• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

والیبال

• شروع کننده موضوع AmorE
  • تاریخ شروع

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد
پاسخ : والیبال

به نقل از مَـهـدی :
بیخیال دیگه بابا ، تو این گروه ، دوم ؟ :D
دیگه بیش از حد سطح انتظارات بالا رفته ، ایران حضور اولشه تو لیگ جهانی !
اگه بتونن چهارم هم بشن خیلی خوب کار کردن .

حرف شما درسته

ولی قبول دارین این نسل طلائی والیبالمونه ؟؟ یعنی ممکنه دیگه هیچ وقت همچین تیمی نداشته باشیم

دوم اینکه تا کی دیگه ؟ اگه اونا روسیه و ایتالیان ما هم ایرانیم

اگه بخوایم تا آخر همینجور درجا بزنیم اوکی ، حرف شما درسته ؛ بعنی اگه بخوایم هیچ وقت قهرمان جهان نشیم و فقط به حضور توی لیگ جهانی افتخار کنیم باید از اسم ایتالیا و روسیه حساب ببریم و اول و دوم شدنو حق اونا بدونیم

اگه اینطوری فکر کنیم که چون ایتالیا 8 دوره قهرمان لیگ جهانی شده و ما تاحالا هیچ قهرمانی نداشتیم نباید انتظار داشته باشیم که ایتالیارو ببریم هیچ وقت قهرمان جهان نمیشیم ، بالاخره باید از یه جائی شروع کرد.

یکی از مربیای قدیمی لیورپول یه کتابی از خاطراتش نوشته ، من خود کتابو نخوندم ولی این بخششو خوندم ؛ میگه توی جام اتحادیه یکی از تیمای دسته سومی به تیم ما 1_0 باخت ، خبرنگارا به مربیشون گفتن شما باید بخاطر این باخت به بازیکناتون افتخار کنین.

مربیشون جواب داد اگه ما به باخت 1_0 مقابل لیورپول افتخار کنیم تا ابد به لیورپول 1_0 خواهیم باخت. چون اونا همیشه لیورپولن و قهرمان n دوره لیگ قهرمانان اروپا و لیگ انگلیس و ما همیشه همین تیمی که تاحالا هیچ قهرمانی نداشته هستیم.

به نظر من تو اون بازی که 3_2 به ایتالیا باختیم به نتیجه نباید افتخار کنیم ، چون باخت افتخار نداره ولی به بازی خوب بازیکنامون میتونیم افتخار کنیم

happiestchemist

ملکه ی شیشه ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
4d
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دارم.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

راست میگه..اینا همونایی ان که وقتی ما راهنمایی بودیم نوجوان بودن و خفن..بعد بازیاشون مدرسه مون پر از روزنامه ها و عکساشون میشد. :>
همونایی که ما اومدیم دبیرستان اوناا هم اومدن یه پله بالا..و بازم خفن بودن ^#^
و الان که دانش جوییم اومدن تیم ملی،،،
فقط من نمیدونم من 6 سال درسم طول میکشه یهنی اینا. تا اون موقع بازم تیم ملی اند? :D
بعد یه چیزی..من شاید تخصص خواستم بخونم..اون وقت اینا میرن تیم پیشکسوتان???اخه بیچاره اون قدرم سنی ندارنا... :rolleyes:

MePeR

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از ๖ۣۜĦ@ɱɨƉ 96 :
حرف شما درسته

ولی قبول دارین این نسل طلائی والیبالمونه ؟؟ یعنی ممکنه دیگه هیچ وقت همچین تیمی نداشته باشیم

دوم اینکه تا کی دیگه ؟ اگه اونا روسیه و ایتالیان ما هم ایرانیم

اگه بخوایم تا آخر همینجور درجا بزنیم اوکی ، حرف شما درسته ؛ بعنی اگه بخوایم هیچ وقت قهرمان جهان نشیم و فقط به حضور توی لیگ جهانی افتخار کنیم باید از اسم ایتالیا و روسیه حساب ببریم و اول و دوم شدنو حق اونا بدونیم

اگه اینطوری فکر کنیم که چون ایتالیا 8 دوره قهرمان لیگ جهانی شده و ما تاحالا هیچ قهرمانی نداشتیم نباید انتظار داشته باشیم که ایتالیارو ببریم هیچ وقت قهرمان جهان نمیشیم ، بالاخره باید از یه جائی شروع کرد.

والیبالمون در این چند سال ِ اخیر به خاطر ثبات مدیریتی که پیدا کرده به تیمهای پایه بسیار بها میده که نتیجه ـش شده اینی که میبینیم و الان نوجوانان ایران اومده نیمه نهایی قهرمانی جهان و یا همونطور که چند سال پیش قهرمان جهان شد .
در کل این روندی رو که والیبال ایران پیش گرفته یه روند صعودی ـه محسوسیه ، قرار نیست بعد از اتمام این نسل از بازیکنان ، والیبالمون روند نزولی رو طی کنه . نمونه ی بارزش بعد از خداحافظی علی نادی که کوچکترین تاثیری روی روند رو به رشدمون نذاشت چون جایگزینای خیلی خوبی تربیت شدن ، چون داریم به پایه بها میدیم .
این دوره لیگ جهانی هم دوره اول حضور ایران تو این تورنمنته و انتظار اول یا دوم شدن تو این گروه ِ سخت انتظار خیلی بی جایی ـه .
از نظر دانش فنّی بچه هامون چیزی از سایر تیما کم ندارن ، چون دارن زیر دست بهترین و با دانش ترین مربی جهان کار میکنن !
و تنها نقطه ضعف ـه ما فقط و فقط عدم تجربه ی کافیه که اون هم به مرور با بازی کردن جلوی تیم های بهتر از خودمون حاصل میشه .
و همونطور هم که ولاسکو قبل شروع بازیا گفته بود ، ما فقط اومده بودیم که از این دوره بازیا تجربه کسب کنیم .
مِن باب مثال بخوام عرض کنم خدمتت اینکه تو این چند بازیای اخیر ایران تو دریافت اول سرویس ها خیلی مشکل داشته و شاهد بودیم که چقدر امتیاز سرویس میدادیم به حریف ، مخصوصا بعد از مصدومیت فرهاد قائمی ، خب تو این دوره ایران تجربه کسب میکنه ، رحمان داوودی و علیرضا مباشری اینقدر سوتی میدن تو دریافت ـای اولشون ، اینقدر سرویس های مختلفی رو دریافت میکنن تا تجربه ی کافی رو کسب میکنن و تو بازیای بعد عملکردشون بهتر میشه .

ما فقط باید تلاش کنیم که هرجور هست ولاسکو رو حفظش کنیم ، نباید هیچ جوره از دستش بدیم ، اون وقته که میشه از ایران انتظار داشت که تو دوره های بعد به صعود از گروهش فکر کنه !

sINAKINDEr

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد
شهر
مشهد
دانشگاه
برو بابا

ای بابا چه مشکلی پیش اومده؟
چرا نشون نمیده بازیو
تا این موقع بیدار موندم بازی و ببینم نه حرفای این 2تا رو بشنوم

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

آقا یعنی چی به صد جهد و کوشش بیدار شدیم ساعت 5 می گه که متاسفانه تصویر هنوز به دست ما نرسیده ....
یعنی دوست دارم خفه کنم این صدا و سیما رو ...

بعدا نوشت :

این کوبایی ها رو از سر زمین بسکتبال برنداشته بودن بیارن ...؟
استیلاشون افتضاح بود ....
اصلا به درد والیبال نمی خوردن ... چهار تا آدم دراز ریخته بودن وسط زمین فقط.....
ایران خیلی خوب بازی کرد و اون ست آخر رو اگه می داد من خودمو می کشتم ...
ولی اگه آلمان رو خوب ببریم راحت می تونیم سوم بشیم ...

البرت

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ایت الله خامنه ای
شهر
سیرجان
مدال المپیاد
داشتم میخوندم دیدم هیچی نمیشم ولش کردم

آقا من شنیدم که 4 تا تیم میرن مرحله ی بعد

کی گفته 2 تا تیم میرن؟

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

به نقل از مَـهـدی :
والیبالمون در این چند سال ِ اخیر به خاطر ثبات مدیریتی که پیدا کرده به تیمهای پایه بسیار بها میده که نتیجه ـش شده اینی که میبینیم و الان نوجوانان ایران اومده نیمه نهایی قهرمانی جهان و یا همونطور که چند سال پیش قهرمان جهان شد .
در کل این روندی رو که والیبال ایران پیش گرفته یه روند صعودی ـه محسوسیه ، قرار نیست بعد از اتمام این نسل از بازیکنان ، والیبالمون روند نزولی رو طی کنه . نمونه ی بارزش بعد از خداحافظی علی نادی که کوچکترین تاثیری روی روند رو به رشدمون نذاشت چون جایگزینای خیلی خوبی تربیت شدن ، چون داریم به پایه بها میدیم .
این دوره لیگ جهانی هم دوره اول حضور ایران تو این تورنمنته و انتظار اول یا دوم شدن تو این گروه ِ سخت انتظار خیلی بی جایی ـه .
از نظر دانش فنّی بچه هامون چیزی از سایر تیما کم ندارن ، چون دارن زیر دست بهترین و با دانش ترین مربی جهان کار میکنن !
و تنها نقطه ضعف ـه ما فقط و فقط عدم تجربه ی کافیه که اون هم به مرور با بازی کردن جلوی تیم های بهتر از خودمون حاصل میشه .
و همونطور هم که ولاسکو قبل شروع بازیا گفته بود ، ما فقط اومده بودیم که از این دوره بازیا تجربه کسب کنیم .
مِن باب مثال بخوام عرض کنم خدمتت اینکه تو این چند بازیای اخیر ایران تو دریافت اول سرویس ها خیلی مشکل داشته و شاهد بودیم که چقدر امتیاز سرویس میدادیم به حریف ، مخصوصا بعد از مصدومیت فرهاد قائمی ، خب تو این دوره ایران تجربه کسب میکنه ، رحمان داوودی و علیرضا مباشری اینقدر سوتی میدن تو دریافت ـای اولشون ، اینقدر سرویس های مختلفی رو دریافت میکنن تا تجربه ی کافی رو کسب میکنن و تو بازیای بعد عملکردشون بهتر میشه .

ما فقط باید تلاش کنیم که هرجور هست ولاسکو رو حفظش کنیم ، نباید هیچ جوره از دستش بدیم ، اون وقته که میشه از ایران انتظار داشت که تو دوره های بعد به صعود از گروهش فکر کنه !

این قهرمانی تو نوجوانان جهان که معمولا با صغر (املا) سنی انجام میشه و از زمانی که من فرق بین توپ والیبال و اسمارتیزو تشخیص میدم ایران قهرمان جهانه تو والیبال نوجوانان :D

ولی خب نمیشه نسل طلائی رو انکار کرد ، مثلا ایتالیا تو دهه 90 اگه اشتباه نکنم 5 تا قهرمانی لیگ جهانی رو داشت ولی الان خیلی داره ضعیف عمل میکنه ، به نظر شما ایتالیا تو کارای پایه ای ضعیف عمل کرده ؟

به نظر من سالها طول میکشه که یه سعید معروف دیگه یا یه محمد موسوی دیگه تو والیبال ایران به وجود بیاد

همونطور که بهنام محمودی اسطوره ای رفت و بعد از چندسال برادرش (شهرام) و امیر غفور تونستن جای خالیشو پر کنن

مثلا این پوریای فیاضی تو سایت اف آی وی بی سنشو زده 19 سال در حالی که الان بچش 3 ماهشه :D ، ینی 18 سالگی ازدواج کرده

ولی خب با قسمتای وسط حرفت موافقم فقط درباره ی نادی یه نکته رو عرض کنم ، عادل غلامی اون زمانی که نادی بود هم به تیم ملی دعوت میشد ، مثلا اگه سامان فائزی به حدی برسه که بتونه جای نادی رو پر کنه با سن 21 سالش خوبه

آره باید ولاسکو حفظ بشه به هر قیمتی که شده

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

به نقل از آلبرت :
آقا من شنیدم که 4 تا تیم میرن مرحله ی بعد

کی گفته 2 تا تیم میرن؟

قوانین عوض شده

تا امسال هرتیم با هرتیم هم گروه خودش 4 تا بازی میکرد ولی از امسال 2 تا بازی میکنه

از امسال از هر گروه 2 تیم صعود میکنه ، اینم عکس از قوانین :

32.jpg

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

اینم عکسای مسابقه داغ داغ :D

منتظرم جدول گروها و جدول بهترینا آپدیت بشه تا عکس اونا رو هم بذارم

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Dandelion

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
Q

+ خسته نباشید بچه ها \:D/ ( هم تیم نوجوانان هم بزرگسالان )
+ فک نکنم نادی خداحافظی کرده باشه ، فقط واسه بازی های لیگ جهانی به تیم ملی دعوت نشد
+ جام جهانی دقیقا از کی شروع میشه ؟

به نقل از آقا سِینا :
اقا از اخر اسم این شماره 8 کوبا چیه؟
سپدا
یا
کپدا

گزینه 1 :D

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از ๖ۣۜĦ@ɱɨƉ 96 :
به نظر من سالها طول میکشه که یه سعید معروف دیگه یا یه محمد موسوی دیگه تو والیبال ایران به وجود بیاد

همونطور که بهنام محمودی اسطوره ای رفت و بعد از چندسال برادرش (شهرام) و امیر غفور تونستن جای خالیشو پر کنن

خب اول تبریک به خاطر بردمون...

بعدش اینکه من با این حرف شما مخالفم...چون اونموقعی که توو ایران نمیدونستن توپ والیبال چیه بهنام محمودی توو ایتالیا بازی میکرد...مثلا توو یه جایی مثل برزیل مه مهد والیباله چند سال طول میکشه بازیکنی مثل جیبا بیاد؟اصلا میاد؟ اون دیگه جاودان شده رفته :D

بعدشم بعد بهنام ما محمدکاظم رو داشتیم که واقعا عالی بود!

مطمئن باشین که با این تیم جوانان و نوجوانانی که ما داریم پشتوانه سازی عالیه...طولی نمیکشه که یکی میاد جای معروفو پر کنه!

همینطور موسوی و همه بازیکنای خوبمونو...

96992006305351269929.jpg

بهترین پاسور آسیا و یکی از بهترینای دنیا..

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

به نقل از #Alireza# :
خب اول تبریک به خاطر بردمون...

بعدش اینکه من با این حرف شما مخالفم...چون اونموقعی که توو ایران نمیدونستن توپ والیبال چیه بهنام محمودی توو ایتالیا بازی میکرد...مثلا توو یه جایی مثل برزیل مه مهد والیباله چند سال طول میکشه بازیکنی مثل جیبا بیاد؟اصلا میاد؟ اون دیگه جاودان شده رفته :D

بعدشم بعد بهنام ما محمدکاظم رو داشتیم که واقعا عالی بود!

مطمئن باشین که با این تیم جوانان و نوجوانانی که ما داریم پشتوانه سازی عالیه...طولی نمیکشه که یکی میاد جای معروفو پر کنه!

همینطور موسوی و همه بازیکنای خوبمونو...

میدونم ، بهنام محمودی تو پروجا ایتالیا بازی میکرد ، ولی حرفای شما نافی حرفای من نمیشه ها ، میای میگی مخالفی بعدش حرفای منو تائید میکنی :D

مثالی که درباره ی ایتالیا زدمو بخون ، یعنی ایتالیا پشتوانه سازی نمیکنه ولی ایران میکنه ؟؟

به عنوان مثال علی پروین گفته هر 50 سال یه دونه علی کریمی تو فوتبال ایران به وجود میاد ، تا کسی استعداد علی کریمیو نداشته باشه چجوری میشه یه نفر مثه کریمیو ساخت دوباره ؟

محمد کاظم هم خیلی تاپ نبود ، ولی اون زمان چون کل تیم زیاد قوی نبود بیشتر امتیازارو محمدکاظم میگرفت و به چشم میومد

امثالم فکرکنم تو شهرداری تبریز بازی میکرد محمدکاظم ولی به تیم ملی دعوت نشد

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

× غفور هم بهترین بازیکن این مسابقه شد. <D=

× اینم آخرین وضعیت جدول

65.jpg

× سیدمحمد موسوی عراقی که هنوز بهترین مدافع این مسابقاته P:>

66.jpg

× فرهاد ظریف همشهری ما هم که جزو تاپ تن لیبروها و دریافت کننده های مسابقاته <D=

67.jpg

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از ๖ۣۜĦ@ɱɨƉ 96 :
میدونم ، بهنام محمودی تو پروجا ایتالیا بازی میکرد ، ولی حرفای شما نافی حرفای من نمیشه ها ، میای میگی مخالفی بعدش حرفای منو تائید میکنی :D

مثالی که درباره ی ایتالیا زدمو بخون ، یعنی ایتالیا پشتوانه سازی نمیکنه ولی ایران میکنه ؟؟

به عنوان مثال علی پروین گفته هر 50 سال یه دونه علی کریمی تو فوتبال ایران به وجود میاد ، تا کسی استعداد علی کریمیو نداشته باشه چجوری میشه یه نفر مثه کریمیو ساخت دوباره ؟

محمد کاظم هم خیلی تاپ نبود ، ولی اون زمان چون کل تیم زیاد قوی نبود بیشتر امتیازارو محمدکاظم میگرفت و به چشم میومد

امثالم فکرکنم تو شهرداری تبریز بازی میکرد محمدکاظم ولی به تیم ملی دعوت نشد

خب اونا هم پشتوانه سازی هم میکنن!ولی هر کشوری یه دوره افولی داره همونطور که یه دوره اوج دارن..

اتفاقا محمد کاظم تاپ بود..همون موقعی هم که بهنام محمودی داشتیم ما تیممون مثل همون زمونی بود که محمد کاظم داشتیم...دوم ،سوم،چهارم میشدیم توو آسیا
پارسال توو شهرداری اورمیه بازی میکرد یعنی رو نیمکت میشست..مصدوم بود هنو

قرار نیس که یکی بیاد دقیقا بشه بهنام محمودی..یا یکی بیاد بشه دقیقا یدالله کارگر پیشه :D

kasandan s

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
پردیس فرهنگیان مشهد
رشته دانشگاه
علوم تربیتی

تبریییییییییییییییییییییییییییییییییییییییک میگم.5-1!!!!! P:> P:> P:>....واقعا خوشحال شدم هرچند ستو اولو خوابیدم :-[

واقعا اگه سپدا رو نداشتن دیروزم میتونستیم 3 امتیازو ازشون بگیریم....مگه نه؟؟

کی برمیگردن ایران؟؟؟؟

ermia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HnschII
شهر
mashad
مدال المپیاد
ادبیات
دانشگاه
سوال خوبیه‏!‏
رشته دانشگاه
اینم سوال خوبیه‏!‏

بردیم آقا ..............

تبریک >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< (; (; (; (; (; (; :D :D :D :D B-) B-) B-) B-) B-) :P :P :P :P :P *-: *-: *-: *-: *-: P:> P:> P:> P:> P:> P:> P:> P:> <D= <D= <D= <D= <D= <D= <D= h-: h-: h-: h-: h-: h-: x: x: x: x: x: x: ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) =)) =)) =)) =)) =)) 8-> 8-> 8-> 8-> 8-> 8-> /m\ /m\ /m\ /m\ /m\

سوال پیش آمده آیا پیش بینی اختاپوس مبنی بر برد ایران در بازی های آینده و صعود ب مرحله بعد درست از آب در میاد؟؟؟ [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

alex delpiero

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی (شعبه دیگری ندارد ...)
شهر
کرج
مدال المپیاد
سال 1388 قبولی المپیاد نجوم مرحله اول ، سال 1389 و 1390 قبول مرحله اول المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق

به نقل از jamesII :
بردیم آقا ..............

تبریک >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< >:D< (; (; (; (; (; (; :D :D :D :D B-) B-) B-) B-) B-) :P :P :P :P :P *-: *-: *-: *-: *-: P:> P:> P:> P:> P:> P:> P:> P:> <D= <D= <D= <D= <D= <D= <D= h-: h-: h-: h-: h-: h-: x: x: x: x: x: x: ;;) ;;) ;;) ;;) ;;) =)) =)) =)) =)) =)) 8-> 8-> 8-> 8-> 8-> 8-> /m\ /m\ /m\ /m\ /m\

سوال پیش آمده آیا پیش بینی اختاپوس مبنی بر برد ایران در بازی های آینده و صعود ب مرحله بعد درست از آب در میاد؟؟؟ [-o< [-o< [-o< [-o< [-o<

ما الان دو تا بازی بعد رو هم با 3 امتیاز ببریم تازه می شیم 17 که دونفر اول 19 هستن پس صعود نمی کنیم ... ولی اگه سوم هم بشیم کار خیلی بزرگی کردیم اونم بعد از تیم های روسیه و ایتالیا ...

سمانه

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه بجنورد
رشته دانشگاه
مهندسی عمران- نقشه برداری

عالی بود *-: دمشون گرم مخصوصا دفاع های گیم آخر <D=

ermia

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HnschII
شهر
mashad
مدال المپیاد
ادبیات
دانشگاه
سوال خوبیه‏!‏
رشته دانشگاه
اینم سوال خوبیه‏!‏

به نقل از سپهر (Old Alex Delpiero) :
ما الان دو تا بازی بعد رو هم با 3 امتیاز ببریم تازه می شیم 17 که دونفر اول 19 هستن پس صعود نمی کنیم ... ولی اگه سوم هم بشیم کار خیلی بزرگی کردیم اونم بعد از تیم های روسیه و ایتالیا ...

پستم بر اساس حرف یکی از دوستان ر همین تاپیک بود اگه نمیشه که هیچی پس

Carina

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار/تهران
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
معماري