• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سرخوشی(خجستگی!)

• شروع کننده موضوع N@R
  • تاریخ شروع

چه تعداد از افرادی که میشناسین سرخوش هستن؟

• رای‌دهندگان
    28
  • شروع کننده موضوع

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
دیدین بچه ها جدیداً به تَرَک دیوار هم میخندن؟!
چرا واقعاً؟؟؟ چرا اینقد سرخوشن؟
من مطمئنم که این خوشحالی درونی نیست و کاملاً لحظه ایه. اینجور بچه ها با کوچک ترین اتفاقی میخندن و یا گریه میکنن. میدونین 1 جورایی کنترل احساساتشون براشون سخته؛ یعنی تقریباً واسه هممون. به نظر من که این موضوع داره روز به روز بیشتر توی بچه ها دیده میشه. دلیلش چیه؟ میتونه از سختی یا کمبود ناشی شه؟ :-/

SHINE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
تهران
پاسخ : سرخوشی(خجستگی!)

من فكر ميكنم اين سر خوشي و غالب شدن احساسات ناشئ از فشار بيش از حد رو يه نفر هست
چون اون چيزي كه واضحه اينه كه اون آدم از سر خوشحالي دروني شديد اونطوري نميخنده و بعضا عصبي هست اون لحظه
و فكر ميكنم اين وضع برا فشاراي روحي و عصبي بودن هست و سختي زندگي و از اين حرفاس

niloufar joon

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یکــــ
شهر
تهران

با نظر بالایی کاملا که نه ولی یه‌خورده کاملا مخالفم چون همیشه به‌خاطر فشارای روحی و اینا نیس
این حالتو بیشتر میشه توی آدم‌های برون‌گرا که افرادی اجتماعی هستن دید مثلن شما هیچ وقت این حالتو در یه فرد درون‌گرا هرچند که خیلی فشارم روش باشه نمی‌بینین و بلکه برای این افراد خنده‌آور ترین چیزها(البته به نظر افرادی که به نظر شما سرخوش نیستن) هم مسخره‌س پس این جمله که "و فكر ميكنم اين وضع برا فشاراي روحي و عصبي بودن هست و سختي زندگي و از اين حرفاس" کاملا هم درست نیس

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

مانیک دپرسیو که فرد گاهی اوقات خیلی شاده (مانیا)وگاهی اوقات خیلی دپرس میتونه دلیلی براین خجستگی باشه

• لایک
امتیازات: N@R

anahita_ashg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
همدان-رشت

به نقل از سیزیف :
مانیک دپرسیو که فرد گاهی اوقات خیلی شاده (مانیا)وگاهی اوقات خیلی دپرس میتونه دلیلی براین خجستگی باشه
مانيك دپرسيو يه اختلال مغزيه و علائمش خيلي شديدتر از اين حرفاس! تو اين بيماري فرد يه مدت (مثلا چند ماه) فقط سرخوشه (=مانيك) و يه مدت فقط افسردس!
اين حالاتي كه توصيف شد، زودگذر هستن و ميتونن ناشي از خيلي چيزا باشن! مثل مواردي كه دوستان اشاره كردن: برون گرايي، فشار شديد و دائمي كه فرد براي فرار از فشار خودش رو خوشحال نشون ميده يا فشار هاي كوتاه كه فرد نميخواد در برابرشون واكنش ِمنفي نشون بده!

Parinaz.

پری‌ناز
نام مرکز سمپاد
فرزانگان قزوین
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
آزاد تهران جنوب
رشته دانشگاه
طراحی لباس

شاید اون شخص به یه چیزی میخنده که شما درکش نمی کنید.
دلتون میخواد بیان بهتون بگن که شما "تحت فشارهای عصبی و روانی" کلی فکر میکنید تا درباره ی چیزی تصمیم بگیرید که خنده داره یا نه و آیا درسته که من الان بخندم یا نه؟

سیزیف

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان
شهر
مشهد

خوب پس اگه نخوایم به عنوان یه اختلال بررسی ـش کنیم چیزی نیست ؛امم ،خوب ینی میشه فقط تاثیرهورمون ـا توی رفتار ِ نوجوون ـا که گاهی اوقات نامعقول میشه وهمین .

شبنم...

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان(مادر)
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
94

اخلاق اطرافیان اون فرد خیلی تاثیر میذاره
مثلا من سرخوشم (خیلی خیلی )
اطرافیام هم شدن مثل خودم