• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختلط شدن مدارس در ایران

• شروع کننده موضوع h.f
  • تاریخ شروع

نظرتون در رابطه با مختلط بودن مدارس در ایران چیه ؟

• مختلط باشه

رای‌ها: 211 34.9%
  • جدا باشه

رای‌ها: 151 25.0%
  • هم مختلط و هم جدا

رای‌ها: 243 40.2%

• رای‌دهندگان
    605
نام مرکز سمپاد
چهارراه لشگر
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
پاسخ : مختلط شدن مدارس در ایران

به نقل از ویــدا :
عوامل موثر بر شیوع ایدز در ایران رو بخونید. سن شروع روابط در ایران رو هم بهش یک نگاهی بندازید. اوضاع ِ فعلی ِ ایران از این نظرها همچین هم مطلوب و عالی نیست .
ما هم نمیگیم مطلوب و عالی هست!!
1- لینک اول جای بحث داره...
2-لینک دوم هم ... به نظرم دروغه محضه!!!
من که میگم اگه بخوایم محدودیتها رو کم کنیم،همون بلایی میاد سرمون که سر اونها افتاده!!! بعد یه مدت باید روزی چقدر قرص تقویت کننده ج ن س ی بخوریم!!آخرش هم از جنس مخالف لذت نبریم بریم سراغ جنس خودمون...بعدش هم که بریم سراغ حیوانات...آخرش هم که خودکشی!!

به نقل از shadiiii :
اگه تكراريه حرفم ببخشاييد نشد همه پستارو بخونم :-"
اگه از همون مهدكودك شروع كنن بعد همون بچه ها تا آخر مختلط باشه محيطشون مشكل به نصف ميرسه(البته فكر مينمايم :-")
شايد بشه گفت الان مختلط بشه كلاس ماها بيجنبه باشيم اما اون بچه اي كه هنو هيچي نميدونه درست تربيت بشه بزرگ كه شد از 10 تا
لطفا یه تعریف واضح و دقیق از بی جنبه و با جنبه بودن ارائه بدید!!!
+
یه راه ساده برای بررسی این،بررسی تجربه کشورهایی که اینطوری نیستن هست!!
برین ببینین اولین تجربه ج ن س ی اونها چه زمانی هست!!

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از ویــدا :
عوامل موثر بر شیوع ایدز در ایران رو بخونید. سن شروع روابط در ایران رو هم بهش یک نگاهی بندازید. اوضاع ِ فعلی ِ ایران از این نظرها همچین هم مطلوب و عالی نیست .

لینک دوم واقعا باور نکردنیه
ببنید توی کشوری مثل انگلستان کم هستن تعداد دخترانی که دارن دبیرستان رو تموم میکنن و تا به حال ارتباط نگرفتن ( این کم یعنی خیلی خیلی کم )

دکتر گلزاری پيش از اين اعلام کرده بود که ۸۰ درصد دختران دبيرستانی در ايران با يک پسر دوست هستند و حتی ممکن است ارتباط جنسی هم داشته باشند. در حالی که خانواده‌ها و مسؤولين مدارس از اين موضوع بی‌اطلاع هستند.

اگر توی کشور ما همچین اوضاعی بود الان باید خیلی از دوستامون دچار این وضعیت بودن
مدرسه یه اجتماع کوچیکه . اگه این امارها درست بود توی یک کلاس سی نفره حداقل باید 20 تاشون ارتباط می داشتن با جنس مخالف .... قسمت دوم هم که کاملا مشخصه .

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

تازه الآن میفهمم دلیل پیشرفت ژاپنی هارو تو این 60 سال
دو سه روزه کلاسمون رو با فرزانگان مختلط کردن (کلاس المپیاد فیزیک) اصن یکی دو تا از بچه هامون که نیرو رو از انرژی تشخیص نمیدادن الآن چنان مسایل کوانتومی حل میکنن که نگووووووو

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

به نقل از ALich :

يني شما ميگي بايد روز به روز جنسيت ها از هم جدا بشن؟؟؟؟
من نميگم اوضاع اونا خوبه اما اوضاع كشور ماهم با اين همه محدوديت چندان جالب نيس
ولي شما فك كن از همون اول فرهنگسازي بشه همه درست اگاه بشن نه هركس ........... بنظرت اوضاع بهتر نميشه؟؟؟؟

Aqa milad

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيدبهشتي
شهر
شیــــــــــــــروان
مدال المپیاد
او......................(او سرش ناپیداست)
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی بجنورد
رشته دانشگاه
پزشکی

باید اول فرهنگ سازی بشه تا فرهنگ سازی نشه مختلط شدن ممکن نیست چون ممکنه ظرف یک ماه دخترا تموم بشن چون پسرا نمیتونن جلو خودشونو بگیرن دخترارو میخورن :D

Horrible Ghost

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی1
شهر
همدان
مدال المپیاد
فیزیک

حالا میلاد خوب شد پشت پرده گفتی که به کسی بر نخوره

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

به نقل از ALich :
ما هم نمیگیم مطلوب و عالی هست!!

ببینید بحث اینه که این جا که مختلط نیستن ، همچین ازین آسیبها دور نموندن . درسته مقدارش کم تر هست ؛ ولی وقتی داریم یک موضوع رو بررسی می کنیم باید به این هم توجه داشته باشیم که
وقتی مشابه این مشکلات توی کشور خودمون که تفکیک جـنس‍‌‍یتی به طرز خیلی دقیقی رعایت می شه ؛ وحود داره ، هرچند کم ؛ بحثی که بوجود میاد اینه که اگر توی کشورهای خارجی مختلط بودن این مشکلات رو بوجود آورده ؛ توی کشور ِ ما عامل‌ش چی هست؟
آیا دقیقا ً باعث ُ بانی ِ این آسیبها ؛ مسئله مختلط بودن یا نبودن‌ـه؟
درسته مختلط بودن روابط رو تا حدی عادی می کنه و این موضوع ممکنه باعث به وجود اومدن آسیب شه ؛ ولی تفکیک بیش از حد و مشابه کاری که توی جامعه ی ما می شه هم نتونسته جلوی این آسیب ها رو بگیره ؛ پس یا دلیلش اینه که عادی نبودن روابط باعث یوجود اومدن نوع ِ حادتر ِ اون ها شده ؛ یا اصا دلیلش یک موضوع دیگه ـست و نشون میده مختلط بودن/نبودن مشکلی بوجود نمیاره.

به نقل از ALich :
1- لینک اول جای بحث داره...
2-لینک دوم هم ... به نظرم دروغه محضه!!!

به نقل از منتظر؟! :
لینک دوم واقعا باور نکردنیه
ببنید توی کشوری مثل انگلستان کم هستن تعداد دخترانی که دارن دبیرستان رو تموم میکنن و تا به حال ارتباط نگرفتن ( این کم یعنی خیلی خیلی کم )

اگر توی کشور ما همچین اوضاعی بود الان باید خیلی از دوستامون دچار این وضعیت بودن
مدرسه یه اجتماع کوچیکه . اگه این امارها درست بود توی یک کلاس سی نفره حداقل باید 20 تاشون ارتباط می داشتن با جنس مخالف .... قسمت دوم هم که کاملا مشخصه .

و اما درمورد لینک ها. درمورد لینک اول، لطفا جای بحث رو مشخص کنید که من هم بتونم اگر تونستم مدرک دیگه ای بیارم.
درمورد لینک دوم. من هم نیومدم بگم کاملاً ایشون تک تک حرفاش و کلمه هاش و ارقامش درست هستند ، من این رو قبلاً خونده بودم ؛ لینک رو آوردم تا به شما نشون بدم توی ایران هم همچین چیزهایی هست.
به علاوه ،توی هم چین بررسی هایی ، عوامل موثر زیادی وجود داره ؛ عواملی مثل شهر / منطقه ی زندگی / مدرسه / سطح خانواده و ... و مسلماً من و شما نمی تونیم با تکیه بر دوستان و اطرافیانمون این آمار رو نقض کنیم.
بارزترین ـش هم این که من و شما توی مدارس خاص درس میخونیم.
من خودم یک سال تجربه ی مدارس عادی رو داشتم و اون چیزی که من دیدم ، خیلی متفاوت با این حرف ها نبود.

درمورد حرفتون درمورد انگلستان هم ؛ پس دوباره می شه نتیجه گرفت تنها عامل موثر ، مختلط بودن/ نبودن نیست.

گشتم ؛ این رو هم پیدا کردم. سازمان ملی جوانان فکر کنم معتبر باشه برای شما.
جهان: یک بررسی در سازمان ملی جوانان نشان می دهد که 55 درصد جوانان با جنس مخالف خود ارتباط دارند. در این پژوهش 7 هزار نفری از دختران و پسران مجرد 15 تا 29 ساله که به روش تصادفی انتخاب شده آمده است:30 درصد افراد نمونه فقط رابطه دوستی را انگیزه خود از برقراری رابطه دانسته اند .حدود 34 درصد انتخاب همسر و 14 درصد نیز رابطه جنـ سی را دلیل دوستی برشمردند. ابراز محبت از جنس مخالف مهمترین عامل موثر در ایجاد رابطه دوستی تلقی شده است. 43 درصد دخترانی که رابطه داشته اند بیان کردند که تنها با یک نفر رابطه دوستی داشته اند و 57 درصد با بیش از یک نفر دوست بودند.این نسبت ها برای پسران 24 و 76 درصد است. 24 درصد از کسانی که با جنس مخالف ارتباط داشته اند بیان کرده اند که رابطه آنان به آمیزش جنـ سی منجر شده است. در استان های خوزستان و گیلان بیش از دیگر استانها این رابطه به رابطه جنـ سی منجر شده است. این رویداد برای پسران در همه سنین و برای دختران بعد از 17 سالگی رخ داده است. درآمد خانوادگی بیش از 15 درصد از جوانانی که ارتباط جـنس‍‌‍ی دشته اند ،بین 500 تا یک میلیون بوده است. در این گزارش آمده است که تبادل نگاه در حدود 40 درصد آغازگر رابطه بوده است. همچنین 40 درصد افراد خیابان را به عنوان مکان آغاز ارتباط با جنس مخالف اعلام کردند،نزدیک به 15 درصد در میهمانی خانوادگی 15 درصد دانشگاه و 12 درصد پارک و بقیه ،مهمانیهای دوستانه را اولین مکان ارتباطی با جنس مخالف دانسته اند. سازمان ملی جوانان در انتهای این گزارش ملی تاکید می کند که شیوع رابطه با جنس مخالف در میان نوجوانان و جوانان ما به طور چشمگیر افزایش یافته است.
اگر این رو هم بخونید ، متوجه می شید که رابط با جنس مخالف توی ایران اونقدر کم نیست ، و درصد هایی ـم که داده ؛ نشون می ده فقط 15 درصد توی دانشگاه شکل گرفتن ؛ که باز هم نشون میده خارج از مراکز آموزشی هم برقراری این روابط نادر نیست .

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

به نقل از ویــدا :
ببینید بحث اینه که این جا که مختلط نیستن ، همچین ازین آسیبها دور نموندن . درسته مقدارش کم تر هست ؛ ولی وقتی داریم یک موضوع رو بررسی می کنیم باید به این هم توجه داشته باشیم که
وقتی مشابه این مشکلات توی کشور خودمون که تفکیک جـنس‍‌‍یتی به طرز خیلی دقیقی رعایت می شه ؛ وحود داره ، هرچند کم ؛ بحثی که بوجود میاد اینه که اگر توی کشورهای خارجی مختلط بودن این مشکلات رو بوجود آورده ؛ توی کشور ِ ما عامل‌ش چی هست؟
آیا دقیقا ً باعث ُ بانی ِ این آسیبها ؛ مسئله مختلط بودن یا نبودن‌ـه؟
درسته مختلط بودن روابط رو تا حدی عادی می کنه و این موضوع ممکنه باعث به وجود اومدن آسیب شه ؛ ولی تفکیک بیش از حد و مشابه کاری که توی جامعه ی ما می شه هم نتونسته جلوی این آسیب ها رو بگیره ؛ پس یا دلیلش اینه که عادی نبودن روابط باعث یوجود اومدن نوع ِ حادتر ِ اون ها شده ؛ یا اصا دلیلش یک موضوع دیگه ـست و نشون میده مختلط بودن/نبودن مشکلی بوجود نمیاره.
اول : بین قسمتای قرمز تضاد نیست؟ :-?
دوم : با به طرز دقیق مخالفم . هم مخالفم با این که در حال حاضر اجرا میشه و هم اساسا مخالفم با اجرا شدنش
سوم : ما نگفتیم تنها عامل به وجود اومدن این مشکلات اختلاط هست ؛ بله عامل موثریه ولی تنها عامل نیست
چهار : تفکیک بیش از حد؟
پنج : اگه دوستان پست اول صفحه رو بخونن کاملا مشخصه که این اختلاط که گاها خودش زمینه ساز چیزای دیگه هم می شه مشکل ساز هست. ولی به نظرم تفکیک کامل هم مشکل سازه . البته با تفکیک توی محیط های اموزشی و بعضا کاری موافقم قطعا.
تفکیک کامل هم نداریم قطعا . یعنی اصلا وجود نداره دختر و پسری که با جنس مخالف خودشون ارتباط اجتماعی نداشته باشه

و اما درمورد لینک ها. درمورد لینک اول، لطفا جای بحث رو مشخص کنید که من هم بتونم اگر تونستم مدرک دیگه ای بیارم.
درمورد لینک دوم. من هم نیومدم بگم کاملاً ایشون تک تک حرفاش و کلمه هاش و ارقامش درست هستند ، من این رو قبلاً خونده بودم ؛ لینک رو آوردم تا به شما نشون بدم توی ایران هم همچین چیزهایی هست.
به علاوه ،توی هم چین بررسی هایی ، عوامل موثر زیادی وجود داره ؛ عواملی مثل شهر / منطقه ی زندگی / مدرسه / سطح خانواده و ... و مسلماً من و شما نمی تونیم با تکیه بر دوستان و اطرافیانمون این آمار رو نقض کنیم.
بارزترین ـش هم این که من و شما توی مدارس خاص درس میخونیم.
من خودم یک سال تجربه ی مدارس عادی رو داشتم و اون چیزی که من دیدم ، خیلی متفاوت با این حرف ها نبود. .

مدارس خاص ... ما هم جزو همین جامعه هستیم به خدا !
البته که توی شهرها و مناطق و خانواده های مختلف این امار متفاوته.
قطعا این امار در تهران فرق داره با مثلا کردستان ..
اما اون چیزی که من دیدم خیلی متفاوته با این جور حرفها
+
متاسفانه الان جوری باب شده که دوستی با جنس مخالف کلاس و فرهنگ به حساب میاد. و دیدم خیلی از دخترائی رو که یه دوست پسر خیالی داشتن واسه این که به اصطلاح کم نیارن
:-<

درمورد حرفتون درمورد انگلستان هم ؛ پس دوباره می شه نتیجه گرفت تنها عامل موثر ، مختلط بودن/ نبودن نیست.

بله نیست. اما یکی از عوامل مهمه؛یادمه یه کتاب روانشناسی می خوندم که توی اون افراد مشکلاتشونو مطرح کرده بودن و پدری نوشته بود دخترم تنها فردی هست که توی کلاسشون ارتباط ج ؟؟ نداره و بچه به شدت مسخره اش می کنن و ...
این جور مشکلات هم پیش میاد برای کسایی که می خوان تو این جور محیط ها خودشونو حفظ کنن

Alone_but_happy

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي 1
شهر
اروميه
دانشگاه
تو فكرشم ...
رشته دانشگاه
بي سوادي محض !! ولی پزشکی هم

مختلط نشه بهتره ...
موضوع من بي جنبگي نيس ... نه ... انقده ميگين ايرانيا ... ايرانيا خود ماييم ...

خودمون آسون گرفتيم كه الان راحت ميگيم جنبه نداريم ... مشكل اينه كه داشتن دوست جنس مخالف الان يه امتيازه بين دوستا و يه جورايي درست زندگي كردن به نظر خيليا بچه بازيو مسخرس ...

درضمن جو كلاساي دخترونه و پسرونه زمين تا آسمون فرق داره ... يه جورايي نميشه كلاس مختلطو كنترل كرد ... :D

پیشرو

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران

به نقل از m-hadi :
یه چیزی میگم لطفا بیطرف بخونید :D
مگه تو کشوراییش که اینهمه میگن متمدنیم با فرهنگیم فلانیم درست شده ؟ تو هیچ کدوم از این کشور ها این قضایا درست نشده ! چرا خودمون رو گول میزنیم آمریکا 100 ساله مدارسش اینجوریه همه هم قبول دارن مشکلات اخلاقی تو این زمینه بیداد میکنه ! ایضا انگلیس ایضا ...
انصافا چجوری اینو بی طرف بخونیم?! اگه میخوای کامل شه اسراییل نباید یادت بره!!
نتو اینجور تز دادنا اسراییل نقش کلیدی بازی میکنه!!چون همه مشکلات جهان زیر سرشه

پیشرو

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
پاسخ : پاسخ

به نقل از SPARK :
به ایرانی بودن یا نبودن ربطی نداره، کلا مختلط بودن باعث میشه آدم نتونه روی درس تمرکز کنه. مورد بعدی هم اینکه مدرسه جای درسه نه مرکز دوستیابی و بهبود روابط. اینجور کارا مال دانشگاه و بعد از دانشگاهن.
اصلا باهات وافق نیستم
کسی ک قرار باشه حواسش جمع باشه سر کلاس جمعه همیشه
بعدم شونصد سال درس میخونیم ک بریم دانشگاه بعد شما نوشتی مدرسه جای درسه و جای دوستیابی دانشگاهه یه ذره ب فایده نیس این ظونصد سال عمرمون اونوقتش?

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نظر من اینطور تفکیک کردن آسیب بیشتری می رسونه چون واقعا رفتار های بیمار گونه بوجود میاره
همیشه این قضیه دیده شده که برای هر چیز محدودیت گذاشته بشه بطوری که افراد احساس کنن حق تصمیم گیری از اونها گرفته شده نتیجه عکس خواهد بود و افراد نهایت تلاششونو برای از بین بردن اون محدودیت می کنن و در این راه ممکنه دست به اشتباهاتی بزرگتر بزنن نسبت به شرایطی که اون محدودیت اصلا وجود نداشت .
الان وضعیت ما اونچنان بهتر از خیلی کشور هایی که مختلط هستن مدارس نیست . شما به مدرسه های سمپاد نگاه نکنید اگر برید به بعضی مدارس دولتی اونوقت متوجه عمق فاجعه می شید و کسایی که ادعا می کنن از نظر اخلاقی مشکل بوجود میاد اگر مدرسه مختلط باشه برید ببینید مثلا دختر هایی که اگر خانواده شون بفهمن حتی با یک پسر حرف زدن برخورد های افراطی می کنن ، بعضیاشون چه کارایی که انجام نمیدن در حالی که معمولا اجازه رابطه اجتماعی با پسر ها رو ندارن .
بنابراین این جدا کردن نه تنها جلوی فساد اخلاقی رو نمی گیره بلکه یک نوع عقده در بعضی از افراد به وجود میاره که اتفاقا خودش عامل فساد اخلاقیه
در مدارس مختلط بچه ها یاد می گیرن از بچگی که چطور با هم روابط اجتماعی نرمال داشته باشن و دیدن جنس مخالف در اطرافشون و تعامل اجتماعی با اون براشون بک چیز معمولی و بدیهیه . حالا اینکه بعضی ها از نظر اخلاقی مشکل دارن بحثش جداست و به تربیت خانواده و محیطی که توش زندگی می کنن و چنین عواملی بستگی زیادی داره ، فقط چون فضا باز تره پنهان نمیشه این قضیه
الان مختلط کردن ناگهانی مدارس ایران نتیجه ی خوبی نداره چون بچه هایی که توی مدارس هستن این تعامل نرمال اجتماعی با جنس مخالفشون رو یاد نگرفتن بنابراین وقتی چنین مهارتی رو ندارن نمیشه ازشون توقع داشت که خیلی واکنش خوبی نشون بدن که شاید به اصطاح جنبه بشه اسمشو گذاشت .
اما اینکار می تونه به تدریج با برنامه ریزی منطقی انجام بشه و غیر ممکن نیست

arman aria

Arman Aria
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
Mshhd
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
OLC
رشته دانشگاه
Architecture
تلگرام
اینستاگرام

اصلا درست نیست فعلا واسه ایران چون سیستم شایسته سالاری در مدارس ایرانی کاملا از بین رفته و نظام تحصیلی تنها تفاوتی که کرده از زمان شاهنشاهی اینه که اسلامی شده (مثل بقیه چیزاش)و شایسته سالاری حذف شده!!!
اجازه ی تحصیل باید از طبقه ی خاصی از جامعه گرفته بشه و یا از تحصیل به زبان عامیانه قشر روستایی-بی فرهنگ- یا هرچیزی که وجود داره تو مملکت و احتیاجی نیس واسه اثبات وجودش مدرک آورد
یا حد اقل مدارس جدا تو مناطق خودشون زده بشه با کنترل شدید!!!!
وجود این افراد تو قشر شایسته باعث رخنه کردن افکار مسموم و انتقال عقده ها و از بین رفتن شعور بچه ها میشه!!!
دیدشون بسته میشه
عقده ای میشن
در غیر این صورت مدارس مختلط هم که باشه مشکلی پیش نمیاد
چون ضعف فرهنگی وجود نداره

من میتونم نقل قولایی بکنم از هم دانشگاهیای داهاتی خودم که خیلی هم زیایدن که چه کارا تو مدارس کردن وقتی مختلط بوده!!!!

ناهید

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 نیشابور
شهر
نیشابور

به نقل از ArmAn AriA :
اصلا درست نیست فعلا واسه ایران چون سیستم شایسته سالاری در مدارس ایرانی کاملا از بین رفته و نظام تحصیلی تنها تفاوتی که کرده از زمان شاهنشاهی اینه که اسلامی شده (مثل بقیه چیزاش)و شایسته سالاری حذف شده!!!
اجازه ی تحصیل باید از طبقه ی خاصی از جامعه گرفته بشه و یا از تحصیل به زبان عامیانه قشر روستایی-بی فرهنگ- یا هرچیزی که وجود داره تو مملکت و احتیاجی نیس واسه اثبات وجودش مدرک آورد
یا حد اقل مدارس جدا تو مناطق خودشون زده بشه با کنترل شدید!!!!
وجود این افراد تو قشر شایسته باعث رخنه کردن افکار مسموم و انتقال عقده ها و از بین رفتن شعور بچه ها میشه!!!
دیدشون بسته میشه
عقده ای میشن
در غیر این صورت مدارس مختلط هم که باشه مشکلی پیش نمیاد
چون ضعف فرهنگی وجود نداره

من میتونم نقل قولایی بکنم از هم دانشگاهیای داهاتی خودم که خیلی هم زیایدن که چه کارا تو مدارس کردن وقتی مختلط بوده!!!!
اصلا حرفتونو قبول ندارم...
من پدرم فرهنگین و مدیر مدرسه ان. توی روستاهای مختلفی هم درس دادن و همچنین در حال حاضر مدیرت یه مدرسه توی یکی از روستاهای حوالی رو برعهده دارن
این چیزی رو که میگم تجربه 25 ساله پدرمه ...
اتفاقا همون بچه های روستایی که شما ازش حرف میزنین خیلی وفادارتر از بچه های شهرن(البته جسارت نباشه و به کسی برنخوره..)
فراموش نکنیم که خیلی از ادمای موفق از روستا بودن مثه پروفسور صادقیه خودمون...
پس این درس نیس اینجوری دربارشون حرف بزنیم... :)

arman aria

Arman Aria
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
Mshhd
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
OLC
رشته دانشگاه
Architecture
تلگرام
اینستاگرام

داهاتی اگه نخبه هم هست باید تو داهات خودش و در راستای اهداف روستای خودش بمونه و مغزشو تو کشاورزی و پرورش کود و اینا به کار بگره
مملکت؟!@#!# مگه به نابغه تو این شغل ها نیاز نداره؟

@@sin

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
احمدی روشن
شهر
قروه
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
شیمی
رشته دانشگاه
پزشکی

تو ایران اینقدر بین دختر و پسر جدایی انداختن که فکر نکنم بشه.
ولی به جر ایران توی همه ی کشور ها (به جز عربستان)دختر و پسر مختاطن و هیچ مشکلی هم پیش نیومده و لی به نظر من باید اول زمینه سازی بشه! :لایک :لایک :لایک

ســایــنـا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان
دانشگاه
شریف ایـــــــــــــشاا...
رشته دانشگاه
برنامه نویسی(ایشاا...)

انقد جدا کردنو از بچگی گفتن به این میگن پسر به این میگن دختر که خودشون این جو جنسیتیوراه انداختن براهمین وقتی وارد دانشگاه میشیم میبینی همه بایک تغییر رفتاری بسیار بزرگ همرا میشن
در کل اگه قراره جدا باشه تا تهش جداباشه اما اگه قراره مختلط باشه که خودم با این مورد موافقم خوب از اول اینطورباید باشه

shawn

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی شهرری
شهر
شهرری
مدال المپیاد
نقره شیمی

چرا باید شیطون رو بیاریم کنار خودمون و دست و پاش رو ببندیم؟؟...خب کلا نمیاریم خیالمون هم راحتتر
از نظر روابط عمومی با جنس مخالف فکر نمیکنم مدرسه جای خوبی باشه برای تقویت دادنش...تو مدرسه روابط خصوصی با جنس مخالف بیشتر پرورش پیدا میکنه تا روابط عمومی

ASSSAL

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan2
شهر
مشهد
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
صنایع

به نقل از shawn :
چرا باید شیطون رو بیاریم کنار خودمون و دست و پاش رو ببندیم؟؟...خب کلا نمیاریم خیالمون هم راحتتر
از نظر روابط عمومی با جنس مخالف فکر نمیکنم مدرسه جای خوبی باشه برای تقویت دادنش...تو مدرسه روابط خصوصی با جنس مخالف بیشتر پرورش پیدا میکنه تا روابط عمومی
قبول ندارم.اگه تو کشور فرهنگ سازی بشه این مشکلاتی که شما میگین بوجود نمیاد.نمیبینین که چقد تو دانشگاها فساد اخلاقی زیاده؟؟همش بخاط همین جدا بودن دختر و پسره
مدرسه مختلط بهتره چون دختر و پسر شناخت بهتری از هم پیدا میکنن و فردا که رفتن تو زندگی مشترک کاملا با روحیات هم آشنا هسن.خیلی از کشورای عربی مختلطن و آسیب های اجتماعیشونم از ما کمتره!و نوجووناشونم مث بضی از ما ها عقده ای نیسن
البته تاکید میکنم باید فرهنگسازی بشه

arvin.a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
خواجه نصیر
رشته دانشگاه
عمران

به نقل از ASSSAL :
قبول ندارم.اگه تو کشور فرهنگ سازی بشه این مشکلاتی که شما میگین بوجود نمیاد.نمیبینین که چقد تو دانشگاها فساد اخلاقی زیاده؟؟همش بخاط همین جدا بودن دختر و پسره
مدرسه مختلط بهتره چون دختر و پسر شناخت بهتری از هم پیدا میکنن و فردا که رفتن تو زندگی مشترک کاملا با روحیات هم آشنا هسن.خیلی از کشورای عربی مختلطن و آسیب های اجتماعیشونم از ما کمتره!و نوجووناشونم مث بضی از ما ها عقده ای نیسن
البته تاکید میکنم باید فرهنگسازی بشه

فرهنگ سازی :Dدانشگاه رو نتونستن فرهنگ سازی کنن چه برسه به مدارس :D

بالا