• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

mehrad :|

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی ۲ / سلام ایران‌زمین / انرژی
شهر
تِران
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

البته که " هرکس نظری داره و باید به نظرش احترام گذاشت "
من خودم به این نتیجه رسیدم واقعا رپ چیز‌ ِ مزخرفیه ، صرفا یک سری حرف رو با یه بیت " دوبس ، گیشیکو ، ... " میخونن و فک میکنن خبریه .

دوستان ببخشیدا هر دفعه میام یه پست میدم و میخوام بهم چیزی معرفی کنید :D
ولی میشه یه سری آهنگ ها از گروه های مختلف Hard Rock بهم معرفی کنید ؟
مثل آهنگ Until The End از Breaking Benjamin

pershia

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان6
شهر
تهران
مدال المپیاد
نجوم
دانشگاه
UT\AUT
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از arvin.a :
بربچ ببخشید من تا حالا متال گوش ندادم میشه یکی پیشنهاد کنید دفعه اول نخوره تو ذوقم. :D
من دفعه اول marylin manson گوش دادم ... بعدش metallica البته قبلا از nirvana هم آهنگ شنیده بودم ...
evanescence هم چیز جالبیه ...
linkin park ولی بیشتر راک و رپ (بچه ها گفتن) از این شروع کن...
البته گروه queen که جای خود را دارد :)

lilramin1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
lilhoshan
شهر
tehran
رشته دانشگاه
omran

به نقل از Pдгзд :
شنیدم آلبوم رو .
سبک من نبود ولی خوب بود . ارزش شنیدن داشت .

ولی خب واقعاً من زیاد عنصر متال رو در آهنگاش ندیدم ! بیشتر یه چیزی بین راک و کانتری بود .
بعد این که میگی عنصر آب و آتش و اینا چیه قضیش ؟
یعنی نه که عنصر متال نداشته باشه ها ! داره ! ولی خب آدم خیلی احساس پاپ بودن بهش دست میده .

داش سبک تو چیه ؟؟؟ متال بازی که پاور حال نکنه و سبکش نباشه که ... :|

داش کانتری ؟؟؟ اون جاهایی که یاد کانتری میافتادی دقیقا جایی بود که سبک سمفونیک متال شده بود .

داش اگر ویالون و پیانه و رو یه طرف بذاری درام و گیتار الکتریک یه طرف . میشن آب و آتش که هیچ جوره هم خونی ندارن ولی توی سبک سیمفونیک پاور متال این اتفاق میافته که سوناتا از بهترین گروه ها توی این زمینه هست .

داش شما به این میگی پاپ ؟ متال خالصه ! از بیت کار بگیر تا تکست کار . :-?

lilramin1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
lilhoshan
شهر
tehran
رشته دانشگاه
omran

دوستان مقایسه دو سبک با هم کار بسی اشتباه هست .

فلسفه رپ چیز دیگه ای هست و فلسفه راک و متال چیز دیگه .

با یک مثال ساده میگم .

اگر یک آهنگ متال 1 ماه ساختش طول بکشه و یک آهنگ رپ 1 ماه . برای آهنگ متال 25 روز وقت برای موزیک گذاشته میشه و 5 روز برای تکست کار ولی در رپ توی 4 5 روز بیت کار رو ردیف میکنن و 25 روز بقیه رو صرف اشعار میکنن .

شما اصلا از نظر موسیقیایی نباید این 2 سبک رو مقایسه کنید . البته بودن کسانی و بزرگانی تو سبک رپ که راکر های الان جلوشون حتی توی موزیک بوقن . کسایی مثل mc ren و dj yela و بزرگانی مثل استاد easy e و استاد ice t . که بی شک نمونه این استوره های هیپ هاپ نیست و نخواهد آمد .

موضوع اینجاست که شما دارید رضا پیشرو و زد بازی رو با راکر ها و متال رهه 70 مقایسه میکنید . در صورتی که یه فلش بک بزنید به دهه 80 و بزرگانی چون B.I.G و 2pac رو کاراشون رو گوس بدید . به معنی واقعی رپ و هیپ هاپ پی میبرید . همین الانشم کسانی هستن مثل vanie و tech که توی آندر هیپ هاپ فعالیت دارن و کارشون فوق العاده هست .

آندر هیپ هاپ رو اگر خواستید بگید براتون بگم که کلا رپ به اون میگن !!!

پس بدون اطلاع از سبک ها قضاوت نکیند .

lilramin1

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
lilhoshan
شهر
tehran
رشته دانشگاه
omran

و اما آلبوم امرو​

آلبوم امروز رو توضیحاتش رو از زبان دوست خوبم اهورا رئیسی براتون میگم :

Heaven Shall Burn - Veto Album 2013​

Heaven%20Shall%20Burn%20-%20Veto%20Album.jpg

برای تغییر نیازی به عوض شدن اعضای یک بند نیست. تغییری کوچک در Riff ها و یا چند Hook کوچک و تغییر در روند Vocal تنها جزییاتی هستند که میتواند خروجی یک بند را متفاوت تر و Fresh تر از قبل نشان دهد. اما همین تغییرات جزئی نیز جرات میخواهد، زیرا حتی ذره ای دور شدن از روال عادی و روتین همیشگی کافیست که ضررهای جبران ناپذیری به آثار برسانند که در همان لحظه اول، این گوش و ذهن طرفداران است که متوجه شان میشود. در سمتی دیگر اگر گروهی نیاز به تغییر داشته باشد، بی شک Heaven Shall Burn جز این گروه هاست. گروهی که از اوایل سال 2000 تا آلبوم پیشین یک روند خاص را دنبال میکرده است. آثاری که نخ نما و تکراری شدند. تلفیق اشعار شرور سیاسی با موسیقی Metalcore سنگری از شهرت برای آنان ساخته بود که طی چند سال قبل، اعضای گروه را پشت خود نگه داشته بود و از آنان در برابر نقد ها و زخم زبان های منتقدان دفاع میکرد. حال گروه با اثر جدیدی با نام Veto برگشته است. با این حال نیز نمیتوان گفت که گروه بکلی دگرگون شده است. آثار این حس را منتقل میکنند که انگار اعضای گروه از زاویه دیگری به سبک خود نگاه کرده اند، و نظم و ترتیب خاصی نیز حس میشود، همان مشخصه ای که در گروه های استخوان دار دیده میشود. آهنگ هایی چون: Die Stürme Rufen Dich و مخصوصا Like Gods Among Mortals که سطحی جدید و خاص از موسیقی Metalcore را نمایش میدهند. برخلاف دیگر گروهها، HSB سبک Metalcore را برای زیبایی و جذابیت بکار نمیگیرد و شاید همین خصلت است که باعث سردرگمی شنوندگان جدید این گروه میشود. گروه فقط در Drum های سنگین و Riff های مهلک است که از آن استفاده میکند. در آلبوم انتظار Chorus های تمیز و یا Bridge های عبوث را نداشته باشید، به جای آن آمادگی گره خوردن در اثر و رویارویی با دیواری سراسر پرخاش را داشته باشید. این همان چیزیست که از HSB انتظار میرود. همان هنری که در بهترین آلبومشان Whatever it May Take باعث شهرتشان شد. قابلیتی که حتی ساده ترین ملودی ها را با چیزهایی عادی در هم میامیزد، و در کل هنوز همان هویت خشن و ناخشنود خود را نیز داراست. قطعا این یکی از المان های خاص موسیقی Metalcore است. تنها قطعه گمشده در پازل Veto میکس و تهیه کنندگی آلبوم است. گروه ریسک های زیادی را به جان خریده است، اما در حوزه میکس و تهیه کنندگی نه تنها ریسکی انجام نشده، بلکه از موضع آثار پیشین نیز کمی عقب نشینی کرده است. در سراسر آلبوم، در قسمت هایی شنونده آرزوی میکس/مستری چون آلبوم Whatever it May Take را در سر دارد و یا در بعضی مواقع مانند آهنگ Beyond Redemption کمبود Soloهای گیتار حس میشود. اما همه ی اینها به کنار، Veto در برابر آلبوم پیشین چون شاهکاریست و از 2002 به بعد بهترین اثر آنهاست. تغییرات بیشتر ملودی، گیتار Soloهای واضح تر، سمپل گیری های بسیار عالی و اضافه کردن ته مزه Brutality، برای آنها به منزله جان گیری ققنوسی جوان از دل خاکسترهای آثار پیشین است.

hk hk

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

آلبوم آرت‌ش خیلی خوشگله :|

فیلتر محلی نشه فقط!!!

• لایک
امتیازات: Shery

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نقل از lilramin1 :
دوستان مقایسه دو سبک با هم کار بسی اشتباه هست .

فلسفه رپ چیز دیگه ای هست و فلسفه راک و متال چیز دیگه .

با یک مثال ساده میگم .

اگر یک آهنگ متال 1 ماه ساختش طول بکشه و یک آهنگ رپ 1 ماه . برای آهنگ متال 25 روز وقت برای موزیک گذاشته میشه و 5 روز برای تکست کار ولی در رپ توی 4 5 روز بیت کار رو ردیف میکنن و 25 روز بقیه رو صرف اشعار میکنن .

شما اصلا از نظر موسیقیایی نباید این 2 سبک رو مقایسه کنید . البته بودن کسانی و بزرگانی تو سبک رپ که راکر های الان جلوشون حتی توی موزیک بوقن . کسایی مثل mc ren و dj yela و بزرگانی مثل استاد easy e و استاد ice t . که بی شک نمونه این استوره های هیپ هاپ نیست و نخواهد آمد .

موضوع اینجاست که شما دارید رضا پیشرو و زد بازی رو با راکر ها و متال رهه 70 مقایسه میکنید . در صورتی که یه فلش بک بزنید به دهه 80 و بزرگانی چون B.I.G و 2pac رو کاراشون رو گوس بدید . به معنی واقعی رپ و هیپ هاپ پی میبرید . همین الانشم کسانی هستن مثل vanie و tech که توی آندر هیپ هاپ فعالیت دارن و کارشون فوق العاده هست

آندر هیپ هاپ رو اگر خواستید بگید براتون بگم که کلا رپ به اون میگن !!!

پس بدون اطلاع از سبک ها قضاوت نکیند .
بنده مقايسه اي بين رپ و متال نكردم و صد البته با حرفتون كه در مورد مقايسه دو سبك درسته فقط خواستم بگم رپ فارسي اصن رپ نيس همين!! با اين كه حالا هم رپ دوس دارم و همونطور كه گفتم رپ يعني توپاك كه براي رپ جون ميده يا امينم كه تا پاي زندان ميره براي هفتير كشي!اين يعني خلق خوي رپ گنگ !!!پس از رپ بعداز اينهمه سال بي اطلاع نيستم رپ يعني امينم كه مياد تويه دقيقه حدود ٢٥٠ لغت ميگه و به مريلين منسون و مايكل جكسون و ليدي گاگا رو هم ديس ميكنه من گفتم اگه كسي خط فكريه رپي ميخاد اينا رپ اند نه ليل وين و زدوهيچكس كه نقريبا دكلمه ميكنن! و يه خواهش اين كه لطفا در نقد البوم هاتون كمتر از لغات تخصصي استفاده كنيد تا ما هم يه كم سو دراريم و يا حداقل معناشونو بگين

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از lilramin1 :
داش سبک تو چیه ؟؟؟ متال بازی که پاور حال نکنه و سبکش نباشه که ... :|

داش کانتری ؟؟؟ اون جاهایی که یاد کانتری میافتادی دقیقا جایی بود که سبک سمفونیک متال شده بود .

داش اگر ویالون و پیانه و رو یه طرف بذاری درام و گیتار الکتریک یه طرف . میشن آب و آتش که هیچ جوره هم خونی ندارن ولی توی سبک سیمفونیک پاور متال این اتفاق میافته که سوناتا از بهترین گروه ها توی این زمینه هست .

داش شما به این میگی پاپ ؟ متال خالصه ! از بیت کار بگیر تا تکست کار . :-?

داداش دستم به دامنت این حرفاتو بذار تو یه پست بگو !

تعریف پاور دقیقاً چیه ؟!

این یه ایرادیه که باز به اسم سبک ها دارم . دیمو مثلاً گوش میدی ، گیتار و درام میزنن ، ارکستر سمفونیک هم اونور داره میزنه . یعنی هم زمان میزنن . ولی این سوناتا اول مثلاً ویولن و پیانو میزنن بعد گیتار و درام میزنن . مدتی که با هم میزنن این ساز ها رو کمه .

بعد از طرف دیگه یکی مثه سیمفونی ایکس ، توی خیلی آهنگاش هیچ ساز غیر متالی نداره . ولی از همه ی گروهای سیمفونیک بیشتر حس سیمفونیک رو القاء میکنه . مایکل رومئو که ملودی های کلاسیک رو با گیتار میزنه و خب خیلی شاخ میزنه .

الان سبک هر کدوم از این بالایی ها همشون سیمفونیکه یعنی ؟

اون پاپ رو هم نابخردانه گفتم . صداش یه ذره خوشحال بود ، به گروه خونیم نساخت :D

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

حاجی سیلللووووووم
حال و احوال؟
خیلی وقت بود نیومده بودم اینجا
بحثارو خلاصه واری دنبال کردم و اینطوری که معلومه هنوزم ادعا در جریانه و این حرفا .. .
بگذریم، نظرتون راجع به کاریی که تو 2013 اومده بیرون چیه؟ فراز و نشیبا تغییر سبکا تغییرات تو بعضی از بندا و .. .؟

طبق روال گذشته که کار جدید معرفی میکردم، اینم یه آلبوم نسبتا جدیده که گوش دادنش خالی از لطف نیست(نسبت به کار پارسالشون .. . خوب خیلی بهتره (; ) : Amon Amarth - Deceiver of The Gods

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

به برادر مهراب فکر کردم منقرض شدی!!! یه کاری باهات داشتم فقط عمرن یادم بیاد چی بود :))

بچه ها متال گوش نکنید ضرر داره!!! رو مغز و زندگیتون اثر می زاره!

می گید چطور؟ من الان 3-4 ماه هستش که لباس ست سیاه نپوشیدم که فقط سر کنکور با لباس سیاه برم!!! صرفا جهت Back in Black !!! و الان این چرا بده؟ چون هوا گرمه :D

ولش مهرابو دیدم یاد آلبوم 13 افتادم :D کی قراره در آد؟ انتظارات ازش در چه حده؟

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

اگه اثر نمیذاشت که اینجا نبودیم اینو راس میگی، همه کار داشتن هیشکیم یادش نی چی کار داشته :D

آلبوم 13 در اومده نقد و بررسیم شده، یه مصاحبم با اوزی شده :
مصاحبه ای با Ozzy Osbourne درباره ی آهنگ God is Dead :

"تو اتاق انتظار مطب دکتر نشسته بودم و چشمم به یک مجله خورد که روش نوشته بود «خدا مرده است» ، لعنت ، اونا هواپیماهاشونو روی مرکز تجارت جهانی و خودشونو تو مراکز خرید منفجر میکنن و مردم بیگناه رو به اسم خداشون بکشتن میدن."

"اگه به آخر آهنگ گوش بدید میشنوید که میگه «باورم نمیکنم که خدا مرده باشه» ... Geezer گفت آهنگ رو درباره ی کسی نوشته که میخواد بدونه خدا هنوز اونجاست یا نیست"

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

آهنگ Remember tomorrow از آهنگ های مورد علاقه ی منه . سه تا کاور ازش دارم که هر سه تاشون فوق العادن .

آهنگ اصالتاً آهنگ گروه iron maiden هست ولی متالیکا و اوپث کاورش کردن .

طبیعتاً هر کاوری عناصر گروه خودش رو داره طبیعتاً آیرن میدن با همون سبک بریتیش هوی متال این آهنگ رو زده با سولو های دیستورت و صدای کلین و کش دار هوی .

از طرف دیگه متالیکا آهنگ رو کاملاً محسوس تبدیل به ترش کرده . ریتم های قوی درام ، صدای گیرای جیمز و سولوهای مخصوص متالیکا رو داره .

از اونجایی که من طرفدار اوپثم از کاور اون بیشتر خوشم اومده بیشتر تأییدش میکنم . هم صدای مایکل رو خیلی بیشتر دوس دارم ، هم درامشون و هم گیتارش . کلاً اوپث یه طوری مختصر مفید کار میکنه . زیاد سولوی بیخود نمیزنه مگر اینکه سولو واقعاً حس ببخشه به آهنگ ، ریف ها رو هم واقعاً تکرار میکنه . اگه دقت کنید به طور کلی توی آهنگای آیرن میدن کم پیش میاد یه ریف رو عیناً بیش از 4 بار تکرار کنن . ولی اوپث زیاد به این چیزا اهمیت نمیده . طبیعتاً بعضیا رو جذب میکنه و بعضیا رو دفع .

در کل خوشحال میشم نظر شما رو هم بدونم .

اینم از لینکاش:
Iron Maiden
Metallica
Opeth

لینک بهتر پیدا نکردم . اولین لینکی که برای سرچ هر آهنگ داده رو چک کردم . از اون دانلود کنید

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

متالیکا اینو کِی کاور کرده و داده بیرون؟ فک میکردم جز کرج اینک. کاور دیگه ای نداشته باشن :-?

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از Majids :
متالیکا اینو کِی کاور کرده و داده بیرون؟ فک میکردم جز کرج اینک. کاور دیگه ای نداشته باشن :-?
اون کرج همون گاراژه ؟! :-"

به نظر جدید میاد ! و خب خیلی هم خوبه . شانسی از همین سایته پیداش کردم دنبال نسخه اصلیش بودم که اینو پیشنهاد داد . ولی کلاً گروهی نیست که از آیرن میدن کاور نکرده باشه . یه جور اعتباره ! :-"

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

این که من از جفت کاورا بیشتر از اصلش خوشم اومد هم ضد اعتباره :))
+آره صداش نشون میده هر چی هست مال حدود دث مگنتیک به بعده
+نه، کرجه. مردی بیا پشت پرده با هم بحث کنیم :-"

این آهنگ مال سال اخیره احتمالا، الان یادم اومد ون ا بلایند من کرایز از دیپ پرپل رو هم امسال کاور کردن

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

خوب کنکور رو با ست سیاه Back in black کردیم و برگشتیم...

متالیکا بهترین کاورش به نظرم Turn The Page هستش که خب باید قبول کرد با اینکه لیدشون(که حوصله ندارم اسمشو تلفظ کنم :-" ) غیر متال رو هم خوب می خونه و واقعا به صداش می اومد

بچه ها اینجا کسی Manowar گوش می ده؟ 2 تا از آهنگا رو شنیدم جالب بودن به نظرم حوصله ندارم بگردم دنبال لینک ولی این آهنگایی که می گم رو حتما پیدا کنید گوش کنید Die for metal & Dawn of Battle

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

یه چیزی حدود دیسکوگرافی Manowar رو دارم ! میتونم بگم واقعاً ضعیفن . یعنی موسیقی خب هوی متاله و درسته کارش . ولی ببین دیگه دنیایی نیست که بگیم متال چه خفنه ما متال گوش میدیم آی اودین از این طرف بیاد کمکمون همتونو میکشیم هیچ پخی نیستید !

ولی خب بعضی آهنگاشون خوبه . در واقع فقط همین دوتایی که دوستمون گفت ! :-"

به نقل از Black Fire :
خوب کنکور رو با ست سیاه Back in black کردیم و برگشتیم...

متالیکا بهترین کاورش به نظرم Turn The Page هستش که خب باید قبول کرد با اینکه لیدشون(که حوصله ندارم اسمشو تلفظ کنم :-" ) غیر متال رو هم خوب می خونه و واقعا به صداش می اومد

بچه ها اینجا کسی Manowar گوش می ده؟ 2 تا از آهنگا رو شنیدم جالب بودن به نظرم حوصله ندارم بگردم دنبال لینک ولی این آهنگایی که می گم رو حتما پیدا کنید گوش کنید Die for metal & Dawn of Battle
اینایی که لینک دادمو گوش کردی احیاناً ؟! :-"

black fire

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید مدنی
شهر
رشت-تبریز

نه!
شرمنده الان آهنگ دانلود نمی کنم، و تا چند روز آینده وارد مرحله دانلود آهنگ نمی شم :D فعلا در مرحله دانلود mod ام بعد از ورود به مرحله آهنگ قول میدم دانلود کنم :D

تو اینجا یه بازی معرفی کنم که مشکلی پیش نمی آد(البته اونم 2-3 روز آیندست :-" )

ویرایش: جهت شادی روحت همین الان لینکا رو گوش می کنم!!!

ویرایش 2 : گوش کردم ولی از Opeth زیاد خوشم نیومد بین این 3 تا متالیکا رو برای آخر نگه داشتم(تفننی) یه لحضه صدای درام ben urich (که حوصله دارم اسمشو تلفظ کنم :-") اومد اگه به روح اعتقاد داشتم روحم مطمئنا شاد می شد و صدای جیمزم خوب و گرم بود(هر چند که تو اجرا های زندش معمولا نیست :-? ) هر چند که تو اون قسمت Fire ضعیف ترین عملکرد رو داشت و خود آیرون میدن اونو بهتر از جفتشون رفت

Majids

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

نسخه اوپث عالی بود! با توجه به تکست این آهنگ خوراکِ فاز پروگِ اوپثه! نسخه متالیکا خوبه ولی با توجه به تکست زیادی خشنه!
بعد بن یوریچ کیه؟ لارس اولریک بود تا جایی که یادمه :-"

+وُکال آیرون اینجا کیه؟
+ما داریم آمریکایی حرف میزنیم، آلمانیم نیست و دانمارکیه :-"

Hamid.s

‌Bug
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد1
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
نرم‌افزار

لارسش که لارسه :-" ولی از اونجایی که آلمانیه اولریچ درست تره تلفظش :-" اولریک آمریکاییشه :-"

پ.ن: همه راجب چیزایی که اطلاعات دارن نظر میدن :-"" اسپمم نیست اصن :-""

آلمان و دانمارک حالا :-"" مهم تلفظه. بحثو عوض نکن :-""

بالا