• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

نظر شما راجع به وجود حجاب

• اجباری باشد و همه مستلزم رعایت کردن آن باشند

رای‌ها: 68 17.3%
  • اجباری نباشد ولی افراد علاقه مند حجاب داشته باشند

رای‌ها: 314 79.9%
  • اصلا حجاب نباشد

رای‌ها: 11 2.8%

• رای‌دهندگان
    393
وضعیت
موضوع بسته شده است.

...............

کاربر فوق‌فعال
پاسخ : حجاب بودن یا نبودن مسئله اینست !

من یه سؤال دارم ازتون!!
مگه ما مسلمون نیستیم؟؟
ها؟؟
من خودم به این باور رسیدم که باید حجابم و رعایت کنم!! حداقل در اینجا!! به طور کامل!!
یه دفعه هم گفتم!! هرکی میخواد دلیلش و بدونه,پ.خ بده تا بهش بگم!!
من چادری نیستم!! ولی تصمیم گرفتم حجابم و رعایت کنم!!
چون شرایطی که من داشتم و هیچ کدومتون نداشتین!!
من به این باور رسیدم که اسلام کامل ترین دینه!!
ولی بعد از تحقیقات فراوان فقط این و از حجاب برداشت کردم!! که حد اقل در جایی که مسلمانی هست,باید حجابت و کامل رعایت کنی!!

ویونا

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه1
شهر
کرمان
مدال المپیاد
ن بابا درستو بخون چه کاریه

ب نظرم افراد باید خودشون ب نتیجه برسن ن تنها حجاب هیچ جازور و اجبار نمیتونه موثر واقع شه یا مثلا وقتی دیگه زور نباشه افراد طبق میل خودشون رفتار میکنن
گرچه زندگی کردن تو ی کشور=احترام ب قوانینش \:D/ولی کاش حجابو جا مینداختن تا اینکه گشتو مث ی دیکتاتور دنبال آدما را بندازن
باز حجاب ی عقیده شخصیه من ازطرف خودم صحبت کردم ولی منطقیه و شاید ایده و نظر خیلیای دیگه هم باشه

...............

کاربر فوق‌فعال

به نقل از ویونا :
ب نظرم افراد باید خودشون ب نتیجه برسن ن تنها حجاب هیچ جازور و اجبار نمیتونه موثر واقع شه یا مثلا وقتی دیگه زور نباشه افراد طبق میل خودشون رفتار میکنن
گرچه زندگی کردن تو ی کشور=احترام ب قوانینش \:D/ولی کاش حجابو جا مینداختن تا اینکه گشتو مث ی دیکتاتور دنبال آدما را بندازن
باز حجاب ی عقیده شخصیه من ازطرف خودم صحبت کردم ولی منطقیه و شاید ایده و نظر خیلیای دیگه هم باشه
این و موافقم!! نباید زیاد زور و اجبار به کار ببرن!! چون بدتر میشه!!
اصلا شما ندیدین!! اونروز با داداشم بیرون بودم(واسه روز مادر) یکی از این امنیت اخلاقیا داد زد هووووووییییییییی!! چه وضعشه!! من اینقدر ترسیدم!! فکر کردم الانه من و بگیره!! بعد یه نگاه کردم به خودم دیدم نه مانتوم کوتاهه و نه حتی یه تار موم دیده میشه!!
داداشمم فهمید گفت فاطمه با تو نبود که!!
اصلا یهو نبضم زد بالا!!!
در ضمن نسل جوون ما یه جورین که اگه یه چیزیرو بهشون زور کنی,خلافش و انجام میدن!!
من خودمم همین شکلیم ها!! الان بابام به من بگه برو درس بخون میرم میخوابم!! بعد ساعت 9 شروع میکنم تا صبح!!
خب میدونم به ضررمه ها!! ولی چون اجبار میکنه دلم میخواد لج کنم!! این طبیعت انسان ها تو دوره ی نوجوونی و جوونیشونه!!
البت مثالم الکی بودها!! :-"

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

کمی توضیحات راجع به دین اسلام
همونطور که میدونید ما ۵ تا اصل داریم توی دینمون که این ها هستند توحید ، عدل ، نبوت ، امامت ، معاد
یک جامعه ی اسلامی باید و باید این ۵ تا رکن به طور کامل توش دیده بشه توحید و نبوت و امامت و معاد یک سری مفهوم انتزاعی هستن ..
. اما عدل که مهم ترین رکن جامعه ی اسلامی باید باشه
اما آیا واقعا این طوره؟ آیا جامعه به دو دسته فقیر و غنی تقسیم نشده؟ آیا گرونی بیداد نمیکنه؟ چرا فردی که میاد ۳۰۰۰ میلیارد میدزده توی تلوزیون به اسم اصلیش خونده نمیشه؟
خب وارد جزییات نمیشیم اما اول باید سعی در درست کردن اصول کنه دولت
یعنی چی؟
خانومی رو میشناسم که توی پلیس هنجار های اجتماعی کار میکنه
و آماری از تن فروشی دختر ها و زن ها داد که تا یک ماه گیج بودم
سن خود فروشی دختر ها به زیر ۱۲ سال رسید در سال ۹۱ و ۸٪ دختر ها توی سن ۱۵_۲۵ خود فروشی میکنند

۱۰ درصد زن های شوهر دار تن فروشی میکنند
(ببخشید از همه ی حضار)
خب درسته همشون حجاب هم دارن شاید خیلی هاشون چادری باشن!
اینم گفت اتفاقا برای این که کسی بهشون شک نکنه با چادر توی معابر عمومی ظاهر میشن:)
و از ایشون پرسیدم چرا؟ گفت علتش اصلیشون فقر ه!!!!!!!
حالا هی بگیم علت اصلی بی حجابیه! هی بیایم ملت رو فوج فوج بریزیم تو ون و ببریم و امضا بگیریم ازشون چیزی درست نمیشه
اصلا حجاب از حجب میاد یعنی حیا و عفت که هیچ ربطی به رو سری و چادر نداره
تو قرآن هم به صورت واضح حجاب رو واجب کرده اما روسری و چادر رو نه :)
:)اگه حدیثی از پیامبر یا هر امام دیگه ای مونده صرفا نمیشه بهش اعتماد کرد
مثلا پیامبر اکرم(ص) گفته حرام است خون انسانی رو توی ظرف بریزید و حمل کنید یا نگه دارید جالبه کسی نشنیده قطعا اما این حدیث خیلی معتبره ولی این مربوط میشده به دوران های عرب جاهل که مثلا برای ریختن خون انسان و برای بردنش شرط بندی میکردن یا حتی خون میخوردن :) یا ...اما وقتی تجهیزات پزشکی و ... اومد و مردم مجبور بودن از خون انسان برای درمان استفاده کنن
این حدیث رو گفتن پیامبر برای زمان خودش گفته و به دوره ی جاهلیت بر میگرده
و حجاب هم تماما به دوره ای مربوطه که زن ها به اجاره گذاشته میشدن و برای کسب خرید و فروش میشدن یا... :-" دیگه وارد جزییات نمیشم
و پیامبر برای این که این اعراب کمتر تحریک بشن و خودشون رو کنترل کنن مجبور بوده که این قوانین رو بذاره
هر سال آماری میاد از طرف سایت گوگل که نشون میده بیشترین تعداد جست و جو ی سایت های مبتذل از طرف کشور های خاورمیانه است
خب این یعنی محدودیت هیچ چیز رو عوض نمیکنه
بدتر هم میکنه
محدودیت زمانی جواب میده که واقعا دسترسی نباشه
نه این که در حال حاضر عربستانی که حتی سخت گیری بیشتری راجع به حجاب و زن ها میکنه اولین کشور قاچاق زن باشه و توی اون همجنس گرایی و تجاوز بیداد کنه :) و توی رتبه بندی گوگل به رتبه ی اول برسه!(درود به شرافتشون ، آبروی مسلمونا رو خریدن)
مهم نوشت : طبق اصل ۲۳ قانون اساسی هیچ کس را نمیتوان به خاطر داشتن عقیده مخالف مواخذه کرد :)

melika74

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
SBUK@
رشته دانشگاه
Software Engineering

خوبه ادم که همیشه حریم خودشوحفظ کنه چه باحجاب چه بی حجاب :)

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

عاشق استدلال یکی از رفقا در مورد حجابم که میگه:
خانم شما مشکل داری لخت بیا تو خیابون :))

zohreh.sh74

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
.....الا ماشاالله
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
هوشبری

خب اول من اعتراف کنم که از اول بحث نبودم و نمی دونم حرفم تکراریه یا نه :D
به نظر من حجاب برا اجتماع لازمه.....مخصوصا با خطراتی که در کمینه.....ولی خب اینکه بستگی داره حجابو چی معنی کنیم....فکر می کنم اگه حیا و عفت زیاد باشه خیلی تاثیرش بیشتره تا این که حجاب باشه ولی حیا و عفت نباشه.....حجاب زورکی هم که بد تر می کنه کارو....این از دید غیر دینی بود.....
از نظر دینی هم حدودی داره که دیگه همه می دونن دیگه !!!

alireza007

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلے 10 (پاسداران)
شهر
طهران
مدال المپیاد
خدا عالمه!
دانشگاه
؟
رشته دانشگاه
؟

از نظر دینی بخواید بررسی کنید زندگی در شرایط غیر اسلامی ناپسند می باشد و به دلیل اینکه یه زمانی همه ی مردم به استثنای بعضی ها درخواست حجاب اجباری را داشتند حکومت ما اسلامی شکل گرفت و همین الآن هم پیروی کننده و مدافعان بسیاری دارد مگر خلاف اش ثابت شود.
اما از نظر اجتماعی بحث رو ایجاد کنیم معلوم است در صورت وجود دین های متعدد یکی شدن آن ها بسیار سخت است و همینطور یک جا زندگی کردنشان به همین دلیل حجاب مختص اسلام است و در موارد این چنینی جایی ندارد.

roya0112

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه1
شهر
کرموووون
مدال المپیاد
....
دانشگاه
پیام نور روستای ده بالا
رشته دانشگاه
ابیاری گل های قالی

بنظرم انسانهاحق انتخاب دارن..وباید خودشون دین و پوششون روانتخال کنن...ولی توکشورماهمه چی شده تحمیلی...

معلومه که این وضع میشه..چیزی که بازورباشه نمیشه

• لایک
امتیازات: oshin
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

یک سوال از اون 80 درصدی که رای دادن حجاب اجباری نباشه دارم,
یک تکه پارچه ناچیز روی سر انقدر جنجال داره?
چرا حجاب رو دوست ندارین?
واقعا مشکل از کجاست?

Fateme.Q

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خرم آباد
مدال المپیاد
سوء سابقه
دانشگاه
نامعلوم
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از اخوی! :
یک سوال از اون 80 درصدی که رای دادن حجاب اجباری نباشه دارم,
یک تکه پارچه ناچیز روی سر انقدر جنجال داره?
چرا حجاب رو دوست ندارین?
واقعا مشکل از کجاست?
استدلال رو هوا دوست عزیز :|

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ♕ alireza JB ♕ :
از نظر دینی بخواید بررسی کنید زندگی در شرایط غیر اسلامی ناپسند می باشد و به دلیل اینکه یه زمانی همه ی مردم به استثنای بعضی ها درخواست حجاب اجباری را داشتند حکومت ما اسلامی شکل گرفت و همین الآن هم پیروی کننده و مدافعان بسیاری دارد مگر خلاف اش ثابت شود.

دوست عزیز الان خلافش نیاز به اثبات نداره چون همون اول انقلاب ثابت شد.
هیچوقت مردم در خواست حجاب اجباری نکردند...همون اول انقلاب که امام خمینی برخلاف نظریات قبل از انقلابش گفت باید حجاب اجباری بشه با مخالف زیادی روبرو شد تا حدی که چندین روز تو شهر ها تظاهرات بود و آیت الله طالقانی این سخن امام خمینی رو جدی تلقی نکرد و در سوالی که در این مورد ازش پرسیده بودن گفته بود امام شوخی کرده و حجاب اجباری نخواهد شد

+ در ضمن هی میگید تو حکومت اسلامی باید فلان باشه تو حکومت اسلامی همه باید فلان کارو بکنند
بزارید یه تعریف از حکومت اسلامی براتون بگم اونوقت بگید حکومت ما اسلامیه
<< جامعه ای که در آن حقوق ضعیفان از قدرتمندان ،از صاحبان ثروت، از صاحبان شوکت بدون لکنت زبان مطالبه نشود جامعه اسلامی نیست.>>

نارمیلا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
مکطب فرزانگان
شهر
M2A

ادمیت به حجاب نیس... :-<

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

جواب درستی ندارین بدین?
برای اجبار حجاب توجیهات زیادی ذکر شده, دلایل زیادی آوردن.
دلیل اصلی و اولیه شما که نمی خواهید حجاب رو چیه?

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از اخوی! :
جواب درستی ندارین بدین?
برای اجبار حجاب توجیهات زیادی ذکر شده, دلایل زیادی آوردن.
دلیل اصلی و اولیه شما که نمی خواهید حجاب رو چیه?

عجب ها :O :O
این همه مردم حرف زدن بعد میای میگی دلیلتون چیه؟؟؟خوب وردار از صفحه اول بخون تاپیک رو تا بفهمی دلیلشون چیه... L-: L-:
+شما که دختر نیستی و بالطبع حجاب نداری خیلی راحت میای میگی یک تیکه پارچه........خوب اگه فک میکنی مشکلی نداره خودتم یک تیکه پارچه بنداز رو سرت... =)) =)) =))
++ عایا برای هر چیزی که فرد دوست داره یا نداره باید یه دلیل مردم پسند داشته باشه؟؟؟
شما چرا درس میخونی؟؟؟ عایا شما مجبوری به همه در این مورد توضیح بدی؟؟

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

خب شما من رو توجیه کنید
من که لباس و شلوار و جوراب می پوشم, ناراحتی در من ایجاد نمی کنه,
اگر تو آفتاب, تو مواقع خطر, در سرما,در.معدن,....بنا به شرایط برای محافظت از خودم لازم باشه چیزی سرم بزارم ناراحت نیستم.
من با خودم میگم اگر یک وجب پارچه روی سر آدم, می تونه هزار تا مفسده رو از خودم و اطرافیانم دفع کنه, خب چرا حجاب نداشته باشم?
یا الان که حجاب اجباریه, طرف نصف موهاشو که شلخته مثل بوته می مونه زیر روسری مخفی می کنه, بقیه اش رو که بیرونه دو ساعت وقت می ذاره حالت میده و آرایش می کنه, این چه معنی میده???

DarkSiders

کاربر حرفه‌ای
شهر
اهواز

به نقل از "Hot Me~ :
این همه مردم حرف زدن بعد میای میگی دلیلتون چیه؟؟؟خوب وردار از صفحه اول بخون تاپیک رو تا بفهمی دلیلشون چیه... L-: L-:
+شما که دختر نیستی و بالطبع حجاب نداری خیلی راحت میای میگی یک تیکه پارچه........خوب اگه فک میکنی مشکلی نداره خودتم یک تیکه پارچه بنداز رو سرت... =)) =)) =))
++ عایا برای هر چیزی که فرد دوست داره یا نداره باید یه دلیل مردم پسند داشته باشه؟؟؟
یعنی به نظر شما مرد ها حجاب ندارن؟!؟ :O
به نقل از چشـــــــــــــــــــــمک :
کسی نگفته آدمیت به حجاب هست! :-w

متاسفم واسه بعضیا که درک و شعورشون اینه که کل حجاب رو تو یه پارچه رو سر انداختن خلاصه میکنن L-:

mjz

Mohammad+Javad
نام مرکز سمپاد
نسل طلایی علامه حلی 2
شهر
تهران / شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
QUT
رشته دانشگاه
برق

به نقل از "Hot Me~ :
دوست عزیز الان خلافش نیاز به اثبات نداره چون همون اول انقلاب ثابت شد.
هیچوقت مردم در خواست حجاب اجباری نکردند...همون اول انقلاب که امام خمینی برخلاف نظریات قبل از انقلابش گفت باید حجاب اجباری بشه با مخالف زیادی روبرو شد تا حدی که چندین روز تو شهر ها تظاهرات بود و آیت الله طالقانی این سخن امام خمینی رو جدی تلقی نکرد و در سوالی که در این مورد ازش پرسیده بودن گفته بود امام شوخی کرده و حجاب اجباری نخواهد شد

+ در ضمن هی میگید تو حکومت اسلامی باید فلان باشه تو حکومت اسلامی همه باید فلان کارو بکنند
بزارید یه تعریف از حکومت اسلامی براتون بگم اونوقت بگید حکومت ما اسلامیه
<< جامعه ای که در آن حقوق ضعیفان از قدرتمندان ،از صاحبان ثروت، از صاحبان شوکت بدون لکنت زبان مطالبه نشود جامعه اسلامی نیست.>>

خلافش اثبات شده ؟ اینکه چند تا مخالف داشته؟
هیچ وقت نمیشه که ی جمعیتی صد در صد توافق نظر داشته باشند.... به الطبع جمعیت میلیونی ایران هم توی اون زمان نمیتونن صد درصد موافق باشن با هم...

ی جمعیتی بودن که اعتراض کردن ولی اقلیت بودن.... الان هم اینایی که حجاب ندارند یا احتمالا از همون نسل اند یا احتمالا اون دسته که دیدن اینجوری حال میکنن باشن تقلیده کورکورانه میکنن :-"

با احتمال قوی میشه گفت اگه بد حجابی نبود از اول الان بد حجاب نداشتیم :-"

راجع به اون متن آبی....
اولا بحث رو تیکه تیکه نکنید و به حاشیه نبرید بحث ی چیز دیگس... خودش ی عالمه بحث جای خودش داره که تو جای خودش بررسی میشه و الان حاشیه محسوب میشه :-"
دوما اینکه ما در یک موضوع "با فرض مشکل داشتن" مشکلداشته باشیم دلیل نمیشه بیخیاله بقیه شیم....
به نقل از چشـــــــــــــــــــــمک :

ی دوستی هم گفتن... کسی چنین حرفی نزده

لطفا توی بحث نظر بدین :)
به نقل از "Hot Me~ :

درس خوندن چیزیه که برای همه توجیه شدس...
در ضمن همون پارچه راحت تره یا یک ساعت جلو آینه ور رفتن با موها؟ (البته همه اینجوری نیستن)

+ لطفا یکم منطقی حرف بزن :)
خودتم ی تیکه پارچه بنداز حرف مسخره ای نیست؟ چجور مقایسه ایه آخه؟ چی بگم والا؟
اگر هم میگی عیبی نداره مقایسه زن و مرد.... شما که موافقه لاک و رژه لبی... میتونی از الان شروع کنی :)

احترام همدیگرو هم نگه دارید لطفا :)
دشمن که نیستیم... سر ی سری مسائل جزئی اختلاف نظر دارید...

+بهتر نیست به جای اینطور بحث و مجادله و خلط مبحث(؟) بشینین دلایلتون رو سبک سنگین کنید؟ :)

ابوالفضل

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سبزوار
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از اخوی! :
من با خودم میگم اگر یک وجب پارچه روی سر آدم, می تونه هزار تا مفسده رو از خودم و اطرافیانم دفع کنه, خب چرا حجاب نداشته باشم?
یا الان که حجاب اجباریه, طرف نصف موهاشو که شلخته مثل بوته می مونه زیر روسری مخفی می کنه, بقیه اش رو که بیرونه دو ساعت وقت می ذاره حالت میده و آرایش می کنه, این چه معنی میده???
اون ایمانی که بخواد به خاطر 4 تا تار مو از بین بره و فرد دچار مفسده بشه همون بهتر که نباشه

+پاسخ به قسمت آبی: معنیش میشه آزادی فردی..........مگه طرف باید برای آرایش مو و لباس پوشیدنش هم براساس نظر بقیه تصمیم گیری کنه؟؟؟

در ضمن 1سوال
آیا شما عقیده دارید که به فسادکشیده شدن شما با حجاب افراد رابطه داره؟؟

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

الان سوال اینجاست حالا که روسری و مقنعه سر مبارک کشیده اید, اجباری هم هست, اینکه نصف مو رو میریزین بیرون به خاطر گرماشه? اون یه دسته مو بیرون باشه مثل رادیاتور خنک تون می کنه???
اگر برای خنک کردنه, رنگ آمیزی و آرایش برا چیشه? نکنه مواد ضد یخ ضد جوش توش به کار میره???
به خاطر همین می پرسم مشکل اصلی تون با حجاب چیه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا