• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختلط شدن مدارس در ایران

• شروع کننده موضوع h.f
  • تاریخ شروع

نظرتون در رابطه با مختلط بودن مدارس در ایران چیه ؟

• مختلط باشه

رای‌ها: 211 34.9%
  • جدا باشه

رای‌ها: 151 25.0%
  • هم مختلط و هم جدا

رای‌ها: 243 40.2%

• رای‌دهندگان
    605

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398
پاسخ : مختلط شدن مدارس در ایران

بنظر من باید مختلط باشه
چون بین ما دختر پسرا یه مرز کشیده شده
بالاخره باید مختلط شدن از یه جایی شروع شه
شاید اولش بد باشه اما خود به خود عرف میشه
و تکراری میشه همه چیز

منتقد

مهمان

به نقل از ! M@RY@M ! :
بنظر من باید مختلط باشه
چون بین ما دختر پسرا یه مرز کشیده شده
بالاخره باید مختلط شدن از یه جایی شروع شه
شاید اولش بد باشه اما خود به خود عرف میشه
و تکراری میشه همه چیز
خب شما میفرمایید باید یک جایی شروع شه
الان تو ایران از دانشگاه شروع میشه
گرچه با دانشگاه بیشتر مخالفم

mohaddeseh ti

❄️mohi
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
اینستاگرام

Be khater ine baziya vaqT niran daneshgah yeho jav zade mishan Dge :-w

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

من به هم جدا و هم مختلط رای دادم.
دلیل مختلط بودن:
خب به نظر من که خیلی خوبه.دیگه ندید پدید نخواهیم داشت.بچه ها یاد میگیرن که با جنس مخالف چجوری برخورد کنن.عادتای کلی و خصوصیات جنس مخالفشونو میفهمن.دیگه هم از اون دخترای خیابونیو پسرای تیکه اندازو مردم آزار خبری نمیشه.دیگه یه بچه16 ساله دستوپاشو با دیدن یه دختر گم نمیکنه.دیگه سن متوسط رابـط‌‍ه جـنس‍‌‍ی تو ایران نمیشه 15تا18 سال.یا حداقل کنترل شده میشه.دیگه نمیبینیم دختر 16ساله ایدز گرفته. :(( :((
دلیل جدا بودن:
یه سری خانواده های مذهبی هم هستن که دوس ندارن بچهاشون با جنس مخالف باشن.به هر حال اونام آدمنو اعتقادات خودشونو دارنو توی این جامعه کنار ما دارن زندگی میکنن.(من خودم با این دسته کاملا مخالفم ولی خب اونام آدمن).پس مدارس جدا هم باشه واسه اینا. :)
از کی شروع شه؟؟؟:
به نظرم باید از ابتدایی شروع شه.پسرو دختر تو مهد باهم مخلوطن.مشکلی پیش نمیاد که تو ابتدایی هم با هم مخلوط شن.همون نسل تو سال اول باهم مخلوط میشن وبعد دومم باهم مخلوطن تا آخر دانشگاه.باید قبول کرد که الآن اگه از راهنماییو دبیرستان شروع کنن فاجعه میشه.دانشگاهم که کلا افتضاحه.چه سراسری مثه تهران چه آزاد.ولی ابتداییا بچن.هنوز نمیفهمن خیلی چیزارو.از همون موقع جنس مخالفو واسشون عادی کنیم دیگه واسشون عادی شده. (;

maria16

Unknown
نام مرکز سمپاد
1
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1398

واقن ما تو مهد مختلط بودیم؛ اصلا نمیفهمیدیم چی به چیه؛
حتی موقعی که ابتدایی بودم من تا قبل 12 سالگی نمیفهمیدم فرق بین پسر و دخترو
این از موقعی شرو شد که وارد راهنمایی شدم و هی بهمون میگفتن جنس مخالف فلانه بهمانه
و فک کن یه همچین آدمایی وارد دانشگاه شن
و فساد و اینا...
پس بهتره که مختلط باشه

نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

به نظر من باید جدا باشه.. چرا؟ چون با فرهنگ سازی کاری از پیش نمیره. فرض بگیریم که بچه ها رو (مثلا) بدون محدودیت سمینار اینور اونور ببرن و هزاران کار دیگه.. اما وقتی که یه چیزی عمقی شده شما ۱۰ سال هم که از این کارا بکنی ، باز بعدش همان میشه که ناگهانی این کار رو انجام بدی میشه (همون آش و همون کاسه) . همین الانش اگه تا سال ۴ـم دبیرستان هی بیان (برای هم سن و سال های من) که میشه ۴ سال تقریبا فرهنگ سازی بکنن ، بعدش بیان مختلط کنن ، مطمئن باشید که میشه فـوقع ما وقع...! به نظرم بهتره که کلا این طرح رو بی خیال شیم...

Pouria.K

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
Tehran-Mashhad
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

منم راستش به گزینه سوم رای دادم ...
هستن خیلی از پدر و مادر هایی که دوست ندارم بچشون با جنس مخالف باشه (همونطور که خودشون و پدر و مادرشون نبودن ...)
و از طرفی باید این فرهنگ برخورد درست بین 2 جنس ، کم کم ایجاد بشه که یارو میخواد با جنس مخالفش صحبت کنه سکته نزنه تهش و لکنت بگیره :D

ولی یه چیزی هم که هست اینه که خوب اگه ما هم مثل خارج بکنیم ، مطمئنا مثل خارج خیلی از دخترا قبل از ازدواجشون از دختر بودن در میان (احتمالا منظورو گرفتید دیگه) که باز این فرهنگو جامعه نداره و نمیتونه قبول بکنه ! بعد تو فکر اینم که برای اون باید چه کار کردش ؟؟
اونم خیلی سخت هست درکش برای جامعه ایرانی ما ...
شما فقط خودتون و لذت خودتون رو در نظر نگیرید ...
بحث های جانبی این کارم در نظر بگیرید ...
دانشگاه 2 جنس به هم برخورد بکنن شاید توش ندید بدید بازی زیاد ببینیم اولش ولی هر چی باشه عقلشون خیلی کاملتر از دوران نوجوانی هستش که خیلی از مشکلات ما مسائل جنسیمون هست و شاید نتونیم کنترلشون کنیم ...

هر چند میگم بازم خودم موافق مختلط شدن هستم ولی اینا هم هستش دیگه ...

mohaddeseh ti

❄️mohi
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
اینستاگرام

به نقل از Erfan_Cena :
به نظر من باید جدا باشه.. چرا؟ چون با فرهنگ سازی کاری از پیش نمیره. فرض بگیریم که بچه ها رو (مثلا) بدون محدودیت سمینار اینور اونور ببرن و هزاران کار دیگه.. اما وقتی که یه چیزی عمقی شده شما ۱۰ سال هم که از این کارا بکنی ، باز بعدش همان میشه که ناگهانی این کار رو انجام بدی میشه (همون آش و همون کاسه) . همین الانش اگه تا سال ۴ـم دبیرستان هی بیان (برای هم سن و سال های من) که میشه ۴ سال تقریبا فرهنگ سازی بکنن ، بعدش بیان مختلط کنن ، مطمئن باشید که میشه فـوقع ما وقع...! به نظرم بهتره که کلا این طرح رو بی خیال شیم...
نکردیم این جوری شده دیگه.....فرهنگ سازی... :-w

most wanted

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی2
شهر
تهران

به نقل از ناطق :
خب شما میفرمایید باید یک جایی شروع شه
الان تو ایران از دانشگاه شروع میشه
گرچه با دانشگاه بیشتر مخالفم
خب یه پیشنهاد دارم واسه شما یه دنیا میسازیم واسه پسرا یدونم واسه دخترا بد رندوم جفت می کنیم به موقش میفرستیم یه دنیای جدید
خیلیم شیک و مجلسی

قصد بی احترامی ندارم ولی شما جوری تو اسلام غرق شدی که اصلا به بحث اجتماعی دیدگاهی نداری
اصلا فکر نمیکنی راجع بش
میگی دانشگاه مختلط باشه چششون به نامحرم میوفته پس جدا
فک کردی اگه جدا شه چی میشه؟
چشمو گوشا بسته میمونه همه پاستوریزه؟
می دونم دوباره می خوای جهت گیرانه جواب بدی ولی قبلش فک کن

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16

والا با چیزایی که تو خودمون میبینم و چیزایی که دبیرستان پسرونه میبینم بهتره که جدا باشه(خودمونو مثال زدم که کسی به دل نگیره)

نام مرکز سمپاد
بستان
شهر
یک
سال فارغ التحصیلی
2002

تا سال آخر هم روی مخ بچه های ما کار کنن ، این ۹۸٪ ـی که با مختلط شدن واکنش شدید نشون میدن ، شاید بشن ۹۷٪ . خیلی فرقی نداره.

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

همه میگن فرهنگسازی فرهنگسازی خدایی چند درصد از شماهایی که میگید فرهنگ سازی خودتون رو خودتون کار کردید یا میکنید که در درجه ی اول فکر ی دختر ببینید نه جسمش تز فکریش ببینید و عقایدشو ولی متاسفانه شعار دادن شده یکی از آرمان های ملت ما د خوب این فرهنگ سازی که میگید باید از خود ما شروع شه
ماییم که فرهنگ و میسازیم ولی درنهایت باز ی کبوتر ماده یا ی کفتر نر حتی رویت میشه با ارنج میزنن به پهلوی هم عععع فلانیو خوب که چی اقا که چی خانوم سرت به کارت خودت باشه خوبه که اول خودمون شروع کنیم و به خودمون القا کنیم ما جنبشو داریم واقن جنبش پشت سرش میاد چون این فکر رفته تو مغزت و باورش کردی و تو تابع باوراتی (به حرفامون عمل کنیم )
خوبه که جنس مخالف و صرفا انسانی در جامعه ببینیم نه پدیده ای که منتظره من الان برم کشفش کنم و نه ی عامل از راه به در شدن و نه ی غول بی شاخ و دم

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

باورتون می شه چند شب پیش دقیقا خواب دیدم مدرسمون مختلط شده...............
ولی به نظر من باید بالاخره از یه جایی شروع بشه خب. قطعا سالای اول یه سری بی جنبه بازی در میارن ولی بعد عادی می شه

NaRgEs_77

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
ترکیان فر فرزانگان
شهر
کاشان

الان اگه بخوان مختلط کنن خیلی وضیعت ضایه میشه! :D
هم جنبشو نداریم! ;;) :D
هم واسمون غیر عادیه! :D
کلا جو درس خوندن اون موقع عوض میشه! (;
یا باید از همون اول مختلط کنن یا اصن نکنن! ;)) :D
الان تو دانشگاهم با این سنی که دارن بازم...... میکنن! چه برسه به ما نی نی ها! :D
تو راهنمایی و دبیرستان خیلی ضایه بازی میشه! ;;) :D
اصن از جو دیگه فرق میکنه! :))
هی باید حواست باشه کاری نکنی که باعث خنده و از این جور چیزا بشی! :D
اما اگه از همون ابتدایی مختلط میکردن ه نظرم این مشکلا پیش نمیومد! (; ;;)
شایدم اشتبا فک میکنم! :-" :D

Dr.H.B

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قوچان

به نقل از ٔKourosh2 :
چرا جنبه ندارند ؟
وقتی بشه بعد از یه مدتی جنبشون می ره بالا ولی قبول ذارم الان بی جنبن.
این بی جنبگی ها واسه چیه؟؟...واسه اینه که از اول محدود شدیم...

Nightiingle

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان 1
شهر
تهران

خب چيزي كه هست اينه كه در حال حاضر جامعه ما هنوز آمادگي اينو نداره. دخترها و پسرها اين قدر از بچگي از هم جدا افتادن كه (مثال) الان اگه بيان بگن سال بعد مدارس مختلط ميشه معلوم نيست چي بشه.

ولي اگه بچه ها از دبستان با هم همراه باشن و مدرسه برن خب اين براشون يه موضوع عادي ميشه و هيچ مشكلي با هم مدرسه بودنشون به وجود مياد و اصلا ياد ميگيرن كه همديگه رو به عنوان آدم فضايي نگاه نكنن.

ولي مدارس غيرمختلط هم بايد وجود داشته باشه چون گيريم يكي اصلا از ريخت جنس مخالف حالش به هم ميخوره :D يا وقتي جنس مخالف دور و برشه دست و پاشو گم ميكنه و نميتونه تمركز كنه و خيلي ها هم هستن كه اين كار برخلاف اعتقاداتشونه.

uranuscelona

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرز2
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک-طراحی کاربردی

ولی همونطور که گفتم باید بالاخره از یه جایی شروع بشه نمی شه که همیشه بگیم جنبه ندارن الان موقعیتش نیست خب بازم این فاصله رو کشش می دیم هیچوقت این اتفاق نمی افته و مشکلاتش رو هم نمی فهمیم تا درستش کنیم دیگه فرهنگ سازی هم نمی شه

منتظر

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد

این که میگید جنبشو نداریم و اینا واقعا خنده داره
بینید ما الان توی زندگی روزمره خیلی ارتباط داریم با جنس مخالف
پس ندیدگی که یکی از دوستان گفتن نداریم قطعا .

در حال حاضر هم تحقیقات علمی ثابت کرده که دخترا در حضور پسرا توی درسایی مثل علوم و ریاضی ضعیف تر عمل میکنن و بالعکس

بسیاری از والدین تلاش می کنند فرزندانشان را درمدارسی ثبت نام کنند که تک جنیستی باشد.
درهمین زمینه روزنامه انگلیسی دیلی میل 26سپتامبر(4مهر) نوشت: «اوضاع در انگلیس به گونه ای است که بسیاری از والدین ترجیح می دهند که برای فرزندانشان مدارس مختلط را انتخاب نکنند.»
این روزنامه افزود: «آمارها و تحقیقات حاکی از آن است که مدارس غیر مختلط رشد بهتری داشته اند و در درس های خو موفق تر هم بوده اند.»
دیلی میل با اشاره به علت شایع شدن این موضوع در میان خانواده های انگلیسی، خاطرنشان کرد: «والدین انگلیسی واهمه دارند که در مدارس مختلط فرزندانشان زیرفشار های جنسی قرارگیرند و در یادگیری درس دچار مشکل شوند.»
این درحالی است که در برنامه جدید وزارت آموزش و پرورش دولت انگلیس علاوه بر الزامی بودن تدریس سکس در ابتدایی و توزیع قرص های ضد بارداری در راهنمایی، مدارسی که این طرح را اجرا نکنند مجازات نیز می شوند.
روزنامه انگلیسی دیلی میل در پایان تصریح کرد: «تحقیقات نشان داده مدارسی که تمام آنها پسر بودند رشد بهتری نسبت به پسران درمدارس مختلط بوده است، دارند.»

دوستان فرمودند که ما بی جنبه هستیم و اگه ازاد بشه عادی میشه بعد یه مدت

دانش آموزان دختر يك مدرسه راهنمايي در ايالت پورتلند آمريكا مي توانند از اين به بعد از دفتر سلامت مدرسه خود قرص هاي ضد بارداري دريافت كنند.

مفاسد اخلاقي و بي بند و باري شديد دانش آموزان مدرسه كينگ (King) واقع در شهر مين (Maine) باعث شده تا مسئولان اين مدرسه به فكر توزيع گسترده و رسمي قرصها و لوازم ضد بارداري بيافتند.

اين اقدام اولياي مدرسه كينگ كه با موافقت مسئولان شهري و ايالتي همراه بوده است، در حالي صورت مي گيرد كه سن دانش آموزان اين مدرسه بين 11 تا 13 سال است.

ديويا موهان، سخنگوي انجمن املي رسيدگي به سلامت مدارس ضمن انتقاد از اين اقدام، آن را عجيب دانست و گفت: اين مسأله نتيجه بي بند و باري موجود در جامعه آمريكاست كه گريزي از آن نيست ولي ما نبايد با اين گونه كارها به اقدامات غيراخلاقي مشروعيت دهيم.

اين گزارش مي افزايد: در جلسه شوراي اداري شهر "مين" كه براي تصميم گيري درمورد درخواست مدرسه مينگ تشكيل شد، تنها دو نفر به مخالفت با اين موضوع پرداختند و ساير اعضا با رأيي قاطع به پخش قرصهاي ضد بارداري در مدرسه راهنمايي كينگ رأي دادند. دليل اصلي مخالفان، مسائل ديني و اخلاقي عنوان شده است.

ريچارد وريد، از مسئولان شهري كه از طرح مدرسه كينگ حمايت كرده است گفت: اغلب دانش آموزان ممكن است از والدين خود خجالت بكشندو نتوانند با آنها در اين زمينه به خوبي ارتباط برقرار كنند. سپس ما وظيفه داريم مدرسه را به عنوان محيطي آموزشي، به مكاني آرام و بدون دغدغه براي بچه ها فراهم كنيم و آنها را در اين گونه زمينه ها كمك كنيم.

مدرسه كينگ از سال 2002 نيز وسايل مراقبتهاي ويژه را در اختيار دانش آموزاني كه والدين آنهها موافق اين مسأله بودند، قرار مي داد و تقريباً يك چهارم دانش آموزان از اين سرويس مدرسه راهنمايي مذكور استفاده مي كردند.

در پايان از قول مربيان بهداشت مدرسه كينگ آورده شده است: تاكنون دانش آموزان زيادي به مركز بهداشت مدرسه مراجعه كرده اند كه باردار شده اند.
و

0.421192001317142894_parsnaz_ir.jpg

به نقل از King daiMon :
من به هم جدا و هم مختلط رای دادم.
دلیل مختلط بودن:
خب به نظر من که خیلی خوبه.دیگه ندید پدید نخواهیم داشت.بچه ها یاد میگیرن که با جنس مخالف چجوری برخورد کنن.عادتای کلی و خصوصیات جنس مخالفشونو میفهمن.دیگه هم از اون دخترای خیابونیو پسرای تیکه اندازو مردم آزار خبری نمیشه.دیگه یه بچه16 ساله دستوپاشو با دیدن یه دختر گم نمیکنه.دیگه سن متوسط رابـط‌‍ه جـنس‍‌‍ی تو ایران نمیشه 15تا18 سال.یا حداقل کنترل شده میشه.دیگه نمیبینیم دختر 16ساله ایدز گرفته. :(( :((
.
.
.

این امارهارو از کجا میارید شما ؟

یادمه یک خبرنگار میگفت مرگ به خاطر سرماخوردگی و تزریق اشتباه پنی سیلین و .. از مرگ به خاطر ایدز بیشتر هست الان تو ایران ...

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

به نقل از منتظر؟! :
این امارهارو از کجا میارید شما ؟

یادمه یک خبرنگار میگفت مرگ به خاطر سرماخوردگی و تزریق اشتباه پنی سیلین و .. از مرگ به خاطر ایدز بیشتر هست الان تو ایران ...

عوامل موثر بر شیوع ایدز در ایران رو بخونید. سن شروع روابط در ایران رو هم بهش یک نگاهی بندازید. اوضاع ِ فعلی ِ ایران از این نظرها همچین هم مطلوب و عالی نیست .

shadiiii

کاربر حرفه‌ای
شهر
میان2اب
دانشگاه
ارومیه-نازلو
رشته دانشگاه
دامپزشکی

اگه تكراريه حرفم ببخشاييد نشد همه پستارو بخونم :-"
اگه از همون مهدكودك شروع كنن بعد همون بچه ها تا آخر مختلط باشه محيطشون مشكل به نصف ميرسه(البته فكر مينمايم :-")
شايد بشه گفت الان مختلط بشه كلاس ماها بيجنبه باشيم اما اون بچه اي كه هنو هيچي نميدونه درست تربيت بشه بزرگ كه شد از 10 تا يكي شايد بي جنبه باشه كه اونم همه جا هست و تا يكي دو دوره اين مشكلات پيش مياد اما حل ميشه
اگه قرار باشه تا اخر از ترس كمبود جنبه همش بخوان دختر و پسرا رو روز به روز از هم جدا كنن برميگرديم عصر بوق (:|
تو ايران اكثر مردم بلدن خوب حرف بزنن شعار بدن ايده هاي عالي مطرح كنن اما خيلي از اين ايده ها در حد تئوريه و بارها و بارها ملت با بحث كردن و گفتن حرفاي كليشه اي زندگيشون رو ادامه دادن
به اميد روزي كه بجا دست ،از پاي اون ادمي كه ميخواد كمك كنه نگيريم :-<

بالا