• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

به من ظلم شده بذار بچه م آزاد باشه

mohammadpasan1373

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بیرجند
مدال المپیاد
آقا ما نخوندیم ولی تو برو!!!!خداییش ضرر نمیکنی!
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
عمران
پاسخ : به من ظلم شده بذار بچه م آزاد باشه

به نقل از fatishar :
خونواده ها برای پسرا این حرفو بیشتر میزنند
به خاطر همین دخترا به اندازه پسرا آزاد نیستن
و این آزادی پسرا خیلی هم خوب نیست
لزوما اینجوری نیس
من دخترایی رو میشناسم ک آزادیشمون در خیلی زمینه ها حتی از من ک ی پسرم بیشتره!

si_ir

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهر قلم دان هاي مرصع( نيشابور)
دانشگاه
نم دونم والا هرچي خدا بخواد
رشته دانشگاه
روانشناسي ، حقوق

من خودم به شخصه نميپسندم ازادي زيادو .
ملاك نميشه كه ما چون خودمون ازادي نداشتيم مثلا بيايم بچه مونو خيلي ازاد بذاريم كه بعد ديگه نشه جلوشونو گرفت
به نظر من بايد ازادي فكر بهشون بديم ولي جوري كه خودشون راه درستو انتخاب كنن نه اينكه بيان هركار مسخره و اشتباهي رو بكنن اسمشو بزارن ازادي
ولي اينم بگم كه من خودم از اون ادمايي ام كه ازادي درست و به جا رو خيلي ميپسندم

-arash-

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
Shahid Beheshti
شهر
Neishenburg City
رشته دانشگاه
Civil_Eng

اولا باید عرض کنم که به من ظلم نشده ... من آزاد زندگی کردم آزاد دارم زندگی میکنم و آزاد زندگی خواهم کرد ...
نکته ی بعدی اینه که آزادی خوبه ولی به اندازه " کلا تو هر چیز تعادل خوبه "
من خودم هم بعضی وقتا این آزادی به ضررم تموم شده البته بیشتر وقتا هم کاملا برعکس بوده !!!
آزادی حق هر انسانیه ! منم این حق رو از بچه م نمیگیرم x:

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

مسلما اگر این رفتار فقط از روی احساس والدین باشه , درست نیست ...
و اونا باید یکم با منطق بررسی کنن که چه مشکلاتی ممکنه پیش بیاد و یجوری به بچه بگن که چنین چیز هایی هم وجود داره و در کنار هر گونه آزادی ای که میخوان بهش بدن حواسشون هم بهش باشه که مسکل خیلی بدی براش پیش یاد و ...

• لایک
امتیازات: igin

goooogooooli

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان تهران!
شهر
تهران
مدال المپیاد
زیست.........................دوستان می گن برو شیمی ولی من از شیمی بدم میاد!
رشته دانشگاه
دندان پزشكي

گاهي پيش امده كه مادر خودم بين حرفاش مي گه ما كه بچه بوديم مامانم ... با اينكه از اين رفتار مادرش دلخور و بعضا ناراحت بود اما شده توي موقعيت مشابه همون رفتار با ما داشت
اينا تو ناخوداگاه ادم
فك مي كنيم اگه روزي مادر يا پدر شديم خيلي از اين رفتار هارو انجام نمي ديم اما واقعا شايد بعدا خيلي هاش انجام بديم

موافقين؟

saratahmasbi

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سارایوو(بوسنی و هرزگوین)
رشته دانشگاه
حقوق

ازادی وواینا به حدش خیلی خوبه
اگه از حد گذشت کنترلش مشکل میشه
ولی هرچی محدودتر بکنن بدتر میشه
ذره ذره جمع میشه یکهو منفجر میشه
مورد داشتیم طرف نمیزاشته دخترش ب خودش عطر وادکلن بزنه
اخرشم چیزی میشه که نباید بشه

emperor701

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اسفراین

آزادی بیش از حد بده ولی اینکه خیلی سختگیری کنی از اون بدتره
مادر و پدر ها اگه میخوان مارو از کاری منع کنن بادلیل باشه کارشون راحت تر پیش میره

نگار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان جامع(سه)
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
بیوتکنولوژِی

نه از اون ور بوم بیفتن نه از اون ور بوم.مثلا نه دیکتاتوری نه این که بچه هه رو ول کنن ببه اممون خدا.آزادی یه جاهایی خوبه یه جایی مثه سم میمونه

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

باید ازادی کامل داد همراه اموزش. یه فرد وقتی به ۱۸ سالگی میرسه خود به خود قابل کنترل نیست. حالا میشه کار هاشو تو خونه بکنه که قابل کنترل باشه، یا میشه با ممنوع کردن ها مجبورش کرد اون کار هارو بیرون از خونه بکنه و غیر قابل کنترل باشه و حتا نشه کمکش کرد.

به عنوان مثال ازادی جنسی و رفتار های جنسی باید وجود داشته باشه، ولی در کنارش باید فرد درک قابل قبولی از نحوه ی جلو گیری از بیماری های جنسی و نحوه ی انتقال و راه جلوگیری ازش داشته باشه.

یا میشه به یه نفر اموزش داد در مورد به عنوان مثال ضرر های سیگار، ولی نمیشه مجبورش کرد که نکشه! خوب هر فردی بیشتر وقتش رو بیرون از خونه میگذرونه، نمیشه تمام وقت دنبالش افتاد و تک به تک رفتار هاشو زیر نظر گرفت.

من اولین باری که مست کردم تو خونه خودم و جلوی پدرم بود. در واقع پدرم ترجیح میداد من اگه قراره مست کنم تو خونه باشم که خطری تهدیدم نکنه و خب ادم درک میکنه که مست کردن چندان جذاب و جالب نیست، و خوب من یاد گرفتم اگر قراره مشروب بخورم همیشه حد خودم رو بدونم، مخصوصا الان بیشتر که رانندگی میکنم و قصد ندارم گواهینامم باطل بشه.

یه خانواده باید درک کنه که فرزند رو ماکسیمم تا ۱۶ سالگی میشه کنترل کرد، بعد از اون نمیشه کاری کرد. حتا محدود هم بکنه اون کار خودشو میکنه. پس بهتره جای محدودیت اموزش داد و دوستانه برخورد کرد.

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

البته آزادی به معنای بی قانونی نیس بلکه یعنی حرکت در چارچوب قاون و اصول اخلاقی.....این تعریف برگزیده ترین و بهترین تعریف آزادی تو جامعه شناسی هس و بقیه تعاریفی که از آزادی تو رسانه های مختلف عنوان میشه یا ناقصه و یا اینکه بیشتر نظر شخصی هست

maziar

مازیمون
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران، استانبول، کوالالامپور، اُسلو!
دانشگاه
Universitetet i Oslo
رشته دانشگاه
ریاضی، CS، نانو الکترونیک

به نقل از فـرشـاد :
البته آزادی به معنای بی قانونی نیس بلکه یعنی حرکت در چارچوب قاون و اصول اخلاقی.....این تعریف برگزیده ترین و بهترین تعریف آزادی تو جامعه شناسی هس و بقیه تعاریفی که از آزادی تو رسانه های مختلف عنوان میشه یا ناقصه و یا اینکه بیشتر نظر شخصی هست

مشکل اینجاست که اصول اخلاق مورد نظر شما لزوما هم خوان با همه ی افراد نیست. من به عنوان مثال برای شخص خودم ازادی های خیلی بیشتری قایلم تا باقی اطراف.

به خاطر همین اگه تعریف خاصی مورد نظرتون نباشه، صرف بیان این شکل کلمات بیشتر باعث میشه گنگ و نا مفهوم به نظر برسه.

Suspected Girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
علوم‌تربیتی
تلگرام

شاید نباید اینجور گفت که؛«به من ظلم شده، بذار بچه‌م آزاد باشه.» ولی قطعاً اینجور هم نباید گفت که؛« ما بچّه بودیم اصلاً آزادی نداشتیم، چه دلیلی داره تو آزاد باشی؟»[nb]مثلِ این خانواده‌های مذهبی‌ای که اونقدر بچّه رو محدود می‌کنن که طرف از یه ثانیه آزادیشم نهایتِ استفاده رو می‌بره برای تخلیه‌ی عُقده‌هاش. مثلاً من دوستی دارم که توی خانوادش رسمه تا 18 سالگی دختر نباید تنها بیرون بره و گوشی داشته باشه، و فاسد ترین دختری که می‌شناسم درحالِ حاضر؛ ایشونه.[/nb] یا یه‌همچین‌چیزایی.
تعریف آزادی و چارچوبش از دیدِ هرکس متفاوته. مثلاً از دیدِ یه خانواده‌ی مذهبی، همین‌که مثلاً می‌ذارن دخترشون گاهاً تنها بره بیرون یا از این قبیل.. تهِ آزادی‌ه. یا مثلاً از دیدِ یه خانواده‌ی نُرمال این‌که می‌ذارن طرف ارتباط‌ش رو با جنسِ مخالف داشته باشه، هرساعتی می‌خواد با دوستاش بره بیرون و.. آزادی‌ه. یا خیلی افکار دیگه.
ولی خُب اوّل باید عقل و شعور طرف رو آزاد کرد! یا همون آموزش. که اگر زمانی آزادش گذاشتیم بدونه چیکار کنه و همه‌چیز رو از حد نگذرونه.
من اگه باشم توی وهله‌ی اوّل یچه‌م رو جوری بار میارم که بتونه بهم اعتماد کنه و هراتفاقی که میوفته رو بدونِ ترس بهم بگه، بعدش به اقتضای سنش چیزای لازم رو بهش می‌گم. و حتّی اگه لازم باشه می‌ذارم تجربه کنه، و قطعاً اون‌موقع جوری هست که خودش بفهمه خیلی کارا به‌نفعش نیست و بدونِ این‌که من بخوام محدودش کنم خودش بکشه کنار.

farshad5346

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپااااد
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
91

ببنید منظور من اصلا شخصی نیس که هرکی چه تعریفی از آزادی داره...انسان تنها به دلیل آزاد بودن اخلاق رو بوجود میاره...یه بچه اگه تو سن یک تا سه سالگی به دلیل رفتار اطرافیان حرمت نفسش آسیب ببینه تو بزرگسالی به این نتیجه میرسه که باید چارچوبهارو شکست و اخلاق رو نادیده گرفت...تعریف اصول اخلاقی هم مشخصه مثلا من باید با مردم به خوبی رفتار کنم .من باید سعی کنم مهربان باشم و اگر نمیتونم مهربان باشم تلاش میکنم نامهربان نباشم.اصول اخلاقی و واقعیت و مسءولیت کاملا بهم گره خوردن و کسی میتونه اخلاق و آزادی رو بفهمه که در درجه اول واقعیت موجود رو درک کنه .به هرحال ریشه موضوع در حرمت نفس بچه هاس .این موضوع به طور مفصل تو کتاب six pillars of self esteemاومده و اونجا گفته شده که شکل گیری مفهوم آزادی مبتنی بر پذیرش اخلاق هستش.ی

parak

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3 | فرزانگان 1
شهر
تهران

من خودم خیلی جاها بهم سخت گرفتن.البته تا حدی درک میکنم که جامعه طوری بوده که انقد سخت گیری کردن.
من خودم تو شرایط سختی بزرگ شدم.که باعث شد من تا حد زیادی ارتباطمو با پدر و مادرم کم کنم.خیلی دوست دارم بچم این سختیارو نکشه و مثه من از والدینش دور نشه.
اما این دلیل نمیشه که آزادی کامل داشته باشه.
اولن به خود بچه بستگی داره.ینی ممکنه یکی با تمام سخت گیری ها به دلیل ذاتش باز پاشو از حدش اونور تر بذاره.یکی هم هست در آزادی کامل دست از پا خطا نمیکنه.
(البته دلیل سخت گیری مادر و پدر من به خاطر مشکلات جامعس)
دومن نمیشه تا ابد همه رو از بچه دور نگه داشت.خوبه آدم راه و چاه رو نشون بچش بده و مثلا بچشو یه کلاس رزمی بذاره که اگه مشکلی پیش اومد بتونه از خودش دفاع کنه.
بعدشم خوبه یه کنترل دورادوری داشته باشن

بالا