• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دین و زندگی کنکور

• شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

دین و زندگی یکی از درسایی هست خیلیا رو اذیت میکنه

خیلیا هم ازین نگرانن که چطوری ایه ها رو حفظ کنن و میپرسن واقعا لازمه که حفظ بشه یا نه
حقیقتش اینه که دین و زندگی رو برای کنکور باید طوری خوند که وقتی یه تیتر از یه درس رو
میدن تو بدونی که مال کدوم درسه...متن زیرش که برای توضیح اومده چیه و با کدوم آیه ارتباط داره
و هرچقد بیشتر دینیو بخونی تسلط و سرعت عملت بالاتر میره (دیدی چشم بسته غیب گفتم؟ :D)
و در خلال این تکرار ها ناخود آگاه ایه ها خاطرت میمونه
اما درکل باید اینطوری یاد بگیری که وقتی قسمت اول آیه رو دیدی بدونی چه اتفاقی رو داره توضیح میده
و آخرش چه صفاتی اومده : مثلا...عزیز...حکیم...
Dvd های گزینه 2 با تدریس کریمی فوق العاده خوبه + تست های کانون امسال برای دینی عالی بود
در مورد داشتن کتاب کمک آموزشی هم نظری نمیدم چون خودم استفاده نکردم ازش

star96

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرج
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : دین و زندگی کنکور

خیلی ممنون فقط Dvd های گزینه 2 که میگین از کجا میشه تهیه کرد؟حتما باید تو آزموناش شرکت کنیم تا بتونیم اینارو داشته باشم؟

• لایک
امتیازات: a17
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

first amir

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
فردوســـی
رشته دانشگاه
مـهـنــدســی شــیـمــی / حسابداری / روانــشناســی

به نقل از star96 :
خیلی ممنون فقط Dvd های گزینه 2 که میگین از کجا میشه تهیه کرد؟حتما باید تو آزموناش شرکت کنیم تا بتونیم اینارو داشته باشم؟
dvd هاش مال طرح گام اوله...از دوستاتون که عضون بگیرین

saba987

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار(ساسویه)
مدال المپیاد
من : جوان ناكام.... :|
رشته دانشگاه
cs

دین و زندگی 1 هم لازمه خونده بشه؟؟؟؟؟ کامل و دقیق؟؟؟ :-/

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

منظورت دینی سال اوله؟باو اون اصن جز کنکور نیس
فقط سال دوم،سوم،چهارم جزو کنکوره

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

بچه ها من كلي DVD آموزشي براي دين و زندگي خريدم ولي هيچكدومشون هيچي فراتر از كتاب درسي نبودن و حتي كامل هم نبودن و نحوه تدريسشون هم خوب نبود.
كلا توصيه ميكنم براي دين و زندگي به جز كتاب گاج ( يا خيلي سبز )‌ فقط كتاب ايات و احاديت گاج رو بخرين و محصولات آموزشي ديگه (‌چه فيلم چه كتاب ) تهيه نكنين كه اصلا لازم نيست.

سمانه

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه بجنورد
رشته دانشگاه
مهندسی عمران- نقشه برداری

دین و زندگی ی درسه حفطیه اما آیاتش مفهومیه من خودم کتاب انژی اتمی خوندم اونم فقط آیاتش بقیه رو فقط کتاب در ضمن خیلی روی آیات اندیشه تحقیق مانور میدن و به نظر من یکی از دینو زندگی2یا3 رو حتما تو تابستون بخونید به نفعتونه

ehsanta

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

2تا توصیه برای دین و زندگی:
1-برای اینکه توی فهم تست های دین و زندگی و گزینه هاش به مشکلی بر نخورید حتما یه سری کلمات فلسفی پرتکرار توی تست ها رو برای خودتون معنا کنید
مثل : علت - معلول - تابع - متبوع - نتیجه - باعث- دلیل - سبب- موخر - مقدم - شامل - مشمول (البته بیشتر از ایناس ولی مهماش همینه)

2- هر آیه رو فقط با یک پیام یاد بگیرید و توی ذهنتون فقط به یه جای کتاب مرتبطش کنید. اصلا کتاب های دین و زندگی بر اساس همین مطلب نوشته شدن که هر آیه (یا هر بخش درست از آیه) فقط یک پیام از متن درس رو در بر میگیره. پیام های دیگه رو در یک مرحله بعد از پیام اصلی اون آیه یاد بگیرید.
اینکه هر آیه چه پیامی داره و به کجای درس مربوط میشه رو کتابا اکثرا آوردن

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به عنوان کسی که معمولا درصدهاش در درس دین و زندگی در آزمون‌ها خوب بود و کنکور رو گذرونده و تست‌هاش رو دیده، برای دین و زندگی یک توصیه می‌کنم و دیگر هیچ... دعا کنید امسال این کتاب "دین زندگی جامع کنکور - تالیف آقای دلشاد - انتشارات همگامان" بیاد ! پارسال این کتاب بنا به دلایلی چاپ نشد(سال‌های قبل چاپ شده بود). شانسی که ما اوردیم این بود که خود دلشاد جزوات تایپ شده‌ای که قرار بود بشه این کتابه رو به ما داد ، و واقعا می‌تونم بگم هزار برابر این گاجه بهتره. کلا در درس دین و زندگی دو تا کتاب خوبن و بقیه به درد نخورن ! دوست عزیز، الکی شاخ بازی و قد بازی و این حرفا در نیار، من رو نیگاه کن. خوب؟ من کنکور رو گذروندم ! دین و زندگی‌م هم درصدام خوب بوده ! به توصیه‌ای که دارم درباره‌ی دین و زندگی بهت می‌کنم خوب گوش بده. دین و زندگی دلشاد رو بخونی واقعا حله. چون ساختاربندی داره. کل کتاب رو ساختار بندی کرده، علت و معلولی که یکی از بخش‌های مهم دین و زندگی کنکور رو کاملا با ساختار فلشی مشخص کرده. واسه آیات هر نکته‌ای لازم دارید رو گفته ! ارتباطات آیات رو با هم گفته برای تست‌های ترکیبی ! بذاریدش کنار کتاب دین و زندگی گاج، کاملا کاملا تفاوتشون معلمومه ! درس‌نامه‌ی گاج خیلی خیلی ضعیفه ! کل هنرش این بوده که قسمت‌های مهم رو bold کرده. خسته نباشه واقعا ! کلی این وسط علت معلولی مهم رو جا انداخته. کلی قسمت مهم رو که بهش توجه نمی شه جا انداخته. از من بشنو بچه‌ی کنکوری. نه dvd لازمه. نه معلم خصوصی. و نه هیچ کتاب دیگه‌ای. بدون هیچ تعصب‌ی می‌گم، دین و زندگی همگامان از بقیه بهتره ! حالا الان اولی پیش دانشگاهی متوجه نمی‌شی، بعدا که رسیدی وسطش می‌فهمی.

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

علت و معلولا خیلی ادمو اذیت میکنه؟ی راه کار کاربردی بگین براش؟

The Sniper

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل

به نقل از چشـــــــمک :

معلول ها رو تبديل كن به علت
مثلا وقتي ميگه حاكميت خداوند بر جهان معلول خالقيت اوست؛ اين رو تو ذهنت اينطوري بخون :‌

خالقيت خداوند علت حاكميت اوست.
من كلا توي دين و زندگي تست غلط نميزنم براي علت معلول ها هم از اين روش استفاده ميكنم؛ توي DVD گزينه دو يه دبير دين و زندگي هست اسمش دكتر كريمي هست ايشون گفته اينطوري كنين

shirin!

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کاشان
مدال المپیاد
در ارزوی طلاونقره و برنز
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
مکانیک

به نقل از چشـــــــمک :
من همیشه معلول و علتو قاطی میکردم با این مثال یادم میموند
میگفتم که اگه من درس بخونم نتیجش میشه این که من کنکور قبول میشم
درس خوندن من علت برا قبولیم و قبول شدنم معلولشه یعنی نتیجش

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

برای دین وزندگی من کلا هیچی حالیم نبود اما وقتی دی وی دی های دکتر کریمی رو دیدم خیلی وضعم بهتر شد.فکر نمیکنم سوالی باشه که ایشون توی دی وی دی توضیح نداده باشن منتها تست ها رو خودتون باید بزنین چون اونجا تست حل نمیکنن...فقط پیش رو با تست توضیح میدن..درمورد کتابش هم نظر خاصی ندارم چون دوستان خیلی وارد و خبره هستن تو این کار!!! نظراتشون رو حتما بخونید

ehsanta

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدقدوسی
شهر
قم
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از چشـــــــمک :
آن چیز معلول فلانی است :یعنی » آن چیز نتیجه ی فلانی است.
فلانی علت آن چیز است : یعنی » فلانی باعث [اتفاق افتادن] آن چیز است.

اینطوری بگو قاطی نمی کنی.

paradox of sand

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی اسلامشهر
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه صنعتی خواجه نصیر
رشته دانشگاه
مکانیک

من یه روشی برای دین و زندگی داشتم، اونو اینجا میگم، شاید به درد کسی بخوره :

همه قبول داریم که بیشتر درس دین و زندگی حفظیه و تعدادی از سوالاش هم مفهومیه! خب حفظ شدنِ چیزی به وسیله ی تکرار اون پدید میاد و اگه بتونید دینی رو تا زمان کنکور چندین بار کامل مطالعه کنید و هر ماه واستون تکرار بشه به تسلط خوبی ازش میرسید!

من کاری که کردم این بود که اومدم سرعتمو توی خوندن بالا بردم تا توی کمترین زمان ممکن بتونم بیشترین مقدار درس رو روخونی کنم!

سه ساعت برای دینی 2 (تقریبا هر ساعت 5 درس) - سه ساعت برای دینی 3 (تقریبا هر ساعت 5 درس) - دو ساعت برای دینی پیش ( هر ساعت 4 درس ) اختصاص دادم! که توی این زمان فقط کتابو میذاشتم جلوم و متن درس ها رو روخونی میکردم و آیه ها رو با مبحثا و پیامای مربوط بهش به خاطر میسپردم!

با این کار میتونستم هربار کل مباحث دینی کنکور رو توی 8 ساعت دوره کنم! این کار رو تا قبل خرداد چندین بار انجام دادم (از آذر شروع کردم) و 2 بار هم خرداد ماه همه اش رو دوره کردم!

نتیجش هم خوب بود واسم و دینی رو امسال 90 زدم

یه کتاب جامع هم کافیه به نظرم که با سوالا آشنا بشید و بتونید خونده هاتونو تثبیت کنید!

ΔLi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
قائمشهر
مدال المپیاد
نجوم می خوندم اون زمان!
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
فیزیک

بحث شیرین دین و زندگی شد دوباره ~X(
من گاج توسی رو اون 14 صفحه آخرش که هر دو درس و تو یک صفحه گفته و البته همه سوالای آزمون های گزینه 2 که دادم و تو جی 5 نوشتم کنکور و 84 زدم \:D/
اصن لای کتاب درسی که خیلی هم تاکید میشه روش و باز نکردم
قابل ذکره که بنده سر کلاسای مدرسه هم حضور به هم نمی رسوندم (;

soheilkahkeshan

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي بروجرد
شهر
بروجرد
دانشگاه
علم و صنعت تهران
رشته دانشگاه
برق الکترونیک

توصيه ميكنم لطفا و حتما متن كتاب درسي رو بخونين و به درصدايي كه ميزنيد اكتفا نكنيد [-(

eliiii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان اصلی!!!!!!!!!!
شهر
kerman
مدال المپیاد
noch!
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
عمران

دینی خوندن،اگه آدم بفهمش خیلی شیرینه!!!!! :D :D :D :D :D

mh.darya

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
تهران
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی معدن

به نقل از الـــــــــــی! :
دینی خوندن،اگه آدم بفهمش خیلی شیرینه!!!!! :D :D :D :D :D
:|
شما این 3 تا کتابی که باید بجویدش و وضعیت خود کتاب ها هم فراتر از داغونه خوندنش شیرینه براتون ؟!
:|

sahere

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
گفتار درمانی

بچه ها من داداشم تو تابستون منفی میزد پارسال دینیشو :-" بعد کم کم یاد گرفت چجوری بخونه.اول اینکه یه کتاب خوب اگه داشته باشین یاد میگیرین چی مهمه.هرچیو نمیخونین.من خودم خیلی سبز میخوندم.کلا کتابای دینی رو بعد تابستون باز هم نکردم دیگه :-" کتاب خوب و کاملیه.تغییراتم اعمال شده توش.بعد دینی رو اگه مفهومی بخونین خیلی خوبه.وخت زیاد دارین.اصلا لازم نیست چیزی رو حفظ کنید.الان یاد بگیرین.چون حفظیا یادتون میره.بعدا میشه به وقتش حفظ کرد.دینی خلاصه برداریش سخته.ولی نمودار کشیدن خیلی وقتا کمک میکنه.الان تو تابستون به نظر من سعی کنید یاد بگیرید که کدوم آیه مربوط به چه مبحثیه.کلا نگرانش نباشین.درس خوبیه :D

پ.ن:من سر کلاس نمیتونستم برم پیش رو.ولی خیلی مفیده اگه سرکلاس برین.اگه معلمتون خوبه حتما برین.تو ذهنتون میمونه درس.حتی اگه پیش خوانی پس خوانی نداشته باشین.همین دیگه :D
اوه اوه اینو یادم رفت.این علت و معلول که خیلی بهش علاقه دارن طراحا.تا قبل پیش من اصن نمیدونستم چی هست کلا :-" اگه بخواین طوطی وار حفظش کنین نمیفهمینش.یکم عقلانی فک کنین و واسه خودتون توضیح بدین که چی نتیجه ی چی شده.علت و معلول رو یاد میگیرین.بعد یه مدت دستتون میاد.
کلا درس حجیمیه ولی اگه مثه آدمای لغط! خورده نشینین پای خوندنش خوب پیش میرین.به جایی میرسین که تک تک درسا رو حفظ میشین دیگه.شاید آیه ها زیاد به نظر بیاد ولی بعد از یه مدت با توجه به کلمه های هر آیه میتونین بفهمین چیه موضوعش.فقط یه سری آیه هستن که خیلی شبیه هستن و آدم باید حفظشون کنه.معمولا تو خود کنکور میشه از ترتیب درسا و گزینه ها اونم تشخیص داد.پس کلا نگران نباشین :Dیییییی

بالا