• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

یــه ســوال تخصصی از دانشجو های نرم افــزار و IT

• شروع کننده موضوع

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی
ســـلام دوستان
من امسال کنکور دارم ، بین 2 راهی نرم افزار و IT موندم !

علایق من اینهاس :
1. برنامه نویسی اندروید ( و سیستم عامل های آینده ی موبایل )
2. طراحی وب
3. مدیریت سیستمهای اطلاعاتی و امنیت اطلاعات
4. هـک و کرک

به نظرتون کدوم رشته رو انتخاب کنم ؟
رشته ای رو میخوام که در کنار تحصیل بتونم کار هم بکنم !
خودم تمایلم هست که IT برم ، اما منتظر نقطه نظرات دقیق شما عزیزان هستم

ممنونم ...

• شروع کننده موضوع

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی
پاسخ : یــه ســوال تخصصی از دانشجو های نرم افــزار و IT

همه با هم جواب ندین ! :D

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

چیزایی که میگی بیشتر مربوط به نرم افزاره ... ولی تو کارشناسی IT و نرم افزار و سخت افزار کلا ۲۰ واحد با هم فرق دارن ...
تو ارشد هم تا اونجا که میدونم میتونی گرایش های مربوط به رشته های دیگه رو هم بری ...
کلا بیشتر در مورد IT اطلاعات کسب کن ... (;

bahare sampadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران

به همه اینا از ته قلب علاقه داری؟!!! همشون باهم؟!!!
همه دانشگاها آی تی ندارن
ایشالا کنکورتو خوب بدی.بعدش وقت هست واسه تحقیق
مهم اینه که خوب بخونی تا به کامپیوتر برسی

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

آقا خب مگه چیه من خودم به موارد 1 و 3 و 4 ای که این بنده خدا گفته علاقه مندم زیااد

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

این علایقی که گفتیُ بیرون هم میشه یاد گرفت و لازم نیست حتما بری دانشگاه که یاد بگیری.
از اون 140-50 واحدی هم که پاس میکنی مثلا 3 یا 4 واحدشُ یه درسی مثله برنامه نویسی اندروید یا طراحی وب ارائه میکنن(اونم اگه ارائه کنن) بقیه واحدات چیزای دیگه ای مثل ساختمان داده، گسسته، گراف،شبکه،... هستن
بهتره اینارُ بخونی:
http://software.ce.sharif.edu/
it.ce.sharif.edu

Z.n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات

سلام

یه چیز کلی بگم اینکه اینایی که شما گفتید بیشتر برای کاره مثلا برنامه نویسی اندروید و اینا :D
بعد اینکه همون جوری که بهاره گفت حالا وقت هست واسه انتخاب رشته الان فقط و فقط باید به فکر درس خوندن بود :)

حالا بریم سراغ خود سوال! همون طور که دوستان گفتن فرق این دو رشته تو کارشناسی خیلی نیست!
ولی کلا ای تی بیشتر مسایل مدیریتیه نرم افزار بیشتر تولید نرم افزار و ایناس.
اگه به چیزای ریاضی تر علاقه دارین (ریاضیات گسسته) و ایده زدن تو این موارد برین سمت نرم افزار
و اگه به بازاریابی و اینجور چیزای مدیریتی علاقه مندین برین سمت ای تی.
مثلا مباحث شبکه و امنیت و اینا بیشتر به ای تی مربوطه ولی برنامه نویسی زیاد برای نرم افزاره.
یه نکته دیگه هم این که برای کار کلا دو سال اول اطلاعات خاصی که ندارید و نمی تونید روی اطلاعات دانشگاهیتون حساب کنید ولی در این زمینه این دو رشته با هم فرقی ندارن.

در مورد موارد اول و دوم علایقتون هم که همون طور که گفتن بیرون چیزای خوبی یاد میدن
موفق باشید :)

به نقل از امیـــ ع ـــر :
این علایقی که گفتیُ بیرون هم میشه یاد گرفت و لازم نیست حتما بری دانشگاه که یاد بگیری.
از اون 140-50 واحدی هم که پاس میکنی مثلا 3 یا 4 واحدشُ یه درسی مثله برنامه نویسی اندروید یا طراحی وب ارائه میکنن(اونم اگه ارائه کنن) بقیه واحدات چیزای دیگه ای مثل ساختمان داده، گسسته، گراف،شبکه،... هستن
بهتره اینارُ بخونی:
http://software.ce.sharif.edu/
it.ce.sharif.edu

راستی شما بالاخره چی می خونید؟
یادمه شما هم از این سوالا پارسال می پرسیدید :)

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

شبکه و امنیت و اینا دقیقا گرایش نرم افزاره نه IT !!!
بعد اینکه درسته . خ از این چیزا رو میشه بیرون هم یاد گرفت ... حتی همون ساختمان گسسته و ... رو !!!

bahare sampadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران

به نقل از @Hosein@ :
بعد اینکه درسته . خ از این چیزا رو میشه بیرون هم یاد گرفت ... حتی همون ساختمان گسسته و ... رو !!!
این طوری بگیم که کلا باید قید دانشگاهو زد
برنامه نویسی چیزی نیست که آدم از استاد یاد بگیره...ولی ساختمان گسسته هست

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از bahare sampadi :
نه بابا ! ریاضی گسسته رو المپیاد ریاضی ها کاملشو می خونن , المپیاد کامپیوتریا یه بخش خوبیشو ! من این ترم گسسته دارم دیگه
خودم میخوندم به نظرم خیلی بهتر بود !
حداقل دلیلی که من اومدم دانشگاه اینه که استادا خوب هستن و یه سری امکانات خوبیو در اختیارت میذاره ... ضمنا خیلی از خفنای رشته مون اصن دانشگاه نرفتن ...

bahare sampadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران

به نقل از @Hosein@ :
نه بابا ! ریاضی گسسته رو المپیاد ریاضی ها کاملشو می خونن , المپیاد کامپیوتریا یه بخش خوبیشو ! من این ترم گسسته دارم دیگه
خودم میخوندم به نظرم خیلی بهتر بود !
حداقل دلیلی که من اومدم دانشگاه اینه که استادا خوب هستن و یه سری امکانات خوبیو در اختیارت میذاره ... ضمنا خیلی از خفنای رشته مون اصن دانشگاه نرفتن ...
وب نویس خفن داریم که دانشگاه نرفته...ولی حرفه ای برنامه نویسه.الگوریتم نخونده...

a_mat_1995

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
اردبیل
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از @Hosein@ :
اگه از گرایش منظورت ارشد ، اونایی که لیسانس دارن برای هر رشته ای بخوان میتونن کنکور بدن ، ولی مهم اینه که قبول شن. چون IT و نرم واحدای مشترک زیادی دارن کنکور ارشد
مشکل زیادی پیش نمیاد!
اصولا آدم هیچیُ با استاد یاد نمیگیره ، با تمرین یاد میگیره، مثلا برای گسسته هم در نهایت باید بتونی مساله حل کنی که استاد یاد نمیده!
به نقل از زهرا نادری :
راستی شما بالاخره چی می خونید؟
یادمه شما هم از این سوالا پارسال می پرسیدید :)
بعد دیدن این پست پ.خ هایی که اون موقع فرستاده بودم خوندم روزای خوبی بودن(!) ولی امیدوارم دیگه تکرار نشن. الانم دارم علوم کامپیوتر میخونم ، میخام بیام نرم ولی فکر نکنم بتونم.
پ.ن : ce ام زیاد میام ولی ورودیای سالای قبل و خیلی نمیشناسم :)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از @Hosein@ :
تا جایی که من میدونم شبکه و امنیت گرایشهای آی تی هستن نه نرم افزار.ولی کلا فرقشون واقعا اونقدرها زیاد نیست.تا الان که ترم 4 هستیم تنها کلاسی که با آی تی ها توش مشترک نبودیم درس نظریه زبان ها بوده که ما کامپیوتریها برداشتیم(واسه نرم افزاریها اجباریه واسه سخت افزاریها اختیاری) و آی تی ها مبانی فناوری اطلاعات رو برداشتن. تا حال اهیچ فرق دیگه ای نداشتیم. و از این به بعد یه سری واحدهامون متفاوت میشن که با توجه به اینکه دروس اختیاریمون رو از هم برمیداریم عملا فرقمون خیلی کمتر از اینها هم میشه حتی...

راستی من احتمالا باید شمارو بشناسم! ورودی نود و یک هستید؟!آخه نود و یکی ها رو زیاد نمی شناسم.

درمورد تفاوت خوندن کامپیوتر به صورت آکادمیک و به صورت غیر آکادمیک باید بگم وقتی درس سیستم عامل رو بگذرونید متوجه می شید که چقدر تفاوت می کنه برنامه نویسی کسی که این درسها رو خونده با کسی که همینطوری فقط برنامه نویسی می کنه. و البته مهندس نرم افزار مساویِ برنامه نویس نیست. همونطور که مهندس سخت افزار مساویِ تعمیرکارِ کامپیوتر نیست!

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

شبکه و امنیت گرایش سه رشته برق، علوم کامپیوتر و آی تی ( به ترتیب ) هستند.

Z.n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی فناوری اطلاعات

به نقل از میم :
تا جایی که من میدونم شبکه و امنیت گرایشهای آی تی هستن نه نرم افزار.ولی کلا فرقشون واقعا اونقدرها زیاد نیست.تا الان که ترم 4 هستیم تنها کلاسی که با آی تی ها توش مشترک نبودیم درس نظریه زبان ها بوده که ما کامپیوتریها برداشتیم(واسه نرم افزاریها اجباریه واسه سخت افزاریها اختیاری) و آی تی ها مبانی فناوری اطلاعات رو برداشتن. تا حال اهیچ فرق دیگه ای نداشتیم. و از این به بعد یه سری واحدهامون متفاوت میشن که با توجه به اینکه دروس اختیاریمون رو از هم برمیداریم عملا فرقمون خیلی کمتر از اینها هم میشه حتی...

راستی من احتمالا باید شمارو بشناسم! ورودی نود و یک هستید؟!آخه نود و یکی ها رو زیاد نمی شناسم.

درمورد تفاوت خوندن کامپیوتر به صورت آکادمیک و به صورت غیر آکادمیک باید بگم وقتی درس سیستم عامل رو بگذرونید متوجه می شید که چقدر تفاوت می کنه برنامه نویسی کسی که این درسها رو خونده با کسی که همینطوری فقط برنامه نویسی می کنه. و البته مهندس نرم افزار مساویِ برنامه نویس نیست. همونطور که مهندس سخت افزار مساویِ تعمیرکارِ کامپیوتر نیست!

مرسی مهسا که انقد کامل و خوب توضیح دادی :)

• شروع کننده موضوع

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

به نقل از میم :

ببخشید ، پس مهندس نرم افزار بجز برنامه نویسی چه کارای دیگه ای میتونه انجام بده ؟

bahare sampadi

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران
شهر
تهران

به نقل از One Minute :
ببخشید ، پس مهندس نرم افزار بجز برنامه نویسی چه کارای دیگه ای میتونه انجام بده ؟

من فکر کنم اصلی ترین کارش مدیریت پروژه های نرم افزاری و برنامه نویسیه
یادمون نره بچه هایی که مدرک دانشگاهی فنی حرفه ای کامپیوتر دارن برنامه نویسای اصلی هستن نه بچه هایی که از ریاضی - فیزیک وارد رشته کامپیوتر شدن

مهندس نرم افزار سرپرستی برنامه نویس ها رو عهده دار میشه
(البته در آرمان شهر(اتوپیا-مدینه فاضله))

• شروع کننده موضوع

One Minute

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شـــــاهی

من فکر کنم اصلی ترین کارش مدیریت پروژه های نرم افزاری و برنامه نویسیه
یادمون نره بچه هایی که مدرک دانشگاهی فنی حرفه ای کامپیوتر دارن برنامه نویسای اصلی هستن نه بچه هایی که از ریاضی - فیزیک وارد رشته کامپیوتر شدن

مهندس نرم افزار سرپرستی برنامه نویس ها رو عهده دار میشه
(البته در آرمان شهر(اتوپیا-مدینه فاضله))

خب اینجا که آرمان شهر نیست ، ایرانِ ! :D
تو ایران کسی که مهندس نرم افزار هست امید به آینده داره ؟ :-?

zirkhaki

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از مهســــــــا :

درسته . من اشتباه کردم . شبکه گرایش آی تی هست (;
از کجا منو بشناسین ؟ آره ورودی 91 هستم . کدوم دانشگاهین شما ؟
آره خب ... درسته

• لایک
امتیازات: Z.n
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1390

به نقل از One Minute :
خب اینجا که آرمان شهر نیست ، ایرانِ ! :D
تو ایران کسی که مهندس نرم افزار هست امید به آینده داره ؟ :-?
باتشکر :D
معلومه خب!
کلا کار واسه مهندس نرم افزار خیلی زیاده.اگر آدم ضعیف باشه تو شرکتها استخدام میشه. اگر قوی باشه و از جاهای معتبر فارغ التحصیل شده باشه، خودش میتونه شرکت بزنه یا تو کارهای پژوهشی و تحقیقاتی فعالیت کنه.کلا اوضاع خوبه!
به نقل از @Hosein@ :
درسته . من اشتباه کردم . شبکه گرایش آی تی هست (;
از کجا منو بشناسین ؟ آره ورودی 91 هستم . کدوم دانشگاهین شما ؟
آره خب ... درسته
منم دانشگاه تهرانم :)

بالا