• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پیشنهاد مدیریت در سمپادیا

وضعیت
موضوع بسته شده است.

nmejris@zan

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهيد هاشمي نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : پیشنهاد مدیریت در سمپادیا

به نقل از مــــــــــــــــــجــد :
به نام حق تعالی
لطفا تا ته بخونید
یه سوال میخواستم بپرسم آیا کسی که اینجا بیاد خودشو یا کس دیگه ای رو معرفی کنه و بیشترین لایک رو داشته باشه واقعا لایق مدیریت این سایت هست؟؟؟ :-??
از افرادی مثه ما که مثلا تیزهوشان این جامعه هستیم بعیده که با این روش مسخره بیایم مدیر همچین سایت مهمی در کشورو انتخاب کنیم.
این سایت که شونزده هزارو خورده ای کاربر داره باید اینقد ساده از انتخاب کادر مدیریتش گذشت؟؟؟؟
دوستان کسانی میتوانند مدیری خوب باشند که افکاری نو و خوب داشته باشند این سایت خیلی چیزا کم داره این سایت خیلی چیزا کم داره و بازم با افسوس این سایت خیلی چیزا کم داره!!!!!
از کسانی که واقعا افکاری برای رشد و پیشرفت سایت ندارن خواهش میکنم تمنا میکنم خودشونو کنار بکشن [-o< (خواهش میکنم به خدا دلم میسوزه که کسانی بیان مدیر بشن که باعث بشن سایت در جا بزن به خدا دلم میسوزه بچه ها سمپادیا باید بترکه باید توی سمپادیا غوغا باشه این سمپادیایی که ما الآن داریم سمپادیا نیست سمپادیای واقعی نیست)
آقایون و خانومای عزیز به نظرم این شیوه ی انتخاب مدیریت خیلی ضعیفه و واقعا به این صورت انتخاب نمودن مدیر در هر بخشی اشتباه محضه!!!!
از مدیران حال خواهش میکنم شیوه ای نوین رو به کار بگیرند تا مدیرانی با افکاری نوین رو انتخاب نمایند.
دوستان سمپادیایی نوین مدیرانی نوین خواهان است پس پیش به سوی پیشرفت و ترقی. (یــــــــــــــــــــــاعلـــــــی)

میدونی تو لیلی زن بود یا مرد ؟!!!! :-" :|

اون همه توضیحات دادم ، یه بار دیگه هم این حرف ها رو زدی که با لایک انتخاب نکنین و ... !! خب پسر خوب ، برو پستم رو بخون دیگه حداقل !! :-< :D

maryammovahedzadeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
یزد
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
اینستاگرام

این پیشنهاده منه /m\
مــــــــــــــــــــجــــد واقعا دلش میسوزه دیروز درباره ی سایت حرف میزد خیلی غصه میخورد که سمپادیا اینقدر سرده و اینا :(
اگه بشه خوب میشه...
دیگه خوددانید /m\

Ромина

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگانــــ یکـــــ
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1394

مگه ما نیمه فعال ها دل نداریم؟؟
منم دوست دارم کمک کنم
البته اگر به درد خوردم
:)

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

من مدیر داخلی میخوام بشم :)
مدیر اجرایی هم ک اصن حرفشو نزنم :-"
مدیر کل هم ک .... :))
پس همون مدیر داخلی لطفا

dash amir

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

من با برنامه واسه مدیریت سمپادیا اعلام آمادگی میکنم
سعی میکنم با همکاری سایر بچه ها این سایت رو جهانی کنیم به طوری که آمار اعضای اون از فیسبوک هم بیشتر بشه :D

Ham!D ShojaE

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان جابرابن‌حیان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی آی‌تی

پیش‌نویس: قطعاً هیچ‌کس -به‌جز ایشون- با هدف تاپیک که تقویّت کادره مشکلی نداره. مسئله سازوکار بود که معتقدم باید به افراد «پیشنهاد همکاری داده بشه» نه‌ این‌که منتظر بود که بیان و شخصاً درخواست بدند. به‌کار بردن لفظ توهین هم به همین منظور بوده، و به‌همین دلیله که تاپیک تبدیل به خاله‌بازی شده و البتّه بازدهی‌ش تابه‌الان خیــلی پایین بوده.

مدیریّت داخلی: فهـــیمه، پوریـــا .خ، کیارش، F@temeh، شقایـق، pegah.nodet، 4245، سحر، ویـدا، بیلی بچّه، لولیع² و امثالهم.

مدیریّت اجرایی: Kinder، ریـحـانـه، sk1v، نر‌‌‌‌‌گس²، بهراد، علی‌رضا .ح، Meli و امثالهم.

مدیریّت کل: مُحسن، TnT، پویا م، NEO

پاسخ‌گوییِ بنیاد کودک(درصورت نیاز):
mgh-nano، Kafsh Duzak.

گروه گرافیک(درصورت نیاز): بهراد، کیارش.

به‌نظرم از بهترین گزینه‌هایی که می‌تونه دست مدیران رو باز بذاره، استفاده از کنکوری‌های ۹۲ـه که وقت مناسبی رو دراختیار دارند. درمورد این لیست پیشنهادی هم این توضبح رو بدم که من حقیقتاً نمی‌دونم این افراد وقت یا تمایل همکاری دارند یا خیر. صرفاً براساس این‌که به‌نظرم می‌تونستند برای سمپادیا به‌شدّت مفید باشند اسامی‌شون رو درج کردم. تاپیک هم پا‌کسازی شد.

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Ham!D ShojaE :
پیش‌نویس: قطعاً هیچ‌کس -به‌جز ایشون- با هدف تاپیک که تقویّت کادره مشکلی نداره. مسئله سازوکار بود که معتقدم باید به افراد «پیشنهاد همکاری داده بشه» نه‌ این‌که منتظر بود که بیان و شخصاً درخواست بدند. به‌کار بردن لفظ توهین هم به همین منظور بوده، و به‌همین دلیله که تاپیک تبدیل به خاله‌بازی شده و البتّه بازدهی‌ش تابه‌الان خیــلی پایین بوده.

مدیریّت داخلی: فهـــیمه، پوریـــا .خ، کیارش، F@temeh، شقایـق، pegah.nodet، 4245، سحر، ویـدا، بیلی بچّه، لولیع² و امثالهم.

مدیریّت اجرایی: Kinder، ریـحـانـه، sk1v، نر‌‌‌‌‌گس²، بهراد، علی‌رضا .ح، Meli و امثالهم.

مدیریّت کل: مُحسن، TnT، پویا م، NEO

پاسخ‌گوییِ بنیاد کودک(درصورت نیاز):
mgh-nano، Kafsh Duzak.

گروه گرافیک(درصورت نیاز): بهراد، کیارش.

به‌نظرم از بهترین گزینه‌هایی که می‌تونه دست مدیران رو باز بذاره، استفاده از کنکوری‌های ۹۲ـه که وقت مناسبی رو دراختیار دارند. درمورد این لیست پیشنهادی هم این توضبح رو بدم که من حقیقتاً نمی‌دونم این افراد وقت یا تمایل همکاری دارند یا خیر. صرفاً براساس این‌که به‌نظرم می‌تونستند برای سمپادیا به‌شدّت مفید باشند اسامی‌شون رو درج کردم. تاپیک هم پا‌کسازی شد.

حمید لیستی که دادی خیلی لیست قشنگی و از فکر هم بدور نیست! ولی تو به بعضی چیز ها توجه نکردی! اکثر کسایی که تو گفتی زمانی مدیر بودن و یا بازنشست شدن و کاربرای قدیمی سایت هستن!

مساله مدیریت در راستای صحیح همیشه تجربه در کنار نیروی جدید بوده. به چند دلیل:

1- کسی باشه که تجربه داشته باشه و بتونه کار صحیح و نادرست رو تفکیک بده و نیروی جدید با اشتیاق اون رو دنبال کنه!
2- نیروی با تجربه آموزش صحیحی به نیروی جدید بده

اینا تداوم مدیریت یه سیستمه!
بزرگترین ایراد ایرانیا اینه هیچ موقع به این اصل ها توجه نکردن و همیشه تو فکر پاسکاری بودن! فرض کن شرکت x ، چند تا مدیر داره و بعد یه مدتی یک سری مدیر دیگه جایگزین میشه بعد مدتی مدیرای جدید میرن کنار و به جای نیروی جدید همون نیروی دروه ی قبلی میاد و این سیکل ادامه پیدا می کنه!
فرض کن خود تو ، برای چی مدیر شدی! ؟! خب چون فعالیت درست و صحیحی داشتی و با توجه به مهارت هات تو رو انتخاب کردن تو هم قبول کردی
ولی فرض کن به جای انتخاب مدیر جدید میومدن سری مدیر های قبلی رو انتخاب می کردن که از لحاظ سنی هم هنوز قابلیت داشتن ولی چرا نکردن چون در کنار نیروی با تجربه نیروی جدید جزو لازمات هستش!
اکثر کسایی که پیشنهاد دادی تجربه دارن ولی نیروی جوانی بینشون نیست!

تو به سیستم انتخابی این سری مشکل دادی در حالی که من میگم بهتر از سری قبله که سال پیش تو جریاناتی -خودت درگیر جریانی دیگر بودی- انتخاب چند نفر باعث دعوا هایی شد! یادمه فرشید چیز خوبی گفت! گفت اگه این انتخاب به 2 ماهه دیگه موکول میشد همین چندین و چند شست به پایین به بالا تغییر جهت میداد!

و این سیستم انتخابی تو غلط تر از اونه! اگه می خوای اینجوری فکر کنیم خیلی مدیرای قدیمی تر هست که که می تونن برگردن و من اسم نمی برم!
تو تمام سیستم های مدیریتی کلان(الزامی برای استفاده تو سایت نیست) برای هر مدیر با تجربه 3 یا 4 تا مدیر جدید که طی روندی ریزش می کنن و یه نفر میشه مدیر با تجربه ی آتی! این سیکل باید ادامه پیدا کنه!

با تشکر!!!

پ.ن: و برای اینکه میگی پیشنهاد همکار بشه درسته! و من نه تنها اطمینان بلکه میدونم این کار هم انجام میشه!

Aqa milad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتي
شهر
شیــــــــــــــروان
مدال المپیاد
او......................(او سرش ناپیداست)
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی بجنورد
رشته دانشگاه
پزشکی

مـــــــــــــــتاسفـــــــــــــم که کـــــــــــــــــادر مدیـــــــــــــریت طاقـــــت انتــــــــقادات منو نــــــداشت مخصــــوصا شما آقا نیــــــــــــما کـــــار درستی نبود که پـــــــــــست منو حــــــــــذف کردیـــــــــــــــــد در حالی که بــــــــــسیاری از دوستان حرف منو تصدیق کــــــــرده بودند ایــــــــــــــن کار نشانی از ضعـــــــــــف مدیـــــــــــــریته و مــــــــــــــن متـــــــــــــــاسفم واقـــــــــــــعا :-<
اشتبـــــاه کردمــــ
میخواستم یه عذرخواهی کنم فقط به خاطر اینکه راهی که برای مدیر شدن در پیش گرفته بودم کاملا اشتباه بود درسته که مدیریت اشکال هایی داره اما من خیلی تند این ها رو بیان کردم و باعث آزار بعضی از افراد شدم که اکنون خودم از کارم ناراحتم
میخواستم خیلی با احترام بگم که من راهکار هایی برای پیشرفت و در واقع داغ و گرم شدن این شرایط حاکم دارم و اگه از من استفاده بشه در بخش کوچکی از مدیریت اجرایی تا بتونم این راهکار ها رو اجرایی کنم ممنون میشم
من یه عذر خواهی به آقا نیما بدهکارم به خاطر اینکه درموردشون زود قضاوت کردم متاسفم آقا نیما

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

نرگس اگه برگرده تو کادر مدیربت به نظرم خیلی خوبه.

× پ.ن: تاپیک مناظره ی انتخاباتی و نقد پیشنهادهای بقیه س این جا؟ :D
به نقل از نــيما :
هر پستی که توش درخواستی مطرح نشده بود حذف شد و از این به بعد هم حدف خواهد شد .

mohamad.ahmadi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان هاشمی نژاد ١
شهر
مشهد

دوستان من هم از فرصت کاندید شدن استفاده میکنم و برای داخلی و اجرایی (اگر نمیخندید) درخواست میدم و اعلام آمادگی میکنم. :د
سوابق اجرایی اینترنتی لازمه بدم؟!
یه مدت سمپادسیتی معاونت محتوا سنجی بودم؛حدود دوسال پیش! (خب اونموقع با سمپادیا آشنا نبودم:///)
سایت آیریسک هم مشاوره و انتظامات؛ بخش زیست شناسی برای مشاوره و انتظامات کُل رو بر عهده دارم!
اینجا هم از نظر مدیریتی زیاد فعال نبودم و فقط یه مدت شناخت دستم بود!:د

کاربر حذف شده 8031

مهمان

آقا یه نکته رو هم من اضافه کنم ؛ اینکه از اون یازده نفری که حمید برای مدیریت داخلی پیشنهاد داده فقط یکی‌شون سابقه مدیریت داشته و بقیّه هیچ سابقه‌ی مدیریتی نداشتن . من هم به شدّت موافق افرادی پیشنهادی حمید هستم . در ضمن خواستم بابکـــ رو هم پیشنهاد بدم . ایشون کنکورشون رو پشت سر گذاشتن و مهمترین ویژگی ایشون هم مدیریت فوق العاده و بی نظیر گفت و شنود هست . [nb]ایشون حتّی از اون کسایی هم که از طریق گفت و شنود به مدیریت اجرایی رسیدن و الان هم خیلی جالب و منحصر به فرد دارن پست های این تاپیک رو لایک و دیس لایک می‌کنن ، خیلی لایق ترن ! چه جزئیّات دقیقی ! :-"[/nb]وقتی کسی که می تونه یه انجمن به این مهمّی رو با اون قدرت اداره کنه پس می تونه از عهده‌ی داخلی شدن هم بر بیاد .
در ضمن یه چیزی هم اینجا بگم . بعضیا فکر می‌کنن که لایک خیلی می‌تونه موثّر باشه و فکر هم می‌کنن که نیما اینقدر اصرارش رو کم تاثیر بودن لایک ها برای اینه که نمیخواد یه جورایی یکی از ملاک های مهم‌شون رو لو بدن ! نه آقا اینجوری نیست . به جون خودم اینجوری نیست . این لایک و دیس لایک رو اصلا شما بی تاثیر بدونید . شاید یه اپسیلون فرقی بین +40 و -40 برای مدیران باشه ، اونم شاید ! این رو گفتم چون می دیدم خیلیا برای لایک جمع کردن تقلّا می‌کنن . در کل تقلّا نکیند . تو این مدّت پست با محتوا بدید یا تاپیک خوب بزنید تاثیرش شگرف‌تر هست . :د

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد
بيشنهاد مديريت

من الان مسافرتم دسترسي درست حسابي ندارم و نميتونمم بست درست حسابي بدم، الان از نزديكي قله ي كوه با موب كه فارسي هم نداره آنم، اومده بودم صندوق بيام هام رو برسي كنم ديدم يكي از دوستان لينك داده كه مارو معرفي كرده و بيايم و اينا، مام ضمن خنديدن اومديم بعدم ديديم يه جندين تا معرفي هم ما داريم كه بكنيم:د
(يه سوال و يه بيشنهاد هم دارم كه جواب بدين:
ميتونيم رو بيشنهاد بقيه نظر بديم؟
اين تابيك دايما باشه و فوري جمع نشه جطوره؟)

اول از همه جواد ب. فك ميكنم وقتشه و لازمه كه ديكه اجرايي بشه،سابقه و تجربه لازم رو داره و حتي ضمن همجنان نيروي جوان محسوب شدن قدمت لازمم داره، برا سايت وقت ميذاره و اهميت قايل هست، سرشم ميشه، به شايسته سالاري اهميت ميده، تجربه شخصيم نشون ميده انتقاد بذيره و برا تصميم كرفتن هاش به مشورت ها اهميت ميده، به همه جاي سايت و حجم كسترده اي از كاربران آشناس، جلوي كاربران تأزه وارد برستيزش رو حفظ ميكنه اما نسبت بهشون بي اهميت نيست و وقت ميذاره، خودشم مايله و از نظرم كانديداي اصلحيه.
راجب خودم، من حال سرو كله زدن اضافي با همه و مسيوليت زياد رو تو سال كنكورم ندارم، كنكورم نبود هم فك نكنم حال مسيوليت مستقيمي مثل داخلي رو داشته باشم ، من مهربون نمام اما حقيقت شدت عملمم براش زياده; صرفا دوس دارم تو انجمن هايي بهشون آشنايي دارم كمك كنم تو انتخاب و در مواقعي كه انتخاب هاي اشتباهي انجام ميشه برام قابل تحمل نيس; اين رو ميشه فقط با انتخاب مديراني كه روحيه ي مشاوره بذير دارند بوشش داد; اكه سمت مشاور بود هنوز دوسش داشتم كانديد ميشدم الان.
من مديريت انجمن هاي بي دردسر مورد علاقم رو دوس دارم; بايكاه اطلاعات زياد و زيست شناسي كمي تا قسمتي ، راديو كه اكسسشم مورد نيازمه(+ :-ال)،علمي بدم نمياد ازش. +يسري انجمن ها هست من توشون بجربه دارم اما نميخوام مديرشون بشم اما لازم ميدونم و ميتونم برا مدير كزينيش نظر بدم جون بنظرم حساس و مهمن و هميشه بعد كزينش ها هم با مديراش كار كردم مث اعتقادي و كمتر زنتيك.
ويدا رو من از همون اوايل كه ستاره هامونو با هم بيش ميبرديم ميشناسم، اوايل نه اما الان داخلي مناسبي ميشه; از كارش و همكاريي كه وقتي شد مدير اعتقادي راضي بودم و بعد يه مدتي جا افتاد، شخصيت مناسبي برا اين كار داره.

arminsl

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژی

فقط یه چیزی :
همین کسانی که با انتخاب تیم مدیریت توسط لایک به شدت ابراز مخالفت میکنن ، در به در پ.خ میدن فلان پستو لایک کن به دوستاتم بگو لایک کنن ! :-"

[ باشد که رستگار شوند ! ]

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

یکی ب ن بگه چرا پست من پاک شده الان؟؟؟؟؟؟؟ :-/
صرفا حرفم این بود ک بچه ها بخاطر ی مدیریت ک ارزش نداره باهم دعوا نکنن
مدیرای ارشد قاعدتا ی گزینه ای ب نام ویزایش دارن دیگه!؟ :))
گاهی اوقات لج آدمو در میارین اصن :))

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

منم نظرم رو اینـه که از کنکوری های 92 بیشتر استفاده بشه و نظرم رو لیست حمید هست ولی با یکم تغییرات تو اسم های مدیر کل و مدیر داخلی .

بـه نظرم نرگس خیلی خوبه اگه بتونه بشـه ، تجربه ی خوبی داره + فک میکنم واقعا سایت رو خیلی خوب بشناسه و در کل ب نظرم برای مدیر کل شدن مناسبه واقعا

پوریا عابدی رو پیشنهاد میکنم چون باز هم تجربه ش توی سایت زیاده و تا حد زیادی میشناسمش و به نظرم جسارت مدیر شدن رو داره

+ داخلیـای فعلی به نظرم خیلی خوبن ، امیدوارم سهم زیادی تو انتخاب مدیر کل بعدی داشتـه باشن .

در ضمن : اون دوستانی هم که پ.خ میدن که چون دوستته داری حمایت میکنی ازش و این حرفا هم امیدوارم درک کنن که خودم دارم روی این سایت وقت میذارم پس قطعا نمیخوام نظر الکی بدم راجع ب کسی ... واقعا روش فک کردم و به این نتیجه رسیدم ک خوبـه :)

DaMoN SaLvAtOrE

مهدی صفری
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم - تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
Health IT

سلام!بنظرم اگه قبول کنه واسه مدیریتُواقعا مدیر خوبی هستش(ولی فکر نکنم قبول کنه :-" )

Hespride

نرگس معینی هم خوبه همینطور جواد.ب برای ارتقا!

همین دیگه

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-&quot; 1 مرحله 2 :-&quot;

سلام
شاید کسی من و نشناسه چون تازه 3 ماهه ک عضو شدم اما اونایی ک میشناسند می دونند ک چقد سمپاد برام مهمه , برام مهمه ک دوباره بشه مثل قدیمش اگر مدیر های سمپاد بدند بچه هاش باید حفظش کنن، باید نشون بدند ک شمپادی ها پشت همند و اگه بخوان کاریو بکنن میتونن اینه فرق سمپادی و غیر سمپادی
نیومدم این جا شعار بدم و حرفای قشنگ بزنم اما واقعا این سایت یه تحول میخواد, تحول به قسمت اعتقادیش به خاطر بحث هایی ک هیچ وقت به نتیجه نمیرسند و صرفا هرچند صفحه یک بار پست ها تکراری میشند و دوباره بحث های مجدد؛ قسمت علمی هم ک کلا سوت و کوره
تنها قسمت های سایت ک فعالند بخش های ح.ب و سوتی و امثالهم،این ها خوبند ضروریند باید باشند اما ناسلامتی این جا سایت سمپادیاس این قسمت ها رو هر جایی میتونه داشته باشه سمپادیا باید متفاوت باشند باید یه سری قسمت مفید باشه ک متاسفانه الان تو این سایت خیلی کمرنگ شدند بچه ها هم کلا زدند تو فاز افسردگی و... باید دوباره انگیزه واسه فعالیت به بچه ها داده شه
ما از همین جای کوچیک باید شروع کنیم باید سمپادمون رو دوباره بسازیم این سایت خیلی محل خوبیه واسه کارای خیلی بزرگتر و بهتر برای دوباره ساختن سمپاد ک متاسفانه هیچکی هیچ تلاشی نمیکنه
اگه اومدم اینجا به عنوان مدیر داخلی کاندید شم صرفا واسه اینه ک سمپاد اهمییت خیلی زیادی برام داره و میخوام یه قدم کوچیک برای زنده شدن دوبارش بردارم همین

cristiano

thisisajjad
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94

آقا ی سوال پیش اومد::
باید برنامه های دولتمونو بگیم آیا؟؟
ک چ کار میخوایم بکنیم و اینا