• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سرعت کتاب‌ خوندن

lindaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ابرشهرقدیم (نیشابور)
پاسخ : سرعت کتاب‌ خوندن

بستگی به کتاب و نویسندش داره!اگه بدونم این کتاب خیلی ارزش داره حتمابراش وقت بیشتری میزارم.مثلا یک کتابی 580صفحه ای رو چون ارزش زیادی نداشت و صرفا فقط میخواستم فقط خونده باشمش 2روز طول کشید که توهر روز طبیعتا کارهای دیگه هم داشتم.شاید کلا 8 ساعت وقت گذاشتم براش مثلا :-?

اما یک کتابی مثل "خاطرات یک گیشا"که ارزش داشت برام رو تو 4روز یا بیشتر خوندم!حدودا 15ساعت براش!

به نظر من نویسنده و جذابیت خود کتاب و ارزشی که داره خیلی تاثیرگذار هست.

اما درکل سرعت کتاب خوندنم زیادهست.واین به نظر من خیلی خوبه.چون باعث میشه از کتاب خسته نشم.: دی

نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

بستگی داره ، اگه کتاب خوبی باشه و توش به مواردی اشاره شده باشه که من باید فکر کنم تا یادم بیاد یا متوجه بشم ، طول می کشه ، ولی در حالت عادی (که در نظر می گیریم با موارد کتاب آشنایی کامل دارم) ، خیلی سرعت خوندنم تند هست . حتی موقعی شده که من یه کتاب 500 صفحه ای رو در 1.5 روز تموم کردم ، همه چیش رو هم فهمیدم :-" (اروگان بودن ، پر اصطلاحات جنی و اینا :D )

این‌ هم از استعداد های خدادادی ـست ، ادعای شاخ بودن نداریم :)

mehrnoosh kamali

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
مدال المپیاد
--------------

من تو یه دقیقه می تونم 1 الی 1.5 صفحه رو بخونم
به نظرمم تند خوندن خیلی خوبه مخصوصا برای وقتی که ادم سرش شلوغه و وقت کمی هم داره. :>

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

من سرعتم خیلی بالاست در حدی که مثلا من تموم کردم طرف مقابلم تازه داره میرسه وسط کتاب :-[
هرچی بیشتر بخونی بیشتر تند میشی

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

اگه کتاب جالب باشه توی 1 دقیقه حدود دو سه صفحه میخونم. ولی بیشتر بستگی به کتاب و محیطی که توش قرار دارم داره.
رمان ـای 300 - 400 صفحه ای رو دو روزه یا حد اکثر سه روزه تموم میکنم ! روزی 4-5 ساعت تقریبا ! :-" ( خیلی کندم، میدونم !!)

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

بستگی به کتابش و اون جایی که آدم داره توش کتاب میخونه داره.
خب مسلما تو جاهای شلوغ و پرسر و صدا تمرکز آدم پایین میاد و بنابراین نمی تونه مقدار زیادی صفحه رو تو یه مدت معین بخونه.
بعضی از کتابا رو آدم دلش میخواد بفهمه آخرش چی میشه و بنابراین سرعتش بالا میره. ولی بعضی کتابا رو نه . مثلا کتابای درسی :)) به شخصه برای من مدت خیلی زیادی طول میکشه . نه این که متوجه نشم ها ؛ نه . ولی چون علاقه ای به بعضی درسا مثل تاریخ ندارم خوندنش برام خیلی طولانی میشه.

بالا