• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

اهدای عضو ، اهدای زندگی

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

hamideh

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی مشهد
رشته دانشگاه
فیــــزیــــــک
پاسخ : اهدای عضو ، اهدای زندگی

خیلی عالی :د
چند ساله دوس دارم ثبت نام کنم ولی نمیدونستم چ جوری! فک میکردم محدودیت سنی و اینا داشته باشه دنبالشو نگرفتم

زننده تاپیک مرسی :لایک

اونایی که ثبت نام کردن، بعدا امکان ویرایش اطلاعات هست؟ آخه من دو سه ماه دیگه آدرسم عوض میشه میترسم نشه ویرایش کرد بعدش کارتم به دستم نرسه :D

پاسخ لدفن :)

------
بعدن نوشت: ثبت نام کردم :-"
کلی با والدین بحث کردیم :D
البته بحث که نه! فقط من حرف میزدم اوناهم یه جوری نگام میکردن که انگار میخوان بزننم :))
البته قبلنا بهشون گفته بودم :-"
اتفاق خاص دیگه هم نیفتاد :)

یه سوال دیگه! واقعا این سایته معتبره؟ بعدن نَمیریم اعضامون بمونه رو دست مامان بابامون؟ :-"
اگه حضوریم لازمه بریم جایی ثبت نام کنیم بگید لطفا :)

راستی مثل هلال احمر گروهی بنیادی چیزی ندارن بریم فعالیت؟ :-"

mohaddes

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بـنـاب
سال فارغ التحصیلی
94
اینستاگرام

اونایی که ثبت نام کردن، بعدا امکان ویرایش اطلاعات هست؟ آخه من دو سه ماه دیگه آدرسم عوض میشه میترسم نشه ویرایش کرد بعدش کارتم به دستم نرسه :D
بله امکان ویرایش اطلاعات هست!
بعد از عضو شدن، میتونی وارد اطلاعاتت بشی و ویرایششون کنی.

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

من با اهدای عضو موافقم و کار مفیدی هست
خانوادم هم موافقن و معتقدن کار مفیدی هست

ولی تا حالا هربار بحث ثبت نام و گرفتن کارت اهدای عضو شده، هیچوقت حس خوبی نسبت بهش نداشتم! نمیدونم چرا، فقط میدونم که حس خوبی ندارم و به همین دلیل تا حالا ثبت نام نکردم و به احتمال زیاد هیچوقت هم نمی کنم

اما خب اینطور نیست که بدون دریافت کارت و... نشه عضو اهدا کرد. من نوشتن توی وصیت نامه و تاکید به خانواده (که من میخوام اعضای بدنم اهدا بشه) رو ترجیح دادم/میدم

× (+ فکر کنم چیزی که توی وصیت نامه نوشته شده باشه از لحاظ قانونی هم بهتره و نیازی به رضایت خانواده نداره)

...............

کاربر فوق‌فعال

منم ثبت نام کردم!!
فقط خدا بخیر بگذرونه!!
آخه دست خودمه!! چرا الکی پدر و مادرا دخالت میکنن؟؟
چه عیبی داره آخه؟؟

BERMODA

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر کرمان
رشته دانشگاه
مترجمی زبان انگلیسی...عاشقشم

از نظر من کار خیلی قشنگ و انسانی هست. منم خیلی دوست دارم کارت اهدای عضو پر کنم.مثل مرحومه عسل بدیعی که اعضاشو اهداکرد کار خیلی بزرگی کرد.یادش زنده باد. x: x:

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
من با اهدای عضو موافقم و کار مفیدی هست
خانوادم هم موافقن و معتقدن کار مفیدی هست

ولی تا حالا هربار بحث ثبت نام و گرفتن کارت اهدای عضو شده، هیچوقت حس خوبی نسبت بهش نداشتم! نمیدونم چرا، فقط میدونم که حس خوبی ندارم و به همین دلیل تا حالا ثبت نام نکردم و به احتمال زیاد هیچوقت هم نمی کنم

اما خب اینطور نیست که بدون دریافت کارت و... نشه عضو اهدا کرد. من نوشتن توی وصیت نامه و تاکید به خانواده (که من میخوام اعضای بدنم اهدا بشه) رو ترجیح دادم/میدم

× (+ فکر کنم چیزی که توی وصیت نامه نوشته شده باشه از لحاظ قانونی هم بهتره و نیازی به رضایت خانواده نداره)

وقتی کسی که توی انجمن اهدا عضوه بمیره خود انجمن برای اهدای عضو میاد سراغ جسد و خانواده‌اش ولی وقتی کسی که عضو انجمن اهدا نیست بمیره هرچند که توی وصیت نامه‌اش ذکر کرده باشه که اعضای من رو به نیازمندان بدید ممکنه خانواده‌اش اون رو دفن کنن و تازه بعد از مراسم چهلم‌ش وصیت نامه‌اش رو باز کنن و بخونن.
تازه اون موقع است که میفهمن عه این فلانی وصیت کرده بود اعضاش رو اهدا کنیم ولی حیف که الان دیر شده و همشون خوراک کرما شدن :D

parimero

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

من و مامانم با هم عضو شدیم خیلی کار خوب و پسندیده ای هست :)

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

سپیده جان، یه کم پزشکی‌تر به قضیه نگاه کن. کسی که مرگ مغزی شده، عملاً مرده حساب می‌شه، نه به خاطر این‌که اگر این دستگاه‌ها رو ازش جدا کنیم، می‌میره. به خاطر Brain Function ی که نداره. از افراد مرگ مغزی تست GCS می‌گیرن و حتماً ِ حتماً ٍ EEG باید گرفت. وقتی EEG نتیجه‌ش شد No Brain Function اون فرد مرده محسوب می‌شه. یعنی چی؟ یعنی نه می‌تونه فکر کنه نه حرف بزنه، نه بخنده و نه عملا زندگی کنه. وقتی GCS شد زیر ۳، اون فرد مُرده محسوب می‌شه به دلیل هوشیاری‌ش که در حد ِ «مرگ» پایینه. بحث توی تعریف زندگیه. ضربان قلب هیچ‌وقت زندگی محسوب نمی‌شه مثلا. (مثلا وقتی به کسی شوک قلبی می‌دن نمی‌گن مُرده زنده کردیم، می‌گن یکی از ارگاناش کار نمی‌کرد، به کار انداختیمش.) بحث سر تعریف زندگیه که توی دنیا با عملکرد مغز سنجیده می‌شه.
در حال حاضر یک مغز ِ مرده، بدون هیچ عملکردی، بدون هیچ واکنشی به هیج محّرکی، بدون هیچ هوشیاری و آگاهی‌ای، مُرده محسوب می‌شه و علم پزشکی هیچ کاری براش نمی‌تونه انجام بده. (دقت کنید اون چیزی که می‌تونه برگرده کماست، نه مرگ مغزی) خوبه اگر علم پزشکی بتونه افراد مرگ مغزی رو به زندگی برگردونه، امّا تا وقتی که پیشرفت نکرده، یک سری ارگان زنده و یک مغز مُرده به هیچ دردی جز اهدا نخواهند خورد!
از نظر اخلاقی و اینا هم، من حرفی ندارم که بزنم اما چه‌طور ممکنه اون خدایی که می‌گید از نجات یافتن یکی دیگه از بندگانش توسط شما ناراحت بشه؟

~ یک زمینهٔ دیگه که خیلی خیلی جای پیشرفت داره و مشکلات پیوند اعضا هم نداره استفاده از سلول‌های بنیادیه. می‌شه راجع به این هم بحث کرد.

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

به نقل از سـحر :
Ali Bahari:شما میتونید اعضاتونُ اهدا نکنید امّا نمیتونید راجع به لیاقت داشتن یا نداشتن آدما برای ادامه ی زندگی تصمیم بگیرید. :)

خب اگر کسی به اعضای من نیاز داشته باشه این منم که در مورد زندگیه اون تصمیم میگیرم...!!!!

zahra-E

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
علوم پزشکی کرمان
رشته دانشگاه
داروسازی
تلگرام

به نقل از NEO :
قرار نیست هرکاری خواستید بکنید با اجازه پدر و مادرتون باشه که !
هرچند که بعد از مرگ رضایت اولیای دم برای اهدای عضو لازمه، میتونید الان عضو بشید و وقتی کارتش اومد دم در خونتون کل ماجرا رو براشون تعریف کنید.
اینجوری تو عمل انجام شده قرار میگیرن و با توضیحاتی که اون موقع میدید حتما موافقت میکنن.
گذشته از اون قلب و کلیه خودتونه اختیارش رو دارید :D والا !
قبل ازاینکه این سایتومعرفی کنیدمنودخترعمم قرارگذاشتیم بعدازکنکوراون خودمون بریم دنبالش چون سایت معتبرنمیشناختیم ولی اینجوری کارمون خیلی راحت شده :) :) :) :)
نمیدونم عکس العمل مامانم چی باشه :-s :-s :-s :-s

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

آخه شما که میخواید عضو اهدا کنید از کجا معلوم اعضاتونو به کسی ندن که قراره عزیز ترین کساتون رو از بین ببره یا آذار بده!!!!!
چرا به این کار میگید خدا پسندانه!!!!! هر جا احساسات میگه خوبه که خوب نیست!! من تا حالا تو زندگیم مسایل دینی مذهبی تو اولویت نبودن ولی از کجا معلوم اون با همون اعضا گناه نکنه!!!!

شقایق س.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان - فرزانگان ناحیه یک
شهر
زابل - کرمان
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
فردوسي مشهد
رشته دانشگاه
مترجمي زبان فرانسه

راجع به حرف ِ سپیده که گف بدن امانت ِ واینا.دوستان از لحاظ ِ پزشکی بررسی کردن این قضیه رو؛اما از لحاظ ِ دینی هم که به این قضیه نگاه کنین متوجه میشین که واقعاً این کار ایراد که نداره که هیچ،خیلی هم ثواب داره .
طبق آیه ی 32 ِ سوره ی مائده که میگه «هر کس نفسی را حیات بخشد[از مرگ نجات دهد]مثل آن است که همه‌ی مردم را حیات بخشیده است». شما با اهدای عضو به یه آدم یا چند نفر زندگی بخشیدی،درسته؟!پس این کار هیچ ایرادی نداره .

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

خیلی کارای دیگه تو قرآن توصیف شده ولی اگه ما از راه درست اونارو انجام ندیم میشن کار بد!!!!!

mahdieh303

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمان
دانشگاه
اگه خدابخواد دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
فقط عمران

تنها کسی که تو خونواده ی ما کارت اهدا عضو داره پسر خالمه وهرچی بهش میگم که منم میخام میگه بشین سر جات بچه این چیزا برا تو خوب نیس :((
با مامان بابام هم هر وقت حرف زدم دعوام کردن
هیشکی به من اجازه نمیده که کارت اهدا عضو بگیرم :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از NEO :
وقتی کسی که توی انجمن اهدا عضوه بمیره خود انجمن برای اهدای عضو میاد سراغ جسد و خانواده‌اش ولی وقتی کسی که عضو انجمن اهدا نیست بمیره هرچند که توی وصیت نامه‌اش ذکر کرده باشه که اعضای من رو به نیازمندان بدید ممکنه خانواده‌اش اون رو دفن کنن و تازه بعد از مراسم چهلم‌ش وصیت نامه‌اش رو باز کنن و بخونن.
تازه اون موقع است که میفهمن عه این فلانی وصیت کرده بود اعضاش رو اهدا کنیم ولی حیف که الان دیر شده و همشون خوراک کرما شدن :D
:-" حالا این دیگه بر میگرده به شانس گیرنده های احتمالی
ولی خب تاکید به خانواده که من میخوام اهدا بشم رو هم گفتم که شانسشون بالاتر بره، چون معمولا اینطور نیست که صبر کنن طرف بمیره بعد به خانواده بگن بیاید جسد پسر خوشگلتونو ببرین ;;)

به نقل از Ali Bahari☻ :
خیلی کارای دیگه تو قرآن توصیف شده ولی اگه ما از راه درست اونارو انجام ندیم میشن کار بد!!!!!
با تفاسیر شخصی و استدلال های عجیب دین رو برای خودتون پیچیده نکنید! مطمئن باش تو آخرت خدا یقتو نمیگیره بگه "قرار بود بری بهشت ولی چون یک سوم کبدتو دادی به یه بودایی و کلیتو دادی به یک بی دین باید بفرستیمت ته جهنم"

( :-" همین NEO که میبینی یکی از گیرترین افراد در اینجور موارده که میشناسم، مطمئن باش اگه کوچیکترین شکی، شبهه ای چیزی درباره این که اهدای عضو خوبه یا بد وجود داشت الان این تاپیک در تقبیحش بود نه تشویق به عضویت :D)

ســایــنـا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
شریف ایـــــــــــــشاا...
رشته دانشگاه
برنامه نویسی(ایشاا...)

اگه بخوایم مامان بابامون برا یه مدتی نفهمن ،آدرسو چیـــــــــــــــــــــــــــــــکارکنیم؟؟؟؟ :O

twilight

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
bnb
دانشگاه
تهران

به نقل از Ali Bahari☻ :
آخه شما که میخواید عضو اهدا کنید از کجا معلوم اعضاتونو به کسی ندن که قراره عزیز ترین کساتون رو از بین ببره یا آذار بده!!!!!
چرا به این کار میگید خدا پسندانه!!!!! هر جا احساسات میگه خوبه که خوب نیست!! من تا حالا تو زندگیم مسایل دینی مذهبی تو اولویت نبودن ولی از کجا معلوم اون با همون اعضا گناه نکنه!!!!
شما دارین اینجوری کلا فلسفه ی اهدای عضو و پیوند اعضا رو زیر سوال میبرین!!!!! میدونین با این اهدا و پیوند اعضا زندگی چقدر از آدما از این رو به اون رو شده؟؟؟!!
چه تعداد زیادی از آدما بودن که سالهای سال فرصت دوباره ی زندگی به دست آوردن!! واقعا فرصت دوباره بوده براشون...
همونطور که یکی از بچه ها گفت، شما نمیتونی برای لیاقت یا عدم لیاقت افراد تصمیم بگیری... حتی بی لیاقت ترین آدما از نظر ما، هم لیاقت زندگی کردن دارن هرچند که حتی ما این لیاقتو نداریم که به کسی بگیم نالایق...
به هرحال امیدوارم این پست اسپم محسوب نشه چون بحث تاپیک این نیست، ولی درکل به نظرمن کارخیلی هم عالی ایه..

(2M)

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد

خواهرم ( دکتری پرستاری ) میگه اون کارت هیچ کاری نمیکنه ... فقط به خانواده بیمار نشون میده که اون شخص خودش علاقه مند بوده به اهدا .... باز هم رضایت ولی دم لازمه ...

به نظرتون کسی که راضی نباشه با دیدن این کارت راضی میشه ؟ آیا؟
میتونه افرادی که دو دل اند رو راضی کنه اما مادر پدری که راضی نباشند فکر نکنم...

ســایــنـا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
شریف ایـــــــــــــشاا...
رشته دانشگاه
برنامه نویسی(ایشاا...)

به نقل از Ali Bahari☻ :
به نظرمن کسایی به اهدا نیازمندند که تا دم مرگ رفتن واین یعنی بعد از دریافت عضو تصمیم دوباره زندگی کردنو دارن
وجداازایناهم بقیه مسئولیت به گردن کسیه که عضو گرفته وهیچ ربطی به دهنده نداره بلکه دریافت کننده اس که باید جواب گو ی عضوی باشه که ازش خوب استفاده نکرده اونم ازین نظر که ممکن بود بجای اون کس دیگه بهتر استفاده کنه.

Blest Girl

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
رشته دانشگاه
هوش مصنوعی و رباتیک

اعضای بدن به هر طریق زیر خاک تجزیه میشه، چه بهتر که مفید واقع بشه.

به نقل از Ali Bahari☻ :
هیچکس از اینده کسی خبر نداره! اگه اینطوره هر پزشک یا پرستاری واسه نجات بیمارشون تلاش نکنن چون نمیدونن اون چجور ادمیه، یا چجور ادمی خواهد بود.
شاید دزد یا قاچاقچی باشه!!! کی میدونه؟
بعد هم اینکه گناه رو به پای اعضای بدن کسی نمینویسن، پای تفکر و تصمیمات اون ادمی مینویسن که داره گناه انجام میده.
{یه بحثی بود تو یکی از کتابای معارف دبیرستان!} اینکه چون هر هفت سال تمام سلول های بدن ادم جاشونو به سلول های جدید میدن. یا مثلا یه نفر دست یا پاشو از دست داده ، هیچ وقت "من یّت" اون ادم تغییر نمیکنه، هیچ وقت نمیگیم اون یه ادم جدیده. اون قبلی نیست.

کلا استدلال درستی واسه اهدا نکردن نیست!
اینطوری هیچ تصمیمی نباید گرفته بشه چون ممکنه به ضررمون تموم شه!

به نقل از Ali Bahari☻ :
!
راه درست اهدای اعضا چیه به نظرتون؟

بالا