• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

گذشته - فیلم جدید اصغر فرهادی

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد
پاسخ : گذشته - فیلم جدید اصغر فرهادی

به نقل از ارغـوان اس. :
گل‌درشت و لوس بود صرفاً. :-""

همین دیگه! من انتظار داشتم خیلی شخصیت‌محورتر باشه با توجه به فیلم‌های فرهادی تا الان. از «شهر زیبا» تا «چهارشنبه‌سوری» و «درباره‌ی الی» و «جدایی نادر از سیمین»، همه یه سری شخصیت محدود داشتن که خیلی خیلی خوب پرورونده‌شده‌بودن. انتظار شخصیت‌پردازیِ خیلی بیشتری داشتم ازش؛ ولی صرفاً می‌دیدم که همه‌ی شخصیت‌ها فقط بودن که نشون بدن حقیقت لایه‌لایه و غیرقابل‎کشف ه. :-??
لوس بودنش قابل تامله ولی خوب فرهادی بعد از اون همه فشار اخر فیلم شاید می خواست کمی شیب فیلم رو اروم کنه و تماشاگر با راحت تر بعد از دیدن فیلم راه بره.

ببین البته مهم نیست که شما چه انتظاری از اقای فرهادی داشتی که چه جور فیلمی بسازه. مثلآ فیلم درباره الی محورش روی چند شخصیت بود گلشیفته و شهاب ولی این فیلم شخصیت اصلی نداشت. ولی اتفاقآ به خاطر ساختار لایه لایه ی فیلم با جنبه ها مختلف شخصیت همه ی افراد در طول فیلم اشنا میشیم چیزی که اصلآ در فیلم های دیگه فرهادی نبود و توجه به یک جنبه از شخصیت بود صرفآ.

واقعآ با حرف خانم اسکای گیرل موافقم :
شخصیت هاش رو نمیشد پیشبینی کرد که چجور تیپ شخصیتند. یعنی اصلا تیپ نبودند و هر کدوم یه فرد خاص بودند خودشون.

• لایک
امتیازات: G.MM
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97

من که وقتی دیدمش چندان به نظرم نیومد که شبیه جدایی باشه... فیلم فوق العاده ای بود ولی دیگه زیادی کشش داده بود... دیگه همه ی راه رفتن های یارو رو هم گذاشته بود تو فیلم... آخه این لازمه خداییش؟!

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

ولی اتفاقآ به خاطر ساختار لایه لایه ی فیلم با جنبه ها مختلف شخصیت همه ی افراد در طول فیلم اشنا میشیم چیزی که اصلآ در فیلم های دیگه فرهادی نبود و توجه به یک جنبه از شخصیت بود صرفآ.
«چهارشنبه‌سوری» رو دیدی شما؟

× زود تموم شه این بحث؛ داره منحرف می‌شه موضوع تاپیک :-"

adeleh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ندارم...............
دانشگاه
شریف اگه خدا بخواد!!!!!
رشته دانشگاه
It,هوش مصنوعی,شایدم فلسفه,

من به علت تنفرم از اصغر فرهادی به خاطر فیلم جدایی نادر از سیمین حاضر نشدم این فیلم رو برم سینما ببینم ولی نقداشو خوندم.....علت تنفرم از اصغر فرهادی فقط درباره جدایی نیست..........ای کاش یکم فرهنگ و اعتقادات ایرانی ها براش ارزش داشت و بازیگر زن این فیلم رو تو جشنواره در فرانسه درآغوش نمیکشید و بوس نمیکرد...اون به عنوان یک کارگردان ایرانی نماینده فرهنگ و اعتقادات ایرانی هاست...(اکثر ایرانی ها)و از نظر من این کارش فقط دهن کجی به فرهنگ و اعتقادات ما ایرانی هاست......... h-: :-?
من گفتم حرف فیلم جدایی نادر از سیمین رو پیش نکشم....ولی واقعا واسه اون کسی که از این فیلم حمایت میکنه و یک ایرانی هست متاسفم...جاهلیت تا چقدر ؟؟؟؟؟ای کاش ما ایرانی ها اینقدر ساده و ظاهر بین نبودیم که این جور سرمون کلاه بره..........واقعا که!!!!!!!بعدشم فرهادی موقع اسکار گرفتن فارسی حرف نزد....چرا الکی میگی؟؟؟؟؟؟خودم فیلمشو دارم..............تو این فیلم تمام شخصیت ها دروغ گفتن ال سیمین...........بیشترین دروغ روهم راضیه گفت .............سیمین که یک مادر دلسوز و فداکار هست............تنها شخصیتی که دروغ نمیگه این قدر آینده بچشو تو ایران بد میدونه که بااینکه شوهرشو و زندگیشو دوستداره ولی به هر قیمتی هست میخواد بره ...........میخواد بچش توی یک محیطی بزرگ بشه که آیندش تضمین باشه و دروغ گو بار نیاد!!!!!!!اون وقت شما تصور کنید یک دوست خارجی دارید و باهاش دارید این فبلم رو میبینید........بعد از این فیلم اون چه احساسی بهش دست میده............لابد با خودش میگه.......چقدر ایران جای بدی واسه زندگی کردنه؟؟؟؟آدما همش دروغ میگن و یک نفرم که تو این فیلم آدم درستی هست یعنی دروغ نمیگه و دست رو قرآن نمیزاره الکی .و قسم الکی نمیده میخواد از این کشور بره...........چقدر ایران جای بدی هست !!!!!!!!!!!!!قهرمان این فیلم کشور هایی مثل کشور های ما هست که آینده بچه ها درآن تضمین هست و ایرانی های خوب که دروغ هم نمیگن دوست دارن تو کشورهایی مثل کشور ما زندگی کنن........برداشت شما ای که تو ایران زندگی کردی از این فیلم با برداشت کسی که هیچ تصوری از ایران نداره و فقط این فیلم رو دیده خیلی فرق داره........اون وقت شما واقعا از این فیلم افتخار می کنی؟؟؟؟؟من نمیگم تو ایران همه چیز خوبه و هیچکس دروغ نمیگه من میگم این جور فیلم ساختنم به شعور و فهم ایرانی ها توهین میکنه.............همه جا میان یک فیلم خوب از کشورشون میسازن وچهره خوبی از اون تو دنیا نشون میدن ولی ما واسه اسکار گرفتن حاضریم چهره کشورمون رو تو دنیا بد نشون بدیم تا به هر قیمتی اسکار بگیریم.............اصلا مگه اسکار چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/همه میدونن که بیشتر جایزه هاش سیاسی هست.......کاش این قدر سیاست را وارد هنر نکنیم..............من این فیلم رو که دیدم خیلی بهم برخورد.خیلی................البته این فیلم خیلی روش کار شده و یک فیلم لایه ای هست ..............چیزایی که من گفتم یک نقد کوچولو از این فیلم بود
پیشنهاد میکنم براکه سرتون کلاه نره و به ظاهر اکتفا نکنین ..............حتما نقد این فیلم رو توسط دکتر رایفی پور گوش کنین......البته اون خوبی های فیلم رو هم میگه.................من هم موافقم که اصغر فرهادی واقعا آدم باهوشی هست و بلده که چی جوری فیلم بسازه و جایزه بگیره...............ولی خیلی نامرده 8-> :((
کاش به جای اینکه چهره خوبی از ما تو دنیا نشون بده نمیومد فیلمی بسازه که به هر قیمتی بخواد جایزه بگیره

× پست‌های متوالی‌تون یکی شدن؛ لطفاً رعایت کنید.

vahidd

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از ارغـوان اس. :
«چهارشنبه‌سوری» رو دیدی شما؟

× زود تموم شه این بحث؛ داره منحرف می‌شه موضوع تاپیک :-"
بله البته اون موقع فکر میکنم من سوم راهنمایی بودم. فیلم رو تا حدودی به خاطر دارم.

تا اونجا که من به یاد دارم شخصیت های فیلم یعنی زن, مرد و خدمتکار کاملآ شخصیت های تک بعدی و قابل پیش بینی بودند.

adeleh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4
شهر
مشهد
مدال المپیاد
ندارم...............
دانشگاه
شریف اگه خدا بخواد!!!!!
رشته دانشگاه
It,هوش مصنوعی,شایدم فلسفه,

به نقل از jamesII :
نمیدونم دوستان عباس کیارستمی رو بخاطر میارن یا نه اما از جهاتی ب اصغر فرهادی شباهت داره :

1. موفقیت در جشنوراه های خارجی
2. ادامه کار در خارج از کشور
3. به وجود آمدن حاشیه هایی بخاطر اتفاقاتی ک در مراسمی جهت دادن جایزه ب بازیگر زن اتفاق افتاد و ....

و ...

درهر صورت از لحاظ تکنیک و سبک با اصغر فرهادی متفاوته اما اتفاقات مشابه هم داره چندتا سوال دارم که در جهت مفید شدن تاپیک مینویسم:

1. چ دلیلی باعث شد ک اصغر فرهادی با این که کار مشابه رو اون هم در بازه زمانی بدتر سیاسی نسبت ب اون موقع انجام داد اما توبیخ نشد و سریعا از جو خارج شد؟

2. چرا هر دو کارگردان در نظر کارگردانان بزرگ سینما ایران و صاحب سبک مثل بهرام بیضایی و داریوش مهرجویی و سید رضا میرکریمی و ... وجهه خوبی ندارن علارغم موفقیت ها در جشنواره ها؟

3. تفاوت های این دو کارگردان؟
من فقط میدونم این دو کارگردان برای مطرح شدنشون چهره ایران رو خراب کردن.....ومن از این موضوع خیلی ناراحتم....کاش اینقدر هنر رو وارد سیاست نکنیم... h-:

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

این فیلم دقیقا یک کپی فرانسوی از جدایی نادر از سیمین بود!
مردی که همسرش بهش خیانت کرده و داره ازش جدا میشه. (که اتفاقا ایرانی هم هست و ریش بلندی هم داره!)
دختری که ما بین اینها ایستاده و سعی در جلوگیری از وقوع طلاق داره و در انتها هم موفق نمیشه.
و در نهایت یک گره داستانی خیلی سطحی که از اواسط فیلم ایجاد میشه و در خدمت موضوع فرعی فیلم یعنی علت به کما رفتن همسر سمیر درمیاد که اتفاقا دونستن جواب این مسئله هم خللی در داستان اصلی ایجاد نمیکنه و بییننده از همون اول متوجه میشه که نهایت امر طلاق ماری و احمد از هم دیگه هست.
فیلم هیچ چیز خاصی نداشت در واقع. قبل از اکران در مصاحبه‌ای که با کارگردان منتشر شد و اون رو خوندم فرهادی در توجیه انتخاب فرانسه و حومه پاریس برای لوکیشن فیلمبرداری تاکید زیادی داشت که میخواد از معماری این شهر در مضمون فیلم استفاده بکنه. ولی برخلاف گفته‌هاش معماری و کلا لوکیشن فیلم هیچ تاثیری در روند داستانی فیلم نداره و عملا هیچ فرقی بین خارج و داخل پاریس در فیلم دیده نمیشه.
تنها نکته مثبت فیلم به نظرم بازی خوب بازیگرانش و مخصوصا شخصیت لوسی بود که علاوه بر اینکه با این فیلم یک استعداد جدید به سینما معرفی شد طبق معمول تمام فیلم‌های فرهادی بازی شخصیت‌ها تصنعی نبود.
راضی نبودم در کل و برای من پایین تر از حد انتضار بود.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

گویا دوبله‌ی گذشته هم شروع شده.

%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA%D9%87.jpg

«دوبله فیلم به تازگی در استوديو رها آغاز شده و فرهادی از بازيگرانی چون محمد رضا فروتن، ساره بيات، سحر دولتشاهی و ماني حقيقي به عنوان صداپيشه در نسخه دوبله گذشته استفاده کرده است. فروتن به جاي طاها رحيم، ساره بيات به جاي برنيس برژو و سحر دولتشاهی به جای پائولين بورلت در نسخه فيلم فرهادی صداپيشگی می‌کنند. گفته می‌شود مانی حقيقی نيز در نسخه دوبله اين فيلم به جای يکی از بازيگران صحبت ميکند. علی مصفا و بابک کريمی نيز به جای خودشان در اين فيلم صحبت می‌کنند.»

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از ریـحـانـه :
«دوبله فیلم به تازگي در استوديو رها آغاز شده و فرهادی از بازيگراني چون [i]محمد رضا فروتن، [/i]ساره بيات، سحر دولتشاهی و ماني حقيقي به عنوان صداپيشه در نسخه دوبله گذشته استفاده کرده است. فروتن به جاي طاها رحيم، ساره بيات به جاي برنيس برژو و سحر دولتشاهی به جاي پائولين بورلت در نسخه فيلم فرهادی صداپيشگی مي کنند. گفته مي شود مانی حقيقي نيز در نسخه دوبله اين فيلم به جاي يکي از بازيگران صحبت ميکند. علی مصفا و بابک کريمی نيز به جای خودشان در اين فيلم صحبت مي کنند.»

علی مصفا در نقش(احمد)، ساره بیات (ماری با بازی برنیس بژو)،علی سرابی (سمیر با بازی طاهر رحیم) سحر دولت‌شاهی (لوسی با بازی پائولین بورلت)،آزاده صمدی (نعیما با بازی سابرینا وازانی)، بابک کریمی در نقش شهریار و بازیگران خردسال نیکی نصیریان (لئا)، دانیال آب‌دارباشی در نقش (فواد)، مانی حقیقی و برخی افراد سینمایی دیگر نقش‌های کوتاه فیلم را خواهند گفت.

:-??
در ادامه همین خبر:
مدیر دفتر پخش فیلمیران بیان کرد: دوبله فیلم «گذشته»، آخرین ساخته اصغر فرهادی، تمام شده است‌ و صداگذاری آن تا هفته آینده به پایان می‌رسد.بنابراین با تمام شدن صداگذاری، نسخه دوبله شده «گذشته» از چهارشنبه هفته آینده (6 شهریور) در سینماها نمایش داده خواهد شد.

منبع

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از فَــرز :
علی مصفا در نقش(احمد)، ساره بیات (ماری با بازی برنیس بژو)،علی سرابی (سمیر با بازی طاهر رحیم) سحر دولت‌شاهی (لوسی با بازی پائولین بورلت)،آزاده صمدی (نعیما با بازی سابرینا وازانی)، بابک کریمی در نقش شهریار و بازیگران خردسال نیکی نصیریان (لئا)، دانیال آب‌دارباشی در نقش (فواد)، مانی حقیقی و برخی افراد سینمایی دیگر نقش‌های کوتاه فیلم را خواهند گفت.

:-??
در ادامه همین خبر:
مدیر دفتر پخش فیلمیران بیان کرد: دوبله فیلم «گذشته»، آخرین ساخته اصغر فرهادی، تمام شده است‌ و صداگذاری آن تا هفته آینده به پایان می‌رسد.بنابراین با تمام شدن صداگذاری، نسخه دوبله شده «گذشته» از چهارشنبه هفته آینده (6 شهریور) در سینماها نمایش داده خواهد شد.

منبع

خبر تو جدیدتره و به نظر میاد منبع‌ش هم موثق‌تر باشه. شاید هم مثلا اول قرار بوده فروتن باشه، بعد نشده. :-?
در سینماها؟! یعنی میخوان یه دور دیگه تو سینما نمایش بدن، این بار دوبله شده؟ من فکر کردم برای پخش از سینمای خانگی دوبله کردن.

• لایک
امتیازات: ftnt

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از ریـحـانـه :
خبر تو جدیدتره و به نظر میاد منبع‌ش هم موثق‌تر باشه. شاید هم مثلا اول قرار بوده فروتن باشه، بعد نشده. :-?
در سینماها؟! یعنی میخوان یه دور دیگه تو سینما نمایش بدن، این بار دوبله شده؟ من فکر کردم برای پخش از سینمای خانگی دوبله کردن.

آره شاید :-?
نه دیگه حتما ی سری خوششون نیومده از فیلم زبان‌ اصلی حالا اومدن دوبله کردن و باز میخوان اکران کنن! :rolleyes: شایدم برا این‌که مدت حضورش رو بیشتر کنه تو گیشه ها و ب تبعش فروش بیشتر

8098

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان

ما از وسطای فیلم منتظر بودیم که فیلم تموم شه!!!!....

کاربر حذف شده 8031

مهمان

حدّاقل از لحاظ گندگی و بحث‌های روی کاغذ شانس اینکه گذشته تو اسکار بیشتر جایزه بیاره نسبت به این فیلم‌ها خیلی بیشتره ؛ پس فکر می‌کنم گذشته رو بفرستن .

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از علی‌رضا ح. :
حدّاقل از لحاظ گندگی و بحث‌های روی کاغذ شانس اینکه گذشته تو اسکار بیشتر جایزه بیاره نسبت به این فیلم‌ها خیلی بیشتره ؛ پس فکر می‌کنم گذشته رو بفرستن .

بر فرض اینکه گذشته هم انتخاب بشه اصلا چطوری میخوان همیچین کاری بکنن؟
چون نماینده فرانسه به حساب میاد نه ایران.
هرچند که به نظر من این فیلم کوچکترین شانسی توی اسکار نداره.

کاربر حذف شده 8031

مهمان

اينكه چرا گذشته باید از ایران بشه یا اینکه اصلا گذشته می‌تونه نماینده ایران باشه ؟ این رو بگم که سینمای فرانسه خصوصی هست و حق مالکیّت و هر چیزی متعلّق به شرکت توزیع کننده هست ؛ که اینجا هم سونی پیکچرز از تمایل خودش نسبت به نمایندگی گذشته از ایران خبر داده . این از بحث حقوقی . خوب این هم واضح هست چون که کسب اسکار غیر آمریکایی خیلی راحت‌تر هست . امّا شاید تنها ایرادی که خودم به شخصه به این فیلم دارم اینه که این فیلم مغایر فرهنگ‌های ماست امّا کاملاً منطبق بر فرهنگ غربی هست . که این موضوع شانس‌ش رو برای کسب اسکار زیاد می‌کنه . البتّه اسکار جایزه‌ای سیاسی هست و با توجّه به خیلی سیاسی شدن فرهادی - نامه نوشتن به اوباما و اینا و ... - نسبت به ۲ سال پیش شانس‌ش خیلی بیشتر هم شده نسبت به ۲ سال پیش . وقتی آرگو اسکار می‌تونه ببره این چشه ؟! :د
امّا از لحاظ هنری ؛ منم از این فیلم خوشم نیومد ولی خوب انتخاب بین بد و بدتر هست ! مثلا میخوایم هیس رو بفرستیم ؟! :)) هر چند من تو این فیلم‌ها خیلی دربند و دهلیز رو از بقیه بیشتر دوست دارم ولی باز معتقدم که کلاس فرهادی از همه اینا بالاتر هست . اصلاً فرهادی یه اسکار برده ! می‌دونید چه تأثیری داره تو دید داوران نسبت به فرهادی ؟ هر چند که که من نقد های خارجی مثلا اینجا گفته که برای کسب بهترین فیلمامه اورجینال شانس چهّارم هست . یا اینجا رو دیدم فهمیدم که که خارجی‌ها دیدشون نسبت به این فیلم خیلی مثبت هست .

من هم موافق نمایندگی گذشته از ایران تو اسکار هستم شانس کمی هم نداره !

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

خوب اگرچه اسکار در حال حاضر به طور واضح تحت تاثیر سیاسته ولی من از این نظر میگم گذشته شانس کمی برای حتی کاندید شدن هم داره که اولاً در این فیلم زشت و خشن نشون دادن ایرانی‌ها به نسبت کار قبلی فرهادی شدت کمتری داره.
یعنی شما اون چهره بد مورد انتظار غرب از ایران و ایرانی رو توی این فیلم کمتر میبینید و این خودش به تنهایی خیلی از شانس گذشته برای موفقیت توی اسکار کم میکنه.
ثانیاً فیلم از لحاظ هنری هم چیز قابل قبولی نداره.
یه فیلمنامه تکراری و کپی شده از جدایی که فقط اسم و ملیت شخصیت‌هاش عوض شده و ضعف‌های فنی مثل کم‌رنگ بودن موسیقی متن و فیلمبرداری ضعیف و حرکت دستی دوربین که خاصِ فیلمهای ایرانی هست رو همراه خودش داره.
گذشته یک فیلم متوسط هست و در مقایسه با جدایی خیلی ضعیف‌تره.
اگرچه برای فرهادی نام کشور سازنده فیلم فرق آنچنانی نمیکنه و براش اهمیتی نداره که فیلم از طرف ایران به جشنوراه بره یا فرانسه و اون در هر صورت شانسش رو امتحان میکنه ولی من به طور کلی موفقیت این فیلم توی اسکار رو بعید میدونم هرچند که اسکار در این چند ساله نشون داده که میتونه مخاطبش رو غافلگیر کنه و اگر گذشته بعد از The Hurt Loker، The Artist و Argo اسکار بهترین فیلم سال رو هم بگیره من اصلا تعجب نیمکنم.

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

× بی‌ربط: اون «جدید» رو از عنوان بردارید ممنون‌تون می‌شم. :-" مرسی. :-"

به‌نظرِ من «گذشته» از طرفِ فرانسه بره، «پذیرایی ساده»ی مانی حقیقی از طرفِ ایران خیلی بهتر می‌شه. :-"" پذیراییِ ساده خیلی جهان‌شمول‌طورتر و درگیرکننده‌تر از گذشته نبود انصافاً؟ گذشته خیلی شبیهِ چهارشنبه‌سوری بود، حال‍ا با گره‌افکنی‌ها و روابطِ علّت‌ومعلولیِ پیچیده‌تر. بازی‌هاشون هم خیلی چیز خاصی نبود نسبت به بقیه‌ی فیلم‌های فرهادی؛ موسیقی خیلی خاصی هم نداشت؛ کل‍ا پدیده‌ی خاصی نبود :-" ولی پذیرایی ساده حداقل فیلم‌نامه‌ش و فیلم‌برداری‌ش خیـــلی متفاوت بود به نسبتِ فیلم‌های دیگه.
بقیه‌ی فیلم‌های پیشنهادی‌شون هم که کل‍اً پرت بودن در این زمینه. :-"

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت
  • شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

خوب دوستان، از الان شمارش معکوس برای نامزدهای بخش خارجی زبان جوایز آکادمی که اسامی اونها در روز ۲۶ دی ماه اعلام میشه شروع شده و همچنین واکنش‌ها نسبت به انتخاب گذشته هم شدیدتر شده.

مثلا در یکی از این مصاحبه‌ها که من امروز میخوندم محمدصادق کوشکی گفته وزارت فرهنگ پهلوی هم فیلم فرانسوی را بعنوان نماینده ایران معرفی نمی‌کرد!

همینطور در اظهار نظر مشابهی بهمن مقصودلو یکی از منتقدان سینما هم به این تصمیم اعتراض شدیدی داشته.

حالا سوالی که من از خود شما دارم اینه که آیا با این موضوع موافقید که فیلمی که هزینه ساختش از کشور فرانسه است و بازیگران و تقریبا تمام عوامل پشت‌صحنه‌اش هم فرانسویه و مهم‌تر از همه اینها زبانش فارسی نیست و موضوعشم هیچ ربطی به خود ایران نداره، به عنوان نماینده ملی ما توی اسکار معرفی بشه؟!

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از NEO :
حالا سوالی که من از خود شما دارم اینه که آیا با این موضوع موافقید که فیلمی که هزینه ساختش از کشور فرانسه است و بازیگران و تقریبا تمام عوامل پشت‌صحنه‌اش هم فرانسویه و مهم‌تر از همه اینها زبانش فارسی نیست و موضوعشم هیچ ربطی به خود ایران نداره، به عنوان نماینده ملی ما توی اسکار معرفی بشه؟!

الان حضورش قطعی شده :-‌ ؟

× طبیعتا همین که زبانش فارسی نیست و بسیاری از عوامل پشت‌‌صحنه‌ش فرانسوی‌ن، دلیل ِ کافی‌ای هست برای اینکه این فیلم به عنوان نماینده‌ی ما معرفی نشه. فکر نمی‌کنم که این کار درست باشه. :‌)

بالا