• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر
پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

به نقل از شواليه سبز :
من میخواستم برق بزنم به این دلیل منصرف شدم ! ببینید منطقیه؟:
برق یه رشته ایه که بیشتر انتزاعیه بعد ریاضیش خیلی مهم تر از فیزیکه توش. پایه ریاضی خیلی قوی میخواد. من ریاضیم ضعیفه! در نتیجه نمیتونم توش شاخ بشم! از اونجایی که خیلی با چیزهای ذهنی و غیر قابل لمس حال نمیکنم . ریاضیم ضعیفه نسبت به فیزیکم . با اینکه برق رو خیلی دوس دارم و تو دبیرستان هم خیلی در از مباحث برق رو خوندم . برم سمت علاقه دومم که مکانیک باشه . بهتره!
تا اینجاش منطقیه؟ :D
خب ادامه بدیم
مکانیک نمیارم ! دو راه دارم . یا بزنم هوافضا که تو ارشد یا همین کارشناسی تغییر رشته بدم مکانیک! یا این که برم م.شیمی که درساش شبیه مکانیکه و بازار کارش واسه من که احتمال داره آینده جنوب کشور زندگی کنم خوبه . حسم میگه م.شیمی کارش نمیتونه خیلی علایقم رو تامین کنه! اما از یه طرف هم نمیتونم از آینده شغلی خوبش چشم پوشی کنم .

خب اگه مرحله اول باهام موافق بودین برق نرم . مرحله دوم هم میگین م.شیمی برم . حالا بگین م.شیمی تهران یا پلی تکنیک؟ جفتشو میارم . اما هر کودوم یه مزایایی داره ...

ممنون از وقتی که میذارین تا بفهمین چی میگم :) :)
دوستان نظر بدین بازم . هنوز وارد نکردم انتخابامو ... مرسی
به نقل از NigHt HaWk :
اگه میخوای بری جنوب توصیه میکنم بری رشته نفت
حدود 70% اونایی که معدلشون خوب باشه رو وزارت نفت میگیره
کارش خیلی درآمد خوبی داره
نفت درساش زمین شناسی زیاد داره بدم میاد. از طرفی ما فامیلامون خیلی تو شرکت نفت هستن. کار نفت به شدت سخته . یهو بیست روز باید ول کنی بری عسلویه جم پای سکو وایسی . حقوقش هم نسبت به سختیش خوب نیست. اما تو کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس متوسط ماهی 45 50 میلیون میدن به یه نفت خونده ایرانی...به راحتی!

راستی در ادامه حرفایی که الان نقل قولش کردم بگم!
دوستام اکثرا امسال میرن امیرکبیر نهایت سه چهار نفرمون تهران میرن. اما رفتم همایش تهران وسوسه شدم بزنم اونجا! :D البته اگه شیمی بزنم!!!!!!

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

به نقل از معصومه :
خواهرم دندون پزشكه سمپادي هم بوده! ولي سايت نمياد..سوالتو به من بگو..

سوالم همونه که در مورد پروتز دندون پرسیدم

بهم گفتن از یه دانشجو دندون بپرس سوالتو

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

به نقل از مهســـــــــــــا :
واللا تا چند سال پیش همه معماری بهشتی رو جلوتر می زدن. بهشتی یه وقتی معماریش ارشد مستقیم بوده بعد خیلی قوی شده و اینا. بعد هم که دیگه ارشد مستقیم نیست باز هم خیلی قویه. تا چند سال قبل هم رتبه بهتری میخواست از تهران الان چند ساله که تهران اومده بالاتر از نظر رتبه قبولی.
ولی خب کلا ببین حرف دوست این نبود که تهران نزن! حرفش این بود که با چشم باز بیا معماری تهران! بدون که باید یه سری سختی تحمل کنی و بدون ک هباید خیلی حواست جمع خودت باشه. همین :)
اون قسمت برجسته رو فك كنم بايد در مورد كل معماري صادق دونست! كلاً معماري اين مسائلو به نسبت بيشتر داره

(كه كنار اومدن باش زياد راحت نيس.يه مشغله ي ذهني ميشه كم كمش.خيلي كم پيش مياد كسي راحت باش كنار بياد)

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

دقیقا حرفایی که مهسا زد رو دوست من که دانشگاه باهنر کرمان درس میخوند بهم زده بود. فک کنم همه جا جو دانشگاه های هنر همینه. در مقیاس کوچکترش میشه تو پارک دانشجو کنار تئاتر شهر دید این جو رو.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از nimafo :
اون قسمت برجسته رو فك كنم بايد در مورد كل معماري صادق دونست! كلاً معماري اين مسائلو به نسبت بيشتر داره

(كه كنار اومدن باش زياد راحت نيس.يه مشغله ي ذهني ميشه كم كمش.خيلي كم پيش مياد كسي راحت باش كنار بياد)
نه نه!!! پردیس هنر تهران یه چیز دیگه ست...چون فقط معماری نیست که! کلی رشته های هنر تو این دانشکده هستن...بعد کلا هم که تیپ هنری ها....
بعد کلا تهران دانشگاه آزادیه! به هیچی گیر نمیدن و اینا! که این خب تو دانشکده متعادلی مثل فنی و پزشکی و اینا خوبه! خیلی هم خوبه! ولی تو هنر... :|

به نقل از شواليه سبز :
دوستان نظر بدین بازم . هنوز وارد نکردم انتخابامو ...
به نظر من اینکه تصمیم گرفتین برق نزنین خیلی خیلی کار خوبیه! چون دقیقا برق انتزاعیه مثل کامپیوتر و مکانیک عینیه...
اما اینکه م.شیمی بزنین رو من نظری ندارم.
ولی درمورد م.شیمی تهران و امیرکبیر فکر میکنم تهران!! بچه ها میگفتن از نظر هیئت علمی و قطب بودن و اینا م.شیمی تهران از یه نظرهایی از شریف هم بهتره. چه برسه به امیرکبیر.
امیرکبیر فقط پلیمرش بهتر از تهرانه.
به نقل از S@ene :
دقیقا حرفایی که مهسا زد رو دوست من که دانشگاه باهنر کرمان درس میخوند بهم زده بود. فک کنم همه جا جو دانشگاه های هنر همینه. در مقیاس کوچکترش میشه تو پارک دانشجو کنار تئاتر شهر دید این جو رو.
اوهوم!فقط خب دیگه هرچی شهر بزرگتر و دانشگاه، بازتر و آزادتر بدتر میشه دیگه...
یه چیز دیگه هم اینکه شهید بهشتی هنر نداره فقط معماری داره که اونم خیلی قویه! ولی خب تهران پردیس هنر داره! کلی رشته های هنری با تیپهای خاص خودشون...

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

نه نه!!! پردیس هنر تهران یه چیز دیگه ست...چون فقط معماری نیست که! کلی رشته های هنر تو این دانشکده هستن...بعد کلا هم که تیپ هنری ها....
بعد کلا تهران دانشگاه آزادیه! به هیچی گیر نمیدن و اینا! که این خب تو دانشکده متعادلی مثل فنی و پزشکی و اینا خوبه! خیلی هم خوبه! ولی تو هنر... :|
حتما يه چيز ديگست اينجور كه ميگين.ولي گفتم‌كه ،"به نسبت" معماري بيشتر داره اين مسائلو.نسبت به رشته هاي پزشكي و فني.بعضي جاها مث پرديس هنر تهرانم بيشتر

imank92

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
مدال المپیاد
کامپیوتر مرحله دوم
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مدیریت مالی

آقا همه اینها درست هست.منم خودم به همه میگفتم تهران بزنن.چون تهران کلا یه چیز دیگه ست.اینام حرفهای من نیست حرفهای یه بنده خداییه که تو پردیس هنر داغون شد تو این 4سال. مراحل خیلی مختلفی رو هم طی کرد. آدم خیلی cool ی هم هست.تهرانی هم هست.پدرش هم استاد علوم پزشکی تهرانن. ولی خودش امسال که سال چهارم بود و خیلی یهویی تغییرات کرده بود و اینا و دیگه تو هنر نمیپذیرفتنش بچه ها تو خودشون دائم می اومد فنی.وکلا پیش ما بود.
باید خیلی فاکتورها رو در نظر گرفت.به خصوص دخترهاا!به خصوص خوابگاهیها!
این دوست من هم اصلا آدم مذهبی نیست.اصلاااا! ولی خب آدم بااخلاقیه و به خیلی چیزها پایبنده. تو جوی درس خونده بود که کاملا تو خودش حلش کرده بودن. درس خوندن جایی که 90 درصد دخترهاش سیگار رو با سیگار روشن می کنن و برای اینکه طرح های خلاقانه ای بکشن، از انواع مواد و مشروبات الکلی استفاده میکنن و حتی بعضا استادها هم معرفی می کنن انواع این مشروبات رو برای اینکه طرحهای بهتری بکشن و ... احتمالا کار راحتی نیست برای کسی که یه سری پایبندیها برای خودش داره.
درس خوندن جایی که هیچ هیــــــچ هیــــــــــــــــــــچ حد و مرزی برای یه سری روابط وجود نداره، کار راحتی نیست.
میدونین تصور من از جو هنر این بود که خب مثل همه جای دیگه، همه جور آدمی توش هست. ولی دوستم می گفت، جو هنر ورای این حرفهاست. می گفت تو هنر، یا باید مثل بقیه بشی و حل بشی تو این جو یا افسرده بشی وانواع فشارهای روحی رو تحمل کنی. می گفت اونجا اگر مثل بقیه نباشی نمی پذیرنت و زجرت می دن.
این دوست من هم خودش تمام این بلاها سرش اومده بود...با وجود اینکه از خیلی نظرها شبیهشون شده بود ولی باز هم داشت زجر می کشید از فسادشون...بعد پارسال سر یه قضیه ای کلا عوض شد مدلش و اینا و دیگه نپذیرفتنش. فقط برای کلاسهاش می رفت هنر بقیه شو می اومد فنی.

و می گفت خیلی سخته که آدم 4تا دوست داشته باشه که یه نقطه حداقلی اشتراک باهاشون داشته باشه ولی همه شون سیگاری باشن....همه شون دائم درمورد پارتیها و روابط عجیب و غریبشون حرف بزنن.همه شون... تصور من واقعا این نبود از هنر. ولی از چندین نفر از دوستان اینارو شنیدم...و البته چیزهای به مراتب بدتر از این حرفها که اینجا جای گفتنش نیست.

و البته اینم گفت که آدم توش قوی میشه از بس فشار باید تحمل کنه...

فقط گفت اینو بگم بهتون: "با چشم باز انتخاب کنین :) "
یه سوال منظورتون معماری دانشگاه تهرانه ؟؟ :O
فک کنم دوستتون زیادی اغراق کرده باشه :-?
استاد بیاد مشروب معرفی کنه آخه ؟؟ اونم تو دانشگاه تهران ؟؟؟؟؟ (چه اهل دلن استاداش )

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

آقاجان اینقد نترسید. بابا تو تهران همه جورش هست. تو همون معماری که من چندبار رفتم چندتا دختر چادری هم بودند و اتفاقا اصلا ناراضی به نظر نمیرسیدند و دوستم گفت یکیشون تازه ازدواج کرده. به نظر من این شیوه تعریف کردن مهسا اشتباهه. توی هر دانشگاهی برید کلا تو جامعه همه جور آدم هست. بین بچه های ما هستند کسانی که اهل ولایت فقیه هستند و نماز و هیئت و بسیج. هستند عده ای که دوست دخترشون شب میاد خونشون میمونه. اینکه شما با کی کنار بیایید و چجوری زندگی کنید و چه اخلاقی داشته باشید بستگی به توانایی و قدرت خودتون داره. من خودم از اونام که دوستام وقتی جلوم سیگار میکشن سیگارو ازشون میگیرم میندازم سطل آشغال و هیچ وقت هم دوستیمون بهم نخورده.
خیلی معظل بزرگی نیست به نظرم. البته اگر خودتون رو کنترل کنید. یاد میگیرید کم کم.
والا چیزایی که من از شریف شنیدم خیلی داغون تر از هنر تهرانه. در نهایت بازهم بستگی به خودتون داره.

z

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

سلام...تو چارت درسی رشته ها که تو سایتا نوشته بعضی دروس رو نوشته "اختصاصی انتخابی" بعضی دروس رو هم نوشته اختیاری...اینا فرقشون باهم چیه؟

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Captain.Pisko :
سوالم همونه که در مورد پروتز دندون پرسیدم

بهم گفتن از یه دانشجو دندون بپرس سوالتو
خوب من سوالتو از کجا بدونم نقل قول میکردی خودت...

NigHt HaWk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مکانیک

آقا همه اینها درست هست.منم خودم به همه میگفتم تهران بزنن.چون تهران کلا یه چیز دیگه ست.اینام حرفهای من نیست حرفهای یه بنده خداییه که تو پردیس هنر داغون شد تو این 4سال. مراحل خیلی مختلفی رو هم طی کرد. آدم خیلی cool ی هم هست.تهرانی هم هست.پدرش هم استاد علوم پزشکی تهرانن. ولی خودش امسال که سال چهارم بود و خیلی یهویی تغییرات کرده بود و اینا و دیگه تو هنر نمیپذیرفتنش بچه ها تو خودشون دائم می اومد فنی.وکلا پیش ما بود.
باید خیلی فاکتورها رو در نظر گرفت.به خصوص دخترهاا!به خصوص خوابگاهیها!
این دوست من هم اصلا آدم مذهبی نیست.اصلاااا! ولی خب آدم بااخلاقیه و به خیلی چیزها پایبنده. تو جوی درس خونده بود که کاملا تو خودش حلش کرده بودن. درس خوندن جایی که 90 درصد دخترهاش سیگار رو با سیگار روشن می کنن و برای اینکه طرح های خلاقانه ای بکشن، از انواع مواد و مشروبات الکلی استفاده میکنن و حتی بعضا استادها هم معرفی می کنن انواع این مشروبات رو برای اینکه طرحهای بهتری بکشن و ... احتمالا کار راحتی نیست برای کسی که یه سری پایبندیها برای خودش داره.
درس خوندن جایی که هیچ هیــــــچ هیــــــــــــــــــــچ حد و مرزی برای یه سری روابط وجود نداره، کار راحتی نیست.
میدونین تصور من از جو هنر این بود که خب مثل همه جای دیگه، همه جور آدمی توش هست. ولی دوستم می گفت، جو هنر ورای این حرفهاست. می گفت تو هنر، یا باید مثل بقیه بشی و حل بشی تو این جو یا افسرده بشی وانواع فشارهای روحی رو تحمل کنی. می گفت اونجا اگر مثل بقیه نباشی نمی پذیرنت و زجرت می دن.
این دوست من هم خودش تمام این بلاها سرش اومده بود...با وجود اینکه از خیلی نظرها شبیهشون شده بود ولی باز هم داشت زجر می کشید از فسادشون...بعد پارسال سر یه قضیه ای کلا عوض شد مدلش و اینا و دیگه نپذیرفتنش. فقط برای کلاسهاش می رفت هنر بقیه شو می اومد فنی.

و می گفت خیلی سخته که آدم 4تا دوست داشته باشه که یه نقطه حداقلی اشتراک باهاشون داشته باشه ولی همه شون سیگاری باشن....همه شون دائم درمورد پارتیها و روابط عجیب و غریبشون حرف بزنن.همه شون... تصور من واقعا این نبود از هنر. ولی از چندین نفر از دوستان اینارو شنیدم...و البته چیزهای به مراتب بدتر از این حرفها که اینجا جای گفتنش نیست.

و البته اینم گفت که آدم توش قوی میشه از بس فشار باید تحمل کنه...

فقط گفت اینو بگم بهتون: "با چشم باز انتخاب کنین :) "

اصلا اینطور نیست
من کسی رو میشناسم که گرافیک هم میخوند
میگه یکم جوش آزادتر از بقیه دانشکده هاست و راحتترن
ولی نه دیگه اینطوری
خوابگاه بحثش جداست
تو خوابگاها نخاله زیاد پیدا میشه که آدم خودش باید حواسش باشه

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

توی کامپیوتر کدوم از اینا بهتره؛ بهشتی٬ خواجه٬ علم و صنعت؟

زود جواب بدین وقتی نمونده :D

**NAVID**

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی(Qom Nodet)
شهر
قم
مدال المپیاد
یه سال شیمی خوندم!
دانشگاه
Tehran PolyTechnic
رشته دانشگاه
هوافضا - کامپیوتر

من علم و صنعت رو جلوتر زدم!!!! بعدبهشتی بعد خواجه!

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از شواليه سبز :
من علم و صنعت رو جلوتر زدم!!!! بعدبهشتی بعد خواجه!

کلا من هر کی برام حرف زده جدای جوی که علموص داره و میگن مثلا بده .....برای کار و کلا اشنا پیدا کردنو سطح سواد گفتن فقط علموص و امیر کبیر ...حالا من کار ندارم برای کامپ یا رشته دیگه .... کلا جای عجیبیه مثل اینکه :))

NigHt HaWk

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه‌ای 1
شهر
اصفهان
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از فهـــیمه :
توی کامپیوتر کدوم از اینا بهتره؛ بهشتی٬ خواجه٬ علم و صنعت؟

زود جواب بدین وقتی نمونده :D

علم و صنعت
خواجه
شهید بهشتی

من خواجه رو دیدم خیلی امکاناتش خوبه

masoumeh

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
رشته دانشگاه
صنایع

بین حسابداری تهران ، کامپیوتر مشهد و صنایع مشهد کدوم بهتره؟

علاقه ام یکسانه

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

بچه ها یه سوال
انتخاب رشته آزادم همین امشب تموم میشه؟میشه یکی لینک انتخاب رشترو واسم بزاره؟خیلی سریع میخام

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از masoumeh :
بین حسابداری تهران ، کامپیوتر مشهد و صنایع مشهد کدوم بهتره؟

علاقه ام یکسانه

راجب حسابداری و صنایع چیزی نمیدونم. راجب کامپیوتر که میگن خیلی خوب نیست. ینی تو دانشگاه چیزی یاد نمیگیری. باید خودت بری دنبالش. (البته اینکه تو کامپیوتر دانشگا چیزی یادت نمیشه تقریبا تو همه دانشگاها هست مثکه جز دانشگاهای تاپ تهران) ولی البته میگفتن یک سری استادا جوون شدن که این استادای جوون بهترن و پیگرترن و بیشتر کمک میکنن به آدم.

آقا من یک سوالم بپرسم. من چارت نرم افزارو که میدیدم. یک کارگاه عمومی داشتن ترمای آخر. بعد از پسر عموم پرسیدم این چیه. گفت تراشکاری جوشکاری و ابزارآلات ماشینه. اجباریم هست :| این همه جا هست واقا؟ :| :)) آدم میمونه بخنده یا گریه کنه :))

sinashan73

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
زنحان
شهر
زنجان

به نقل از NigHt HaWk :
علم و صنعت
خواجه
شهید بهشتی

من خواجه رو دیدم خیلی امکاناتش خوبه

امکاناتش از چه نظر خوبه؟از استاداش خبر دارین؟
یه چیزی ذهنمو به خودش مشغول کرده یکی بیاد ما رو از این مشغولیت در آره!!! اونم اینه که آیا خیلی باید بین استادیار و دانشیار فرق قائل شد؟که مثلا بگیم فلانی چون استادیاره کمتر از یه دانشیار می دونه و از این حرفا؟

بالا