• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

Fight club

• شروع کننده موضوع

shadi joon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1مشهد
شهر
مشهد
بازم با بازی براد پیت....
خیلی توپه....
البته قدیمیه ولی خوب فیلمه خوشگلیه....
پیشنهاد می کنم ببینید....
از نظر اونایی که دیدن چه طور بوده؟؟؟؟

narenjak

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
پاسخ : fight club

خداس
کافیه برید آی ام دی بی
خودتون می فهمین

sarah wilson

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید فرزانگان2
شهر
tehran
دانشگاه
انشااله شریف
رشته دانشگاه
کامپیوتر

به نقل از narenjak :
خداس
کافیه برید آی ام دی بی
خودتون می فهمین
اره راست میگه

maral

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

استغفروالله .... فیلمای برد پیت همش ... و قشنگه!

• شروع کننده موضوع

shadi joon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1مشهد
شهر
مشهد

به نقل از Saliva :
استغفروالله .... فیلمای برد پیت همش ... و قشنگه!
توهین نکن بهش....

maral

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

توهین نکردم
فتم آخه بهم قول داده بود دیگه تو این فیلما بازی نکنه ولی....گفت میخوام روی آنجلینا رو کم کنم...

• شروع کننده موضوع

shadi joon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان1مشهد
شهر
مشهد

[-(
جولی>=سنگه پا قزوین.....

Shadow!

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1 مشهد
شهر
مشهد

خیلی فیلم قشنگیه ! نمره ای که از IMDB گرفته هم اینو ثابت میکنه :)

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
یه زمانی واسه شیمی/ نجوم میخوندم

من از وسطاش دیدم به نظرم خیلی باحال بود ولی درست نفهمیدم

اصل داستانو یکی بگه.... :D

mahta_H

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
دانشگاه
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

یه خورده صحنه داره ولی بسیار قشنگه !

maral

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

نبینید خانوما من فقط دیدم که بتونم بهتون بگم اینا رو نبینید بهتره...!!!!....

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

اونجاهایی که من دیدم زیاد صحنه نداشت....

داستان فیلمو یکی بگه دیگه...

maral

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

بگو تو چه جاهایی رو دیدی که میگی صحنه نداشت!!!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد

به نقل از Saliva :
بگو تو چه جاهایی رو دیدی که میگی صحنه نداشت!!!

ای بابا... داشت ولی نه خیلی.... یعنی نشون نمیداد میداد؟! من از mbc دیدم شاید عربا سانسور کردن :D

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

فیلم یه راوی داره که همون ادوارد نورتون هستش . که داره ماجرای زندگیشو به صورت راوی گونه میگه ! این جوری شروع میشه که میگه یه کارمند شرکت خودروسازی ( یا بیمه ) ست و اینسامنیا داره و ۶ ماهه نمیتونه بخوابه و در واقع همش در حالت دیوانه کننده ی خواب و بیداره . میره پیش دکتر و دکتر بهش میگه که تو وضعتت خیلیم بد نیس فلان روز برو فلان جا که مال انجمن حمایت از سرطان چیزه ! و ببین که اونا وضعشون چیه تا بفهمی که اوضات بدم نیس . بعد این خودش رو بیمار جا میزنه ومیره میبینه که تو انجمن همه میشینن حرف دلشونو میزنن و بقیه بدون نظر دادن فقط گوش میدن و بعد دوتا دوتا میشن و همو بغل میکنن و از زندگیشون میگن و گریه میکنن . اینم اونجا که میره یهو میبینه که میتونه راحت حرف بزنه و گریه کنه => خالی میشه و میتونه که بخوابه . واسه همین میره تو کلی از این انجمن ها که مثلا مربوط به سرطان مغز و ریه و ... هسن عضو میشه ! بعد یه مدت میبینه که یه دختره ( مارلا سینگر) هم توی همه ی انجمنا میاد و میفهمه که اونم سالمه و با دروغ میاد و باز بی خوابیش شروع میشه ! چون دیدن اون که دروغگو باعث میشه که خودشم دیگه راحت نباشه و همش حواسش پرت مارلا میشه . واسه همین یه دفعه توی یه انجمن بهش میگه تو متقلبی و ...(مارلا میگه که چون هزینه اینجا کمتر از سینما رفتنه و قهوه ی مجانی هم داره من میام!!) و قرار میذارن که روزا رو تقسیم کنن که همو نبینن و ... .
( درحال نوشت ! : تعریف کردن این فیلم خیلی سخته !!! چون آدم دوست داره تک تک سکانس ها و دیالوگ هارو بگه چون همش واسه درک فیلم مهمه !! : d به هر حال سعی خودمو میکنم)

این نحوه آشناییش با مارلا سینگر . بعد نشون میده که ادوارد نورتون ( تا اینجا ما نمیدونیم اسم این کاراکتر چیه . مجبورم اسم بازیگر رو بگم. چون تو هر انجمن با یه اسم مستعار میرفته ) کلی با هوایما اینور و اونور میره و به قول خودش پروزای یه نفره داره . توی یکی از این پروازا صندلی کناریش تایلر داردن ( برد پیت) و نورتون کارتشو میگیره . )که در سکانس های جلوتر میبینیم که تایلر داردن واقعا یه آدم بی قید و بنده و هیچی واسش مانع نیس . در واقعا شخصیتش کاملا در تضاد چیزی هست که نورتون هس ولی نورتون عاشق کاراکتر تایلر میشه )
بعد که برمیکرده خونه میبینه خونه منفجر شده و همه چی رفته رو هوا و این میشه که زنگ میزنه به تایلر و شروع زندگیش با تایلره .

نهایت متوجه میشیم که تایلر ساخته ی ذهنه ادوارد بوده و در واقع شخصیتیه که ادوارد دوست داشته باشه و به نوعی شاید جراتشو نداشته .

بدتر از این نمیشد فایت کلاب رو شرح داد !

آها این خوبه ! از ویکی پدیا :

.در فیلم باشگاه مشت زنی شخصیتی وجود دارد به نام "تایلر داردن"-با بهترین بازی تمام عمر "براد پیت"-که اصلاً وجود خارجی ندارد اما به شدت وجود داخلی دارد!یعنی تک تک انسان‌های روی کره ی زمین یک تایلر داردن پنهان درون خود دارند که دیوید فینچر و تیمش آن را به عرصه ی تصویر وارد کرده‌اند.

۲.داستان با روایت اول شخص(با بازی درخشان ادوارد نورتون) بیان می‌شود.یک جوان کارمند بیمه با یک زندگی یک نفره ی ملال آور با دوستان یک نفره‌اش.او احتمالاً اصول اخلاقی خاصی دارد،سیگار نمی‌کشد و تمام دلخوشی اش به خرید کاناپه و میز ناهارخوری و این قسم خرج کردن‌های الکی است.او در زندگی اش شادی ندارد،دوست دختر یا همسری هم ندارد،اما به دلیل اصول اخلاقی خاصی که دارد نمی‌تواند کارهای دلخواهش را انجام دهد پس فقط یک راه باقی می‌ماند:فراخواندن "تایلر داردن" درون!

۳.شاید در تماشای دوم فیلم و با سرعت کند متوجه شوید که قبل از ظهور واقعی تایلر در هواپیما چهار جای دیگر هم به صورت یک عکس ظاهر می‌شود و می‌رود.این چهار موقعیت موقعیت‌هایی هستند که احتمال ظهور تایلر وجود دارد اما بنا به دلایلی راوی قصه از فراخواندنش امتناع می‌کند.این چهار موقعیت عبارتند از:در اداره و جلو دستگاه کپی،نزد دکتر،در مرکز دور همی بیماران سرطانی و بعد از گفتگو راوی با مارلا.

۴.شخصیت تایلر خیلی عجیب و پیچیده است حتی می‌توان یک مقاله یا کتاب درباره‌اش نوشت!اما این تایلر همان بی قید و بندی و آزادی را دارد که شخصیت اصلی فیلم خود را از ان محروم کرده است:روی سوپ ثروتمندان ادرار می‌کند،قطعات فیلم پورنو در بین فیلم‌ها جاسازی می‌کند،پسری که از درس خواندن امتناع کرده را با تهدید به قتل مجبور به درس خواندن می‌کند و شخصیت افراد را به پول و ماشین و محتویات درون کیفشان نمی‌داند و ...

۵.یکی از دلایلی که فیلم باشگاه مشت زنی خیلی به دل می‌نشیند جهان شمول بودن فیلم است.یعنی اصلا و ابدا برای وجود شخصیتی مثل "تایلر داردن" محدودیت جفرافیایی و حتی زمانی هم وجود ندارد.یکی از بزرگترین معضلات جامعه ی ما هم همین دوشخصیتی و حتی گاهی چند شخصیتی شدن انسان‌های جامعه است.

۶.اگر بخواهم در یک جمله جایگاه فیلم باشگاه مبارزه را در بین فیلم‌های فینچر تبیین کنم باید بگویم:باشگاه مبارزه بهترین فیلم دیوید فینچر است.

پ.ن : بهترین فیلمیه که تاحالا دیدم . دفعه ی دوم دیدنه این فیلم خیلی بیشتر از دفعه اولش حال میده ! واقعا سرپرایزت میکنه !

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

YOU DO NOT TALK ABOUT FIGHT CLUB

خواستار حذف تاپیک هستیم.

بی تشکر.

3ggerman

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از Black♦Death :
YOU DO NOT TALK ABOUT FIGHT CLUB

خواستار حذف تاپیک هستیم.

بی تشکر.
اوه ! قانون اول و دومو زیر پا گذاشتم ! من لایق اشد مجازاتم :D :-"

Mr.khaste

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 99
شهر
تهران

فیلمی بود که دیروز دیدم،ارزش یه بار دیدن داشت در کل بد نبود ولی با توجه به اینکه من قبل از فایت کلاب ، سِوِن رو از فینچر دیده بودم انتظار بیشتری ازش داشتم

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از Mr.khaste :
فیلمی بود که دیروز دیدم،ارزش یه بار دیدن داشت در کل بد نبود ولی با توجه به اینکه من قبل از فایت کلاب ، سِوِن رو از فینچر دیده بودم انتظار بیشتری ازش داشتم
بعید میدونم بیشتر از این بشه اهمیت نداد.

بالا