• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

باید ها و نباید های سال اولی ها

وضعیت
موضوع بسته شده است.

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
دندون پزشكي:*
پاسخ : باید ها و نباید های سال اولی ها

به نقل از moh@m@dj :
یه سوال مهم
اگه کسی ماشین داشته باشه اجازه میدن ماشینشو بیاره تو دانشگاه؟
خصوصا در مورد دانشکده دندان پزشکی دانشگاه تهران
3 سال اول نداره...و راهش خوبه...هرجاي تهران ميخواي باش
ولي از سال 3 دانشكده ميره خارج دانشگاه...طرفاي حكيم...جلوي دانشكدش (كه خيلي بزرگتر از قبليه...خيلييييييي)يه خيابونه كه كلش واسه پارك كردنه

Sarikhani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شيراز
شهر
شيراز

به نقل از شواليه سبز :
بد نیست یک مقدار از اون روی سکه هم گفته شه! نه؟
مسلما اگه گفته بشه كه خوبه ولي چيزي كه هست اينه كه ما ميخوايم دغدغه هامون رو برطرف كنيم نا علايقمون رو! :-"

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از Ostad M.Shajarian :
مسلما اگه گفته بشه كه خوبه ولي چيزي كه هست اينه كه ما ميخوايم دغدغه هامون رو برطرف كنيم نا علايقمون رو! :-"
پس من تو مای شما نیستم :D!!!
یه سوال ! از ترم دو بایدواحدهامونو خودمون برداریم؟دست خودمونه چند روز هفته رو کلاس داشته باشیم؟
(من فقط 11 تا پست دیگه میدم! میخوام رند شه: :D)

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از فَــرز :
برای حفظ حرمت دوستان ریاضی و علی‌الخصوص برقی ها: شاید طرف سهمیه ای بوده :-" :D

×معصومه: توصیه میشه با دوستان خوابگاه بریم خرید/بیرون؟! :-? سر رودربایستی و اینا ان تومن خرج کنه مثلا :-"
خریدو والا خود منم میترسم...دیگه دلو بزن به دریا...هرچی باشین خود شما ها کنار هم میشین یه کلاس دیگه..از فضا که نمیان...خودت تریپ باکلاسی برنداری کسی بهت گیر نمیده...خوب با کسی برو که زیاد اهل کلاس گذاشتن نباشه..
من یه بار با بچه ها که رفته بودیم مشهد اصلا همه میترسیدن با هم برن خرید اصن یه وضی...یکی از بچه های شهرستان که من باهاش رفته بودم میگفت اونم میترسه...ولی ترس نداره بابا..میان جلو شما میگن انقد خرج کردیم..ولی در واقع خیلیاشون الکی میکن...خداوکیلی بین مانتو 50 تومنی و مانتو 150 تومنی خیلی هم تفاوت نیست..فقط دومیه رفته از جای گرون تری خرید کرده پول مکان رو داده نه جنسو
مورد داشتیم هی میومد میگفت من کیفمو 300 خریدم..پالتومو فلان تومن...بعد یه مانتو که تنش بودو یه سال بالایی هم یه بار پوشیده بود گفتیم چند گفت 38 تومن :)))

حالا نقل قول نشد بکنم ولی. من هنوزم میگم گاهی گول خورنده احمق نیست گول زننده زیادی نامرده..

دانشگاه خیلی هم خوبه..همین قضیه سوژه کردنو در نظر بگیر..بقیه اگه بدونن تو کسی هستی که بقیه رو مسخره نمکنی سوژه نمیکنی ببینن پشتت کسی چیزی بگه، میگن نگو...این ادم خوبیه...خیلی این جوری دیدم..
اگر با زبونتون و کاراتون مردمو اذیت نکنین مردمم هواتونو دارن...بابا این جا ایرانه ها...همین دختره که میگم سوژه شده هم همه میگن پسره چه بیشور بوده..کسی نمیگه دختره خنگ بوده...بالاخره حرف یه روز دو روز نیست که...قشنگ همه میشناسنتون..

مهربون باشین..باهاتون مهربون میشن...خیلی هم خوش میگذره

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

بچه ها راست میگن من میترسم از اون ور بوم بیفتین !!!:)))

واقعیت اینه دانشگاه معمولا انقدر خوش میگذره که با هیچ چیز دیگه ای قابل ملاحظه نیست..
یه محیطیه که من میرم توش حس امنیت میکنم..
مثلا پارکای بیرون تک بشینی معلوم نیست چی بشه ولی تو پارکای داخل دانشگاه میدونی تکی بشینی تو بارون هندزفری بزاری گوشت...اصن دلت خواست گریه کنی..
نمیدونین تو بارون...ساعت 5 عصر،،جلوی یه استخر بشینی که دورش پر. گل و درخته ...اصن مناظر فوق العاده...خود منظرش مهم نیست مهم اینه اونجا حس امنیت هست

پسرا راحت والیبالو فوتبالو. و ...
ما هم یه عالمه جا برای قدم زدن..یه عالمه بوفه و کتابخونه و .. برای امتحان کردن..

یه عالمه دوست جدید...از هر ده تا 9 تاشون بچه های خوبین هرچند از لحاظ اعتقادی و سیاسی به هم نخورین..

دانشگاه جایی بود که من فهمیدم از تعداد موهای معلوم یک دختر نباید اخلاقشو در نظر بگیری..
دانشگاه جاییه که یاد میگیری دوست پیدا کنی هر چند با دوستت 40 درصد تشابه داشته باشی و اون درصدم فکر کنم به شباهت ژنوم گونه بشر برمیگرده:)))
بعد قرار نیست با همه 100% تو همه چی رفیق باشی..بعد همه چیتو به همه رفیقات نباید بگی..چون درجه رفاقتتون فرق داره ولی عوضش کلی رفیق داری که تنها نمیمونی

مثلا تنها بشینی یکی میاد میگه فلانی بریم بیرون دلت باز شه?بعد مثلا میرید سینما....خوب اخه داشتیم از اینا تو دبیرستان? ته تهش طرف میگفت پاشو بریم سر کلاس :)))
خلاصه دانشگاه خیلی باحاله ولی مخاطراتشو داره بالاخره،،من بازم بگم ابرو دار باشی،،مردمو مسخره نکنی،،،هر بلایی هم سر خودت بیاد کسی در مورد خودت فکر بد نمیکنه

من بخوام لذت دانشگاهو و بچه ها رو با یه چیزی مقایسه کنم هر روز دانشگاه برام مثل یک روز اردوی مدرسه ست..
من شبی که رفتم خوابگاه بچه های بسیجمون که حالت عادی زیاد طرفشون نمیرم منو بردن اتاقشون کلی بازی و خوراکی و پانتومیم و ....بالاخره همه یه خوبیایی دارن اگه بگردین پیدا میکنین..اونا هم خیلی با حال بودن...من مشهدم که رفتم با اونا بودم...ولی حالت عادی دوستای دانشگام به جز من همشون مقنعه شون عقبه...پس ببینید این چیزا مبنا نیست..ولی حتی الامکان دوستاتون شبیه خودتون باشن..

فقط من میگم حواستون جمع باشه اول کاری نرید عاشق شید..همین..این همه کارای دیگه هست...

ehsanehsan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
مرند
مدال المپیاد
یادش به خیر هیییییییی!!
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
برق

به نقل از احسان94 :
عاغا من شنیدم کسایی که میرن علم و صنعت بعد یه مدت دچار افسردگی و... میشن بعد چند ترم هم میخان کلا فرار کنن درسته آیا؟؟؟

بعد الان من که تو عمرم به صورت پشت سر هم 5 دقیقه فارسی حرف نزدم لهجه و... مشکل میشه؟؟؟

نمیشه مثلا همه ترکی یاد بگیرن؟؟؟
یکی جواب بده

مخصوصا اون اولیه رو

8098

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرمان

ما امروز رفته بودیم مدرسه معلممون بهمون توصیه میکرد که همون اول به همه اعتماد نکنید وقتی میگن بیا بریم بیرون یه نفرو با خودتون ببرین یا حداقل به چند نفر خبر بدید که کجا میرید :-ss
بعدم گفت یه نفر بوده با یکی دوست شده بعد اون دوستش بهش کتاب و جزوه میداده بده به بقیه بعد به جرم پخش کننده ی مواد دختره رو گرفته بودن :| خلاصه اینکه میگفت حواستون رو خوب جمع کنید :-s

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از bee :
ما امروز رفته بودیم مدرسه معلممون بهمون توصیه میکرد که همون اول به همه اعتماد نکنید وقتی میگن بیا بریم بیرون یه نفرو با خودتون ببرین یا حداقل به چند نفر خبر بدید که کجا میرید :-ss
بعدم گفت یه نفر بوده با یکی دوست شده بعد اون دوستش بهش کتاب و جزوه میداده بده به بقیه بعد به جرم پخش کننده ی مواد دختره رو گرفته بودن :| خلاصه اینکه میگفت حواستون رو خوب جمع کنید :-s
این یارو که مواد پخش میکرد عالیه =))

نه بابا در این حد نترسید... :))
ولی جدا دختره نفهمیده چی کار میکنه??مگه میشه،بیچاره :|

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از شواليه سبز :
یک سوال حیاتی!
آیا دانشگاه نکته مثبتی هم دارد>>؟؟؟؟؟ حالم داره بهم میخوره بس بد گفتین از دانشگاه! هیچ ذوق و رغبتی ندارم دیگه :-&
دانشگاه فوق العاده ست!فوق العاده!! اینو جدی میگم.
من عاشق دانشگاهم و اونقدر هرروزش حتی ت وسختیهاش بهم خوش می گذره که نگو...
این خوبیهاشو که همه میدونن :) ما فقط میگم مراقب مخاطراتش هم باشین.
بیشترش هم همون 1 سال اوله.بعدش دیگه همه چی خوب میشه اون خطرات هم تا حدی رفع میشه :)
مثلا من این چیزهایی که معصومه میگه رو اصلا ندیدم تو بچه هامون.خیلی بهتر از اینان پسرامون :D
دخترها هم!
ولی خب خواسته و ناخواسته یه سری مشکلاتی پیش اومد برای یه سریشون...
صرفا میگیم حواستون به این چیزها باشه!
اگه نه دانشگاه واقعا عالیه! :)

Niloofar sharafi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
-
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
ریاضیات و کاربرد ها

من نفهمیدم
یعنی دید خواهر برادری داشتن به بقیه بده ؟
به نظرم خیلیم خوبه .
که فقط خیرشونو بخوای و همین .
نه اینکه خیلی جدی دوست شید .
بده ؟
مثلا تو این دوستی های گروهی
مگه همه دید دوست دختر دوست پسری دارن نسبت به هم ؟!
ندارن دیگه !
دید خواهر برادریه
بدم نیس به نظرم !

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از نیـلوفر :
من نفهمیدم
یعنی دید خواهر برادری داشتن به بقیه بده ؟
به نظرم خیلیم خوبه .
که فقط خیرشونو بخوای و همین .
نه اینکه خیلی جدی دوست شید .
بده ؟
مثلا تو این دوستی های گروهی
مگه همه دید دوست دختر دوست پسری دارن نسبت به هم ؟!
ندارن دیگه !
دید خواهر برادریه
بدم نیس به نظرم !
منظور ما رو اشتباه فهمیدید!
منظور از دید خواهر و برادری این بود که هی بگی فلانی مثل داداشمه...یا بالعکس.
بعد هی به این بهونه به هم نزدیکتر شین.
نه آقا!
این نمیشه.
نه اون داداشته نه تو خواهرشی!
ولی نه اینکه کلا همه برات مثل برادر باشن و بالعکس و واسشون خوبی بخوای.
نمیدونم درست رسوندم منظورمو یا نه!

ببین اینکه درد و دلهاتو بری با یه پسر کنی و بگی این پسره عین داداشم میمونه، مطمئن باش به جای بدی میرسه...
و همچنین وارونه...
منظور از خواهر و برادری که میگیم بده و از دوستی بدتره و اینا (چون آدم وقتی میگه رسما با یکی دوستم حواسشم جمع میکنه.ولی وقتی میگه عین خواهر و برادریم دیگه حواسشم نیست...)، اینه!

mahdiesrafili

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
مرند

یه سوال...از اولش لپ تاپ ببیرم دانشگاه یا بذاریم بعد چند ترم بخریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-??

newthink

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
فیــزیــک

دانشگاه جاییه که توش یه استقلال بیشتری نسبت به قبل پیدامیکنین
فرصت های خیلی متفاوتی روبه روتون قرارمیگیرین...اگه درست انتخاب کرده باشین ازلحظه لحظه درس خوندن و سختی هایی که به خاطرش میکشین لذت میبرین...
خودتون رو کلی رشد میدین...خودتون رو برای اینده ای که متصورمیشین اماده میکنین و کارای لازم براش رو انجام میدین...
خوابگاه هم که کلی خوش میگذره...کارهایی که همه باهم میکنین...اگه صمیمی باشین با خوشحالی هم خوشحال و باناراحتی هم ناراحت میشین!
همه شیطونی هایی که باهم میکنین این باهم درس خوندن ها نمیدونم مسابقه شرکت کردن ها همه کلی خاطرست...
ولی خب برای اینکه خودتون کمتر تواین راه سختی بکشین خوبه که تجارب بقیه روداشته باشین و به جای بحث درباره این تجربیات سعی کنین ازشون استفاده کنین وپیشگیری کنین!

×بذارین بعدچندترم لپ تاپ بخرین میتونه کمکتون کنه که لپ تاپی بخرین که بیشتر به کارشما میاد

katayoun.mir.f

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی ایران

بچّه‌ها دیدم که چند صفحه قبل یه‌سری دید بد به سهمیه‌ایا هست. خواستم یه چیزی بتون بگم.
سعی نکنید آدم‌ها رو قضاوت کنید، سعی نکنید کسی رو که سهمیه‌ای هست از همون اوّل اول پایین بدونید یا مثلا توی رفتارتون نشونش بدید. رفتار بچه‌های کلاسای ما سال اول با کسایی که خودشون گفته بودن با سهمیه اومدن این دانشگاه، دقیقا من رو یاد اول دبیرستانمون می‌انداخت که آدمایی که راهنمایی با ما نبودن و از شهرستانی جایی انتقالی گرفته بودن، پایین تر می‌دونستیم. می‌گفتیم اینا فرزانگان تهرانی اصیل نیستن و فلانن و بهمانن. بعد خیلیاشون از صد تا هم مدرسه‌ای ما بهتر بودن. هم از نظر درسی هم شخصیتی.
خلاصه که آدما رو قضاوت نکنید، سهمیه‌ای بودن رو از همین اول اول نکتهٔ منفی و صفت بد ندونید. یه جوری نگید لابد طرف سهمیه‌ای بوده که فلان.
ما توی دانشگاه هم داشتیم که طرف پزشکی شهرستان قبول شده بود با سهمیه هیئت علمی والدینش اومده بود تهران و خود منم اولش فکر می‌کردم این باید سطحش به ما نخوره، امّا در کمال تعجب همه چیزش مثل خودمون بود. سطح درسیش، سوالایی که می‌کرد حتی تیپ شخصیتیش. رتبهٔ کنکور تعیین‌کننده هوش یا هیچ چیز دیگه‌ای نیست که بخوایم نتیجه بگیریم کسی که با سهمیه اومده دانشگاه، حتما از ما سطح و هوش اجتماعیش کمتره! مگه مثلا کسی که پزشکی شهرستان یا آزاد می خونه از کسی که پزشکی تهران می خونه هوشش کمتره؟ معلومه که نه.
اصلا نمی خوام بگم با سهمیه دانشگاه اومدن درسته یا غلط، می‌خوام بگم این کاریه که اون افراد کردن، قضاوتش رو ما نکنیم خواهشا! خیلی راحت می‌شه با این افراد و در کنارشون درس خوند بدون هیچ قضاوتی.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از مهدی جون :
یه سوال...از اولش لپ تاپ ببیرم دانشگاه یا بذاریم بعد چند ترم بخریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-??
اگه کامپیوتر نیست رشته تون بذارین بعد از چند ترم بخرین :)
بعد یه چیزی هم هست تحت عنوان وام لپ تاپ که نمیدونم چه جوریاست و شرایطش چیه و اینا! ولی میدن به هرحال! دوستم گرفت اون وامو!البته کمه به نسبت قیمت لپ تاپ ولی خب به هرحال از هیچی بهتره!

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از مهســـــــــــــا :
اگه کامپیوتر نیست رشته تون بذارین بعد از چند ترم بخرین :)
بعد یه چیزی هم هست تحت عنوان وام لپ تاپ که نمیدونم چه جوریاست و شرایطش چیه و اینا! ولی میدن به هرحال! دوستم گرفت اون وامو!البته کمه به نسبت قیمت لپ تاپ ولی خب به هرحال از هیچی بهتره!
اگه داشته باشیم نمیدن اونوقت؟؟؟ :D

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از One Minute :
چند تا لپ تاپ میخوای ؟ :D
دو تا :D
نه جدی! میدن فاکتور خرید لبتاب باید بدیم بشون؟ اگه فاکتور بدیم حله؟ :>

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

به نقل از One Minute :
آخ جــــون اسپم بازی ... \:D/ \:D/
پس چندتا؟؟؟ :D

اسپم زدایی: وضعیت دشّویی های دانشگاه ها چطوره؟

* شما لطف کن اسپم نده! اسپم زدایی پیشکش :D ./XR@y

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از شواليه سبز :
اگه داشته باشیم نمیدن اونوقت؟؟؟ :D
چرا :D
دوست من گرفت وامشو باهاش گوشی خرید اصلا :D
ولی نمیدونم چی به چیه یا چه جوری میگیرن این وام رو!

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

4 سال بعد ...

مدیر انجمن : خب دیگه بچه ها ! فکر کنم دیگه مدرک ـتون رو گرفتید و نیازی به این تاپیک نباشه .

;;) :D دلم نیومد پارازیت نیام

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا