• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

جزیره نشینان (6 امتیاز)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

Dark Eagle

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
Tehran
مدال المپیاد
کامپیوتر
این جزیره نشینان 2 دسته اند, یا نجیب زاده اند که همیشه راست می گویند, یا قُزمیت اند که همیشه دروغ می گویند.

1- شخص A گفت من دروغگو هستم. آیا او یکی از ساکنان جزیره مورد نظر است ؟(دَس گرمی)

2- فقط با پرسیدن یک سوال از جزیره نشینی می توانیم بفهمیم که جاده ای به شهر نجیب زادگان منتهی میشود یا نه, با چه سوالی؟
(1 نمره)

3- فرض کنید در این جزیره تلفظ کلمه بله و نه چیز دیگری شبیه شلپ و شلوپ باشد ... منتها نمی دانیم کدام به کدام است.

با این فرض با پرسیدن یک سوال از یک جزیره نشین می توان فهمید او نجیب زاره است یا قُزمیت, آن سوال چیست ؟
(2 نمره)

4- فقط یک سوال از جزیره نشینان می توان پرسید که جوابش همیشه شلپ باشد, آن سوال چیست ؟
(1 نمره)

5- با یک سوال بفهمید که آیا جزیره نشینی تمساح خانگی دارد یا نه آن سوال چیست ؟
(2 نمره)
@مهسا: امتیاز ها بازبینی شد لطفا ادامه بدید!

نیما: حیف که این حکومت دیکتاتوری پا برجاست ... :-"

@مهسا: اگه نمی خواین چنین اتفاقی بیفته همون طور که تو قوانین گفته شده قبلش در مورد امتیاز سوال باید با من مشورت کنید! نه این که فرت بیاین سوال رو بذارید! :-"

نیما: مشورت میکنیم ... راضی نمیشی که .... سوالا آسونه همون قبلیا رو ترجیح میدم من .... :-"

eiden

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
کرمان
پاسخ : جزیره نشینان

دو:بهش میگیم اگه برعکس این چیزی که هستی بودی چه جوابی میدادی که در هر دوصورت جواب اشتباه میگیریم
سه:ازش میپرسیم که ایا نجیب زاده ها دروغ میگن که با جوابش مشخص میشه خودش چه طوریه
چهار: اگه برعکس این چیزی که هستی بودی ایا دروغ میگفتی که جوابش بله هست همیشه

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار
پاسخ : جزیره نشینان (6 امتیاز)

1- دس گرمی اول جواب بدیم. :D نه نیست.

2- میپرسیم آیا این مسیر به شهر ِ تو ختم میشه؟ اگه یارو قزمیت باشه و این جاده به شهرشون ختم بشه میگه نه. اگه جاده به شهرشون ختم نشه میگه آره. اگرم نجیب زاده باشه و جاده به شهرشون ختم بشه میگه آره اگه ختم نشه میگه نه. ینی در هر صورت اگه گفت آره میفهمیم ختم میشه به شهر نجیب زاده ها و بالعکس.

4- بپرسیم تو همیشه راست میگی؟ همیشه میگن آره ینی شلپ! :D

• شروع کننده موضوع

Dark Eagle

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
Tehran
مدال المپیاد
کامپیوتر

باسه سوال 2 راه حل جفتتون درسته .... ولیeiden زودتر مُئرَر شد (ارائه داد) ....

ولی من خودم >> شهر شما کدوم وَره << رو ترجیح میدم ....

3وال 3 --> eiden جان ما نمیدانیم شلپ و شلوپ ینی چی از کجا بفهمیم منظورش چی بوده ...

سوال 4 --> F@temeh به خط بالا رجوع شود .... (جانش حذف شه البته ... زشته ...) .... eiden هم همینطور ....

در ضمن ....

سوال 5 خیلی سخته به شخصه هنوز قادر به حلش نشدم ....

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

آهان من فک کردم منظور سوال چار اینه که ینی همیشه یه چیزی بگه،

خب سوال دوم ایده هامون با هم فرق داره. :D

سوال چار رو ینی باید یه سوال بپرسیم که فقط اون سواله رو اگه بپرسیم هر دوشون یه جواب بله یا خیر میدن. پس باید جواب سوالمون نه باشه. چون الان ما ابینجا دوتا سوتال طرح کردیم که اگه بپرسیم ازشون هردونوع ِ انسان ِ اونجا :D میگن آره. پس شلپ ینی نه؟ حالا سوال چی میتونه باشه؟ :-" میپرسیم تو قزمیتی؟ :-" من از شما میپرسم، تو قزمیتی؟ :-"

• لایک
امتیازات: r@zie

Fliqpy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
غیر انتفاعی علامه حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
هر جوری حساب میکنم افتخار نمیکنم بهش
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
نرم افزار

اینا مال محافل ریاضیه؟
3-جواب سوال من شلپه یا شلوپ؟
نجیب زاده جفتش رو میتونه بگه دروغ گو هیچ کدوم رو نمیگه
4-اگه از یه نجیب زاده بپرسیم که تو (کسی که ما ازش سوال میپرسیم نه نجیب زاده ای که روبروییمون ازش میپرسه)غزمیتی جوابش شلوپه؟
شلوپ باشه نه در هر صورت میگه آره (شلپ) شلوپ آره باشه در هر صورت میگه نه
5-اگه جواب این سوال که تو تمساح داری رو به من اگی این جواب شلپ خواهد بود؟
اگه تمساح داشته باشه در هر صورت میشه شلپ نداشته باشه میشه شلوپ حالت بندیش سادس.
راستی چون سورس رو میدونم دلیل نمیشه جواب رو بدونم جواب رو نزدهD:
تا حالا هم روش فکر نکرده بودم.

r@zie

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
مدال المپیاد
مرحله ی اول ریاضی و کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

4-ازش بپرسیم اگه عکسه خودت بودی(ینی قزمیته نجیب زاده بود و نجیب زاده قزمیت بود) عکسه کلمه شلپ چی میشه؟
اگه طرف نجیب زاده باشه تصور باید کنه که قزمیته پس باید دروغ بگه و عکس شلپ رو میگه شلپ
اگرم قزمیت باشه درهر صورت دروغ میگه دیگه پس عکس شلپ رو میگه شلپ

مطمین نیسم :-"

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

یه سوال. الان سوال قبلیاش با بعدیاش به هم مربوط‌ ان؟

بعد یه چیز دیگه من نفهمیدم. الان این که شما نوشتید " فقط یک سوال از جزیره نشینان می توان پرسید که جوابش همیشه شلپ باشد" ینی فقط و فقط یک سوال؟ :D الان اینجا دوتا سوال مطرح شده که جوابش شلپ ـه. :D :-"

5- بش میگیم اگه از یکی مثل ِ خودت (ینی اگه تو قزمیتی اونم قزمیت باشه اگه نجیبی اونم تنجیب باشه :D ) بپرسم که تو (تو=همونی که دارم ازش سوال میپرسم) تو خونه‌ت تمساح داری یا نه چی میگه؟

hacker

کاربر فعال
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
CS

برای سوال 3 باید یه سوالی بپرسیم که خودمون جوابِ سوالو در مبنای شلپ و شلوپ بدونیم مثلا بدونیم جواب سوال شلپ ـه خیلی چیزا میشه پرسید مثل اینکه بپرسیم از طرف که اگه جوابِ واقعی یه سوال شلپ باشه یه نجیب زاده به اون سوال چه جوابی میده ؟
بـرا 4 ـم مثل همین میتونیم بپرسیم اگه جواب واقعی یه سوال شلپ باشه تو در جوابِ اون سوال میگی شلپ یا شلوپ ؟

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

3-ازش میپرسیم تو یک نجیب زاده ای؟جوابی که بده معنی آره را میده
4-یعنی نمیشه از جواب سوال 3 کمک بگیریم؟اگه میشه وقتی شلپ بشه آره همون سوال 3 رو میپرسیم ولی اگه بشه نه میپرسیم آیا تو یک غزمیتی؟
5-میتونیم بگیم ای غزمیت آیا تو تمساح خانگی داره؟نجیب زاذه باشه که میگه نجیب زاده است و جواب درست و میده .اگرم غزمیت باشه جواب سوال بر عکس میگه ما اگه ازش سوال نکردیم غزمیت یا نه که بخواد دروغ بگه همین طوریش داره دروغ میگه دیگه

Fliqpy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
غیر انتفاعی علامه حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از fateme12 :
4-یعنی نمیشه از جواب سوال 3 کمک بگیریم؟اگه میشه وقتی شلپ بشه آره همون سوال 3 رو میپرسیم ولی اگه بشه نه میپرسیم آیا تو یک غزمیتی؟
نمیدونیم کدوم معنی آره رو میده

• شروع کننده موضوع

Dark Eagle

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
Tehran
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از F@temeh :
آهان من فک کردم منظور سوال چار اینه که ینی همیشه یه چیزی بگه،

خب سوال دوم ایده هامون با هم فرق داره. :D

سوال چار رو ینی باید یه سوال بپرسیم که فقط اون سواله رو اگه بپرسیم هر دوشون یه جواب بله یا خیر میدن. پس باید جواب سوالمون نه باشه. چون الان ما ابینجا دوتا سوتال طرح کردیم که اگه بپرسیم ازشون هردونوع ِ انسان ِ اونجا :D میگن آره. پس شلپ ینی نه؟ حالا سوال چی میتونه باشه؟ :-" میپرسیم تو قزمیتی؟ :-" من از شما میپرسم، تو قزمیتی؟ :-"
من درمورد سوال 4 یه چی بگم --> بَرو بَچز, ممکنه شما یه سوال بپررسید بعد نسبت یه جواب طرف بفهمید که سوال درست (جواب مسئله)

یه سوال دیگَس ... (حدودا 32% جواب رو گفتم)

به نقل از Fliqpy :
اینا مال محافل ریاضیه؟
3-جواب سوال من شلپه یا شلوپ؟
نجیب زاده جفتش رو میتونه بگه دروغ گو هیچ کدوم رو نمیگه
4-اگه از یه نجیب زاده بپرسیم که تو (کسی که ما ازش سوال میپرسیم نه نجیب زاده ای که روبروییمون ازش میپرسه)غزمیتی جوابش شلوپه؟
شلوپ باشه نه در هر صورت میگه آره (شلپ) شلوپ آره باشه در هر صورت میگه نه
5-اگه جواب این سوال که تو تمساح داری رو به من اگی این جواب شلپ خواهد بود؟
اگه تمساح داشته باشه در هر صورت میشه شلپ نداشته باشه میشه شلوپ حالت بندیش سادس.
راستی چون سورس رو میدونم دلیل نمیشه جواب رو بدونم جواب رو نزدهD:
تا حالا هم روش فکر نکرده بودم.
بله باس محافل اِه ... ولی اگه ته کتاب رو نگاه کنید به این پی میبرید که پاسخی در کار نیست ...

سوال 3 -->جواب کدوم سوالت برادر ... (من دیگه حرفی ندارم)
سوال 4 --> خواهشا جواباتونو مثل این پایینی بزارید ....

نجیب زاده/شلوپ=نه --> شلپ
نجیب زاده/شلوپ=آره --> شلپ
قزمیت/شلوپ=نه --> شلپ
قزمیت/شلوپ=آره --> شلپ

ولی به هر حال درسته ... این دفعه رو قبول می کنیم ولی از این به بعد این طوری بنویسین پی لیز ... پیر میشم من تمام حالات رو بررسی کنم

جواب سوال 4: راه حلی دیگر .... این 2 تا سوال رو در نظر بگیرید ... >>شهر تو شهر نجیب زادگانه ؟<<>>شهر تو شهر قزمیت هاست ؟<<

جواب سوال اول همیشه بله اِه دومی هم همیشه نه اِه .... اگه اولی رو بپرسیم بگه شلپ که حله بگه شلوپ پس سوال مورد نظر سوال

دومی اِه .... (بر عکسشم صادقه)

سوال 5 --> بااا بچه ها تو سوال 5 شلپ و شلوپ دخیل نیست .... (ببخشید دیگه اگه دیر گفتم)

• شروع کننده موضوع

Dark Eagle

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
Tehran
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از r@zie :
4-ازش بپرسیم اگه عکسه خودت بودی(ینی قزمیته نجیب زاده بود و نجیب زاده قزمیت بود) عکسه کلمه شلپ چی میشه؟
اگه طرف نجیب زاده باشه تصور باید کنه که قزمیته پس باید دروغ بگه و عکس شلپ رو میگه شلپ
اگرم قزمیت باشه درهر صورت دروغ میگه دیگه پس عکس شلپ رو میگه شلپ

مطمین نیسم :-"
برعکس کلمه آره ... نه نیست .... بلکه هرا اِه .... (برو بچز قابلیت پرسیدن این جور سوالا رو نداریم دیگه)

به هر حال جواب زود تر داده شده بود ....(توسط fliqpy)
به نقل از F@temeh :
یه سوال. الان سوال قبلیاش با بعدیاش به هم مربوط‌ ان؟

3 و 4 بله ... بقیه نه

بعد یه چیز دیگه من نفهمیدم. الان این که شما نوشتید " فقط یک سوال از جزیره نشینان می توان پرسید که جوابش همیشه شلپ باشد" ینی فقط و فقط یک سوال؟ :D الان اینجا دوتا سوال مطرح شده که جوابش شلپ ـه. :D :-"

منظورم این بود که فقط با یه سوال به جواب برسید و این که اون سواله حتما لازم نیس جواب باشه

5- بش میگیم اگه از یکی مثل ِ خودت (ینی اگه تو قزمیتی اونم قزمیت باشه اگه نجیبی اونم تنجیب باشه :D ) بپرسم که تو (تو=همونی که دارم ازش سوال میپرسم) تو خونه‌ت تمساح داری یا نه چی میگه؟
سوال 5 --> الان بی زحمت حالت هارو مشخص کنید ... بگید اون طرفه تمساح داره یا نه .... خواهشا هم مثل اون جوابی که من باس سوال

4 ارائه دادم باشه (زیرش نوشتم این طوری بنوسیسد بی زحمت)

• شروع کننده موضوع

Dark Eagle

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
Tehran
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از MTR :
برای سوال 3 باید یه سوالی بپرسیم که خودمون جوابِ سوالو در مبنای شلپ و شلوپ بدونیم مثلا بدونیم جواب سوال شلپ ـه خیلی چیزا میشه پرسید مثل اینکه بپرسیم از طرف که اگه جوابِ واقعی یه سوال شلپ باشه یه نجیب زاده به اون سوال چه جوابی میده ؟
بـرا 4 ـم مثل همین میتونیم بپرسیم اگه جواب واقعی یه سوال شلپ باشه تو در جوابِ اون سوال میگی شلپ یا شلوپ ؟
این یه چیز کاملا بدیهیه که سوال های بدیهی نمیشه پرسید .... مثل آیا خر, گوش دراز است آیا ؟....
به نقل از fateme12 :
5-میتونیم بگیم ای غزمیت آیا تو تمساح خانگی داره؟نجیب زاذه باشه که میگه نجیب زاده است و جواب درست و میده .اگرم غزمیت باشه جواب سوال بر عکس میگه ما اگه ازش سوال نکردیم غزمیت یا نه که بخواد دروغ بگه همین طوریش داره دروغ میگه دیگه
سوال 3 --> باس بفهمیم طرف قزمیته یا نجیب زاده ... این طوری که فقط می فهمیم شلپ و شلوپ کدومه ....

سوال 4 --> نه دیگه .... هر سوال مختصاتش مختص خودشه ....

سوال 5 --> برنامه نویسی که نیس ایف گذاشتی اگه درست بود بره تو ایف رو چک کنه .... :-"

تا حالا سوال 2 توسط eiden و سوال 4 توسط fliqpy به پاسخ مشرف شده اند ....

بَرو بَچز سعی در مشرف کردن سوال های 3 و 5 بِنُمایید ....

Fliqpy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
غیر انتفاعی علامه حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
نرم افزار

5-اگه جواب این سوال که تو تمساح داری رو به من بگی این جواب بله خواهد بود؟
نجیب زاده/تمساح-->بله
نجیب زاده/بی تمساح-->نه
قزمیت/تمساح --> بله
قزمیت/بی تمساح -->نه

• لایک
امتیازات: swz

Fliqpy

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
غیر انتفاعی علامه حلی 3
شهر
تهران
مدال المپیاد
دانشگاه
شريف
رشته دانشگاه
نرم افزار

راستی تو سوالمون میتونیم برای 3 از لفظ آره یا نه استفاده کنیم یا زبونمون رو نمی فهمن؟

• شروع کننده موضوع

Dark Eagle

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
Tehran
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از Fliqpy :
نجیب زاده/تمساح-->بله
نجیب زاده/بی تمساح-->نه
قزمیت/تمساح --> بله
قزمیت/بی تمساح -->نه
استفاده 2 سوال بعد از اگه اشتباهه .... (ینی 2 تا سوال محسوب میشه) ... غیر سسوال چیز دیگه میتونید بزارید بگید اگه این آیا اون ؟

ولی بخش این اِتون نباید یه چیز بدیهی باشه ....
به نقل از Fliqpy :
راستی تو سوالمون میتونیم برای 3 از لفظ آره یا نه استفاده کنیم یا زبونمون رو نمی فهمن؟
گفتیم تلفظشون فرق میکنه نگفتیم که به زبون های زنده دنیا مسلط نیستن .... :-"

iran1372

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
...........
شهر
ساری
رشته دانشگاه
حقوق

برای سوال 4 میتونیم بپرسیم اگه خودت بودی به شلپ چی میگفتی؟

به نقل از ๖ۣۜProgrammer :
من درمورد سوال 4 یه چی بگم --> بَرو بَچز, ممکنه شما یه سوال بپررسید بعد نسبت یه جواب طرف بفهمید که سوال درست (جواب مسئله)

یه سوال دیگَس ... (حدودا 32% جواب رو گفتم)
بله باس محافل اِه ... ولی اگه ته کتاب رو نگاه کنید به این پی میبرید که پاسخی در کار نیست ...

سوال 3 -->جواب کدوم سوالت برادر ... (من دیگه حرفی ندارم)
سوال 4 --> خواهشا جواباتونو مثل این پایینی بزارید ....

نجیب زاده/شلوپ=نه --> شلپ
نجیب زاده/شلوپ=آره --> شلپ
قزمیت/شلوپ=نه --> شلپ
قزمیت/شلوپ=آره --> شلپ

ولی به هر حال درسته ... این دفعه رو قبول می کنیم ولی از این به بعد این طوری بنویسین پی لیز ... پیر میشم من تمام حالات رو بررسی کنم

جواب سوال 4: راه حلی دیگر .... این 2 تا سوال رو در نظر بگیرید ... >>شهر تو شهر نجیب زادگانه ؟<<>>شهر تو شهر قزمیت هاست ؟<<

جواب سوال اول همیشه بله اِه دومی هم همیشه نه اِه .... اگه اولی رو بپرسیم بگه شلپ که حله بگه شلوپ پس سوال مورد نظر سوال

دومی اِه .... (بر عکسشم صادقه)

سوال 5 --> بااا بچه ها تو سوال 5 شلپ و شلوپ دخیل نیست .... (ببخشید دیگه اگه دیر گفتم)
اگه سوال اولو بپرسیم بگه شلوب بعد مجبوریم سوال دومو بپرسیم که میشه 2 تا سوال.قرار بود فقط با یک سوال معلوم شه!

جوابی که به سوال 5 دادن درسته دیگه.اگه تو خودت بودی تمساح داری یا نه؟ اینم حالتاش:نجیب زاده/تمساح-->بله
نجیب زاده/بی تمساح-->نه
قزمیت/تمساح --> بله(داشته باشه میگه نه ولی چون غزمیتا میگن نه دوباره به دروغ میگه آره)
قزمیت/بی تمساح -->نه

@مهسا.ق: پست های متوالی ادغام شد! لطفا پست متوالی ندید :D

• شروع کننده موضوع

Dark Eagle

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
Tehran
مدال المپیاد
کامپیوتر

به نقل از fateme12 :
برای سوال 4 میتونیم بپرسیم اگه خودت بودی به شلپ چی میگفتی؟
اگه سوال اولو بپرسیم بگه شلوب بعد مجبوریم سوال دومو بپرسیم که میشه 2 تا سوال( دیگه پرسیدن سوال 2 لازم نیست .. جواب همون سوال 2 اِه.).قرار بود فقط با یک سوال معلوم شه!

هدف سوال اینه که اون سوالی رو که جوابش شلپ اَرو پیدا کنه ... نه این که طرف بهش بگه شلپ ... یکم فکر کنی میفهمی ...

جوابی که به سوال 5 دادن درسته دیگه.اگه تو خودت بودی تمساح داری یا نه؟ اینم حالتاش:نجیب زاده/تمساح-->بله
نجیب زاده/بی تمساح-->نه
قزمیت/تمساح --> بله(داشته باشه میگه نه ولی چون غزمیتا میگن نه دوباره به دروغ میگه آره)
قزمیت/بی تمساح -->نه

@مهسا.ق: پست های متوالی ادغام شد! لطفا پست متوالی ندید :D

اولا من با این سوال مشکل دارم ...

1- اگه جواب این سوال که تو تمساح داری رو به من بگی آیا این جواب بله خواهد بود؟

2- آیا جواب تو به این سوال (آیا تو تمساح داری ؟) بله است ؟

نوع گفتن سوال خیلی مهمه ... بخش 1, 2 تا سواله (البته به نظر من) .... اما بخش 2, 1 دونه اِه .... (آقا من خودمم قاطی کردم ...)

به هر حال قبول میکنیم .... (خودمم شک دارم چند تا سوال اند ... (بخش 1 و 2 رو میگم))

فقط سوال 3 مونده .... 8->

د.پ: رضا ... کجایی عزیزم ... اینا نمی فهمن .... :((

Elnaz.gh

دختر پرتقالی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرج

3-بپرسیم که :متضاد شلپ چیه؟
قزمیت=>شلپ
نجیب زاده=>شلوپ