• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پوست و مو

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد
پاسخ : تغییر جنس مو ؟

به نقل از NOVANDA :
واقعا کچل کردن تاثیرش موقت ـه ؟! :-<
فک کنم اثرش برا هر کس فرق کنه
مثلا وقتی خواهرم موهاشو کوتاه میکنه وز میشه و تا یکی دو هفته همونجوریه ولی مال من اینجوری نیس همون حالت خودش میمونه
فک کنم کچل کردن هم همینطوره!!!

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94
پاسخ : پوست و مو

سلام به همه دوستان ;;)بنده هم با مشکل مواجه شدم :-"
من تا همین عید امسال صورتم صاف و خوب بود فقط چندتا جوش زیر پوستی که خیلی هم معلوم نبود داشت!
ولی از اوایل اردیبهشت به طور ناگهانی صورتم پر از جوش های قرمز رنگ که اسمشم نمیدونم شد! :-??نمیدونم چرا؟مامانم میگه به خاطر گرمیه!ولی من از قبل هم گردو و چیزایی با طبع گرم زیاد استفاده میکردم و خیلی کم جوش میزدم!
بعدش فک کردم مال استرس امتحاناس ولی الان که امتحانا تموم شده هنوز جوشام از بین نرفته! :-<چی کار کنم؟)راهنمایی پیلیز(

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

تا اونجا که من میدونم
واسه خوردن زیاده گردو و شکلات و از این قبیل خوراکیاس
بهتره ب متخصص پوست مراجعه کنی یه ماده ای میده که برا از بین بردنش کمک میکنه

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از Believe :
من تا همین عید امسال صورتم صاف و خوب بود فقط چندتا جوش زیر پوستی که خیلی هم معلوم نبود داشت!
ولی از اوایل اردیبهشت به طور ناگهانی صورتم پر از جوش های قرمز رنگ که اسمشم نمیدونم شد! :-??نمیدونم چرا؟مامانم میگه به خاطر گرمیه!ولی من از قبل هم گردو و چیزایی با طبع گرم زیاد استفاده میکردم و خیلی کم جوش میزدم!
بعدش فک کردم مال استرس امتحاناس ولی الان که امتحانا تموم شده هنوز جوشام از بین نرفته! :-<چی کار کنم؟)راهنمایی پیلیز(
اول اینکه سعی کن کلا شکلاتو این چیزا رو بذاری کنار چون کاملا ی ماده ی حساسیت زاست
دومن که حتما به ی پزشک مراجعه کن ، ولی منم علایم مشابه تو رو داشتم ، پیش دکتر که رفتم ، قرص آزیسترو مایسین ( آنتی بیوتیکه ، روز اول دو تا باید خورد ، بقیه روزا یکی ) ، کرم کترل ( ketrel ، لایه برداری میکنه پوستو و عالیه ) ، کرم ضد آکنه و یه داروی ترکیبی بهم تجویز کرد ، ولی تو حتما پیش دکتر برو و در صورت امکان حتما از کرم کترل استفاده کن چون معمولا به همه نوع جوش جواب میده :-" :D

آیدا :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از Believe :
صابون خرچنگ هم امتحان کن !
روزی دو بار استفاده کنی به مرور بهتر میشه! :)

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(&#39;) امیــ(&#39;)
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از angel of moon :
صابون خرچنگ هم امتحان کن !
روزی دو بار استفاده کنی به مرور بهتر میشه! :)

نــــــــــــــــــه ! کاملا مخالفم. صابون خرچنگــ اصن موثر نیس تازه بدتر پوستو خشک میکنه . :|

از ما گفتن بود :-"

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
نــــــــــــــــــه ! کاملا مخالفم. صابون خرچنگــ اصن موثر نیس تازه بدتر پوستو خشک میکنه . :|

از ما گفتن بود :-"
چی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :O :O :O :O :O :O :O :O

من ازش استفاده می کنم ؛ اصلا هم پوستم خشک نشد!
مطمئنید؟! :O

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(&#39;) امیــ(&#39;)
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

بعله مطمئنم ..من پارسال استفاده میکردم نه تنها موثر نبود بلکه بدتر پوستمو خشک کرد.
خب شاید وا3 شما اینطوری بوده عاخه جنس پوست همه که مث هم نیس. :)

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

به نقل از Believe :
خب جوشای صورت طی نوجوانی(آکنه)3نوعن:
1.عصبی(بدون سر و حالت کروی هستن...زمانی ک دست میزنین روشون درد میگیرن...دیرم میرن...)
2.سرسفید(ترشحات زیر پوستن...خیلی طبیعیه...معمولا مانعی نداره دراوردنش جاشم بمونه سریع میره...خودشم یکی دوشبه بوجود میاد سریعم از بین میره)
3.سر سیاه(جوشای خیلی ریزین ک حاصل التهابن)
خب حالا بریم سر کاربرد داروها آخرش خودتون مشکلتونو متوجه میشین...
کرمهای لایه بردار و آنتی بیوتیکها لازمه اولیه پوستهای آکنه دارن...دکترا داروهایی ک میدن پوستو چند روز خشک میکنه(حالت التهابی داره)و بعد یهو خیلی خوبو صاف میشه...کرمهای لایه بردار بیشترین تاثیرشون روی جوشای سرسفیدوسرسیاهه...صابوناو فوم های شستشوی صورت هم معمولا کمی صورتو میخشکونن و یه خاصیت ضد التهابی همشون دارن...صابون گوگردو خرچنگو اینا همشون التهابو کاهش میدن...
آنتی بیوتیکها چیزایین ک جوشای سریاهم نابود میکنن...حتی چندید سال بعداز خوردن آنتی بیوتیکها جوش سرسیاه نمیزنیم(معمولا)محلولیم ک دکتر میده تنها چیزیه ک میتونه جوشای عصبیو از بین ببره...معمولا مواد مشتق شده از الکل دارن ک پوستو خشک میکنه...با خشک کردن پوست همه جوشا نابود میشن...
جوشای سرسیاهو سرسفید ک عادیه و معمولا میزنه برای همه...اما جوشای عصبی...جوشای عصبی ربط مستقیمی ب هورمونها,اعصابو اینا دارن...مواد گرمیم باعث این جوشا میشن...هورمونهایی مثه هورمونای جنسی و هیجانی(اپی نفرین اینا)مقدار جوشارو زیاد میکنن و ملاتونینم تو یه مجله خوندم کم میکنه...اعصاب اما مقوله پیچیده ایه...آدمای عصبیو ک میدونیم...اما آدمایی ک درسم زیاد میخونن بهشون فشار عصبی وارد میشه...معمولا دیدیم اطرافمون ک آدمایی ک زیاد درس میخونن پرخاشگرن(نه همه ولی عموما اینطوریه)...نور سفید تاثیر شدیدی روی اعصاب میذاره...تحرک نداشتنم تاثیرش شدیده...خیره شدنم ب مرور زمان اعصابو میریزه بهم...حالا فرض کنین هر3تا(شایدم دوتاش)موقع درش خوندن هست...پس میشه گفت ک درس خوندنم تاثیر داره...دیگه چیزای دیگه هم ک خودتون میدونین...
دلایل جوش زدن ممکنه ارثی باشه...استعداد چاق شدنو ک شنیدین؟؟؟اینم همونه...حالا افرادی ک مادر و پدرشون جوش زیاد میزدن با یه چیز کوچیک جوش میزنن(من میمیرم برای سسو ادویه ولی همون شبش جوش میزنم)
مسلما هر کسی درمان داره جوشاش...دکتر پوست حتما برین زیر یه ماه مشکلتون حل میشه...
اینم بگم کمبود خوابو پوستای چربم تو جوش صورت موثرن...

اون صابون خرچنگم بگم مخصوص پوستای چربه...برای پوستای معمولیو خشک معمولا از فوم شستشوی صورت استفاده میکنن...برای پوستای حساسم همینطور...صابون گوگردم برای پوستای معمولیو چربه...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا(ع)
شهر
لاهیجان

به نقل از ˙·● ๖ۣZα┣-┫я Å ●·˙ :
بعله مطمئنم ..من پارسال استفاده میکردم نه تنها موثر نبود بلکه بدتر پوستمو خشک کرد.
خب شاید وا3 شما اینطوری بوده عاخه جنس پوست همه که مث هم نیس. :)

موافقم با این نظریه تون که به خاطر متفاوت بودن جنس پوست ، عملکرد این صابون برای افراد مختلف متفاوته. :)

shatoonak

Tulip
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ن.ج.ب.ا.د
سال فارغ التحصیلی
94

به نقل از King daiMon :
خب جوشای صورت طی نوجوانی(آکنه)3نوعن:
1.عصبی(بدون سر و حالت کروی هستن...زمانی ک دست میزنین روشون درد میگیرن...دیرم میرن...)
2.سرسفید(ترشحات زیر پوستن...خیلی طبیعیه...معمولا مانعی نداره دراوردنش جاشم بمونه سریع میره...خودشم یکی دوشبه بوجود میاد سریعم از بین میره)
3.سر سیاه(جوشای خیلی ریزین ک حاصل التهابن)
خب حالا بریم سر کاربرد داروها آخرش خودتون مشکلتونو متوجه میشین...
کرمهای لایه بردار و آنتی بیوتیکها لازمه اولیه پوستهای آکنه دارن...دکترا داروهایی ک میدن پوستو چند روز خشک میکنه(حالت التهابی داره)و بعد یهو خیلی خوبو صاف میشه...کرمهای لایه بردار بیشترین تاثیرشون روی جوشای سرسفیدوسرسیاهه...صابوناو فوم های شستشوی صورت هم معمولا کمی صورتو میخشکونن و یه خاصیت ضد التهابی همشون دارن...صابون گوگردو خرچنگو اینا همشون التهابو کاهش میدن...
آنتی بیوتیکها چیزایین ک جوشای سریاهم نابود میکنن...حتی چندید سال بعداز خوردن آنتی بیوتیکها جوش سرسیاه نمیزنیم(معمولا)محلولیم ک دکتر میده تنها چیزیه ک میتونه جوشای عصبیو از بین ببره...معمولا مواد مشتق شده از الکل دارن ک پوستو خشک میکنه...با خشک کردن پوست همه جوشا نابود میشن...
جوشای سرسیاهو سرسفید ک عادیه و معمولا میزنه برای همه...اما جوشای عصبی...جوشای عصبی ربط مستقیمی ب هورمونها,اعصابو اینا دارن...مواد گرمیم باعث این جوشا میشن...هورمونهایی مثه هورمونای جـنس‍‌‍ی و هیجانی(اپی نفرین اینا)مقدار جوشارو زیاد میکنن و ملاتونینم تو یه مجله خوندم کم میکنه...اعصاب اما مقوله پیچیده ایه...آدمای عصبیو ک میدونیم...اما آدمایی ک درسم زیاد میخونن بهشون فشار عصبی وارد میشه...معمولا دیدیم اطرافمون ک آدمایی ک زیاد درس میخونن پرخاشگرن(نه همه ولی عموما اینطوریه)...نور سفید تاثیر شدیدی روی اعصاب میذاره...تحرک نداشتنم تاثیرش شدیده...خیره شدنم ب مرور زمان اعصابو میریزه بهم...حالا فرض کنین هر3تا(شایدم دوتاش)موقع درش خوندن هست...پس میشه گفت ک درس خوندنم تاثیر داره...دیگه چیزای دیگه هم ک خودتون میدونین...
دلایل جوش زدن ممکنه ارثی باشه...استعداد چاق شدنو ک شنیدین؟؟؟اینم همونه...حالا افرادی ک مادر و پدرشون جوش زیاد میزدن با یه چیز کوچیک جوش میزنن(من میمیرم برای سسو ادویه ولی همون شبش جوش میزنم)
مسلما هر کسی درمان داره جوشاش...دکتر پوست حتما برین زیر یه ماه مشکلتون حل میشه...
اینم بگم کمبود خوابو پوستای چربم تو جوش صورت موثرن...

اون صابون خرچنگم بگم مخصوص پوستای چربه...برای پوستای معمولیو خشک معمولا از فوم شستشوی صورت استفاده میکنن...برای پوستای حساسم همینطور...صابون گوگردم برای پوستای معمولیو چربه...
یه سری از جوشام هیچ کدوم از اینا نیستند :-"!قرمزن ولی اصن درد ندارن!
فک میکنم نصفش مال اعصاب باشه نصفش برای گرمی!
درس خوندن؟ =))دقیقا رفتارایی که گفتین در من صدق میکنه!حدود2-3ساحتی بهش خیره میشم،تحرکم ندارم،نورشم به چشم آسیب میرسونه!ولی این چیزی که میگم کتاب نیس !صفحه گوشی یا لپ تاپه! :-"
دلیلشم ارثی نیس پس!چون مامان بابام هیچ کدوم اینطوری جوش نزدن تو دوره نوجوونی!
+پوست صورتم در ناحیه پیشانی و بینی چربه و در قسمت گونه خشک!
که ناحیه پیشانیم جوشای زیر پوستیه که به مرور زمان خودش میره!بینی هم سر سیاه!
اون جوشای عصبی که میگین رو قسمت گونه هام زده و دقیقا از موقعی زیاد شده که فعالیتم تو سایت زیاد شد ینی اوایل اردیبهشت!
ممنون کمکم کرد بسی :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر خشن
سال فارغ التحصیلی
98
مدال المپیاد
زیستی ناکام
رشته دانشگاه
پزشکی

بابا پوست من کلا حساسه.
هر وق میرم بیرون میام خونه پوستم میخاره. X-(
با یه دوش+قرص درس میشم.
اونم فقط تو بهار

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

به نقل از Believe :
یه سری از جوشام هیچ کدوم از اینا نیستند :-"!قرمزن ولی اصن درد ندارن!
فک میکنم نصفش مال اعصاب باشه نصفش برای گرمی!
درس خوندن؟ =))دقیقا رفتارایی که گفتین در من صدق میکنه!حدود2-3ساحتی بهش خیره میشم،تحرکم ندارم،نورشم به چشم آسیب میرسونه!ولی این چیزی که میگم کتاب نیس !صفحه گوشی یا لپ تاپه! :-"
دلیلشم ارثی نیس پس!چون مامان بابام هیچ کدوم اینطوری جوش نزدن تو دوره نوجوونی!
+پوست صورتم در ناحیه پیشانی و بینی چربه و در قسمت گونه خشک!
که ناحیه پیشانیم جوشای زیر پوستیه که به مرور زمان خودش میره!بینی هم سر سیاه!
اون جوشای عصبی که میگین رو قسمت گونه هام زده و دقیقا از موقعی زیاد شده که فعالیتم تو سایت زیاد شد ینی اوایل اردیبهشت!
ممنون کمکم کرد بسی :)
همیشه ک ارثی نیس...گفتم تاثیر داره...
جوشای زیر پوستی خیلی ضعیفن...با یکی دوبار زدن محلولی ک دکتر بهتون میده اکثرش میره...

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از май счастливый :
یکی از علت های اینکه دخترا جوش میزنن تغییرات هورمونیه که موجب بهم خوردن سیستم بدن میشه و باعث میشه که جوش های ریز و زیرپوستی و غیر چرکی (به این منظور که با جوش های عادی دوران بلوغ فرق میکنه) در صورتشون به خصوص پیشونی دربیارن
برای اینکه بفهمین جوش های صورتتون از چه نوعی هستش میتونین به یک دکتر غدد درون ریز داخلی مراجعه کنین و با یه آزمایش ساده میزان هورمون های بدنتون آزمایش میشه و بعد طبق تشخیص دکتر از داروهای خاصی استفاده میکنین
طول درمان هم بستگی به میزان نامیزان بودن هورمون ها و مدت زمانی که این مشکل و داشتین برمیگرده
درصورتی که به درمان این بیماری توجهی نکنین برا باروری در آینده دچار مشکل میشید
موفق باشید :)
این پستی که قبلا دادم خیلی شبیه به مشکلی ک believe داره هستش چون علائمش شبیه دارم کسانی دور و برم ک این مشکل و دارن و با همین علائم به نظرم بهتره آزمایش بدی!!!

به نقل از :::ســـــ ــــمآنــــ ـــه::: :
بابا پوست من کلا حساسه.
هر وق میرم بیرون میام خونه پوستم میخاره. X-(
با یه دوش+قرص درس میشم.
اونم فقط تو بهار
خب حساسیت داری عزیزم به ریزگرد ها و گرده های گل
اینا میره تو منافذ پوستت میشینه ایجاد حساسیت میکنه
کاریش نمیتونی بکنی چون منافذ پوستت و نمیتونی ببندی فقط باید قبل از اینکه بری بیرون قرص حساسیت و بخوری ک اذیتت نکنه

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

میخواستم بدونم از بین حالت دهنده های مو(ژل، چسب و ....) کدوم رو بهتر میدونید ؟؟(از این لحاظ که هم برای مو زیاد ضرر نداشته باشه و هم حالت دهنده خوبی باشه)

haniiii

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رفسنجان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از "Hot Me~ :
میخواستم بدونم از بین حالت دهنده های مو(ژل، چسب و ....) کدوم رو بهتر میدونید ؟؟(از این لحاظ که هم برای مو زیاد ضرر نداشته باشه و هم حالت دهنده خوبی باشه)

واکس های مو فکر میکنم از همه بهتر باشن چون ژل و اینا مو رو خشک و شکننده میکنن و احتمال مو خوره رو بالا میبرن.

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

مولوسکوم کونتازیوزوم(شک دارم نوشتنشو)
1.عفونت ویروسیه
2.جوشهای سفیدرنگ وبراق متعددی ایجاد میشه
3.اکثر در پوست مخاط دیده میشه
4.دوره نهفتگی3هفته تا3ماه پس از اولین تماس باویروس
5.شبیه زگیل
6.متخصصان گاهی اونا رو تراش میدن زیر میکروسکوپ میبینن تا به بیماری مطمعن شن

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

من تازگیا موهام یه ذره میریزه

نمیدونم تو فرایند درست کردن موهام ( :D) سشوار داغ باعث این ریزش شده یا استفاده از چسب مو و تافت ؟ یا هیچکدومشون ؟ (آخه شنیدم هر چندسال موها میریزه و دوباره موی جدید رشد میکنه)

اول باید موهامو با سشوار با دمای متوسط کاملا خشک کنم و بعدش یه ذره کرم مو بزنم و بعدش با سشوار خیلی داغ سشوار کنم و بعدش هم با چسب موی جامد مرتبش کنم و وقتی هم که میخوام برم بیرون تافت میزنم

البته حداقل روز در میون موهامو میشورم و حتی بعضی وقتا هرروز ولی نمیدونم چرا همش میریزه

دور سرم که موهاش کوتاهه نمیریزه و شایدم اگه میریزه من متوجه نمیشم ولی بالای سرم که موهاش بلندتره ریزشش خیلی مشهوده

samira16

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
گنبد کاووس
مدال المپیاد
ندارم :-&quot;
دانشگاه
دانشگاه گلستان-گرگان
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از ๖ۣۜĦ@ɱɨƉ 96 :

نمیدونم تو فرایند درست کردن موهام ( :D) سشوار داغ باعث این ریزش شده یا استفاده از چسب مو و تافت ؟ یا هیچکدومشون ؟ (آخه شنیدم هر چندسال موها میریزه و دوباره موی جدید رشد میکنه)

اول باید موهامو با سشوار با دمای متوسط کاملا خشک کنم و بعدش یه ذره کرم مو بزنم و بعدش با سشوار خیلی داغ سشوار کنم و بعدش هم با چسب موی جامد مرتبش کنم و وقتی هم که میخوام برم بیرون تافت میزنم

البته حداقل روز در میون موهامو میشورم و حتی بعضی وقتا هرروز ولی نمیدونم چرا همش میریزه

دور سرم که موهاش کوتاهه نمیریزه و شایدم اگه میریزه من متوجه نمیشم ولی بالای سرم که موهاش بلندتره ریزشش خیلی مشهوده
هروقت میری بیرون تافت میزنی؟؟ خوب نکن این کارا رو با موهات!! :O سشوار داغ،آب داغ،چسب مو،تافت و ... همه از عواملیه که باعث میشه ریزش مو بیشتر شه!!این یه چیز بدیهیه!بیچاره موهات!!! :D

ماهِ ـشاد

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان هفت تهران
شهر
تهران
دانشگاه
شهيد بهشتى تهران
رشته دانشگاه
اقتصاد

به نقل از ๖ۣۜĦ@ɱɨƉ 96 :

خب با این کارائی ک شما میکنی اولا باعث نازک شدن موهاتون شده دوما باعث سست شدن ریشه!!! شستن زیاد موها اصلا خوب نیس مو رو سست میکنه!!!
برای اینکه موهاتون ریزش نکنه دیگه از شامپوهای ویتامینه و تقویت کننده ریشه مو و ساقه مو استفاده کنین سشوار هم همون دمای متوسط خوبه

بالا