• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

اول کدوما رو بخونم

• رای‌دهندگان
    44

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست
پاسخ : بــرای المپیاد زیست چیکار کردین؟؟

به نقل از This is me :
١-وزارتى ها:
٢-زيست شناسى عمومى:
٣-فيزيولوژى:
٤-بيوشيمى:
٥-سلولى:
٦-ملكولى:
٧-ژنتيك:
٨-اناتومى گياهى:
٩-فيزيولوژى گياهى:
١٠-اكولوژى:

١-كتاب وزارتى ها رو خوندم،تقريبا به صورت جدى مهر شروع كردم،دى تموم شدن[اهسته و پيوسته و اين صحبتا!]١٠درصد مثلا

٢-كمپبل ِ اينگليسى هست،ولى خب من فقط بخش اكولوژى ش رو خوندم،بقيه قسمت هاش هم سطح كتاب درسى بود و خودم حس كردم الافيه خوندنش :-" زمانِ مااين ترجمه خوب ها نبود :-<الان ترجمه هاش خوبه و اگر فارسيش رو هم بخونيد چيزى از دست نميديد!ولى خب سيستماتيك و اينا چون سوالاش معمولا اينگليسيه هم از رو تكستش بخونيد بهتره!٤درصد!

٣-از گايتون:غشا عصب عضله و قلب و،تنفس و كليه و هرمون ،غدد و گردش خون رو خوندم[طبيعتا همه ى فصل ها رو نخوندم،نصفش كه به درد ميخورد براى المپياد رو خوندم،اونايى كه ارزش خوندن داش :D]ايمنى درحد كمپل كافيه![نميدونم اين فقط مشكل منه يا مالِ بقيه هم هس،اصلا ايمنى يادم نميمونه!يعنى الان يادم نيست كى جزء چه گروهيه و اينا!كلا كنارنميايم باهم!]١٨درصد

٤-ما از روى لنينجر ٧فصل اول رو خونيدم،بعد ديديم اوضاع خيطه نميرسه تموم كنيم يه سرى جزوه كه معلم ها مرحمت كردن دادند بهمون رو خونديم!١٠درصد

٥-جزوه هاى معلم!به نظرم مبحثيه كه خيلى به علاقه ربط داره و من علاه دارم بش خوشبختانه! ١٠درصد

٦-البرتس و جلد ٣لنينجر..متن لنينجر جورى بود كه كشش نداشت برام،ديگه كتاب رو عوض كريم :-" البرتس خيلى خوبه رنگى رنگيه :Dمتنش روانِ ،فقط يه مشكل داره كه نميشه بهش گفت مشكل!خيلى پايه اى شروع كرده،اگر اولين بار باشه كهـ ملكولى ميخونى خوبه خيلى ولى اگر قبلا خوندى ديگه خودت بايد رد كنى يه بخشايى رو و درعين حال حواست باشه كه چيز مهمى از زير دستت در نره! من اولش با لنينجر شروع كردم و لنينجر كلا تو كارِ پايه و اينا نبود،بعد من كلا اين :)) :-"بودم!٨درصد!

٧-ساسان امينى را پله پله بخوانيد،سوالاش رو حل كنيد تا مفهوم بيا دستتون،بعد براى حل سوالات بيل زدنى و بالابردن سرعت ولنيتز حل كنيد،تا مرحله دو جواب ميده!!١٢درصد.

٨-كتاب رست رو خونديم،فصولِ-٢-١-٣-٤-٥-٦-٩ . دوفصل اول درحد ورق زدن..١٢ درصد،ولى بازده زيادى نداشت.به نظرم گياهى رو حتما بايد خلاصه نويسى كرد!

٩-تايزوزايگر،فصل ٣و ١٠. خيلى متنش سخيفِ [؟!] {-8مترجم نياز داره!! ايشون به نظر دوستانِ مدال دار!نمودارهاشون مهم هستن بيشتر!٦درصد مثلا!

١٠-جلد چهار كمپل،چاپ قبليش!لازم و كافى حتى!+براى رفتار هم "مقدمه اى بر اكولوژى رفتار" دكتروهاب زاده كه به تو صيه همون دوستان شبا قبل از خواب مثلِ كتاب داستان خونده شد،٩فصل اولش رو خوندم من، تابستون بود.صرفا ديدى كه ميده نيازه نه خيلى اطلاعاتش!١٠درصد

Liese

کاربر.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : بــرای المپیاد زیست چیکار کردین؟؟

از همـــــــــــــــــــتون ممنونم بابت راهنماییا و معرفی منابع :D

negin10

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
مدال المپیاد
دیگه نمیخوام اکانتم حذف بشه!!!
پاسخ : مشاوره با دیگر اعضا

ببخشید برای مرحله اول دقییییقا باید چه کتابایی خوند؟ :-? :-? :-?

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

کتاب هاي دبيرستان+سال چهارم.ايناضرورياشه،براي ژنيتيک هم بهتره يه کتاب جدابخوني،ساسان اميني معمولا استفاده ميشه.

mahsa_77

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Rafsanjan

درود دوستان عزیز h-:
من الان اوله دبیرستانم یعنی تابستون 92 میشه تایستون ساله دومم
میخواستم ببینم تو این زمان چه کاری بهتره برا المپیادی شدن بکنم؟؟؟چه مباحثی(کتابی) رو تابستون بخونم؟؟؟؟

sz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
زيست

فعلن كتاب درسيا رو بخون و يه كتاب بيولوژي عمومي مثل كمپل

negin10

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
مدال المپیاد
دیگه نمیخوام اکانتم حذف بشه!!!

ببخشید کدوم ترجمه کتاب گایتون بهتره؟

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

ماله من دکترسيدعلي حائري روحاني هست.خوبه تاحالاکه مشکل نداشتم با متنش..بقيه ترجمه هاش رو نميدونم!

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

انتشارات رفیع و سماط خوبن رفیع رنگیه با جلد کلفت سماط سیاه سفید با جلد معمولی :)

ستی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از کلاه قرمزی :
ببخشید کدوم ترجمه کتاب گایتون بهتره؟
[/quote
انتشارات سماطو بگیر!اگه آدمی نیسی که دو جلدشو بخونی.خلاصشم بگیری چیزه خوبیه!

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

به نقل از شـقایـق :
انتشارات سماطو بگیر!اگه آدمی نیسی که دو جلدشو بخونی.خلاصشم بگیری چیزه خوبیه!
نه خلاصه خوب نیس چون خیلی جاهاش رو تا کاملش رو نخونه نمیفهمه ! و در کل کاملش بهتره ولی خب اگه خلاصه اش رو بفهمی خیلی خوبه چون سریعتر پیش میری :)

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

تو شهری مثه بناب (کوچیک) المپیادر زیستی که مرحله ی دومم قبول شه نداره یا اگه هم داشته ماله عصر حجره...
خیلی از سومیا که منو میشناسن بهم میگن برو شیمی بخون حیفه بری زیست بخونی و از این حرفا ...
میگن تو شهری مثه بناب که امکانات کمی داره زیست خوندن یه مرد آسمونی میخواد که همه فن حریف باشه...
بهم میگن شیمی بخون چون هم تو کنکورت برات خوب تموم میشه هم این که به مطالب درسی شیمی ربط داره و میگن زیست بعد مرحله اول اصلا به کتاب درسی ها ربط نداره... :((
منم باخودم میگم آخه اگه من به حرف اینا گوش بدم و شیمی بخونم و اگه موفق بشم هم زیاد خوب نیس
چون آینده شهرو از بین میبرم
یعنی اینطوری که من به خاطر این که امکانات کمه نخونم نفر بعدی منم نخونه و نفر بعدی اونم همینطوری و تا.... اینطوری که هیشوقت امکاناتی درست نمیشه ...
این خود مائیم که باید تلاش کنیم و امکانات رو فراهم کنیم...
نمیدونم ...
راستش یه کم به کمکتون نیاز دارم به نظرتون من چیکار کنم؟ از هر کی که سابقه داره و اینو خوند انتظار دارم جواب بده آخه خیلی واسم مهمه ;))

در ضمن یادم رف بگم 13 خرداد اول دبیرستان رو تموم کردم

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

چيزي که بهش ميرسي مهمه،ولي مسيرخيلي مهم تره!اگر واقعازيست روبيشتر از شيمي دوست داري مسيرت مشخصه!
بقيه صحبت هارو تو پ خ گفتم بت،بازم تاکييد ميکنم،اگه موفقت آسون بود همه بهش ميرسيدن :)

sz

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
مدال المپیاد
زيست

به نظر من تو المپياد علاقه و پشت كار از همه مهم تره . المپياد خوندن امكانات خاصي نمي خواد ولي اگر منظورت معلمه بايد بگم كه معلم فقط بهونه اي براي ايجاد انگيزست و مي تونه راهنمايي كنه پس مي توني به جاي معلم از افراد ديگه در اين زمينه كمك بگيري كه باتجربه هستند از راهاي ديگه تازه تو هنوز اولي وقتتم زياده خوندن كتاباي تكست و دانشگاهي اولش سخت به نظر مي رسه ولي مثل هميشه آدم به همه چي عادت مي كنه ... آخرش مي بيني همين كتابا رو ده بار خوندي ! همش بستگي به خودت داره و اين كه خودتو در چه سطحي مي دوني :)

ستی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از rezanajafi :
تو شهری مثه بناب (کوچیک) المپیادر زیستی که مرحله ی دومم قبول شه نداره یا اگه هم داشته ماله عصر حجره...
خیلی از سومیا که منو میشناسن بهم میگن برو شیمی بخون حیفه بری زیست بخونی و از این حرفا ...
میگن تو شهری مثه بناب که امکانات کمی داره زیست خوندن یه مرد آسمونی میخواد که همه فن حریف باشه...
بهم میگن شیمی بخون چون هم تو کنکورت برات خوب تموم میشه هم این که به مطالب درسی شیمی ربط داره و میگن زیست بعد مرحله اول اصلا به کتاب درسی ها ربط نداره... :((
منم باخودم میگم آخه اگه من به حرف اینا گوش بدم و شیمی بخونم و اگه موفق بشم هم زیاد خوب نیس
یعنی اینطوری که من به خاطر این که امکانات کمه نخونم نفر بعدی منم نخونه و نفر بعدی اونم همینطوری و تا.... اینطوری که هیشوقت امکاناتی درست نمیشه ...
نمیدونم ...
راستش یه کم به کمکتون نیاز دارم به نظرتون من چیکار کنم؟ از هر کی که سابقه داره و اینو خوند انتظار دارم جواب بده آخه خیلی واسم مهمه ;))

ببین خیلی های زیادی رو من میشناسم که شرایطشون خیلی بدتر از تو بودو الان مدال دارن تو زیست.مهم اینه که خودت واقعن بخای و به خاطرش تلاش کنی.مطمن باش اگه تلاش کنی حتمن به نتیجه میرسی.

sheyda@@@a

کاربر فعال

بچه های المپیادی لطفا کمکم کنید
خیلی حس بدیه که ندونی چیکار کنی!!
=((نمیتونم علاقمو ول کنم
مامانم و کلا همه خانواده میگن ریسک خیلی بزرگیه
همه میگن انصراف بده و بچسب به درس و مدرسه
خودمم این حرفارو قبول دارم ولی یه حسی این اجازه رو بم نمیده....
حالا به نظرتون چه جوری میتونم این علاقه لعنتی به زیستو تخلیه کنم؟؟؟؟ >:D< ~X(

rezanajafi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
زیست
دانشگاه
تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از sheyda@@@a :
بچه های المپیادی لطفا کمکم کنید
خیلی حس بدیه که ندونی چیکار کنی!!
=((نمیتونم علاقمو ول کنم
مامانم و کلا همه خانواده میگن ریسک خیلی بزرگیه
همه میگن انصراف بده و بچسب به درس و مدرسه
خودمم این حرفارو قبول دارم ولی یه حسی این اجازه رو بم نمیده....
حالا به نظرتون چه جوری میتونم این علاقه لعنتی به زیستو تخلیه کنم؟؟؟؟ >:D< ~X(

دقیقا منم همین حسو دارم ... فک کنم واسه همه المپیادی ها پیش میاد ... اما من به خودم امید میدم که باید به اونی که دوس دارم برسم ... اگه واسه المپیاد بخونم و تلاشمو بکنم حتی اگه موفق نشم احساس خرسندی میکنم چون من تموم تلاشمو کردم به قول یه جمله ی معروف واسه المپیادیا """" طلاش مهم نیست! تلاش مهمه! """"
نسبت به این چیزا احساس نگرانی نکن
اگه قرار بود فقط درس بخونی و آیندت همونی بود که والدینت یا بقیه میگن که دیگه نمیشه زندگی کرد
پیشنهاد میکنم به حرفای بقیه گوش کنی و به اندازه ی کافی ازشون مشورت بگیری ولی راه خودتو بری
هیچ وقتم سعی نکن علاقه ات رو نسبت به چیزی از بین ببری اونوقت وقتی که بزرگ شی خیلی پشیمون میشی
سعی کن واسه عشقت(المپیاد زیست) با تمام قدرت بجنگی و حتی اگه به چیزی که میخوای نرسی به خاطر تلاشت از خودت راضی باشی
اونوقت تو مراحل دیگه زندگی خیلی بهتر میتونی پیش بری چون یه بار تلاش کردن رو تجربه کردی
نترس و به خدا توکل کن

sheyda@@@a

کاربر فعال

به نقل از rezanajafi :
دقیقا منم همین حسو دارم ... فک کنم واسه همه المپیادی ها پیش میاد ... اما من به خودم امید میدم که باید به اونی که دوس دارم برسم ... اگه واسه المپیاد بخونم و تلاشمو بکنم حتی اگه موفق نشم احساس خرسندی میکنم چون من تموم تلاشمو کردم به قول یه جمله ی معروف واسه المپیادیا """" طلاش مهم نیست! تلاش مهمه! """"
نسبت به این چیزا احساس نگرانی نکن
اگه قرار بود فقط درس بخونی و آیندت همونی بود که والدینت یا بقیه میگن که دیگه نمیشه زندگی کرد
پیشنهاد میکنم به حرفای بقیه گوش کنی و به اندازه ی کافی ازشون مشورت بگیری ولی راه خودتو بری
هیچ وقتم سعی نکن علاقه ات رو نسبت به چیزی از بین ببری اونوقت وقتی که بزرگ شی خیلی پشیمون میشی
سعی کن واسه عشقت(المپیاد زیست) با تمام قدرت بجنگی و حتی اگه به چیزی که میخوای نرسی به خاطر تلاشت از خودت راضی باشی
اونوقت تو مراحل دیگه زندگی خیلی بهتر میتونی پیش بری چون یه بار تلاش کردن رو تجربه کردی
نترس و به خدا توکل کن
ممنون واسه همدردیت... x:
ولی اگه راستشو بخوای هنوز تکلیف خودمم با خودم معلوم نیست...
میترسم برم دنبالشو موفق نشم اونوقت من بمونم بدون هیچ تکیه گاه و پشتیبانی...
همه میگن اگه بخوای بری دنبال المپیاد باید یه کمک قوی داشته باشی منم فقط داداشم هس ولی به نظرم میاد اونقدرها هم نمیشه روش حساب کرد ~X(
اینطوری فقط منم و یه عالمه فشار X-(

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

پشتيبان قوي؟مثلاچه نوع پشتيباني اي؟!
ببين اين که خانواده ات نگران آينده ات باشن خيلي طبيعيه.ولي اگرواقعا دوست داري المپيادبخوني باهاشون صحبت کن،مطمئن باش مخالفت نميکننداگرتصميمت قطعي باشه..واين که اگر به خاطرترس ازشکست از علاقه ات بگذري بعداخيلي حسرت ميخوري. :)

sheyda@@@a

کاربر فعال

به نقل از rezanajafi :
نمیدونم ...
تو که از حرفات معلومه خیلی علاقه داری به المپیاد....خودتم که میگی علاقه و امید و تلاش مهمه....پس دیگه هیچ چیزی مهم نیست
حالا من که تو تهرانم و اونجا به قول تو برعکس شهر شما امکانات زیاده درست
ولی مگه معلم ما بهمون چی میگه..خودش اولین جلسه گفت من فقط سی در صد کتابارو بهتون میگم هفتاد در صد بقیه رو باید خودتون بخونید X_Xحالا اگه فکر میکنی میتونی فقط بشینی بخونی چه عیبی داره اینطوری بعدا حسرت نمیخوری!!! ;;)

بالا