• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

Mate Bahoosh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج
شهر
کرج
دانشگاه
تهران،ایران
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

دوستان دندان تا چه رتبه ای می گیره؟
هر جا!
لطفا بگین بهم

Mate Bahoosh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج
شهر
کرج
دانشگاه
تهران،ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از تکنیک زمان های نقصانی :
لعنتی!
به خیر گذشتا!
رتبم خوب شد!!! P:>
چند شد؟

Mate Bahoosh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج
شهر
کرج
دانشگاه
تهران،ایران
رشته دانشگاه
پزشکی

رتبه ی خوب واسه تجربی تا چنده منطقه 2 ؟

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

بچه ها مچکریم.... لطفا از همین امروز برای ما دعا کنید....

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از طوبـــــــی :
من گفتم درسا سخته فقط؟ گفتم راهش طولانی و سخته, فقط 9 سال میگذره(درس و طرح) تازه میشی پزشک عمومی!! حداقل 4-5 سال هم میره واسه تخصص... کمه این؟ کسی نیومده به چیزی بنازه,یا کسی رو بترسونه,بچه های اینجا هم هم بچه ی دوساله نیستن که بترسن,باید بدونن و برای انتخابشون اطلاعات کافی داشته باشن!فقط چیزی که دیدم و شنیدم و خودم هم قبل از اینکه بیام یا حتی انتخاب رشته بکنم راجع بهش میدونستم رو گفتم تا کسی بدون اطلاع وارد نشه و بعدا فکر کنه چرا الکی و بدون علاقه وارد شدم و اینهمه از سالهای زندگیمو گذاشتم پاش...
با چند تا پزشک تاحالا حرف زدی؟ ازچندتا از ترک تحصیل کرده هاش
پرسیدی چرا ول کردن درسشونو؟
+اینکه یه رشته سخته دلیل بر نشدنی بودنش یا آسون بودن یه رشته ی دیگه نیس!
+بله,تماس با بیمار ترم 4ه

باشه, شما درست میگی, من که اصن شخصا میخوام بگم خیلی خفنم و تنها قصدم ایجاد رعب و وحشت بین بچه هاس! :)
اوووه کول ایت!!!من واقعا معذرت میخوام اگر جوری حرف زدم که ناراحت شدی..هم تو..هم دیگر بچه های پزشکی..
آشتی?

بابا من که دعوا ندارم..شما هم حسن نیتت به همه ثابت شدس..ولی خداوکیلی اونایی که کم میارن اکثرا کسایی هستن که خودشون قبول نشدن..
من موقع انتخاب رشته. قشنگ پزشکی رو از همون اول گذاشتم کنار فقط و فقط به خاطر همین حرفا!!! و فقط بین دندون و دارو فکر کردم..
اما خوب اگه دقیق تر بخوایم حرف بزنیم خوب کسی که میخواد بره پزشکی داره بین سه تا گزینه فکر میکنه دندون پزشکی و دارو
و مثلا بین پزشکی و ادبیات یا پزشکی و برق یا پزشکی و زیست شناسی کسی معمولا شک نمیکنه موقع انتخاب رشته اصلی..
پس باید بین این سه تا بگیم..دندون هم با طرحش میشه 8 سال..دارو هم تو دانشگاه ما 7 ساله تموم میشه با طرحش میشه 9 سال..پس بین اینا فرقی نیست..
از لحاظ سختی هم فرق خاصی ندارن جز کشیک های شبانه که دندون نداره ولی شما ایشالا رفتی بیمارستان یه سر بزن به داروخونش..بچه های دارو هم شبا هستن..در ضمن دارو ها اگر پسر باشن تو داروخونه های شهری هم شبا میمونن..دخترا فقط تو داروخونه بیمارستانی.البته اجباری نیست که کسی بمونه ولی اگر بخواد تو داروخونه های دانشگاه کار کنه که همه دوست دارن کار کنن اینم یکی از مخلفاتشه

من خودم خیلی راحت پزشکی رو گذاشتم کنار انقد که گفتن خعلی سخته و .. منظورم اینه همه گزینه ها رو بذارین روی میز بمونه..من الان از جهت سختیه دوره و طول دوره فرقی بین دارو و پزشکی نمیبینم..رشته های فنی هم دیگه کسی تو کارشناسی نمیمونه.اونا هم طولانی تر میخونن

Toobiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از معصومه :
اوووه کول ایت!!!من واقعا معذرت میخوام اگر جوری حرف زدم که ناراحت شدی..هم تو..هم دیگر بچه های پزشکی..
آشتی?

بابا من که دعوا ندارم..شما هم حسن نیتت به همه ثابت شدس..ولی خداوکیلی اونایی که کم میارن اکثرا کسایی هستن که خودشون قبول نشدن..
من موقع انتخاب رشته. قشنگ پزشکی رو از همون اول گذاشتم کنار فقط و فقط به خاطر همین حرفا!!! و فقط بین دندون و دارو فکر کردم..
اما خوب اگه دقیق تر بخوایم حرف بزنیم خوب کسی که میخواد بره پزشکی داره بین سه تا گزینه فکر میکنه دندون پزشکی و دارو
و مثلا بین پزشکی و ادبیات یا پزشکی و برق یا پزشکی و زیست شناسی کسی معمولا شک نمیکنه موقع انتخاب رشته اصلی..
پس باید بین این سه تا بگیم..دندون هم با طرحش میشه 8 سال..دارو هم تو دانشگاه ما 7 ساله تموم میشه با طرحش میشه 9 سال..پس بین اینا فرقی نیست..
از لحاظ سختی هم فرق خاصی ندارن جز کشیک های شبانه که دندون نداره ولی شما ایشالا رفتی بیمارستان یه سر بزن به داروخونش..بچه های دارو هم شبا هستن..در ضمن دارو ها اگر پسر باشن تو داروخونه های شهری هم شبا میمونن..دخترا فقط تو داروخونه بیمارستانی.البته اجباری نیست که کسی بمونه ولی اگر بخواد تو داروخونه های دانشگاه کار کنه که همه دوست دارن کار کنن اینم یکی از مخلفاتشه

من خودم خیلی راحت پزشکی رو گذاشتم کنار انقد که گفتن خعلی سخته و .. منظورم اینه همه گزینه ها رو بذارین روی میز بمونه..من الان از جهت سختیه دوره و طول دوره فرقی بین دارو و پزشکی نمیبینم..رشته های فنی هم دیگه کسی تو کارشناسی نمیمونه.اونا هم طولانی تر میخونن
قهر نداریم که بخوایم آشتی کنیم :D فقط یهو اومدی یقه ی آدمو میگیری میگی بچه های پزشکی همه جوگیرن و به خودشون مینازن و اینا... آدم ناخودآگاه لحنش یه کم جبهه گیرانه میشه :-"

من اصلا راجع به بقیه رشته ها حرفی نزدم, توی سخت بودن رشته های دیگه ای مث دارو یا دندون یا یه سری رشته های ریاضی و... هم حرفی نیست. من راجع به خود پزشکی حرف زدم, نه در مقایسه با رشته ی خاصی مث دارو... من فقط گفتم چیزیه که واقعا علاقه میخواد, اگه بخوای نشدنی نیست, خودت هم اگه علاقه داشتی نباید فقط به خاطر سخت بودن حذفش میکردی. من راجع به حسن ها و خوبی هاش هم گفتم, ولی رسیدن به اونا همین علاقه هه و انگیزه رو لازم داره و صرفا با حساب اولین رشته ی تجربی بودنش نمیشه انتخابش کرد, همین :D .

محمد دال

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شلمرود
شهر
شلمرود

من چون در طفولیت به سر می برم جرئت ندارم مظر بدم بالاخره دوستان بزرگوار دیدن و تجربه کردن فقط یه دو تا عایا(!) می دانید بیام:
۱-بچه هایی که در مورد دندون صحبت می کنید یه نکته جالبی هست می دونید تو امریکا رشته ای به نام دندان پزشکی از ابتدا نداریم بلکه دانشجو های یکسری از رشته های خاص که به( معمولا بالینی ها) می تونند برند تو دوره دندان پزشکی شرکت کنن و دندان پزشک بشن؟ مثل یه تخصص پزشکی می مونه اونوقت ما تو ایران می خوایم اندازه پزشکی طولش بدیم!
۲-بچه ها یه چی بگم شاید بنظرتون مسخره بیاد ولی اون هایی که می گن دانشگاه تهران با بهشتی چه فرقی داره؟ بنظرم یکی از مهم ترین فرقاشون تو بحث سیاسی اون کجا که دکتر معین استاد ادم باشه یا اینکه یه استاد معمولی صرفا با سواد! البته این نظر و معیار منه شما شاید ملاک های دیگه ای داشته باشید

marlik

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید صدوقی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع - صنایع

به نقل از محمّد :
به خاطر تهران بودن هیچ وقت نیاید مدیریت صنعتی. مدیریت صنعتی رشته بدی نیست و میشه ارشدش رفت مهندسی صنایع. شما تهران بودی بیشتر میارزید مدیریت صنعتی تهران ولی خب الان که تهران نیستی و به قزوین و زنجان نزدیکی خیلی منطقی تره که برق و عمران زنجان یا قزوین بری. حالا هرکدوم که بهتره.

کی گفته که مدیریت صنعتی میشه رفت صنایع ؟ :D -البته تو ارشد همه از رشته ای میتونن برن رشته دیگه ولی خب منظور اینجا هم‌خوانی‌ه که من رد میکنم :D-

milad_khatmi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه جعفری
شهر
مرند
مدال المپیاد
با شکست مواجه شد
دانشگاه
دانشگاه امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

از صب تا حالا تو شک بودم الان تونستم بیام یه رتبه ای اومد بخورو نمیر همچین ولی اون چیزی که مسلمه اینه که هیشکدوم از بچه های پیش ریاضی علامه جعفری به رتبه ای براش زحمت کشیده بود نرسید کلا همه ناراضین ولی بازم خدایا دمت گرم میتونس خییییییییللللییییییییییییی بد باشه [-o< [-o<

raha1994

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشكي

دوستان من واسه مشورت واسه انتخاب رشته به يه نفر كه پزشكي تهران بخونه نيازمندم...داريم؟

Lorca

کاربر فوق‌حرفه‌ای
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست‌شناسی سلولی و مولکولی

به نقل از معصومه :
بچه ها اینقدر نگین پزشکی سخته..ما بجز اناتومی که یکم ضعیف خوندیم همه واحدای شمارو که تو 5 ترم میخونید رو تو 4 ترم پاس کردیم بعلاوه حدود 18 واحد شیمی..اصلا هم سخت نبود..بچه ها رو نترسونید.

اولا که هر رشته‌ای سختی خودش رو داره.
دوماً مسئله در مورد سختی درس‌ها نیست؛ مسئله سختی شغل یک پزشکه که من تا حالا ندیدم بزرگوارانی که به محض اومدن رتبه انتخابش می‌کنن زیاد بهش توجه کرده باشن!
شغل یک پزشک، از سخت‌ترین شغل‌هاست. چون نه تنها برای موفقیت و اینکه پزشک خوبی بشید به یک عشق حقیقی نیاز داره، بلکه باید ذاتا مهربون و مسئولیت پذیر باشید. اگر اعصاب رو به رو شدن با هر نوع آدم و هر نوع دردی ندارید، اگر به معنای واقعی کلمه دلتون برای درد مردم نمی‌سوزه، اگر مسئولیت پذیر نیستید، اگر جایگاه اجتماعی و وضعیت مالی براتون اهمیت ویژه ای داره و از دلایل انتخاب پزشکی بوده، به درد این رشته نمی‌خورید و در صورت انتخابش نه تنها به خودتون بلکه به جامعه ی اطرافتون خیانت کردید و یه ضربه ی دیگه زدید به وجهه‌ی در حال سقوط پزشکی توی این کشور.

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از Lorca :
اولا که هر رشته‌ای سختی خودش رو داره.
دوماً مسئله در مورد سختی درس‌ها نیست؛ مسئله سختی شغل یک پزشکه که من تا حالا ندیدم بزرگوارانی که به محض اومدن رتبه انتخابش می‌کنن زیاد بهش توجه کرده باشن!
شغل یک پزشک، از سخت‌ترین شغل‌هاست. چون نه تنها برای موفقیت و اینکه پزشک خوبی بشید به یک عشق حقیقی نیاز داره، بلکه باید ذاتا مهربون و مسئولیت پذیر باشید. اگر اعصاب رو به رو شدن با هر نوع آدم و هر نوع دردی ندارید، اگر به معنای واقعی کلمه دلتون برای درد مردم نمی‌سوزه، اگر مسئولیت پذیر نیستید، اگر جایگاه اجتماعی و وضعیت مالی براتون اهمیت ویژه ای داره و از دلایل انتخاب پزشکی بوده، به درد این رشته نمی‌خورید و در صورت انتخابش نه تنها به خودتون بلکه به جامعه ی اطرافتون خیانت کردید و یه ضربه ی دیگه زدید به وجهه‌ی در حال سقوط پزشکی توی این کشور.
واقعا در انتخاب پزشكي بايد فكر كرد واقعا ما دوست داريم پزشك بشيم براي جان آدم ها يا گرفتن پولهاشون از دستشون؟

مهمترين جنبه به نظر من همينه! اين كه حاضر باشي 15 سال حداقل وقت عزيزتو بذاري تا ياد بگيري جون ادما رو نجات بدي!! بعدا هم پول خونشونو نگيري..

رشتش سخت نيست..مسيوليتش ولي چرا خيلـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــي سخته..

يا بهتر بگيم سختيه رشتش در مقابله سختيه مسيوليتش كمه..وگرنه الان كه فك ميكنم اونقدرا هم اسون نيست..

mstfgh

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران

سلام دوستان...

بالاخره این نتایج کنکور (که اینجوریم کرد: [-( ) رو دیدم و الانم ناراحتم...

به من الان بگید با این وضعی که براتون می نویسم، کجا قبول میشم و کدوم بهتره؟

- ماکزيمم نمره کل زير گروه ها: 10174.
- رتبه در سهميه: 1016.
- رتبه در سهمیه و در زیرگروه یک: 981.

من بیشتر به دندون علاقه دارم ولی اگه دیدم نمیشه، میرم پزشکی و اگه بازم نشد، دارو! دیگه باید این آخریه بشه...!

می دونم نباید زیاد انتظار داشته باشم... ولی منتظر راهنمایی شما می مونم.

* دو تا سؤال متفرقه هم دارم:
1- اگه واسه نتیجه اعتراض بزنیم چند روز طول می کشه تجدید نظر بشه؟
2- حالا چند روز واسه انتخاب رشته وقت داریم؟
حالا شما فکر می کنید با این وضع خراب من کدوم شهر قبول میشم که دانشگاهش خوب باشه و کلا شهر بدی نباشه...؟

ضمنا من در تهران می زیـَـم!

پیشاپیش ممنون.

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

سلام

تجربی با رتبه 1040 دختر شهر تهران زندگی میکنه چه رشته هایی رو میتونه داخل شهر تهران یا کرج قبول بشه؟(منطقه 1)
ریاضی با رتبه 760 شهر تهران پسر مکانیک کجا میتونه قبول بشه؟(منطقه 2)
ریاضی با 370 مکانیک کجا میتونه قبول شه؟دانشگاه تهران هم میتونه قبول بشه؟(منطقه 2)
ریاضی منطقه 3 با رتبه 130 شهر تهران مکانیک چی قبول میشه؟

خواهشن همرو جواب بدید

یه دوست

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
مدال المپیاد
من والمپیاد...؟!؟!؟!؟
دانشگاه
هرجا راهم بدن!!
رشته دانشگاه
پزشکیم آرزوست...

اگه کسی در رشته روانشناسی (بخصوص اصفهان ) درس میخونه خاهشا پخ کنه! :|

paradox of sand

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مکانیک

بچه ها لطفا یکی دقیقا تفاوتای دو تا گرایش عمران رو توضیح بده! (عمران و نقشه برداری)
و بگید که به نظرتون نقشه برداری تهران بخونم بهتره یا عمران خواجه نصیر؟!

nilofar banihashem

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان/فرهنگ
شهر
بجنورد
رشته دانشگاه
روان شناسی

سلام رتبه های بچه های بجنورد

هنگامه نامچو: 2 منطقه 3اسفراین

غلامرضا محمدی: 8 منطقه 3 اسفراین

علی قربانی : 24 منطقه 3 اسفراین

تجربی بدون اونا

اینم ریاضیه:

فاطمه روحی: 39 منطقه 3 اسفراین

زهرا شاهین فر 44

ایناز روش روان 452

+علی گریوانی ریاضی14

مریم مجرد 4تجربی شیروان

احسان برکم 28ریاضی

زهرااکبری 33منطقه 3 ازاسفراین

امیر تبریزی 250
سجاد عابدی 300

محمد فانی 900

محمد رضایی564

تاالان اینارو میودنم

galexy-A.R

کهکشـــــــان
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Bushehr
سال فارغ التحصیلی
1392
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام

:-" قضیه چیه ؟ بیایم رتبه بگیم ؟

M.Y.B.Q

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4d
شهر
تهران
مدال المپیاد
نپرس!!!!
دانشگاه
شهيد بهشتي
رشته دانشگاه
دندون پزشكي:*

به نقل از SS201 :
دوستان من واسه مشورت واسه انتخاب رشته به يه نفر كه پزشكي تهران بخونه نيازمندم...داريم؟

يكي از دوستاي معصومه هست...بهش بگو

بالا