• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شایعه

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست
پاسخ : شایعه

من فقط یه بار یه حرفی از دوستم که ظاهرا شایعه بوده رو پخش کردم و مشکلاتی برام اتفاق افتاد.
خیلی خجالت داشت.
برای خودم متاسف شدم. :|

Hmd

کاربر فعال
شهر
تهران

ما یه معلم اجتماعی داشتیم سال اول.درمورد همین شایعه و این جور چیزا صحبت می کرد.می گفت اصلا یه سری فنای مغالطه وجود داره ک می تونه خیلی کسارو گول زد.مثلا خیلی از این تبلیغاتا توشون پر مغالطس.مثلا طرف تو طبلیغاتش میگه اجناس را با 70% تخفیف خریداری کنید.وقتی میری اونجا یه جنس بوده با این ویژگی که تموم شده.تو ام گول خوردی.با همین فنای مغالطه که کلی اصول داره می شه یه شایعه توپل درست کرد.نمونش تو کلاسمون معلمه گفت کلاستون باید یه شایعه ای رو تو مدرسه رابندازه.کلی ام ازاین اصول مغالطه می شد توش استفاده کرد (;

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

ن شایعه خیلی بده !
ینی ی چیزی میگم من ، ی چیزی میشنوی شما !
من خودم عینا دیدم کسی ک ب خاطر همین شایعه زندگی براش سخت شده ب خدا !!!
:-< :-<

بهار1998

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان...استان بوشهر...
مدال المپیاد
ایشالابعدها..

خوب وقتی مایه چیزی رومیشنویم ودیگران وبه اون مطلب اگاه میکنیم خوبه شاییعه به نظرمن به یه موضوع دروغ که بهش بال وپرداده باشی میگن اگه شایعه رواین درنظربگیریم مسلماچیزجالبی نیست.گاهی اوقات حسادت باعث میشه که نسبت به افراددیگه شایعه پخش کنیم

mohandes leily

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 و 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
ikiu
رشته دانشگاه
فیزیک
اینستاگرام

ولی خدایی ما یه مردمی داریم که وقتی یه چیز الکی شایعه میشه به جا اینکه جلوشو بگیرن بیشتر بهش دامن می زنن اگه بد میگم بگید بد میگم!!!
مثلا همین گرونی های اخیر
اره تحریم و این حرفا به جای خود ولی اگه مردم هی جو نمی دادن شاید الان اوضاعمون خیلی بهتر از اینا بود!!!

SHAMIM.J

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
ع پ گلستان
رشته دانشگاه
نرسینگ

ی بار دبیرزبانمون دیر اومد شایعه کردیم رفته مسافرت ازاون به بعد هردبیری دیر میومد میگفتیم فلانی رفته مسافرت 2دیقه بعدش پیداش میشد!!!بعدکه دیدیم هرجلسه دبیرزبان دیرمیاد فهمیدیم که از یه مدرسه دیگه میاد طول میکشه!(خب اول سال بود دیگه!!)

reyhane.kh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دیبرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
برنز المپیاد نجوم و اخترفیزیک
دانشگاه
دانشگاه شریف
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

شایعـه معمولا چیزیه که عجیبه،

مردم هم از شنیدنش هیجان زده میشن هم از گفتنش به یکی دیگه!

واسه همین انقد توسعه پیدا میکنه!:D

hilla 2013

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 ناحیه 4
شهر
تبریز
دانشگاه
همین تبریز خودمون البته علو
رشته دانشگاه
پزشکی

پدر شایعه و شایعه ساز بسوزه که بلاها آورده سرم ~X(

IIلالاII

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتی
شهر
سنندج
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
برق

حالا مسئله ی دیگه ای هست : این روزها انقدر تو هر موردی شایعه زیاد شده دیگه خبر اگه درست و منبع معتبری هم باشه ادم فکر میکنه شایعه است !! :))
این روزای انتخاباتی و همیشه تو فوتبال،شایعه های حسابی ای میشه... ;))

پریسا@

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران

به نظر من شایعه هر جوریش بده ....چه طنز وشوخی =)) چه جدی و دردسر ساز :O چه برای یه نفر :-ss چه برای یه گروه X-( :-s {-8چه به

هدف خوب ;)) چه به دلیل خباثت B-) ........

امیدوارم قیمتی زندگی کنیم نه به هر قیمتی زندگی کنیم!!!!(میدونم این جمله قدیمیه اما مرتبطه!!!!!) ;))

RREEZZAA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
شایعات

سلام دوستان h-:
باتوجه به اینکه شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر میشه
حالا دلیلشم گاهی تعصبه ، بعضی وقتا قصد و غرضه یا از روی تفرقه افکنی و یا عوامل دیگه،
بهمون دلیل این تاپیک رو زدم که راجع به شایعات منتشر شده بحث کنیم . :>

اولین شایعه:

متن شایعه

"�� زرتشت چه گفت و چه کرد؟ زرتشت عصا به آب نزد تا رود نیل را بشکافد. زرتشت مردگان را زنده نمی کرد. زرتشت دینش را با شمشیر گسترش نداد و وعده بهشت و حوری نداد. زرتشت دستور کشتن مخالف را نداد. زرتشت کسی را به خاطر دینش کوچک و مرتد و نجس و کافر نشمرد. ✅ زرتشت تنها شعله آتش را برافروخت و یک چراغ را روشن کرد تا جلوی پایت را ببینی و راه را پیدا کنی و کوتاه ترین و بزرگ ترین درس را به همه داد: اندیشه نیک، گفتار نیک،️کردار نیک.️ �� ششم فروردین ماه، زادروز زرتشت پیامبر ایران فرخنده باد."

پاسخ شایعه

1. مستندی از زندگی و روش تبلیغ زرتشت در دست نیست ، لذا مواردی که در متن ذکر شده قابل اعتنا نمی باشد .

2. پیامبران مامور ابلاغ و اجرای فرمانهای الهی بوده اند و رفتارهای سلیقه ای و شخصی در باب دین انجام نمی دادند .
لذا قیاس کنایی انجام شده در میان انبیایی که همگی اهداف و ماموریت مشابهی داشته اند ، صرفا تلاشی باطل برای تخریب ایشان است .
www.gharaati.ir/show.php?page=books&book=4&pages=50

3. حكمت اعطاى معجزه اقتضاء می كند كه به همه پیامبران معجزه اعطا شود و نویسنده بدون توجه به این مطلب ، جایگاه زرتشت را زیر سوال برده است !
http://www.porseman.org/q/show.aspx?id=38237

4. اسلام با شمشیر گسترش نیافت بلکه به دلیل مطابقت تعالیم آن و سیره بزرگانش با فطرت انسانها به سرعت مقبول ملتها شد . چرا که اگر قدرت شمشیر موجب گسترش یک آیین می شد هم اکنون ایرانیان بر آیین مغولان بودند !
http://www.soalcity.ir/node/663

5. در آیین زرتشت نیز وصف بهشت و ویژگیهای آن آمده است و اختصاص به اسلام ندارد .
http://www.tahoor.com/fa/Article/View/19458

6. خداوند دفاع از جان ، مال ، نوامیس و ارزشهای مسلمین و مظلومین را واجب نموده است و چنانکه می دانیم هیچگاه پیامبر (ص) و امامان (ع) آغاز کننده جنگی نبوده اند .
http://www.rasekhoon.net/article/show/64935

7. ادعای نویسنده در کشتن مخالف کذب محض است ، چرا که در اسلام مدارا و صلح با مخالفین و سخن گفتن همراه با نرمی و منطق با ایشان سفارش شده است و حکم قتال در مقام دفاع ودر شرایط خاصی می باشد .
http://www.pasokhgoo.ir/node/83729

حق جو و حق طلب باشیم

سمپادیای عزیز اگه مطلبی دارید که احتمال میدید شایعه باشه یا پاسخی برای شایعه دارید حتما تو این تاپیک منتشر کنید تابررسی بشه <D=

صَواع: با تاپيك مشابه تركيب شد.

hamed.yas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد1
شهر
مشد
سال فارغ التحصیلی
1345
مدال المپیاد
مدال تو مشتم بود.از چنگم درآور
رشته دانشگاه
پزشک. دکتر. طبیب
پاسخ : مدعیان آریایی نما :-"

خیلی خیلی خیلی خیلی ممنون از این تاپیک.

خیلی از سازندگان این پیام ها صرفا از روی تنفری که از یک قومیت خاص دارن و تعصبی که روی اصالت نژاد خودشون ( آریایی؛ حیف آریایی که .... ) دارن این پیام ها رو میسازن.

که خب یکم منطقی نگاه کنیم چیزی نیستن جز نوشته های بی منبعی که صرف باب میل خودشون نوشتن.

بعد جالب اینجاست که زرتشت هم پیامبر خدا بود.معلوم نی هدف چی بوده ؟؟؟ ( خود درگیری مثن )
بعد تا اونجایی که من یادم میاد کوروش اجازه میداد که هر دینی در امپراطوری پارس به جز اهریمن پرستی آزاد باشه.که خب اینجور میبینیم که مدعیان آریایی بودن میان و توهین یا هر چیز دیگه ای که تکذیب کننده سایر ادیان هستن پخش میکنن.

بالا