• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

قسمـت‌های جالـبِ کتـاب‌ها

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد
پاسخ : قسمـت‌های جالـب از کتـاب‌های موردعلاقـه‌تون

((....مثلا پارسا به مهتاب میگفت که شنیدن صدای او رو دوست داره میگفت وقتی مهتاب حرف میزنه به صدای او گوش میده نه به حرف های او.

میگفت دوست داره ساعت ها محضِ صدای مهتاب رو بشنوه و اصلا براش اهمیتی نداره که صدای او حاوی چه کلماتیه.حتی میگفت حاضره

مهتاب هزار بار به او بگه برو گم شو! تا بتونه با لذت تمام هزاران بار صداهای "ب" و "ر" و "ش" را بات طنین و صوت ولحن وتن تکلم مهتاب

بشنوه.... ))

از کتاب روی ماه خداوند را ببوس نوشته مصطفی مستور

G.MM

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
University of Paris-Saclay
رشته دانشگاه
Integrative Biology and Animal Physiology
تلگرام
اینستاگرام

بعضی از مردم عقیده دارند که فقط خدا حق دارد جان آدم ها را بگیرد
مگر در شرایط فوق العاده خاص.دیگران،مثل قبشه ای ها معتقدند که همه ی زندگی ها مقدس است و زندان بدترین مجازاتی که ممکن است انسان آن را به دیگری تحمیل کند

جلاد لاغر - دارن شان

Mahshid.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشکی شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی

# و حالا، یعنی اول اوت ۱۹۷۹ نشسته‌م اینجا و گوشم رو چسبوندم به گذشته، انگار که گذشته دیوار خونه‌ای باشه که داره ویران میشه.

# من منتظرم و مهم نیست که وقتی آدم منتظر چیزی یا کسیه، وقتش رو چطور می‌گذرونه. چون به هرحال آدم همیشه منتظر چیزی یا کسی ـه.

پس باد همه چیز را با خود نخواهد برد، براتیگان

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

+عقل زمانی به سراغ انسان می‌آید که دیگر کاری از پیش نمی‌برد...
+فلورنتینو از همان اوایل جوانی با احتیاط از پله ها بالا و پایین میرفت زیرا عقیده داشت که پیری با کوچک ترین سقوط آغاز میشود و مرگ هم به دنبال دومین سقوط اتفاق می افتد...
+عشق بازی معنوی را از کمر به بالا انجام میدهند و عشق بازی عملی را از کمر به پایین...
+تنها در صورتی در لحظه مرگ افسوس خواهم خورد که مرگم به خاطر عشق نباشد..
+این زندگی است که حد و حدودی ندارد.نه مرگ...

عشق سال های وبا-گابریل گارسیا مارکز

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام

-نمی شود بی گدار به آب زد.این اولین چیزی است که یک گلادیاتور یاد می گیرد،وگرنه اصلا زنده نمی ماند تا چیز دیگری یاد بگیرد.

/سرزمین تازه کشف شده/جان کریستوفر/

big_bang

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـا(') امیــ(')
شهر
نجف آباد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
اقتصاد

زندگی تو در اختیار خودت است.مهم نیست که الان در کجا هستی و چه بر سر زندگی ات آمده است.تو میتوانی آگاهانه افکار خودت را انتخاب و زندگی ات را متحول کنی.وضعیتی به نام یأس وجود ندارد.تک تک موقعیت های زندگی ات میتواند دگرگون گردد! :)
راز / راندا برن

e.razi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

مرگ خيلي آسان ميتواند به سراغ من بيايد؛اما من تا ميتوانم زندگي كنم نبايد به پيشواز مرگ بروم.البته اگر يك وقت ناچار با مرگ روبرو شدم كه ميشوم_مهم نيست؛مهم اين است كه زندگي يا مرگ من،چه اثري در زندگي ديگران داشته باشد...
داستان ماهي سياه كوچولو-قصه هاي بهرنگ.اثر صمد بهرنگي

kosar2

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شاهرود
مدال المپیاد
سال بعد ایشاا...
رشته دانشگاه
اگه خدا به خواهد اقتصاد.

در آن طلا که محک طلب کند شک است.
کتاب بار دیگر شهری که دوست میداشتم اثر نادر ابراهیمی

skyfullofstars

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمان

کی فکر میکرد پیرمرد این همه خون در رگ هایش داشت؟
از کتاب جنایت در کیسمس اثر آگاتا کریستی-جمله هم از مکبثه

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

دیروز یک اسقف برای ما سخنرانی کرد. فکر می کنید چه گفت؟
او گفت: "حکیمانه ترین جمله ای که انجیل به ما یاد داده این است که فقرا همیشه در کنارمان هستند. چرا؟ به خاطر اینکه مشمول خیرخواهی ما قرار گیرند."
می بینید؟! انگار فقرا هم جزو حیواناتِ اهلی مفید هستند. اگر من یک خانم مودب نبودم، بعد از مراسم به دنبالش میرفتم و هرچه از دهانم درمی آمد بارش می کردم.

بابالنگ دراز - جین وبستر

nimche

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
مدال طلای بیست و ششمین دوره‌ی المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری و زبان و ادبی

«روزی بالاخره موضوع رو برایم توضیح داد. یک روز تابستانی بود و کنار جویباری در ته دره نشسته بودیم. چیزی که سرانجام از حرفهایش دستگیرم شد این بود که در شکم مادرها موتوری جا دارد و پدرها هم هندلی دارند که این موتور را به کار می اندازد. وقتی که موتور به کار افتاد آن قدر کار میکند تا بچه ای درست کند. این توضیح خیلی از چیزهایی را که پیش از این نمیفهمیدم برایم روشن کرد. مثلا فهمیدم که چرا پدرها لازمند و چرا مادرم روی سینه اش سپر داشت و پدرم سپر نداشت. مادرم تقریبا به اندازه ی یک لوکوموتیو برایم جاذبه پیدا کر. مدتها در خانه میپلکیدم و افسوس میخوردم که چرا دختر نشدم تا موتور و سپر داشتهباشم و به جای آن مثل پدرم فقط هندلی ناچیز و مفنگی دارم...»

بینظیر طرز فکر و لحن یک پسربچه ی چارساله رو که مامانش طرز تولید مثل رو براش توضیح داده انعکاس داده.
از کتاب "عقده ی ادیپ من" نوشته ی "فرانک اکانر"

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

[ کویر - دکتر علی شریعتی ]

هیچ گاه چشمم جز این مانتوی خرمایی رنگ سربی را بر تن او ندید . او به اندازه ای پر از «وجود» و مملوء از «بودن» بود؛ چنان حضوری نیرومند و پر داشت که تنها یک نگاه بسیار عامیانه و چشمانی کودن و ابله می توانست در حضور او ، متوجه کفش و جوراب و رنگ پیرهن و دامنش باشد و چشم های من ، تا این اندازه بی شعور نبود و ... یا او چنان بود که خویشتن را بیش تر از آن می یافت که با آرایه ها و پیرایه ها ، خود را جبران کند و زیباتر از آن که با رنگ ها و طرح ها بیاراید ، و چندان به خود ایمان داشت که در اندیشه ی آن نبود تا خود را در پارچه های رنگین و رنگارنگ کتمان نماید . او از هر چه بود و هر چه داشت ، خجل نبود .
او نه تنها این وسوسه ها را نداشت،که گویی در این عالم هیچ وسوه ای او را پریشان و نا آرام نمی ساخت. آرامش و ایمان و اعتماد ، چنان در عمق وجودش حلول کرده بود و در آن پخته شده بود که حتی کمترین موج شعفی ، یاد خاطره ای ، تکان خفیف آرزویی ، ورزش نرم نسیم تخیلی ، بر پنهانی ترین پرده های روحش موج نمی انداخت.

- هدفم از نوشتن این قسمت ، و چیزی که باعث شد بنویسمش ، فقط و فقط این دختر بود که نویسنده وصفش کرده . این دختر ، نوک قله ای واستاده که من در آرزوی رسیدن بهشم .

skyfullofstars

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمان

هرکول پو آرو جواب داد:
من از دیوانگی نمی ترسم . هوشیاری است که مرا می ترساند .
از کتاب جنایت در کریسمس

hamidreza96

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
× هاشمی نژاد II
شهر
× مشهد
مدال المپیاد
× نوچ ، جوونیام میخواستم برم شیمی پشیمون شدم
دانشگاه
× هرجا خدا بخواد

کتاب سینوهه ، کتابی که 1500 سال قبل از میلاد نوشته شده :

".... ممکن است که لباس و زبان و رسوم و آداب و معنقدات مردم عوض شود ولی حماقت آنها عوض نخواهد شد .."

مصداقشو توی تاپیک سیاسی الان به راحتی میتونید پیدا کنید :)

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

[ نمایشنامه هملت ... شکسپیر ]

هملت اگر درستکار و زیبا باشی بین درستکاری و زیبایی ات نباید رابطه ای باشد.

اُفیلیا والاحضرت آیا برای زیبایی مونسی بهتر از درستکاری میتوان یافت ؟

هملت بله . چون قدرت زیبایی به زودی ماهیت درستکاری را تغیر میدهد و به غلتبان تبدیل میکند ؛ درحالی که درستکاری نمیتواند زیبایی را

همانند خویش سازد .
شاید این موضوع گاهی حالت متضادی را نشان دهد ولی مرور زمان آن را به اثبات رسانده است.

هملت اگر چون یخ پاک و چون برف خالص باشی از افترا ایمن نیستی..

Silenaaaaa

Sillenor
نام مرکز سمپاد
دبیرستان‌ فرزانگان ۱
شهر
مش‍‌هد
سال فارغ التحصیلی
95
«ممکن است کسی پیدا شود که ۵۶۹۸ بار پشت‌سرهم شیر بیاورد و با خودش فکر کند که آدمی استثنائی است، در صورتی که واقعاً این طور نیست چون از طرف دیگر میلیون‌ها آدم دیگر هستند که ۵۶۹۸ بار شیر نیاورده‌اند.» صفحه‌ء 259.

ماجرای عجیب سگی در شب|نوشتهٔ مارک‌هادون|انتشارات افق

skyfullofstars

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرمان

رون:حالا چرا عـــــنکبوت ها؟نمیشد بگه مثلا پروانه ها را دنبال کنیم؟
هری:نترس رون زود باش . مگه نشنیدی چی گفت . ما باید هاگرید را نجات بدهیم .
رون:ولی این راه که میرود به طرف جنگل سیاه
هری پاتر . جلد دوم

N-firoozeh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو
شهر
شیراز

چرا ما کور شدیم.نمی دانم شاید روزی سر در بیاوریم.می خواهی بگویم بدانی چه فکری می کنم.بگو.فکر نمی کنم که کور شدیم ما کور هستیم کوری که میبیند کورهایی که می توانند ببینند اما نمی بینند.
+کوری..خوزه ساراماگو

ShiNinG

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
مشهد

[ کافه پیانو - فرهاد جعفری ]

راست می گفت. به چیزی که عادت می کنم؛ محال ممکن است عوضش کنم و دلم می خواهد تمام عمر باهام باشد. یعنی طوری ست که گاهی وقت ها که شده عروسک رنگ و رو رفته ی بی دست و پایی را دیده ام گذاشته اند کنار خیابان؛ دلم خواسته برش دارم و ببرم به صاحبش نشانش بدهم. و از وجود بی وجود نامردش بپرسم وقتی عروسکش نو بوده و هنوز یک چشمش نیفتاده بوده؛ باز هم حاضر بوده بگذاردش کنار خیابان؟
آن وقت - در حالی که هاج و واج مانده و نمیداند چیزی را که دارد میبیند یا میشنود باید باورکند یا نه و دارد یک طور مخصوصی بهم نگاه میکند - دستش را بگیرم بدهم بالا و عروسک را بگذارم زیر بغلش و بهش بگویم نذار کنار خیابون که یکی لگدش کنه. یا ماشینا روش گل بپاشن. یا وسط یه خروار زباله، فقط دستش بیرون زده باشه؛ انگار که داره از کسی کمک میخاد. چون به خاطرش تنبیه میشی... تو خونه یه چشم عروسک دارم .که اگه کارش بذاری؛درست میشه مث روز اولش... خوب نیس آدم با عروسکش جوری رفتار کنه که انگار فقط یه عروسکه... ان قدر ساده نباش و با خودت فکر نکن عروسکا چون عروسکن؛ دل ندارن و نمیتونن نفرینت کنن... از قضا، آه شون خیلی ام دامنگیره.

fateme.RMA

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی

از همان تاريخ انديشه هاي شخصي من آغاز شد، با سروصداهاي آزادي، قرار از مدرسه و معاشرت با افراد بزرگتر از خودم، كه غالب اوقات اين معاشرت هاي باعث غصه ي مادرم مي شد، مرا كمي هوشيار ساخت،‌و غالب اوقات درباره ي همه چيز از خود ميپرسيدم زيرا فكر و سليقه ي من به كلي مخالف با نحوه ي زندگي و افكار پدرم بود. گمان ميكنم استعدادي كه در سخنراني دشتم و ميتوانستم با خطابه ها توجه جمعي را به سوي خود جلب نمايم،‌در پيشرفت اين افكار تاثير بسزايي داشت... از همان دوران كودكي براي خودم يك آقا بودم كه در عين حال كه شاگرد مدرسه خوبي بودم، خوب هم كار ميكردم، اما همه كس نميتوانست با من كنار بيايد...

نبرد من،‌ آدولف هيتلر

بالا