• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عکس‌های ما

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : عکس های ما

عکسی مناسب حال و هوای این روزها...

IMG_8323_3.jpg

Canon 550D
Cosina 70-210 f/2.8-4
taken at 210mm f/4
ISO 100 1/2500s

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
یه سری خاطرات سبز شیمیایی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

×طبیعت ِ همدان :)
عاغا من فعلا فتوشاپ ندارم ! با گوشی ادیت می کنم :-"

v1581_IMG_5277.jpg

q99_IMG_5271.jpg

canon PC1339 12.1 MP

میتونم ب عنوان صاحب عکس چند تا نکته رو متذکر بشم ؟ :D
الـان به نظرم اومد اینکه هی نتیجه ادیت‌ها خوب نمی‌شه اینه که منظره دارای جزییات خیلی زیادیه ولی توی عکسی که ما داریم، مقدار زیادی از جزییات (detail) بخاطر کیفیت نه چندان خوب دوربین و یا ادیتِ اولیه شما، از دست رفته.
همون طور ک amparisay اشاره کردن افت کیفیت این عکس بخاطر ِ کاهش ِ ابعادش به 0.3 مقدار اولیه ـشه و ربطی ب دوربین یا ادیت من نداره عکس اصلی جزییات کاملا واضحی داره و طبیعتا ادیتش بهتر از آب درمیاد

عکس پاییزی رنگ قرمز و نارنجی و زرد و سبز رو کنار هم داره معمولا نه عکس تابستونی و بهاری. من باشم زرد رو کلا سبز می کنم.
فک کنم پاییزی ب حساب بیاد عکس مال پاییز پارساله :-"

× تو پست ِ جدا نذاشتم ک اسپم نشه :D

x عکس حال و هوای پاییزی نداشت به نظرم. شاید بشه با ادیت کمی حال و هوای پاییزی به عکس داد، اما به نظر میاد توی عکسهای پاییزی زیاد عکس موفقیی نمیشه. اما عکس تابستونی خوبی با کادربندی بهتر، ادیت بهتر و کمی هدف دار کردنش میشد ازش گرفت. (amparisay)

+بله ،بله ممنون !

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

برای اینکه دوستان تفاوت موجود در ادیت رو متوجه بشن، این رو از بنده داشته باشید. ادیت با فوتوشاپ در حد اصلاح کنتراست، تراز رنگها و کمی تنظیمات مربوط به نور، در زمانی کمتر از 10 دفیقه.

عکس اصلی شما :

v1581_IMG_5277.jpg

عکس ادیت شده :

editedz2.jpg

دوستان خوشحال می شم که فقط با لایک هاشون بگن که ادیت مورد نظر بهتر هست یا نه. اسپم ندید.
شیوا جان اگر بخوای این پست رو پاک می کنم.

koorosh.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
امیر کبیر (پلی تکنیک)

قطعا با ادیت بهتر می‌شه خب، ولی این که شما روش انجام دادی نتیجه‌اش رو من دوست ندارم.
ده دقیقه‌ام زیاده، سی ثانیه نهایتا :‌‌-‌> :آدمِ‌خیلی‌فتوشاپ‌بلد
- - - - - -
ویرایش اول: جهت اینکه اسپم نشه و بدآموزی نشه، الـان تلـاش می‌کنم یه جوری که به نظر من بهتر میاد ادیتش کنم منم :خودشیرینی
- - - - - -
ویرایش دوم: خب، ادیتش کردم، خیلیم کم ادیتش کردم چون به نظرم اومد اینجوری بهتره و اصن اشکـال کاره شما ادیت زیادیشه. البته بازم راضی نیستم با نتیجه‌ای که خودم هم به دست آورده‌ام و حس می‌کنم که ادعای الکی داشته‌ام در ابتدای این پست و ادعای الکی نداشته باشید کلـا :‌)‌) ضایع می‌شین بعدش مث من :‌د‌ی
v1581_IMG_5277.jpg

j8915_v1581_IMG_5277.jpg

اما خب حالـا از نظر من اشکال کار ادیت شما کجاست دقیقا؟ سه جاست به نظر من، جای اول و دوم اینهاست که رنگ‌ها غیرطبیعی شده‌ان و حالت نقاشی‌گونه‌ای شده و مجموعه در کل تو ذوق می‌زنه. جای سوم هم اینه که خیلی رنگ‌های عکس اساساً عوض شده‌ان، مثل برگ‌های زرد سمت راست عکس که سبز شده‌ان کلـا (البته همچین چیزی الزاما اشکال نیست ولی اگر هدف شما این نبوده باشه، اونوقت دیگه اشکاله به نظرم:‌(<
- - - - - -
ویرایش سوم: الـان به نظرم اومد اینکه هی نتیجه ادیت‌ها خوب نمی‌شه اینه که منظره دارای جزییات خیلی زیادیه ولی توی عکسی که ما داریم، مقدار زیادی از جزییات (detail) بخاطر کیفیت نه چندان خوب دوربین و یا ادیتِ اولیه شما، از دست رفته.
به خدا واسه قمپُز دَر کردن و اینها مزخرف نمی‌گما، آنچه گفتم همه حرفای درست و حسابی و خفنه.

x اگه خودت فهمیدی چی گفتی حله! (; اینکه من نفهمیدم زیاد مشکلی نیست!
ادیت من کمی با اغراق همراه بود، وگرنه من عکس خودم رو هیچوقت اینطوری ادیت نمی کنم. اغراق برای اینکه فرق رو نشون بدم، نه اینکه عکس رو بهتر کنم.
اینکه دیتیل عکس پایینه هم به خاطر اینه که با سایز کوچیک آپلود شده و من هم همون عکس سایز کوچیک رو ادیت کردم که با کمی زیاد کردن کنتراست و شارپنس عکس، کمی از دیتیل از دست رفته به ناچار. ربطی هم به دوربین و اینا نداره. ادیت اولیه هم از من نبوده دوست من! :)
اینکه زردی ها رو سبز کردم هم بله عمدا کردم. چنین عکسی کلا کادربندیش اشتباهه، عکس پاییزی رنگ قرمز و نارنجی و زرد و سبز رو کنار هم داره معمولا نه عکس تابستونی و بهاری. من باشم زرد رو کلا سبز می کنم.
باز هم تاکید می کنم که عکس رو اغراق آمیز کردم که تاثیر ادیت رو نشون بدم، نه اینکه بگم بهترین ادیت اینه. من خودم عکسهای طبیعت کم کنتراست رو بیشتر دوست دارم.

[size=8pt]- چطور جرأت می‌کنی پست یک مدیرو ادیت کنی؟ واقعا حرمت‌ها شکسته شده در جامعه امروز :‌)‌)
اونجام که گفتم ادیتِ شما منظورم ادیت خانومِ شیوا خانوم بود اشتباهی به سمت شما اشاره رفت. و اینکه چرا دیگه به عکسی هم که اول گرفته شده ارتباط داره، فقط سایزش مهم نیست که، شما تو فتوشاپ می‌خوای نتیجه‌ات رو با jpeg سیو کنی دوازده درجه کیفیت داره، آخه چطور دلت میاد بگی که صرفا بخاطر ریسایز کردنشه، عکسم که گویا با موبایل گرفته شده.
و درباره کادربندی اشتباه و رنگ‌های مختلف عکس، من کلـا دانش بایدها و نبایدها و آکادمیکی عکاسی ندارم، قانون‌ها و اینا رو بلد نیستم. ولی در کل موافق اینکه مثلـا "عکس فلـان گونه باید فلـان چیز داشته باشه وگرنه می‌شه عکس بهمان گونه" نیستم. عکاس باید آزاده باشد.

x اینکه شما چطور جرات کردید توی تاپیک عکاسی پست بدید بیشتر برای من جای سوال هست...! (;
عکس کوچیک رو ادیت کردن، باعث میشه دیتیل کار بیشتر از بین بره. اینکه کار بزرگ ادیت بشه، بعد عکس کوچیک بشه، یقینا نتیجۀ بهتری میده تا اینکه عکس کوچیک بشه و بعد ادیت بشه.
شیوا گفته به خاطر ریسایز کیفیت پایین اومده که بنده اصلاح می کنم، به خاطر ریسایز کیفیت چیزی پایین نمیاد. شما زمانی که عکس بزرگ رو در اختیار دارید، ادیت می کنید و کوچیکش می کنید، بهترین نتیجه حاصل میشه.
خیر، عکس با Canon Powershot SX200 IS گرفته شده که دوربین کامپکت کنن هست.
در کل هم عکاسی قواعد خاص خودش رو داره. اگه عکسی رو طبق قواعد بگیرید، یک عکس خوب دارید. اگر قوانین رو مو به مو اجرا کنید، یک عکس خیلی خوب دارید. اما برای گرفتن یک عکس "خارق العاده"، باید قوانین رو بدونید و آگاهانه اقدام به شکستنشون کنید.
با تعدادی از دوستان عکاس (من خودم رو عکاس نمی دونم، هیچوقت هم ندونستم) صحبت می کردیم. بحث بر سر این بود که هر عکسی هر جایی می تواند ارائه شود. همه به اتفاق می گفتند که عکسی که بد هست، شما هرچه بکنید باز هم بد است. اگر شما عکسی رو بدون رعایت قوانین بگیرید و بگویید من اینطوری بیشتر دوست دارم، این آزادی نیست، هرز رفتن وقت و استعداد هست. مثل ریاضی. کسی که نمی داند انتگرال چیست، برخی سوالات ریاضی رو نمی تونه حل کنه...! اگه شما انتگرال بلد باشید و سوال انتگرالی رو به شما دادند و به روشی غیر از انتگرال حل کردید، شما نابغه اید. اما لازمه اش این هست که حداقل بدانید انتگرال چیست! این آزادی در هنر نیست که شما از آن صحبت می کنید، ابتذال در هنر هست.

[size=8pt]- چه بی تربیت و پرادعا. خوشم نیومد اصن.

F@hime

فهـــیمه
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی‌‌شیمی

nan.jpg

این رو هم یه ادیت با این برنامه‌های ادیت آنلاین روش زدم :D

واسه مشخصات دوربین هم هیچ تنظیمات دستی‌ای انجام ندادم که بخوام بنویسم و حالت اتوماتیک بوده؛ بازم اگه لازمه بگین بنویسم.
دوربین سونی DSC-WX7

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

نکته: از هیچ زاویه‌ای نشد که اون برگا نباشن. #-o :-"

0xfrdo4o4xl55g2s37a.jpg

Canon Powershot SX20 IS
[این لپ‌تاپه ویندوزش xp ـه؛ می‌زنم پراپرتیزُ می‌زنم نمیاره تنظیماشُ؛ تو اون یکی میاورد؛ الان نمی‌دونم دیگه چجوری بگم؟ ]

starscream4002

عنوان؟
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی 1
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
93
مدال المپیاد
مدال نقره دوره هشتم المپیاد نجوم و اخترفیزیک، مدال طلای دوره نهم المپیاد نجوم و اخترفیزیک، مدال نقره هشتمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
دانشگاه صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی برق

Sony DSC-V1
ISO100
Exposure time: 25 seconds
Exposure value: -0.7EV

Photo Title: Electric Star

gazyam7b194difx0c5i7.jpg

Narcissus