• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

باید ها و نباید های سال اولی ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار
پاسخ : باید ها و نباید های سال اولی ها

به نقل از فَــرز :
خود دانشگاه میگه چی لازم داریم ی سری چیز کلیشه‌ای هس مث فتوکپی شناسنامه و اینا :-" و البته گواهی تحصیلی که از مدرسه باید بگیریم و اینکه ی عکس درست و حسابی آماده کنین برا کارت دانشجویی لازمه :D
عکس جدید نباشه عب داره؟ :-< من یک عکس داف دارم مال دوم دبیرستانه. بزنیم رو کارتمون بریم زید بزنیم باهاش :-< :))

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از BUG :
عکس جدید نباشه عب داره؟ :-< من یک عکس داف دارم مال دوم دبیرستانه. بزنیم رو کارتمون بریم زید بزنیم باهاش :-< :))

:))
عکس من که همون عکس رو شناسنامه‌م هس فک نکنم ب جدید و قدیم دادن گیر بدن ولی فک کن ۴سال دیگه کارت دانشجوییت دستت باشه اونوخ بگی عکسم ماله ۲م دبیرستانه!؟ :-" زشته اصن :D

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از BUG :

من پیشنهاد میکنم یه عکس با کلی ریش و سیبیل بگیری بدی ، تو دانشگاه از این عکسا بدی معلوم نیست تو خوابگاه باهات چیکار کنن :))

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از One Minute :
من پیشنهاد میکنم یه عکس با کلی ریش و سیبیل بگیری بدی ، تو دانشگاه از این عکسا بدی معلوم نیست تو خوابگاه باهات چیکار کنن :))

خوابگاهی نیستم که به این فکرام دیگه :))

MSA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
تلگرام

به نقل از فَــرز :
ی عکس درست و حسابی آماده کنین برا کارت دانشجویی لازمه :D
البته من نمیدونم سایر دانشگاه ها چه طوریه ولی امیرکبیر، روز ثبت نام، یعنی دو روز بعد از اعلام نتایج که جمعه میشد(!)، کارت دانشجوییمونو بهمون دادن!!! فکر کنم از عکس سازمان سنجش استفاده کردن. چون تا اون لحظه ما عکسی بهشون نداده بودیم. من هنوزم از این سرعت عمل در تعجبم!

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از شواليه سبز :
یه سوال حیاتی یادم رفت! وعده مهم صبحانه چجوریه؟ میدن >؟ چی؟ توضیح بدید! امیرکبیر :D
همچنان نیازمند پاسخ سبزتان هستیم

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
المپیادهای ریاضی و کامپیوتر سال اول + زیست سال سوم (همه مرحله اول)
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
جمع بندی تاپیک تا صفحه 20

به نقل از محمّد :
مهم‌ترین چیزی که ترم اولی‌ها رو تابلو میکنه قیافه دبیرستانیشونه. با مانتوها و لباس‌های شکل مدرسه نیاید. سعی کنید لباستون شبیه لباس فرم‌ها نباشه. کمی هم فشن کنید! خوش تیپ و باکلاس بیاید.

در مورد اجازه گرفتن برای ورود یا خروج از کلاس هم باید دقت کنید. مدرسه نیست که دستتون رو بالا ببرید آقا/خانم اجازه ما بریم بیرون یا بیایم داخل؟ اکثرا تو دانشگاه بدون اجازه گرفتن و با سکوت و آروم میتونید از کلاس خارج بشید. برای ورود هم در نزنید و آروم درو باز کنید. اگر استاد متوجه شما شد یک لحظه با اشاره دست اجازه بگیرید و برید بشینید اگر هم نشد آروم بشینید. البته به استادش هم بستگی داره. گاها بعضیا حساسن راه نمیدن دیر بری.

استاد قرار نیست عین دبیرستان به شما جزوه بگه خط به خط بنویسید و ... ازش نخواید توضیح بده شما عینا بنویسید. برداشت خودتون رو تو جزوه بنویسید.

اول کاری هم توصیه میکنم جوگیر نشید هراستادی هرکتابی میگه برید بخرید. استادا میان جلسه اول ۵ تا کتاب مرجع لیست میکنن رو تخته بخواید همشون رو بخرید جلد اول هرکدومشون بالای ۲۰ تومن پولشه. تا ۴-۵ جلسه اول کتاب نخرید. بعدا تحقیق کنید ببینید کدوم خوبه و چه کتابایی مناسبن. سعی کنید از سال بالایی ها قرض بگیرید بیخودی پول کتاب ندید.

به نقل از X R@y :
هرکاری کنین ! خودتونم بکشین باز تابلو هست که سال اولی هستین! از طرز راه رفتنتون! طرز نگاهتون! طرز رفتارتون! طرز صحبتاتون!
یعنی یه ورودی پاشو میزاره تو دانشکده همه سال بالایی ها میفهمن این ورودیه :D :D

زیاد حساس نباشین که ای ووااااای الان کلاس شروع میشه! فلان وقت کلاس دارم اگه نرم فلان میشه! نرفتید که نرفتید! فدای سرتون! فقط بعضی دروس هستن که اگه نرید خودتون درسی ضرر میکنید!(اکثرا استادای این درسا حضور غیاب نمیکنن!!!)
هر درس بر ححسب واحدش میتونید غیبت کنید. واسه یه درس 2 واحدی 3 جلسه غیبت میکنید و جلسه 4 حذفید(بعضی استادا گیر میدن! ما این ترم 7 غیبت هم داشتیم ولی حذف نشد طرف!!!). به همین ترتیب تناسب بگیرید. مثلا 4 واحدی میشه 6 غیبیت :D! پس سعی کنید غیبتاتونو درست استفاده کنید. اخرای ترم لازمتون میشه شدیدا. همشونو همون اول نسوزونید.

اگه استاد ضایعتون کرد گریه نکنییییییییییید!! :)) (بلایی که سر یکی از همکلاسیامون اومد و کل دانشگاه معروف شد). حاضر جواب باشید.
دخترا با پسرا کل کل نکنید B-) نزارید کلاساتون دو قطبی بشه. دوست باشید باهم.
از فقط درس یا فقط تفریح یا ... دوری کنید. دانشگاه هم جای تفریحه هم درس هم فعالیت های دیگه

به نقل از سعیـد :
مثل دبیرستان نیست که دبیرا بیان کلاس شما، هردرس تو یه کلاس ارائه میشه و هر درس هم یه سری دانشجو برمیدارن. ترم اول احتمالا درسای تخصصی رو همه ی ورودیای یه سال با هم دارن، ولی درسای عمومی و ریاضی و فیزیک ممکنه از رشته های دیگه هم باشن.
از ترم بعد هم هرکی یه سری درس داره که یه سری همکلاسی اونجا خواهد داشت. که ممکنه با سال بالایی ها یا سال پایینی ها هم در ادامه همکلاس شید.

به نقل از "نـــســـریـــن" :
نه کلا درس های عمومی که همه ی بچه های دانشگاه ازرشته های مختلف باهم هستن(فقط ممکنه تفکیک باشه :D) که سال بالایی رشته های مختلفم ممکنه باشن
ترم اول درس های اختصاصی درون دانشکده ای هم که همه ورودی های اون رشته هستین+سال بالاییهایی که ممکنه افتاده باشن :-" یا ترم های پیش اون درس بهشون نرسیده
بعد ترم های دوم به بعد که خودتون انتخاب واحد میکنین کلا ممکنه قاطی بشین از سال های مختلف اگه درسی پیش نیاز نداشته باشه یا اجازه بگیری که برش دارین

×یکی از بهترین کارایی که تو دانشگاه میتونین بکنین اینه که برین یه سال بالایی پایه پیداکنین وازتمام تجربه هاش استفاده کنین!خیلی لازم ومفیده!

TA= Teaching Assistant :-"
استاد که درس میده یه جلسه درهفته(معمولا) با تی ای کلاس حل تمرین دارین که ازدرس براتون تمرین وسوال حل کنه که بهتر یادبگیرین...بعضی استادها نمره هم میذارن براش

به نقل از فَــرز :
اهان دوستان سعی کنن از ی رنگ خودکار استفاده کنین :-" خودکار قرمز هم استفاده نکنین دیگه :))

به نقل از سعیـد :
خابگاهای امیرکبیر لباسشویی عمومی دارن. و از این میشه نتیجه گرفت که همه ی خابگاه ها لباسشویی دارن

به نقل از Houx :
واسه این‌که یه وقت از درس جا نمونید می‌تونید از ریکوردر استفاده کنید. حتی اگر به درد جزوه نوشتنون نخوره، گوش دادن خالی به اون ریکورد هم توی یادگیری تاثیر داره.
وقتی از ریکوردر استفاده کنید، لازم نیست تند تند جزوه بنویسید و جا بمونید و ضایع شید.

به نقل از Fatemeh Lotfi :
چقد جو بيخود ميدين :-w
خودكار رنگي هيچ اشكالي نداره
كت شلوار براي پسرا
مانتو هاي رنگي نو
كيف بنفش
وسايل نو باب اسفنجي 8->
رديف اول نشيني
...
از افراد حقيقي سوال كنين خيلي كم اينا تاييد ميشه
دانشگاه هاي خوب هم كه همه جوره هستن مشكلي هم نيست

یه کلاس داشتیم ما(درس تخصصی هم بود) اول ترم همه ازردیف اول عین بچه های خوب میرفتن میشستن
یه چندجلسه که گذشت
کلاس ازردیف چهارم شروع میشد :))
دراین حد که بچه ها صندلی میکشیدن عقب :))
اصن یه وضعی بود :))

بعد سرکلاس هایی که میخواستن جا بگیرن ردیف جلو با کاغذهم جا میگرفتن :))
میرفتی میشستی یهو یکی میگفت اینجا جای منه ..کاغذ گذاشته بودم جا گرفته بودم :))

به نقل از Houx :
تو تهران که همه رنگی لباس همه می‌پوشن و کسی هم مسخره نمی‌کنه. اتفاقا رنگای باز که بهتره. (منظورم شهر تهرانه)
باید دانشگاه رو بشناسی و بفهمی به چی ممکنه گیر بدن. امّا اگر گیر نمی‌دن هر چیزی دوست‌داشتید بپوشید. واقعا هر چیزی که حراست مشکلی نداشته باشه. چی‌کار دارید به لباس مردم. :D

به نقل از Fatemeh Lotfi :
پارسال يه تاپيك مشابه بود
از اين حرفا با فلان لباس نريد و ...
بعد من قرار بود يه مدت برم دانشگاه براي كاري
كلا اينا رو خوندم تصميم گرفتم ساده و سنگين برم...
دفعه اول بود كه فهميدم بهترين حالت هركس اونيه كه واقعا هست.
نتيجه اخلاقي:از اول ترم همونجوري باشين كه تا آخر قراره باشيد

به نقل از منه مريم :
كاملا به خودت بستگي داره
يه خواهرم كه دندون خونده فقط يبر يه كتاب اونم واسه علوم پايه خريد ...همش پاس ميكرد و با جزوه كاراش حل بود
ولي يكي ديگه ترم اول معدل 19 18 ميگرفت كتابم 2تا خريد همش با جزوه كاراشو راه مينداخت...
ميخواي دانشگاه چجوري باشي؟
من كه ميدونم چجوري ميشم...زياد بهش فك نميكنم

به نقل از ali jahangiri :
یا کلاس نرید ، یا اگر میرید ، سریع برید ردیف های آخر :D
بالاخره بهترین مکان برای چرت زدن ـه
----
کتاب و ... هم نبرید با خودتون . اصن کیف نبرید .
سر کلاس یه خودکار بگیرید از بغلی ـتون ، از اون یکی بغلی هم کاغذ ، جزوه بنویسید
آخر کلاس هم بندازیدش دور :D
آخر ـای ترم میگیرید از خرخون ـا کپی میکنید
----
اگر سر کلاس عطسه اومد سراغتون ، با تمام وجود عطسه کنید
مخصوصا تو کلاس ـا دروس پایه مثل ریاضی ، که احتمالا 200 نفری سر کلاس باشن
----
با همه رفیق بشید
اگر طرف بهتر از شما باشه ، ازش تاثیر بپذیرید
اگر بدتر از شما باشه ، روش تاثیر بذارید
----
کتاب واقعا گرون شده :D
سریع برید همون اول از سال بالایی ها کتاب های مورد نیز رو بگیرید
----
احتمالا دانشگاه ها اردوی معارفه میذارن
اگر می تونید ، حتما برید
توی اردو هم سعی کنید با بقیه آشنا بشید . نه اینکه با اکیپ خودتون باشید و کاری به بقیه نداشته باشید
----
یه پیشنهاد واقعا مهم
عموما ترم اول ، خود دانشگاه یه تعداد واحد رو میده به ورودی ها
اما یه مدت بعد ، نیمه اول مهر ماه ، یه روز ، برای حذف و اضافه ی واحد های درسی ای ـه که دارید
یعنی واحد هایی که دارید رو میتونید تا حدودی تغییر بدید ، کم یا زیاد کنید
سریع از سال بالایی ها بپرسید که توی دروسی مثل ریاضی یک یا فیزیک یک یا ... کدوم استاد بهتره
توی حذف و اضافه اگر شد ، عوضش کنید
عموما هیچ کس از ورودی ها از این امکان خبر نداره ، یا دنبالش نمیره
----
خوابگاه ، اگر انتخاب اتاق و ... با شما بود ، طبقه دوم رو انتخاب کنید . نه همکف ( اول ) ، نه سوم به بالا
----
عباراتی تحت عنوان ـه چس ترم کاملا طبیعی ـه . قبولش کنید :-"
----
یه حقیقتی که عموما پاگیر ـه همه میشه
ترم اول هر معدلی بگیری ، تا ته همون معدل رو میگیری . حالا یه ذره بالا پایین
پس خیلی هم بی خیال نباشید
روزی یک ساعت خوندن ، کافی ـه
هر چند ، واقعا سخت و ناممکن ـه :D
----
خوابگاهی های تنبل صفت ، پیشنهاد میشه که یه 1000 تا ظرف یکبار مصرف بخرید
اموری مثل نوبتی شستن و ... برای چند شب ـه اول ـه :D
----

راستی لاک ـه غلط گیر رو دیگه نبرین تو رو خدا

یهو وسط کلاس تکونش میدید قبل از مصرف ، همه نگاه میکنن ، خیلی تابلو بازی ـه :))

به نقل از Samira :) :
جدی؟؟ :D من قبلا یکی دیگه رو هم دیده بودم نمیدونست بعد من همش باور نمیکردم!! :D
فرجه یعنی ازون روزای تعطیلی که واسه امتحانا میذارن!قبلش!که واسه امتحان بخونیم! :-" واضح بود عایا؟ :-"

به نقل از کوروش :
یه ویژگی فوق العاده مهم و بارز ورودی جدید‌ها (سال اولی‌ها کل‍ا) اینه که در گروه‌های هفت هشت ده نفری حرکت می‌کنن و پر سر و صدا :D
سالتون که می‌ره بال‍ا معمول‍ا اول از همه کل‍ا کمتر در محیط دانشگاه رفت و آمد می‌کنید و دوم از همه به ندرت بیشتر از سه چهار نفر می‌شید :D

یه توصیه خیلی خیلی مهم هم واسه پسرها دارم، این که در جمعی که مثل‍ا هفت تا پسرند و دو تا دختر، نه تنها وارد نشید بلکه فاصله هم بگیرید، دور شید، صداتونم کردن جواب ندین، روتونم برنگردونید :‌)) همینجوری برید و از منطقه بگریزید :‌دی پسرهایی که زیاد در این جمع‌ها (نسبت پسرها به دخترهاش بال‍است) تا سال‌ها شناخته خواهند شد :‌))

به نقل از کوروش :
بازم پیش میاد. راه فرار ندارین :‌دی

ولی آقا جدی بخوام کل‍امی عرض کنم، اینه که خجالت نکشید و وحشت نکنید، همه سال بال‍ایی‌هاتون که به نظر خفن میان ال‍ان ترم یکی بوده‌اند دوره‌ای و فوق العاده ضایع :D
اوناییم که خیلی مسخره‌تون می‌کنن مطمئن باشید همونایین که وقتی ترم اولی بودن خیلی مسخرشون کردن. اونا که از اول کول و خفن بودن ال‍اف نیستن بیان ترم اولیا رو مسخره کنن :‌دی
به نقل از (619سابق) MSA :
اینو یه دوستی ازم خواست براش میل کنم. اینجا هم میزارم شاید به درد بخوره:
دفعه اول لازم نیست همه چیز رو با خودت ببری! وسایلی رو که مطمئنی لازمت میشه، با خودت ببر، بعد دو سه هفته که برگشتی، کم و کسری ها رو میاری!
در کل لوازم بهداشتی(حوله-مسواک-خمیردندون-شامپو،شانه،ناخن گیر و...) ، لباس ، دفتر و قلم، یه چند نوع قرصی که برای سرما خوردگی لازم میشه(آموکسی سیلین، استامینوفن و...)، ظرف و ظروف (لیوان،استکان،بشقاب، قاشق چنگال،کارد، یه قابلمه یا تابه کوچیک)، شارژر و هنذفری گوشی(!)، یه جفت دمپایی برای بیرون اتاق و اگه آدم حساسی باشی یه جفت دمپایی برای داخل اتاق ، خودشون معمولا" میدن، ولی محض اطمینان یه ملحفه ای چیزی برای روی تخت، عابر بانک(!) ،اگه اهل فوتبال هستی، کفش ورزشی و اگه اهل شنا هستی،مایو وعینک، مدارک ثبت نام مخصوصا" رضایتنامه محضری(تو سایت دانشگاه اعلام میکنن)،اگه چای خور هستی، کتری و فلاکس و چای
دیگه چیزی به ذهنم نمیرسه! همونطور که گفتم لازم هم نیست همه ی اینارو یه جا ببری. یه سریاش روهم میتونی اونجا تهیه کنی. دفعه اول خیلی سر خودتو شلوغ نکن.
اونجا یه کمد نیم متر * نیم متر * دو متر در اختیارته!
اینو یکی دیگه ازم پرسید، نه بابا در این حد اذیت نمیکنن دیگه!

بعدشم سعی نکنین کاری کنید که ترم اولی بودنتون به چشم نیاد! چون در هر حال خیلی ضایه س که ترم اولی هستید. من تا حالا ورودی جدید ندیدم تو دانشگاهمون ولی وقتی به کارایی که خودمون میکردیم و سوالایی که می پرسیدیم فکر میکنم می بینم خیلی ضایه بودیم :D

به نقل از کوروش :
من روز اول یادمه از هشت صبح تا ساعت پنج، چهار تا کل‍اس داشتم، بجز کل‍اس ساعت 1 تا 3 که اقتصاد خرد بود و تو دانشکده‌مون برگذار شد اصن بقیه رو پیدا نکردم :‌)) همینجوری مث بز می‌چرخیدم تو دانشگاه :‌))) نمی‌دونستم که ابوریحان 515 ینی مثل‍ا برو طبقه پنجم ساختمون ابوریحان و از بین هفتاد تا کل‍اس پیداش کن، و مهم‌تر از اون اصل‍ا نمی‌دونستم ابوریحان اسم کدوم ساختمونه :‌دی
.کامل‍ا به دانشگاتون بستگی داره. دانشگاه ما سخت‌گیر تر از تهرانه، ینی مانتوتون نباید بال‍ای زانو باشه، ازین بی آستین‌ها نباشه، مقنعه‌تون گشاد نباشه، موهاتون از پشتش بیرون نیاد، از جلو هم زیاد مهم نیست فوقش بهتون تذکر می‌دن و شما می‌کشید جلو.کل‍ا توضیح زیاده وقتی بیاید خودتون می‌فهمین کم کم.
ولی دانشگاه تهران خیلی آزاد و وِله، اصن مقنعه اجباری نیست و عده‌ی کمی مقنعه دارن.
دانشگاه هنرم که معمول‍ا با بیکینی میان دختر‌ها.

به نقل از کوروش :
نه منظورم از ایناست که آستین نداره و از زیرش یه لباس آستین بلند می‌پوشن. جلیقه چجوریه مثل‍ا؟ همونجوری.
سه ربع و نیم آستین هم نپوشید، چون وقتی بهتون تذکر بدن که خانوم آستینتونو بکشید پایین شما باید بتونید بکشید. وگرنه که مکالمه ادامه پیدا می‌کنه و خانوم اسم شما چیه و می‌شه کارتتون رو ببینم پیش میاد.

کل‍ا فوق العاده مهمه که حرفه‌ای عمل کنید و همیشه بَک‌آپ پلن داشته باشید. جوری بپوشید و بیاید که بهتون گفتن فل‍ان مشکل رو دارید بتونید مشکل رو همون موقع رفع کنید. ینی که جای آستین سه ربع و اینها، آستین کامل بپوشید و بدید بال‍ا، جای مانتوی کوتاه از این مانتوها بپوشید که کنارش یه بند و فل‍ان و اینها داره می بندید میاد بال‍ا که بعدا بتونه بره پایین، همراه خودتون سنجاق داشته باشید که گفتن مانتوتون از بال‍ا یا پایین بازه بتونین در محل رفعش کنید.
اینها مورد‌هایی بود که من در این چند ترم دیدم و ل‍ازم به ذکر دیدم :->

به نقل از کوروش :
(دوستان درباره رابطه ی استادا با دانشجوها و رفتاراشونم توضیح بدین یه چی نگن بشینیم گریه کنیم!! :-" مثلا نمره ندادن چیکار کنیم؟؟) :D :-"
بستگی به خودتون داره.
بعضیا گریه و زاری می‌کنن، بعضیا خالی می‌بندن که ننه بابام دارن جدا می‌شن یا دارم می‌رم خارج نمره‌هام کم باشه قبول نمی‌کنن و غیره و یه جوری نمره رو می‌گیرند.
بعضیا هم عقیده دارند که غرور و آبروی دانشجو خیلی مهمه. من از این بعضیا هستم و نتیجش اینکه تو سه ترم اول، پونزده واحد افتاده و حذف کرده داشتم و معدلم هم سیزدهه.
نظر من اینه که نوع دوم باشید ولی درستون رو در حد کفایت بخونید. من خودم خیلی نگاه تحقیرآمیزی به دانشجوهایی که خودشونو کوچیک می‌کنن تا نمره بگیرن دارم. به نظرم خجالت آوره.

(این اردو که گفتید ، واقعی بود آیا؟! همه ی دانشگاها اردوی معارفه میذارن؟! 8->
آخ جون اردو .... :P )

بستگی به دانشگاهتون داره. دانشگاه ما اردوی مختلط رو کل‍ا ممنوع کرده. اردوی معارفه هم که نداریم دیگه. در بهترین حالت سال‌بالایی‌ها و شورای صنفی تو بعضی دانشکده‌ها برای ورودی‌های جدید مراسم معارفه می‌ذارن وگرنه در این چند سال اخیر اوضاع دانشگاه از این لحاظ‌ها خیــــــــــلی بد شده.
البته احتمالش هست در سال‌های آتی دوباره وضع خوب شه.

به نقل از کوروش :
بهرحال کوله‌باری از تجربه است اینها که در چهار ترم بدست اومده. بخصوص چون دانشکده ما و فیزیک بیرون دانشگاهه و دم حراست. روزی ده پونزده دفعه از جلوی حراست رد می‌شیم و به همین دلیل تجربه زیادی کسب کرده‌ایم. هم خودمون دیده‌ایم هم دوستانِ دخترمون تعریف کرده‌اند که امروز فل‍ان گفتند به من.
البته من خودم هم زمستون پارسال که موهام بلند بود و می بستمش ( تو مایه‌های سامورایی :-‌> :‌)) ) دو سه بار حراست بهم گیر داد و گفت برادر موهاتون زیادی دلبری می‌کنه نرید اینجوری تو دانشگاه.

من صفحات اولم نگاه می‌کنم سوال‍ات خوب توشون بود جواب می‌دم که تکلیفم رو کامل ادا کرده باشم.کتاب نگیرید کل‍ا. هر کتابی گفتند برید از کتابخونه دانشگاه امانت بگیرید. حتما حتما حتما عضو کتابخونه بشید. فوق العاده‌اند این مخزن کتاب کتابخونه‌ها. بعد اگر پیدا نکردید به این فکر کنید که برید بخرید. چون قیمت کتاب واقعا رفته بال‍ا و خیلی موقع ها هم می‌شه شما ده بیست هزار تومن (و بلکه بیشتر) پول کتاب می‌دید اما اصل‍ا فرصت نمی‌کنید بخونیدش و این خیلی حس بدیه.
کوله پشتی و کیف دستی هم زیاد فرقی نداره. ولی خب کوله پشتی راحت‌تره دیگه.
سر کل‍اسا تا جایی که می‌شه برید. بعد از سه ترم کل‍اس نرفتن و متل‍اشی شدن سرم انقدر که به سنگ خورد، من ترم چهار کل‍اس‌هام رو تا جایی که نفس داشتم رفتم. اما خب جوری هم نباشید که از تفریح‌های دسته‌جمعی بزنید که حتما برید سر کل‍استون. حد مناسبی رو رعایت کنید مثل خیلی چیز‌های دیگه.
اه این چه حرفیه؟ اصل‍ا قابل مقایسه نیستند. دانشگاه باعث می‌شه شما بعد از دوازده سال عشقتون به تابستون رو از دست بدید و ازش متنفر بشید. دانشگاه آدم رو معتاد می‌کنه. این سال‌های پیش روتون بهترین روزهای عمرتونن. من از همین ال‍ان غصه‌م گرفته که دو سالش گذشته و خوب قدرش رو ندونستم :‌(
دوستان درباره رابطه ی استادا با دانشجوها و رفتاراشونم توضیح بدین یه چی نگن بشینیم گریه کنیم!! :-" مثلا نمره ندادن چیکار کنیم؟؟ :D :-"

به نقل از کوروش :
بستگی به خودتون داره.
بعضیا گریه و زاری می‌کنن، بعضیا خالی می‌بندن که ننه بابام دارن جدا می‌شن یا دارم می‌رم خارج نمره‌هام کم باشه قبول نمی‌کنن و غیره و یه جوری نمره رو می‌گیرند.
بعضیا هم عقیده دارند که غرور و آبروی دانشجو خیلی مهمه. من از این بعضیا هستم و نتیجش اینکه تو سه ترم اول، پونزده واحد افتاده و حذف کرده داشتم و معدلم هم سیزدهه.
نظر من اینه که نوع دوم باشید ولی درستون رو در حد کفایت بخونید. من خودم خیلی نگاه تحقیرآمیزی به دانشجوهایی که خودشونو کوچیک می‌کنن تا نمره بگیرن دارم. به نظرم خجالت آوره.
به نقل از paradox of sand :
آخیش رسیدم بهتون #S-: :))
خیلی وقت بود اینجوری جمع نشده بودیما :D
این اردو که گفتید ، واقعی بود آیا؟! همه ی دانشگاها اردوی معارفه میذارن؟! 8->
آخ جون اردو .... :P
بستگی به دانشگاهتون داره. دانشگاه ما اردوی مختلط رو کل‍ا ممنوع کرده. اردوی معارفه هم که نداریم دیگه. در بهترین حالت سال‌بالایی‌ها و شورای صنفی تو بعضی دانشکده‌ها برای ورودی‌های جدید مراسم معارفه می‌ذارن وگرنه در این چند سال اخیر اوضاع دانشگاه از این لحاظ‌ها خیــــــــــلی بد شده.
البته احتمالش هست در سال‌های آتی دوباره وضع خوب شه.
به نقل از کوروش :
به نقل از s-ss :
خو گفتم اینجا شاید فرق کنه :D
استادای زنو عین دبیرستان بهشون بگیم خانوم ضایس؟ :D
میشه وسط کلاس اگ سوال داشتی همینجوری یهو بلند بپرسی؟مسخره نیس ک؟
آهان من خیییییییییلی لهجه دارم!همیشه هم با لهجه خودم میحرفم!مطمئنم اگ وسط کلاس بحرفم همه میترکن :D :))
نه از نظر من کل‍ا استاد و تی‌ای رو، چه مرد و چه زن و چه پسر و چه دختر، استاد صدا کنید.
برای سوال حتما دستتون رو ببرید بال‍ا و اجازه بگیرید، درسته که خیلی زیادند اینها که با عرض پوزش مثل گاو همینجوری شروع می‌کنن به حرف زدن ولی خب هرچی تعداد بیشتری رعایت کنند فضای آکادمیک و آدم‌حسابی‌گونه‌ی دانشگاه رو این بی‌نظمی‌ها هم کمتر می‌شه. استاد هم بیشتر بهتون احترام می‌ذاره.
درباره لهجه‌م نگران نباشید. چیزیه که هست و دست شما نیست خب. اگر کسی خندید از بی‌شعوریه اون فرده. مثل‍ا خود من همیشه رعایت می‌کنم بجز درمورد لهجه کرمانی که خندم می‌گیره و خب به وضوح بی‌شعوری از منه :‌دی
استادای دانشگاه خیلی بد اخلاقن؟؟ :-" من سرم داد بکشن همونجا میشینم گریه میکنما!! X_X دست خودم نیس به خدا =((
یا اگه تیکه ای چیزی بندازن چی؟ :-w هیچی نگیم؟ [-(
اصن رفتارایی رو که یه استاد در زمان خشمگینی ممکنه از خودش نشون بده رو بگین یهو نترسیم :-"
نه یخیلی، ولی خب فضا نسبت به مدرسه جدی‌تره.
بدترین حالتش اینه که انقدر یه استاد رو عصبی کنید که به شما بگه برید درس رو حذف کنید وگرنه بهتون صفر می‌ده. که البته این هم معمول‍ا یک تهدیده و اگر آدم باشید و برید باهاش صحبت کنید و عذرخواهی کنید مشکل حل می‌شه.

ببینید یه موضوع مهم تو رابطه با استاد که عده کمی بهش توجه می‌کنن ولی من خیلی خوشحال می‌شم که به شما بگم و روی رفتار شما در سال‌های پیش رو اثر بذاره.
این موضوع مهم اینه که تقریبا همیشه باید توی ذهن داشته باشید که کسی که روبروی شماست خیلی انسان محترمیه. موارد معدودی از این قضیه مستثنان. باید توجه کنید که این استاد اگر کچله، اگر یه پاچه‌ش بالاس یکیش پایینه، اگر زیرپوشش از زیر لباسش زده بیرون، اگر کمی گیج و بی حواسه، اما سال‌ها درس خونده و به هزاران نفر مثل شما درس داده. حتی اگر به شما بی احترامی کرد نباید زورو بازی دربیارید.
این مشکل بیشتر از همه برای پسرهای ترم یک و دو پیش میاد، که می‌خوان زورو بازی در بیارن سر کل‍اس و باحال به نظر برسن و اصل‍ا توجه نمی‌کنند که اون آدمی که اون جلو وایستاده چقــــــــــــــــــــــــــدر خفن‌تر از اینهاست.
اول‍ا بدونید که اون آدم هم قدرتش رو داره که یه بل‍ایی سرتون بیاره که تا آخر ترم پشیمون بشید، و هم توانش رو داره سر کل‍اس شمایی رو که می‌خواین باحال به نظر برسید جوری ضایع کنه که دیگه نتونین جمش کنید. اما حتی اگر این کارها رو هم نکنه با شما، نباید ازین بامزه‌بازیا و خوشمزه بازیای توهین آمیز دربیارین.
در این باره انقدر حرف دارم که باید کتاب بنویسم. برای همین تمومش می‌کنم و زیاد ادامه نمی‌دم دیگه. اما جدا احترام بذارید به استادها. اکثرشون خیلی مظلوم و بیچاره‌اند و جایگاهشون ده برابر چیزیه که ال‍ان دارن.

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

توامیرکبیر صبحانه تقریبا هردوهفته یک بار داخل پرتال میاد
اون هایی روکه میخواین رزرو میکنین تاهفته بعدش میارن خوابگاه تحویل میگیرین

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
دندون پزشكي:*

به نقل از سعیـد :
نظر من اینه که دانشگاه یه جاییه برای بزرگ شدن. و این فرایند و این آموزش اهمیتش از آموزش علم کمتر نیست. اینکه دختر/پسری که از دبیرستان وارد میشن، آخرش آقا/خانم خارج بشن.

...
خب اغلب كساي كه ميرن دانشگاه پخته تر ميشن...ولي اين كه با حالت جو گير X_Xعوض شن منظورش بود

ehsanehsan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
مرند
مدال المپیاد
یادش به خیر هیییییییی!!
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
برق

آغا شرایط خوابگاه متاهلی چطوره؟
البته یکی از دوستان میبرسید :-"

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از احسان94 :
آغا شرایط خوابگاه متاهلی چطوره؟
البته یکی از دوستان میبرسید :-"
مهمترین شرطش متاهل بودنه :D
اگه این شرطو داشته باشی میری درخواست میدی امتیاز بندی میکنن و به امتیازای بالا خابگاه میدن. یکی از موارد امتیاز دهی دانشجو بودن همسر و مهمتر از اون دانشجو بودنش در همون دانشگاهه.

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از سعیـد :
مهمترین شرطش متاهل بودنه :D
اگه این شرطو داشته باشی میری درخواست میدی امتیاز بندی میکنن و به امتیازای بالا خابگاه میدن. یکی از موارد امتیاز دهی دانشجو بودن همسر و مهمتر از اون دانشجو بودنش در همون دانشگاهه.
بعد میدونید خوابگاهش چجوریه؟ امکانات و اینا!

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از شواليه سبز :
بعد میدونید خوابگاهش چجوریه؟ امکانات و اینا!
بابا حالا زوده عجله نکن :-"؛ خوابگاهای مجردی اونقدرهم بد نیست.
من از امکاناتش چیزی نشنیدم ولی قاعدتا باید از خیلی جهات بهتر از مجردی ها باشه.

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از سعیـد :
بابا حالا زوده عجله نکن :-"؛ خوابگاهای مجردی اونقدرهم بد نیست.
من از امکاناتش چیزی نشنیدم ولی قاعدتا باید از خیلی جهات بهتر از مجردی ها باشه.
نه میخواستم ببینم میارزه 4 سال زندگی خوب رو با یه عمر بدبختی عوض کنم یا نه :D همین

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
جمع بندی تاپیک ار صفحه 21 تا 40

درباره استادها یه چیزدیگه هم بگم من
حالا جدازاینکه درباره چجوری درس خوندن وخوب نمره گرفتن ازسال بالاییها بپرسین اخلاقیات روهم بپرسین که به مشکلاتی مثل بیرون انداختن ازکلاس واینا دچارنشین...خیلی استادها اول سال توقعاتشون رومیگن...سعی کنین اونارو رعایت کنین
یه مثال خیلی ساده و نه چندان حاد !یه استاد داشتیم نسبت به ادامس جویدن حساس بود ازاول هم گفته بود کسی سرکلاس من ادامس تو دهنش نباشه
بعد ازیه ماه یکی داشت سرکلاس ادامس میخورد خب این استاد خیلی عصبانی شد برگشت به طرف گفت اون لنگه کفش رو ازدهنت درآر ..من نمیخوام بگم برخورد استاد درست بود یانه...ولی اون دانشجو قطعا کار بد ونادرستی کرده بود...خب چرا ادم کاری بکنه که همچین حرف هایی بشنوه...اگه آدم احترام بقیه رو حفظ کنه بقیه هم احترامش رو نگه میدارن
دیگه دانشگاه مثل دبیرستان نیست...اینجا دیگه باید بزرگ باشین...پس فردا به عنوان دکتر ومهندس وارد جامعه میشین لازمه که ازفرهنگ لازمش هم برخوردار باشین

به نقل از طوبـــــــی :
به طور کلی یه ترم اولی همیشه معلومه که ترم اولیه,اصن انگار رو پیشونی آدم مینویسن,نمیدونم چرا :-? :D
راجع به استادا حرفای بچه ها کاملا درسته,اگه سر همه کلاسا یه مدل باشین خیلی زود بهتون گیر میدن,هرکدوم یه سری چیزایی هست که روشون حساسن و بهتره بهشون دقت کنید که دچار مشکل نشید,چون استاد تقریبا همه کاره س و هیچکس نمیتونه جلوشو بگیره,لج افتادن با یه استاد همیشه به ضرر دانشجو تموم میشه...
بعد اینکه با اقشار مختلفِ(خرخون,شر,معمولی,...) ترم بالاییاتون دوست بشید و درمواقع لازم حتما باهاشون مشورت کنید,مث همین قلق استادا,کتابای لازم و غیرلازم,مدل سوالای هر استاد,گذروندن هردرس با کمترین هزینه و بیشترین بازده و ... :-" اونا خیلی خوب میتونن راهنمایی کنن,هرکدوم از اقشارشون هم توی یه زمینه بهترن,دیگه خودتون بررسی کنید چه قشری بیشتر میتونه کمک کنه :-" :D
دانشگاه ازهمه ی این ها جدی تره ازاین لحاظ که شخصیت نهاییتون تقریبا همین جا ساخته میشه
یعنی تصوری که ازخودتون میذارین قابل رجوع ترهست

+خوابگاه هم جای خیلی خوب وراحتیه برای پیداکردن سال بالایی!
+سرگروه ها وتشکل هاهم خواهشا جوگیرنشین هر گروهی اومد سریع برین توش عضو بشین...به خودتون فرصت بدین محیط وافراد رو بهتربشناسین...سعی کنین به همه قشرها با همه عقاید شون(مذهبی وغیرمذهبی)احترام بذارین واون گروهی که به شما نزدیک تره پیداکنین وبا بقیه هم رابطه خیلی متعادلی داشته باشین...تعصب وبدبینی واینا روهم بذارین کنار
به نقل از طوبـــــــی :
به نقل از melika :) :
خب الان هی می‌گید با ترم بالاییا دوست بشیم. نحوه‌ی این دوستی چجوریه؟ :D ینی بریم بگیم " میای با من دوست بشی؟! ;;) " :-"
کار سختی نیس, مثلا تو کتابخونه بشینی سر میز کیس مورد نظر و ذره ذره سر حرفو باز کنی,مثلا بپرسی ترم چندی؟بعد راجع به چیزای مختلف ازش بپرسی,راجع به کتابی که جلوشه و...
یا مثلا تو سلف هم پتانسیل دوستِ ترم بالایی یابی خیلی زیاده... نیمکتای توی راهرو هم اگه داشته باشین میتونه موثر باشه :-"
ولی یه راه خیلی خوب اول دوستی با بچه های خوابگاهه,بعدشم دوست شدن با دوستای اوناس,این راه خیلی تضمین شده تر از بقیه س :-"
کلاسای مشترک هم اگه داشته باشید باهاشون باز یه راه مناسب دیگه س... :-?
دیگه... آهان! شبکه های اجتماعی مختلف از قبیل اف بیو اینا هم خیلی راه مناسبیه :-"
فعلا همین دیگه :D

به نقل از nenya :
نصیحت خواهرانه:
×خدایی حداقل یکی دو ترم اول پول به کتاب ندید.به خصوص که کتابا گرون تر هم شدن.از کتابخونه ها یا سال بالایی ها بگیرین.بچه های کنکور ریاضی که فک نکنم اصن لازم باشه کتابی هم تو دو ترم اول بخونن.جزوه و نمونه سوال.پول به کتاب ندین.پشیمون میشین.

×یکی از کارایی که اصن تاثیر زیادی داره تو این که سوژه شین بین سال بالایی ها همین در زدنا یا اجزه گرفتناس.حواستون باشه. :D

×یه چیزی هم که تو دانشگاه ما (که همه ی دانشکده ها پیش همن)باعث میشد ورودی ها از صد فرسخی مسخص شن دسته جمعی حرکت کردنشون بود!ما که رسما تور دانشگاه گردی گذشته بودیم.بعد هرکی که از جلومون رد میشد یه پوزخندی می زد می گفت:ورودیان :D
+++++
× یه چیز دیگه ما که برامون مهم نبود اما اگه واقعا براتون مهمه ضایع نباشین.تو دانشگاه راه میرین خیلی دور و بر رو نگاه نکنین.خیلی تابلوئه. ما که عین خیالمون نبود.اون موقع هام رد شد.

پ.ن:الان که دقت کردم تاپیک رو به انحطاط پیشروی می کنه.دیگه چرت و پرتای منم مث تف سر بالاس.یه چی گفتیم.بحث خودتونو ادامهه بدین

به نقل از بادبادَک :
دانشگاه ما دخترا هم سیگار می‌کشن :|

سعی کنین نقشه دانشگاه و اصطلاحاتی که دانش‌جوهای اون‌جا برای جاهای مختلف استفاده می‌کنن رو زود یاد بگیرین، چون مثلا از سال بالایی می‌پرسین فلان جا کجاست، یه چیزی می‌گه که اصلا نمی‌دونین معنیش چیه :D

بعد سعی کنین از امکانات دانشگاه تا می‌تونین استفاده کنین. به ترمای بالا که برسین وقتتون کمتره کلی حسرت می‌خورین.

و یک چیز مهم هم این که سعی کنین تا پاتون رو گذاشتین دانشگاه عاشق نشین! خیلی بین سال اولیا شایعه این قضیه. معمولا هم اصلا پایان خوشی نداره چون بیشتر از رو جوگیریه. :)

اگر دم در حراست راتون نمی‌داد تو و می‌گفت باید تعهد بدین، گول نخورین. بگین می‌رین لباستون رو عوض می‌کنین و از اون موجود دور شین، بعد برین بقیه درهای دانشگاه رو امتحان کنین. ۹۰٪ مواقع موفق می‌شین بدون دادن تعهد از یک در دیگه برین تو. البته یکم که بگذره دستتون میاد چیکار کنین که هم اون‌جوری که دلتون می‌خواد لباس بپوشین هم حراست کاریتون نداشته باشه، ولی خیلیا همون اولای ورودشون تعهد می‌دن بعد باید کلی مواظب باشن همش.

سعی کنین اولین نمره‌هایی که اعلام شد، با خون‌سردی تمام برخورد کنین و گریه نکنین. سطح نمره‌ها خیلی خیلی پایین‌تره و ممکنه دفعه اول شوکه شین. دیده شده حتی پسرا هم بعد از اعلام اولین نمره‌ی میان‌ترم ریاضی ۱، همون جلوی برد گریشون گرفته.

به نقل از nenya :
آقا این حراستا غول که نیستن ازشون می ترسین.ولی خدایی آدمای اعصاب خورد کنین.خدایی به چادری هام گیر میدن!البته می دونین چیه؟ مثلا قیافه های جدیدو میشناسن دیگه.می فهمنن طرف ورودیه میزان گیر رو می برن بالا.این که حداقل اون اوایل طوری که اونا می خوان تکون بخورین.بعد یه مسئله ای هم هست.سعی نکنید تنفرتون رو ازشون نشون ندین.چون تا آخر دوران تحصیلتون ولتون نمی کنن(تجربه داشتم :D)سعی کنین باهاشون سلام و علیک داشته باشین خعلی تاثیر داره(تجربه داشتم :D).کلا لولو نیستن. :D

تو خوابگاه امیرکبیر اینطوریه که یه جایی هست.لباساتو با پول میذاری.برمی گردی شسته شدس!البته خیلی که تمیز نمیشن ولی خب از کثیفی بهتره.

هر سوییت هم اتو داره.

یه دونه بخر مانتو.چون تابلوئه ورودی هستی حتما گیر میدن.بعد می خوای بری یه از یه در دیگه وارد شی.می بینی تا به اون دره برسی به همکارای اون در هم خبر دادن و ... (<کلا رسم نیست آدمایی که برای مسخره بازی یا خواب میان سر کلاس ردیف اول بشینن.واسه همینم هست که ردیفای آخر همیشه پره :D
کار خوبی نیست.هم توهین به استاده هم استاد ممکنه حالتونو بگیره.
خدایی ردیف آخر جای خوبیه :D

مثلا من می رفتم ردیف اول می نشستم که درس گوش بدم وسطای کلاس خوابم می گرفت می خوابیدم.بچه ها از چشم غره های استاد یا ضایع بودن عمل این جانب حرف ها می زدن :D

به نقل از nenya :
کلا یه سال اول رو صرف شناسایی اساتید بکنید.تو یه سه سال بعد به درد چنین اقداماتی می خوره.
یه چیزی:
بعضی استادا به نظرن ساده و مظلوم میان و هر دانش جویی یه بلایی سرشون میاره ولی آخر سر اونا یه بلایی سر دانشجوها میارن که نگو ... (<

به نقل از nenya :
نصیحت خواهرانه:
×خدایی حداقل یکی دو ترم اول پول به کتاب ندید.به خصوص که کتابا گرون تر هم شدن.از کتابخونه ها یا سال بالایی ها بگیرین.بچه های کنکور ریاضی که فک نکنم اصن لازم باشه کتابی هم تو دو ترم اول بخونن.جزوه و نمونه سوال.پول به کتاب ندین.پشیمون میشین.

×یکی از کارایی که اصن تاثیر زیادی داره تو این که سوژه شین بین سال بالایی ها همین در زدنا یا اجزه گرفتناس.حواستون باشه. :D

×یه چیزی هم که تو دانشگاه ما (که همه ی دانشکده ها پیش همن)باعث میشد ورودی ها از صد فرسخی مسخص شن دسته جمعی حرکت کردنشون بود!ما که رسما تور دانشگاه گردی گذشته بودیم.بعد هرکی که از جلومون رد میشد یه پوزخندی می زد می گفت:ورودیان :D
+++++
× یه چیز دیگه ما که برامون مهم نبود اما اگه واقعا براتون مهمه ضایع نباشین.تو دانشگاه راه میرین خیلی دور و بر رو نگاه نکنین.خیلی تابلوئه. ما که عین خیالمون نبود.اون موقع هام رد شد.

پ.ن:الان که دقت کردم تاپیک رو به انحطاط پیشروی می کنه.دیگه چرت و پرتای منم مث تف سر بالاس.یه چی گفتیم.بحث خودتونو ادامهه بدین

به نقل از بادبادَک :
دانشگاه ما دخترا هم سیگار می‌کشن :|

سعی کنین نقشه دانشگاه و اصطلاحاتی که دانش‌جوهای اون‌جا برای جاهای مختلف استفاده می‌کنن رو زود یاد بگیرین، چون مثلا از سال بالایی می‌پرسین فلان جا کجاست، یه چیزی می‌گه که اصلا نمی‌دونین معنیش چیه :D

بعد سعی کنین از امکانات دانشگاه تا می‌تونین استفاده کنین. به ترمای بالا که برسین وقتتون کمتره کلی حسرت می‌خورین.

و یک چیز مهم هم این که سعی کنین تا پاتون رو گذاشتین دانشگاه عاشق نشین! خیلی بین سال اولیا شایعه این قضیه. معمولا هم اصلا پایان خوشی نداره چون بیشتر از رو جوگیریه. :)

اگر دم در حراست راتون نمی‌داد تو و می‌گفت باید تعهد بدین، گول نخورین. بگین می‌رین لباستون رو عوض می‌کنین و از اون موجود دور شین، بعد برین بقیه درهای دانشگاه رو امتحان کنین. ۹۰٪ مواقع موفق می‌شین بدون دادن تعهد از یک در دیگه برین تو. البته یکم که بگذره دستتون میاد چیکار کنین که هم اون‌جوری که دلتون می‌خواد لباس بپوشین هم حراست کاریتون نداشته باشه، ولی خیلیا همون اولای ورودشون تعهد می‌دن بعد باید کلی مواظب باشن همش.

سعی کنین اولین نمره‌هایی که اعلام شد، با خون‌سردی تمام برخورد کنین و گریه نکنین. سطح نمره‌ها خیلی خیلی پایین‌تره و ممکنه دفعه اول شوکه شین. دیده شده حتی پسرا هم بعد از اعلام اولین نمره‌ی میان‌ترم ریاضی ۱، همون جلوی برد گریشون گرفته.

به نقل از nenya :
آقا این حراستا غول که نیستن ازشون می ترسین.ولی خدایی آدمای اعصاب خورد کنین.خدایی به چادری هام گیر میدن!البته می دونین چیه؟ مثلا قیافه های جدیدو میشناسن دیگه.می فهمنن طرف ورودیه میزان گیر رو می برن بالا.این که حداقل اون اوایل طوری که اونا می خوان تکون بخورین.بعد یه مسئله ای هم هست.سعی نکنید تنفرتون رو ازشون نشون ندین.چون تا آخر دوران تحصیلتون ولتون نمی کنن(تجربه داشتم :D)سعی کنین باهاشون سلام و علیک داشته باشین خعلی تاثیر داره(تجربه داشتم :D).کلا لولو نیستن. :D

تو خوابگاه امیرکبیر اینطوریه که یه جایی هست.لباساتو با پول میذاری.برمی گردی شسته شدس!البته خیلی که تمیز نمیشن ولی خب از کثیفی بهتره.

هر سوییت هم اتو داره.

یه دونه بخر مانتو.چون تابلوئه ورودی هستی حتما گیر میدن.بعد می خوای بری یه از یه در دیگه وارد شی.می بینی تا به اون دره برسی به همکارای اون در هم خبر دادن و ... (<کلا رسم نیست آدمایی که برای مسخره بازی یا خواب میان سر کلاس ردیف اول بشینن.واسه همینم هست که ردیفای آخر همیشه پره :D
کار خوبی نیست.هم توهین به استاده هم استاد ممکنه حالتونو بگیره.
خدایی ردیف آخر جای خوبیه :D

مثلا من می رفتم ردیف اول می نشستم که درس گوش بدم وسطای کلاس خوابم می گرفت می خوابیدم.بچه ها از چشم غره های استاد یا ضایع بودن عمل این جانب حرف ها می زدن :D

به نقل از nenya :
کلا یه سال اول رو صرف شناسایی اساتید بکنید.تو یه سه سال بعد به درد چنین اقداماتی می خوره.
یه چیزی:
بعضی استادا به نظرن ساده و مظلوم میان و هر دانش جویی یه بلایی سرشون میاره ولی آخر سر اونا یه بلایی سر دانشجوها میارن که نگو ... (<

به نقل از nemote :
اولن اينكه مگه خودتون ي زماني سال اولي نبوديد؟ خوب اصن ب چ اجازه اي مسخره مي كنين ؟ L-: :D
دوم اينكه بعضي اقات من سوال زياد مي پرسم دست خودم ني :D ..........بد جور نيست؟
بعد از كلاس خوشم نياد :D بلند ميشم ميرم بيرون ي چرخ بخورم ميشه ازين كارا كرد تو دانشگاه؟ گير نميندازنمون؟ :D
بعد چ كارا كنيم استادا خوششون مياد؟اينو حتما بگين
در مورد جها دانشگاهيا هم توضيح لطفن :)
اين مسابقه ها خوبن؟ خوشن ؟ سلامتن؟چ جوريان؟در حد سال اوليا هس اصن :D
بعد ميزان شنوايي استادا تا چ حده؟ مثلا ميشه آروم فحش مودبانه بدي؟‌ :D ي ذره؟
خیلی از این موارد بسته به استاد داره؛ ولی عموما زیاد سوال پرسیدن یا ورود و خروج از کلاس برای استادا زیاد مهم نیست. اگه درس استاد عقب نباشه از سوال پرسیدن خوشحالم میشه.
همین سوال پرسیدنا خوبه خوششون میاد. (اگه سوالای خوبی بپرسین)

مگه جهاد دانشگاهی مسابقه داره؟ :-?
یکی از استادای ما بود همه چیو میشنید. ولی اغلب نمیشنون (یا به روی خودشون نمیارن ;)))
به نقل از nemote :
الان ي چي ديدم تو حرفا قضيه كتاب بود .... حالا در مورد درساي نا مهم ك كاري ندارم،در مورد مهما...حدودا برا ي ترم چ قدر ميشه هزينه كتابا ؟ :-/
موجودی به نام پی دی اف هست! خود من بعد از سه سال دانشجویی فقط یه درسی کتاب دارم :D.

[/quote]

به نقل از سعیـد :
به نقل از SS201 :
خب من دوس دارم همه كتابامو بخرم نو باشه واس خودم {-8
يچيز ديگه!اگه سر كلاس جزوه بنويسي بعدا خ مرتب پاكنويس كني مثلابا4رنگ خودكار كسي ببينه مسخره نميكنه؟
بعد شال در دانشگاه حرامه؟مكروهه؟
مانتو رنگ روشن چي؟
در راستاي قضيه ماشين لباسشويي!علوم پزشكي مشهد خبر ندارين داره يا نه؟
درسته که سر بعضی کلاسا جزوه نویسی سخته چون استاد با سرعت زیاد درس میده، ولی تو همین سه سال خود من با صحنه هایی مواجه شدم که بعضی دخترا با چن رنگ خودکار جزوه مینشتن و خیلی هم خوب مینوشتن. شما هم امتحان کن شاید سر کلاس تونستی این کارو بکنی و نیاز به پاکنویس نباشه! ولی به هر حال مسخره کردنه هست دیگه. اگه اصرار داری جزوه رنگ و وارنگ داشته باشی پسرا هم مسخره میکنن (حتی اگه به خودت نگن، مسخره میکنن)
شال هم در دانشگاه از حرام هاییه که غیر قابل بخششه! ولی مانتوی رنگ روشن میپوشن دخترا.
به نقل از nemote :
مفيد است آيا ؟مدرك مي دن؟
بعد من شنيدم ك چيزاي ك اكثر استادا روش اصرار دارن مال 20-30 سال پيشه ك اصن ب درد نمخوره،ما اگه بخوايم خوب باشيم چ كار كنيم :-/
البته دبيرستانم همينطوري بود نظريه برخورد شيمي مثلن :|
مدرک میدن. اغلب هم خوبه کلاساش.
بعضی استادا آره مطالب سالها پیش رو میگن. با توجه به رشته و مبحث از سال بالاییا بپرس چی کار باید کرد

به نقل از سعیـد :
به نقل از نیـلوفر :
آقا من چن تا سوال می پرسم
یکی درست حسابی عین آدم جواب بده
لطفا !
( درباره شریف بگید اگه می دونید .)

1.اینا کدومشون در صورت حجاب کامل مشکل داره ؟
الف ) مانتو رنگی
ب ) کفش پاشنه دار ( البته من نمی تونم خود به خود ! 175 ... )
ج ) روسری
د ) شال

2. یه کم درباره مسابقه ها توضیح بدید : دومینو ، اریگامی و ...

3. یه کم درباره فعالیتای دانشجویی توضیح بدید : نشریه ، موسیقی و ...

4. گرم کن داره دانشگاه ؟ برا گرم کردن غذا و اینا ؟

5. ساز می تونیم بیاریم دانشگاه ؟

6. خیلی ضایس آدم تنها باشه ؟ من تقریبا مطمئنم هیچ کدوم از بچه هامون نمیان رشته من !
روسری و شال فقط در یه صورت قابل قبوله، اونم اینه که چادر هم بپوشید. کفش پاشنه بلند من ندیدم کسی گیر بده. مانتو رنگی هم عموما مشکل نداره
در مورد مسابقات و فعالیت ها دانشگاها خیلی فرق میکنن. جزیی تر بپرس
گرمکن و ساز هم همینطور!

به نقل از نیـلوفر :
آقا من چن تا سوال می پرسم
یکی درست حسابی عین آدم جواب بده
لطفا !
( درباره شریف بگید اگه می دونید .)

1.اینا کدومشون در صورت حجاب کامل مشکل داره ؟
الف ) مانتو رنگی

غیر عادی نیس .

ب ) کفش پاشنه دار ( البته من نمی تونم خود به خود ! 175 ... )

عموما با اسپرت و راحتی میان . آخه قراره برای رفتن به کلاس و سلف و ... خیلی این ور اون ور برید .

ج ) روسری

یعنی چی خو ؟ روسری که مشکل نداره دیگه

د ) شال

اینم مشکل نداره . من برم وزیر فرهنگ و ارشاد بشم :D

2. یه کم درباره مسابقه ها توضیح بدید : دومینو ، اریگامی و ...

این اریگامی که میگی چیه ؟ :))
مسابقات دانش آموزی زیاد داره از این جور چیزا

3. یه کم درباره فعالیتای دانشجویی توضیح بدید : نشریه ، موسیقی و ...

هر چند وقت یه بار ، همایشی ، بازارچه ای ، اکران فیلم سینمایی ای ، کنسرتی ، مسابقه ای چیزی برگزار میشه
توی مراسم دانش جوـا کارای اجرایی میکنن ولی خب اون با تجربه هاشون
گروه های دانشجویی زیاده و بیشتر دانشکده ای ـه . مثلا
دانشکده برق ، گروهی داره به نام "رسانا" . میشه از این طریق ـا وارد این جور فعالیت ها شد

4. گرم کن داره دانشگاه ؟ برا گرم کردن غذا و اینا ؟

خب معمولا کسی با خودش غذا نمیاره که . خود سلف غذای گرم میده . گر هم کسی نخواد ، میره از بوفه ، غذای ازاد میخره
همه چیز هم داره ، از کشک بادمجون گرفته تا پیتزا
ولی خب ، سلف پسرونه ، امسال ماکروفر گذاشتن تو سالن سلف ، برای گرم کردن

5. ساز می تونیم بیاریم دانشگاه ؟

من تا حالا ندیدم کسی بیاره . شاید بیارن . من ندیدم .

6. خیلی ضایس آدم تنها باشه ؟ من تقریبا مطمئنم هیچ کدوم از بچه هامون نمیان رشته من !

اولا ترم اول و دوم ، دروس عمومی میخونید بیشتر و بیشتر با هم ـین
ولی خب ، خیلی زود با بقیه اشنا میشید
اردوی معارفه رو حتما برید

به نقل از asal_sampadi :
به نقل از فَــرز :
دوستان میشه امکانات خودِ‌ خوابگاه رو بگین :-? ی سری میگن خوابگاه اتو داره ی سری میگن نه! ی سری میگن بردن وسایل برقی مجاز نیس تو خوابگاه ی سری میگن نه!
بعد این که پتو و بالش اینا ببریم یا خوابگاه داره؟! :-" تمیز هست اصن یا آدم باید همه‌ش رو دور بندازه؟! :D البته بالش رو که باید حتما برد :-"
کسی ج نداد سوال مقعنه رنگی رو :-? طوسی/قهوه‌ای سوخته و از جور چیزا

×اسپم زدایی ;;)

تا اونجايي كه من اطلاعات دام اتو ندارن مگه يه اتاقي رفته باشي كه نفر قبليش فداكار بوده و ماله خودشو گذاشته و رفته
پتو هم نميدن يه تشك ابري از اون سفتاي.... ميدن (امكانات خوابگاهي هر دانشگاهي فرق داره بايد خودت بري ببيني)
اينارو من ميدونستم گفتم بگم بهت

به نقل از مهســـــــــــــا :
به نقل از paradox of sand :
آقا ماشین چی؟!! ببریم راه میدن؟ پارکینگ و اینا داره دانشگاه؟!! بعد ماشین ببریم برگشتنی باید همه رو سوار کنیم دونه دونه برسونیم خونه هاشون یا همکلاسیا رعایت حالمونو میکنن؟!! :))

تو دانشگاه ما نمیشه دانشجوها ماشین بیارن.بچه ها میرن تو کوچه های اطراف پارک میکنن.
وای چه حالی میده روزهایی که دوستهام یهو مهربون میشن میرسوننم خوابگاه :D 8->

بچه ها میشه لطفا بحث کافور رو مطرح نکنین؟
پارسال این بحث مطرح شد دیگه هم نشد جمعش کنیم :D

به نقل از Niloof@r :
در مورد غذا: اگه از یه غذا خوشتون نیومد حتما نباید با قیافه و رفتارتون اعلام کنین...به شخصه هنوز قیافه یه دوستان خوابگاهی رو که یادم میاد از خوردن غذا منصرف میشم با اینکه اولش به نظرم خوب بود. :| بعد مثلا توهم هم نزنین در مورد کیفیت غذا...مثلا یه مدت دوستان میگفتن اینارو میبینی تو برنج کافوره :D دیگه فکر نکنم بعد این همه پختن در حد چشم مسلح باشه.

من شبای بهارو یادمه که هر شب 7 مدل غذا میخوردیم :D از نون پنیر هندونه گرفته تا املت و قارچ و لوبیا و باقلا اینا :D خدا روزی رسونه :-"

در مورد ورزشی علوم پزشکی: هر دو سال 1 بار مسابقات بین دانشگاهیه و تو سال متضادش مسابقات بین دانشکده ای. سطح تیم هاشم بستگی داره به رشته. شرکت کنین اگه علاقه دارین. چون به احتمال زیاد درسای تربیت 1 و 2 تون به زیبایی 20 میشه. زیادم نیاز نیست سطح بالا باشین.

به نقل از سعیـد :
در حال حاضر امیرکبیر یه ساختمان چن طبقه داره که توش فقط استخر هست+ سالن بدن سازی+ سالن پینگ پونگ+ فوتبال دستی :-" (استخر و بدنسازی با نازلترین قیمت!)
یه زمین چمن کوچیک و سالن چند منظوره و سالن ورزشهای رزمی هم داره

خوابگاه شریف ، همه چی داره . مثلا خوابگاه ما اینا رو داره :D :p

سالن فوتسال
سالن مطالعه در هر طبقه
سالن موسیقی (یه اتاق کوچولو :D)
سالن بدنسازی ، میز تنیس ، ...
سالن تلویزیون
خیاطی
آرایشگاهی
اتوشویی
سوپر مارکت ، بوفه غذای گرم
هر اتاق یه مودم وای فای
یخچال برای هر اتاق ( در یخچال ما رو باز کنی ، بوی الکل ـه میوه میده :)) )
اتاق های 4یا 5 نفر ـه که محیط جمع و جور ـه خوبی دارن
زمین فوتبال آسفالت :D
و یه مشت بچه ی لش و اوباش و اراذل و ... :D

مهم ترین چیز رو فراموش کردم :-"

هر طبقه یه سرویس بهداشتی

هر طبقه یه آشپزخونه
هر بلوک هم یه مسئول داره برای جاروبرقی
دیگه کولر گازی و جنسیس و ... رو ما جزو امکانات به حساب نمیاریم :-" :))

پیشنهاد میکنم از آلارم استفاده نکنید :-"

تو راه دانشگاه تا خوابگاه ، خریدن نون بربری فراموش نشه :D

یه باند هم بخرید . نیاز ـه . ما نداریم :(

===

یه خاطره بگیم دور همی :D

روزای اول بود

رفتیم تو تراس

شروع کردیم چرت و پرت گفتن به انگلیسی . شر و ورّ ـه محض

بت صدای بلند

چند دقیقه گذشت

یهو نگهبان اومد ، داد زد : ساکت میشی یا ساکتت کنم

قلبم رفت تو شرتم :-" :))

===

ضمن اینکه بچه هایی که طبقه های بالا میرن تو خوابگاه

یه بازی بتون یاد بدم

هندونه یا خربزه یا ... که میخورید ،

از پوست و یا هسته ی میوه ها میتونید به عنوان ـه تیر استفاده کنید و به سمت سطل اشغالی که پایین هست ، استفاده کنید

واقعا حال میده :D

به نقل از سعیـد :
به نقل از شواليه سبز :
ببینم یعنی تو هر اتاق یخچال نیست؟؟؟؟؟ یخچال عمومیه؟ :Dبعد چیزی توش بذاریم چند دقیقه دووم میاره تا خورده شه؟
بسنگی به افراد اون سوییت داره دیگه. بعضی وقتا بچه ها رعایت میکنن خودشون. بعضی وقتا باید با دیپلماسی جلو رفت و به توافق رسید. بعضی وقتا هم کاریش نمیشه کرد! در حالت سوم خوراکیای توی یخچال هم مثل خود یخچال اموال عمومی به حساب میان. البته در دو حالت اول هم گاها اتفاق میفته که بعضی خوراکیای پرطرفدار و نادر در خابگاه (مثل میوه) ناپدید بشن.

به نقل از موهــ :
این امکاناتو برای دخترا هم داره یا نه؟ استخر ندارن؟:-"
دانشگاه یه استخر داره

ورودی ـش برای افراد ـه غیر شریفی ، بالای 20 تومن ـه

برای شریفی ـا ، 2 تومن :D

خوابگاه دخترا فکر کنم اتاقی نیس . سوییتی ـه . یعنی سرویس و اشپزخونه و ... همه یه جا و برای چند نفر

اما پسرا ، آشپزخونه ، سرویس بهداشتی ، سالن مطالعه ، تو هر طبقه ، عمومی ـه .

ولی به اندازه ی کافی هست . هیچ وقت صف تشکیل نمیشه :D

دخترا خوابگاه طرشت ـه 2 هستن

یه محله نزدیک دانشگاه . حدود 10 دقیقه پیاده روی داره تا دانشگاه

تا خیابون آزادی هم 5 دقیقه مسیر ـه

راستی ، توی هر اتاق هم میز مطالعه و چراغ مطالعه و قفسه و ... هم هست . با کیفیت خوب رو به بالا . ام دی اف در حد اوف

اره ...یه سری ظرف بیارین...مثل بشقاب قاشق ولیوان وقابلمه ماهیتابه وکتری :-" ...بستگی به میزان اشپزی که میخواین بکنین دیگه بیارین...میتونین هم تهران بخرین
امیرکبیر روبالشتی وملافه و بالشت و پتو وتشک همه میدن...ازاین لحاظ هیچی نمیخواد بیارین...دانشگاه های دیگه رونمیدونم
فکرکنم بعضی ها نمیدن خودتون باید ببرین

به نقل از Ostad M.Shajarian :
عاقا يه سوالي دارم خواهشا ج بدين
اگه تهران خونه داشته باشين ولي تهراني نباشين ميريم خوابگاه يا خونه؟
اگه تواطلاعاتی که به دانشگاه دادین شهرتون به جز تهران وشهرهای تهران باشه میتونین خوابگاه بگیرین حتی اگه تهران خونه داشته باشین!

b.95

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

من اگه اون رشته ای ک دوست دارم قبوی بشم،تو دانشکدم حتی 1 نفر هم نخواهد بود ک بشناسم :( مطمئنم... و جو بچه های اون دانشکده و مدلشون با من فرق میکنه،بسیار!
اکثر دوستامم تو 2تا دانشکده ی دیگه هستن.
حالا خیلی ضایست من همش تو دانشکده های دیگه ول باشم پیش دوستام و فقط در مواقع لزوم ب دانشکده ی خودم مراجعه کنم؟ :D
حتمن جواب بدین لطفن!

X R@y

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مجتمع علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
91
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از dea :
من اگه اون رشته ای ک دوست دارم قبوی بشم،تو دانشکدم حتی 1 نفر هم نخواهد بود ک بشناسم :( مطمئنم... و جو بچه های اون دانشکده و مدلشون با من فرق میکنه،بسیار!
اکثر دوستامم تو 2تا دانشکده ی دیگه هستن.
حالا خیلی ضایست من همش تو دانشکده های دیگه ول باشم پیش دوستام و فقط در مواقع لزوم ب دانشکده ی خودم مراجعه کنم؟ :D
حتمن جواب بدین لطفن!

خیلی پیش میاد اینجوری! فک میکنی که بقیه شاید فاز تو نباشن! ولی مطمئن باش با همکلاسیای دانشکدتم صمیمی خواهی شد کم کم

• لایک
امتیازات: b.95

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از X R@y :
خیلی پیش میاد اینجوری! فک میکنی که بقیه شاید فاز تو نباشن! ولی مطمئن باش با همکلاسیای دانشکدتم صمیمی خواهی شد کم کم
و به علاوه؛تو امیرکبیر که ضایع نیست که بری پیش دوستات دانشکده ی دیگه. اتفاقا هر سال اینطوری بوده که ورودی جدیدا همین کارو میکنن و میان پیش دوستاشون تو دانشگده ی ما.

• لایک
امتیازات: X R@y

Sh_$IMI

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان گرگان
مدال المپیاد
المپياد شيمي D:
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی

سلام!

خوابگاه هایه دختران علوم پزشکی تبریز چظوریه؟! کسی میدونه؟

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

یه سوال دیگه! از پلی تکنیکیا!
معدل ترم رو چه چیزایی تشکیل میده؟ یعنی مثلا میشه امتحان ترما رو خوب داد معدل 18 19 گرفت؟؟ اصلا وسط ترم امتحان اینا داریم؟ اگه داریم چقدر تاثیر داره تو معدل؟

ببینید خلاصه من میخوام فشار نیارم معدلم 18 19 شه یا حتما زیر 17 نیاد به هیچ عنوان . نیاز دارم به سه ترم بالا 17 و قضایاش! راحت ترین راه چیه ؟

من اصلا بچه درسخونی نیستم :)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا