• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : هیس! دختران فریاد نمی‌زنند

به نقل از فائزه.و :
موافق نیستم. اولا داستانِ فیلم درموردِ دخترا و کلا قشرِ زن بود. طبیعتا قرار نبود بیاد از مراد خوب بگه؛ و مثلا بیاد بگه که اونم دلایلی داشته برایِ این کارش. که اگر هم دلیلی میبوده به نظرم خیلی احمقانه است. میخواید بگید مثلا اون بیچاره بود؛ فرضا تو خونواده ی خوبی بزرگ نشده بود، یا هزارجورِ دلیلِ اینجوری؛ وبعد بیاید تبرئه‌ـش کنید که پس حالا حق داشته به فلانقد دختر، اونم تو این سن تجاوز کنه؟ اینجور رفتارهایِ حیوانی از همه نظر ناپسندِ، و هیچ جوره نمیشه گفت اون حق داشته. چه بسا کسایی هستن که فرض میگیریم تو شرایطِ اون بودن؛ مثلا بدبخت بودن، اما همه که اینجوری نمیشن. پس این به شخصیتُ ذاتِ اون فرد بستگی داره. میشه اینجوری هم توجیه کرد که این رفتارا و این تجاوزا صرفا برایِ مرادُ امثالِ مراد نیست که بدبختن. داستانهایی هم شنیدم که کسایی از رویِ بیماری، صرفا از رویِ بیماریُ حیوان صفت بودن، همچین کارایی میکردن. پس اصلا نمیشه گفت چرا درموردِ زندگیِ اون چیزی نگفته.

شاید شیرین بینا خوب نبود؛ شاید اون پسره یوقتایی واقعن بد بازی میکرد، اما مریلا زارعی، علی الخصوص اون قسمتایِ آخر، تو دادگاه، خیلی خوب بود به نظرم. یعنی میشه گفت یه جورایی از بهترین گزینه ها برایِ این نقش بود. فرض میکنیم اون نبود؛ کی میتونست این نقشُ به بهترین شکل بازی میکرد؟ :-? نمیگم عالیُ فلان بود. اما یکی از بهترین گزینه ها برای این نقش بود.

فیلمبرداری هم یه جاهایی واقعن بد بود. اون اولِ فیلم مخصوصا. آدم سرگیجه میگرفت.
به نظرم دیگه اگه بخوایم فیلمامونم به این وضوح تفکیک جنسیتی کنیم خیلی وحشتناک میشه! این موضوع هیچ ربطی به زن ها نداره!در مورد تجاوز، به خیلی از پسر بچه ها هم تجاوز میشه.اصلا یه قاتل سریالی تو یکی از همین شهرهای ایران (خیلیم معروفه) فقط به پسربچه ها تجاوز می کرده.اگه بحث روانیشه به اون ها هم کم تر فشار روحی وارد نمی شه!!
بدترین کار برای تاثیرگذاری سیاه سفید نشون دادن چیزهاست و این اصلا "طبیعی" نیست به نظرم که بخواد از مراد بد بگه!!! خیانته این کار به نظرم.اونم با این طرز تفکر مردم ایران.اینا واقعیت نیست.این نوعی دروغه به نظرم.
ینی شما دارید میگید دختری که زده یک "وجود" رو از موجود بودن خارج کرده بیگناهه و یک آدمی که معلوم نیست چرا به اون دختر تجاوز کرده گناهکار؟! حالا مثلا می گید که عیب نداره مرد متجاوز رو کشته؟! یک انسان رو نابود کرده که شاید اون انسان می تونست اصلاح بشه.شاید اون انسان اگه در موقعیت مناسبی بزرگ می شد این وضعیت پیش نمیومد و انسان بزرگی می شد برای خودش.البته قطعا با این وضعیت زندان ها (حالا نه فقط ایران، حتی کشورهای پیشرفته) نمی شه خیلی به اصلاح امید داشت ولی به نظرم مسیر حرکت باید این باشه.این همه موضوع!برای فرهنگسازی، برای تاثیر روی مردم، چرا این سینمای لعنتی انقد مزخرفه پس؟! :-<

من اصلا میگم سیستم هیکل و بدن و صدا و سابقه ی بازیگری مریلا زارعی اصلا برای یک وکیل مناسب نیست.صدا خیلی مهمه برای این نقش.

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

به نقل از تـارا :
به نظرم دیگه اگه بخوایم فیلمامونم به این وضوح تفکیک جنسیتی کنیم خیلی وحشتناک میشه! این موضوع هیچ ربطی به زن ها نداره!در مورد تجاوز، به خیلی از پسر بچه ها هم تجاوز میشه.اصلا یه قاتل سریالی تو یکی از همین شهرهای ایران (خیلیم معروفه) فقط به پسربچه ها تجاوز می کرده.اگه بحث روانیشه به اون ها هم کم تر فشار روحی وارد نمی شه!!
بدترین کار برای تاثیرگذاری سیاه سفید نشون دادن چیزهاست و این اصلا "طبیعی" نیست به نظرم که بخواد از مراد بد بگه!!! خیانته این کار به نظرم.اونم با این طرز تفکر مردم ایران.اینا واقعیت نیست.این نوعی دروغه به نظرم.
ینی شما دارید میگید دختری که زده یک "وجود" رو از موجود بودن خارج کرده بیگناهه و یک آدمی که معلوم نیست چرا به اون دختر تجاوز کرده گناهکار؟! حالا مثلا می گید که عیب نداره مرد متجاوز رو کشته؟! یک انسان رو نابود کرده که شاید اون انسان می تونست اصلاح بشه.شاید اون انسان اگه در موقعیت مناسبی بزرگ می شد این وضعیت پیش نمیومد و انسان بزرگی می شد برای خودش.

من اصلا میگم سیستم هیکل و بدن و صدا و سابقه ی بازیگری مریلا زارعی اصلا برای یک وکیل مناسب نیست.صدا خیلی مهمه برای این نقش.

اون تیکه ی اول که میگی درسته. پسر بچه و فلان. اما دیگه همه میدونیم این اتفاق بیشتر، خیلی بیشتر، برای یه دختر میفته. و کسی هم که این کارُ میکنه؛ چه تجاوز به یه دختر، چه پسر به هرحال کارش نشون از یک نوع جنونِ، و من باز هم میگم که نمیشه گفت اون فرد کمبودی داره یا هرچیزِ اینجوری. این اصلا دلیل بر یک کارِ وحشیانه ی این مدلی نیست. و راجع به فیلم هم درکل به نظرم نمیشه محکومش کرد به این که چرا راجع به زندگیِ مراد حرف نزده. خب باتوجه به مدت زمانِ محدودی که یه فیلم داره نمیتونه رو همه ی بازیگرا به یه اندازه مانور بده؛ و اصلا داستانِ فیلم چیزِ دیگه ای بوده. هر قصه و اتفاقی رو میشه از هزاران بعد نگاه کرد. حالا پورانِ درخشنده به این اتفاق اجتماعی از دیدِ شیرین نگاه کرده. که اتفاقا به نظرم لازم بود. لازمِ یه وقتایی از شخصیتِ زن، که تو جامعه ی الانِ مخصوصا بهش خیلی کم لطفی میشه، دفاع کرد.

مثلا نقشایِ جدی بهش نمیخوره؟ :-"
جالبِ که به نظرِ من صداش برایِ این نقش خوب بود اتفاقا. :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

من تا حالا ندیدمش اما حتی اگه فیلم بدی هم بوده باشه لابد تاثیرگذار بوده که این جوری دارید نقد و بررسی و حتی طرفداری اش را می کنید.

sina92

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
قم

اتفاقا همین یک هفته پیش رفتم سینما و هیس!دختر ها فریاد نمی زنند دیدم قشنگ ولی خیلی غمگین بود

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

خوب اول در مورد موضوع کلی فیلم....
همه میدونیم در مورد تجاوز بود....
اما خوب کنار اون داشت خیلی چیزای دیگه رو هم میگفت....
نقش خانواده،نقش مدرسه،نقش قانون و خیلی چیزای دیگه....
راستش در مورد اینکه به پسرا هم تجاوز میشه قبول....
اما هیچ وقت اون عواقبی که برای یه دختر توی جامعه هست بعد از این اتفاق برای یه پسر نیست....
ممکنه که بگید دارم خیلی فمنیستی برخورد میکنم اما این واقعیتی که باید قبولش کینم....
فیلم داره میگه که اگه پدر و مادر اون بچه یا معلمش وقتی میخواست باهاشون حرف بزنه بهش گوش میدادن و براش وقت میذاشتن
الان این وضع رو نداشت....
یه پیام مهم فیلم در واقع همون آخرین دفاع مریلا زارعی از موکلش بود.....اون تیکه ای که میگه اون خونواده هایی که
هیچ شکایتی نمی کنن و در واقع با مجرم هم دست میشن......
ما تو کل فیلم چیز زیادی از زندگی مراد نمیفهمیم....واقعا هم نیازی نیست که بدونیم...
شرایط بد زندگی دلیل نمیشه که آدم هر کاری که دوست داره انجام بده....
اون چیزی که از مراد میفهمیم اینه که نه فقط به اون دختر بلکه به افراد دیگه هم تجاوز کرده و بدون حتی یه شکایت...
این اون چیزیه که باید بدونیم و بهش فک کنیم....
یه چیز دیگه که به نطرم خیلی مهم بود تو فیلم
اون تیکه ی آخر یعنی مکالمه ی فرهاد آییش و شهاب حسینی بود....
اینکه شهاب حسینی میگه درخواست انتقالی دادم به بخش تدوین قوانین...یه سوالایی برام پیش اومده.....
اینم یه جمله ی کلیدی بود به نظرم تو فیلم....
یعنی قانونی که بذاره یه دختر به خاطر 1 قتل و اون هم به خاطر شرایط روانی اعدام بشه ایرادات بزرگی داره......

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

فیلم خوبی بود در واقع میشد گف یه واقعیتی بود که الان تو جامعه ما زیاد و همه از ترس ابرو ابراز نمیکنن

من که کلن اشکم برا همه چی جاری هسش هی کنار دوسم نشستم بش میگم مواظب باشید میرید ترون و...
تا دو روز سردرد داشتم واقن درد بزرگیه برا دختر میشه گف با دیدنه این فیلم اشکم جاری شد برا دخترا و حالم بهم خرد از همه مردای پست :-<

یه واقعیتی که تو جامعه ما هسش دیدشون نسبت به دخترا و پسراس اگه این مشکل برا پسرا پیش بیاد خانواده خعلی زود باش کنار میان شاید دعواش کنن و .... ولی اگه برا دختر همچین اتفاقی پیش بیاد بحث ابرو و تو دیه دخترم نیسی و چجوری سرمونو بالا کنیم و ایناس چون شرایط دختر زمین تا اسمون با پسر فرق داره بخاطر همینه که انقدر پسرا نسبت به دخترا ازادن و خعلی از کارا رو انجام میدن و این باعثه تاسفه به نظر من
این فیلم بدبختیه دخترا رو نشون میداد تو جامعه الانه ما [-(

نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

قشنگ بود! چون میشد حس شیرین رو درک کرد...

بازیگراش تاثیرگزار بودن..

soofy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی و ادبی فعالیت می کردم یه زمانی
دانشگاه
دانشگاه هنر اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

خوب موضوع فیلم واقعا خیلی نو و جدید بود و جرات می خاد دست گذاشتن رو این موضوعات ولی یه جاهایی ضعف فیلمنامه یا نمی دونم کارگردانی به چشم می خورد. خیلی اغراق انگیز بود در صورتی که می تونس خیلی real تر از این باشه. مثلا اونجا که پسره هی گل می فرستاد برا دختره بعد دیگه خونشون جا نداشت :| یا اینکه همش دختر بچه های یه سن خاص و به دست نگهبان ساختمون؟؟ :|
ولی خوب تنها فیلیمی بود که همه ی سینما ساکت بودند جیکشون در نمیومد. همه نفسا حبس بود کسی پفک نمی خورد... و خود من می دونم تا یه هفته حداقل درگیرشم :(

ساراخانوم

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
قم

خيلي عالي بود ومتاسفانه واقعيت جامعه

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

با عرض معذرت، فكر ميكنم بعضي از دوستان درك نميكنن كه تجاوز چه جنايت عظيميه. تجاوز از قتل هيچي كم نداره. تجاوز آينده‌ي يك شخص رو نابود ميكنه. بستگي به ديد جامعه هم نداره. قرباني اين جنايت، هميشه از رابطه‌ي جنسي و عاطفي هراسان مي‌مونه و خيلي از قربانيان هستند كه تا آخر عمرشون، حتي با كمك انواع و اقسام داروها و روانشناسها، مثل اولشون نميشن. چه برسه به يه دختربچه‌ي هشت ساله كه بدنش به هيچ وجه آماده‌ي اين نوع رابطه نيست.
به نظر من در چنين شرايطي كمي بي معنيه كه بگيم مراد هم حتمن در زندگيش مشكلاتي داشته پس نبايد اين طور محكوم شه. داشتن يه زندگي سخت به هيچ عنوان اين نوع جنايت رو توجيه نميكنه. تجاوز (مخصوصا به يك كودك) دلِ سنگ تر از دلِ قاتل ميخواد.
در ضمن، گناه كسي كه به افراد زيادي (از جمله بچه ها) تجاوز كرده، با گناه كسي كه تجاوزگرش رو كشته برابري نميكنه. معنيش اين نيست كه شيرين كار درستي كرده، ولي كارش "قابل درك"ه. (قابل درك#قابل تاييد) درحالي كه كار مراد رو هرگز نميشه توجيه كرد.

+اين كه چنين جناياتي در حق پسربچه‌ها هم انجام ميگيره غيرقابل انكاره. تجاوز به هرشكلي و به هركسي، كار وحشتناكيه و شكي درش نيست. اما، اولا اين فيلم تمركزش روي زنان بوده و نميتونيم از يه فيلم توقع داشته باشيم كه تك‌تك مشكلات جامعه رو بررسي كنه. ثانيا، اين مشكل براي "جنس زن" تو جامعه‌ي ما به طور كلي سنگين تره. چون ديد اجتماعي هميشه نسبت به زنان منتقدانه تر بوده و براي خيلي از مردم، بكارت همه چيز يه دختره.
... حرف هايي مثل "دخترم روسياه شده" و "دخترم دست خورده شده" در رابطه با تجاوز... :-<

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

سینمای اینجا تازه داره نشون میده.
به نظرتون خوب هست که برم ببینم؟ :-? :-?

amir saidi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
heli 1
شهر
tehran
دانشگاه

من خودم يه پسرم ولي ميخوام به اقاي عليرضا يه چيري بگم موضوع اين فيلم نه فمنيست گرايي نه طرفداري از خانم ها و مظلوم نشون دادنشون بلكه عدم توانايي در كنترل يك حامعه ي به قول معروف مدرنه جامعه اي كه يك مادر اينقدر به كاراش مشعوله كه وقت حرف زدن با كودكش رو نداره جامعه اي كه زن يكي از مهم ترين افراد توي بازار حتي به شوهرش نگته كه بچه اش رو سرايدار مياره خونه چرا چون خانم بايد اون ساعت با دوستاشون تو كافي شاپ باشن و پدره هم فكر ميكنه فقط پول براي زندگي بچه اش خوبه .به نظر من نياز نيست به يه دختر تحاوز بشه تا روحش به قول فيلم بيميره بلكه وقتي كه همسايه ي ما كه دو تا پورشه داره از مامانم ميپرسه بچم را كدوم مدرسه بزارم تا تا ساعت 4 نگهش داره روح بچه ميميره .به نظر من حرف فيلم اين بود نشون دادن يه سري واقهيات تا بچه ي اول دبستان رو چه دختر چه پسر با يك دسته كليد تنها نفرستنش خونه .....
بياين بكم ديدمون رو باز كنيم راجع به فيلم و خانم ريحانه من اصلا تا قبل از اين كه متن هاي شما رو بخونم فكر نمي كردم خانم ها بدبختن و ضعيفن شما يكجوري نوشتيد كه من همه ي اين ها باورم شد

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از amir saidi :
خانم ريحانه من اصلا تا قبل از اين كه متن هاي شما رو بخونم فكر نمي كردم خانم ها بدبختن و ضعيفن شما يكجوري نوشتيد كه من همه ي اين ها باورم شد

من گفتم خانم‌ها بدبخت و ضعیفن؟ شرم بر من باد اگه همچین حرفی زده باشم. :D
× جالبه؛ من کمتر فیلمی رو دیدم که انقدر نظرات راجع بهش متفاوت باشه. یه عده طرفدار سرسخت فیلم، یه عده کاملاً مخالف!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

«هیس دخترها فریاد نمی‌زنند» که تو اکران عمومی با استقبال چشمگیری همراه شد و تونست فروشی بیش از ۴میلیارد تومان داشته باشه،‌ از هفته‌ی آینده توسط موسسه تصویر دنیای هنر تو شبکه‌ی نمایش خانگی توزیع میشه.

4679_ar88zcmA.jpg

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی
پاسخ : هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند

عالی بود , واقعا . و صدالبته جدا ناراحت کننده .

بازی ها فوق العاده بود.

توی خیلی از صحنه ها من واقعا تو شوک بودم .

و وقتی فیلم تموم شدم دوست داشتم دوباره از اول ببینم و دیالوگ ها رو گوش بدم.

خوشحالم که کسی هس که به فکر چیزایی بیفته که کسی بش توجه نمیکنه.فیلم خیلی حرف بزرگی زد.

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

اول اینکه روند فیلم جدا غیر منطقی بود!
کدوم پدرُ مادری اینطوری بچه شون رو در اختیار یه مرد غریبه قرار میدن؟!
بعد هم اگه قرار باشه اینجوری که فیلم از طناز طباطبائی دفاع کرده واقعا محق دفاع باشه باید حتما تاکید بیشتری رو اینکه تو اون زمان واقعا حالش دست خودش نبوده میداشت!
مثلا هم تو همون سکانسی که میره متجاوزه رو میکشه این تاکید رو نشون میداد و هم تکرار این صحنه رو تو ذهن قاتل!
چون تمام قصه حول اینکه شیرین از خود بی خود شده که زده طرفُ کشته شکل گرفته پس باید طوری باشه که منِ بیننده واقعا این رو حس کنم!

بعد هم من نمی فهمم چرا همه از بازی طناز طباطبائی تعریف کردن بعدش!
من که واقعا نپسنیدم!
مثلا توقعی که ازش وجود داشته این بود که حداقل بتونه استرس شُ درستُ حسابی نشون بده!
که وقتی دستاشو تو هم گره میکنه انقدر تو چشم باشه که لازم نباشه حتما دوربین رو دستاش زوم شه که به چشم بیاد!!
یا مثلا مریلا زارعی که بنظرم اوج ضعف بازیش اون دفاعیات آخرش بود!

بعد هم دوستانی که میگید تجاوز به هر دو جنس صورت میگیره ولی بازتاب اتفاق افتادنش برای دخترا شاید بدتر و تاثیر گذار تره تو جامعه برای همین بازتابش رو جنس مونثُ بررسی کرده.
حرفتون درست!ولی شما تو کجای این فیلم این رو اونقدر درک کردید؟اصلا قابل لمس بود؟!یا اینکه خود آدم باید نیجه گیری میکرد؟

این نقدر هم به فیلم وارد بود که خیلی چیزا رو با هم قاطی کرده بود و خیلی جاها بی هیچ اساسُ پایه ای ربطش داده بود به مونث بودن طرف!

باز هم با وجود اینکه شاید لزوم داشت ساختن همیچن فیلمی با چنین موضوعی به عنوان پیش گیرنده،هنوزم معتقدم موضوع فیلم اونقدر فراگیر نیست که بشه حداقل از این زاویه به مساله نگاه کرد :-?

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

به نقل از Lovesky :
اول اینکه روند فیلم جدا غیر منطقی بود!
کدوم پدرُ مادری اینطوری بچه شون رو در اختیار یه مرد غریبه قرار میدن؟!
بعد هم اگه قرار باشه اینجوری که فیلم از طناز طباطبائی دفاع کرده واقعا محق دفاع باشه باید حتما تاکید بیشتری رو اینکه تو اون زمان واقعا حالش دست خودش نبوده میداشت!
مثلا هم تو همون سکانسی که میره متجاوزه رو میکشه این تاکید رو نشون میداد و هم تکرار این صحنه رو تو ذهن قاتل!
چون تمام قصه حول اینکه شیرین از خود بی خود شده که زده طرفُ کشته شکل گرفته پس باید طوری باشه که منِ بیننده واقعا این رو حس کنم!

بعد هم من نمی فهمم چرا همه از بازی طناز طباطبائی تعریف کردن بعدش!
من که واقعا نپسنیدم!
مثلا توقعی که ازش وجود داشته این بود که حداقل بتونه استرس شُ درستُ حسابی نشون بده!
که وقتی دستاشو تو هم گره میکنه انقدر تو چشم باشه که لازم نباشه حتما دوربین رو دستاش زوم شه که به چشم بیاد!!
یا مثلا مریلا زارعی که بنظرم اوج ضعف بازیش اون دفاعیات آخرش بود!

بعد هم دوستانی که میگید تجاوز به هر دو جنس صورت میگیره ولی بازتاب اتفاق افتادنش برای دخترا شاید بدتر و تاثیر گذار تره تو جامعه برای همین بازتابش رو جنس مونثُ بررسی کرده.
حرفتون درست!ولی شما تو کجای این فیلم این رو اونقدر درک کردید؟اصلا قابل لمس بود؟!یا اینکه خود آدم باید نیجه گیری میکرد؟

این نقدر هم به فیلم وارد بود که خیلی چیزا رو با هم قاطی کرده بود و خیلی جاها بی هیچ اساسُ پایه ای ربطش داده بود به مونث بودن طرف!

باز هم با وجود اینکه شاید لزوم داشت ساختن همیچن فیلمی با چنین موضوعی به عنوان پیش گیرنده،هنوزم معتقدم موضوع فیلم اونقدر فراگیر نیست که بشه حداقل از این زاویه به مساله نگاه کرد :-?
به نظرم فیلم رو خیلی خوب ندیدی !

منظورت از این جمله چیه ؟؟؟

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از شـب بو :
به نظرم فیلم رو خیلی خوب ندیدی !

منظورت از این جمله چیه ؟؟؟
یعنی به شکل مسخره ای مادره اعتماد کرد به مراد،
که مصنوعی و غیر ممکن بود بنظزم :-?

نمیدانم

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از Lovesky :
یعنی به شکل مسخره ای مادره اعتماد کرد به مراد،
که مصنوعی و غیر ممکن بود بنظزم :-?

نه غیر ممکن نیس چون من دیدم این خانواده ها واین اعتماد ها

اما توصیه میکنم این فیلم رو بادوستاتون روز تولد یکی از دوستاتون نبینید چون کاملا حالتون گرفته میشه وتولد هم...

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی