه دردایی میگیره

به طور کاملا دقیق نمیدونم که قلبمه یا نزدیکیاش

واقعا کلافه شدم دارم کم کم میترسم

عمقی که قلب در بدن داره چند سانته (از سطح پوست ؟ )

لطفا جوابمو بدید [-o<

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از آلبرت :
من یکی دو روزه که بعضی وقت ها قلبم یه دردایی میگیره

به طور کاملا دقیق نمیدونم که قلبمه یا نزدیکیاش

واقعا کلافه شدم دارم کم کم میترسم

عمقی که قلب در بدن داره چند سانته (از سطح پوست ؟ )

لطفا جوابمو بدید [-o<
در هر نقطه اي از زير گردن تا بالاي شکم، اگر دردي احساس کنيد مربوط به درد قفسه سینه هست اما به درد قفسه سینه با منشا قلبی "آنژین"میگن این درد معمولا وقتی اتفاق میفته که خون و اکسیژن کافی به قلب نرسه اگه وقتایی که فعالیت خاصی انجام میدین به این درد دچار میشید بهش میگن انژین پایدار اما اگ هر وقتی حتی زمان استراحت درد احساس میکنید بهش میگن انژین ناپایدار.اگه دردتون انژین ناپایدار حتما به ی پزشک مراجعه کنید چون حمله قلبی میتونه دلیل عمده این مشکل باشه وقتي رسوبات چربي يا لخته هاي خوني جلوي خونرساني به قلب رو بگيرن و اجازه ندن که غذا و اکسيژن کافي به عضله قلب برسه حمله قلبي اتفاق ميفته از علائم این حمله هم درد و فشار یا سوزش تو ناحیه قفسه سینه هس که گاهی بقیه اعضای بدن هم تیر میکشن مث گردن یا بازو.علائم دیگه ی حمله قلبی هم تنگي نفس، حالت تهوع، احساس سرگيجه، عرق سرد.یکی از دلیلای دیگه ی این مشکل التهاب پرده ای هس که دور تا دور قلبو میپوشونه به اسم پريکارديت.که علائم این یکی درد و کوفتگیه و تب.هر وقت درد احساس کردید اروم بشینید و استراحت کنید میتونید از قزص زیر زبانی نيتروگليسيرين هم استفاده کنید از استرس هم پرهیز کنید اگرم اضافه وزن دارید( :-")باید وزن کم کنید

+بچه ها من دستام خیلی میلرزه لطفا کمک کنید [-o< دکترهم که قبلا رفته بودم گفت از استرس و ایناست کلی هم قرص خوردم اما خوب نشدم. :-<

بالا