• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

چقد به طالع بینی ماه تولدت اعتقاد داری؟

ایا به طالع بینی اعتقاد دارید؟

• بله کاملا

رای‌ها: 9 5.3%
  • تا حدود زیادی اره

رای‌ها: 64 37.9%
  • نه خیلی

رای‌ها: 56 33.1%
  • اصلا اعتقاد ندارم

رای‌ها: 40 23.7%

• رای‌دهندگان
    169

fa fa

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
پاسخ : چقد به طالع بینی ماه تولدت اعتقاد داری؟

مزخرف!فقط همین!

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

بعضی وقتا واقعا درسته

گاهی هم چرند و پرنده ! !

اما خوب مثلا من یه جایی خودندم که اردیبهشت ـی ـا خوشتیپ و جذاب اند ! و چند خصوصیت دیگه ! که در هر اردیبهشت ـی که من دیدم صدق کرده !

اما خوب کلا کمی تا قسمتی :D

s.sh.14

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان

نمیشه گفت که همش درسته یا واقعیت داره
اما خوب تا حدودی ویژگی های اخلاقی که مینوسن رو قبول دارم.
حداقل در مورد خودم که فروردینیم درسته و در مورد کسایی که من میشناسم و فروردینین.
این که راجع به ظاهر یا موقعیت شغلی آینده یا در مورد سنگ ماه و این چیزا مینوسن چرته به نظرم...

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

چرا خودتونو گول میزنید بابا تابلوئه این چیزا یه مشت مزخرفه همین انقد از این جور چیزا حمایت نکنید

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

برای حرفایی مثل: بهش معتقدم، مزخرفه، جالبه و ... نظرسنجی هست! اگه حرف‌هاتون در قالب نظرسنجی نمیگنجه پست بدید. در ضمن این حرف‌هاتون هم باید با دلیل و استدلال باشه. اگه مخالفید، به چه دلیل؟ اگه موافقید، چرا؟

Niloofar.z

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بوشهر

خصوصیت بعضی ماه ها واقعا عمومیت داره!
مثل خرداد، مرداد و دی!
خردادیا خوبن ولی یهو عصبانی میشن در حد تیم ملی که آدم جرئت نمیکنه از 2متریشون رد بشه! بعد 10 مین هم انگار نه انگار!
مردادیا خیلی دیرتر از خردادیا عصبانی میشن و خیلی خوش قلبن ولی وقتی عصبانی میشن باید بذاری هرکاری دوس دارن بکنن! بعدش درست میشن!
دی ماهی ها خیلی گلن! مهربون، خوش قلب، یه کم مغرور! من عاشقشونم!

البته خب هیشکی مثل اسفندیا گل و ماه و مهربون و خوش رفتار و ... نمیشه!!!!! :D

سمپادیا

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
مركزي
شهر
طهران
مدال المپیاد
اووووووو خیلیه زیاده هرکی خاص از خودم بپرسه
دانشگاه
خوب گوش كن يبار ميگما:ژاپن د
رشته دانشگاه
ماكاروني و آش رشته

اعتقاد ندارم . حالا چرا؟
ببین شما فقط یه ماه یه مجله بخر بعد همه ماه ها رو فکر کن ماه خودته و درباره خودت می گه همرو بخون .......... میبینی؟همشون مخاطبشون تویی.اگه یه ذره بیشتر هم توجه کنی اکثریت حرفاشون تو ماه های مختلف یکیه.
چون ما قدیما واسمون شناسنامه نمی خریدن واسه همون نمی دونم متولد کدوم ماهم واسه همین وقتی مجله می خرم اسم ماه ها رو خط می زنم بعد میشینم همشون رو می خونم یعنی حس چندگانگی بهم دست میده.هی می گم فروردین به خصوصیات من نزدیکه ولی بعدش تو اردیبهشت چیزی میبینم که جذب اون میشم پس کلا(آها اینم بگم شما فکر می کنین اونایی که این طالع ها رو می نویسن استغفرا... پسر پیغمبرن؟ اونا هم آدمن مثل من و تو و هیچ کس هم جز خدا از طالع آدم باخبر نیس) همه اینا ساخته های ذهنی خود ماس.

melika74

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
SBUK@
رشته دانشگاه
Software Engineering

طالع بینی ماه من با رفتارم مونمیزنه شدیدا بهش اعتقاددارم.... :)

roya0112

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه1
شهر
کرموووون
مدال المپیاد
....
دانشگاه
پیام نور روستای ده بالا
رشته دانشگاه
ابیاری گل های قالی

طالع بینی چینی یه چیزای کلیش درسته!!مثلا اینکه خردادیا چندشخصیته ان!تیری ها احساساتین!فروردینیامغرورن و....
ولی جزئیاتش نه!!!چون توهمه ماه ها پیدا میشه بالاخره..درکل خیلی اعتقاد ندارم..به40درصدش اعتقاد دارم

goldokhtar

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
همینجا
رشته دانشگاه
حقوق

اکثر چیزهایی ک گفه میشه درسته..ینی میشه گفت 70%حرفهایی ک تو طالع بینی میگن درست بوده برا من!

Dark Eagle

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 2
شهر
Tehran
مدال المپیاد
کامپیوتر

تو هر ماهشو نگاه میکنی با هر انسانی که پیدا کنی 70 % تتابق داره.
درنتیجه (0) قد

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

در جهانی زندگی میکنیم که علم خیلی حقایق رو بر ما روشن کرده و درکی که از زندگی داریم رو شکل داده و شاید زندگی خیلی از ما مدیونش هست. علم تقریبا علاوه بر رسیدن به خیلی حقایق خیلی از مزخرفات یا باور های غلط رو هم زیر سوال برده. [nb]با این حال برای من جذابیت داره که این سبک باور ها که صرفا بودنشون علتی جز هنوز رد نشدن نداره چطور جرئت به زیر سوال بردن متود علمی و حرف زدن از بدرد نخور بودن دانش و علم رو به خودشون میدن [/nb]
طالع بینی به این شکلش برمیگرده به بایل و اینکه ستاره ها و سیاره هارو خدایانی میپنداشتند اما جالب اینجاست که با اینکه حال حاضر ما کاملا به چرت بودن این مطالب معتقد هستیم بعضی همچنان سر درست بودنشون نتایجش باقی موندن و نمیخوان یادآور بشن که خدایگانی بودند و نیستند که باید باشند تا درست باشه ؛ و در عوض حالا شاید با تاثیرات اجرام آسمانی و نیروهای گرانشی و الکترومغناطیس سر هم بندی میکنن. اونها صرفا خصوصیاتی رو ذکر میکنن اما توضیحی راجب اینکه چطور به اینها رسیدن و اینها اتفاق میفته نمی دند و در مواردی هم از عدم اطلاع برای توجیح استفاده میکنند و بنظر من به همین دلایل اصلا قابل اعتماد نیست.

43.5 تا حدود زیادی و یک رای کاملا توی نظر سنجی مقدار قابل توجهی محسوب میشه .

تلاشهای بسیاری برای تایید آماری تاثیر آرایش ستارگان و ماه تولّد بر سرنوشت و امور انسانی صورت گرفت ولی هیچکدام با موفقیت همراه نبود:

• در 1937 فارنزورث نتوانست هیچ تناظری بین قریحه هنری و نشان طالع با خورشید در نشان لیبرا (میزان) برای تاریخ های تولد 2000 نقاش و موسیقیدان مشهور پیدا بکند.
• بُک و مِیال (1941) در بین دانشمندان فهرست شده در راهنمای دانشمندان the american Men of Science به چیرگی هیچ یک از نشان های منطقه البروج برنخوردند.
• بارث و بِنت (1973) برای بررسی اینکه "آیا تعداد مردانی که تحت تاثیر سیاره بهرام (مریخ) متولد شده بودند و شغلی لشگری را برگزیده بودند بیشتر از آنانی است که سراغ شغل غیرنظامی رفته بودند" دست به مطالعه آماری زد، آنان هیچ رابطه ای را پیدا نکردند.
• مک گِروی (1977) با استفاده از تعداد بسیار زیادی تاریخ تولّد، جدولی از دانشمندان و سیاستمداران تهیه کرد( در مجموع 16634 دانشمند و 6475 سیاستمدار) که در هر روز سال زاده شده بودند و محض نمونه حتی یک نشان اختربینانه که تاثیر اجرام آسمانی را بر شخصیت و سرنوشت انسان ها نشان بدهد پیدا نکرد.
• در مطالعه جدید دیگری باستِدو (1978) به طور آماری بررسی کرد که آیا انسان هایی با خصلت هایی نظیر قابلیت رهبری، آزادیخواهی، محافظه کاری، هوشمندی و 30 متغیر دیگر، که بسیاری از آنها به تاثیر اجرام آسمانی و صور فلکی منتسب می شدند تمرکزی در تاریخ های تولد خاصی دارند یا خیر، نتیجه کاملاً منفی بود.
• پژوهش های جدیدتر (کالور و ایانا) برای تعیین اینکه آیا ادعای اختربینان و طالع بینان مبنی بر وجود همبستگی بین نشان خورشید (منطقه ای که وقتی شما متولّد میشوید خورشید در منطقه البروج آنجاست) و ویژگی های بدنی از صدها نفر نظرسنجی کردند. بر خلاف آنچه مجریان برنامه فریب عمومی تمایل دارند باور کنیم ، هیچ مجموعه ای از ویژگی های جسمانی حتی با یکی از نشان ها هم جور نشدند. حتی اگر تمامی تغییراتی که طالع بینان دوست دارند در این آزمون ها لحاظ کنیم باز هم نتایج کماکان منفی خواهد بود. در پژوهش جونوس نابلیت در باب اینکه آیا روابط زاویه ای بین سیارات می تواند ویژگی شخصیتی یک فرد را پیش بینی کند یا خیر ، هیچ کدام از پیش بینی های طالع بینان با داده ها مورد تایید قرار نگرفتند.

• در مطالعه ای که در Nature انتشار یافت، شان کارلسن فیزیکدان و استاد دانشگاه برکلی، به 30 اختربین معروف آمریکایی و اروپایی جداول تاریخ تولد 116 سوژه را ارئه کرد. برای هر سوژه به طالع بینان سه شرح شخصیتی ارائه شد، یکی مربوط به سوژه و دو تای دیگر با انتخاب تصادفی، آزمونی استاندارد برای اندازه گیری ویژگی شخصیتی در این برنامه لحاظ شد. وظیفه طالع بینان انطباق دادن جدول زادگاهی سوژه با شرح شخصیتی او بود. طالع بینان تنها در 34% موارد موفق بودند ، بعبارتی اگر کسی تنها حدس هم میزد به همین مقدار می رسید!

منابع:
http://www.hupaa.com/20120512060543006/
http://www.nature.com/nature/journal/v318/n6045/abs/318419a0.html
http://journal.telospress.com/content/1974/19/13.short

با استفاده از پستی ارائه شده در ستاد مبارزه با چرندیات در فیس بوک

ویرایش: گاد درصد موافقین به 46.3 ٪ افزایش پیدا کرد. واقعا من تعجب میکنم چرا وقتی چیز های قابل اعتماد تری مثل این هستن که لااقل میفهمی چیکار میکنه و یکم اعتبار داره ملت چرا همچنان به چنین چیزایی متوصل هستن!

ftnt

کاربر حرفه‌ای
شهر
مشهد

من به شخصه خیلی اعتقاد دارم،چون در موردِ من یکی لااقل خیلی جاهاش صدق کرده!

اما هنوز علتُ معلولو کشف نکردم.
این که چون اعتقاد داشتم در موردم صدق میکنه،یا چون در موردم صدق میکنه اعتقاد پیدا کردم!

mohad_z

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
طـــهـران
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
زیست فناوری/ ژنتیک

تقریبن بعضیاش درسته اما مال گروه خونی طالع بینیش ب نظرم درست تره( اخه من خیلی شبیه چیزی بودم ک میگف! :-?? )

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

گاهی وختا تیری درون تاریکه

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

میدونم چرت محضه ولی بعضی وقتا بهم امید میده! :D چیه بابا خب منبع امید هر کسی از جایی تامین میشه دیگه!منم اینطوری :D

الدرادو

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
رشته دانشگاه
IT

کسی منبع امیدتونه ازتون نمیگیره میتونی دس ب دامنش شی

anneshirly_ba

boshra
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
برازجان-گناوه
سال فارغ التحصیلی
95

بهش اعتقاد ندارم!!
ولی بعضی خصوصیاتم و درست میگه

ویونا

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه1
شهر
کرمان
مدال المپیاد
ن بابا درستو بخون چه کاریه

طالع بینیا عموما از روی خصوصیات عمده افراد متولد اون ماه یا گروه خون و... نوشته میشه ک تاحدودی ممکنه درست درآد
اما شما ببینین ک خیلی از د.قلو ها بخاطر ژن ها و بقیه مسائل ژنتیکی خیلی از خصوصیاتشون فرق میکنه تا چ برسه ب ی سری افراد عام و مورد آزمایش قرار گرفته....ن؟
ولی دوس دارم عشقی میخونمشون از شدت بیکاری چکار کنم ؟؟؟

alireza007

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلے 10 (پاسداران)
شهر
طهران
مدال المپیاد
خدا عالمه!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟

سوال من اینه : چه دلیلی داره که اعتماد داشته باشم به این اراجیف؟
گوینده از دماغ فیل افتاده یا نعوذبلله پیغمبر زاده است؟

بالا