• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

نظر شما راجع به وجود حجاب

• اجباری باشد و همه مستلزم رعایت کردن آن باشند

رای‌ها: 68 17.3%
  • اجباری نباشد ولی افراد علاقه مند حجاب داشته باشند

رای‌ها: 314 79.9%
  • اصلا حجاب نباشد

رای‌ها: 11 2.8%

• رای‌دهندگان
    393
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی
پاسخ : حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

به نقل از اخوی! :
سلام
بحث هایی که می کنید, گیس و گیس کشیه, یقه پاره کردنه, هیجانیه, توهین داره, بحث ها شخصی شده, سیاسی شده,...
بابا صدبار گفتم بحث از اجبار یا آزادی حجاب عبثه,
الان شما به این رسیدی که حجاب اجباری درسته, با میلیون ها نفری که بد حجابن می خوای بجنگی? تیربارونشون کنی? جریمشون کنی? چیکار می تونی بکنی? آخرش یک نافرمانی مدنی شکل بگیره هرج و مرج بشه?
اگر شدنی بود که اینکار رو می کردن
الان اگر کسی بی حجاب بی حجاب تو خیابون نمیره به خاطر پلیسه!? شاید کمیش, ولی چون این آدم بالاخره یکجایی می خواد بره, اداره, دانشگاه, مدرسه, موسسه,...بی حجاب قبولش نمی کنن , کتکشم نمی زنن, این سیاست تنبیهیه برای اجبار حجاب.
روش خوبی هم هست, و بسیار بیشتر از گشت ارشاد جواب میده
دولت باید این رو گسترش بده و از ارایه خدمات به افرادی که ظاهر زننده دارن خود داری کنه.
از دیگر علت هایی که فرد کلا بی حجاب بیرون نمیاد عرف اون جامعه است.
الان شما اونجوری که تو کرج آزادی داری, تو قم نداری, چون مردم خودشون انگشت نمات می کنن.
کل بحث اجبار حجاب در همین حده بزرگش کردین.
شما می تونین بی حجاب برین تو خیابون ولی واکنش شدید مردم را خواهید داشت. این شما رو آزار میده,
تمام کارهایی هم که داره میشه علیه حکومت نیست که مثلا قانون بذاره حجاب آزاد.
بلکه دنبال این هستند عرف جامعه رو تخریب کنند, در حد نازلی از پوشش بیارن پایین
مانکن ها این کار رو می کنن. میرن تو وسط مردم تا عرف شکنی کنن,
گشت ارشاد برای مبارزه با این افراده
به شخصه از ظاهر توهین آمیز اونها بسیار منزجرم, علاقه زیادی به تنبیه آنها به اشد مجازات دارم. چون آنها اساس اعتقاد و هویت ما را نشانه رفته امد و کماندوهای جنگ نرم هستند. باید پدرشان را در بیاوریم.
خطر مانکن ها مثل خطر تکاورهاییه که یک نفره یک تاسسیات را تخریب می کردند.
خدا لعنت کند مانکن های فرهنگ کش را.
دقیقا مشکل از عرف و فرهنگه ! فرهنگ احترام به عقاید دیگران و اینکه هر کسی با هر عقایدی رو محترم بدونیم و مستبد نباشیم و کسی رو مجبور به عملی کردن باور های خودمون نکنیم !
اجبار اجتماعی همین که اهانت و توهین و واکنش های غیر اخلاقی باشه با اجباری که قانون ایجاد کنه تفاوت زیادی نداره و به همون اندازه بده و باعث انزجار فرد از مسئله مورد بحث و مردم خودش میشه .
کسی که با پوشش زننده میره بیرون بر فرض که آدم بدی باشه شخصیت انسانی نداشته باشه اون کسی که بهش توهین می کنه یا رفتار های خارج از انسانیت نشون میده پس خودش هم مثل اون آدمه .
ایمانی که با هر چیز کوچیکی به لرزه در بیادو فرد در معرض شکست پیمانش با اخلاقیات قرار بگیره همون بهتر که نباشه .
حداقل آبروی افرادی که ایمان واقعی دارن رو نمی بره که بگن همشون اینجورین

------------------------------------------------
دوستی که معتقدی باید اجبار باشه چه اجتماعی چه قانونی دیگه گذشت اون زمان که عقیدتو میزدی تو سر بقیه اونا هم ازت نمی پرسیدن چرا می گفتی همینه که هست . متعصبانه نمی تونی فریاد بزنی و بقیه رو وادار کنی سعی کن اینو درک کنی . دینی که تو قبول داری بعضیا قبول ندارن پس توجیه منطقی برای حرفات بیار توجیهت نمی تونه دینی باشه که پیشفرضشو بعضی ها قبول ندارن . :)
----------------------------------------------
این شکلی که بعضی از افراد برخورد می کنن اگر یک غیر مسلمون بخواد اسلام آوردن رو مورد بررسی کنه که فکر می کنه اسلام دین استبداده مگه شما ادعای امر به معروف و نهی از منکر نداری؟؟؟ اینجوری امر به معروف می کنی؟ که طرف بگه بمیرم طرف این دین نمیرم ؟؟؟
الان چنین ذهنیتی خیلی زیاد شده به اطرافتون نگاه کنید می بینید مصداق هاشو حتی در کسایی که مسلمون بودن .
---------------------------------------------

به نقل از M0ĦдMMдƉ jдVдƉ :
ر.ک به نقل قول اول!....

خودت نبودی که گفتی اگه مردی با پتو برو بیرون؟ :-?

قرآن خیلی چیز ها رو نگفته...!
ما از سیره پیامبر میگیریم....
کجای قرآن گفته شده که نماز آیات چجوریه؟ فقط گفته بخونید!

الان منظورتون از اون آیه چیه دقیقا؟ :-?

نگاه میکنن که ببین ناقلان اون احادیث قابل اعتماد هستند یا نه و ی سری کار ها که به درست بودن حدیث یقین پیدا کنن....

اون حورزه ها و طلبه ها چیکار میکنن پس؟... کارشون همینه....

در ضمن حجاب چادر نیست فقط....
خیلی از چادری ها رو دیدم که موقع بازی یا کار چادرشون رو در میارند....گلاب به روتون ( :D) کسی نگفته توی دستشویی هم با چادر بشینین)

اینهمه خانوم که من صبح ها میبینم که با لباس ورزشیه پوشیده میان ورزش میکنن و خیلی هم راضی... با دوستاشون میان خوش هم بشون میگذره... مشکلش چیه؟... :)
پتوی اجباری با سوئیشرت یکیه؟:))
جدا؟؟ الان دارید پس کامل بودن کتاب خدا رو زیر سوال می برید که . ببخشید که خدا نمی دونست یه سری نیاز های انسان هایی که آفریده یه سری مطالب رو توی کتابی که کامل میدونه ذکر نکرد باید با شما مشورت می کرد !!
اون آیه که من آوردم 2 نکته ی مربوط به بحث داره :
1. خدا قرآن رو برای رحمت و بشارت و هدایت مسلمین فرستاد : مسلمین به کی میگن ؟؟ به کسی که قلبا به اسلام ایمان داره و هیچی نگفته در مورد اینکه برای هدایت عده ی خاصی از مسلمانان پس همه ی مسلمون ها می تونن از هدایتش بهره مند بشن .
2. این کتاب همه ی حقایق را روشن می کند : مفهوم کدوم یک از این کلمات واضح نیست ؟؟ همه ی حقایق واضح نیست یعنی چی؟؟
ضمن اینکه نگید این تعبیر و تفسیره این دقیقا ترجمه ی بدون کوچکترین تفسیریه و کاملا هم مفهومش آشکاره .
در مورد حوزه ی علمیه هم متاسفانه به همون دلایلی که از بحث سیاسی معذورم نمی تونم براتون دلالیلمو بگم .
اون آقایون که بررسی می کنن ببینن ناقلان حدیث قابل اعتمادن یا نه دقیقا چجوری می فهمن که یک فرد مجهول که در 600 سال قبل از بدنیا اومدنشون حدیثو از یک نفر به نفر بعدی منتقل کرده مورد اعتماد بوده یا نه؟ ضمن اینکه فرض کنیم با تقوا ترین آدم عهد خودش باشه اما مثل اینکه شما مفهوم ممکن الخطا متوجه نمی شید چیه . ممکن الخطا معنیش این نیست که اون فرد عمد داشته برای تحریف . ممکنه مفهوم 1 کلمه رو برداشتی جز حرف گوینده کرده باشه حالا فرض کنید هر شخص سر سوزنی اگر چنین اشتباهی کرده باشه با فرض اینکه همه امکان خطا دارن جز کسایی که از خطا مصون هستن بعد از 1300 سال چی سر دین میاد اگر مبنا چنین روایاتی باشه؟؟؟؟
شما کل قرآنو حفظید و برای ترجمه به عربی مسلطید که می گید نماز آیات توی قرآن نیست؟ من هم همه جای قرآن رو حفظ نیستم اما مطمئن نیستم به نماز آیات اشاره شده یا نه
تعریفتون از لباس ورزشی می تونم بدونم چیه دقیقا؟ شما به مانتو ، یک لباس بلند و گشاد ، و روسری یک پارچه ی مزاحم هنگام ورزش رو می گید لباس ورزشی ؟؟؟ :)) کمتر از این پوشش هم داشته باشیم که برادران گشت ارشاد می گیرنمون !!
خوش و بش می کنن دلیل بر این میشه که از وضعیت لباس پوشیدنشون راضین؟؟ نخیر مجبوریم البته متوجهم که معنی اجبار براتون قابل درک نیست چون هیچ وقت بالا سرتون نبوده . تحمل کردن رو با راضی بودن قاطی نکنین هیچ کس از اینکه کار سختی که برای خودش کوچیکترین سودی نداره و صرفا برای خودخواهی بعضی ها انجام میده راضی نیست .

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

واااااااای...سرم درد اومد! ~X(...چرا آخه بعضیا فکر میکنن مردا اجازه ی تام دارن تا هر کاری دوست دارن انجام بدن؟؟؟
خانوما و آقایون هر دو 1 سری احساسات و غرایز دارن...و تنها تفاوتشون (تو این مورد) اینه که کنترل این غرایز برای مردا سخت تره (دقت کنین نگفتم 1کم!)...اما محال نیست!...خوش انصافا (!!!) یعنی ما باید همه جا تو گونی راه بریم که شما ها تحریک نشین؟؟؟...دیگه با 1 تار مو که آدم کنترلشو از دست نمیده!...خیلی خیلی عذر میخوام اما من به 1 همچین آدمی میگم جنون داره!!!...من نمیگم حجاب بده...حجاب خیلی هم خوبه (در حد نرمال)...اما کسی که دنبال سوژه برای چشم چرونی باشه، با همون گونیه هم تحریک میشه...

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نقل از Bahar_R :
دقیقا مشکل از عرف و فرهنگه ! فرهنگ احترام به عقاید دیگران و اینکه هر کسی با هر عقایدی رو محترم بدونیم و مستبد نباشیم و کسی رو مجبور به عملی کردن باور های خودمون نکنیم !
اجبار اجتماعی همین که اهانت و توهین و واکنش های غیر اخلاقی باشه با اجباری که قانون ایجاد کنه تفاوت زیادی نداره و به همون اندازه بده و باعث انزجار فرد از مسئله مورد بحث و مردم خودش میشه .
کسی که با پوشش زننده میره بیرون بر فرض که آدم بدی باشه شخصیت انسانی نداشته باشه اون کسی که بهش توهین می کنه یا رفتار های خارج از انسانیت نشون میده پس خودش هم مثل اون آدمه .
ایمانی که با هر چیز کوچیکی به لرزه در بیادو فرد در معرض شکست پیمانش با اخلاقیات قرار بگیره همون بهتر که نباشه .
حداقل آبروی افرادی که ایمان واقعی دارن رو نمی بره که بگن همشون اینجورین

------------------------------------------------
دوستی که معتقدی باید اجبار باشه چه اجتماعی چه قانونی دیگه گذشت اون زمان که عقیدتو میزدی تو سر بقیه اونا هم ازت نمی پرسیدن چرا می گفتی همینه که هست . متعصبانه نمی تونی فریاد بزنی و بقیه رو وادار کنی سعی کن اینو درک کنی . دینی که تو قبول داری بعضیا قبول ندارن پس توجیه منطقی برای حرفات بیار توجیهت نمی تونه دینی باشه که پیشفرضشو بعضی ها قبول ندارن . :)
----------------------------------------------
این شکلی که بعضی از افراد برخورد می کنن اگر یک غیر مسلمون بخواد اسلام آوردن رو مورد بررسی کنه که فکر می کنه اسلام دین استبداده مگه شما ادعای امر به معروف و نهی از منکر نداری؟؟؟ اینجوری امر به معروف می کنی؟ که طرف بگه بمیرم طرف این دین نمیرم ؟؟؟
الان چنین ذهنیتی خیلی زیاد شده به اطرافتون نگاه کنید می بینید مصداق هاشو حتی در کسایی که مسلمون بودن .
---------------------------------------------
پتوی اجباری با سوئیشرت یکیه؟:))
جدا؟؟ الان دارید پس کامل بودن کتاب خدا رو زیر سوال می برید که . ببخشید که خدا نمی دونست یه سری نیاز های انسان هایی که آفریده یه سری مطالب رو توی کتابی که کامل میدونه ذکر نکرد باید با شما مشورت می کرد !!
اون آیه که من آوردم 2 نکته ی مربوط به بحث داره :
1. خدا قرآن رو برای رحمت و بشارت و هدایت مسلمین فرستاد : مسلمین به کی میگن ؟؟ به کسی که قلبا به اسلام ایمان داره و هیچی نگفته در مورد اینکه برای هدایت عده ی خاصی از مسلمانان پس همه ی مسلمون ها می تونن از هدایتش بهره مند بشن .
2. این کتاب همه ی حقایق را روشن می کند : مفهوم کدوم یک از این کلمات واضح نیست ؟؟ همه ی حقایق واضح نیست یعنی چی؟؟
ضمن اینکه نگید این تعبیر و تفسیره این دقیقا ترجمه ی بدون کوچکترین تفسیریه و کاملا هم مفهومش آشکاره .
در مورد حوزه ی علمیه هم متاسفانه به همون دلایلی که از بحث سیاسی معذورم نمی تونم براتون دلالیلمو بگم .
اون آقایون که بررسی می کنن ببینن ناقلان حدیث قابل اعتمادن یا نه دقیقا چجوری می فهمن که یک فرد مجهول که در 600 سال قبل از بدنیا اومدنشون حدیثو از یک نفر به نفر بعدی منتقل کرده مورد اعتماد بوده یا نه؟ ضمن اینکه فرض کنیم با تقوا ترین آدم عهد خودش باشه اما مثل اینکه شما مفهوم ممکن الخطا متوجه نمی شید چیه . ممکن الخطا معنیش این نیست که اون فرد عمد داشته برای تحریف . ممکنه مفهوم 1 کلمه رو برداشتی جز حرف گوینده کرده باشه حالا فرض کنید هر شخص سر سوزنی اگر چنین اشتباهی کرده باشه با فرض اینکه همه امکان خطا دارن جز کسایی که از خطا مصون هستن بعد از 1300 سال چی سر دین میاد اگر مبنا چنین روایاتی باشه؟؟؟؟
شما کل قرآنو حفظید و برای ترجمه به عربی مسلطید که می گید نماز آیات توی قرآن نیست؟ من هم همه جای قرآن رو حفظ نیستم اما مطمئن نیستم به نماز آیات اشاره شده یا نه
تعریفتون از لباس ورزشی می تونم بدونم چیه دقیقا؟ شما به مانتو ، یک لباس بلند و گشاد ، و روسری یک پارچه ی مزاحم هنگام ورزش رو می گید لباس ورزشی ؟؟؟ :)) کمتر از این پوشش هم داشته باشیم که برادران گشت ارشاد می گیرنمون !!
خوش و بش می کنن دلیل بر این میشه که از وضعیت لباس پوشیدنشون راضین؟؟ نخیر مجبوریم البته متوجهم که معنی اجبار براتون قابل درک نیست چون هیچ وقت بالا سرتون نبوده . تحمل کردن رو با راضی بودن قاطی نکنین هیچ کس از اینکه کار سختی که برای خودش کوچیکترین سودی نداره و صرفا برای خودخواهی بعضی ها انجام میده راضی نیست .

نه عزیز شما گفتید با پتو برو... منم گفتم با سوئیشرت میرم خودش به جا پتو عمل میکنه... ی ذره کم تر :-"

اون افراد افراد شاخصی باید باشند حتما که شناخته شده باشند دیگه...

برای مثال مقداد و ابوذر و سلمان فارسی و اینا و و و که من نمیشناسم... :)

میدونم که منظورتون اینه که هستن احادیثی که تحریف بشن و افرادی که حدیث بسازن در جا... مث معلم پرورشی سال اولمون :)) :))

ولی احادیثی که به کار بردم کاملا معتبر و قوی هستند :)

ی شلوار ورزشی که جذب نباشه و پا توش آزاد باشه... گشاد باشه یکم... برا ورزش هم بهتره

ی مانتوی معمولی که تنگ و چسبون هم نباشه... حتی جلو ورزش رو هم میگیره....

فک نکنم روسری مشکلی ایجاد کنه....مثلا موقع چه ورزشی دست پا گیره؟... بارفیکس با گردن؟ ;;)

مشکل اینجاست از حجاب ی قول ساختید که وسیله تحکمه آقایان بر خانوم هاست که تفکره نا درستیه... :)

mehost

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران

به نظرم هر کی هر طور راحته میتونه باشه
حجاب اجبار نیست به کسیم مربوط نیست کی چطوری میگرده چطوری نمیگرده
اگه ادعای پاکی داری سرتو بگیر پایین راهتو برو اما بپا کلات نیافته .. (;

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

نه عزیز شما گفتید با پتو برو... منم گفتم با سوئیشرت میرم خودش به جا پتو عمل میکنه... ی ذره کم تر :-"

میدونم که منظورتون اینه که هستن احادیثی که تحریف بشن و افرادی که حدیث بسازن در جا... مث معلم پرورشی سال اولمون :)) :))

ی شلوار ورزشی که جذب نباشه و پا توش آزاد باشه... گشاد باشه یکم... برا ورزش هم بهتره

فک نکنم روسری مشکلی ایجاد کنه....مثلا موقع چه ورزشی دست پا گیره؟... بارفیکس با گردن؟ ;;)

مشکل اینجاست از حجاب ی قول ساختید که وسیله تحکمه آقایان بر خانوم هاست که تفکره نا درستیه... :)

1 سوال...میشه بگین لباس مناسب (یا حجاب) برای مردا چیه اونوقت؟؟؟
تی شرت جذب صورتی جیغ؟؟ یا شلوار لوله خودکاری که کمرش روی زانو هست؟؟ :-?
یا شایدم هیچی نپوشن بهتر باشه!

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

فقط یه ذره کمتر ؟ :)) سوئیشرت هیچ ربطی به مانتو و چادر نداره من هیچ مشکلی ندارم با پوشیدنه سوئیشرت اگر قراره
سلمان فارسی و اینها رو می شناسیم فقط ناقل احادیث اونا بودن؟؟؟ از 1300 سال پیش این افراد شاخص سفر در زمان کردن رسوندن به علمای محترم؟؟؟ نخیر هزاران واطسه بوده خیلی هاش هم ناشناس هستن سعی نکنید این حقیقت که شما نمی تونید این هزاران واسطه رو از همشون مطمئن باشدی پنهان کنید . ایراد دومی که به حرفتون وارده اینه که سلمان فارسی و چنین افرادی با وجود تقوا امکان خطا داشتن والا عاجز شدم توی توضیح این مفهوم !!می خواید انگلیسی یا فرانسه توضیح بدم اگر قابل درک نیست؟؟ متاسفانه بقیه زبون هارو بد نیسم که توضیح بدم باهاشون !
احادیثی که بکار بردید ؟ نمونش اون روایتی که در مورد حضرت علی فرمودید؟ که کاملا شخصیت حضرت علی رو بردید زیر سوال توصیه می کنم از استدلال های خودتون هر چی هست استفاده کنید از اینجور حدیثا نیارید واقعا درست نیست اسلام اینقدر اشتباه جلوه داده بشه . :)
استدلال من در مورد اون آیه رو هم که بی پاسخ گذاشتید .
آقای من منظورم از ورزش فقط ورزش توی پارک و درجا زدن نبود منظورم ورزش حرفه ای هم بود
با مانتویی که به اندازه استاندارد حضرات بلند باشه شما بخواید بدویید با سر می خورید زمین علاوه بر اینکه گرمایی که ایجاد می کنه موقع تحرک عذاب آوره . شلوار گشاد هم باعث زمین خوردن میشه . روسری ؟ مثلا وسط ورزش هی باید حواستون باشه نیافته یه وقت یه وقت ایمان بعضی ها بر باد نره :)) به این میگین چی؟ من که میگم مزاحمت علاوه بر اینکه بازم گرماش هنگام ورزش آزار دهندس
آقا اصلا این چیزا نیازی به گفتن و توضیح من نداره . خنده داره اگر بگید با حجاب به اصطلاح کاملی که باید باشه و مشکلی هم نیست همه چی آرومه همه هم خوشحالن :) می بینیم که به همین دلایل ما در چندین رشته کلا تیم ملی بانوان نداریم :)
مثلا ورزش من که فوتسال هست به هیچ وجه با این لباس ها قابل اجرا نیست

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

به نقل از arvin.a :
یعنی چی اجتماعیه دینی نیست؟

مگه اسلام در مورد مسائل اجتماعی صحبت نکرده شاید ما دوست داریم از دیدگاه اسلام به جامعه نگاه کنیم.

ولي شايد جامعه نخواد با ديدگاه اسلام به خودش نگاه كنه :)
منظورم اينه كه، آزادي و عقيده هركسي محترمه تا وقتي كه براي ديگران مزاحمتي ايجاد نكنه. من به عقايد شما احترام ميذارم، ولي فقط اگه يك نگاه با خيابون بندازين ميبينين چنددرصد مردم ميخوان حجاب اجباري باشه! وقتي يكي روسريش عقبه آستينش بالاست يعني حجابو نميخواد ديگه!

مشكل ما تو اين بحث اينه كه شما با خودتون ميگين كه خب، اسلام دين خداست و همه بايد دستوراتشو اجرا كنن.

اما موضوع اينه كه همه اين پيشفرض رو قبول ندارن!

سوئيشرت شما حركات شما رو محدود نميكنه و فقط گرمتون ميشه.
اما موضوع اين نيست! تفاوت در اينه كه شما براي پوشيدن اون سويشرت اخـــتــــيــــار دارين! يعني اگه دلت خواست، گرمت شد يا به هر دليلي، ميتوني دربياري! كسي شما رو مجبور نكرده كه اون سويشرت رو بپوشيد! هيچكس دستگيرتون نميكنه اگه احيانن درش آورديد!
تفاوت در اينجاست.
وگرنه اين همه دختر هستن كه به ميل خودشون حجاب دارن. مگه من كاريشون دارم؟ :D مث اينه كه بگيم چون شما دوست داري سويشرت بپوشي پس همه مردها بايد خارج از خونشون سويشرت بپوشن!

L-: نخير به طور كلي!
من روزي بيست بار تو خيابون بايد روسري و مقنعه و شال و... رو چك كنم كه يه موقع نيفتاده باشه. گرمم ميشه! موقع دوچرخه سواري و دويدن ميفته! وقتي باد از روبرو مياد ميفته!

خير مشكل اين نيست كه ما از حجاب غول ساختيم، مشكل اينه كه حجاب خودش دردسر هست. ما فقط داريم بيانش ميكنيم.
خب اعصاب من خورد ميشه ميخوام يه دقيقه برم سركوچه يه نون بخرم بايد پاشم يه عاام لباس غيرضروري بپوشم.

موضوع اينه كه شما اخـــتـــــيــــار زن ها رو زير سوال ميبرين. لباس هركس مسئله شخصي شه. اصلن يكي دلش نميخواد حجاب داشته باشه فرض كن دليل خاصيم نداره!
(راستي دخترايي كه لباس خيلي رنگي پوشيده باشن رو هم ميگيرنا... گفته باشم ;;) )

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

من تا دلتون بخواد دلیل اوردم اونم احتماعی نه دینی...
گفتم تو جامعه ی ما عموم مردم جنبه ندارن خودم خیلی امتحان کردم تقریبا تمام پسرایی که می شناسم همین طورین
خیلی ها هم دارن ایرانو با جوامع اروپایی مقایسه می کنن یکی از بچه ها حرف خیلی خوبی زد گفت محیط موثره دقیقا هم همین طوره اونجا محیط این جوری بوده حالا اگه بخوان حجابو تو ایران بردارن خیلی فساد زیاد می شه من خودم اگه برم اروپا و آمریکا و اینا حجابمو بر می دارم( صرفا حجاب سرو) ولی تو ایران شرایط متفاوته الآن من یک مدتی به راننده سرویسم سلام علیک می کردم خیلی هم سنگین رفتار می کردم حجابم هم معمولی بود ولی همین چند وقت پیش طرف برگشته به من گردنبد می ده ینی تا این حد بی جنبه که فکر کرده چون سلام و علیک باهاش دارم که اونم کلیه ینی به همه می کنم پس من منظوری دارم... حالا الآن کل حرفی که دارم اینه که مردم ما جنبه شو ندارن نمی گم فقط پسرا دختراشم ندارن... شما ها به خودتون نگاه نکنین برین تو جو بچه های مدارس عادی می بینین فقط منتظره یک فرصتن تا هر غلطی که دلشون می خواد بکنن...
باید خیلی فرهنگ سازی بشه شاید یک چند دهه ای طول بکشه...

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از whisper of life :
گفتم تو جامعه ی ما عموم مردم جنبه ندارن خودم خیلی امتحان کردم تقریبا تمام پسرایی که می شناسم همین طورین
خیلی ها هم دارن ایرانو با جوامع اروپایی مقایسه می کنن یکی از بچه ها حرف خیلی خوبی زد گفت محیط موثره دقیقا هم همین طوره اونجا محیط این جوری بوده حالا اگه بخوان حجابو تو ایران بردارن خیلی فساد زیاد می شه من خودم اگه برم اروپا و آمریکا و اینا حجابمو بر می دارم( صرفا حجاب سرو) ولی تو ایران شرایط متفاوته الآن من یک مدتی به راننده سرویسم سلام علیک می کردم خیلی هم سنگین رفتار می کردم حجابم هم معمولی بود ولی همین چند وقت پیش طرف برگشته به من گردنبد می ده ینی تا این حد بی جنبه که فکر کرده چون سلام و علیک باهاش دارم که اونم کلیه ینی به همه می کنم پس من منظوری دارم... حالا الآن کل حرفی که دارم اینه که مردم ما جنبه شو ندارن نمی گم فقط پسرا دختراشم ندارن... شما ها به خودتون نگاه نکنین برین تو جو بچه های مدارس عادی می بینین فقط منتظره یک فرصتن تا هر غلطی که دلشون می خواد بکنن...
باید خیلی فرهنگ سازی بشه شاید یک چند دهه ای طول بکشه...
جنبه یعنی چی؟
متن شما پر از سفسطه هست (استنتاج حق از باطل ، تحلیل نادرست پدیده‌ها ، مغالطه‌های آماری )

شما کل استدلالتون روی "عموم مردم جنبه ندارن" هست!!! و این گزاره خودش غلطه!!! :D چرا که نیاز به اثبات داره!!! و شما نمیتونید ثابت کنید!!!

ببینید حجاب رو قرار نیست به طور کلی ور دارن!!! :| بلکه ما میگیم اجبار نکنن!!!

در ضمن ما ملیتمون با شعورن (برعکس چیزی که شما فکر میکنید)

اگه بخواید حتی علمی به قضیه نگاه کنید

متوجه میشید که یکی از عوامل خیلی تاثیر گذار توی پارافیلیا(انحراف جـنس‍‌‍ی) محدودیته!!! که البته با برداشتن محدودیت تا حدود زیادی رفع میشه!!!!

بیش از 50 نوع انحراف جـنس‍‌‍ی در دنیا شناخته شده است که مهمترین آنها به قرار زیر هستند:

فتیشیسم:یک نوع انحراف جـنس‍‌‍ی است که شخص با دیدن اشیاءغیر جـنس‍‌‍ی مثلاً کفش زنانه تحریک می شود

اگزبیشنیسم: کسانی که دچار این انحراف جـنس‍‌‍ی هستند ، تمایل دارند که اندامهای جـنس‍‌‍ی خود را در معرض دید دیگران قرار دهند.

سادوماخوزیسم : کسانی که دچار این نوع انحراف هستند یا خودآزاری دارند یا دیگر آزاری.

حیوان خویی:تمایل به نزدیکی با حیوانات حیوان خویی نامیده می شود. این نوع انحراف بیشتر در پسرهایی که در مزرعه رشد می کنند، دیده می شود. به مرور زمان وقتی که دسترسی به انسانی پیدا کنند؛ این میل در آنها از بین می رود.

وایریسم:اطفاء شهوت از طریق نگاه کردن به تن عریان یک شخص بدون اطلاع وی وایریسم نامیده می شود.

تماس تلفنی یا اینترنتی:اشخاصی با استفاده از دفترچه تلفن یا به صورت تصادفی شماره ای می گیرند و وقتی مطمئن می شوند، آن طرف خط یک زن قرار دارد، با استفاده از کلمات زشت و ناپسند بیماری روانی خود را بروز می دهند

پدو فیلی یا کودک آزاری:بد ترین نوع انحراف جـنس‍‌‍ی پدوفیلی است. اشخاص پدوفیل تمایل به نزدیکی با کودکان دارند.شخص پدوفیل اگر اقدام به گول زدن کودکی کند و از او لذت جـنس‍‌‍ی ببرد به او پدوفیل فعال می گویند.اما اگر فقط در رؤیای این لذت جـنس‍‌‍ی باشد؛ به او پدوفیل منفعل می گویند.

علتهای زیادی برای بیماریهای جـنس‍‌‍ی نام برده اند. یکی از دلایل مهمی که در ارتباط با انحرافات جـنس‍‌‍ی نام برده اند؛ محدودیت می باشد.شهوت انسان همانند جریان بخاری است که در دیگ زودپز قرار دارد.اگر روزنه و مخزنی برای این دیگ تعبیه نشود؛ دیگ بالاخره منفجر می شود.

tiberium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی سمنان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1389
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فن آوری اطلاعات

خیلی ها هم دارن ایرانو با جوامع اروپایی مقایسه می کنن یکی از بچه ها حرف خیلی خوبی زد گفت محیط موثره دقیقا هم همین طوره اونجا محیط این جوری بوده حالا اگه بخوان حجابو تو ایران بردارن خیلی فساد زیاد می شه من خودم اگه برم اروپا و آمریکا و اینا حجابمو بر می دارم( صرفا حجاب سرو)
پس شمام به فلسفه حجاب معتقد نیستین دیگه.چون فلسفش ایران و آمریکا نداره. اونایی که به فلسفش عقیده دارن همه جا حجابشونو رعایت می کنن.
حالا میریم سر بحث جامعه. اگر فکر می کنید به خاطر جامعست پس بیاید روی فرهنگ کار کنیم. ببینیم این از چی ناشی شده؟... بعد مساله دیگه اینه که باید ببینیم این کارمون چه تاثیری داره؟ داره بهتر می کنه وضع رو یا بدتر!‌ منطقی بعضی وقتا اینه که یه هزینه ای رو اول بپردازین ولی آینده روشنی رو به دنبالش بیاره. نیست اینجوری؟

robo.poor

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
دهدشت

بنده یک بار برای شما از لحاظ دین اثبات میکنم که حجاب باید باشدو یکبار (در پست بعدیم)از لحاظ اجتماعی

***قبل از آنکه شروع کنم باید بگویم حجاب هم مخصوص پسر است
هم مخصوص زن حجاب انواعی دارد که یکی از آنها پوشیدن بدن دختر است
از جمله حیا ،عفاف و... از این جمله اند***

همانطور که با سه آیه در مورد حجاب آشنایی دارید باید به شما بگویم
خانم پرنیرا تفسیری کاملا غلط از این آیات کرده :D :D :D
وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيُوبِهِنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُوْلِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَى عَوْرَاتِ النِّسَاء وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ ﴿۳۱﴾نور
و به زنان با ایمان بگو چشم از نگاه به مردان اجنبی فرو بندند و فرجهاي خویش را حفظ
کنند و زینت خویش را جز آنچه آشکار است آشکار نسازند و باید که روپوش هایشان را به گریبان ها کنند و زینت خویش را
نمایان نکنند مگر براي شوهرانشان ، یا پدران و یا پدر شوهران یا پسران و یا پسر شوهران و یا برادران و یا خواهرزادگان و یا
برادرزادگان و یا زنان و یا آنچه مالک آن شده اند یا افراد سفیه که تمایلی به زن ندارند و یا کودکانی که از اسرار زنان خبر
ندارند، و مبادا پاي خویش را به زمین بکوبند تا آنچه از زینتشان که پنهان است ظاهر شود اي گروه مؤ منان همگی به سوي خدا
توبه برید شاید رستگار شوید

در مورد آیه اول:گفته بودند خمرهن یعنی یک لباس بوده که در اون موقع مرسوم بوده و مقنعه نیست
و تاکید نشده که مو پوشیده بشه و صرفا گرفته که روی گردن و سینه هاتون رو بپوشونید با یک لباس مرسوم
و حال که گفته ی ایشون کاملا خلاف معنی عربی آن است

در عربی ((خمر)) جمع ((خمار )) است و معنی آن
آن جامه اي است که زن سر خود را با آن می پیچد، و زاید آن را به سینه اش آویزان می کند
اگر حرف علامه طباطبایی رو قبول ندارید برید توgoogle translate
و اون معنی میکنه(( صدا خفه کن)) :)
و حال ما با این توصیف هایی که از آن شد میفهمیم که منظور مقنعه است

دوم در مورد این آیه گفته بود که : ((در ضمن زینت هم میشه گفت داره به شرمگاه اشاره میکنه))
من یک سوال از شما دارم اگر منظور از زینت ،عورت بوده
آیا با لگد زدن به زمین عورت شما مشخص خواهد شد ؟؟؟ :> :> :>
بعد هم هیچ عقل سلیمی این حرف را نمی پذیرد :-?? :-?? :-??

دومین آیه :

قُل لِّلْمُؤْمِنِينَ يَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَيَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذَلِكَ أَزْكَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِيرٌ بِمَا يَصْنَعُونَ ﴿۳۰﴾نور
به مردان با ايمان بگو ديده فرو نهند و پاكدامنى ورزند كه اين براى آنان پاكيزه‏تر است زيرا خدا به آنچه مى‏كنند آگاه است (۳۰)

در مورد این آیه کفته بودکه((توی این آیه هم چشم ها منظورش بوده نه حجاب به این شکل! ))

اولن این آیه در مورد مردان مومن هست نه زنان مومن که بر میگرده
به عفاف نه حجاب . :)) :)) :))
و این تاپیک داره در مورد پوشوندن زنان حرف میزنه نه چشم مردان
بعدا در مورد چشم مردان هم حرفایی میزنیم :D :D

سومین آیه:
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا ﴿۵۹﴾الاحزاب

هان اي پیامبر! به همسرانت ، و دخترانت وزنان مؤ منین ، بگو تا جلباب خود پیش بکشند، بدین وسیله بهتر معلوم می شود که زن مسلمانند، در نتیجه اذیت نمی بینند، و خداهمواره آمرزنده رحیم است(59)

در مورد این آیه پرنیرا گفته بود: ((کلمه ی بهتر داره توی چشم میزنه! و عبارت خدا همواره رحیم است کاملا مشخصه که اجباری نیست))

باید به شما بگم شان نزولشو نخوندی و قبل از اونکه شان نزول بیارم به این قسمت توجه کنید
کلمه ((جلابیب (( جمع جلباب است ، و آن جامه اي است سرتاسري که تمامی بدن را می پوشاند، و یا روسري مخصوصی است
که صورت و سر را ساتر می شود، و منظور از جمله ((پیش بکشند مقداري از جلباب خود را((، این است که آن را طوري بپوشند
که زیر گلو و سینه هایشان در انظار ناظرین پیدا نباشد
و حال شان نزول:
((ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین (( - یعنی پوشاندن همه بدن به شناخته شدن به اینکه اهل عفت و حجاب و صلاح اند
نزدیک تر است ، در نتیجه وقتی به این عنوان شناخته شدند، دیگر اذیت نمی شوند، یعنی اهل فسق و فجور متعرض آنان نمی
گردندچون زنان غیر مسلمان ، و نیز کنیزان در آن دوره حجاب نداشتند، و حجاب علامت زنان مسلمان بود، و در نتیجه کسی متعرض آنان
نمی شد، و حتی کسی نمی پنداشت که ایشان کنیز و یا غیر مسلمانند.
این بهتر است بر اساس این آیه مسلم است که معنیی که شما در ذهن دارید را نمیرساند
و دقیقا برعکس :D :D :D

و بعد در ادامه ی این آیه میفرمایند:
لَّئن لَّمْ یَنتَهِ الْمُنَفِقُونَ وَ الَّذِینَ فی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ وَ الْمُرْجِفُونَ فی الْمَدِینَۀِ لَنُغْرِیَنَّک بِهِمْ ثُمَّ لا یجَاوِرُونَک فِیهَا إِلا قَلِیلاً
)اگر منافقان و بیماردلان و گل آلودکنندگان جو مدینه ، دست بر ندارند، تو را علیه آنان ماءمور
می کنیم ، تا دیگر جز مدتی کوتاه در مجاورتت نمانند(60)الاحزاب

در این آیه از منافقان و در آیه ی بعد آن از ضرورت کشته شدن منافقان را میگوید و تاکید میکند
و حال کسانی را که حجابشان را رعایت نمی کنند را منافق میداند :D :D :D

و شما میگویید اسلام حجاب را اجباری نکرده ؟؟؟ :)) :)) :)) :))

البته وظیفه ی مردان بسار بیشتر از زنان است در این مورد

اگر به قرآن رجوع کنیم بیشتر روی مسئله ی عفاف توجه دارد

اما این هیچ گاه مسئولیت را از دوش زنان بر نمیدارد

و باید بگویم ایجا(ایران ) کشوری اسلامی است و

اسلام یک قانون است و کسانی که در این کشور مانده اند

باید تسلیم قانونهای(درست ) آن باشند کما آنکه

بر اساس تفسیر هایی که کردیم این مسئله ی حجاب کاملا

و دستور اجباری شدن آن از قرآن است.

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

«وَ قُلْ لِلْمُؤْمِناتِ یَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصارِهِنَّ وَ یَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ ما ظَهَرَ مِنْها وَ لْیَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلى‏ جُیُوبِهِنَّ وَ لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبائِهِنَّ أَوْ آباءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنائِهِنَّ أَوْ أَبْناءِ بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ إِخْوانِهِنَّ أَوْ بَنی‏ أَخَواتِهِنَّ أَوْ نِسائِهِنَّ أَوْ ما مَلَكَتْ أَیْمانُهُنَّ أَوِ التَّابِعینَ غَیْرِ أُولِی الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذینَ لَمْ یَظْهَرُوا عَلى‏ عَوْراتِ النِّساءِ وَ لا یَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِیُعْلَمَ ما یُخْفینَ مِنْ زینَتِهِنَّ وَ تُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمیعاً أَیُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ؛[نور/31]
و به زنان مؤمن بگو كه چشمان خویش فروگیرند و شرمگاه خود نگه دارند و زینتهاى خود را جز آن مقدار كه پیداست آشكار نكنند و مقنعه ‏هاى خود را تا گریبان فروگذارند و زینتهاى خود را آشكار نكنند، جز براى شوهر خود یا پدر خود یا پدر شوهر خود یا پسر خود یا پسر شوهر خود یا برادر خود یا پسر برادر خود، یا پسر خواهر خود یا زنان همكیش خود، یا بندگان خود، یا مردان خدمتگزار خود كه رغبت به آن ندارند، یا كودكانى كه از شرمگاه زنان بى‏ خبرند. و نیز چنان پاى بر زمین نزنند تا آن زینت كه پنهان كرده‏اند دانسته شود. اى مؤمنان، همگان به درگاه خدا توبه كنید، باشد كه رستگار گردید.»

از این آیه چه برداشت هایی میشه کرد؟
1-بخمرهن = مقنعه؟
این یک خطای ترجمه هست!!
چرا که خمر یک لباس بوده که در اون موقع مرسوم بوده و مقنعه نیست!! و تاکید نشده که مو پوشیده بشه!!!
و صرفا گرفته که روی گردن و سینه هاتون رو بپوشونید با یک لباس مرسوم!!!
در ضمن زینت هم میشه گفت داره به شرمگاه اشاره میکنه!!!!

نقل قول
«یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لازْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً؛[احزاب/59] اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلبابها [روسرى ‏هاى بلند] خود را بر خویش فروافكنند، این كار براى اینكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تا كنون خطا و كوتاهى از آنها سر زده توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است.»
کلمه ی بهتر داره توی چشم میزنه! و عبارت خدا همواره رحیم است!!! کاملا مشخصه که اجباری نیست!!!

«قُلْ لِلْمُؤْمِنینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذلِكَ أَزْكى‏ لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبیرٌ بِما یَصْنَعُونَ؛[نور/30] به مؤمنان بگو چشمهاى خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگیرند، و عفاف خود را حفظ كنند این براى آنان پاكیزه ‏تر است خداوند از آنچه انجام مى ‏دهید آگاه است!»

توی این آیه هم چشم ها منظورش بوده!!!
نه حجاب به این شکل!

در کل آیات هم هدف فقط مومنان بوده نه زنان بقیه ادیان!!! و گفته نشده راجع به اجبار حجاب در جامعه و یک موضوعشخصی هست و برای مسلمون ها اومده!!!!!

دوم در مورد این آیه گفته بود که : ((در ضمن زینت هم میشه گفت داره به شرمگاه اشاره میکنه))
من یک سوال از شما دارم اگر منظور از زینت ،عورت بوده
آیا با لگد زدن به زمین عورت شما مشخص خواهد شد ؟؟؟
بعد هم هیچ عقل سلیمی این حرف را نمی پذیرد

لا یُبْدینَ زینَتَهُنَّ إِلاَّ لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبائِهِنَّ...أَوِ الطِّفْلِ الَّذینَ لَمْ یَظْهَرُوا عَلى‏ عَوْراتِ النِّساءِ

خیلی فاحش معلومه که منظور از زینت شرمگاه بوده!

عقل سلیمی که تحقیق کرده باشد میپذیرد!

عرب ها در گذشته لباس های زیر به شکل امروزی نداشتند! و یک پارچه سرتاسری مشابه لباس هایی که برای حج استفاده میشه برای مرد ها میپوشیدند!!!(چیزی مثل دامن) و اگر رقص و پایکوبی میکردند بالا میرفته ممکن بوده دستگاه تناسلی شون پیدا شه! :)

لَّئن لَّمْ یَنتَهِ الْمُنَفِقُونَ وَ الَّذِینَ فی قُلُوبِهِم مَّرَضٌ وَ الْمُرْجِفُونَ فی الْمَدِینَۀِ لَنُغْرِیَنَّک بِهِمْ ثُمَّ لا یجَاوِرُونَک فِیهَا إِلا قَلِیلاً
)اگر منافقان و بیماردلان و گل آلودکنندگان جو مدینه ، دست بر ندارند، تو را علیه آنان ماءمور

در این آیه از منافقان و در آیه ی بعد آن از ضرورت کشته شدن منافقان را میگوید و تاکید میکند
و حال کسانی را که حجابشان را رعایت نمی کنند را منافق میداند

و شما میگویید اسلام حجاب را اجباری نکرده ؟؟؟

میدونی چیه!!! :| الان دوست دارم برم خودمو دار بزنم! :|

ارمینا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
sari

به نظر من حجاب یه چیزه شخصیه و به کسی مربوط نیست که چه جوری لباس میپوشه و خود فرد تا به درک درستی از حجاب نرسه نمی تونه اونو بپذیره. و فرد این اختیار رو داره که حتی در جامعه چگونگی لباس پوشیدنش رو خودش انتخاب کنه.(آزادی عمل) ولی در جامعه ای که همه مردم با شال و روسری میان ، بدون شال و روسری بودن در خیابان جالب نیست(همون مثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو).
البته در بسیاری از کشور ها از جمله در ترکیه، اون هایی که رفتن کاملا متوجه شدن که مردم دو جور هستند هم با حجاب هم بی حجاب.ولی در کشور ما به دلیل نبودن این ظرفیت همچین کاری عملا غیر ممکنه البته شاید در آینده ای نه چندان دور امکان پذیر باشه.میشه گفت در کشور ما حجاب الزامیست.پس حرف زدن در موردش وقت تلف کردنه

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از robo.poor :
بنده یک بار برای شما از لحاظ دین اثبات میکنم که حجاب باید باشدو یکبار (در پست بعدیم)از لحاظ اجتماعی

***قبل از آنکه شروع کنم باید بگویم حجاب هم مخصوص پسر است
هم مخصوص زن حجاب انواعی دارد که یکی از آنها پوشیدن بدن دختر است
از جمله حیا ،عفاف و... از این جمله اند***

همانطور که با سه آیه در مورد حجاب آشنایی دارید باید به شما بگویم
خانم پرنیرا تفسیری کاملا غلط از این آیات کرده :D :D :D
وَقُل لِّلْمُؤْمِنَاتِ يَغْضُضْنَ مِنْ أَبْصَارِهِنَّ وَيَحْفَظْنَ فُرُوجَهُنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا مَا ظَهَرَ مِنْهَا وَلْيَضْرِبْنَ بِخُمُرِهِنَّ عَلَى جُيُوبِهِنَّ وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ آبَائِهِنَّ أَوْ آبَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ أَبْنَائِهِنَّ أَوْ أَبْنَاء بُعُولَتِهِنَّ أَوْ إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي إِخْوَانِهِنَّ أَوْ بَنِي أَخَوَاتِهِنَّ أَوْ نِسَائِهِنَّ أَوْ مَا مَلَكَتْ أَيْمَانُهُنَّ أَوِ التَّابِعِينَ غَيْرِ أُوْلِي الْإِرْبَةِ مِنَ الرِّجَالِ أَوِ الطِّفْلِ الَّذِينَ لَمْ يَظْهَرُوا عَلَى عَوْرَاتِ النِّسَاء وَلَا يَضْرِبْنَ بِأَرْجُلِهِنَّ لِيُعْلَمَ مَا يُخْفِينَ مِن زِينَتِهِنَّ وَتُوبُوا إِلَى اللَّهِ جَمِيعًا أَيُّهَا الْمُؤْمِنُونَ لَعَلَّكُمْ تُفْلِحُونَ ﴿۳۱﴾نور
و به زنان با ایمان بگو چشم از نگاه به مردان اجنبی فرو بندند و فرجهاي خویش را حفظ
کنند و زینت خویش را جز آنچه آشکار است آشکار نسازند و باید که روپوش هایشان را به گریبان ها کنند و زینت خویش را
نمایان نکنند مگر براي شوهرانشان ، یا پدران و یا پدر شوهران یا پسران و یا پسر شوهران و یا برادران و یا خواهرزادگان و یا
برادرزادگان و یا زنان و یا آنچه مالک آن شده اند یا افراد سفیه که تمایلی به زن ندارند و یا کودکانی که از اسرار زنان خبر
ندارند، و مبادا پاي خویش را به زمین بکوبند تا آنچه از زینتشان که پنهان است ظاهر شود اي گروه مؤ منان همگی به سوي خدا
توبه برید شاید رستگار شوید

در مورد آیه اول:گفته بودند خمرهن یعنی یک لباس بوده که در اون موقع مرسوم بوده و مقنعه نیست
و تاکید نشده که مو پوشیده بشه و صرفا گرفته که روی گردن و سینه هاتون رو بپوشونید با یک لباس مرسوم
و حال که گفته ی ایشون کاملا خلاف معنی عربی آن است

در عربی ((خمر)) جمع ((خمار )) است و معنی آن
آن جامه اي است که زن سر خود را با آن می پیچد، و زاید آن را به سینه اش آویزان می کند
اگر حرف علامه طباطبایی رو قبول ندارید برید توgoogle translate
و اون معنی میکنه(( صدا خفه کن)) :)
و حال ما با این توصیف هایی که از آن شد میفهمیم که منظور مقنعه است
این آیه هیچ ربطی به حجاب چادر و روسری و مقنعه نداره و صرفا گفته زینت های خود را بپوشانید . خمر همه ی این چیز هایی که گفتید تفسیرایی هست که درستیش قابل اثبات نیست و این کلمه از اون جایی معنی کلی داره هر چیزی می تونه تفسیر بشه کلماتی مثل خمر و همینطور جلباب .
به نقل از robo.poor :
سومین آیه:
يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا ﴿۵۹﴾الاحزاب

هان اي پیامبر! به همسرانت ، و دخترانت وزنان مؤ منین ، بگو تا جلباب خود پیش بکشند، بدین وسیله بهتر معلوم می شود که زن مسلمانند، در نتیجه اذیت نمی بینند، و خداهمواره آمرزنده رحیم است(59)

در مورد این آیه پرنیرا گفته بود: ((کلمه ی بهتر داره توی چشم میزنه! و عبارت خدا همواره رحیم است کاملا مشخصه که اجباری نیست))

باید به شما بگم شان نزولشو نخوندی و قبل از اونکه شان نزول بیارم به این قسمت توجه کنید
کلمه ((جلابیب (( جمع جلباب است ، و آن جامه اي است سرتاسري که تمامی بدن را می پوشاند، و یا روسري مخصوصی است
که صورت و سر را ساتر می شود، و منظور از جمله ((پیش بکشند مقداري از جلباب خود را((، این است که آن را طوري بپوشند
که زیر گلو و سینه هایشان در انظار ناظرین پیدا نباشد
و حال شان نزول:
((ذلک ادنی ان یعرفن فلا یوذین (( - یعنی پوشاندن همه بدن به شناخته شدن به اینکه اهل عفت و حجاب و صلاح اند
نزدیک تر است ، در نتیجه وقتی به این عنوان شناخته شدند، دیگر اذیت نمی شوند، یعنی اهل فسق و فجور متعرض آنان نمی
گردندچون زنان غیر مسلمان ، و نیز کنیزان در آن دوره حجاب نداشتند، و حجاب علامت زنان مسلمان بود، و در نتیجه کسی متعرض آنان
نمی شد، و حتی کسی نمی پنداشت که ایشان کنیز و یا غیر مسلمانند.
این بهتر است بر اساس این آیه مسلم است که معنیی که شما در ذهن دارید را نمیرساند
و دقیقا برعکس :D :D :D
بازم جلباب = چادر تفسیریه که شما دوست دارید روی این آیه بذارید جلباب یک کلمه ی کلی و به معنی پوشش هست و حدی مشخص نکرده دقیقا . قرآن مگه نمی گید برای همه ی زمان ها صدق می کنه ؟ (البته کاری ندارم شما میگید یا نه مسلمان ها این اعتقادو دارن) اون زمان حجاب این معنی رو داشته برای زنانی که داشتن شاید. الان دیگه چنین چیزی وجود نداره اگر اینو به عنوان استدلال و تفسیری از آیه استفاده می کنید الان مصداق نداره پس قابل قبول نیست . بهتر است هم دقیقا معنی مطلق نبودن و اجبار و واجب نبودن رو میده و این غیر قابل انکاره .
به نقل از robo.poor :

و حال کسانی را که حجابشان را رعایت نمی کنند را منافق میداند :D :D :D
منافق اصلا میدونید یعنی چی؟؟ یعنی کسی که به ظاهر مسلمان هست و در باطن علیه اسلام اقدام می کنه .بنابراین سعی کنید برای اثبات حرفتون از هر راه غیر منطقی استفاده نکنید . منافق هیچ ربطی به بی حجاب نداره قرآن هم افرادی که حجاب رعایت نمی کنن منافق نمی دونه .
به نقل از robo.poor :
و شما میگویید اسلام حجاب را اجباری نکرده ؟؟؟ :)) :)) :)) :))

البته وظیفه ی مردان بسار بیشتر از زنان است در این مورد

اگر به قرآن رجوع کنیم بیشتر روی مسئله ی عفاف توجه دارد

اما این هیچ گاه مسئولیت را از دوش زنان بر نمیدارد

و باید بگویم ایجا(ایران ) کشوری اسلامی است و

اسلام یک قانون است و کسانی که در این کشور مانده اند

باید تسلیم قانونهای(درست ) آن باشند کما آنکه

بر اساس تفسیر هایی که کردیم این مسئله ی حجاب کاملا

و دستور اجباری شدن آن از قرآن است.
با توجه به اینکه دلایل شما برای چسبوندن اجبار به اسلام ایراداتی داره پس ازش نمی تونید نتیجه بگیرید که اسلام گفته اجبار.
اصلا این قضیه با اصل فلسفه های اسلام تناقض داره
دین اسلام اجرای احکام دین با زور رو نهی می کنه وقتی می گه کسی نباید با فشار و زور مسلمان بشه یعنی چی؟ یعنی دین یک مسئله ی شخصی و اختیاریه
در مورد اینکه اینجا کشور اسلامی است باید بگم که :
اولا قوانین چیزی نیست که غیر قابل تغییر یا مطلق درست باشه
دوما اسلام یک دینه نه قانون بخصوص برای کسایی که مسلمون نیستن به هیچ وجه قانون نیست . الان هم هیچ جامعه ای فقط مسلمون نیست .
سوما روش جدید اثبات منطقیه این؟ که حکم رو با حکم ثابت می کنید؟ :)) شما دارید وجود اجبار برای حجاب رو به عنوان حکم می گیرید حالا دارید به عنوان یکی از استدلال های اثباتتون میگید که اجبار حجاب قانونه (قانون عامل ایجاد این اجباره) پس باید عمل کرد ؟؟ استدلالتون با حکمتون یکیه اینجا !

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

و حال کسانی را که حجابشان را رعایت نمی کنند را منافق میداند

و شما میگویید اسلام حجاب را اجباری نکرده ؟؟؟

تعریف منافق :

منافقين و كسانى كه ايمان واقعى ندارند،گرچه در ظاهر از اسلام سخن مي گويند و چنين وانمود مي كنند كه مسلمانند و محتواى ضمير آشكارشان تعاليم اسلام است، ولى به آنچه ميگويند عقيده ندارند.

روش منافقين

. ي رْضُونَكُمْ بأَِفْواهِهِمْ وَ تَأْبى قُلُوبُهُمْ - توبه (8) بازبان بازى و سخنان فريبنده، شما را خشنود مي سازند در صورتى كه ضميرشان از اين سخنان ابا دارد.

نشانه هاى منافق

از پيامبر (ص) نقل شده كه فرمود: منافق داراى سه نشانه است: هر گاه سخن بگويد دروغ مى گويد، و زمانى كه وعده بدهد تخلّف مى كند، و چون امين شمرده شودخيانت میورزد.(تفسير نورالثقلين)

دوستى على( ع) مرز ميان مؤمن و منافق

امام على(ع) فرمود: سوگند به كسى كه دانه را مى شكافد و هستى را مى آفريند، پيامبر(ص) با من چنين در ميان گذاشت و سفارش فرمود: جز مؤمن من را دوست نمى دارد و جزمنافق به من كينه نمی ورزد. (ترجمه خصال، ج 1)

نفاق، منافق

رسول خدا(ص) فرمود: داستان منافق داستان آن تنه درخت خرما است كه صاحب درخت تصميم گرفت كه آن را در سقف خانه بكار برد، راست نيامد، تصميم گرفت كه آن را شمع ديوار كند، راست نيامد و بالاخره در زير ديك سوزانيد. (گزيده كافى، ج 1)

صفت نفاق و منافق

امير المؤمنين)ع( فرمود: نفاق بر چهار ستون استوار است: بر هوى و هوس و سهل انگارى در امر دين، خشم ورزى و طمع.)( اصول كافي، ج 4)

راه شناخت مؤمن و منافق

امام علي)ع( فرمود: اگر با شمشيرم بر بينى مؤمن بزنم كه دشمن من شود، با من دشمنى نخواهد كرد و اگر تمام دنيا را به منافق ببخشم تا مرا دوست بدارد،دوست من نخواهد شد) . (نهج البلاغه)

بله باز هم اجباری نیست!!! :|

در ضمن از کجا معلوم که دو آیه به هم ربط داشته باشند؟ :|

اضافه کنم تعریف منافق خیلی فرق داره با بی حجاب! :|

واقعا دوست داشتم برم خودمو دار بزنم و بعد بر گردم جواب بدم :))

در ضمن! :|

کلا در تمامی کتاب های دینی رسیدن حکم به حکم به چشم میخوره!!! (سفسطه مصادره به مطلوب)
شما در حال حاضر میگید که قرآن و دین اسلام کاملاً پذیرفته شدست!! و حالا به این نتیجه میرسید که این حکم هم باید پذیرفته بشه!!!
(که همین اثبات دین اسلام خودش جای بحث داره)

شما باید بگید در مقایسه کشور ایران با مثلا آلمان یا کانادا یا ژاپن یا...... که در اون ها حجاب اجباری نیست چه چیزی بهتر شده؟

تجاوز کمتر شده؟

امنیت بالاتر رفته؟

آمار بزه پایین اومده؟

بگو در جریان باشیم! :|

...roze...

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
مشهد

به نقل از آرمان حقیقی :
پس شمام به فلسفه حجاب معتقد نیستین دیگه.چون فلسفش ایران و آمریکا نداره. اونایی که به فلسفش عقیده دارن همه جا حجابشونو رعایت می کنن.
حالا میریم سر بحث جامعه. اگر فکر می کنید به خاطر جامعست پس بیاید روی فرهنگ کار کنیم. ببینیم این از چی ناشی شده؟... بعد مساله دیگه اینه که باید ببینیم این کارمون چه تاثیری داره؟ داره بهتر می کنه وضع رو یا بدتر!‌ منطقی بعضی وقتا اینه که یه هزینه ای رو اول بپردازین ولی آینده روشنی رو به دنبالش بیاره. نیست اینجوری؟
من دلیل دینی براش پیدا نکرده ام فک کنم فقط برای امنیت و اینا گفته ولی خوب خودم معتقدم جایی که حجاب مثلا سر باعث از بین رفتن امنیت نمی کنه پس الزامی روش نیس حالا شایدم من اشتباه می کنم. وقتی میشه جامعه رو درس کرد که همه بخوان نه اینکه یک عده بخوان در ضمن من حاظر نیستم و نخواهم بود که به صرف داشتن آینده روشن هر هزینه ای رو بپردازم شاید این هزینه خیلی سنگین باشه و مطمئنن هم همین طوره...
به نقل از پرنیرا :
جنبه یعنی چی؟
متن شما پر از سفسطه هست (استنتاج حق از باطل ، تحلیل نادرست پدیده‌ها ، مغالطه‌های آماری )

شما کل استدلالتون روی "عموم مردم جنبه ندارن" هست!!! و این گزاره خودش غلطه!!! :D چرا که نیاز به اثبات داره!!! و شما نمیتونید ثابت کنید!!!

ببینید حجاب رو قرار نیست به طور کلی ور دارن!!! :| بلکه ما میگیم اجبار نکنن!!!

در ضمن ما ملیتمون با شعورن (برعکس چیزی که شما فکر میکنید)

اگه بخواید حتی علمی به قضیه نگاه کنید

متوجه میشید که یکی از عوامل خیلی تاثیر گذار توی پارافیلیا(انحراف جـنس‍‌‍ی) محدودیته!!! که البته با برداشتن محدودیت تا حدود زیادی رفع میشه!!!!

بیش از 50 نوع انحراف جـنس‍‌‍ی در دنیا شناخته شده است که مهمترین آنها به قرار زیر هستند:

فتیشیسم:یک نوع انحراف جـنس‍‌‍ی است که شخص با دیدن اشیاءغیر جـنس‍‌‍ی مثلاً کفش زنانه تحریک می شود

اگزبیشنیسم: کسانی که دچار این انحراف جـنس‍‌‍ی هستند ، تمایل دارند که اندامهای جـنس‍‌‍ی خود را در معرض دید دیگران قرار دهند.

سادوماخوزیسم : کسانی که دچار این نوع انحراف هستند یا خودآزاری دارند یا دیگر آزاری.

حیوان خویی:تمایل به نزدیکی با حیوانات حیوان خویی نامیده می شود. این نوع انحراف بیشتر در پسرهایی که در مزرعه رشد می کنند، دیده می شود. به مرور زمان وقتی که دسترسی به انسانی پیدا کنند؛ این میل در آنها از بین می رود.

وایریسم:اطفاء شهوت از طریق نگاه کردن به تن عریان یک شخص بدون اطلاع وی وایریسم نامیده می شود.

تماس تلفنی یا اینترنتی:اشخاصی با استفاده از دفترچه تلفن یا به صورت تصادفی شماره ای می گیرند و وقتی مطمئن می شوند، آن طرف خط یک زن قرار دارد، با استفاده از کلمات زشت و ناپسند بیماری روانی خود را بروز می دهند

پدو فیلی یا کودک آزاری:بد ترین نوع انحراف جـنس‍‌‍ی پدوفیلی است. اشخاص پدوفیل تمایل به نزدیکی با کودکان دارند.شخص پدوفیل اگر اقدام به گول زدن کودکی کند و از او لذت جـنس‍‌‍ی ببرد به او پدوفیل فعال می گویند.اما اگر فقط در رؤیای این لذت جـنس‍‌‍ی باشد؛ به او پدوفیل منفعل می گویند.

علتهای زیادی برای بیماریهای جـنس‍‌‍ی نام برده اند. یکی از دلایل مهمی که در ارتباط با انحرافات جـنس‍‌‍ی نام برده اند؛ محدودیت می باشد.شهوت انسان همانند جریان بخاری است که در دیگ زودپز قرار دارد.اگر روزنه و مخزنی برای این دیگ تعبیه نشود؛ دیگ بالاخره منفجر می شود.

اگه حجابو اجبار نکنن فکر می کنید کی رعایتش کنه؟؟؟ من خودم خیلی از دخترایی رو می شناسم که پوشیه می زنن و چادر سرشون می کنن و اینا ولی فقط منتظرن که فقط به یک آزادی برسن مثلا تو کلاس زبانم چند تا دختر بودن که حجاب داشتنو اینا ولی یک چند جلسه که گذشت سر کلاس (دبیر مرد) چادرشون رو برمی داشتن و روسری هاشونو باز می کردن خوب اینا مشخصه روشون فشاره و اگه آزادی بزارن مثلما بی حجاب می شن...
ببینید من خودم با توجه به چیزایی که دیدم قضاوت می کنم چون اینکه آدم بخواد جامعه رو متعادل فرض کنه و فکر کنه همه ایده آل هستن منطقی نیس و اگر اشتباه کرده باشه و اتفاقی براش بیفته دیگه راه برگشتی نیس مثل قضیه هندسی نیس که شما اگه نتونستی اثباتش کنی پاک کنی و از اول شروع کنی... من با هرکسی با هر کسی که تابه حال برخورد داشتم متوجه شدم که جنبه نداشتن ولی خوب با خیلی از افرادی که خارج از کشور زندگی کردن وقتی برخورد داشتم واقعا احساس راحتی می کردم... موضوع اینه که من به شخصه با شواهد درباره این موضوع تصمیم می گیرم ولی اگه شما می تونید اثبات کنید که اکثر مردم جنبه شو دارن خوب پس خوشحال می شم منو آگاه کنید هرچند که من بازم ترجیح می دم رعایت کنم به هر حال من اهل ریسک نیستم...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

من دلیل دینی براش پیدا نکرده ام فک کنم فقط برای امنیت و اینا گفته ولی خوب خودم معتقدم جایی که حجاب مثلا سر باعث از بین رفتن امنیت نمی کنه پس الزامی روش نیس حالا شایدم من اشتباه می کنم. وقتی میشه جامعه رو درس کرد که همه بخوان نه اینکه یک عده بخوان در ضمن من حاظر نیستم و نخواهم بود که به صرف داشتن آینده روشن هر هزینه ای رو بپردازم شاید این هزینه خیلی سنگین باشه و مطمئنن هم همین طوره...
اگه حجابو اجبار نکنن فکر می کنید کی رعایتش کنه؟؟؟ من خودم خیلی از دخترایی رو می شناسم که پوشیه می زنن و چادر سرشون می کنن و اینا ولی فقط منتظرن که فقط به یک آزادی برسن مثلا تو کلاس زبانم چند تا دختر بودن که حجاب داشتنو اینا ولی یک چند جلسه که گذشت سر کلاس (دبیر مرد) چادرشون رو برمی داشتن و روسری هاشونو باز می کردن خوب اینا مشخصه روشون فشاره و اگه آزادی بزارن مثلما بی حجاب می شن...
ببینید من خودم با توجه به چیزایی که دیدم قضاوت می کنم چون اینکه آدم بخواد جامعه رو متعادل فرض کنه و فکر کنه همه ایده آل هستن منطقی نیس و اگر اشتباه کرده باشه و اتفاقی براش بیفته دیگه راه برگشتی نیس مثل قضیه هندسی نیس که شما اگه نتونستی اثباتش کنی پاک کنی و از اول شروع کنی... من با هرکسی با هر کسی که تابه حال برخورد داشتم متوجه شدم که جنبه نداشتن ولی خوب با خیلی از افرادی که خارج از کشور زندگی کردن وقتی برخورد داشتم واقعا احساس راحتی می کردم... موضوع اینه که من به شخصه با شواهد درباره این موضوع تصمیم می گیرم ولی اگه شما می تونید اثبات کنید که اکثر مردم جنبه شو دارن خوب پس خوشحال می شم منو آگاه کنید هرچند که من بازم ترجیح می دم رعایت کنم به هر حال من اهل ریسک نیستم...
این حرفتون که دقیقا اجبارو نقض کرد الان
وقتی نصف دخترای چادری هم اگر آزادی بود سرشون نمی کردن پس دوستانی که هی عرف عرف می کنید اینم از عرف :)
اگر اکثریت اینو نمی خوان پس نباید باشه پس اونا هم دلیلی نمی بنند دختری که به اجبار خانواده چادریه در خانواده ای مذهبی بوده و با این وجود دلیلی نمی بینه برای اینکار .
برای امنیت و اینا خوبه ؟ شوخی می کنید؟! :)) آمار درصدی تجاوز الان نسبت به 35 سال پیش وقتی حجاب اجباری نبود رو مقایسه کنید کم که نشده بیشتر هم شده . البته الان آمار دقیقی از تجاوز نیست (جلوگیری از آشکار شدن عمق فاجعه :) ) ولی تخمین هایی که زده میشه از کشور های آزاد اگر بیش تر نباشه کمتر نیست .
الان دقیقا امنیتی که می گید کو ؟ کجاست؟؟؟
اینقدر هم بزرگش نکنید موضوعو دوستان مردم جنبه دارن خوبشم جنبه دارن .
جنبه چیه دقیقا ؟درک و شعور؟ مردممون دارن اگر آموزش درست بدن بیشتر هم میشه
توانایی غلبه بر طبیعت بوسیله اراده ؟ مردممون هیچی از بقیه جوامع دیگه کم ندارن
اصلا ریسکی وجود نداره اگر در حد معقولی انتخاب لباس پوشیدن به فرد داده به هر حال از وضعیت الان بدتر نمیشه
جوری می گید جنبه ندارن انگار ما چقدر وقته حجاب اجباری داریم !
زمانی که رضا شاه حجاب رو به زور برداشت مردم از نظر تعصب غیر قابل مقایسه بودن با الان . حجاب برداشته شد و کم کم عادی شد پس اگر در وضعیتی بسار بدتر از الان شد و نتیجه داد الانم میشه . نمی گم اون موقع کار درستی بود که حجابو برداشتن . ممانعت از انتخاب لباس توسط فرد به هر حال نقض حقوق فردیه می خواد حجاب به زور برداشته شه یا به زور گذاشته بشه .

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

بررسی ضرورت پوشش حجاب از دید علم فرا روانشناسی (مهدی مرتضی پور)
يكشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۰ ساعت ۲۳:۳۴ | |

مهدی مرتضی پور _ عضو معاونت علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تربیت معلم تهران

طبق مشاهدات و بررسی های دانشمندان علم فراروانشناسی بدن دارای یک سیستم انرژی می باشد که تعادل انرژی را در بدن حفظ می نماید.این سیستم انرژی در یک سری نقاط با محیط اطراف دارای تبادل انرژی است و هر کدام از این نقاط با یک سری از خصوصیات فیزیکی ،ذهنی و روحی در ارتباط اند.

میزان سلامت روحی و ذهنی و جسمی ما با این نقاط در ارتباط است و در صورت وجود اشکال در انتقال انرژی انسان دچار بیماری های مرتبط با آن نقطه خواهد شد.

میزان انتقال انرژی این نقاط تحت تاثیر عواملی مثل صوت ، رنگ ، نور ، تغذیه ، رایحه، سنگ ها و جواهرات، احساسات ، تفکرات ، اعمال و حرکات جسمانی قرار دارد. برای تشریح میزان عبور انرژی اصطلاحا از کلماتی مثل باز یا بسته استفاده می شود البته نه این که شاهد باز یا بسته شدن چیزی باشیم مثلا وقتی که می گوییم دلم باز شد واقعا اتفاقی در جسم ما نمی افتد بلکه منظور یک تعبیر معنوی از یک رویداد باطنی است ، عبارات به کار رفته در این رابطه نیز به همین معنا می باشند.

حال باز یا بسته بودن این نقاط چگونه روی ما تاثیر می گذارد؟

معمولا زمانی که یک مرکز نیمه باز است در تعادل است و فعالیت های مرتبط با آن در شرایط مطلوبی قرار دارند ولی اگر کاملا باز یا کاملا بسته باشد منجر به عدم تعادل می شود.

در بدن هفت مرکز اصلی در راستای ستون فقرات از انتهای ستون فقرات تا فرق سر قرار دارند.و هر کدام رنگ مخصوصی را تابش می کنند که با چشم عادی قابل مشاهده نیست.این رنگ ها به مشابه هفت رنگ رنگین کمان از سرخ شروع شده به بنفش ختم می شوند و تحت تاثیر همان رنگ نیز بازتر می شوند.

برای مثال مرکز دوم انرژی در ناحیه ساکرال یک اینچ بالاتر از مجرای ادرار قرار دارد و با لذات و شهوات در ارتباط است و رنگ مخصوص آن نارجی می باشد حال اگر فردی پیراهنی به این رنگ بپوشد یا رنگ و نور محیط نارنجی باشد این مرکز در فرد فعال تر شده میل او را به لذات افزایش می دهد حال اگر این مرکز را در معرض رنگ های تیره و سیاه قرار دهیم فعالیتش رو به افول می گذارد

رنگ نارنجی در زنان و رنگ قرمز در مردان محرک شهوت است. رنگ قرمز با مرکز اول انرژی مرتبط است که در انتهای ستون فقرات و بین عورتین قرار دارد.این مرکز نیز با قدرت ،خشم ، ثروت و شهوت در ارتباط است.

پوشیدن لباس های قرمز و نارنجی موجب تحریک شهوانی شده بیماری های اجتماعی و فردی فراوانی در پی داردکه تشریع پیامد های آن در مقالات و کتب مختلفی مطرح شده است.

و نیز استفاده از لباس های تیره رنگ فعالیت این مراکز را کاهش داده و شرایط متعادلی برای حضور و فعالیت سالم در جامعه را فراهم می آورد.

برای همین منظور باید از مصرف یا استفاده بیش از حد و نا بجای عطر ها، موسیقی ها و حتی خوراکیهایی که باعث تحریک این مراکز شده نیز پرهیز نمود.

برخی از منابع :

اطلس چاکرا اثر کالاشاترا گویین دا –رنگ درمانی اثر بار بارا باورز-آموزش عمی انرژی درمانی بادست اثر جک آنجلو- انرژی درمانی با کریستال ها (معراج بلورین) اثر کاترین بومن-شفای هاله اثر والتر لوبک-...

راه ارتباط الکترونیک با نویسنده مقاله : [email protected]
http://tmunews.com/index.php/component/content/article/7-articles/278-necessity-of-the-veil-covering-the-eyes-of-science-fraravnshnasy-mahdi-morteza-ali.html

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ریـحـانـه :
ببینید دوستان، بحثی که شما دارید میکنید به گفت‌وشنود اجتماعی ربطی نداره و فقط گاهی گریزی به اون میزنه! تو انجمن اعتقادی تاپیک‌هایی مثل حجاب را میخواهم چون/نمیخوام چون... و پوشش درست اسلامی چیست؟ وجود داره. حالا بماند که چقدر در حین بحث تاپیک‌های مختلف این مسئله مطرح شده. اگه واقعا دنبال جواب سوال‌هاتون هستید میتونید بحث‌های که تو اون تاپیک‌ها شده رو بخونید و اگه بازم صحبتی هست، تو همون تاپیک‌ها مطرح کنید. لطفا بحث ادامه پیدا نکنه، در غیراین صورت مجبور میشم تاپیک رو قفل کنم.

چند بار این تذکّر رو دادم اما انگار فایده‌ای نداره. به دلایلی که گفتم تاپیک فعلا قفل میشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا