• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

• شروع کننده موضوع Nz
  • تاریخ شروع

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام
پاسخ : مراکز سمپاد تازه تاسیس، سمپاد روبه نابودی ؟

به نقل از Alone_but_happy :
احتمالا دو سه سال دیگه یکی بیاد با افتخار بگه ... هه من مدرسه عادی درس میخونم که تو کل استان فقط 3 تاس !! :-<

سمپادی که تو هر شهر 7 - 8 تا باشه و هر کلاس 30 نفر دیگه با مدرسه ی عادی چه فرقی داره ؟!!

به نظرم یا این مدارس اسمشون عوض میشه ! یا یه مرکز جدید با یه اسم دیگه برای نخبه های واقعی تاسیس میشه ! یا کلا من یکی سمپادو تحریم میکنم ! :)
عزیزم مدارس عادی چرا بگو نمونه دولتی!!!!!!!!!!!!!!
شاید واسه همه جالب باشه که بدونن تو این سال های اخیر چقد امکانات و سطح مدارس نمونه دولتی رفته بالا نمونه ی عینیش هم جلوی چشم خودمه و دارم میبینم!!!
------------------------
پ.ن:من اصن از اون آدمایی نیستم که همه چی رو به سیاست ربط میدن ولی......
کور هم نیستم

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

[nb][/nb] دلم نمیاد نگم
امیدوارم یه نفر هم که شده بخونه این پستو.
الآن رییس جمهور عوض شده و تا مرداد فرصت خیلی مناسبی هستش که به گوششون برسه چه بلایی تو این چند سال به سر سمپاد اومد
بعدش سخت میشه کار ایشون میشه رییس جمهور و سرش شلوغ میشه
اگه یه فکر و حرکتی کنید تا مرداد ماه خیلی خوبه
مخصوصا حالا که ديگه تموم شده کنکور و بچه های پخته و فهمیده برگشتن
من خودم تو سایتشون پیام دادم که اصلا فک کنم تزیینی بود اون بخشش
به هر حال امید چیز خوبیه.

بهار1998

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان...استان بوشهر...
مدال المپیاد
ایشالابعدها..

سمپادروکارش نمیتونن بکننامثلاچی کارمیخوان باهامون کنن

• لایک
امتیازات: Mid

hosseinsohrabi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید عسگری گنبد
شهر
ازادشهر

تا وقتی خانم مهری سویزی رییس سمپاد هست هیچ اتفاقی نمی افته؟

sanaz15

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
راهنمایی فرزانگان
شهر
تهران

بچه ها قبول کنین خو نمی گم که کار خوبی می کنن اما به قول شما شاید همین نخبه های واقعی زیاد شده باشن!!!
خب بچه مردم تیزهوشه جا نیست شما موشکلی داری خوبه ما بیایم شمارو از سمپاد بندازیم بیرون تا جا بشه سمپاد جدید نسازن؟؟خوبه عایا؟ X_X

Sidra

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان رشت
شهر
رشت

خب الان تو شهر ما دارن مدرسه سمپاد جديد مي سازن.پسرانه اش كـ قبلا ساخته شده!
خو من اونقدر مغرور نيستم كـ‌ بگم اسم سمپاد فقط حق ماست اما آخه وقتي بدون آزمون ميرن اون مدرسه واقعا اعصابم خورد ميشه.ما اونهمه زحمت كشيديم بعد اونا... :-\

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

یه همچین سمپادی همون بهتر که منهدم بشه ... با خاک یکسان بشه ...

خیلی سعی میکردم برداشتمو از حرف خیلیا این جا عوض کنم ... اما نمیشه ...

خیلی از کسایی که از زیاد شدن مراکز ناراحت هستن دردِ سمپاد ندارن ... ناراحت نیستن برای کسایی مثل خودشون (؟!؟؟) که قراره بعدا" بیان تو یه همچنین سیستمی ...

این جماعت ناراحت اند از این که دیگه نمیتونن پز سمپادی بودنشونو بدن ...

ینی قشنگ از حرفاشون معلومه ...

" دیگه سمپاد فرقی با مدارس عادی نداره" حرف کسی نیست که به فکر سمپاد باشه .

اگه مثلا" تمام مراکز جدید تأسیس میشدن فقط اسمشون فرق داشت و عنوان سمپاد نداشتن ولی امکانات فعلی رو داشتن (که البته خیلیاشون امکاناتی هم ندارن) این افراد صداشون در نمیومد .

چند صفحه قبلم گفتم .

این که میبینید سمپاد داره افت میکنه و تحلیل میره به خاطر اینه که هر کس اومد توش ازش مایه گذاشت برای خودش ... تا این که برای خود سمپاد دیگه چیزی نموند ... نسل به نسل هم آدمای بی بخار تری اومدن توش ...

باور کنید من وقتی بزرگترا و فارغ التحصیلای سال های دور تر سمپادو میبینم کامل احساس میکنم یه فرقی بین غالب ما و اونا هست ... نمیدونم چیه ...

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از H O S E I N :

خیلی سعی میکردم برداشتمو از حرف خیلیا این جا عوض کنم ... اما نمیشه ...

خیلی از کسایی که از زیاد شدن مراکز ناراحت هستن دردِ سمپاد ندارن ... ناراحت نیستن برای کسایی مثل خودشون (؟!؟؟) که قراره بعدا" بیان تو یه همچنین سیستمی ...

این جماعت ناراحت اند از این که دیگه نمیتونن پز سمپادی بودنشونو بدن ...

ینی قشنگ از حرفاشون معلومه ...

" دیگه سمپاد فرقی با مدارس عادی نداره" حرف کسی نیست که به فکر سمپاد باشه .

اگه مثلا" تمام مراکز جدید تأسیس میشدن فقط اسمشون فرق داشت و عنوان سمپاد نداشتن ولی امکانات فعلی رو داشتن (که البته خیلیاشون امکاناتی هم ندارن) این افراد صداشون در نمیومد .

چند صفحه قبلم گفتم .

این که میبینید سمپاد داره افت میکنه و تحلیل میره به خاطر اینه که هر کس اومد توش ازش مایه گذاشت برای خودش ... تا این که برای خود سمپاد دیگه چیزی نموند ... نسل به نسل هم آدمای بی بخار تری اومدن توش ...

باور کنید من وقتی بزرگترا و فارغ التحصیلای سال های دور تر سمپادو میبینم کامل احساس میکنم یه فرقی بین غالب ما و اونا هست ... نمیدونم چیه ...

حرفتو قبول دارم ولی در مورد بی بخارتر شدن هر نسل باید بگم وقتی تو هر نسل کسایی نیستن که به نسل های بعد نشون بدن باید چیکار کنن , راهو نشونشون بدن , انتظاری جز این هم نیست ...

Mid

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
Farzanegan
شهر
سفلای شرقی
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

به نقل از فِلــــے❦ :
منظورتون اینه که مدارس سمپاد جدید بسته بشه؟؟؟ :O
سا از امکاناتتون به اونا ندن؟؟مگه اونا سمپادی نیستن اونام ازمون ورودی دادن و اومدن البته من خودم جزو یکی از اونام ما هم زحمت کشیدیم مثل سایر ولی اگه منظورتون اینه که دارن مارو به مارس عادی نزدیک می کنن و کتاب وزارتی شده مهم تر از تکمیلی یا اینکه بهمون تکمیلی نمیدن کاملا موافقم اصلا درست نیست مثلا ما به عنوان نخبه تو این مدارس محصل شدیم این که نمیشه عدالت :(
من خودم فرزانگان 2ام
من همچین چیزی گفتم؟؟؟
من گفتم کاری بکنین واسه سمپاد.
الآن مسابقه قرآنی سمپاد کجاست؟
مسابقه ورزشیش؟
مسابقه هاو همایش های علمی؟
معلم ها و مدیرایی که استخدام سمپاد بودن؟
الآن آزمون سمپاد الآن کجاست؟؟ =((
اصلا مثل قبلا مدیر و هیئت مدیره داره؟؟
اصلا الآن سمپاد کجاست؟؟
به نقل از H O S E I N :
منهدم شده قبلا
به نقل از hosseinsohrabi :
تا وقتی خانم مهری سویزی رییس سمپاد هست هیچ اتفاقی نمی افته؟
این خانم که قطعا میره.ولی بازم هیچ اتفاقی نمی افته.
به نقل از sanaz15 :
بچه ها قبول کنین خو نمی گم که کار خوبی می کنن اما به قول شما شاید همین نخبه های واقعی زیاد شده باشن!!!
خب بچه مردم تیزهوشه جا نیست شما موشکلی داری خوبه ما بیایم شمارو از سمپاد بندازیم بیرون تا جا بشه سمپاد جدید نسازن؟؟خوبه عایا؟ X_X
بله.اصلا فلسفه مراکز تازه تاسیس اینه که تعداد بیشتری توی یه شهر از امکانات سمپاد استفاده کنن.واصلا این سمپادی بودن بهشون یه اعتمادبی میده که بیشتر تلاش کنن و با مراکز اصلی :-"رقابت کنن.(گرچه این فلسفه بود فقط.عملی نشد)
به نقل از بهار1998 :
سمپادروکارش نمیتونن بکننامثلاچی کارمیخوان باهامون کنن
:-ss :-ss :-ss :-ss :-ss
به نقل از H O S E I N :
حالا دیگه بچه ها باید از آزمون ورودی انتخاب کنن که تو کدوم مرکز میخوان برن.این یعنی مدارس سمپاد توی هر شهر دیگه مثل قبل یکدست نیستن.یعنی به جایی که خوباشون یه جا باشن،6 جائن مثلا.خب الآن این فلسفه تشکیل سمپاد که پرورش یه سری دانش آموز برگزیده(نه باهوش) بود،کجا رفت؟؟؟دوباره این بچه ها چند قسمت شدن.

من که دیگه رفتنیم از سمپاد :((.دلم واسه بچه هایی میسوزه که میان تو یه سری مدارس توخالی.یعنی فقط اسم سمپاد روش مونده(نه رسمش)

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

ما که کلاسامون34-42 نفرن.یک سالن ورزشی کوچیک داریم که هم زمان راهنمایی و دبیرستان ازش استفاده میکنن حتی توش جای طناب زدنم نداری.ساختمونشم که از مراکز جدید بدتر.کتابای تکمیلی را هم نمیدن ولی امتحانشو میگیرن و نمرشو تو کارنامه میذارن.من که امیدوارم آقای روحانی یه فکری به حال سمپاد بکنن

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

با این هیئت دولت فسیل! با میانگین سنی ۵۸ سال دیگه کی به فکر جووناست؟

germangirl13

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
گنبدکاووس
شهر
گنبد کاووس

مدارس سمپاد رو نمیخوان حذف کنن فقط میخوان کاری کنن که بشه مث بقیه مدارس غیرانتفاهی...
اگه میخواستن بردارن هر سال کلی مدرسه اضافه نمیکردن!!!
الان تو استان ما که گلستان باشه قبلا دو تا فرزانگان تو گرگان و گنبد بود...
الان ازادشهر گالیکش کردکوی و و و داره!!!
یعنی ما واقعا اینقدر نابغه داریم!!؟!؟
همین امسال تو مدرسمون که تست هوش گرفتن 80 هم داشتیم!!!
واقعا مایه ابروریزیه!!!
قدیما با افتحار میگفتیم سمپادی هستیم...ولی الان که میبینیم هر---- اومده سمپاد واقعا خجالت میکشیم که بگیم سمپادیم!!!
اگه قرار بود دروس مکمل هم مث قبل تدریس بشه اون وقت میشد گفت که میخوان بنیان علمی کشور رو قوی کنن...
ولی الان با این معلما....با این تقلبا...با این تن پرستی دانش اموزا....با این پولا!!!! فک نکنم بشه گفت هدفشون این بوده!!!!
من شنیدم هر سال هر آموزشگاه میتونه 10 تا ورودی با پول بگیره که خرچ مدرسش کنه!!!
اینه سمپاد!؟!؟اینه سمپادی!!!؟!؟

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به گزارش خبرگزاري پانا، مهري سويزي در برنامه گفت وگوي ويژه خبري شبکه دو سيما، با بيان اينکه پيش از انقلاب اسلامي تنها پنج مرکز پرورش استعدادهاي درخشان در کشور وجود داشت، گفت:‌ پس از آن تا سال 88 در سراسر ايران 92 شهر داراي اين مراکز بودند که اين تعداد هم اکنون به 114 شهر افزايش يافته است.

سويزي افزود: تيم هاي دانش آموزي شرکت کننده در المپيادهاي بين المللي در سال 89، سه طلاي جهاني، در سال 90 پنج طلاي جهاني، در سال 91 هفت طلاي جهاني و امسال 12 طلاي جهاني به دست آوردند که نشان دهنده افزايش چشمگير پيشرفت علمي کشور است.

رئيس مرکز پرورش استعدادهاي درخشان با بيان اينکه اکنون بيش از 11 هزار نفر در بنياد ملي نخبگان نام نويسي شده اند، گفت: اين بنياد براي به کار گيري اين استعدادها تلاش هاي بسيار را انجام مي دهد.

سويزي افزود: امسال از 36 نفر برتر کنکور 19 نفر جزو استعدادهاي درخشان هستند.

وي گفت:‌ جمهوري اسلامي ايران در شش المپياد جهاني شرکت مي‌کند و تلاش مي کنيم براي زبان و ادبيات فارسي نيز المپياد بين‌المللي ايجاد کنيم.

سويزي افزود: ايران در سال 2017 ميلادي ميزبان المپياد رايانه و در سال 2018 ميزبان المپياد زيست است.

رئيس مرکز پرورش استعدادهاي درخشان با اشاره به اينکه برگزاري المپيادهاي علمي در سطح بين المللي سابقه 53 ساله دارد، گفت: جمهوري اسلامي ايران تنها با 27 سال سابقه شرکت در المپيادهاي جهاني به اين موفقيت ها دست يافته است.

×افتخار داره که در سمپادو باز کردین همه میان تو؟

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

دلت خوشه.سمپاد تو شهر های بزرگم(البته اگه مشهد بزرگ حساب بشه)با مدرسه های دیگه فرقی نداره.الان تو مشهد فرزانگان 5 و چند تا مدرسه ی دیگه با تبلت کار میکنن بعد تو فرزانگان1حتی ماژیکم به معلما نمیدن میگن خودتون پول جمع کنید

khamoosh

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مش‍‌‌هَد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از fateme12 :
دلت خوشه.سمپاد تو شهر های بزرگم(البته اگه مشهد بزرگ حساب بشه)با مدرسه های دیگه فرقی نداره.الان تو مشهد فرزانگان 5 و چند تا مدرسه ی دیگه با تبلت کار میکنن بعد تو فرزانگان1حتی ماژیکم به معلما نمیدن میگن خودتون پول جمع کنید
البته فرزانگان یک اصالت خودشو داره :D.فرقش هم با یقیه مدرسه ها امکاناتش نیست همدلی بین بچه هاس.جو توشه

mishu

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
نتایج اومد....ندارم سابقه!

به نقل از fateme12 :
ما که کلاسامون34-42 نفرن.یک سالن ورزشی کوچیک داریم که هم زمان راهنمایی و دبیرستان ازش استفاده میکنن حتی توش جای طناب زدنم نداری.ساختمونشم که از مراکز جدید بدتر.کتابای تکمیلی را هم نمیدن ولی امتحانشو میگیرن و نمرشو تو کارنامه میذارن.من که امیدوارم آقای روحانی یه فکری به حال سمپاد بکنن
داری بی انصافی میکنی!
هم برای سالن ورزشی هم کتابخونه هم ساختمون مدرسه!...
کتابخونه از داشتن هیج کتابی دریغ نمیکنه حتی کتاب های کمیاب!
هر چی باشه به قول دوستان فرق ما (البته اگه فرقی باشه ) همون بچه ها ایم...
امکانات شاید از بقیه کمتر باشه اما کافی هست..

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

من ی مرکزو میشناسم ، تازه 3 ساله باز شده
اونوقت امسال برای ورودی های جدید دبیرستان 90 نفر گرفتن :| فقط برای اول دبیرستان اونم فقط برای ورودی های جدید ، ینی 3 تا کلاس 30 نفره :|
ینی در اصل هرکی شرکت کرده بود قبول شده ،بعضی کسایی ک قبول شده بودن ، من ابتدایی باهاشون همکلاس بودم ، اونوقت اینا از پس دروس ابتدایی بر نمیومدن حالا تیزهوشان قبول شدن ؟؟؟!!!
میگن مثه اینکه چون این مدرسه تازه تاسیسه و مرکز استان خرج هاشو تامین نمیکنه در عوض سهمیه دانش آموزاشو بیشتر کرده ک از طریق این راه مدرسه خرجشو دراره :| دقیقا نمیفهمم ینی چی :|
البته از بین این 90 نفر کسایی هم میشناسم ک واقعا حقشون بوده تو سمپاد باشن ...

M a н d i s

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
اراك
رشته دانشگاه
پزشكی

بعضی شهر ها واقعن نیاز داشتن ک بیشتر توش مدرسه های سمپاد باز شه چون حق بضی بچه ها داشت ضایع میشد
اما تو بضی جاها اصلا نیاز نبود مدرسه جدید باز کنن الان کلا باید بپرسی کی تیزهوشان نمیره
اینطوری بعد از ی مدت دیگه سمپاد مثل قبل نمیمونه متاسفانه این خیلی رویه پایین اومدن کیفیت تاثیر داره

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از M a н d i s :
بعضی شهر ها واقعن نیاز داشتن ک بیشتر توش مدرسه های سمپاد باز شه چون حق بضی بچه ها داشت ضایع میشد

اگر تعداد مراکز رو زیاد میکنن باید تعداد ورودی هارو تقریبا ثابت نگهدارن...
یعنی اگر یه مدرسه 90 نفر میگیره ، دو تا مدرسه بشه یکیشون 30 نفر یمیشون 90 نفر :-??

بالا