• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کدام کنسول؟

به نظر شما کدوم کنسولِ نسل جدید بهتره ؟

• Play Station 4

رای‌ها: 64 57.7%
  • Xbox One

رای‌ها: 36 32.4%
  • Wii U

رای‌ها: 0 0.0%
  • PS Vita

رای‌ها: 2 1.8%
  • 3DS

رای‌ها: 1 0.9%
  • Ps5

رای‌ها: 7 6.3%
  • Xbox series x

رای‌ها: 2 1.8%
  • Nintendo switch

رای‌ها: 1 0.9%

• رای‌دهندگان
    111

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز
پاسخ : کدام کنسول؟

باور می خوای بکن می خوای نکن بعد کنکور دسترسیم به اینترنت سخت تر و سرم شلوغ تر شده :D

نظر سنجی هم عوض می شه چشم، فقط شنبه از روی موبایل زورم می آد :D
3-4 تا کار دیگه هم 2 هفتست قراره بکنم وقت و حوصله نکردم(مثلا یکیش برگزاری مسابقست (; )

rezaezio

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلّیِ 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز و طلای کامپیوتر !
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

47907154588989398427.png

نظرسنجی عوض شد !
تو این نظرسنجی کنسول های نسل جدید رو گذاشتم ، اگه کنسولی تو این نسل هست و من خبر ندارم ، بگید اضافه کنم. ;;)
لازم به ذکرِ شما می‌تونید دو تا گزینه انتخاب کنید ، ولی سعی کنید دو تا کنسول رقیب رو انتخاب نکنید !

Hiss!!!

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
ریاضی شیمی

بچه ها میدونم جاش نیست اما ...کسی نیست یا کسی رو نمیشناسید مه بخواد ps3 کپی خورش رو بفروشه ؟؟؟ :-s :-s :-s :-s :-s :-s :-s

فرزان فرزادی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

توی سری قبل xbox رو به ps3 ترجیح میدادم
ولی الان ps4 رو به xbox1 ترجیح میدم

semej

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نظر من بیشتر به این بستگی داره کدوم یک زود تر کپی خور بشه و کلا بازی خریدن براش ارزون تر تموم بشه

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از Allegro :
توی سری قبل xbox رو به ps3 ترجیح میدادم
ولی الان ps4 رو به xbox1 ترجیح میدم

خیلی زود قضاوت نکنین. X1 داره یک سری تغییراتی میده کلا. از سیاست های اولیشون یک کم عقب نشینی کردن.

فرزان فرزادی

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد
شهر
مشهد

به نقل از semej :
به نظر من بیشتر به این بستگی داره کدوم یک زود تر کپی خور بشه و کلا بازی خریدن براش ارزون تر تموم بشه

طوری که گفتن این بار بر خلاف سری قبل ps4 زودتر هک میشه و بازی های کپی روش اجرا میشه

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

خیلی بعیده، حتی ps3 هالیی که بعد 2011 ساخته شدن هم هک نشدن!!!

• لایک
امتیازات: JB

semej

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

به نقل از Allegro :
طوری که گفتن این بار بر خلاف سری قبل ps4 زودتر هک میشه و بازی های کپی روش اجرا میشه
مطمئنا تا زمانی که کنسول های عرضه نشن و چند ماهی نگذره نمیشه چیزی گفت
به نظر من نمیشه در مورد هک شدن سخت افزاری که چند ماه دیگه عرضه میشه نظری داد

ashitaka

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد فیزیک 93
رشته دانشگاه
فیزیک

وقتی پلی استیشن ناتی داگ رو داره من دیگه به ایکس باکس وان حتی فکر هم نمی کنم !

منتظر روزی ام که The Last Of Us 2 رو روی پلی استیشن 4 بازی کنم !

semej

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم

;))
به نقل از smjty :
وقتی پلی استیشن ناتی داگ رو داره من دیگه به ایکس باکس وان حتی فکر هم نمی کنم !

منتظر روزی ام که The Last Of Us 2 رو روی پلی استیشن 4 بازی کنم !
مطمئنا ماکروسافت اینقدر احمق نیست که کنسول جدیدش بدون بازی انحصاری بزرگ بیرون بده
اگر ناتی ( :-?) داگ برای PS4 بازی می سازه خب استودیوی مثل اپیک (>:D<) هم برای X1 برنامه داره

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

اپیک معمولا مشترک می ده. البته خوب اینکه بقیه با انجینش چی می سازن بحث جداست ولی بازیای خود اپیک اونقدرا هم شاخ نیستن، می تونستی شرکتای بهتری مثال بزنی وگرنه مثلاما انحصاریای خوبی خواهد داشت(که عمرن به انحصاریای ps4 برسن :-" )

Martin Berg

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
کرمان

X1 دیده دارخ جلوی Ps4 کم میاره داره سخت افزار ارتقا میده من اگه از فن های مایکروسافت بودم عمرا دیگه میرفتم X1 بخرم ,دارن هر روز یه حرفی میزنن میخوان اعتماد از دست رفته رو دوباره به دست بیارن

Martin Berg

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
کرمان

11101410514213633282.png

برای اولین بار PS4 در یک رویدادی مهم در شهر نیویورک و در ماه فوریه معرفی شد. ما در آن رویداد اطلاعات زیادی در مورد ویژگی ها و استراتژی های این کنسول به دست آوردیم ولی نتوانستیم خود کنسول PS4 را ببینیم و فقط کنترلر آن یعنی DualShock 4 قابل مشاهده بود. ولی در نهایت در نمایشگاه E3 2013 که در لوس آنجلس برگذار شد، PS4 چهره خودش را نشان داد و توانست توجه عده ی زیادی را جلب کند. در واقع شکل این کنسول مانند یک جعبه سیاه بود که کمی شبیه کنسول ۲ نسل قبل خود یعنی PS2 شده بود. قیمت این کنسول ۳۹۹ دلار اعلام شد که ۱۰۰ دلار از رقیب خود یعنی Xbox one ارزان تر است.

23466871109860784986.jpg

DualShock 4​

در اولین نگاه این بسیار دشوار است که تفاوتی بین Dualshock 4 ــه PS4 و ۳ DualShock ــه PS3 ببینید، اما اگر شما زمان زیادی را با DualShock 3 گذرانده باشید بعد از چند ثانیه این تفاوت ها خود به خود آشکار می شوند. از جمله تفاوت هایی که حس می شوند تغییر دکمه های L2 و R2 آن است که از شکل پدالی مانند در آمده و همانند Xbox 360 و Xbox One حالت خشابی به خود گرفته اند که این یک خبر خوب برای طرفداران بازی های شوتر می باشد چون دکمه های L2 و R2 در PS3 طوری بود که برای استفاده در بازی های شوتر راحتی لازم را نداشت و همچنین دکمه های R1 و L1 این کنترلر نرم تر شده و احساس بهتری را نسبت به دکمه های PS3 به گیمر القا می کنند.

08126905400445646435.jpg

هنوز D-Pad کنترلر (۴ دکمه ی جهت داره سمت چپ) بسیار سخت است و استفاده از آنها دشوار می باشد طوری که هنگام فشردن دو دکمه در یک زمان اثری که از دکمه ی دیگر باقی مانده بر دکمه ی دیگر نیز اثر می کند و حس خوبی را به آدم نمی دهد . این نکته یک امتیاز منفی برای این کنسول محسوب می شود چرا که D-Pad کنسول مایکروسافت یعنی Xbox One بسیار نرم بوده و برای استفاده در بازی های مبارزه ای بسیار مناسب است. این کنترلر نسبت به کنترلر های نسل قبل خود بسیار سبک تر است و حس خوبی را به آدم می دهد همچنین این کنترلر از ویژگی بافت Grippier در پایین و پشت کنترلر بهره می برد . یکی دیگر از ویژگی های برتر این کنترلر استفاده از تاچ پد است که در کنسول نسل بعد مایکروسافت این ویژگی وجود ندارد. تاچ پد کنسول دارای سطحی صاف با شیار های جزئی می باشد و هنگام لمس کردن و استفاده آن به راحتی می توانید انگشتانتان را جابه جا کنید.

64175152401241280991.jpg

همچنین شکل آنالوگ ها تغییرکرده و فاصله آن ها از یکدیگر بیشتر شده تا احتمال برخورد دو انگشت شست به یکدیگر به ۰% برسد همچنین گرفتن و چرخاندن آنالوگ ها با توجه به تغییر شکل آن بسیار راحت ترشده و بازخوردی که آنالوگ ها انجام می دهند بسیار خوب و قابل قبول است و اما از تغییرات دیگر این کنترلر به Light Bar موجود در بالای آن می توان اشاره کرد که به گفته سازندگان میزان انرژی مصرفی اش بسیار کم می باشد و می توان استفاده های مختلفی از آن داشت مثل استفاده به عنوان نوار سلامتی در بازی Killzone. از دیگر تقییرات می توان به نبود دو دکمه Start و Select و اضافه شدن دو دکمه ی Shere و Options اشاره کرد . اما این سوال پیش می آید که به جای دو دکمه ی Start و Select چه چیزی گذاشته شده؟ جواب این سوال به احتمال زیاد می تواند در تاچ پد کنترلر باشد که هنوز اطلاعات زیادی از آن در دسترس نمی باشد و اما دو دکمه ی اضافه شده چه کاربردی دارند؟ دکمه ی Share همان طور که از اسمش معلوم است برای اشتراک گذاری استفاده خواهد شد. تقریبا نوعی دکمه برای دسترسی زودتر به این امکانات به حساب می آید که از تکنولوژی Gaikai بهره خواهد برد. این برای اولین بار است که یک کنسول خانگی از این تکنولوژی استفاده خواهد کرد و البته لازم به ذکر است که این تکنولوژی برای PS3 و PS Vita نیز در دسترس خواهد بود و همچنین سونی قول داده که شما خواهید توانست با فشردن این دکمه، گیم پلی چند دقیقه پیش خود را ضبط کرده و با دیگران به اشتراک بگذارید و اما دکمه Options اینطور به نظر می رسد که به احتمال زیاد جای دکمه ی Start را خواهد گرفت و به جای آن در بازی ها استفاده خواهد شد .

Design​

همان طور که می دانید سونی در کنفرانسی که برای رونمایی PS4 برگذار کرده بود خود کنسول را نشان نداد و فقط کنترلر آن یعنی DualShock 4 را نشان داد ولی با این حال باز هم توانست نظر عده زیادی را بخود جلب کند. در نهایت PS4 به طور کامل در نمایشگاه E3 2013 نشان داده شد. شکل این کنسول بسیار زیبا است و از جهاتی به PlayStation 2 شباهت دارد و همانند رقیب خود یعنی Xbox One متشکل از زوایای سخت و زیبا، همراه با رنگ سیاه مات است. این تضاد جالبی برای دو کنسول Xbox 360 و PS3 هست چرا که زوایای آن ها منحنی شکل بود.

98834679636481517678.jpg

PS4 بسیار تیز به نظر می رسد و منظور من از تیز بودن هم به معنای جذاب بودن و هم به معنای این هست که دارای یک طراحی تیز در گوشه هایش است. طراحی PS4 همانند این است که دو قطعه پلاستیکی را به طور نامتقارن به یکدیگر وصل کرده باشید. دکمه های Power و Eject هردو شکل عوض کردند و به شکل مستطیل هایی دراز به صورت عمودی در دو قسمت به هم چسبیده کنسول قرار گرفتند همچنین پورت های USB کنسول در فضایی خالی بین دوقسمت به هم چسبیده کنسول قرار گرفته اند که این نکته شکلی مدرن به کنسول می دهد.

39826049726652604001.png

Hardware​

PS4 همانند Xbox one از یک حافظه داخلی ۵۰۰ گیگابایتی بهره می برد. سیستم سخت افزاری کنسول شباهت زیادی به PC های مدرنی دارد که با پردازنده و کارت گرافیک AMD مجهر شده اند! و شاید به خاطر همین بتوان آن را از جهاتی به عنوان یک PC نامید! PS4 دارای یک پردازنده ۸ هسته ای X86 AMD Jaguar و و دارای یک رم ۸ گیگابایتی GDDR5 هست که شاید بخاطر این موضوع، لگ افتضاحی که در کنسول Wii U داشتیم را در این کنسول نخواهیم دید و همچنین گفته شده که می توانیم چند کار دیگر مثل دانلود کردن , نصب کردن و بازی کردن را به لطف پردازنده و رم قدرتمند PS4 در یکجا و همزمان انجام دهیم.

04549560093160915750.jpg

PS4 همان طور که در PS3 بود دارای ورودی Blu-ray هست که می تواند دیسک های Blu-ray و DVD را اجرا کند. البته گفتنی است با توجه به سخنان سونی، امکان این وجود دارد که در آینده ای نزدیک شاهد دیسک ها Blu-ray با حجم ۳۰۰ گیگابایتی باشیم. حالا این سوال پیش می آید که آیا PS4 توانایی اجرای این گونه دیسک ها را خواهد داشت یا خیر؟ جواب را در آینده خواهیم دید البته با توجه به سابقه سونی می توان گفت که این موضوع تا حدودی به حقیقت نزدیک است چرا که سونی همیشه در این موضوع از همه جلو بوده و در کنسول های خود مثل PS2 یا PS3 نیز جدیدترین تکنولوژی را با خود به همراه آورده بود.
همچنین PS4 دارای امکانات دیگری مثل ۳ پورت USB 3 و ۸۰۲٫۱۱b/g/n Wi-Fi and Ethernet و Bluetooth 2.1 و HDMI و خروجی کابل های آنالوگ و و خروجی صوتی اپتیکال دیجیتال است :

79475388562612691449.png

Used Games​

یکی از موضاعاتی که باعث خوشحالی و امیدواری طرفداران به PS4 شد امکان استفاده بازی های دست دوم در آن بود . سونی هنگامی که در کنفرانس E3 گفت که PS4 از بازی های دست دوم پشتیبانی می کند و نیازی به این نیست که اصالت بازی ها را به صورت آنلاین تایید کنید. فریاد و سر و صدای خوشحالی طرفداران در همه جا پخش شد بعد Jack Tretton ادامه داد که شما می توانید بازی های خود را به خرده فروشی ها بفروشید، می توانید به دوستتان قرض دهید یا به کس دیگری بفروشید و یا برای همیشه برای خودتان نگه دارید. البته با توجه به امکاناتی که DRM به دست بازیکنان می گذارد، فروش بازی ها چندان کار سختی نخواهد بود. البته سونی گفته که به ناشر های Third-party این اجازه را می دهد که قوانین خاصی را برای بازی های دست دوم خودشان بگذارند.

PlaystationPlus​

همان طور که از کنفرانس E3 یه یاد دارید سونی اعلام کرد که برای بازی کردن بازی های آنلاین و مالتی پلیر شما باید عضوی از PlayStation Plus باشید تا بتوانید به این امکانات دسترسی پیدا کنید. برای عضویت در PlayStation Plus شما می بایستی هزینه ای معادل کم تر از ۵ دلار در هر ماه بپردازید. همچنین گفتنی است که اگر شما در PS Vita یا PS3 خود از PS Plus استفاده می کنید و هزینه ای در مقابل آن داده اید این هزینه ها به هدر نمی رود و شما می توانید در PS4 از همان اکانت و PS Plus استفاده کنید. و اما از دیگر امکاناتی که با عضویت در PS Plus دست خواهید آورد می توان به تخفیف های ویژه ، سیو هایی ابری (نوعی فضای مجازی می باشد که به شما اجازه می دهد تا سیو های خود را آپلود کنید تا در صورت از بین رفتن سیو ها دوباره به آن دسترسی داشته باشید)، دسترسی راحت به آپدیت های بازی، دسترسی راحت به برنامه های نسخه بتا، هر ۱ ماه ۱ بازی رایگان (اولین بازی DriveClub PS Plus Edition می باشد و بعدا بازی هایی مثل Outlast و Don’t starve ) و … . الان این سوال پیش می آید که بدون این که عضو PS Plus باشیم از کدام امکانات می توانیم بهره ببریم؟ شما می توانید بدون عضویت در PS Plus از تمام سرویس های مالتی مدیای سونی از جمله Netflix بهره ببرید. قبل از این که سونی را به عنوان یک کنسول ساز دید سونی را می توان به عنوان یک شرکت موفق در اکثر زمینه ها دید. از صنعت فیلم گرفته تا صنعت گوشی سازی و از صنعت موسیقی گرفته تا دوربین های دیجیتال، سونی دستی در آن دارد و این قابل تقدیر است. حال اگر بیاید این امکانات را با کنسول جدید خود یعنی PS4 بیامیزد چه اتفاقی خواهد افتاد؟ همان طور که در E3 دیدید سونی اعلام کرد که آثار شرکت های دیگرش مثل Sony Pictures Entertainment و Sony Music Entertainment را در اختیار PS4 داران قرار خواهد داد و آن ها می توانند از طریق برنامه هایی مثل Video Unlimited و Music Unlimited به آن ها دسترسی داشته باشید. البته خدمات مالتی مدیای سونی به این ها ختم نمی شوند. شما می توانید از برنامه هایی متل RedBox – FlixStar و … نیز استفاده کنید. (البته این طور به نظر می رسد که این خدمات برای PS3 هم در آینده قابل استفاده خواهد بود.) همچنین سونی قول داده که به وسیله برنامه های مختلف بتوان با اسمارت فون ها و تبلت ها و PS vita ی خودتان بتوانید از قابلیت Remote Play بهره ببرید مثل چیزی که در دموی به نمایش در آمده در بازی واچ داگز دیدید.

85033915360668581039.jpg

PS4 Games​

یکی از مهمترین عامل های موفقیت سونی در چند سال اخیر بازی های آن بوده , در نسل جاری یکی از مهم ترین منابع درآمد سونی را بازی های انحصاری آن تشکیل می دهند و تقریبا می توان گفت که عامل موفقیت آن هستند. ولی آیا سونی خواهد توانست این موفقیت را به نسل بعد ببرد؟ به احتمال زیاد جواب آن را مدتی بعد خواهیم دید. همان طور که در کنفرانس E3 مشاهده کردید سونی اهمیت زیادی به بازی های مستقل داده بود. از جمله این بازی ها می توان به : Don’t starve , Outlast , Octodad و Secret Panchos و … اشاره کرد. یک نکته دیگر و آن هم این بود که بازی های مستقل سونی کمتر از بازی های مستقل مایکروسافت بود. ولی با این حال تعداد کلی بازی های غیر انحصاری PS4 بیشتر بود. شما می توانید لیست کوچکی از این بازی هارا در اینجا مشاهده کنید.

ashitaka

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
فیزیک

اینو که در مورد ps4 از دست ندید :

http://www.aparat.com/v/TYGeD

mehran

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
PS3: Slim یا Fat

با عرض سلام.
من تاپیک مشابه پیدا نکردم، یعنی نگشتم. واسه همین درست کردم.

عرضم به خدمت شما که بنده احتمالا قصد خرید یک دستگاه PS3 داشته باشم. منتها از این داستان هک و کپی‌خور کردن و اینا چیزی نمی‌دونم تقریبا. توی دیجی‌کالا یه دونه دیدم قیمتش هم خوبه، اما نوشته غیر قابل‌کپی. این یعنی بده؟ :D
کلا داستان کپی و هک و اینا چیه؟ چرا لازمه؟ خودم می‌تونم هک کنم یا باید هک شده بگیرم؟
اصلا Slim یا Fat؟ کدوم بهتره؟ قیمت‌ها تو چه رنجی‌یه؟ ممنونم از شما.

ashitaka

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : PS3: Slim یا Fat

من به شخصه از فت بیشتر خوشم میاد ، خیلی با ابهت تره !
کپی خور کردن پی اس تری به دلیل پیشرفت تکنولوژی در عرض یک ربع ساعت اون هم به صورت بسیار ساده امکان پذیر است . قبلا باید یک قطعاتی رو می خریدید و خیلی دردسر داشت ، اما حالا فقط کافیه یه آپدیتی رو از اینترنت دانلود کنید بریزید رو فلش وصل کنید به پی اس تری و پی اس تری رو آپدیت کنید ، به همین سادگی . لینکاش رو هم با یه سرچ ساده به دست میارید.
بازی های پی اس تری دو نوعند ، یک سری بازی هایی که روی بلوری دیسک ها عرضه میشن که معمولا حجم خیلی زیادی دارن و اگه بخواید اورژینالش رو بگیرید قیمت زیادی دارن ، یک سری هم به صورت دانلودی از شبکه psn هستند که معمولا کم حجم ترند و باید به اینترنت وصل بشید و دانلود کنید که بازهم قیمت زیادی دارن .
اگه شما نخواید پول بپردازید می تونید نسخه های هک شده بازی ها رو به صورت مجانی از اینترنت دانلود کرده یا خریداری کنید و استفاده کنید ، اما نکتش اینه که بازی های غیر اورژینال رو نمیشه روی پی اس تریه هک نشده اجرا کرد . و باید حتما پی اس تری رو هک کنید .

در هر صورت هک کردن یا همون کپی خور کردن پی اس تری اونقدر سادست که هرکسی می تونه انجامش بده ، در ضمن آموزش های تصویری خیلی خوبی هم توی اینترنت به زبان فارسی در این مورد هست .
برای بازی ها هم سایت های خیلی زیادی است که من سایت p30day رو پیشنهاد می کنم .
یه جاهایی هم شنیدم که پی اس تری های فت توی کپی خور کردن و هک کردن بهتر و امن تر هستند البته خیلی مطمئن نیستم . ولی حالا شما هم بیشتر مشورت کنید .

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

آقا نمی دونی با عرض پوزش ولی چرت نگو الان طرف می ره می خره بدبخت می شه.(شرمنده که اینطوری گفتم امیدوارم ناراحت نشده باشی)

الان PS3 هایی که بعد از سال 2011 ساخته شدن که شامل تمامی مدل های Super slim و بخش عمده ی Slim می شه غیر قابل هک ان، البته تمامی مدل های Fat هک می شن.
شما از الان به این فکر کن که باید حداقل 500-600 تومن اضافه بدی تا نسخه های قابل هک رو بخری، چرا؟ چون وارد بازار سیاه شده یعنی الان قیمت متوسط PS3 غیر قابل هک رو در نظر بگیری 1 میلیون و 300 شما نزدیک 2 تومن قراره پیاده شی در حال که قیمت Xbox در هر صورت 1 میلیون و 300 ایناست(به طور متوسط،یعنی مدلای مختلف داره)
بهترین کار اینه که اگه می خوای بخری دست دوم سالم گیر بیاری زیر 1 تومن بخریش
Fat مدلای مختلف داره قدیمی تراش جای Usb بیشتری داشت مطمئن شو که از اونا نخری، از اون که بگذریم Fat و اسلیم تفاوت چندانی ندارن و توی نت هرکی یه چیزی گفته منتها Slim همونطور که از اسمش پیداس باریک تر و سبک تره ولی Fat خوشگل تره :D

نکته بعدی این که اگه هک یا به عبارتی JailBreak نکونی برای هر بازی باید حداقل 40 تومن بدی، حداقل یعنی اینکه تا 100 تومن و بالای اون هم می ره

این تاپیک به زودی با تاپیک کدام کنسول ترکیب می شه

ashitaka

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از Black Fire :
آقا نمی دونی با عرض پوزش ولی چرت نگو الان طرف می ره می خره بدبخت می شه.(شرمنده که اینطوری گفتم امیدوارم ناراحت نشده باشی)

الان PS3 هایی که بعد از سال 2011 ساخته شدن که شامل تمامی مدل های Super slim و بخش عمده ی Slim می شه غیر قابل هک ان، البته تمامی مدل های Fat هک می شن.
شما از الان به این فکر کن که باید حداقل 500-600 تومن اضافه بدی تا نسخه های قابل هک رو بخری، چرا؟ چون وارد بازار سیاه شده یعنی الان قیمت متوسط PS3 غیر قابل هک رو در نظر بگیری 1 میلیون و 300 شما نزدیک 2 تومن قراره پیاده شی در حال که قیمت Xbox در هر صورت 1 میلیون و 300 ایناست(به طور متوسط،یعنی مدلای مختلف داره)
بهترین کار اینه که اگه می خوای بخری دست دوم سالم گیر بیاری زیر 1 تومن بخریش
Fat مدلای مختلف داره قدیمی تراش جای Usb بیشتری داشت مطمئن شو که از اونا نخری، از اون که بگذریم Fat و اسلیم تفاوت چندانی ندارن و توی نت هرکی یه چیزی گفته منتها Slim همونطور که از اسمش پیداس باریک تر و سبک تره ولی Fat خوشگل تره :D

نکته بعدی این که اگه هک یا به عبارتی JailBreak نکونی برای هر بازی باید حداقل 40 تومن بدی، حداقل یعنی اینکه تا 100 تومن و بالای اون هم می ره

این تاپیک به زودی با تاپیک کدام کنسول ترکیب می شه
من اینجوری منظورشون رو برداشت کردم که "غیر قابل کپی " یعنی ، کپی خور نشده . حالا شما میگید غیر قابل کپی یعنی غیر قابل کپی خور شدن ؟ درست متوجه نشدم ! ببخشید ! من چون دستگاهم یه مقداری قدیمیه از این قضیه قابل هک بودن خبر نداشتم .

mehran

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

ضمن عرض تشکر فراوان، خب XBOX داستان کپی‌خورد بودنش چه‌جوریه؟ بازی‌هاش چنده؟

بالا