• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

آزمون‌های قلمچی و کنکوری‌های 93

sana.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : آزمون‌های قلمچی و کنکوری‌های 93

به نقل از The Sniper :
تزار من بهتر شده. از آزمون قبل 110 تا اومدم بالاتر. از آزمون اول هم 250 تا بالاتر. عمومي هام كارو خيلي خراب ميكنن اگه عمومي ها رو هم مثل اختصاصي ها بزنم ترازم بالاي 6500 ميشه.
بچه ها توي بخش كارنامه زده ترازم 5950 هست ولي توي بخش پيشرفت تحصيلي ترازم رو بالاي 6000 نشون ميده. داستانش چيه ؟؟

راستي تراز هر درس كه جداگانست بر چه مبنايي محاسبه ميشه ‌؟‌ من كه فيزيك 2 رو 100 زدم اصولا نبايد تراز فيزيك 2 بالاي 9000 بزنه ؟ يا چون خيلي ها 100 زدن واسه همين پايينه ؟
تو كارنامه پيشرفت تحصيلي بالاش نوشته كه اين ترازا با تراز واقعيتون فرق داره
خو عموميارو بخون عزيز من ضرر ميكنياااااا
اين آزمون مثلا شيمي پيش و حسابان و عربي ٣ تراز صد در صداشون ٩٠٠٠ بود چون همون طوري كه دوست بالايي :Dگفتن سخت بوده
ولي مثلا ادبيات و هندسه٢ كمتر بودن

sadafak

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان یک سوالی :D این کارنامه‌ی پیشرفت تحصیلی که میگید چیه دقیقن؟کجاست؟جدیده آیا؟

sana.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از صـدفــــ :
دوستان یک سوالی :D این کارنامه‌ی پیشرفت تحصیلی که میگید چیه دقیقن؟کجاست؟جدیده آیا؟
ببخشيد منظورم نمودار پيشرفت تحصيلي ه تو سايت هس!

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

خب بچه ها يه سوال ؟ من يه بار سال 91 توي آزمون گزينه دو زبان رو 100 زده بودم ترازم 10700 و خورده اي شده بود و شيمي رو هم 100 زده بودم ترازم بالاي 9000 شده بود پس چرا اونجا اينطوري بوده ؟؟ فرق داره سبك ترازدهي كانون و گ2 ؟ كنكور از چند هست ترازش ؟؟

• لایک
امتیازات: zmaa

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

به نقل از The Sniper :
خب بچه ها يه سوال ؟ من يه بار سال 91 توي آزمون گزينه دو زبان رو 100 زده بودم ترازم 10700 و خورده اي شده بود و شيمي رو هم 100 زده بودم ترازم بالاي 9000 شده بود پس چرا اونجا اينطوري بوده ؟؟ فرق داره سبك ترازدهي كانون و گ2 ؟ كنكور از چند هست ترازش ؟؟

سیستم ترازای کانون و گزینه 2 با هم فرق داره...کنکور هم از لحاظ شیوه ترازدهی مث گزینه 2 ئه...اما اصلا مهم نیس چجوری تراز میدن شما تو هر موسسه ای هستی با سیستم همونا کار میکنی دیگه مهم نیس بقیه موسسات و کنکور چجورین ...تراز مقایسه با بقیه س حالا یکی مث کانون میاد سقف ترازشو میذاره از 10 هزار یکی مث گزینه 2 و کنکور بالاتره سقف ترازاش نمیدونم دقیقا چنده اما بالای 15 هزار هم داره
اگه درسی رو همه خوب بزنن ترازش میاد پایین مثلا یه بار زبانو من 100 زدم اما ترازش 6000 بود چون همه عالی زده بودن

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

سقف تراز کانون 9000 و سقف تراز کنکور 15000 هستش. گزینه 2 رو خبر ندارم. ولی به نظر من 15000 باشه بهتره چون یه درسی مثل عربی رو سخت میگیرن و اکثرا هم توش ضعیفن تراز 100ش میشه 9000 (یعنی اگه 15000 میزدن میشد مثلا 13200) ولی حسابان مبحث مثلثات رو تو یه آزمونی در حد المپیاد میگیرن میبینی 90% شده 8900! 100 هم میشه 9000.

آیا این 9000 با اون 9000 عربی یکیست؟ قهریست که نه!

اگه حسابان رو تو 15000 میزدن میشد مثلا 14000! باید بازه ترازی رو جوری درنظر بگیرن که به هیچ وجه به ماکزیممش نرسه که حق دانش آموزی ضایع نشه. الان اون بدبختی که حسابان 100 زده جدا از ضریب حسابان امتیازش با کسانی که عربی رو 100 زدن برابره. در صورتی که نباید باشه!

sana.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
عمران

درساي اختصاصي عمومي هم فرق ميكنه خوب
مثلا تو اگه بين تراز اختصاصي و عمومي ت اختلاف زياد باشه ميبيني كه تراز كل ت به تراز اختصاصي هات نزديك توه
اگه بالاتر باشه كل رو ميبره بالا و اگه پايين باشه مياره پايين
پس اينقدرم حق اوني ك حسابانو صد زده ضايع نميشه!

Ajax

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
علوم پزشکی قم
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از IQ-High :
سقف تراز کانون 9000 و سقف تراز کنکور 15000 هستش. گزینه 2 رو خبر ندارم. ولی به نظر من 15000 باشه بهتره چون یه درسی مثل عربی رو سخت میگیرن و اکثرا هم توش ضعیفن تراز 100ش میشه 9000 (یعنی اگه 15000 میزدن میشد مثلا 13200) ولی حسابان مبحث مثلثات رو تو یه آزمونی در حد المپیاد میگیرن میبینی 90% شده 8900! 100 هم میشه 9000.

آیا این 9000 با اون 9000 عربی یکیست؟ قهریست که نه!

اگه حسابان رو تو 15000 میزدن میشد مثلا 14000! باید بازه ترازی رو جوری درنظر بگیرن که به هیچ وجه به ماکزیممش نرسه که حق دانش آموزی ضایع نشه. الان اون بدبختی که حسابان 100 زده جدا از ضریب حسابان امتیازش با کسانی که عربی رو 100 زدن برابره. در صورتی که نباید باشه!
گزینه 2 برای ترازش سقف نداره پارسال رفیقم زمین 100 زد بهش تراز 22000 داد

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از The Sniper :

درصد از تراز خیلی مهم تره
اینکه شما صد زدی مهمه ، حالا تراز هر چی باشه، نمی گم تراز اصن مهم نیست، ولی درصد مهمتره

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

به نقل از Hydrus :
درصد از تراز خیلی مهم تره
اینکه شما صد زدی مهمه ، حالا تراز هر چی باشه، نمی گم تراز اصن مهم نیست، ولی درصد مهمتره
من که اصـــــــــــــــــــــــــــــلا این طور فک نمیکنم! [-(

الان تو زبان رو 100 بزنی تو قلمچی و بشی 7000 ارزشمند تره یا دیفرانسیل بزنی 80 بشی 8000؟

اگه نظر شما اولی هستش پس کلا تعریف شما از مهم تر بودن متفاوته!!!

تعریف مهمتر بودن به بیان یخچالی (ببخشید) به بیان کنکوری: چیزی را در کنکور ارزشمندتر یا مهمتر گویند هرگاه پیشرفت رتبه ی بیشتری را به ارمغان بیاورد و آن ، تراز + ضریب است که اهم مهمات است.

zmaa

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تهران

تراز از درصد مهم تره..خود آقای قلم چی همیشه میگه...شما ممکنه ببای یه درصدو 100 بزنی ولی چون ساده بوده بقیه هم درصد بالا زدن پس تفاوت چندانی تو رتبه شما ایجاد نمیکنه اما وقتی یه درسی رو 80 میزنید در حالی که سخت بوده بقیه کم زدن رتبه تون خیلی جابه جا میشه..تراز مهم تره ..ممکنه تو یه آزمون مثلا فیزیک آسون باشه شما 100 بزنی تو آزمون دیگه فیزیک سخت باشه 60 بزنی اما این امکان هس که ارزش این 2 تا درصد برای رتبه ای که میارین یکی باشه

Analia

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد/تهران
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از IQ-High :
من که اصـــــــــــــــــــــــــــــلا این طور فک نمیکنم! [-(

الان تو زبان رو 100 بزنی تو قلمچی و بشی 7000 ارزشمند تره یا دیفرانسیل بزنی 80 بشی 8000؟

اگه نظر شما اولی هستش پس کلا تعریف شما از مهم تر بودن متفاوته!!!

تعریف مهمتر بودن به بیان یخچالی (ببخشید) به بیان کنکوری: چیزی را در کنکور ارزشمندتر یا مهمتر گویند هرگاه پیشرفت رتبه ی بیشتری را به ارمغان بیاورد و آن ، تراز + ضریب است که اهم مهمات است.

من منظورم این نبود که شما درصد دیفرانسیل رو با زبان مقایسه کنی، فک کنم شما منظور منو اشتباه فهمیدین
من نمی گم که تراز مهم نیست ، مهمه ولی شما باید اینو بدونی که یک چیزی نیست که بخوای به یه چیز کلی تعمیم بدی، شاید مثلا شما دینی رو بزنی 80 بعد ترازت بشه 6700 بعد ناراحت بشی یا استرس بگیری که چرا اینجوری شد، در حالی که نباید اینجوری باشه
به هر حال روز کنکور، شرایط آزمون، آمادگی داوطلبا، سطح سوالا ... همه ی اینا فرق میکنه... مثلا من تخمین رتبه ای که بر اساس ترازم میشد تو کانون بین 400-300 بود، ولی رتبم شد 139 . برای همین من میگم تعمیم کلی ندین، منظور دیگه ای نداشتم

Ho Da

کاربر فعال

کانون درس ها رو تا قبل عید میبنده یا نه!؟

الیزابت

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپــاداهـواز
شهر
❉اهـــواز❉
دانشگاه
❈انـشالـله شـریــف❈

یه سوال داشتم من اگه الان بنویسم برای قلمچــــــــــــی بایدهزینه ی کل سال روبه اضافه تابستون بدم؟؟؟؟؟؟/یااینکه آزمونایی که ندادم کم میشه؟چجوریاس؟ :-/

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از Ho Da :
کانون درس ها رو تا قبل عید میبنده یا نه!؟
پایه رو میبنده و تو عید جامع میزاره ولی پیشو تو اردیبهشت میبنده :D

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Rose96 :
یه سوال داشتم من اگه الان بنویسم برای قلمچــــــــــــی بایدهزینه ی کل سال روبه اضافه تابستون بدم؟؟؟؟؟؟/یااینکه آزمونایی که ندادم کم میشه؟چجوریاس؟ :-/

فک نکنم اونجوری باشه......احتمالا هزینه رو از الان حساب میکنن :)

الیزابت

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
سمپــاداهـواز
شهر
❉اهـــواز❉
دانشگاه
❈انـشالـله شـریــف❈

بچهها هزینه ی آزمونهای قلمچی برای کسی که دوساله اونجاآزمون میده شامل تخفیف میشه؟بعدشماکامل پرداختین؟

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از Rose96 :
بچهها هزینه ی آزمونهای قلمچی برای کسی که دوساله اونجاآزمون میده شامل تخفیف میشه؟بعدشماکامل پرداختین؟

آره چرا نشه ؟‌براي من كه قبلا فقط سه سال پيش واسه 10تا آزمونش ثبت نام كرده بودم 60 تومن تخفيف دادن براي شما هم ميدن ديگه. (‌البته تخفيف زودهنگام گرفتم من چون از ارديبهشت براي تابستون و كل سال ثبت نام كردم )‌
كلا تخفيف بستگي به نمايندگي داره.
من كامل همون روز ثبت نام پرداخت كردم ولي فكر ميكنم تا دو سه ماه هم ميتونين نصفش رو چك بدين.

sana.sh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از Rose96 :
تو سنندج تو سه تا قسط ميديش و آزمونايي ك ندادي كم ميشه چون هر آزمون يه قيمتي داره و ضرب در تعداد آزموني ميشه كه شركت كني مثلا يه سري فقط جمع بنديشو ميرن

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0

چون عادت کردم همیشه درصدامو اینجا مطرح کنم، ایندفعه هم میگم:

ادبیات: 69
عربیات: 96 :-\
معارفات: 100 <D=
انگلیسیات: 67 :-?
ریاضیات: 95 :|
زیستیات: 18 {-8
فیزیکات: 80
شیمیات: 70

یعنی من ژنتیکو خورده بودم باز 25% زدم (با نگاه به گذشته). سال دومم دوتا نگاه به گذشته 10%!!!!!!!!!!

بالا