• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

به نظر شما کار زنونه مردونه داره؟؟

به نظر شما کار زنونه مردونه داره؟؟

• نداره

رای‌ها: 76 43.4%
  • داره

رای‌ها: 99 56.6%

• رای‌دهندگان
    175
  • شروع کننده موضوع

mahdieh seyyedi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2 شیراز
شهر
شیراز
[size=14pt][size=12pt]به نظر من نداره، بستگی داره که خود طرف توانایی یا علاقه ی انجام اون کارو داشته باشه یا نه!!جنسیت نمیتونه تعیین کننده باشه شاید یه زنی واقعا توانایی انجام کاری مثله آتش نشان یا نجات دهنده موقعیت اضظراری رو داشته باشه نمیشه به دلیله این که زنه منعش کرد...
این نظر من بود،شما دوستای سمپادی هم لطفا نظراتتون رو بذارید.ممنون
[/size][/size]

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
پاسخ : به نظر شما کار زنونه مردونه داره؟؟

به نظر من بعضی کارها داره ! مثلا یه مرد نمیتونه ماما بشه اگرم بشه هیچ زنی(لااقل تو ایران) پیشش نمیره :-" یه زن هم نمیتونه بره کارگری کنه یا رفتگر بشه . پس استثنا داریم و این حکم رو لغو میکنه که کار مردونه یا زنونه نداره !

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

به نقل از mahdieh seyyedi :
[size=14pt][size=12pt]به نظر من نداره، بستگی داره که خود طرف توانایی یا علاقه ی انجام اون کارو داشته باشه یا نه!!جـنس‍‌‍یت نمیتونه تعیین کننده باشه شاید یه زنی واقعا توانایی انجام کاری مثله آتش نشان یا نجات دهنده موقعیت اضظراری رو داشته باشه نمیشه به دلیله این که زنه منعش کرد...
این نظر من بود،شما دوستای سمپادی هم لطفا نظراتتون رو بذارید.ممنون
[/size][/size]

lمنم باهاتون موافقم کار زنونه مردونه نداره اون باسه زمون های قدیم و طرز فکر های قدیمی بود

Golenazzz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران

خب بستگی به جامعه و فرهنگ مردم داره

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

به نقل از گلـــ ناز :
خب بستگی به جامعه و فرهنگ مردم داره

بله متاسفانه تو ایران مرد ها برترن تو جامعه

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

نداره اقا :| اونایی ک میگین کار زنونه مردونه داره مثلا زن نباید رفتگر شه پس چرا مثلا اشپز و خیاط مرد داریم :-" کلا یه سری چیزا صرفا نو فرهنگ ما الکی جا افتاده ک ب مرور زمان باید درست شن

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

داره.اگه ديروز ماه عسل رو نگا ميكردين،ميفهميدين.يه زن كه نميتونه يه بار 600،500 كيلويي رو رو كولش بگيره و حمل كنه.

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

داره عزیزان داره :)
انجام بعضی کارا شرایط فیزیکی بدنیه خاصی رو میطلبه!که اغلب مردها واجد اون شرایطن!این یه واقعیتیه که جای بحث هم نداره ینی کاملا مشخصه شرایط فیزیکی و بدنی زن ها و مردا یکسان نیس!انجام بعضی کارا واقعا از عهده یک زن خارجه و گاهی اوقات حتی براش خطرناکومضرره!
اینجارو حتما بخونین!ما تو این تاپیک در مورد اینکه چرا خانم ها نمیتونن به راحتیه آقایون در ایران خلبان شن صحبت کردیم که دو دلیل داشت:
1-خلبانیه بانوان در ایران عرف و رایج نیس به خاطر وضیعیت فعلی جامعه و فرهنگ اون!
2-شرایط فیزیکی و بدنی خانم ها که به وضیعیت فعلی کشورمون ربطی نداره بلکه در سراسر جهان خلبانیه هر نوع هواپیمایی رو به بانوان نمیدن!

البته این یه مثال بود ولی برای شغل های اینطوری این دلایل صدق میکنه!

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

بچه ها قبول کنین تفاوت داره!!!
مثلا فک کنین ی مرد بره مربی مهد بشه :|
خدائیش نمیشه
بعضی کارا هستن ک خانوما نمیتونن انجام بدن مثلا همین مکانیک یا ارتش چرا میتونن برن ولی خودشون دوام نمیارن مثلا پدرم میگه خانومائی ک وارد ارتش میشدن بعد از چند ماه یا استعفا میدادن یا انتقالی میگرفتن به قسمت های اداری. چون ارتش روحیه خشک و طاقت فرسائی میخواد
یکسری کارا هستن ک ظرافت زنانه لازم داره مث مربی مهد شدن یا اینکه تا حالا دقت کردین چرا معلم دبستان ها تا پایه4 خانومن؟؟؟ بخاطر اینکه تا اونموقع بچه ها هنوز روحیه لطیف دارن و ی مرد نمیتونه اون روحیه ای ک بچه میطلبه و براش مهیا کنه.
مثلا دیدین خانومائی ک وزنه برداری میکنن؟؟؟ اصن بهشون نمیشه گفت خانوم.بیشتر به مرد ها میخورن تا خانوم.
اینا ربطی ب نبغیض نداره اینا ربط به طبیعت خانوم و آقا داره

• شروع کننده موضوع

mahdieh seyyedi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2 شیراز
شهر
شیراز

به نقل از reihanxxx :
داره.اگه ديروز ماه عسل رو نگا ميكردين،ميفهميدين.يه زن كه نميتونه يه بار 600،500 كيلويي رو رو كولش بگيره و حمل كنه.
شما که تا اونجارو دیدی بقیشم می دیدی که خانومه قصاب بود!!

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

من نگفتم قصابي كار مردونس.من طرف صحبتم با حمل بار 600 كيلوييه.يه زن ميتونه اين كارو بكنه؟نه واقعا تو ميتوني؟

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از reihanxxx :
من نگفتم قصابي كار مردونس.من طرف صحبتم با حمل بار 600 كيلوييه.يه زن ميتونه اين كارو بكنه؟نه واقعا تو ميتوني؟
چرا نمیتونه؟؟؟
عزیزم شما مسابقه وزنه برداری بانوان رو دیدی؟؟؟
ی خانم میتونه 600 کیلو رو برداره ولی همونطور ک تو پست قبلمم گفتم از اون حالت خانومی فاصله میگیره میگیره دیگه ظرافتی ک باید داشته باشه رو نداره

spider girl

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
بندرعباس
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
مکانیک

جدا از اينكه به جنسيت فكر كني ، هر كاري يه ويژگيه خاصي براي انجام دادنش ميطلبه ، اگه اون ويژگيو داري ميتوني انجام بدي!

منظورم اين نيست كه بگيم مثلا وزنه برداري ويژگيه مردا رو ميخواد! وزنه برداري زور و بازو ميخواد ، دليل نميشه كه خانما نتونن انجامش بدن!

ميدونم كه ظرافت نداره كسي كه هيكلشو واسه وزنه برداري ميسازه ، اين سليقه ي هر فرده ، يكي هست ظرافت داشتنو اولويت قرار ميده به كارش ، يكي ديگه هست كه اونقد به كارش علاقه منده كه كارش اولويته بعد ظرافت

اگه سليقه ي بيشتر افراد مثه نفر اول هست ، سليقه ي بقيه هم مثه نفر دوم هست ، نبايد گفت چون بيشتر ما زن رو ظريف ميپسنديم پس نبايد زن ها برن سراغ وزنه برداري! يجور تحميل سليقه ست ، افراد بايد بتونن بدون در نظر گرفتن جنسيت ، علاقه شون رو دنبال كنن ، نه سليقه هاي ما رو! بايد راه براشون باشه كه بتونن پي علاقه شون رو بگيرن

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نظرم کلی گفتنش خیلی غلطه . چون واقعا نمیشه کلی گفت یه کار زنونست یا مردونه .
شاید یه شغلی به دلایل مختلف بیشتر برای آقایون جا افتاده باشه ولی خانمی که علاقه داره و تواناییشو در خودش میبینه هیچ دلیلی نداره چون شغل مردونه حساب میشه ازش صرفه نظر کنه . یا برعکسش برای یک مرد .
البته تعداد این شغل ها که واقعا توانایی فیزیکی خانم ها اغلب جوابگو نیست خیلی کمه مثلا وزنه برداری ولی بازم نمیشه گفت هیچ خانمی نیست که بتونه .
شغل هایی مثل ارتش و چیزایی که به روحیه بستگی داره اصلا معتقد نیستم بخاطر این قضیه زنونه نیست و مردونست . مثلا در مورد ارتش بعضی خانم ها روحیشون به مراتب از بعضی آقایون میتونه خشک تر باشه و واقعا برای اینکار مناسب باشه .
با جلوگیری از ورود خانم ها یا آقایون به یک شغل به صورت کلی مخالفم .

amir gh

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
عــلامه حلـــــی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

خب معلومه که داره....
مثلا من الان رفتم زیر یه کمده 100 کیلویی حابجاش کردم بعد کمرم قوس 60 درجه گرفته!!اگه یه خانم میرفت اصلامیتونست جابجاش کنه؟
در ضمن من کارگر نیستم داشتم برای خانواده خدمت میکردم..همچین آدمیم من!!!!:D:

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

دوستان چرا غیر منطقی برخورد می کنید :| کار 2 تا چیز میخواد علاقه و توانایی حالا اگر کسی این 2 تا رو داشته باشه چرا اون کارو انجام نده؟؟ صرفا به خاطر اینکه جامعه ما اون کارو زنونه یا مردونه میدونه؟ :-"
بعله من قبول دارم بعضی کارا به فیزیک مردا بیشتر میخوره بعضی ها به زن ها ، اما این حکم کلی نیست من خودم ب مکانیک متشین خیلی علاقه دارم خیلیاتون ممکنه بخندید اما مهم نیست من چون این کارو دوست دارم یاد میگیرم :| کارای دیگه هم همینطور تا وقتی ک علاقه و توانایی باشه جلوگیری از کار کردن کسی درست نیست حالا هر شغلی میخواد باشه

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

به نقل از fitmal :
نداره اقا :| اونایی ک میگین کار زنونه مردونه داره مثلا زن نباید رفتگر شه پس چرا مثلا اشپز و خیاط مرد داریم :-" کلا یه سری چیزا صرفا نو فرهنگ ما الکی جا افتاده ک ب مرور زمان باید درست شن

من نگفتم نباید حرف تو دهن آدم نذارید خو ! بعدشم ! یه خانوم نمیتونه از 12 شب تا 4 صبح بره تو خیابون آشغال جمع کنه ! از یه طرف اگه خانواده داشته باشه شوهرش کلا اجازه نمیده ! بچه هم داشته باشه دلش نمیاد بچه ش شب تنها بخوابه ! تازه امنیت هم نداره ! این الکیه که مثلا نمیذارن خانوما رفتگر بشن تا توو خیابون هزار و یک بلا سرشون نیاد ؟

روشن فکری خوبه ولی الکی تریپ روشنفکری بر ندارید جوری که همه مرز ها رو بشکنید و هر هنجار شکنی رو روشنفکری نامگذاری کنید ! بعضی شغل ه زنونه مردونه داره و بعضی شغل ها نداره ! اگه بخوایم منطقی بحث کنیم باید قبول داشته باشیم وقتی یک مورد حکمی رو نقض کنه اون حکم دیگه کلیت نداره ! پس وقتی چند شغل کلیت این حرف رو نقض کرده پس نمیشه گفت شغل زنونه مردونه نداره .

به فیلم نمیشه استناد کرد ! الان یه خانوم میتونه لاشه یه گاو رو توو مغازه جابه جا کنه ؟ منطقی فکر کنیم !

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از تـیـره :
به فیلم نمیشه استناد کرد ! الان یه خانوم میتونه لاشه یه گاو رو توو مغازه جابه جا کنه ؟ منطقی فکر کنیم !
چرا میتونه!!! من دیدم خانومیائی ک میتونن
ببینین بچه تا وقتی ک بخواین حرف خودتون و به کرسی بنشونین فقط با هر شیوه ای ک نمیشه بحث کرد.
درسته ی زن میتونه مکانیک،رفتگر،قصاب یا هر چیز دیگه باشه اصلا حرفی توش نیست ولی بچه ها فقط ی دقیقه به این فک کنین ک دیگه نمیتونین ی خانوم باشین روحیه تون تغییر میکنه مث مردی ک پاشه بره تو مهد کار کنه!!! میدونم الان خیلی هاتون خنده تون میگیره ولی فک کنین بعد از چن وقت این آقا چجوری میشه!!! اوا خواهر هم رد میکنه.
خواهر من ی رشته ای میخونه ک نیاز جوشکاری اینا یاد بگیره اینقد این کارا سنگینه ک خواهر من نمیتونه دستگاه فرز و جابجا کنه و با همگروهیش باید دونفری اینکارو بکنن حالا فک کنین بعد ی مدت میتونه اینکارو انجام بده بازوش میشه قد گردنش.خب دیگه به این میشه گفت خانوم؟؟؟ نمیشه دیگه باید یکم جنبه روانی و روانشناسی شو هم در کنارش در نظر بگیریم

w33

شبگرد
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به هر حال دو جنسیت از نظر جسمی و روحی با هم فرق دارن و هر شغلی یه ویژگیهای خاصی هم میطلبه و به طور کلی چون خانمها از

نظر روحی احساساتی هستند، نمیشه بعضی کارها رو انجام بدن! مثلا قاضی بودن یکیشه! مطمئنا یه زن چون همیشه احساساتش غالب

هس بر منطقش نمیتونه هیچ وقت قاضی خوبی باشه ... و خیلی شغلهای دیگه که سختیای جسمی دارن که بازم نمیتونه...

از طرفی هم کارهایی که به احساسات نیاز داره رو خانمها توش موفقترند و یه مرد نمیتونه انجام بده...مثل مربی مهدکودک و معلم دبستانها!

پ.ن: دقت کنید که همیشه استثناهایی هم وجود دارن ...

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

ببین در این حد بگم ک بعضی کارا مختص مرداس و با روحیه زنا سازگار نیس

بالا