• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

الهه‌های ایران باستان با نام اساطیر غرب...

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
شــــــــــــــــــــــیراز
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...
برخلاف گفته های یونان و روم در ابتدا این ایرانیان بودند که برای خودشون الهه های مختلفی داشتند
اولین الهه باد بود که مادر تمام اساطیر دنیاست
باد روزی احساس می کنه آبستن شده و اهورا را باردار است
999 روز از بارداریش میگذشت اما هیچ نشانی از بارداری در وی دیده نمیشد
با خود اندیشید چگونه من آبستن گشته ام در حالی که جز من کسی در این جهان نیست که بخواهد ...
از همین شک نطفه ی اهریمن نیز تشکیل شد و پس از 10 روز هر دو به دنیا آمدند و سپس باد از بین رفت ( میگن اهریمن باد رو میکشه )
اهریمن ایندرا ( الهه خشم و قهر ) ، وایو ( الهه طوفان ) و خشاتریا ( الهه جنگ ) را بدنیا آورد
اما اهورا میترا (الهه مهر) ، آناهیتا ( الهه نگهبان آب و باران ) ، آذر ( الهه آتش ) ، ورهرام (الهه پیروزی ) ، مهراوه ( الهه پاکی ) ، آریامن ( الهه دوستی،پیوند و آرامش ) ، اشتاد (الهه راستی و درستی) ، ّبغ (الهه ای که خوشی و شادی را تقسیم می کند ) ، اوش بام (ایزدی که نماد پرتوی خورشید است) و آسمان (الهه روز بیست و هفتم ماه مهر) را بدنیا آورد
این فرزندان هر یک بر نقطه ای از جان فرمانروایی می کردند
اما فرزندان اهریمن در پی هر فرصتی سعی در از میان بردن آنها داشتند

اما اشاره شده که ایام نبات فرزند آناهیتا است و مهرداد نیز فرزند اوش بام است

این ها بخش کوچکی از نخستین الهه های جهان بودند

سخنان مردمان سرزمین های دگر حرف های دیگری ست اما حقیقت ...

منبع : الهه ها واساطیر ایران باستان

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
نقره‌ی کشوری المپیاد شیمی دوره ۲۴
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی (با ماینور شیمی)
اینستاگرام
پاسخ : الهه های ایران باستان با نام اساطیر غرب ...

اول حرفتون منبع میخواد. چون سومری ها و مصری ها قرن های بسیار قبل از این که چیزی به اسم ایران وجود داشته باشه خدایانشون رو داشتن. پس ما اولین نبودیم؛ به هیچ وجه!
بعدم به فرض که اول ما خدایان داشتیم؛ خدایان اون ها شباهتش با مال ما فوق العاده کمه.

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از Iman.Mage :
اول حرفتون منبع میخواد. چون سومری ها و مصری ها قرن های بسیار قبل از این که چیزی به اسم ایران وجود داشته باشه خدایانشون رو داشتن. پس ما اولین نبودیم؛ به هیچ وجه!
بعدم به فرض که اول ما خدایان داشتیم؛ خدایان اون ها شباهتش با مال ما فوق العاده کمه.
آقای مگه منبعش ذکر شد :|
در ثانی اگر به تاریخ الهه های ایران باستان مراجعه بفرمایید و فرزندان این ها را بنگرید خواهید دید که فرزندانشان شباهت های زیادی با الهه های روم و یونان دارند
درضمن خوبه خودت میدونی ایرانی ها تو خیلی چیزا اول بودن اما به ناحق بقیه اونا رو به اسم خودشون کردن
درضمن من کی گفتم الهه های اونا ماله ما هستن ؟؟؟؟؟؟؟؟ :O (حرف تو دهن آدم میذاره )
گفتم بیشتر الهه های اونا الهام گرفته از الهه های ما بودن
زود دیسلایک رو بردار وگرنه حسابتو میرسما (<

این کتاب کتاب خیلی فوق العاده ای هست که توی 6700 صفحه با منابع واقعی و داستانی کاملا اثبات کرده که اولین کایی که الهه داشتن ایرانی ها بودن
چیزی که من گفتم خیلی خیلی خلاصه ی داستانیه

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از White sea :
آقای مگه منبعش ذکر شد
در ثانی اگر به تاریخ الهه های باستان ایران مراجعه بفرمایید و فرزندان این ها را بنگرید خواهید دید که فرزندانشان همان الهه های روم و یونان می باشند
درضمن خوبه خودت میدونی ایرانی ها تو خیلی چیزا اول بودن اما به ناحق بقیه اونا رو به اسم خودشون کردن
زود دیسلایک رو بردار وگرنه حسابتو میرسما (<

کتابی که منبعش هست یه کتاب فوق العاده هس و 6700 صفحه هست
چیزی که من گفتم خیلی خلاصه هست اما تو این کتاب خیلی قشنگ اثبات کرده ایرانیان اولین کسانی بودن که الهه داشتند
چیزی که من از اون کتاب نقل کردم گزیده و جمع بندی داستانیشه اما نتیجه های واقعی این کتاب فوق العاده است

زئوس فرزند کرونوس بود! کرونوس تایتان بوده نه الهه و خدا! و مکان اونا آتلانتیس بوده نه ایران!

در مورد اینکه الهه ها و خدایان باستانی ایرانی چه نسبتی داشتند با ورژن یونانی ، مصری و بالکانی مطلاعه زیادی نداشتم ولی به طور قطع یقین دارم که زئوس فرزند خدایان ایرانی نیست! زئوس + پوسیدون و هیدس برادر بودن و از نسل کرونوس! اکثر خدایان دیگه هم حاصل ازدواج زئوس با خواهرش ( فکر کنم هیا بود اسمش) بوده! بعضا هم نیمه خدایانی بودن که زئوس اجازه داده بود به کوه المپ بیان!

پ.ن: میشه یه لینک از کتاب 6700 صفحه ای رو که گفتی بدی؟! یا اسم نویسنده و ایناش!

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از no one :
زئوس فرزند کرونوس بود! کرونوس تایتان بوده نه الهه و خدا! و مکان اونا آتلانتیس بوده نه ایران!

در مورد اینکه الهه ها و خدایان باستانی ایرانی چه نسبتی داشتند با ورژن یونانی ، مصری و بالکانی مطلاعه زیادی نداشتم ولی به طور قطع یقین دارم که زئوس فرزند خدایان ایرانی نیست! زئوس + پوسیدون و هیدس برادر بودن و از نسل کرونوس! اکثر خدایان دیگه هم حاصل ازدواج زئوس با خواهرش ( فکر کنم هیا بود اسمش) بوده! بعضا هم نیمه خدایانی بودن که زئوس اجازه داده بود به کوه المپ بیان!
بابا شماها چرا اینجوری هستین ؟؟؟؟؟
من کی گفتم الهه های اونا مال ما بودن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
گفتم الهه های اونا الهام گرفته از مال ما بودن
ینی مثلا اگه باد و اهورا و اهریمن نخستین الهه های ما بودن اونا هم به سبک خودشون خواستن کم نیارن و الهه ساختن

درضمن اگه میگید داستان زئوس رو خوندید میبینید که تو داستان زئوس آدم ها هم حضور دارن اما اگه داستان الهه باد رو بخونین میبینین که نسل ها بعد از الهه باد انسان پا بر روی کره زمین گذاشته
که خود انسان هم اول یه الهه بوده و وقتی از اهورا نافرمانی میکنه قدرت فرمانرواییش ازش گرفته میشه وبه زمین تبعید میشه
همچنین خود زئوس در جاهیی نقش اهریمن و جاهایی هم نقش اهورا داره در صورتی که تو تاریخ ایران باستان این ها از هم جدا هستن

در هر حال هر قومی با شرایط خودشون داستان هاییو ساختن
اما همگی از ایران باستان سرچشمه میگیرد
وووویییی ~X(

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از White sea :
بابا شماها چرا اینجوری هستین ؟؟؟؟؟
من کی گفتم الهه های اونا مال ما بودن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
گفتم الهه های اونا الهام گرفته از مال ما بودن
ینی مثلا اگه باد و اهورا و اهریمن نخستین الهه های ما بودن اونا هم به سبک خودشون خواستن کم نیارن و الهه ساختن

درضمن اگه میگید داستان زئوس رو خوندید میبینید که تو داستان کرونوس آدم ها هم حضور دارن اما اگه داستان الهه باد رو بخونین میبینین که نسل ها بعد از الهه باد انسان پا بر روی کره زمین گذاشته
که خود انسان هم اول یه الهه بوده و وقتی از اهورا نافرمانی میکنه قدرت فرمانرواییش ازش گرفته میشه وبه زمین تبعید میشه

در هر حال هر قومی با شرایط خودشون داستان هاییو ساختن
اما همگی از ایران باستان سرچشمه میگیرد
وووویییی ~X(

شما تو متن اولیه تون نوشته بودید خدایان یونان از خدایان ایرانی به وجود اومدن که ویرایش کردی!

اولا در زمان کرونوس انسان ها نبودن ! بعد خلقت زئوس، زئوس انسان ها رو خلق کرد! و پرستش انسان برای زئوس ، زئوس رو قوی تر می کرد!

در مورد اینکه زود تر اینا! اون زمان به هیچ عنوان تمدن های آتلانتیسی و یونانی و مصری و بالکانی در مورد ایران اصلا اطلاعی نداشتن! که بخوان از اونا ایده بردارن! و از لحاظ خداسازی چون در وجود انسان خداجویی وجود داره و پرستش جزوی از ذات انسان هست هر قومی سعی می کرد خدایانب برای خودشون بسازن!

در مورد ایران طبق گفته کتاب تاریخ 2500 ساله ایران و چند کتاب دیگه اولین رویارویی ایرانیان اصیل با خارجی ها ورود آریایی ها بود و بعدش جنگهای ماد بر علیه آشوری ها و بابلی ها! که در مورد ماد ها نمیشه حرفی زد چون خدا پرست بودن و پیامبر اونها زرتشت بوده! و بعد از اون که اولین مقابله ایرانی ها با یونانی ها و مصری در دوران هخامنشیان بوده که باز نمیشه دلیلی بر حرف شما باشه!

من هنوز منتظر لینک کتاب یا اسم نویسنده کتاب 6700 صفحه ای تون هستم!!

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

White Sea:
این کتاب کتاب خیلی فوق العاده ای هست که توی 6700 صفحه با منابع واقعی و داستانی کاملا اثبات کرده که اولین کایی که الهه داشتن ایرانی ها بودن

غیر ممکنه.

به این عکس دقت کنید. این عکس تصویر نقاشی شده‌ی ایزیس ، الهه‌ی مصری، بر دیوار رو نشون میده.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/55/%C3%84gyptischer_Maler_um_1360_v._Chr._001.jpg
نکته‌ی جالب اینه که این نقاشی 3373 سال پیش ( 1360 سال قبل از میلاد مسیح ) کشیده شده و اولین باری که داستان این الهه به وجود اومد حدود 5113 سال پیش (3100 سال قبل از میلاد مسیح) ـه . در حالی که کل تمدن ایران 2500 سالشه.
اون وقت شما میگی ایرانی ها اولین کسایی بودن که الهه داشتن؟!!

مصری ها چطور ممکنه از کسایی که هزاران سال بعد از خودشون اومدن الهام گرفته باشن؟!

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

خیلی ببخشید مگه قبل از ایرانی ها کسی تو ایران زندگی نمی کرده ؟؟؟؟؟؟
اتفاقا شواهدی هم هست که نشون میده وقتی آریایی ها وارد ایران شدن توی مناطقی با نقاشی هایی از الهه ها روبرو شدن
کشور ایران زمانی ایران شد که آریایی ها واردش شدن وگرنه قبل از اون هم خیلیا توش زندگی میکردن
هیچ اطلاع دقبقی از تاریخ تمدن ایران نیست
برای همین یه 2500 دادن دست شما همون تاریخ ورود آریایی ها هست
شما هم دلتون خوشه به این 2500
به نقل از no one :
شما تو متن اولیه تون نوشته بودید خدایان یونان از خدایان ایرانی به وجود اومدن که ویرایش کردی!

نه اینکه اونا از خدایان ایرانی بوجود اومدن
فرزندانی که الهه های ایرانی بوجود آوردن همون الهه های غربن
یعنی شباهتشون یکسانه ~X(
درضمن داستاناشون یکی نیست
یه سئوال الان شما این برداشتو کردین که من گفتم اینا همونا هستن ؟؟؟
نخیر فقط الهام گرفتن
مثلا اگه یه آقای یونانی که روزی به سرزمین ما سفر کرده بوده الهه ها رو دیده با خوشدش گفته خب چرا ما نداشته باشیم؟؟
برگشته و تو کشور خودش داستان هایی ساخته و توی اونا هر پدیده ای رو به یه الهه نسبت داده
دلیلی نداره یکی باشن ؟؟؟
وقتی میگم با هم یکسانن یعنی اگه ما الهه آب داشتیم اونا هم الهه آب دارن ولی با داستانی متفاوت

به نقل از no one :
من هنوز منتظر لینک کتاب یا اسم نویسنده کتاب 6700 صفحه ای تون هستم!!
باشه هیچ مشکلی نیست
ولی کتاب دست خودم نیست
امروز زنگ میزنم و از استادم می پرسم (;
دعوا که نداریم :)

amir saidi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
heli 1
شهر
tehran
دانشگاه

ميدوند من مطالعات خيلي وسيعي روي اسطوره شناسي داشتم و شما مثل اينكه از روي اين كتاب بد برداشت كرديد چون زماني كه مايا ها خدا داشته اند حتي مصر و يونان و روم هم نبودند چه برسه به ما بعد هم افتخار تمدن ايران در زمان اريايي ها به يكتا پرستي هست لطفا خرابش نكنيد

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

@ ʃҊдʐ₤ :
ببین اصل همون داستانشونه. الهه‌ی آب داشته باشیم اونا هم داشته باشن ! این که دلیل نمیشه. بعدشم اگه کسی الهام گرفته باشه ما از اونا الهام گرفتیم. اگه میخوای خلاف این رو بگی باید سند تاریخی رو کنی که نقاشی ها و مجسمه های الهه های ایرانی مال چند سال پیشه. ما که هرچی سرچ کردیم سندی از الهه های قبل از آریایی ها ندیدم.
مطمئن باش قدمتش به قدمت خدایان و الهه های مصری نمی رسه.

هیچ اطلاع دقبقی از تاریخ تمدن ایران نیست
پس چرا راجع به چیزی صحبت میکنی که اطلاع دقیقی ازش نیست؟! میای ادعای بزرگی میکنی که اولین کسایی که الهه داشتن ایرانی‌(!) باشن؛ بعد میگی اصلا هیچی راجع به اون ایرانیا نمیدونی. جالبه.

به هر حال، بین النهرین اولین تمدن بشری شناخته شده‌است که خدایان و الهه های خودش رو داشت. بین النهرین شامل سومری ها، بابلی ها، اکد ها و ... میشه که اسطوره های معروفی مثل مردوک داشتن.
اما اگر دنبال خدایان قبل از ظهور تمدن ها می گردی کار بیهوده‌ایه، چون حتی غار نشین ها هم خدایان و الهه ها رو داشتن.

مثلا اگه یه آقای یونانی که روزی به سرزمین ما سفر کرده بوده الهه ها رو دیده با خوشدش گفته خب چرا ما نداشته باشیم؟؟
شما گویا اصلا از اسطوره شناسی اطلاعی نداری. خدایان و الهه ها که صندلی و مبل نبودن که یکی بره یه جا خوشش بیاد بیاردش.

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

اسم کتاب الهه ها و اساطیر ایران باستان
نویسنده :محمد روشن ضمیر ( که هم اکنون در قید حیات نمی باشند )
نوع کتاب : 9جلدی
به نقل از amir saidi :
بعد هم افتخار تمدن ايران در زمان اريايي ها به يكتا پرستي هست لطفا خرابش نكنيد
خوبه دارین میگین زمان آریایی نه قبلش
به نقل از Iman.Mage :
@ ʃҊдʐ₤ :
شما گویا اصلا از اسطوره شناسی اطلاعی نداری. خدایان و الهه ها که صندلی و مبل نبودن که یکی بره یه جا خوشش بیاد بیاردش.
عذر میخوام شما برو همون شیمی رو بچسب
بنده برای مثال گفتم
مسلما اگه اون آقای یونانی اومده سرزمین ما داستان رو شنیده نه اینکه دیده
من اسم منبع رو گفتم
دیگه بقیش با خودتونه :-??

khashayarfn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر - علوم تصمیم و دانش

به نقل از Iman.Mage :
غیر ممکنه.

به این عکس دقت کنید. این عکس تصویر نقاشی شده‌ی ایزیس ، الهه‌ی مصری، بر دیوار رو نشون میده.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/55/%C3%84gyptischer_Maler_um_1360_v._Chr._001.jpg
نکته‌ی جالب اینه که این نقاشی 3373 سال پیش ( 1360 سال قبل از میلاد مسیح ) کشیده شده و اولین باری که داستان این الهه به وجود اومد حدود 5113 سال پیش (3100 سال قبل از میلاد مسیح) ـه . در حالی که کل تمدن ایران 2500 سالشه.
اون وقت شما میگی ایرانی ها اولین کسایی بودن که الهه داشتن؟!!

مصری ها چطور ممکنه از کسایی که هزاران سال بعد از خودشون اومدن الهام گرفته باشن؟!

آقا کی گفته تمدن ایران 2500 ساله؟!! من تا 7500 سال پیش رو توی کتابا خوندم! حالا فردا میام پستو ویرایش میکنم کامل میکنم!

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از khashayarfn :
آقا کی گفته تمدن ایران 2500 ساله؟!! من تا 7500 سال پیش رو توی کتابا خوندم! حالا فردا میام پستو ویرایش میکنم کامل میکنم!
دست شما درد نکنه
بالاخره یکی به داد ما رسید :-"

maloos

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
frz
شهر
yazd
دانشگاه
sadooghi yazd

حق با ʃҊдʐ₤ هست
منم این کتاب رو خوندم
البته یه چیزایی باید اضافه بر اون بگم
اون آقایی که عکس و نقاشی خواسته بود باید خدمتشون بگم که این کتاب پر از عکس و نقاشیه وگرنه 6700 ص نمیشد
اونی هم که گفته بود تاریخ تمدن ایران 2500 هست باید بگم که بنده در جایی رقم 9000 رو هم خوندم
این قوم مایا هم باز یه فرضیه است که میگه قدیمی ترین نسل زمین هستن
ا
الان یه سئوال از ʃҊдʐ₤ : این کتاب رو از کجا گیر آوردی ؟؟؟؟؟
این کتاب خیلی خیلی نایابه
و اگه بدونی به خاطر درخواست هایی که از سمت نویسنده های دیگه از وزارت ارشاد بخاطر حفظ آرامش !!!! شد دیگه خیلی وقته که چاپ نمیشه

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

به نقل از maloos :
حق با ʃҊдʐ₤ هست
و اگه بدونی به خاطر درخواست هایی که از سمت نویسنده های دیگه از وزارت ارشاد بخاطر حفظ آرامش !!!! شد دیگه خیلی وقته که چاپ نمیشه
حالا بماند :-"

amir saidi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
heli 1
شهر
tehran
دانشگاه

مايا ها فرضيه نيست كاملا درسته البته تاريخ همش فرضيه است ولي من پرسيدم از يك نفر كه نويسنده ي كتاب هاي معروفي هست و استاد دانشكده ي تاريخ دانشگاه تهران ست و گفته اين موضوع خيلي قطعي نيست و براي همينهم چند سال نه توي ايران ونه توي خارج اين موضوع مطرح ميشه

• شروع کننده موضوع

Elnaz1

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
عشق است دامپزشکی...

دقیقا به همین خاطره هست که دیگه این کتاب چاپ نمیشه (;

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

به نقل از maloos :
حق با ʃҊдʐ₤ هست
منم این کتاب رو خوندم
البته یه چیزایی باید اضافه بر اون بگم
اون آقایی که عکس و نقاشی خواسته بود باید خدمتشون بگم که این کتاب پر از عکس و نقاشیه وگرنه 6700 ص نمیشد
اونی هم که گفته بود تاریخ تمدن ایران 2500 هست باید بگم که بنده در جایی رقم 9000 رو هم خوندم
این قوم مایا هم باز یه فرضیه است که میگه قدیمی ترین نسل زمین هستن
ا
اینی که در جایی چه رقمی رو خوندید رو نمیدونم. اصلا مهم نیست. مهم اون چیزیه که مستدلل باشه. بعدشم تمدن منظورمه ها نرید غارنشین بیارید برام.

اگر هم کتاب پر از عکس و نقاشیه یه نقاشی برام مثال بزنید که مال قبل از اساطیر مصر و بین النهرین باشه.

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

خوب بچه ها اگه میشه به این نکته دقّت کنین که ما باهم مشکلی نداریم واگه مسئله ای بررسی میشه ،صرفا" بررسی میشه تابه یه نتیجه برسه نه اینکه بحث ـای تعصبی بدون سرانجام انجام شه درموردش .
با نام اساطیر غرب توی عنوان تاپیک به چشم میزنه ،امّا این ـاروکه غربی ها ازمانگرفتن ،گرفتن ؟
ضمنا" تاریخ تمدن ایران هم 2500 نیست دوستان .

Iman.Mage

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب 1
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

و یه نکته‌ی دیگه:

الناز:
بنده برای مثال گفتم
مسلما اگه اون آقای یونانی اومده سرزمین ما داستان رو شنیده نه اینکه دیده
من اسم منبع رو گفتم
دیگه بقیش با خودتونه
الناز:

میگم که؛ شما راجع به اسطوره شناسی اطلاع خاصی نداری. فکر کردی همینطوری یکی رفته خوشش اومده گفته بیا ما هم داشته باشیم؟! اساطیر و خدایان و الهه ها باور های مهم و اصلی مردم رو نشون میدن. مگه اعتقادات اصلی مردم به این راحتی عوض میشه که بری یه جا یه چیزی ببینی خوشت بیاد؟! بعدشم یهو مثلا همه‌ی مردم مصر میان باور میکنن لابد؟!

بالا