• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شانس بچه های شهرستان برای قبولی در المپیاد

• شروع کننده موضوع

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر
امسال اعضای تیم ملی المپیاد فیزیک برای المپیاد جهانی 3 تاشون از تهران بودن یکی از کرج یکی از اصفهان بود. :-& به نظر شما شانس بچه های شهرستان ها برای قبولی در المپیاد چقده؟ :) ایا با وجود اینکه تهرانی ها از بیشترین امکانات برخوردارن و بهترین دبیر های المپیاد رو در اختیار دارن اگه یک بچه ی شهرستانی مستعد بخواد تو المپیاد فیزیک موفق بشه باید چکار کنه؟ :-& X-( :لایک (یه حسی بهم میگه ما شهرستانی ها شانسی نداریم) :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : شانس بچه های شهرستان برای قبولی در المپیاد

به نقل از hosseinsohrabi :
امسال اعضای تیم ملی المپیاد فیزیک برای المپیاد جهانی 3 تاشون از تهران بودن یکی از کرج یکی از اصفهان بود. :-& به نظر شما شانس بچه های شهرستان ها برای قبولی در المپیاد چقده؟ :) ایا با وجود اینکه تهرانی ها از بیشترین امکانات برخوردارن و بهترین دبیر های المپیاد رو در اختیار دارن اگه یک بچه ی شهرستانی مستعد بخواد تو المپیاد فیزیک موفق بشه باید چکار کنه؟ :-& X-( :لایک (یه حسی بهم میگه ما شهرستانی ها شانسی نداریم) :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

نخیر یکیشون از شهر ری بود

خیلی فرق داره .

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از H O S E I N :
نخیر یکیشون از شهر ری بود

خیلی فرق داره .
چرا همچین فکری میکنید کسی که واقعا تلاششو کرده باشه حتما موفق میشه مهم هوش ادمه

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از فِلــــے❦ :
شعار دادن راحته..هوش بسیار بسیار مهمه ولی تاثیر معلم. هم کم نیست..الان با همین نتیجه المپیاد ایا میشه نتیجه گرفت مناطقی که هزینه اوردن معلم خوب رو. ندارن هوششون کمه که قبولی هاشون ضعیفتره??

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97

به نقل از معصومه :
شعار دادن راحته..هوش بسیار بسیار مهمه ولی تاثیر معلم. هم کم نیست..الان با همین نتیجه المپیاد ایا میشه نتیجه گرفت مناطقی که هزینه اوردن معلم خوب رو. ندارن هوششون کمه که قبولی هاشون ضعیفتره??
یعنی شما میگید حرفای من همش شعار بود؟اره تدریس درست معلم خوب اونم جای خودشو داره امکاناتم جای خودشو داره ولی همه اینا به خود ادمم میتونه بستگی داشته باشه وقتی معلم خوب باشه امکاناتم باشه ولی خودش نخواد یاد بگیره و گوش نده نمیشه واقعا نمیشه ولی خودشم میتونه با تلاشش بتونه هر کاری که نمیشه انجام دادو بتونه انجام بده هـــوش مهم تره :rolleyes:

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از معصومه :
تو شهر های بغیر از تهران ، وقتی یه نفر مدال میاره (ترجیحا طلا) ، چون میبینه که چقد در حقِ شهرستانیا ظلم شده ، میره تو شهر خودش بدون چشم داشتی تدریس میکنه ! نمونه ای از این شهرایی که گفتم میشه ، مشهد ، یزد ، همدان ، اصفهان و ... ! و این سیستم خیلی بهتر از داشتن معلم هایِ نام داره المپیاده ! همون طور که میدونید ، حلی 1 رو بیشتر بچه هایِ سال بالایی می گردونن ولی همیشه موفقِ !! قبول دارم کار واسه تهرانیا آسون تره ، ولی خیلی تفاوتی بین تهران و شهر هایی که نام بردم نیست ! ولی یه سری از شهر ها هم هستن ، که حتی شرایطی که گفتم رو هم ندارن ، اونجاها کار خیلی سخته بنظرم ! البته مسئولین باشگاه به فکرِ اونا هستن ، مثلا امسال از کلاسای دوره فیلم گرفتن ! قراره در اختیار عموم بزارن !

fatima.hadadi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فلسفه

دوست من اينکه الان با اين روال کسي صرفا با تلاش و هوش خودش بخواد تو المپياد به جايي برسه واقعا شعاره.
لطفن اميد الکي ندين. اگه معلم واقعا نباشه نميشه. و ميتونه ضربه هاي جبران ناپذيري وارد کنه :|

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Dant3 :
تو شهر های بغیر از تهران ، وقتی یه نفر مدال میاره (ترجیحا طلا) ، چون میبینه که چقد در حقِ شهرستانیا ظلم شده ، میره تو شهر خودش بدون چشم داشتی تدریس میکنه ! نمونه ای از این شهرایی که گفتم میشه ، مشهد ، یزد ، همدان ، اصفهان و ... ! و این سیستم خیلی بهتر از داشتن معلم هایِ نام داره المپیاده ! همون طور که میدونید ، حلی 1 رو بیشتر بچه هایِ سال بالایی می گردونن ولی همیشه موفقِ !! قبول دارم کار واسه تهرانیا آسون تره ، ولی خیلی تفاوتی بین تهران و شهر هایی که نام بردم نیست ! ولی یه سری از شهر ها هم هستن ، که حتی شرایطی که گفتم رو هم ندارن ، اونجاها کار خیلی سخته بنظرم ! البته مسئولین باشگاه به فکرِ اونا هستن ، مثلا امسال از کلاسای دوره فیلم گرفتن ! قراره در اختیار عموم بزارن !
این شهرا که گفتین خودشون معلم المپیادهای خوبم میارن..تازه بچه های خودشونم باشن بالاخره معلم المپیادن دیگه!! و معلم المپیاد خوب اونی نیست که بیشتر پول میگیره
بالاخره این شهرا معلم المپیاد دارن دیگه و کی بهتر از شاگردای همون مدرسه!! بحث این بود معلم المپیاد مهمه یا نه شما میای میگی معلم مهم نیست چون بچه های همون مرکز تو مدرسه خودشون درس میدن...ایا این شد جواب.?
معلمای حلی 1 هم از خودشون هستن ولی قوی ترین های کشورن...خوب الان حرف ما نقض شد که معلم هم مهمه?خوب بهترین ها رو دارن چه از خودشون چه از جای دیگه...که تو المپیاد چون خودشون زیادن از خودشون میارن..

فیلم رو هم امیدوارم که این طور بشه..ولی این که میگی باشگاه به فکر بودهکباید بگم حدود 25 ساله که باشگاه هست تو همین مدت اصلا به فکر نبوده از خداشم بوده...این فیلم گرفتن دوره های قبلم گاها بوده ولی به دست ""عموم""نرسیده ایشالا که برسه..

من دیگه حرفی ندارم فک کنم کامل گفتم...بچه ها من نمیگم خنگ باشی معلم زنده ت میکنه میگم المپیاد رقابت بالاست هم هوش میخواد هم معلم..حالا معلمت اگر زیادم خفن نباشه میشه بیشتر بخونی و خودکشی کنی ولی این که اصلا نباشه یکم زیادی سخت میشه..نمیگم نبوده ولی کم پیش میاد که کسی تنهایی بتونه..

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از معصومه :
این شهرا که گفتین خودشون معلم المپیادهای خوبم میارن..تازه بچه های خودشونم باشن بالاخره معلم المپیادن دیگه!! و معلم المپیاد خوب اونی نیست که بیشتر پول میگیره
بالاخره این شهرا معلم المپیاد دارن دیگه و کی بهتر از شاگردای همون مدرسه!! بحث این بود معلم المپیاد مهمه یا نه شما میای میگی معلم مهم نیست چون بچه های همون مرکز تو مدرسه خودشون درس میدن...ایا این شد جواب.?
معلمای حلی 1 هم از خودشون هستن ولی قوی ترین های کشورن...خوب الان حرف ما نقض شد که معلم هم مهمه?خوب بهترین ها رو دارن چه از خودشون چه از جای دیگه...که تو المپیاد چون خودشون زیادن از خودشون میارن..

فیلم رو هم امیدوارم که این طور بشه..ولی این که میگی باشگاه به فکر بودهکباید بگم حدود 25 ساله که باشگاه هست تو همین مدت اصلا به فکر نبوده از خداشم بوده...این فیلم گرفتن دوره های قبلم گاها بوده ولی به دست ""عموم""نرسیده ایشالا که برسه..

من دیگه حرفی ندارم فک کنم کامل گفتم...بچه ها من نمیگم خنگ باشی معلم زنده ت میکنه میگم المپیاد رقابت بالاست هم هوش میخواد هم معلم..حالا معلمت اگر زیادم خفن نباشه میشه بیشتر بخونی و خودکشی کنی ولی این که اصلا نباشه یکم زیادی سخت میشه..نمیگم نبوده ولی کم پیش میاد که کسی تنهایی بتونه..
آخه تهران رو از بقیه شهر ها جدا کردید ، حرفِ من این بود که تهران خیلی تفاوتی با بعضی از شهر ها نداره !
+ مشکلاتی که میبینی ، مقصرشون باشگاه نبوده ، حالا باشگاه داره یه لطفی می کنه !
+ منم با حرفات موافقم و تقریبا حرفامون یکیه ! :-??

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Dant3 :
آخه تهران رو از بقیه شهر ها جدا کردید ، حرفِ من این بود که تهران خیلی تفاوتی با بعضی از شهر ها نداره !
+ مشکلاتی که میبینی ، مقصرشون باشگاه نبوده ، حالا باشگاه داره یه لطفی می کنه !
+ منم با حرفات موافقم و تقریبا حرفامون یکیه ! :-??
تهران و غیر تهران نداره وقتی بعضی شهرستان هایی که پولدارترن عینا معلمارو پروازی میارن..
ولی مراکزی که نمیتونن بیارن و عقبه ای تو المپیادم ندارن مطمینن با مشکل مواجهن..نمیشه گفت عیب نداره فقط هوش مهمه..

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از فِلــــے❦ :

من چه فکری میکنم ؟

بد برداشت کردین حرفمو منظورم این بود که در واقع فقط دوتاشون تهرانی بودن.

ضمن این که تیم شدن دیگه زیاد به تهرانی شهرستانی بودن ربطی نداره.

به نقل از Dant3 :

خیلیم اینطوری نیست ...

نمونه ی بارزش نجومیا هستن ... تا چند سال پیش اغلب طلا های نجوم شهرستانی بودن ... و این طلا ها میومدن تو شهرای خودشون درس میدادن و این باعث میشد دوره های بعدم طلا زیاد داشته باشن . اما یه چند سالی هست که همون شهرستانیا دیگه شهر خودشون زیاد درس نمیدن . اغلب تو همین تهران رفتن جاهایی مثل انرژی یا علامه درس دادن . و نتیجه اش این شد که طلاهای تهران داره تو نجوم زیاد میشه .

این موضوعم تا حدی به این که دانشگاه های خوب تو تهران بستگی داره . و البته کمی هم به مسائل مالی .

به نقل از سکوت خيس :
دوست من اينکه الان با اين روال کسي صرفا با تلاش و هوش خودش بخواد تو المپياد به جايي برسه واقعا شعاره.
لطفن اميد الکي ندين. اگه معلم واقعا نباشه نميشه. و ميتونه ضربه هاي جبران ناپذيري وارد کنه :|

شعار نیست .

هر سالم توی تقریبا" اغلب تیم ها هستن چنین آدمایی .

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

خیلیم اینطوری نیست ...

نمونه ی بارزش نجومیا هستن ... تا چند سال پیش اغلب طلا های نجوم شهرستانی بودن ... و این طلا ها میومدن تو شهرای خودشون درس میدادن و این باعث میشد دوره های بعدم طلا زیاد داشته باشن . اما یه چند سالی هست که همون شهرستانیا دیگه شهر خودشون زیاد درس نمیدن . اغلب تو همین تهران رفتن جاهایی مثل انرژی یا علامه درس دادن . و نتیجه اش این شد که طلاهای تهران داره تو نجوم زیاد میشه .

این موضوعم تا حدی به این که دانشگاه های خوب تو تهران بستگی داره . و البته کمی هم به مسائل مالی .
من آدمایی میشناسم که هر هفته میرن شهرشون واسه تدریس به بچه ها ! حداقل تو کامپیوتر که اینطوریه :-??
تهران و غیر تهران نداره وقتی بعضی شهرستان هایی که پولدارترن عینا معلمارو پروازی میارن..
ولی مراکزی که نمیتونن بیارن و عقبه ای تو المپیادم ندارن مطمینن با مشکل مواجهن..نمیشه گفت عیب نداره فقط هوش مهمه..
منم با این حرف موافقم ! نمیدونم تناقضش با حرفایِ من کجاست :-??

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

2 تا نکته هست.

اولیش اینه که بدون هوش هم می شه طلا شد. می شناسم کسی رو که هوشش در حد جلبک بود. ولی مدرسشون واسش 50-60 میلیون خرج معلم خصوصی کرد طلا شد. پس بدون هوش هم می شه :D

دومیش اینه که اینایی که طلا می شن می آن براتون شعار می دن که از هوش و استعدادشون بوده طلا شدن و اصلا هیچی درس نخوندن و همش خدا دادی بوده و اینا رو بزنید توی گوششون! محکم! :D دروغ می گن مثل چی! :D طلا شدن کلاس رفتن و خر زدن داره کلی. نقش معلم رو هم نمی شه انکار کرد! بودن کسایی که بدون معلم موفق شدن. ولی معلم مهمه واقعا! المپیاد قلق داره! قلقش رو باید کسی یادتون بده. معلم هم منظورم این معلم های اسم و رسم دار نیست ها! تجربه ثابت کرده حتی اسم و رسم دارها بازدهی پایین تری دارن. منظور هر کسیه که این قلق رو بلد باشه.

پس دلیل عدم موفقیت شهرستانی ها صرفا اینه که دسترسی ندارن به این منابع! همین! نه اینکه هوششون در حد تهرانی ها نیست یا هرچی. برای رفع این مشکل هم خیلی طرح های مختلفی داشتم و داشتن دیگران. ولی به دلیل مشکلات مالی هیچ وقت کاری پیش نمی ره :D

مهدی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه‌حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران. :دی
رشته دانشگاه
آمار. :دی

وقتی این مدال دارا (پست های سه تا بالا و دوتا بالایی)میان جواب میدن دیگه من یه خودم میگم خو...تو که هیچی نیستی چی میگی :D
اما یه سری چیزه هم جا افتاد.

*این همه دبیر داریم هر روز یه جای ایرانن برا تدریس
*این همه سایت هست که توش دبیرا شماره دادن و برای مشاوره و تدریس امادن.
*در مورد نجوم هم باید بگم که پارسال 1طلا.5نقره 3برنز داشتیم.اما امسال خیلی بهتر بود.
تا جاییکه بعد از رومانی(اگه اسمشو اشتباه نگم)دوم شدیم.
تو المپیاد کامپیوتر هم که خیلی ها میگن امکانات میخواد...آقای ولیزاده قبلا اگه اشتباه نکنم خوزستان بودن بعد اومدن سلام.الان هم....
آقای مهرجردی هم مشهد بودن .
و حتی آقای ایلچی هم ماله کرج
کاملا با حرف آقا پارسا که میگن
معلم مهمه واقعا !المپیاد قلق داره!قلقش رو باید کسی بهتون یاد بده
موافقم :D [nb]نه تو رو خدا موافق نباش :D [/nb]
این کسایی که سال پیش دوره بودن خیلی تجربه های ارزشمندی دارن.فقط این دبیرای اسم و رسم دار شاید قدرت بیانشون بالاتر باشه.همین.
مثلا دوره های 10سال پیش با الان خیلی فرق میکنه.
اصن بعضا سبک سوالا تغییر میکنه(کما اینکه سبک المپیاد کامپ هم از سال88به بعد تغییر کرد)
مهم ترین چیز تلاشه.
بعضیا دارن پوشالی مدال میارن.
تو دوره هم حتی معلم خصوصی میگیرن.این که به ضرب زور کلاس و معلم مدال بیاری که هنر نیست.هنر اینه که با تلاش و اراده برسی بهش
طرف انقد پول داشت که معلم خصوصیه اصن با شلوار راحتی میرفت نشون چون همش اونجا بودش.
بعضیا میرن 15_16زنگ کلاس میذارن در هفته و همه چی رو تعطیل میکنن.این که هنر نیست
هنر اینه که برنز ریاضی90(آقای استاد محمدی)رفتن رتبه1,کنکور شدن تو رشته ریاضی فیزیک[nb]جالبه بدونید که پدر ایشون بعد از بدرقه شون به باشگاه در راه بازگشت دچار سانحه شدن و فوت کردن[/nb]
در ضمن هر کسی هم گفت که شهرستانیا شانس کمی دارن تو قبولی.به قول آقا پارسا محکم بزنید تو گوششون :D
(به روایتی چکی ـشون کنید :D )

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

به نقل از Dant3 :
من آدمایی میشناسم که هر هفته میرن شهرشون واسه تدریس به بچه ها ! حداقل تو کامپیوتر که اینطوریه :-??منم با این حرف موافقم ! نمیدونم تناقضش با حرفایِ من کجاست :-??
حداقل اصفهان که اینجوری نیست.

هستند ولی خیلی خیلی کم. در حدی که اصلا قابل مقایسه نیست. دیگه آدم باید خیلی پیله باشه و یا مدرسه خیلی بهش اعتماد داشته باشه که حاضر شه براش مرتب معلم بیاره(گاهی بچه‌ها مرتب میرن سراغ معلم مثلا:|)

×بعد این‌که اصلا برنامه‌ی بچه‌های المپیادی اینجا حداقل فرقی با بقیه نداره جز این‌که سر کلاس نمیرن. بسیار اصرار می‌شه که نباید از درسای مدرسه بزنید و از این حرفا. اکثرا مشکلی نیست ولی مثلا قبل از عید و نزدیکای مرحله دو واقعا فشار مستمرها واقعا زیاده.

قضیه اصلا شانس نیست که بگیم شانس شهرستانیا کمه یا زیاد مسئله تلاشه. همیشه وقتی امکانات کمتره آدم باید تلاششو بیشتر کنه مثلا وقتی توی تهران هفته‌ای ان ساعت کلاس المپیاد هست(حداقل توی بعضی مراکز واقعا ان ساعته) یه شهرستانی باید تلاش کنه که همونقدر بخونه و تلاش کنه. حداقل توی المپیاد نجوم که واقعا معلم اونقدرا احتیاج نیست. واقعا ممکنه مفید باشه ولی احتیاج نیست. بگذریم از این‌که بعضی معلم‌ها که میان فقط نقش تخریب‌کننده هم دارن. برای المپیادایی که نیازه واقعا هم میشه با هفته‌ای دوبار همین "قلق"ها رو یادبگیره. :د

بنظر من مسئله اصلی همین جوّیه که نیست. مثلا توی تبریز جوّ المپیادنجوم هست یا مشهد المپیاد زیست ولی به طور کلی جو المپیاد نیست توی شهرستانا. در صورتی که توی تهران این جو کامل هست. همین باعث میشه اولا بچه‌ها خیلی دیر بفهمن که می‌خوان المپیاد بخونن یا نه و ثانیا این‌که سخت‌تر از تهران میشه جدی بود. ولی با همه‌ی این‌ها اگه کسی واقعا جدی باشه هم خودش خوب می‌خونه هم می‌تونه مدرسه‌شو مجبور کنه معلم بیارن هم خودش یه جوی ایجاد میکنه که کمکش کنه.

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

شهرستانی ها که از وضع خودشون خبر دارن بگن بهتر نیست؟
هوش و استعداد هرچقدر هم که باشه تا وقتی امکانات برای استفاده از هوش نباشه اصن میشه؟
اصن بذارین وضعی که این دوسال از المپیاد شهرمون دیدم رو بگم از امکاناتی که بچه های شهرای دیگه دارن ما فقط میتونیم کتابشو اونم اینترنتی داشته باشیم تا حالا هیچ کلاس المپیادی تو شهر نداشتیم
(دونفر نقره المپیاد زیست که داشتیم به گفته خودشون حتی پول رفت و امدشون واسه امتحان دادن از جیب خودشون بوده حتی یکیشون گفته که بعید میدونه مسولین بشناسنش)
المپیاد واسه شهرای بزرگ و کنکور واسه شهرستانی هاست
اینقد این شعارو دادن که خودشونم باورشون شده و بیخیال بچه های شهرستانی شدن
خیلی با استعداد داریم که تا پارسال میخوندن ولی دیدن واقعا هیچجور به بچه های (مثلا)تهران نمیرسن بیخیال شدن
بله این وضعیت یکی از شهرستانا بود

• شروع کننده موضوع

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

برای درسهایی مثل فیزیک و نجوم شهرستانی ها شانس ندارن؟ :لایک

حد اقل اصفهان که این جوری نیست
یعنی چی؟

پست های متوالی شما ترکیب شد.

Yasaman.k

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شعبه2
شهر
کـرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

نمیدونم توی شهر شما چه جوریه! ولی اینجا معلمای در اون سطح ندارن با این وجود هم کم کمک نمیکنن! راستش اینجا بچه های واقعا باهوش و با پشتکار رو جدا میکنن اونوقت از تهران هم ممکنه براشون معلم بیارن! اگه بخواین مطمئن باشین که میشه وگرنه همه کتابای المپیاد رو میشناسن و همونارو میخونن!

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

من می گم مونده به خود آدم اگه علاقه داشته باشیم حتما قبول می شیم ولی مسئله ی هوش بالا خیلی هارو نگران می کنه.نبایدخودمون رو دست کم بگیریم

ایشالا قبول می شیم

Mir

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد اژه اي 1
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
93

چرا باید 24 نفر از 42 نفر المپ شیمی تهرانی بوده باشن امسال؟اونوقت از اصفهان این 4-5 چن ساله یه برنز بیشتر نباشه؟
دلایل که به ذهن من میرسه و از برخیشون مطمئنم اینه که اول پارتی بازی زیادی رخ میده.فراوون!
دوم امکانات زیاده.من تعدا جلسات کلاسی که میرم یک بیستم یکی از مدارس تهرانه مثلا!
سوما اینه که جو المپیاد تو تهران رقابتی تره.خب این به نظرم مهمترین عامله.تو اصفهان تعداد زیادی شیمی نمیخونن.
یه دلیل دیگم اینه که مدارس راه میان ولی مدرسه های شهرستانی ناخودآگاه اذیت میکنن.

بالا