• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و بحث‌های عمومی در مورد انتخاب رشته

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
پاسخ : انتخاب رشته‌ی دانشگاهی

به نقل از Vancomycin :
بچه ها من پارسال از دارو خیلی دفاع میکردم...امسال ولی نظرم عوض شده اون قدرا هم دفاع کردنی نیست

چطور؟

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

درباره تحقیقات توی رشته ها مهندسی

بازم از همایش دیروز هیئت علمی پلی تکنیک یه جمله گفت خیلی بدرد بخور بود

مهندسی مکانیک یه رشته ایه که تمام روش های ساخت و طراحی و بهینه سازی رو بهت یاد میده بطوریکه برعدا برای تحقیقات و طراحی و اختراع هرچیزی اعم(ائم)از کشتی -هواپیما-اتومبیل-ربات و... بدونی دقیقا چکار میخای بکنی و چکار کنی که خودت بری سراغش

با توجه به این بنده مکانیک رو یه رشته کاملا تحقیقاتی میدونم.البته خوب شاید رشته دیگه وجود داشته باشه که بشه توش بیشتر تحقیقات کرد

درباره مهندسی شیمی که بعضیا میگن کار نیست واسش:

صنایع پتروشیمی-نفت و گاز-شرکت های انتقال انرژی و خیلی جاهای دیگه همشون مهندسی شیمی رو تو هوا میزنن(البته چه دانشگاهی باشی مهمه).شاید به اندازه مکانیک نباشه اما خیلی زیاد کار داره

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

خب دوستان همون طور که معلوم بود 25% تاثیر مثبت داره سوابق تحصیلیمون :D
و این که اینم رتبه بندی دانشگاه های ایران تو سال 91 هست
طبق معمول تو پزشکی ها طهران تو صنعتی ها شریف و تو جامع ها بازم طهران اول شده :-"
دانشگاه پیام نور هم 8م شده :))
این مَشَدی ها هم خوش ب حالشون دانشگاه شون 4م شده! :-< شیراز هم 3م
بعد این که این پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ینی چی؟! دانشگاهِ یا مثلا اونایی که دانشجو ـَن میرن اونجا تحقیق میکنن؟! :-?

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک

با تشكر از دوستان به نظر شما چه مهندسي به برق نزديكه (به جز مكانيك چون واسه اميركبير ميخوام :))) كه اگر نشدم برم اون ديگري؟؟؟؟
دوستاني كه همايش اميركبير رفتن به نظرتون مي ‌ارزه واسه يه روز بيام تهران؟؟

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از soheilkahkeshan :
با تشكر از دوستان به نظر شما چه مهندسي به برق نزديكه (به جز مكانيك چون واسه اميركبير ميخوام :))) كه اگر نشدم برم اون ديگري؟؟؟؟
دوستاني كه همايش اميركبير رفتن به نظرتون مي ‌ارزه واسه يه روز بيام تهران؟؟

تا اونجا که من شنیدم مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک زیادی شبیه مهندسی برقه, خب از اینجا یکی رو جور کن که رفته از اون امار بگیر...شوالیه ی سبز رفته بود میخوای باهاش حرف یزن

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

بنظر من همایش خیلی خوب بود.خلوت هم بود راحت میشد سوال جواب پرسید.آدما کله گنده ای رو هم آورده بودن
بنظر من مثلا اگه در آینده بخای بری مکاترونیک بخونی میتونی مهندسی کامپیوتر بخونی.اگه کنترل میخای بخونی هوافضا بخون
خلاصه بستگی داره چی بخونی....ولی خوب چون کارشناسی تقریبا برای همه رشته ها فنی درس های یکسانی داره یا اگه مختلفن توی اسمشون مختلفن و میشه واسه کنکور ارشدو دوره ارشد خوندشون خیلی هم فرق نداره مثلا هوافضا بخونی یا برق(البته اگه منظورمو متوجه نشدید فوش ندید)

درباره رتبه بندی ها هم بگم همشون الکیه :D چطور تو یه رتبه بندی شریف اوله مثلا تهران دوم بعد تو یکی دیگه جابه جا میشن با اینکه معیار ها یکیه؟
پس یا نزدیک به همن یا مقاصدی پشت سرشون وجود داره

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از AraSh_HaShemi :
درباره رتبه بندی ها هم بگم همشون الکیه :D چطور تو یه رتبه بندی شریف اوله مثلا تهران دوم بعد تو یکی دیگه جابه جا میشن با اینکه معیار ها یکیه؟
پس یا نزدیک به همن یا مقاصدی پشت سرشون وجود داره

معیارا یکی نیس :-"
"رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان بر اساس پارارامترهای مختلفی انجام می‌گیرد."[nb] منبع[/nb]
تو این سایت ویکی پدیا انواع رتبه بندی رو نوشته ولی تو سایت خودشون بگردین بیشتر میفهمین معیارا چی هست
مثلا نمیدونم تو کدوم یک از این رتبه بندی ها هست که دانشگاه آزاد رتبه اول یا دوم رو داره :D
اینی هم که من گذاشتم مربوط ب رتبه بندی دانشگاه های جهان اسلام هست :)

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از فَــرز :
معیارا یکی نیس :-"
"رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان بر اساس پارارامترهای مختلفی انجام می‌گیرد."[nb] منبع[/nb]
تو این سایت ویکی پدیا انواع رتبه بندی رو نوشته ولی تو سایت خودشون بگردین بیشتر میفهمین معیارا چی هست
مثلا نمیدونم تو کدوم یک از این رتبه بندی ها هست که دانشگاه آزاد رتبه اول یا دوم رو داره :D
اینی هم که من گذاشتم مربوط ب رتبه بندی دانشگاه های جهان اسلام هست :)

من شنیده بودم ارجاعات به سایت دانشگاه اندازه ی دانشگاه حتی فضای سبز دانشگاه هم تاثیر داره , ها؟؟ :-?? واسه همین همیشه شریف میره دوم و تهران میشه اول

AraSh_HaShemi

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اراک
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مکانیک

خوب منم که از تو هوا نمیگم :D

توجه کنید شانگهای و تایمز دوتاشون در سال چند تا رتبه بندی انجام میدن
تو یکیشون معیار ها اینا بود

اعضای هیئت علمی فعال-میزارن مقالات نسبت به هر رشته-تعداد اساتید عضو سازمان بین المللی حوزه علوم-تعداد رشته های فنی مهندسی

توی شانگهای پلی اول-تهران دوم-شریف سوم

توی تایمز تهران اول-پلی دوم -صنعتی اصفهان سوم

البته مثلا میشه با اطمینان گفت شریف از عباسپور بهتره ها.اما بنظر من مقایسه سه تا دانشگاه شریفو پلی و تهران اشتباهه

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از Kenji :
من شنیده بودم ارجاعات به سایت دانشگاه اندازه ی دانشگاه حتی فضای سبز دانشگاه هم تاثیر داره , ها؟؟ :-?? واسه همین همیشه شریف میره دوم و تهران میشه اول

دقیقا!
شریف چون هم کوچیک تر هست نسبت ب طهران و هم فقط رشته های ریاضی رو داره همیشه رتبه ش پایین تر میشه از طهران
واسه همین هست که دانشگاه آزاد [nb]البته مجموعه دانشگاه آزاد,ینی همه ی شعبه هاش با هم :-" [/nb]میاد اون بالا(ب دلیل این که تو همه ی شهرا و دهات ها شعبه داره و تبعا مساحتش هم زیاد میشه :D )

Sarikhani

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شيراز
شهر
شيراز

http://aut.ac.ir/www/aut/main/?l=3&s=page&p=course
فكر مي كنم واسه كسايي كه به همايش ها نمي تونن برن مفيد باشه #-o

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

من شنیده بودم ارجاعات به سایت دانشگاه اندازه ی دانشگاه حتی فضای سبز دانشگاه هم تاثیر داره , ها؟؟ واسه همین همیشه شریف میره دوم و تهران میشه اول

فضای داشنگاه تاثیر داره. محیط خوابگاهم تاثیر داره. مکان خوابگاه شریف خیلی خوب نیست. اینم یکی از دلایلشه.

• لایک
امتیازات: Kenji

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از BUG :
فضای داشنگاه تاثیر داره. محیط خوابگاهم تاثیر داره. مکان خوابگاه شریف خیلی خوب نیست. اینم یکی از دلایلشه.

چجوریه مگه خوابگاهش؟

• لایک
امتیازات: farz

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

به نقل از Kenji :
چجوریه مگه خوابگاهش؟
خود خوابگاهش مثکه میگن خوبه و امکانات تیم ملی داره. اما محلش نا امنه مثکه
من اینو که یکی از معیاراشونم خوابگاه شریفه که بدتررو از جای معتبری نخوندم البته همون معلم المپیاد شمی میگفت.

• لایک

farz

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سنندج
مدال المپیاد
مرحله اول شیمی
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از BUG :
من اینو که یکی از معیاراشونم خوابگاه شریفه که بدتررو از جای معتبری نخوندم البته همون معلم المپیاد شمی میگفت.

طرشت نیس مگه؟! :-?

• لایک

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از BUG :

الان داشتم اینو میخوندم خواگاهاش اکثریت پیش ازادی و طرشت هستش , طرشت قدیم بافت شهریش کم بود و طبیعتا مشکلات و نا امنی داشت تا یه حدی اما الان خیلی چیز خوبی شده فکر کنم معلمت خیلی وقت پیش اونجا بوده

سمانه

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه بجنورد
رشته دانشگاه
مهندسی عمران- نقشه برداری

آقا من موندم :-/ الان احساس میکنم هیچ رشته ای ب دردم نمیخوره
شیمی دبیرستانو خیلی دوس داشتم اما فک نکنم رشته ای تو دانشگاه باشه ک ب شیمی دبیرستان ربطی داشته باشه :-??

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-&quot;
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

من مامانم میخواد هر طور شده بفرسته منو تربیت دبیرو اینا!! :|!اول جدی نگرفتم زیاد.میگفتم اگه رتبه ای که میخواسم نشد اوکی!ولی الان هر وقت منو میبینه بهم یاداوری میکنه باید دبیری بخونی! :rolleyes:میگه آینده شغلیت معلومه!میگه مهندسی واسه یه دختر معلوم نیس آخرش به دردش بخوره یا بیکار بمونه! یعنی چی الان؟ :(( من اصن کلا به عشق این که بشم خانوم مهندس اومدم ریاضی!!! :-< دیگه خودمم دارم به عرضه ی خودم شک میکنم!به این که بتونم!! نمیدونم حرفام شاید با تاپیک بی ربط بود؟یا پستم پاک میشه آیا؟ :( فقط یکی بگه من چیکار کنم حالااا :((

Kenji

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران-budoko

به نقل از samira16 :
من مامانم میخواد هر طور شده بفرسته منو تربیت دبیرو اینا!! :|!اول جدی نگرفتم زیاد.میگفتم اگه رتبه ای که میخواسم نشد اوکی!ولی الان هر وقت منو میبینه بهم یاداوری میکنه باید دبیری بخونی! :rolleyes:میگه آینده شغلیت معلومه!میگه مهندسی واسه یه دختر معلوم نیس آخرش به دردش بخوره یا بیکار بمونه! یعنی چی الان؟ :(( من اصن کلا به عشق این که بشم خانوم مهندس اومدم ریاضی!!! :-< دیگه خودمم دارم به عرضه ی خودم شک میکنم!به این که بتونم!! نمیدونم حرفام شاید با تاپیک بی ربط بود؟یا پستم پاک میشه آیا؟ :( فقط یکی بگه من چیکار کنم حالااا :((

خب اینقدر به خودت استرس نده همه چی راه حل داره

اول ببین رتبت چن میشه , بعد بشین باهاش صحبت کن که یه رشته مثل کامپیوتر هیچ فرقی بین زن و مرد نیست چون کل کارش ذهنیه و کار یدی یا طاقت فرسا نداره
یا یه رشته مثل معماری و بعدش واسه ارشد معماری داخلی بازم ربطی به دختر و مرد بودن نداره و همش ذوقه هنریه , خیلی هستن اینجور رشته ها بشین در موردشون تحقیق کن بعد حرف بزن

بعد سعی کن با یکی از بزرگای فامیل تبانی کنی که حرف بزنین باهش دوتایی که دیگه نتونه نه بگه :D

البته خودت حرف بزنی بسه , اونم فکر توئه و میخواد که شاد باشی و موفق (از نظر خودش) جای جدل بهتره مسیرتو بهش نشون بدیو ایمانت به مسیری که میخوای بری

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

اینجا جای بحث در مورد رنکینگ نیست ها ! رنکینگ معیارهای خودشو داره که توضیحاتش رو به کار کامل میتونید تو اینترنت پیدا کنید.

به نقل از samira16 :
به هیچ وجه چنین اشتباهی نکنید و اصلا سمت دبیری اینا نرید. پدرمادرا گاها برخی اعتقادات عجیب و قدیمی دارن که بدجور دچار دردسر میکنن آدمو. سعی کنید متوجهشون کنید.

بالا