• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

اول کدوما رو بخونم

• رای‌دهندگان
    44

ستی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
پاسخ : مشاوره با دیگر اعضا

به نقل از mya1376 :
چندتا سوال تخصصی فنی داشتم(!)
1-گیاه شناسی رست یا تایزو زایگر(درست نوشتم؟)؟
2-بیوشیمی لنینجر یا استرایر(توجه:فقط یکی!) بعد اینکه خانه زیست شناسی یه کتاب داده بیرون تحت عنوان از لنینجر تا استرایر اینم مدنظر بقرارین(قرار بدین).ازین 3 تا کتاب کدومش بهتره؟
3-لنینجرو استرایر چند جلدین؟
4-جلد 6 سولومون اکولوزیه .حالا من به همین جلد 6 اکتفا کنم یا برم مقدمه ای بر اکولوژی رفتارم بگیرم؟ یا یه حالت دیگه اینکه فقط مقدمه ای بر رو بگیرم؟ :D
یا نه اصلا جلد اکولوژِی کمپبل؟ :-?

چقد زیادن :rolleyes:
یکی مرحمت (!) کنه جواب بده
لطفا :-??
h رستو واسه استراکچرش باید بخونی تایزوزایگر فیزیلوژیش...ینی کلن فرق دارن باهم!:|باید زیاد خوند کلن...ولی همه فصلای تایزوزایگر لازم نی!
استرایرو حتمن متابولیسمشو بخون و باقیو لنینجر.ولی حتمن سوالای استرایرو حل کن.

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
نقره ی زیست دوره هجده و طلای دوره نوزده

من دارم وارد دبیرستان میشم مهرماه!!!!
آخه نمیشه که نرم به مدرسه!!!

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

به نقل از شقایق خان محمدی :
من دارم وارد دبیرستان میشم مهرماه!!!!
آخه نمیشه که نرم به مدرسه!!!
کی گفت نرین مدر3؟؟؟منظورشون این بود ک اولویت اولتون المپیاد باشه...
سال اول ب نظر من درسای سال اولو همین تو تابستون جلو جلو بخونین...اگه شدش برا دومم بخونین(بخدا میشه)...
بعد دیگه توسال تحصیلی راحتین...تمرکز زیادیو میتونین بذارین رو المپیاد...
سال دومم خیلی خیلی اهمیت داره...تا حدودی پایه پیش هستن...پیشم ک مهمترینِ تو کنکور...پس باید خیلی خوب بسته شه...درضمن یه نصیحت...ریاضی اولو خوب ببندین...افت تو ریاضی اول ب منظره افت تو تمام ریاضیاس...خیلی سخته جمع کردنش بعد افت...

*حداقل جواب میدم کارتون را میوفته یه لایک بدین ب کسی بر نمیخوره

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه

به نقل از اميررضا :
اگه کسی جایی رو میشناسه که پاسخ سوالات تشریحی استرایر رو داره یا لینکشو بذاره یا اگه میتونه بهم راهنمایی کنه از کجا گیر بیارم بهم پ.خ بده
http://s4.picofile.com/file/7858549351/1.pdf.html

*حداقل جواب میدم کارتون را میوفته یه لایک بدین ب کسی بر نمیخوره

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از King daiMon :
کی گفت نرین مدر3؟؟؟منظورشون این بود ک اولویت اولتون المپیاد باشه...
سال اول ب نظر من درسای سال اولو همین تو تابستون جلو جلو بخونین...اگه شدش برا دومم بخونین(بخدا میشه)...
بعد دیگه توسال تحصیلی راحتین...تمرکز زیادیو میتونین بذارین رو المپیاد...
سال دومم خیلی خیلی اهمیت داره...تا حدودی پایه پیش هستن...پیشم ک مهمترینِ تو کنکور...پس باید خیلی خوب بسته شه...درضمن یه نصیحت...ریاضی اولو خوب ببندین...افت تو ریاضی اول ب منظره افت تو تمام ریاضیاس...خیلی سخته جمع کردنش بعد افت...

بله درست میفرمایین ولی خب دیگه من سعی می کنم زیستو بخونم ولی واقعا حوصله ندارم واقعا مثلا بشینم اجتماعی و عربیو اینا رو بخونم تو تابستون!!!! :D

tigon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شعر هایم
مدال المپیاد
نقره یک زیست دوره 18
دانشگاه
شهید‌بهشتی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از King daiMon :
1.تایزو من ترجیح میدم...ولی خیلی خیلی زیاده...ولی خداییش بهتر از رسته...
2.لنینجرو استرایر بستگی ب خودتون داره...من جفتشم خوندم فرق آنچنانی ای باهم ندارن...ببینین خودتون با کدوم راحت ترین...من خودم لنینجرو میخونم چون سخت گفته خوشم میاد(خلم خودم میدونم)...اون از لنینجر تا استرایرم خیلی کامل نیست...همون لنینجرو استرایر بهترن...
3. دو جلدین...تقریبا1400 صفه با سؤالا
4.اکولوژی با اکولوژی رفتار فرق داره...در اصل یکی بوم شناسیه(اکولوژی)و یکیم رفتار شناسیه...هر جفتشو باید خوند...
اکولوژی کمپبلو سولومون95%یکیه

ماشالله بزنم به تخته چشم نخورین چقد کتاااااب خوندین!!!!!!! :O کمپلو سولومونم ک گفته بودید 2 3 دور زدید هر کدومو
خدا بده برکت واقعا..... #S-:
اگه اشکال نداره بگید چرا مرحله دو قبول نشدید خیلی مشتاقم بدونم
راستی بچه ها نظرتون ی تاپیک بزنیم مخصوص اینکه بچه ها بیان بگن چرا در نیومدن جالا مرحله 1 یا 2 :-"

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مدال المپیاد
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه

به نقل از mya1376 :
ماشالله بزنم به تخته چشم نخورین چقد کتاااااب خوندین!!!!!!! :O کمپلو سولومونم ک گفته بودید 2 3 دور زدید هر کدومو
خدا بده برکت واقعا..... #S-:
اگه اشکال نداره بگید چرا مرحله دو قبول نشدید خیلی مشتاقم بدونم
راستی بچه ها نظرتون ی تاپیک بزنیم مخصوص اینکه بچه ها بیان بگن چرا در نیومدن جالا مرحله 1 یا 2 :-"
خب جواب سؤالتونو اگه تو پی اما بدم نامردیه درحق خودم چون یکیم برگشته بود گفته بود:"خیلی...ک 2-3دور کمپبلو سولومونو خوندی ولی قبول نشدی"
خب بهتره بگم زود قضاوت نکنین شاید هرکسی دلایل خودشو داشته باشه...شاید اصن سر امتحان حالش بد شه...ولی من هیشکدومش نبود اینجام نمیگم چون جاش تو پی اماس اونجا بهتون میگم...
موافقم...ولی خب باید دروهله اول قبولیای پارسالو مدال دارای سایتو آورد...ک اونا خوابن همچنانو نمیان...ولی خوب میشه...تاپیکیه ک دم مرحله1و2 و حتی اگه قبولی ای باشه از سایت آخر دوره هم مطلب خوبی توش نوشته میشه

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

این همه کتاب چه قدر خوندنش طول کشید؟

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

دوستان من يک چيزيومتوجه نشدم يعني کمپبل6جلدي که جديداخانه زيست شناسي چاپ کرده به دردنميخوره واسه المپ؟من خداييش نفهميدم چي به چي شد!اگه يکي جوابموميدونه بهم پ.خ بده واقعاممنون ميشم!
مرسي

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مدال المپیاد
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه

این همه کتاب چه قدر خوندنش طول کشید؟
3ماه...همرو یه دور کمپبلو 3دور سولومونو2دور...
یه دورم همرو تا7ام عید خوندم...همین ;دی
به نقل از z.ar.da :
دوستان من يک چيزيومتوجه نشدم يعني کمپبل6جلدي که جديداخانه زيست شناسي چاپ کرده به دردنميخوره واسه المپ؟من خداييش نفهميدم چي به چي شد!اگه يکي جوابموميدونه بهم پ.خ بده واقعاممنون ميشم!
مرسي
نه6جلدیه(ک جلد7اش مهر میادو تموم میشه)برای المپیاده و 4جلدیه ب درد نمیخوره

*حداقل جوابتونو میدیم کارتون را میوفته یه لایک بدین ب کسی بر نمیخوره

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مدال المپیاد
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
پاسخ : ستاد مرکزی المپیخ های زیستی

به نقل از z.ar.da :
بنده امشب زده به سرم خواب نميرم نه فرداالمپياددارم نه چيزديگه فقط دارم ازالمپ ميترسم عصبانيم اين آقاي اميراشرف گنجويي هل که سري شده واسه خودش همه دربارش ميگن اعصاب منوريختن بهم البته حقشون بودمن سرکلاسشون بودم واقعازحمت کشيدن ولي بخداحساس شدم ميگم اگه قبول نشم چي حال مي ميرن ملت اينقد دربارش پيش من نگن خوش به حالش حالانميدونم چرامن زده نصف شب به سرم!
نه ببینین المپیاد یه چیزیه ک اینطوری نیس ک یکی ک طلا جهانی شده عملن با نقره هه فرقی کنه...خیلی راحت بهتون بگم المپیادو اگه مدیکال بگیرن اروپاییاو ایرانیا توش عالین...اگه کمپبلیو عملی حالتی بگیرن ک آسون باشه آمریکاو چینو اینا عالین...سخت ک میشه آمریکاییا میمونن...شما تاحالا مرحله1آمریکارو دیدین؟؟مرحله2روچی؟؟من دیدم حلشم کردم مرحله دوشون اندازه مرحله یک دوره15ئه...تو دورشونم فقط آزمایشگاهو عمومیو فیزیوو(نه با دید مدیکال...بادید دبیرستانیو کالجی)و بیوشیمیوتکاملو سیستماتیک کار میکنن...اینم درنظر بگیرین ک المپیادای خیلی از کشورهای قوی م3 آمریکاو چینو کاناداو سنگاپورو اینا اولا همه چینین...ثانیا 2سال برای تیمشون روشون کار میشه درحالی ک ایرانیا یه سال...بااین حال همیشه اروپاییا و ایرانیا نشون دادن هرچی المپا سختتر بشه اونا بهتر میزنن...منظور از سختی مدیکال شدنشه...ینی حالت پزشکی داشته باشه...همین حالت تو ریاضیم هس ک هیچی گراف بیشتر داشته باشه ایرانیا بهترن درحالی ک گرافای فضایی سختترین مبحث المپ ریاضیه...
نتیجه گیری اینکه رو بچهای همه کشورا زیاد کار میشه...اما همه چی بستگی ب امتحان داره...آریا حاج میرزاییانو ک میشناسین؟؟داشتم باهاش حرف میزدم میگفت:"تئوری1جهانی(ک حالت مدیکال داره)رو5شدم...آزمایشگاهمم5شدم...گفتم دیگه تئوری2رو بدم تمومه...از ساسان امینیم بالاتر میشم(ساسان امینی طلا5جهانی شد)...تئوری2 حالت بیولوژیواکولوژی داره...تکامل سیستماتیک توش زیاده...اون سال تئوری2بادید مدیکالی بود...وتئوری1م3 همون کمپبل آسون...تئوری2رو اونقدر پایین شد ک طلا22شدش...سؤالات تئوری2رو ک دیدیم باور کنین ب قدری آسون بود ک سؤالاش تو مرحله1ماهم ب زور میومد...چ برسه ب اینکه کسی تو جهانی بخونتش...حالا کل تیم آمریکاو چینو کانادا فول مارک زده بودن...چون بااونا درحد آسون کار میشه باما درحد لالیگا...مام سؤالای لالیگاییو بهتر حل میکنیم اونام سؤالات آسونو...جهانیم ک میدونین از دوره آسون تره...ضریب اشتباهات بچهای ایران تو امتحانای سخت کمتره...پس فک کنم بازم ب این جمله میرسیم ک طلا شدن کاملا شانسیه و طلا1شدن شانسیتر(جمله شهریار فغانی)
درضمن اگه جای ندانیلفرشان بودی چی کار میکردی؟؟خیلی خیلی کل کل داشت بااین دوتا پسرا...الان بیچاره داره دغ میکنه...

زﮩرا

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
کِرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
کرمان
رشته دانشگاه
پزشکی

حالااينکه شانسي بوده روکمترکسي ميدونه منم حرفم اينه که نميدونم اصن انقد وضعم خرابه نميدونم چي ميخوام!

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

الان شما المپیاد زیست دادین و قبول شدین؟ با این وضعیت فعالتون بعید نی!

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
مدال المپیاد
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه

الان شما المپیاد زیست دادین و قبول شدین؟ با این وضعیت فعالتون بعید نی!
نه الان بحث سر اینه ک چرا من قبول نشدم...
نمیدونم چ سریه ک اینقدر فعالیت میکنیم ولی همچنان تک مدیریتیه انجمن...دیگه دارم ب فکر کودتا میوفتم... (;
فک کنم خیلی داریم منحرف میشیم!!!!ینی میشین

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

بچه ها اين چه بحثيه راه انداختين؟!حاشيه ها خيلي درگيرمون ميکنه،وارد نشيم بهتره،هر کس هرچي بيشتر خونده به نفع خودشه،بازده هم فرق ميکنه،اينو براي اين گفتم که نگيد واي فلاني انقدر خوند قبول نشد پس من ديگه هيچي ام! فعاليت هم ربطي به خوندن نداره،همه چيز رو قاطي نکنيد!

• لایک
امتیازات: scamp

sh.kh1377

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد

به نقل از This is me :
بچه ها اين چه بحثيه راه انداختين؟!حاشيه ها خيلي درگيرمون ميکنه،وارد نشيم بهتره،هر کس هرچي بيشتر خونده به نفع خودشه،بازده هم فرق ميکنه،اينو براي اين گفتم که نگيد واي فلاني انقدر خوند قبول نشد پس من ديگه هيچي ام! فعاليت هم ربطي به خوندن نداره،همه چيز رو قاطي نکنيد!

درسته به خود شخص بستگی داره

Mrs.Clever

Kelidelia:
نام مرکز سمپاد
farzanegan1
شهر
kerman
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
....المپیاد زیست
دانشگاه
zaums
رشته دانشگاه
Medicine

نمی دونم چه بلایی سرم اومده از انگیزه ام برای المپیاد کم شده دیگه مثل گذشته از خوندن زیست لذت نمی برم اخه چرا؟؟
چه کارکنم ؟؟ :( :( :(

maryamcarrot

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمان
شهر
کرمان
مدال المپیاد
قبولی مرحله اول

اره من هم همین جور شدم دیگه زیست رو دوست ندارم هر مبحث رو میارم برای خوندن ازش خوشم نمیاد :( :(

ali1998

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 11
شهر
تهران
پاسخ : بــرای المپیاد زیست چیکار کردین؟؟

اووووووووووووووووووووووف فک میکنی بچه بازیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟
6 جلد بیلوژی کمپبل,بیولوژی سولومون,بیشومی لنینجر و تازه باید انتگرال و این چرت و پرتا هم بلد باشی........

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

من بگم من بگم؟! :D
منم هي اينطوري ميشدم،اصلاحالم بد ميشد کتاب زيست ميديدم..بعد ميرفتم سر کلاسايي که ازشون متنفرم،مثه عربي،يا عربي ميخوندم نيم ساعت..بعد آنچنان روحيه ام بر ميگشت که نگو 8->
امتحانش ضرر نداره،شايد براي شمام جواب داد! :-"

بالا